Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17002) sörösló válasza CPT.Pirk (#16999) üzenetére


sörösló
aktív tag

A fénycsőfojtókat ebben az alkalmazásban szerintem "korlátlan" számban sorbakötheted. Voltaképpen csak ellenállások, ha nem is ohmos hanem induktív kivitelben. Az ohmos ellenállásuk elég kicsi, nem hinném hogy érdemben befolyásolnák a tápfeszt. Én a csöves technikán nőttem fel, bár időtlen idők óta nem volt efféle a kezemben. Arra viszont emlékszem, hogy a dupla x+x mikrofarádos elkókat néha 1 kohm ellenállás kötötte össze. A szűretlen táplálta a végfokot, a másik meg az érzékenyebb, de kis áramigényű többit. Igényes erősítőknél még a közvetett fűtésű csöveket is DC feszültséggel táplálták! A táptekercset kettéosztották, a közepét földelték. A csöveket spec. fémtokos foglalat rejtette. Életem nagy traumája volt, amikor a suliban II. világháborús Luftwaffe repülőgéprádiókat kellett szétbarmolni az MHSZ elfekvő készleteiből. Apám! Ha láttál még elektronikai ékszerdobozt! Minden alkatrész két ponton bilinccsel rögzítve, lakkozva, egy svájci óra minőségű mechanikával. Máig sajnálom hogy nem mentettem meg legalább egy példányt. De hát ifjúság, bolondság.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.