Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17551) CPT.Pirk válasza moha21 (#17550) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha esetleg nem jössz rá, van egy fölös működőképes 14,1-es lcd panelem, annak a csatlakozója is vga szabványú, és a lábkiosztása is ismeretes elvileg.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17552) atesss válasza atesss (#17457) üzenetére


atesss
addikt

#17457-re valaki ?

(#17553) moha21 válasza CPT.Pirk (#17551) üzenetére


moha21
addikt

Tehát abban van "elektronika" beépítve? Most kicsit jobban megnéztem és az tápját rendbe raktam, tehát háttérvilágítás már megy :D

Első nekifutásra azt gondoltam, hogy ez is VGA jelet kap, de kiderült, hogy mégsem. CL-GD610/620 ( Cirrus Logic ) van az alaplapon.. Ezt kellene valahogy helyettesítenem, át nem tűnik egyszerűnek főleg így 2 ebéd utána pálinka után. :)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#17554) moha21 válasza atesss (#17552) üzenetére


moha21
addikt

Nem tudom, hogy milyen fűtőszál van benne, de én kemencében forrasztottam már fűtőszálat. Persze nem időtálló megoldás a legjobb a csere.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#17555) atesss válasza moha21 (#17554) üzenetére


atesss
addikt

Az azért durva...
Mármint milyen kemence volt ez ?
Hát azt én sem tudom milyen a fűtőszál; miért,milyenek vannak ?
Viszont az a gond, hogy a fém edénnyel egyben van, az meg kétlem hogy örülne a kemencének...
Szétszedni meg nem hinném hogy lehetne, de megnézem azért mindj.

(#17556) moha21 válasza atesss (#17555) üzenetére


moha21
addikt

EZ egy agyagégető "kis" kemence. Egyébként rezsónál is láttam már forrasztgatást.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#17557) CPT.Pirk válasza moha21 (#17553) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Majd megnézem, mi meb forraltborozunk, szal... ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17558) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.
Remélem jó helyen járok, a következő kérdésem lenne. A laptopom tápkábele a DC dúgó tövében eltört. ( ahogy az általában szokott ) Kapható a kereskedelemben valahol olyan dugó mint a gyári. Ezt úgy értem hogy a középső lukba van valami rugó féle. Mert amiket a boltokban látok azokban nincs, és ezért nem a legstabilabb a helyén. :F

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#17559) Gyula84 válasza cashback (#17548) üzenetére


Gyula84
veterán

ez nagyon jól néz ki :) mekkora a felbontása ennek a kijelzőnek?

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#17560) atesss válasza rostiron (#17558) üzenetére


atesss
addikt

Attól függ milyen a csatlakozó pontosan - vagyis milyen márka a noti, és mikor sorozat; de előfordulhat, hogy nem lesz túl egyszerű.
De ebay-ről távolkeletről / USA-ból jó eséllyel bármi beszerezhető; csak ez sok idő.
Talán itthon is, csak horror áron.
A legfontosabb kérdés hogy pontosan milyen notiról is van szó, ezt írd meg mindenképp először.

Hallottam már olyanról is, hogy ha nagyon nem megy máshogy, a noti alaplapján az aljzatot talán ki lehet cserélni valami egyszerűbbre - amihez van dugó is könnyen.
Úgy rémlik Logouton is van egy ilyen szerelésről cikk.

(#17561) rostiron válasza atesss (#17560) üzenetére


rostiron
őstag

Toshiba L40 -es laptop. Annyira mélyen nem akarok belemenni a dolgokba, mert müködik a 80ft -os egyszerű dugóval is,csak egy kicsit lötyög és idegesít.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#17562) fero02 válasza rostiron (#17561) üzenetére


fero02
veterán

Azzal a lötyögő dugasszal akár a töltődet, de még könnyen az alaplapodat is kinyírhatod a rossz kontaktus miatt.

(#17563) mezis válasza rostiron (#17558) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Ha ilyen spéci a csatlakozó, inkább lefaragnám, leolvasztanám a műanyagot addig, hogy forrasztani tudjam a kábelt a megfelelő pólusokhoz. (+, - !) Ezután melegragasztóval, műgyantával, stb.-vel szigetelném, stabilizálnám. Esetleg a vezetékre előtte húznék egy PVC csövet törés gátlónak.

mezis

(#17564) cashback válasza Gyula84 (#17559) üzenetére


cashback
őstag

Köszi... :R

Szoftveresen 1024*768 megy rá (mivel tv ként ismeri fel), egyébként nem tudom. (sztem kevesebb)

Ennyi a részletes technikai leírása: 7" 16:9 active-matrix TFT LCD screen
Szép kép van rajta... a kisbetűket nem szereti, de xbmc-n majdnem minden látható rajta. (fájl nevek...) Ha csak zenét hallgatok éppen akkor teljesen tökéletes a dolog.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#17565) atesss válasza moha21 (#17556) üzenetére


atesss
addikt

Áh, nem ér ennyit a dolog; akkor pár dolgot kiműtök belőle, a többi meg megy a kukába.

Ja de akkor a sütő ~300 foka nem lehet elég neki ?
Lehet amikor legközelebb úgyis használjuk a sütőt, beraknám csak úgy kíváncsiságból.
Az edény rész meg vagy túléli vagy nem. Ha a vízszintjelző gumi vége kiszedhető belőle, akkor elvileg túl kellene.

(#17566) Gyula84 válasza cashback (#17564) üzenetére


Gyula84
veterán

nekem is van egy rossz dvd lejátszom amiben a fej meghalt valamit kéne vele kezdeni, de azon nagyon kicsit lehet a felbontás kb. 240x320 nagyon látom a pixeleket :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#17567) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Régebbi TV-ből származó nagyfesz trafónál van valami elfogadott koncepció a lábkiosztásra?

Olyan fajta trafó, amin nincs semmi kezelő szerv, meg nagyfesz leágazás sincs külön. Van 4 vékony, 1 vastagabb és 4 vastag réz vezetős kiállás a trafóból.

A primer, az flyback és a nagyfesz tekercs kellene nekem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17568) agoka07


agoka07
senior tag

Sziasztok :)
Kérdésem az lenne, hogy milyen potméter található a pc-s kormányokba? Szeretnék rendelni és nem tudom, hogy mégis milyen kellene. Kezdő vagyok nem értek nagyon hozzuk :)
Előre is köszi :)

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#17569) atesss válasza agoka07 (#17568) üzenetére


atesss
addikt

A kormánynak pontosan mely részére gondolsz ?
A "szeretnék rendelni" a potméterre vonatkozik ?
Ezek szerint van egy konkrét kormányod, amit javitani szeretnél ? Ez esetben jó eséllyel szét kell szedned, és megnézni. Persze csak akkor szedd szét, ha nem garanciális. Illetve ha biztosan össze is tudod utána rakni (ha bizonytalan vagy, csinálj képet / ábrát hogy hogyan is volt).
Vagy akár töltsél fel képeket, és úgy talán tudunk valamit mondani.

(#17570) agoka07 válasza atesss (#17569) üzenetére


agoka07
senior tag

Ahogyan mondod :) A kormányomban lévő potméter meghibásodott. Garancia nincs rá, szét is van szedve. Gondolom, hogy kellene írjon a potméteren valamit de nincs semmi :(

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#17571) Hujikolp válasza agoka07 (#17570) üzenetére


Hujikolp
őstag

Kép-kép-kép. Közeli, több profilból, éles, látható legyen. Lehet, rés opto cucc, encoder. Multiméteres van?

[ Szerkesztve ]

(#17572) agoka07 válasza Hujikolp (#17571) üzenetére


agoka07
senior tag

Mégiscsak találtam írást: "100kb-190°"
Kép
Kép2

[ Szerkesztve ]

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#17573) zka67 válasza agoka07 (#17572) üzenetére


zka67
őstag

Ez megfelel? 100K LIN MONO D=6 PC16HLE6 (PIH) RoHS CARBONFILM CSAV.

Lomexben 06-01-02 a rendelési száma, ~300 Ft.

Igaz kicsit nagyobb a szög, 280 fokos.

[ Szerkesztve ]

(#17574) agoka07 válasza zka67 (#17573) üzenetére


agoka07
senior tag

Megfelel csak a másik dolog, hogy Romániában élek és valahogy belföldről kellene rendeljek :)
Esetleg innen melyik megfelelő számomra?

[ Szerkesztve ]

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#17575) Lompos48 válasza agoka07 (#17574) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Inkább innen rendelhetsz/válogathatsz, például ezt.

(#17576) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!
Hátha Ti tudtok nekem segíteni!

A napokban vettem egy 20 cm átmérőjű plazmagömböt (nem USB-s, BasicXL; ILYET). Az asztalomon van, kb. 10 centire a monitortól, 60 centire egy külső HDD-től és a földön lévő gépemtől is mintegy 70 centire. Kb. 2 méterrel arrébb van egy PS3, aminek az érintős gombjai (ami a bekapcsoló és lemez kiadó gomb) nem funkcionálnak, ha a gömb működésben van! Ne kérdezzétek, hogy vettem észre, hogy a kettő miként függ össze... totális véletlen volt! Ha ki van kapcsolva a gömb, működnek a gombok (érintő panelek). A monitorom gombjai is virtuálisak, tehát érintésérzékenyek, de működnek. A telefonomat is tudom mellette használni, csak a PS-re van hatással. Mindkettő között van egy túlfeszvédő összekötő aljzat, s ezen kapcsolódnak a két különböző konnektorhoz.
Valami tipp? Esetleg ismeritek a gömb sötét oldalát, károsító hatásai vannak?

Köszönöm!

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#17577) agoka07 válasza Lompos48 (#17575) üzenetére


agoka07
senior tag

Köszi szépen :)
Ez jó fog lenni? :)

[ Szerkesztve ]

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#17578) Lompos48 válasza agoka07 (#17577) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Azt választottam ki neked. Azért nem ártana méreteket ismerni, hogy befér-e a régi helyére. Egyikét sem ismerem/ismerjük. De nem ártana az se ha az eredetivel beugornál Szeredába és egy alkatrészboltban megmutatnád. 100kohmos, lineáris kell legyen, méretek, mint fennebb írtam, hogy találjon a régi helyébe. A 190 fokos elfordulás pedig nagyjából megsaccolható, de szerintem az se gond ha valamivel nagyobb lenne.

(#17579) qdak


qdak
addikt

sziasztok,
lenne kérdésem, auto elektronika, hangtechnika,
kérdésem az lenne vajon hogy szoll jobban?
1 db DLD 500+ ( 500W RMS 1000W MAX ) hajtva, hidbakötve ~800W on

vagy

2db ugyaniylen DLD, 2 csatornán ( ugyanazon erősitő ) ~2x400W al hajtva ?

MOD: még annyi, h vszinu kissebb W on hajtva a 2 tovább birja nem ?

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#17580) CPT.Pirk válasza qdak (#17579) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha idősebb korodban is akarsz még zenét hallgatni, egyiket sem veszed meg.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17581) qdak válasza CPT.Pirk (#17580) üzenetére


qdak
addikt

és a kérdésre válaszod ?
( am meg nem muszály max on hallgatni ám, de am XD a válaszod XD )

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#17582) zka67 válasza Darko_addict (#17576) üzenetére


zka67
őstag

A plazmagömbök nagyfrekvenciás nagyfeszültséggel működnek. Ez a nagyfrekvenciás elektromágneses sugárzás zavarhatja be a PS3-adat. A monitorok érintőképernyői más elven működnek, mint az érintőkapcsolók. Az érintőkapcsolók működési elve ugyanis pont azon alapul, hogy amikor hozzáérsz, te egy antennaként funkcionálsz és belevezeted az általad összeszedett elektromágneses sugárzást. A plazmagömbé pedig annyira erős, hogy nem kell hozzá külön antenna.

Károsító hatása pontosan ugyan annyi van, mint a képcsöves tévékben a sorkimenő trafónak. Magyarul ne szedd szét a gömböt és akkor nem rúg könyökön egy ló :D

(#17583) CPT.Pirk válasza qdak (#17581) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

800W-t hídban ha ráengedsz egy ilyen ládára, az eléggé határeset, 2-2.5X-es túlméretezéssel kell számolni, ha választani kell, a 2x400W megoldás mellett maradnék.
Hangzásban nem fogsz észrevenni eltérést, híd kapcsolás esetén mindkét "fél" erősítőnek duplájára nő a disszipációja.

Amit korábban írtam, azt komolyan gondoltam. Ilyen rendszert használó még nem tudta érdemben megindokolni, hogy miért jó elnyomni a hangképet a mély tartományban a többi hangszóróénál jóval nagyobb teljesítményű hangszóróval.
Valamint a füleden kívül az autó ponthegesztéseiben is okozhat gondot az erős vibráció, amit egy ilyen láda kelt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17584) qdak válasza CPT.Pirk (#17583) üzenetére


qdak
addikt

köszi a választ, én inkább ugy mondom, szeretem ha van tartalék és nincs kihajtva mindig. az otthonit is igy használom.
amugy a 800W ugy értem h az már hidalva van szoval annyi a max amit ráengedne az 1000W maxos ládára

de én is inkább a 2 ládás megoldásra hajazok, h szinte sose legyenek RMS fölé hajtva.

amugy nem tudom, ( ez az én mániám ) otthon is a sima magas és "mély" mellé van 120L es mély láda 2 is kulön erősitöröl mélyre kihegyezve, föleg filmezésnél imádom :$

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#17585) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Akarok csinálni egy kapcsolót,ami lekapcsol két ventit a házra. Egyelőre csak egy PC bekapcsoló gombot találtam,ezzel megoldható lenne a dolog? Két külön molexre van két venti kötve,azokat kéne kapcsolni.

(#17586) HollyBoni válasza HollyBoni (#17585) üzenetére


HollyBoni
veterán

Hanyagolom,elég rossz már ez a kapcsoló. Egy ilyen jó lenne hozzá? Mert ezt be tudom szerezni helyben is.

(#17587) qdak válasza HollyBoni (#17586) üzenetére


qdak
addikt

van ahol sima 220 kapcsoloval oldják meg, ami megy a többihez ami a lakásban van, persze azt nem részletezted mien venti ? meg mia funkcioja

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#17588) HollyBoni válasza qdak (#17587) üzenetére


HollyBoni
veterán

Egy ilyen kapcsolóval szeretném megoldani mint amit linkeltem,és berakni az asztal aljára. :)) De lehet 220-as kapcsoló lesz,amit találok a boltban. Két 12-es házventi,mindkettő molexre van kötve. A kérdésem,hogy kéne beforrasztani közé a kapcsolót?

[ Szerkesztve ]

(#17589) HollyBoni válasza HollyBoni (#17588) üzenetére


HollyBoni
veterán

Két külön szálon van a két venti,mert az egyik 5V-ról,a másik 7V-ról megy,szóval így kéne megoldani.

(#17590) moha21 válasza zka67 (#17582) üzenetére


moha21
addikt

Mondjuk azért plazmagömb közelében ( vagy akár egy sorkimenő Tr közelében, ami ugyanaz ) nem szerencsés dolog használni mást. Mondjuk a legtöbb Pc árnyékolva van, de nálam egér, bilentyű ment tönkre plazmagömb használata során. Igaz 40- 80 W lett ráküldve a sorkimenőre, míg egy mezei gömb 10 W körül lehet.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#17591) moha21 válasza HollyBoni (#17589) üzenetére


moha21
addikt

A 7 V-os megoldás gondolom a 12V-os ág és az 5 V-os ág közötti 7 V potenciálkülönbséget használja ki. Első körben ezt kellene elfelejteni. Például a 12 V-os ágra beraksz egy ellenállást. Utána lehet egy közös föld ág a két ventilátornak és arra kötni azt az egy kétállású kapcsolót. És kész is.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#17592) Lompos48 válasza moha21 (#17590) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Egér, touchpad, digitál-audió, wifi, mobil telefonok működését képes alaposan megzavarni. Pacemakerrel élő egyének számára egyáltalán nem ajánlott a gömb tapogatása... :( [Link]

[ Szerkesztve ]

(#17593) Batman2


Batman2
őstag

Tud valaki jó fajta, egyszerű kapcsolású step-up konverter IC-t, akár külső FET-eset is, 12V-ból 19V-ot hoznék össze vele, 4-5A-es terhelhetőséggel ?? :F

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#17594) Lompos48 válasza Batman2 (#17593) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Laptop adapternek?

(#17595) agoka07 válasza Lompos48 (#17578) üzenetére


agoka07
senior tag

Köszi szépen a méret nekem teljesen mindegy én átalakítom a foglalatot:) Nekem a funkció a lényeg :)

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#17596) HollyBoni válasza moha21 (#17591) üzenetére


HollyBoni
veterán

Huhh,ebből nem sok mindent értettem. :B Így kötöm be a ventiket.

(#17597) HollyBoni válasza HollyBoni (#17596) üzenetére


HollyBoni
veterán

Na most kicsit felfogtam. Szóval a venti piros kábelét kéne a táp sárga 12V-os ágára kötni,és oda bekötni egy ellenállást,ezt megcsinálni mindkét szálon? Aztán pedig összeforrasztani a két venti feket kábelét,és azt bekötni a táp egyik fekete kábeléhez,és erre rákötni a kapcsolót?

Ilyen ellenállásokat lehet kapni villanyszerelési boltokban is? Ilyen ellenállással esetleg be lehetne kötni a ventit 3-4V-ra is,vagy ott már el sem indul?

[ Szerkesztve ]

(#17598) Batman2 válasza Lompos48 (#17594) üzenetére


Batman2
őstag

Igen ! :K

Készíteni akarok egyet, nem venni.

A két 12Ah-ás "zselés" akkum annyira gyenge már, hogy nem sokra jók, az újak meg elég drágák, így arra az elhatározásra jutottam, hogy egy 12V-44Ah-ás autó akkut használok hozzá, itt a töltéssel sincs gond, mert bőven tud felvenni áramot, sokkal gyorsabban tölthető, mint a kis akkuk és jóval olcsóbb is azoknál, így viszont nem 24V-ból, hanem 12V-ból kell a 19V-ot előállítani, ehhez kell a stabilizált fesz. növelő kapcsolás !

Van egy 300W-os inverterem, azzal szépen megy a rendszer, csak így, dupla konverzióval elég nagy a vesztesége rendszernek.

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#17599) Lompos48 válasza Batman2 (#17598) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Megértem az okokat. Csak azért kérdeztem, mert alig hete, hogy vettem (itthon) egy nomane cuccot, ami 100W kimenetre képes 12,15,16,18,19,20,22,24V-os válogathatósággal meg egy 1A-es USB kimenettel is, bemenet pedig AC 110-240V vagy DC12V. Kitűnően működik és valami 12-13 euró körül volt az ára. Ilyen feltételek mellett akármennyire csábít a bigyózhatnék hobbiból, meggondolandó. Típust nem tudok írni, mert nincs neki.

Majd körülnézek IC "ügyben".

[ Szerkesztve ]

(#17600) Darko_addict válasza zka67 (#17582) üzenetére


Darko_addict
őstag

Vegre valaki tudta a megoldast. Koszonom szepen, orok rejtely maradt volna. :)

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.