Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17651) Lompos48 válasza yohnsee (#17650) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Első látásra a féltápfesz normálisnak tűnik (például jel nélkül). Az értéket nem kommentálom, mert nem látom a rajzon a tápfesz értékeket.

(#17652) yohnsee válasza Lompos48 (#17651) üzenetére


yohnsee
tag

Akkor félrevezetően írtam. A működő panelon a végtranzisztorok kollektorkörében 8V van, bázison és emitteren 0V. Próbálom visszakövetni honnan jöhet a féltápfesz, de ma nem vagyok formában :(

AVR

(#17653) joecontra


joecontra
addikt

Jövök én is két kérdéssel.

Vannak bizonyos ún. 100 Hz-es TV-k amelyek belüld duplázzák meg a letapogatási frekvenciát.
Azt lehet tudni, hogy hogyan működik ez ill. van erről valahol leírás?

Másik:
Amikor a grafikus kártya szinkronjel frekvenciáját növelem vagy csökkentem, akkor a hullám mely tulajdonsága változik?

Üdv,
J

(#17654) joecontra válasza joecontra (#17653) üzenetére


joecontra
addikt

Közben kiderítettem.

Üdv,
J

(#17655) erikke17


erikke17
őstag

Üdv, van egy monitorom a másik gépen 7 éves. Hyundai márkáa tipust pontosan nem tudok, katódsugárcsöves. Csinált olyat hogy néha úgy "megtört" a kép egy pillanatra, volt mikor kattant a relé, de képet nem adtott kikapcs-bekapcs és ment, de ma nagyon fehér benne a kép. Hiába állitok kontrasztot vagy bármit akkor is ugyan olyan fehér az egész..
Szerintetek javitható vagy kuka? Gondolom igy nem lehet meg mondai mi a baja, csak egy két infómorzsa biztos akad :D
Előre is köszönöm. :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#17656) Kean_Sorbo


Kean_Sorbo
őstag

Sziasztok!

Egyik barátom hangfalszettjében elromlott a potméter. Ez kapcsolja be, illetve szabályozza a hangerőt. Van összesen 8 lába, 2 és 6-os csoportokban. Gondolom a két láb a bekapcsolás. A következő olvasható rajta: 3B50KG alatta: 08
Szeretném megkérdezni, hogy honnan lehetne ilyet rendelni?
Köszönöm.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#17657) And válasza Kean_Sorbo (#17656) üzenetére


And
veterán

Egy 50kΩ-os névleges értékű, logaritmikus jelleggörbéjű és sztereó (dupla) potméter lesz, plusz ahogy írtad, a kapcsoló. Namost pont olyat (kivitel, anyag, fizikai méret, tengelyátmérő) találni nem egyszerű. A Lomex-ben például háromféle ilyen végértékű sztereó potmétert látni, mind 6mm-es tengellyel, de egyiknél sem írják, hogy kapcsolós lenne. Mod: előfordulhat, hogy egy kisebb ellenállás-végértékű (10..20kΩ) poti is megteszi, legfeljebb valamelyest csökken az erősítő bemeneti impedanciája.

[ Szerkesztve ]

(#17658) Kean_Sorbo válasza And (#17657) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Köszöntem. Így már érthető. Találtam kapcsolósat, csak monot. Sztereót kapcsoló nélkül. Gyártó ugyan az. Még egy kérdés. A kapcsoló részt le lehet valahogyan szerelni ezekről? Gondoltam átrakom, mivel nyitott a tengely vége. Viszont bármire képes vagyok, ha más nem akkor szétszedés nélkül összeházasítom a kettőt.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#17659) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valaki tudja, hogy mi lett Borbás Miklós felfedezésével és weblapjával? Csak a free-energy.hu-s copyt találom a neten. [link] [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17660) And válasza Kean_Sorbo (#17658) üzenetére


And
veterán

"A kapcsoló részt le lehet valahogyan szerelni ezekről?"
Erről sajnos fogalmam sincs. Ha a rosszat már úgysem sajnálod, próbáld meg azt óvatosan szétszedni, és akkor okosabbak leszünk :U. Alternatív megoldás: új (potmétertől független) kapcsoló rászerelése a hangfalra. Ezáltal a potméter is kímélve lenne, nem kellene mindig tekergetni a ki- és bekapcsoláshoz.

(#17661) mezis válasza CPT.Pirk (#17659) üzenetére


mezis
nagyúr

-a: Felfedezésével együtt elrabolta az olajmaffia.
-b: Véletlenül a semmiből előállított villamos energiát fojtás nélkül visszatáplálta a rendszerbe, amiből egy nagy fényvillanás kíséretében elrepült a legközelebbi fekete lyuk irányában, közel fénysebességgel.......
:DDD :DDD :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#17662) malwy válasza mezis (#17661) üzenetére


malwy
senior tag

Természetesen "a" a helyes válasz.

(#17663) Lompos48 válasza mezis (#17661) üzenetére


Lompos48
nagyúr

:C

...közel fénysebességgel...

Vagy nagyobbal.

(#17664) zzolika


zzolika
aktív tag

Sziasztok! Kellene egy kis segítség!
Kontakt hibás a fejhallgatóm. Nem új drótot tettem bele (nem kaptam sehol), csak kivágtam belõle egy darabot ahol valószínûleg a törés volt (a hangerõszabályozó potinál). Mindent oda forrasztottam vissza ahol eredetileg volt. Most a két front csatorna között áthallás van.
Elég közel voltak a forrpontok, de szerintem nem ez lehet a baj, mert a jobb-bal pont között nincs rövidzár, 60 ohm az ellenállás. Egy hangszóró 30 ohm.
Mit rontottam el? Mit mérjek? Hogy tudnám megnézni hol a hiba?

(#17665) CPT.Pirk válasza mezis (#17661) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Aha, akkor kérek valami magyarázatot vagy cáfolatot a videókon látható jelenségre.

Nem ezt az oldalt akartam linkelni, mert tele van hülyeséggel, de csak itt maradt fent valami a cuccról.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17666) moha21 válasza CPT.Pirk (#17665) üzenetére


moha21
addikt

Nekem nem megy egy videó sem. :(

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#17667) CPT.Pirk válasza moha21 (#17666) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

WMP11 plugin kell hozzá. Pl. Firefox alatt ez a plugin megoldja a gondot: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17668) mezis válasza CPT.Pirk (#17665) üzenetére


mezis
nagyúr

Régebben figyelmesen tanulmányoztam néhány leírást, videót az "ingyenenergia" témában.
Általánosítható az a séma, mely szerint szinte magától forog, zümmög,... és már csak egy kicsit kell még finomítani és fog menni magától, energiát lehet majd kinyerni belőle,...

Sosem találkoztam olyan esettel, hogy valakinek sikerült volna ezt a kicsi fejlesztést kitalálnia.
Vajon miért ?

Van aki nyilvános TV bemutatón hirdeti csodálatos találmányát, szponzort, befektetőt keresve.
Lehet, hogy azért olyan erős a USA dollár, CHF, Euró, mert ezekre a találmányokra lecsaptak az illető országok befektetői és most dőzsölnek a javakban, mi meg sírunk itt egy kis segélyért ?

Szóval ezeket a "találmányokat" eddig az élet sorra megcáfolta.

Viszont eddig még senkinek (Einsteinnek sem) sikerült megcáfolni a fizika energia megmaradásról szóló alaptörvényét. Az élet viszont naponta igazolja, ettől olyan stabil a világ, mint amilyen. Legalábbis a világmindenségnek ebben a szegletében. Képzeld el, hogy a semmiből csak úgy keletkezhetne energia és ez úgy valahogy beindulna, mekkora Csernobil lenne itt a galaxisunkban ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#17669) PHM válasza mezis (#17668) üzenetére


PHM
addikt

A fizika törvényeit nem kell megcáfolni.
Biztosan van viszont jó néhány, még ismeretlen törvény.
Nagyon sokat kellene még megtudnunk ahhoz, hogy valamiről kijelenthessük:
"Ez lehetetlen!"

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#17670) moha21 válasza CPT.Pirk (#17659) üzenetére


moha21
addikt

Alapból az a baj, hogy ő azt mondja semmi köze a a levegő ionizációjához a szerkezetnek, pedig a szigetelés is igazi gány munka 230 V-ra se lenne jó nemhogy 50 kV-ra.

Az ilyen lifter-ek és társaik mind az ionszél miatt működnek. Papírlapot is lebegteti meg forgat is mindent régen én is kipróbáltam.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#17671) CPT.Pirk válasza mezis (#17668) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egyáltalán elolvastad, amit linkeltem, vagy a weblap címe alapján írod ezt? Még véletlen sem "ingyen energia" gép. Egyszerűen csak pusztán magas feszültséggel mozgásra bírt egy rendszert, és nem az ion szél jelenségét használva.

Einsteinre visszatérve csak annyit kérdeznék, hallottál a Cern-ben végzett kutatásokról, amivel találtak fénysebesség felett mozgó részecskét, és jelenleg a többszöri megerősítésen dolgoznak, miután egyáltalán be merték jelenteni. [link]
Vagy ott van a növények fotoszintézise, a levél szerkezetén belül a fény valamilyen quantumfizikai összefüggés miatt nem megteszi az utat, hanem A-ból B-be jut időveszteség nélkül. [link]

Am. van egy hülye ph!-s szöveg: "nem tudtam, hogy lehetetlen, ezért megcsináltam!" ;]

moha21: van külön bizonyítás rá, hogy nem ion szél. Ez az oldal kicsit kusza, de volt vákuumos forgó rendszer is.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17672) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hopp, na megvan az eredeti oldal, egy másik címen: [link] Itt meg videók hozzá még YT-n: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17673) mezis válasza CPT.Pirk (#17671) üzenetére


mezis
nagyúr

"Villanyáram előállítása (gyorsan, vákuumban forgatva a generátort). Mivel vákuumban bizonyos idő után egy erre kialakított forgó rendszer forgási sebessége nagyobb lehet az össz befektetett energiánál, a különbséggel meg lehetne �csapolni� a rendszert)"

Eddig olvastam: "forgási sebessége nagyobb lehet az össz befektetett energiánál"

Ez alapján tömény műszaki bla-bla-nak minősítettem.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#17674) moha21 válasza CPT.Pirk (#17671) üzenetére


moha21
addikt

Én nem látom a bizonyítást ezeken az oldalakon sem. A villanykörtének is a becsavarható vége szabadon van a befőttes üvegeken is ott az alufólia ami tökéletes ionszélre.

Másik dolog meg, hogy 25 kV is lazán kijut az izzó külsejére. Többi videón sem értem, hogy mit takar a hermetikus elzártság. [link]
ennyit ér az a szigetelés egy mezei monitor sorkimenőnél. :))

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#17675) Lompos48 válasza PHM (#17669) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Biztosan van viszont jó néhány, még ismeretlen törvény.

Ez biztos, de az újak közül egyik se fogja megcáfolni a termodinamika első törvényét. :N

Nem vettem volna a lapot, ha nem lenne pár olyan kijelentés a most frissen (általam eddig nem ismert) átolvasott anyagban, ami elemi ismeretek hiányát bizonyítja.
Csak példának:

Továbbá, lapos kis hermetikusan lezárt vastag papírban van, kicsi a térfogata és mégis nagy az erő,

Az ionok levegőmolekulák.

forgási sebessége nagyobb lehet az össz befektetett energiánál

Egy tiszta vákuumban lévő rendszerre több MV-os potenciált lehetne vezetni,

Mi az, hogy tiszta vákuum? Van egyáltalán fogalma, hogy egy köbméteres "edényben" elérni egy 10e-7 bar vákuumot mekkora berendezés és mennyi energia szükséges?

Most nem keresek vissza, de le van írva, hogy vákuumban nincs súrlódás (és nem légellenállás!).

És tele van ilyen kijelentésekkel: Egyes körülzárt rendszereknél, melyeknél ha a szigeteletlen hajszáldrót a negatív, meg is fordulhat az erő iránya ellenkező irányba és így már a szigeteletlen hajszáldrót felől a szigetelt elektróda felé fog hatni.

Tekintsünk el a, csak úgy röpködő megavoltok előállításához szükséges energiától. Sehol egy utalás/bizonyíték arra, hogy ezekből a hatalmas feszültségekből nem keletkezik/folyik áram, ami aztán valahol/-hogy mozgási energiává változik. Pedig ma már simán lehet femtoampereket is mérni.

Nem folytatom. Az erő legyen vele!

[ Szerkesztve ]

(#17676) mezis válasza Lompos48 (#17675) üzenetére


mezis
nagyúr

:R Minden elismerésem a pontos, részletes elemzésért. :R
(Minden állításával egyetértek !)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#17677) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Ha egy ilyenről leszedném az egyik ágat,akkor az simán működne igaz? Most is 1 molex van csak bedugva és úgy megy a kártya.

Illetve a barna kábel sárgának,vagy feketének felel meg?

(#17678) moha21 válasza HollyBoni (#17677) üzenetére


moha21
addikt

Éppen működhet, de attól is függ, hogy milyen VGA-t használsz vele és annak mennyi a fogyasztása. [link]

9 A azaz 108 W mehetne át, ha így lenne bedugva. PCI-E további 75 W-ot tud, tehát ezek összegéből kell gazdálkodni.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#17679) HollyBoni válasza moha21 (#17678) üzenetére


HollyBoni
veterán

5850,két csatlakozó megy bele. Akkor mehetne így felesbe a kettő ugye? 180W-nál szerintem nem eszik többet a VGA.

(#17680) moha21 válasza HollyBoni (#17679) üzenetére


moha21
addikt

Akkor elvileg mehet a buli, ha valóban csak ennyit fogyaszt. Illetve, ha ezt is csak 100%-ban. Bár eléggé határon van a dolog és kb. 500 Ft egy elosztó.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#17681) HollyBoni válasza moha21 (#17680) üzenetére


HollyBoni
veterán

Tesztekben 150W körül eszik az 5850. Végülis ha nem bírja ellátni árammal,csak lekapcsol nem?

(#17682) moha21 válasza HollyBoni (#17681) üzenetére


moha21
addikt

Elméletileg igen.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#17683) HollyBoni válasza moha21 (#17682) üzenetére


HollyBoni
veterán

Viszont ha abban tudsz segíteni hogy kössem be ezt a 6 kábelt úgy,hogy egy molexre kelljen dugni akkor nem kell aggódnom. :) Volt egy ilyen átalakítóm,csak azt szétvágtam mert másra kellett. :D

(#17684) xstyle


xstyle
tag

Viszont mindez függ attól is milyen hatásfokú a tápod. Régi táppal (3-4 éves) pl nem próbálkoznék.

Értékelést nem kérek és nem adok. Köszönöm a megértést.

(#17685) moha21 válasza xstyle (#17684) üzenetére


moha21
addikt

Hatásfoknak csak gazdasági szempontból számít, a leadott teljesítménynek kell megfelelni.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#17686) xstyle válasza moha21 (#17685) üzenetére


xstyle
tag

Az rendben,de egy Codegen és egy CHIEFTEC tápról, nem ugyan az a teljesítmény jön le 2-3 év után hiába kvázi ugyan azt az ágat használom.

Értékelést nem kérek és nem adok. Köszönöm a megértést.

(#17687) Kean_Sorbo válasza HollyBoni (#17683) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Ha jól látom a tápod egy Chieftec GPS-450A-101AA. Ennek két 12 voltos ága van, egy 14 és 15 amperos. Szerintem ez kevés lesz, akárhogyan kötöd is. Ha nem a VGA, akkor a táp megadja magát.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#17688) kjani18 válasza zzolika (#17664) üzenetére


kjani18
őstag

Valszleg a közös (test) vezeték is szakadt, mérj külön külön a két hangszóróra, a csatlakozó felől!

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#17689) yohnsee válasza Lompos48 (#17651) üzenetére


yohnsee
tag

Már nem zaklatlak többet, csak egy utolsó tanácsot szeretnék kérni: merre induljak tovább, ha már minden alkatrészt egyesével megmértem, és mind jónak tűnik? De ez a fránya végfok még mindig nem akar menni. Sok mindent javítottam már, az elmélettel is tisztában vagyok, de szerintem ehhez kevés a tapasztalatom.

AVR

(#17690) moha21 válasza xstyle (#17686) üzenetére


moha21
addikt

Ez akkor is a leadott teljesítményről és nem a hatásfokról szól. A codegenek többségükben nem tudják leadni azt a teljesítményt ami rájuk van írva.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#17691) Lompos48 válasza yohnsee (#17689) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Zaklass nyugodtan, amíg tudok válaszolok.

Előző hozzászólásodban volt egy ilyen mondat:

A működő panelon a végtranzisztorok kollektorkörében 8V van, bázison és emitteren 0V.

Itt valami sántikál, mert egy nem zárt (tehát nyitott) tranzisztoron a B-E feszültség 0.6-0.7V körül kell legyen (pnp esetén negatív értékkel). Ha az van, amit írtál, akkor azok bizony nincsenek nyitva, a kollektorok 8V-ját pedig egyéb oda kapcsolódó áramkör diktálja.

Nehéz innen tovább tanácsot adni. Ha a kezem között lenne a készülék és ugyanígy elakadnék, lehet oszcilloszkóppal folytatnám.

(#17692) yohnsee válasza Lompos48 (#17691) üzenetére


yohnsee
tag

Elhiheted, én már hamarabb elkezdtem volna oszcival vizsgálódni - ha lenne :(
0,6-0,7-et lehet hogy azért nem láttam, mert túl nagy méréshatárba volt a multim kapcsolva.
Engem az zavar nagyon, hogy eddig csak az N-es oldallal volt gondom, de mostmár a P-s oldal is felment tápfeszre, sőt, bárhol mérek mindenütt +120V vagy -120V van.
Bele fogok őszülni, de ez mostmár becsületbeli ügy, ha a sárgaházban végzem, akkor is megcsinálom :))
Hiába néztem a kapcsolási rajzot, már a szemem kifolyt, de nem találtam meg, hogy hogyan jut ki a végtranyókra a nagyfesz. Mindemellett az áramfelvétel a pozitív ágon mérve 5-7mA-nél megáll magától, áramkorlát nélkül.
(Mellesleg így utólag köszönöm a linket a kapcsolási rajzzal, de már mikor nekikezdtem, akkor leszedtem az elektrotanyáról a teljeset)

AVR

(#17693) moha21


moha21
addikt

Egy VGA-n találtam egy zárlatos ilyet : 40t03gh. Vajon ezt mire lehetne cserélni?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#17694) Lompos48 válasza yohnsee (#17692) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Valahol hiányozhat a nulla, akkor pedig minden felcihelődik a másik pólusra, vagy felé.

[ Szerkesztve ]

(#17695) yohnsee válasza Lompos48 (#17694) üzenetére


yohnsee
tag

Délután 5 körül érek haza, akkor fogok újra neki, addig gyűjtöm az ötleteket - ez is egy jó!
Hátha tényleg valahol hiányzik a GND.

AVR

(#17696) Lompos48 válasza moha21 (#17693) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Például STP36NF06, csak itt tok-problémák adódhatnak, nehéz lesz SMD-ként szerelni. Van az IRF szériából is, hasonló problémával. Szintúgy BUZ11.

[ Szerkesztve ]

(#17697) Kean_Sorbo válasza moha21 (#17690) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Így van, a leadott teljesítmény számít. Ennek a tápnak, 14 és 15 Amperes ága van. Mivel ez a teljes terhelése, így ez kevés lesz.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#17698) moha21 válasza Lompos48 (#17696) üzenetére


moha21
addikt

A szerelést majd megoldom valahogy, igazából hely van neki és a kártyának már úgyis mindegy. Tényleg IRF-ekből volt power mosfet. A hűtéssel lesz inkább gond, mert a PCB hűti most.

A videókártya úgy ment egyébként tönkre, hogy a +5V találkozott a földel és a VGA-n van molex csatlakozó. Mondjuk ez a tr a 12V-os ágban helyezkedik el.

Amúgy az is lehet, hogy a GPU vagy a RAM-ok is meghaltak rajta, de azokat nem tudom ellenőrizni ilyen könnyen.

Mindenesetre köszönöm, legalább van miből kiindulni.

(#17697) Kean_Sorbo : Az 348 W. Ha a VGA 150, akkor is marad még majd 200 W. Mire nem elég az? És ez mind 100% -os terhelésnél van, amit max szintetikus tesztekkel lehet elérni.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#17699) Lompos48 válasza moha21 (#17698) üzenetére


Lompos48
nagyúr

mert a PCB hűti most.

Pont erre utaltam.

(#17700) HollyBoni válasza Kean_Sorbo (#17687) üzenetére


HollyBoni
veterán

Akkor hogy kéne bekötnöm a két 6pin-es kábelt? Már itt állnak beharisnyázva,csak a molexet kell a végükre forrasztani.

Most az egyik csati a tápból van bedugva,a másik pedig egy ilyen két molexes átalakító amibe csak az egyik van bedugva és megy.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.