Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16401) totya694 válasza Lompos48 (#16400) üzenetére


totya694
őstag

Az LM338 meg 5A-es ;) [link]
(csak azért említettem meg mert fentebb valaki keresett 5A-es tudású stab IC-t)

Üdv:Attila

(#16402) totya694 válasza totya694 (#16401) üzenetére


totya694
őstag

Valakinek egy +/- táp???
MJ3000 van a kimenet előtt

[ Szerkesztve ]

Üdv:Attila

(#16403) Lompos48 válasza totya694 (#16402) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Minek 2 tranzisztor? Max áram mekkora? A híd 3A-esnek tűnik. Csak akkor a 2.5V-nál el kell "fűtenie" 70+W-ot. Ahhoz pedig hosszú távon kicsik a bordák.
Még kötözködjek? :D :R

(#16404) totya694 válasza Lompos48 (#16403) üzenetére


totya694
őstag

Német emberke csinálta(nem én) :N
5000/3300 van írva a hídra.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Attila

(#16405) BálintVti


BálintVti
csendes tag

Sziasztok

Valaki tudna nekem segíteni ködlámpa ügyben?
Nem volt bekötve a ködlámpa és ma akartam megcsinálni ki lett mérve,hogy mind a két oldali vezetékben volt feszültség!Visszaraktam a lökhárítót,be kötöttem a lámpát stb... és gyújtás...kapcsoló.. és nem világít egyik oldal sem...vissza bontottam mindent,és ki derült,hogy a bal oldali égőnél a vezetek sérült volt és ha mozgattam akkor világított!De utána a egyik oldali vezetékben sem volt feszültség... :((
Minden egyes darab biztosítékot külön végig néztem,hogy jó e és mind jó volt...

Valakinek valami ötlet,hogy ilyenkor mi lehet a gond?
Akinek van valami ötlete irjon már egy üzit :R :R

(#16406) Lompos48 válasza BálintVti (#16405) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Le kell ellenőrizni, hogy mindkét foglalatba érkezik a plusz. Ha 2 szála van a foglalatnak, akkor a 2 szál között, ha csak egy, akkor az és a test között. Legjobb vagy egy 12V-os égővel, esetleg egy mérőműszerrel.

a bal oldali égőnél a vezetek sérült volt

Egy dolog egy nem érintkező kontaktus más egy sérült vezeték. Vigyázz, hogy ne legyen sehol sérült a szálak szigetelése. Abból szület(het)nek a kocsikiégések. Nem vicc!

(#16407) Des1gnR válasza Lompos48 (#16406) üzenetére


Des1gnR
őstag

Én irányítottam ide a kollégát, és tudtommal az egyik foglalatban van feszültség a másikban semmi. A kérdés az lenne, hogy vajon hova tűnt? Mivel az égő berakása előtt lemérte és megvolt a 12V. Úgy tudom, hogy a relé kapcsol a lámpa műszerfalon lévő kapcsolása után.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#16408) Lompos48 válasza Des1gnR (#16407) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Képtelen vagyok rajz nélkül távolról jósolni. Végig kell menni méréssel a relétekercs vezérlésétől az égőkig pontról pontra. Jobbat nem tudok mondani.

(#16409) BálintVti válasza Lompos48 (#16408) üzenetére


BálintVti
csendes tag

Akkor csak az marad!Csak az a baj,hogy minden egyes vezeték olyan lehetetlen helyen van!
De azért köszönöm!

(#16410) Des1gnR válasza Lompos48 (#16408) üzenetére


Des1gnR
őstag

Én is ezt javasoltam, csak bíztunk benne, hogy valaki már találkozott hasonló problémával, vagy tudtok rá mondani vmit látatlanba :)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#16411) totya694 válasza BálintVti (#16409) üzenetére


totya694
őstag

Üdv

Autó típus?Autó villamosságba az ilyen jellegű keresgélésre 12V-os próba lámpa a megoldás.
Multimétert töltés ellenőrzésre érdemes használni.(vagy a biztosítékok ellenőrzésére szakadás vizsgálóval)
Ha régebbi WV akkor nagy az esély a biztosíték táblára(a tábla mögött a csatlakozók szoktak szétégni)

Üdv:Attila

(#16412) totya694 válasza totya694 (#16411) üzenetére


totya694
őstag

Megszólalt a Nelson Pass F5 egyik fele. :U

Üdv:Attila

(#16413) sörösló válasza totya694 (#16411) üzenetére


sörösló
aktív tag

Autó villamosságba az ilyen jellegű keresgélésre 12V-os próba lámpa a megoldás.

Úgy van. Abból is a féklámpák 21 W-os izzója az igazi! Ha az világít akkor minden rendben van. Anno rádióműszerészből avanzsáltam egy kényszerű váltással járművillamossági "szakembernek" :-))). Sokáig tartott és nagy szopásokba került, mire rájöttem hogy ezen a területen a multiméter inkább akadály mint segítség. Azóta is vágom hogy amikor az irányjelző izzója együtt villog a féklámpával, akkor a lámpatest közös földpontja hiányzik. :))

(#16414) Lompos48 válasza totya694 (#16412) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Remélem nem a végleges formája a trafónak, ami látszik. Hetek óta megy itt a szöveg, hogy a trafót legalább duplájára kell méretezni, itt pedig a trafóvasmag ablaka félig üres. Vagy oda jön a másik csatorna táplálása? :))

Szépeket írnak, rajzolnak (görbéket) ehhez a kapcsoláshoz. :K

(#16415) totya694 válasza Lompos48 (#16414) üzenetére


totya694
őstag

Kicsinyled a trafót? ;]
Nem ez fog maradni mert több szem pontból se vagyok vele kibékülve :(
Csak 1,5mm-es huzalom volt és nem is lett 100%-osan egyforma a 2 secunder.Valami postás trafó volt anno és 2x90V és 2x100V-os secunder volt rajta ezért a nagy hely amit látsz.

Üdv:Attila

(#16416) Lompos48 válasza totya694 (#16415) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Kicsinyled a trafót?

Nem, csak a vasmag ablaka arra való, hogy az emberfia kitöltse tekerccsel. Ha nem kell "annyi" tekercs, akkor keresünk kisebb vasmagot.

Gondoltam, hogy ideiglenes. ;)

(#16417) Batman2 válasza PHM (#16382) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

Szó szerint párhuzamosan kötöttem minden lábát illetően a kettő és 3 IC-t !

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#16418) Batman2 válasza Lompos48 (#16384) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

Igen, ezt a kapcsolást én is megtaláltam a dokumentációban, de nem világos számomra, hogy mire kell benne a műveleti erősítő ??

Használtam a két IC-t együtt, egy bordára szerelve, tehát hőkontaktusban is vannak, eddig nem volt semmi bajuk.

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#16419) Batman2 válasza totya694 (#16387) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

Szerencsére nekem nem ennyire rossz a tapasztalatom, a kettő IC együtt 3,3A terhelés mellett a beállított 19,2V-ról 18,7V-ta csökkent, ez még elfogadható, de a 4,2A-es terhelésnél is csak 18,5V-ig esett, pedig már a 3,3A is túl van a 2x1,5A max.értéken !!

De korábban sem volt problémám, egyéb áramköröknél, amikor csak egy IC-t használtam satbilizálásnak nehány zsáz milliampernél.

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#16420) Batman2 válasza totya694 (#16388) üzenetére


Batman2
őstag

Én általában 390ohmos ellenállással csatlom vissza a tápot az IC vezérlő lábára és ezt szabályozom egy 5-10K-os potival földelve.
Ezt a kettő és a három IC-nél együtt is így csináltam, de az ellenállás osztó is közös volt, mindegyik IC ugyanazt a fesz értéket kapta.

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#16421) Lompos48 válasza Batman2 (#16418) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A tranzisztorral együtt egy bonyolultabb emitterkövető, de hibaerősítő elsősorban, ami az ICk referenciapontját tartja egy stabilizált szinten. Többek közt azért se csökkenthető a kimeneti fesz a 4.5V alá, mert akkor az erősítő tápja se lenne elég a működéséhez.

A hőkontaktus nem fontos, csak annyira, hogy egy bizonyos teljesítmény fölött az ICket hűteni kell. Ez kiszámolható a termikus ellenállásból (θjc, θja).

(#16422) Batman2 válasza totya694 (#16388) üzenetére


Batman2
őstag

Alát tudom támasztani Lompos kollega érvelését, megfelelően kell hűteni, én mindíg szép bordára teszem, amit fel is fűt rendesen, ha megterhelem, de akkor semmi gond, és a fesz értékekre is figyelni kell.
A stabilizálni kívánt értéknél (OUT) minimum 3V-tal magasabb kell legyen a bemeneti feszültség (IN), és az IC-n eldisszipálamdó teljesítményt plusz a fogasztó teljesítményénél is nagyobb kell legyen a feszültség forrás (trafó) feszültsége, legalább vagy 10-15% akkor garantáltan tud stabilizálni !

Pár száz milliamper esetében nekem csak max egy-két tized volt e fesz esés, de lehet még annyi sem, 100mA alatt egészen biztosan pár millivolton belüli az fesz esés !

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#16423) Lompos48 válasza Batman2 (#16422) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A kimeneti stabilitástipikus értéke 0.3%, maximum 1.5% a kimeneti értékből az adatlap szerint. Ennél nagyobb stabilizálási tényező nagyon ritkán kell egy tápnál, arra pedig vannak más megoldások. Mielőtt raktárba kerülne (a gyártási folyamat végén) minden példány 100%-ban tesztelve van és hogy a mérési hibahatár biztos ne befolyásolja az eredményt, ezt 1.4%-ra állítják. Ez nem olyan tesztelés szempontjából mint az óriás memóriachipek, amiket képtelenség 100%-ban tesztelni.

(#16424) Batman2 válasza PHM (#16394) üzenetére


Batman2
őstag

Igen, ezt én is így látom, semmiképpen sem a poti,
ha a visszacsatloó ellenállás mondjuk 20mA-t enged át az adott feszültségen, akkor a potin mindíg ennyi folyi, akárhová tekerem.

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#16425) Batman2 válasza totya694 (#16401) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

Én kerestem, meg is találtam, csak nem akartam venni, hanem inkább megpróbálni a már amúgy is meglevő táp ICimből valami többet kihúzni.
Ezen felül, azért megérdeklődtem a boltban, hogy mennyi lenne egy LM338, a fickó csak valami német kereskedésben találta meg, ott valami 11, vagy 13 ezer Ft lett volna !!! :Y :Y
a magyar kereskedéseknél pedig az volt írva, hogy ez már kifutott széria.

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#16426) Batman2 válasza totya694 (#16402) üzenetére


Batman2
őstag

Igen, jók ezek a darlingtonok, csak hatalmas a feszültségesésük ! :(
Én is gondolkodtam, hogy ezt használok táphoz, de aztán a normál teljesítmény tranyónál maradtam (BD).

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#16427) moha21


moha21
addikt

Nem tudom érdekel -e valakiit? : [link] Analóg IC atlasz meg 1-2 hasonló könyv. Djavu-ben vannak, jó lene ha meg tudná nézni valaki ott működik -e. :B

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#16428) Lompos48 válasza moha21 (#16427) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem tudtam előcsalogatni... :(((

(#16429) Batman2


Batman2
őstag

A legújabb kísérletemben összeházasítottam egy LM317-est egy BD 246-os tranyóval és az eredmény nagyon jó volt !!! :R
Simán teljesítette az 5A-t és csak 0,11V volt a fesz. esése terhelten a beállítotthoz képest !!! :R

Nagyon meg voltam vele légedve, amíg véletlenül ki nem sikerült végeznem a tranyót, egy pillanatnyi rövidzár miatt, de a 12Ah-ás zselés akkukbólez alatt is olyan ára jött, hogy még füstölni sem volt ideje a tranyónak, csak összeolvadhatott belül, vezet mindenfele.

Vettem ma egy másik tranyót, de ezzel sajnos megvan 0,26V is a fesz esés, ugyanolyan terhelésen.
A tönkrement példány az C-s volt ez meg B-s ! :U
Nem gondoltam, hogy a max. feszültségen kívül ekkora különbség lesz közöttük.
Gondolom a C-snek jobb az erősítése is, és ezért viselkedhetett jobban, vagy esetleg még az eltérő gyártmány is lehet az oka. :U

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#16430) Batman2


Batman2
őstag

Még egy kérdés:

LM3914-es IC-t hogyan lehet 24V-os akku feszültségének figyelésére használni, mivel az IC-nek max. 25V lehet a tépfeszültsége ?? :F

Arra gondoltam, hogy egy stabilizálatlan tranyós geszültségosztóval csökkentem a feszültséget, mondjuk a felére, aminek a fesz.változása arányos marad az akku fesz. változásával és akkor már tudja mérni az ICvel felépített kapcsolás.

A jel bemenete viszont fogad 35V-ig jelet, tehát úgy is gondolnám, hogy az IC tápfeszt leveszem, mondjuk egy fesz stab.-bal, de a jel bemenetet, azt rákötöm az akku feszültségére,csak akkor nem tudom, hogy a feszültség érzékelését, a referencia feszültségét hogyan állítsam be !? :F

Van a dokumentációban egy magasabb feszültségre alkalmazott kapcsolás, de az meg nem igazán világos számomra, hogy hogyan működik és hogyan tudnám én azt az akku feszültségének a LEDes kijezésére felhasználni ? :U
Ez a kapcsolás a tápfesz ellátást mutatja magasabb feszültségről, de a jel bemenetet nem tudom, hogyan kellen ilyenkor a céljaimnak megfelelően bekötni ? :F

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#16431) Batman2 válasza moha21 (#16427) üzenetére


Batman2
őstag

Node hogyan tudom letölteni ?? :F
Regisztráljak én is ? :U

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#16432) Lompos48 válasza Batman2 (#16430) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nyugodtam oszthatod, mert az arányok megmaradnak, csak a kalibrálásnál vedd figyelembe. A nagyobb feszültséges kapcsolásról szúrj be egy linket!
Szerk: ha a 14. oldalon (adatlap) található rajzról beszélsz, picit később megpróbálom megkommentálni...

[ Szerkesztve ]

(#16433) Batman2 válasza Lompos48 (#16432) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

Nem, ez az adatlapja 12. oldal, lap tetején található kapcsolás "Operating with a high voltage supply" címmel !
(PDF-ből hírtelen nem tudok linkelni)

Előre is köszi !

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#16434) Lompos48 válasza Batman2 (#16433) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ugyanarról a rajzról beszélünk, csak az adatlap, amit megnyitottam az a 14.-en hozza azt.

Itt csak annyit, hogy:

1. A V+ tápot a tranzisztorral (mint emitterkövető) állítja elő a referenciafeszültségből (1.28V), amihez hozzáadódik egy B-E átmenet (.6-.7V) meg a LED nyitófeszültsége. Ha a rajzon feltüntetett 3.4V-ot nézem, abből következik, hogy valszín piros LEDet használtak. Ha kéket teszel, akkor ez a fesz még megnő. Ez nem túl fontos.
2. A komparátorok a Vref és test/nulla között monitorizálják a bemeneti feszültséget (SIN). Ez azt jelenti, hogy a 24V-ot (ami felmehet 28V-ig!) kötelező módon le kell osztani a 28/1.28 arányban, hogy legyen mit "figyeljenek" a komparátorok.
3. minden számígálás elkerülhető a 3k9 ellenállásértékeket illetőleg, szerintem egyszerűen felére veheted azokat (pl. 2k), de talán érdemes az 1W-or értéket megtartani (kipróbálhatod 1/2W-al is, de ha melegszenek, akkor illene növelni a méreteket.

Gondolom ennyi. :K

(#16435) Lompos48 válasza Batman2 (#16433) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Az osztó lehetne ilyen:

A trimmer egy kis finombeállítást tehet lehetővé.

(#16436) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

2 kérdésem is lenne. :B

1. A képen látható trafó mekkora lehet? Egy régi videó magnóban volt. 30W van a doboz hátulján illetve 2 biztosíték is van körülötte. Egy 1.25A-es és egy 2A-es.

2. Ugyan ennek a magnónak a dobozába gondoltam most belerakni az erősítőmet, viszont a hátulja műanyag, illetve elég sok műanyag elem van rajta. Kérdés, hogy megolvadhat-e vagy felesleges vele így szívni?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#16437) Lompos48 válasza Speeedfire (#16436) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Kicsi. :))

Centissel megmérve a fotón és arányosan kiszámolva a biztosítékokhoz hasonlítva kijön egy max. 6cm2-es keresztmetszet a vasmagnak, ami pedig 50Hz-en a megközelítéses számítással olyan kb 7W-ot eredményez. Az 1.25A a hálózati biztosíték lehet, míg a 2A-es valamelyik belső tápé.
Ezek már mind megtanulhatóak voltak a topik előzményeiből kis odafigyeléssel. :K

Ha valami annyira melegszik, hogy a műanyag doboz emiatt veszélybe kerül, azt nagyobbra kell tervezni.

[ Szerkesztve ]

(#16438) Speeedfire válasza Lompos48 (#16437) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Épp ezaz, hogy van egy 3. bizti is ami 0.5A-es az van elvileg a táp előtt. :B
De ha ilyen kevés akkor, max "kutyátdobálni" lesz jó. :)

Értem, hát akkor marad a várakozás, míg lesz olyan cuccom ami megfelelő lesz a háznak. :)

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#16439) CPT.Pirk válasza Speeedfire (#16438) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egy trafó tekercselő kollégám szerint ezeknél a trafóknál a vasmag azért van körbetekerve vas(fém)lemezzel, mert az anyagtakarékosság miatt túlgerjesztik a trafót és szór....

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16440) Lompos48 válasza CPT.Pirk (#16439) üzenetére


Lompos48
nagyúr

...és nem kellenek a lyukak a vasmag lemezeinek sarkába csavaroknak, így azok nem lopnak el a keresztmetszetből, ugyanakkor összeszorítják az esetleg zümmögő vasmagot. Anyagmegtakarítás is, nem kell a 4 hosszú csavar anyával (esetleg sárgarézből) csak 2 rövid, amivel a köpeny által rögzíted a trafót. És csodák csodája... jobban is néznek ki.

[ Szerkesztve ]

(#16441) CPT.Pirk válasza Lompos48 (#16440) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez onnan jött, hogy megkérdeztem, kell-e réz gyűrű a toroidomra.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16442) Lompos48 válasza CPT.Pirk (#16441) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Két (nem árt rézből :) ) tárcsa közé kell fogni egyetlen központi csavarral, ami jó a rögzítéshez is vigyázva arra, hogy ne "építsünk" a fém infrastruktúrából egy ügyes kis rövidrezárt menetet.

(#16443) CPT.Pirk válasza Lompos48 (#16442) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Stimmel, ezek megvannak mind, kaptam a trafóhoz. Majd a doboz fából lesz, ezekkel lesz majd rögzítve, most csak be van dobva egy régi deck dobozába, pár darab radíron állva.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16444) ha5aws válasza ha5aws (#16315) üzenetére


ha5aws
tag

Sziasztok!
Nagyon röstellem magam de kicsit félrevezettelek. Az 50/q a voltonkénti menetszámot adja nem a teljesítményt. A teljesítmény jó közelítéssel 10*q. Mégegyszer elnézésedet kérem.
Üdv: Gábor

(#16445) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Egy Thosiba 260-E dvd lejátszó megadta magát. Szétszedtem és a kapcsolóüzemű táp primer körében lévő 2 db 4,7u 400V-os elkóból az egyik ki volt nyiffanva. Kicseréltem mind a kettőt, de még mindig semmi.
tny267pn IC van benne. A szekunder körben egy két kondi még gyanús, de attól vmit még tudnom kellene mérni vagy nem?

üdv: s

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#16446) moha21 válasza sonar (#16445) üzenetére


moha21
addikt

Tranzisztor zárlatos? Esetleg a diódákat meg tudod még nézni. Aztán van egy vezérlő IC amiről vagy találsz valami vagy nem, meg egy optocsatoló. Más nincs is rajta. :)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#16447) totya694 válasza sonar (#16445) üzenetére


totya694
őstag

Üdv

A primer oldalon az IC közelében szokott lenni egy 1-4,7uF-os kis elkó azt is ki kell mérni mert az oszcillátor fontos eleme.Ha nem jó a kis elkó akkor "csak" egyen fesz megy a trafóra amiből ugyebár nem lesz secunder feszültség.

Üdv:Attila

(#16448) totya694 válasza sonar (#16445) üzenetére


totya694
őstag

A lap alján találsz egy rajzot ahol az általad említett IC dolgozik.

Üdv:Attila

(#16449) totya694 válasza totya694 (#16448) üzenetére


totya694
őstag

Nem semmi egy erősítő ;] Az R2 egy 300W-os izzó.

Üdv:Attila

(#16450) Lompos48 válasza totya694 (#16449) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Csilivili szomszédpukkasztó. Elsősorban a 300W-os izzó. Kiszámolható: ha az emitterellenállás 1 ohm, emitterfesz 2.2V, tápfesz 100V, bármely ráadott jelnél a csúcsáram max. 2.2A. Ergo. csúcsteljesítmény teített MOS esetén 220W, effektív 150W teljes kivezérlésnél stb. Lehet látványos... :D

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.