Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16701) DonThomasino


DonThomasino
veterán

A boltban a 100K OHM helyett 1 M OHM os ellenállást adtak.
Valszeg elkuytultak vmit a színkóddal.
Ez gond?
Ezt raknám a R3 helyre a tápban.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#16702) totya694 válasza DonThomasino (#16701) üzenetére


totya694
őstag

Azt is jó lenne tudni,hogy mit is csinál valójába az az ellenállás ami vagy ott volt vagy nem. :DD
Honnan hová mennek a lábai?kövesd végig a NYÁK-on."Eddig" még nem találkoztam egy olyan PC táppal sem ahol minden alkatrész helybe lett volna alkatrész.Mindegyiknél vannak üres R,C helyek.Sokszor csak pár alkatrész módosítással csikarnak ki nagyobb teljesítményt 1-1 típus azonos tápból.

Üdv:Attila

(#16703) DonThomasino válasza totya694 (#16702) üzenetére


DonThomasino
veterán

Most nézegetem, ez a régi akpcsolós változat. 230V-110V
Nem azért t van két varisztor és két ellenállás
mert egy a 110V ra egy meg 230V ra van kötve.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#16704) totya694 válasza DonThomasino (#16703) üzenetére


totya694
őstag

De még az is meglehet de úgy is "csak" 230V-on használod akkor meg minek bele rakni(majd a következő táp javításánál jól jöhet) :B

Üdv:Attila

(#16705) DonThomasino válasza totya694 (#16704) üzenetére


DonThomasino
veterán

Táp venti bekötésnél számít a + -? (nyákon nincs jelölve)

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#16706) totya694 válasza DonThomasino (#16705) üzenetére


totya694
őstag

Igen számít.Mert ha fordítva kötöd be nem is forog a venti
(a kefés motor forgásirányt vált fordított polaritás esetén de ezek a ventikbe lévő motorok egész más elven működnek)

[ Szerkesztve ]

Üdv:Attila

(#16707) DonThomasino válasza totya694 (#16706) üzenetére


DonThomasino
veterán

:R OK értem.
De akkor nyugodtan rá dughatom így is úgy is?
Gondot nem okoz.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#16708) zka67 válasza DonThomasino (#16707) üzenetére


zka67
őstag

Nem dughatod rá, mert tönkremegy benne az elektronika. A ventillátorokban tranzisztorok vannak és nincs benne fordított polaritás elleni védelem.

(#16709) totya694 válasza DonThomasino (#16707) üzenetére


totya694
őstag

Ilyen esetekre nem árt egy alkoholos filccel tenni egy piros pontot a + kivezetéshez még kiforrasztás előtt.De ki is lehet keresni melyik a negatív és akkor már nyert ügyed van.

Szét kell majd kapni egy rossz ventit és megnézni mi is van benne. :K

[ Szerkesztve ]

Üdv:Attila

(#16710) DonThomasino válasza totya694 (#16709) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ja, rá is írtam a nyákra fillcel. :R (nem én szedtem ki)
Csak erre voltam kiváncsi ha fordítva dugom rá akkor lehet e baja.
Végül is kimértem, meg van.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#16711) moha21 válasza zka67 (#16708) üzenetére


moha21
addikt

Van amelyikben van dióda erre a célra.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#16712) totya694 válasza DonThomasino (#16710) üzenetére


totya694
őstag

Van olyan is,hogy célszerűbb elvágni a venti vezetékét mert úgy be van zsúfolva,ragasztva.

Üdv:Attila

(#16713) DonThomasino válasza totya694 (#16712) üzenetére


DonThomasino
veterán

A varisztort sikeresen kicseréltem, jó is volt a táp-

Közbe ki forrasztottam elég sok vezetéket, azóta nem indul a táp.
Mikor kapcsolom egy pillanatra megmozdul a venti és ennyi.
Valszeg forrasztottam egy zárlatot valahova? és ez lenne a védelem

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#16714) totya694 válasza DonThomasino (#16713) üzenetére


totya694
őstag

A PC táp valójában 2db táp 1 dobozba.Ha az 5VSB nincs meg vagy nem megfelelő értékű(pl. 4,6V) akkor az a táp nem fog elindulni.A zöld színű vezetékbe kell lennie 5V-nak ha a táp be van kapcsolva(ha ott nem tudsz 5V-ot mérni akkor ott keresd a gondot ahol a varisztort cserélted.Azért figyelmesen a táp primer részén mert ha pl. nem működik az oszcillátor akkor nincs ami kisüsse a nagy kondikat és kikapcsolás után is lehet benne akár életveszélyes áramütésre elegendő feszültség is!!!

Üdv:Attila

(#16715) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Lenne egy problémám. 2 neoncsövet akarok 1 trafóval meghajtani. A trafó 36/40 Watt-os, a két neoncső 18-18 Watt-os, a fojtó, vagy mi a neve, 22 Watt-os. A neonok nem gyulladnak be, a fojtók villognak a neonok végei felizzanak de nem gyulladnak be. Így kötöttem be őket: Nem vagyok villanyszerelő mint az ki is derült, és a halak sötétben vannak. :B ;)

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#16716) DonThomasino válasza totya694 (#16714) üzenetére


DonThomasino
veterán

Na megszo*attam magam, nem volt vele semmi zárlat, csak nem a megfeleleő TEST ről indítottam.
A gondom viszont az ha terhelem nagyon leesik a fesz.
Példul 11.9V ha már rákötöm a ventit akkor 10.9V.
Ebből így lehet következtetni mi baja lehet?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#16717) moha21 válasza tupacamaru (#16715) üzenetére


moha21
addikt

Most akkor a trafó után a 2 neon az sorba van kapcsolva egymással?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#16718) tupacamaru válasza moha21 (#16717) üzenetére


tupacamaru
veterán

Igen, ha az egyikből kiveszem a fojtót akkor nem villog a másik sem. Most vissza akartam tenni egy csőre, de már így sem működik. :N Teljes a kudarc. :K

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#16719) totya694 válasza DonThomasino (#16716) üzenetére


totya694
őstag

Kiszáradt vagy púpos kondik nincsenek a secunder oldalon???

[ Szerkesztve ]

Üdv:Attila

(#16720) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Na, már mindent megcsináltam. Kiszedtem mind a 2 csatornát, megmértem mindent. Úgy néz ki mind a kettőn ugyan azok az értékek vannak. De valami miatt az egyik mégis rosszalkodik.

Kínomban már videót is készítettem róla. Hátha valaki rájön, hogy mi lehet a gond. :)
Nem tudom elképzelni, hogy mi lehet a gond. Tegnap jött elő, amikor be akartam dobozolni őket....

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#16721) DonThomasino válasza totya694 (#16719) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nem látok, ma már nem foglalkozok vele.
Holnap teszek fel képet, ha van kedved megnézni.....?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#16722) totya694 válasza Speeedfire (#16720) üzenetére


totya694
őstag

A bekötéseknél nincs véletlen laza vezeték(ahol a táp megy bele a sorkapcsoknál)?

Üdv:Attila

(#16723) Speeedfire válasza totya694 (#16722) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nincs, már megnéztem minden eshetőséget. Egyszerűen halvány lila f*ngom sincs, hogy mi lehet a baja. Mi történt vele, amíg porosodott a fiókban. :F

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#16724) totya694 válasza Speeedfire (#16723) üzenetére


totya694
őstag

Esetleg forrasztási hiba valahol?(nagyítóval is érdemes lenne átnézni a NYÁK-ot)
Én pl. most is ólmos forrasztó ónt használok.

Üdv:Attila

(#16725) mezis válasza Speeedfire (#16723) üzenetére


mezis
nagyúr

- Gyantás forrasztás a kimeneti kapcsoknál ?

- A sodrott vezetékek végignyomorgatása (volt már olyan, hogy az ép szigetelésen belül korrodált a sok ér).

- Biztosíték rendben érintkezik ?

(- Hangszórókat felcserélve marad a hiba ugyanazon az oldalon ?)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#16726) PHM válasza tupacamaru (#16718) üzenetére


PHM
addikt

Gyújtónak hívják azt, amit kivettél.
A fojtótekercs az a "trafó".
Naszóval: helyesen kötötted be a csöveket, azzal nincs semmi gond.
Régebben én is rengeteget szivornyáztam ugyanilyen problémával.
A konyhában van felszerelve a térelválasztóra 2 db 18 W-os cső.
Feltűnt, hogy külön-külön mennek 1-1 40 W-os fojtóról.
Ezt az állapotot rögvest megszüntettem, s bekötöttem a csöveket úgy,
ahogy az a nagykönyvben meg van írva. Azaz pont úgy, mint te.
Ettől kezdve a csövek az Istennek sem akartak begyújtani.
Végül is, mivel más megoldás itt nem jöhetett szóba, az egyik gyújtóval
párhuzamosan kötöttem egy 15 Kohm 8W-os ellenállást.
Ez az egyik csövet kicsit előfűti, így könnyebben begyújt, s akkor már
a másik cső is könnyedén be tud gyújtani.
Nálam két oka volt a bajnak érzésem szerint:
Egyrészt nincs fázisjavító kondi, másrészt a fojtó távol van a csövektől.
Azt javaslom, ha van tartalék gyújtód, cserélgesd őket, de csak olyat használj,
ami 4...22 W-ig jó.
Tapasztalatom szerint ugyanis a 4...80 W-os gyújtók nagyon nehezen,
Vagy egyáltalán nem gyújtják be a 18 W-os csöveket.
Ha lehet, akkor tegyél a kapcsolásba fázisjavító kondit is.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#16727) tupacamaru válasza PHM (#16726) üzenetére


tupacamaru
veterán

Próbálkozok majd, THX. :K :R

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#16728) fero02


fero02
veterán

Üdv urak!

Kis segítségre lenne szükségem.

Van egy korosabb cd lejátszóm (Philips AK640), amit szeretnék ismét használatba állítani. De előtte szeretném kicsit gatyába rázni az ésszerűség határain belül.

Az elmúlt órában kicseréltem benne az összes kondit újakra. Az értékek értelemszerűen maradtak az eredetiek, csak pufferből tettem a gyári 3300uF helyett 4700uF-osat, illetve fesz stab kondija és a puffer lábai közé egy 10nF-os kerámiát.
A hangja így is sokat változott, ez gondolom betudható az eleve ratyi minőségű (NKL) kondiknak és az évek alatt történt értékcsökkenésüknek. Gondolkoztam, h veszek bele igazán minőségi kondikat, de annyit nem ért volna az egész, így maradtam a Jamicon márkánál.

A panelt nézegetve azonban még eszembe jutott, h nagy valószínűséggel pozitív változást hozna még az is, ha az OP AMP ic-ket kicserélem minőségibb példányokra. Na és itt lenne szükségem kis segítségre.

Jelenleg L2722 vannak benne (2 db), nekem meg van itthon OPA2107.

Nézegettem a két ic sematikus rajzát és egyből láttam, h a pin kiosztása különböző. Ez mindegy is volna, mert van itthon próba nyákom, amibe beültetném az ic-t és átvezetékelném a panelra úgy, h jó legyen a lábkiosztása. Utána lejjebb tekerve (ABSOLUTE MAXIMUM RATINGS) láttam, h bizony itt is vannak különbségek. Pl a tápfesz. :U

Ennek kapcsán szeretnék szakvéleményeket olvasni, h hogyan tudnám orvosolni a problémát. :B :K

A válaszokat előre is köszönöm! :R

Üdv!

(#16729) DonThomasino válasza totya694 (#16719) üzenetére


DonThomasino
veterán

Erről lenne szó.

[link]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#16730) Lompos48 válasza fero02 (#16728) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Leginkább azzal válaszolnék nagyon röviden, hoy a két erősítőnek nem sok köze van egymáshoz, hagyd inkább úgy, ahogy most van.

De azért pár argumentum:

Nem az ABSOLUTE MAXIMUM RATINGS paraméterek, amik zavarnának. Ugyan értékeket nem adsz, de nagyon valószínű, hogy a készülékben a táp jóval kisebb feszültségű, mint akármelyik adat a táblázatokból.
Az OPA kimondottam mérőerősítőkhöz készült DiFET technológiával, ami nagyon pici (pA nagyságrendű) bemeneti áramokat (bias current) jelent többel közt. Ez neked nem kell.
Ugyancsak egy nagyságrenddel nagyobb a Slew Rate (18V/us vs. 218V/us), ami dícséretes, de olyan "zónát" jelent, ami nem érdekes itt.
Van ellenben egy fontosabb paraméter: a kimeneti áram, ami az L2722 esetén 1A, a kimenete (többek közt) induktív terhelésre (is) van kiképezve. Az OPA ilyeneket nem "tud".

Nem hiszem, hogy bármivel cserélve az L2722-t nyernél a hangminőségben. Tud az mindent, ami ehhez kell.

(#16731) fero02 válasza Lompos48 (#16730) üzenetére


fero02
veterán

Hjajj, pont egy ilyen nemleges választól tartottam. :( :D
Na mind1, akkor nem babrálok benne tovább.

Amúgy a leírtak többi része szakmailag rendben van? Még annyit akarok csinálni, h az eredeti, 2 filléres fixre beforrasztott rca kábelt egy értelmesebb aljzatra akarom kicserélni. :U
Ha jól sejtem további lépésekre az ésszerűség határán nincs lehetőség.

Még vmi. A kristály az mi célt szolgál az áramkörben? Találtam egy kínai diy oldalt, ahol többek között azt is cserélték egy spécibb darabra. :U

(#16732) DonThomasino válasza Lompos48 (#16730) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nincs ötleted erre? :U
[link]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#16733) Lompos48 válasza fero02 (#16731) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Még a kondenzátorok cseréjének se vagyok híve. Megengedem magamnak, mint magánvéleményt, hogy ne higyjem a kondicsere utáni minőségjavulást se. Ezek általában szubkektív benyomások, de ezzel inkább nem kötözködök. :N

Árnyékolt kábelt csak akkor cserélnék, ha brumm, vagy valami gyanús elektromos eredetű zajt hallanék. Nem nagyon van olyan, amin egy ilyen csere javítana.

Kristály: a legtöbb digitális herkentyűben van egy időalap, órajel, vagy nevezd, ahogy akarod. Ez az a "ritmus" amihez minden egyébnek szinkronba kell igazodnia. Itt gondolt motor fordulatszámára, D/A konverter stb. Egy kristálynak van egy frekvenciája, amire gyártották és rá van "vésve". Ezt a leggyengébb is 1/100000 - 1/1000000 pontossággal tartja. Készüléken belül az aránylag stabilabb hőmérséklet miatt ez még javul.
Semmi értelme sincs cserélni. De ha nagyon akarod mégis, van a piacon nagyon drága saját termosztáttal, külön tápról fűtött példány, ami elmegy akár a 1/10000000 pontosságig is. ;]

(#16734) Lompos48 válasza DonThomasino (#16732) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem merek mondani/ajánlani semmit. Ehhez nekem valamiket mérnem kellene és leginkább egy rajz alapján. Sorry!

(#16735) DonThomasino válasza Lompos48 (#16734) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ha csak átkondizom az egészet meg van rá az esély hogy jó lesz?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#16736) Lompos48 válasza DonThomasino (#16735) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem tudom. És nem is nagyon hiszem.

(#16737) totya694 válasza DonThomasino (#16735) üzenetére


totya694
őstag

Üdv
A fotó nekem sem mondott sokat.A teljes "átkondizás" nem biztos,hogy anyagilag megéri és nem garantált a siker sem.A kondikat is méretre kell venned mert sok esetben egy kicsivel "kövérebb" már be sem fér a régi helyére.Amennyibe kerül az egész mutatvány annyiért veszel egy jó tápot használtan.Gyakorlásnak,ismerkedésnek meg jobb az eygszerűbb külső ODD táp meg ilyeneken gyakorolni :K

Üdv:Attila

(#16738) Speeedfire válasza totya694 (#16724) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Újraforrasztom, lehet, hogy amikor bepakoltam a dobozba a forrasztás megadta magát. De ez akkor valóban csinálhat ilyet? Mert ahogy látom más is írta....
Az érdekes, hogy hang meg jön ki belőle, mert próbáltam, hogy a bemenetre kötöttem zenét.


mezis: Gyantás forrasztás alatt mit értesz?
A vezetékeket is ide-oda cserélgettem, de semmi.
A biztosítékok okésak, direkt megcseréltem a csatorna táplálását is.
A hangszórókat is felcseréltem, csak a nyákon lehet szerintem valami gubanc.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#16739) Lompos48 válasza Speeedfire (#16738) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Legyek én a vészmadár! Sajnos lehet maga az IC, mint már említettem. Talán túlmelegítés forrasztás közben, vagy ki tudja... :((( :O

[ Szerkesztve ]

(#16740) Speeedfire válasza Lompos48 (#16739) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

De előtte jó volt, ment és nem volt baja. Azóta meg nem forrasztottam rajta semmit semmit sem.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#16741) Lompos48 válasza Speeedfire (#16740) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Utolsó ötlet: próbáld működés közben mozgatni/cibálni a kimeneti kondenzátort!

(#16742) atesss válasza malwy (#16616) üzenetére


atesss
addikt

Köszi a képeket. :R

Ez alapján is jónak tűnt, úgyhogy tegnap én is megvettem (nem is volt messze, mert nemrég nyílt egy felénk is, a XI. Gazdagréti lakótelepnél).
Viszont az kár, hogy nem találtam sehol meg külön a boltoknak a tel.számát, így nem tudtam biztosra, hogy lesz-e. Van egy központi készlet-információs telefon, de az csak hétköznap, du. 4-ig.
Mondjuk mást is néztünk, nagy műanyag tárolódobozokat, de azt nem vettünk mert nem tűnik elég erősnek, hogy biztosan elbírja ha egymásra pakolunk többet is. Meg a kerekén el is mozdulhatnak egymáson túl könnyen.

A bitfej készlet nem tökéletes, de azt mondom úgy néz ki, hogy megérte ezt az árat.
Pl. a bitek elég erősen szorulnak a tartóba, meg a tartozékok és maga a csavarhúzó is.
Némelyik annyira, hogy puszta kézzel szinte lehetetlen kiszedni.
Mondjuk legalább rögzítve vannak. Bár ez sem teljesen igaz, mert egy része meg pont hogy nem, azok tényleg ki tudnak hullani ha fordítva nyitod ki, erre vigyázni kell. De a felirat alapján lehet tudni melyik a felső része a doboznak.
Egyébként maga a doboz kívülről egész jónak tűnik.

A saját csavarhúzójának a mágnesességével tényleg nem fogja meg a csavart (illetve pl. a kis méretű torx igen, ugye az nagy felületen tud érni a csavarhoz), de átmegy magán a fejen, kipróbáltam egy kölcsönkért nagyon jó minőségű és erős mágnesességű csavarhúzóval.
És egy másik típusú / anyagú bittel összehasonlítva nem érzek különbséget a mágnesesség átadásával.

[ Szerkesztve ]

(#16743) mezis válasza Speeedfire (#16738) üzenetére


mezis
nagyúr

Gyantás forrasztás: látszólag minden rendben, de ez csak felszínen van így. Mélyen, a forrasztóón és a vezeték között maradt egy vékony gyanta film. Aztán az ilyen hol érintkezik, hol nem.

Ha viszont stabilan rossz, nem véletlenszerűen, akkor ahogy már írták, máshol lesz a hiba, lehet az akár magában az IC-ben is.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#16744) mezis


mezis
nagyúr

Üdv.!

Van nekem egy békebeli, szovjet gyártmányú, kétsugaras "oszcillográf"-om. C1-64 a típusa.
Legutóbb olyat játszott, hogy a függőleges eltérítés önálló életet kezdett (mindkét sugárnál), egy bizonyos frekvenciával fél osztásnyi kis bajszokkal rajzolta tele a képernyőt. Pihentetéssel nem szűnt meg, (hűtés rendben, azt HALLOM ám -pörög a ventilátor-!), csak akkor, ha kikapcsolás után azonnal visszakapcsoltam.

Nincs valakinek kapcsolási rajza erről a kb. 20 kg-os csodáról ?

mezis

(#16745) Speeedfire válasza mezis (#16743) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Átforrasztgattam, de megint berecseg. Lehet újra csinálom a csatornát. :W

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#16746) totya694 válasza mezis (#16744) üzenetére


totya694
őstag

Nekem is volt valami C1-xx el is adtam hibás ként mert az enyémen meg csillagos éjszakai látkép jelent meg a képernyőn.De az minden fél e formába ;]

Üdv:Attila

(#16747) totya694 válasza Speeedfire (#16745) üzenetére


totya694
őstag

Fentebb ha jól emlékszem lakkozást is említettél.Nem jártál úgy mint a Gyurisék parkja c. filmben,hogy ott a gyantába ragadt a szúnyog ami a DNS-t hordozta.Neked meg valami hajszál vékony vezeték db ragadt bele és az okoz gondot.

Üdv:Attila

(#16748) Speeedfire válasza totya694 (#16747) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Úgy néz ki a kimenő elkónak van valami kontakt hibája. Ahogy mozgattam el-el hallgatott, majd egyszer úgy megmozgattam, hogy normálisan szólt jó sokáig. Megint megmozgattam megint recsegett, majd újra jó lett amint hozzá értem. Ezzel játszadoztam most. Úgy néz ki az elkó lesz a ludas. Még nem tudom, hogy maga az elkó rossz vagy a forrasztás. Kiszedem, megpucolom, majd vissza. Ha rossz lesz akkor elkó csere.
De az biztos, hogy legközelebb péntek 13-án nem csinálok semmit sem. :D

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#16749) totya694 válasza Speeedfire (#16748) üzenetére


totya694
őstag

Péntek 13.-án símán lehet építeni csak lehet némi bónuszt is kapsz ;]

Üdv:Attila

(#16750) Lompos48 válasza Speeedfire (#16748) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Haha! :D

Csak azért vigyorgok, mert tudom, hogy mennyire nagy probléma az elkók gyártásában a nagyáramú kontaktus megvalósítása a fegyverzet (rettenetesen oxidált alu fólia) és a lábak között. Sok esetben a drasztikus kapacitásvesztés is ennek tudható be.
Csak zárójelben: minél jobban és rücskösebbre sikerül oxidálni a fólia felületét, annál nagyobb az egységnyi felülettel elért fajlagos kapacitás, ez egyenesen kitűzött cél.).

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.