Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16851) Lompos48 válasza sörösló (#16850) üzenetére


Lompos48
nagyúr

:K :K :K :C

Mégha nem is a legortodoxabb megoldás. :)

(#16852) atom87 válasza sörösló (#16850) üzenetére


atom87
aktív tag

Hmm... Nem rossz ötlet ez sem! :K

Kawasaki z1000

(#16853) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Üdv mindenki!

Az lenne a kérdésem, hogy egy optocsatolót össze tudnék-e hozni házilag?
Fontos lenne, hogy "nagy" érzékelő felülete legyen, mert az érzékelő folyamatos körmozgást végezne. Ilyesmire gondoltam:

(bocs a vázlatos rajzért)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#16854) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Eszem megáll. 1 órán át néztem a TL071-es fesz. követő kapcsolásomat, hogy miért nem jó, erre megfordítom az IC-t és rögtön működik, de a tokozáson a pötty elvileg az 1-es lábat kellene hogy jelentse, na itt az 5-ös lábon van!

Az normális, hogy fesz. követő kapcsolásban olyan 0.9V eltérés van a bemenet és a kimenet között? A kimenet ennyivel kevesebb, mint a bemenet. Arra tippelek, hogy kicsit nagyobb tápfesz kellene, mint 3.3V, ha a bemenetre is 3.3V megy.

Am. most keresek alkalmas ellenállásokat a bemenetére osztónak, hogy mehessen gépre a jel.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16855) CPT.Pirk válasza CPT.Pirk (#16854) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A tápban 3.3V helyett 5V sem okozott eltérést a 0.9V-s különbségben.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16856) Lompos48 válasza CPT.Pirk (#16854) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Lehet, hogy túl sokat vársz attól a szegény erősítőtől.

A katalógus szerint is a görbék csak ±4V-tól indulnak.

Egyébként a szint, amit mérsz és aminél 0.9V eltérést produkál a mérés, egy egyenfeszültség?
Érdekes mert 13mV bemeneti offsetnél egységnyi erősítős esetén nem nagyon van más magyarázat, mint a táplálás.

Megpróbálnám LM358-cal.

[ Szerkesztve ]

(#16857) CPT.Pirk válasza Lompos48 (#16856) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Felmentem 10V fölé a tápfeszben, akkor sem lett javulás. A legnagyobb elért kimenő feszültség 2.23V volt.

A 0.9V eltérés minden szintél fennáll, ha ez alá megy a bemenet, akkor meg 0V van a kimeneten.
Mivel kb. 1-2 perc a szinusz hullám időállandója (hogy szemmel tudjam követni az eseményeket), így tulajdonképpen még egyenfeszültségnek tekinthető a mért jel.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16858) Lompos48 válasza CPT.Pirk (#16857) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Válassz le mindent az opampról, tápláld 10V-tal, a bemenetre pedig köss egy 5Vdc-t. Ha ott is hozza a különbséget, akkor még az offset szabályozás segíthet, bár szerintem kimentél rég a megengedett értékekből.

Ez ellenben szimmetrikus táplálást igényel.

[ Szerkesztve ]

(#16859) CPT.Pirk válasza Lompos48 (#16858) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na az volt a gond, hogy én beraktam az offszet kompenzálást is, mikor nem kellett volna. No meg így már helyes irányba fordítva az IC-t mindjárt megy a dolog.
5 és 7V tápfeszek mellett ha a bemeneti fesz 0.7V felett van, akkor szépen követi, ha ez alá kerül, akkor kiküldi a tápfeszt a kimenetre. Majd csinálok egy rendes külső tápot vagy akkut, és arról járatom a cuccot, valszeg akkor már nem lesz ilyen gondja.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16860) Lompos48 válasza CPT.Pirk (#16859) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Így helyükre kerültek a dolgok. :)

(#16861) bandi94 válasza Latency (#16847) üzenetére


bandi94
tag

Szóval azt mondod cseréljem ki a kvarcot?Nem is emlékszem pontosan, lehet, hogy bontott a kvarc...Igazából körülbelül egy másfél éve készülhetett ez a valami, szóval eléggé elmosódtak a dolgok...Egyébként jól mondjátok, az összes cső mutatott egy számot, csak éppen az óra nem járt, nem volt hajlandó mérni az időt.Arra emlékszem hogy a DCDC konverter sem volt jó első nekifutásra, egy rossz kapacitásérték miatt nem olyan frekvencián szaggatott az 555 és nem adta le a megfelelő mennyiségű feszt :DD

Lompos: Sajnos nincsen szkópom, így nem tudok méricskélni.

Epiphone Les Paul with Seymour Duncan SH2-SH4 Hot Rodded set

(#16862) moha21


moha21
addikt

Üdv!

Adott egy nyomtató ami kicsit gyűri a papírt. Fogalmam sincs milyen nyomtató, de megígértem holnap megnézem. Hol érdemes kezdeni vele? Portalanítom ilyesmi, de nem vagyok egy nagy nyomtatómágus. :)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#16863) CPT.Pirk válasza Lompos48 (#16860) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem igazán akar sikerülni a dolog. Magasabb tápfesz melett is megmarad 0.7V-s határ. Most betettem egy ua741-et, az is ugyanezt csinálja, de ott 1.6V a maradék feszültség.

Ahogy olvasom, az ajánlott LM358 le tud menni 0V-ra egytápfeszes tápláláskor, míg ezek a cuccok csak szimmetrikus táplálás esetén. Persze 358-am pont nincs itthon, kell vennem holnap. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16864) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Sziasztok! Màr modding és elektronika topikban feltettem ezt a kérdést, de nem jött vàlasz még, megpróbàlom itt is. Adva van két elõlapi audio/usb panel. Az egyiknél az audio vége a szokvànyos alaplapi tüskére menne, a màsik 3,5ös jack dugós. Az elöbbit akarom összehozni az utóbbival. Vagyis a tüskére menö helyett jack dugós kell. A panelcsere nem jàtszik, mert màs az elrendezés is. Usbs hangkàrtyàt szeretnék elöre kivezetni. Vàlaszokat elöre is köszi! :R

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#16865) yohnsee válasza Lompos48 (#16802) üzenetére


yohnsee
tag

Nyertél. Nem találom, pedig direkt elraktam mutatóba. Ha megtalálom lomtalanítás közben, visszatérünk a dologra ;)

AVR

(#16866) bandi94 válasza SQX_Barto (#16864) üzenetére


bandi94
tag

Le kell csípni a csatit és ráforrasztani egy jacket...ennyi :D Csak azt kell kitallni, melyikérből lesz a mikrofon és melyikből a kimenet.Vagy esetleg egy fordító kábelt is lehet csinálni, egyik végén két db jack, a másik végén meg a tüskesorosnak a papa fele...

Epiphone Les Paul with Seymour Duncan SH2-SH4 Hot Rodded set

(#16867) bandi94 válasza SQX_Barto (#16864) üzenetére


bandi94
tag

Le kell csípni a csatit és ráforrasztani egy jacket...ennyi :D Csak azt kell kitallni, melyikérből lesz a mikrofon és melyikből a kimenet.Vagy esetleg egy fordító kábelt is lehet csinálni, egyik végén két db jack, a másik végén meg a tüskesorosnak a papa fele...

Epiphone Les Paul with Seymour Duncan SH2-SH4 Hot Rodded set

(#16868) yohnsee válasza SQX_Barto (#16864) üzenetére


yohnsee
tag

Kiegészítés az előttem szóló hsz-hez:

Neked ebből az 1L és az 1R plusz a GND kell.

[ Szerkesztve ]

AVR

(#16869) SQX_Barto válasza bandi94 (#16867) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Köszi szépen a vàlaszokat mindkettõtöknek! :R A fordítókàbel még jobb lenne, mert akkor nem lenne vàltoztatva az eredeti kàbel.

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#16870) mezis válasza moha21 (#16862) üzenetére


mezis
nagyúr

Ott, hogy megnézed a típusát és azt is írod. (Ha Laser vagy LED printer, vedd ki a kazettát, mielőtt felfordítod ! :K )

[ Szerkesztve ]

mezis

(#16871) moha21 válasza mezis (#16870) üzenetére


moha21
addikt

Nyilván, ha tudtam volna írtam volna. Valami kompakt cucc ( fénymásol is ), de fogalmam sincs tintasugaras vagy milyen. Holnap úgyis kiderül. Azért a kazetta tippet köszönöm, lehet felfordítottam volna ha nem írod.:D

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#16872) SQX_Barto válasza yohnsee (#16868) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Kell a mikrofon is, nem? Azt is hasznàlni szeretném. :)

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#16873) moha21


moha21
addikt

Nos közben sikerült venni egy APC szünetmentest 2500 Ft-ért. 600 VA- van ráírva. kipróbáltam 12V-ról működik. 40W-os izzónál 60W-ot vesz fel. 89-es gyártmány .:)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#16874) Lompos48 válasza moha21 (#16873) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Valószínűleg azért mellékesen akkut is tölt, onnan a nagy különbség. Azér' a 67%-os hatásfok még '89-re nézve is blamázs lenne.

(#16875) moha21 válasza Lompos48 (#16874) üzenetére


moha21
addikt

Nem tolt akkuk, mivel kiszedtem belőle. 40W-os izzó van rákötve, akkor a 12V-os ágba 5 ampert lehet konstans mérni. Holnap majd csinálok képet róla ( hatalmas trafó van benne ).

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#16876) Lompos48 válasza moha21 (#16875) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Akkor áldozatot hozol az antik technika oltárán. :)

(#16877) mezis válasza moha21 (#16871) üzenetére


mezis
nagyúr

Tintasugarasat lehet forgatni patronokkal együtt. A porfestékkel működőknél kell a kazettát óvatosan kezelni, amikor már használatba vették. Fejre állítva kipotyog belőle a por.

Papírgyűrődést okozhat már az is, ha papírdarab maradt benne egy beszorult papír kicibálásakor. Találkoztam már olyannal is, amikor egy M3-as csavar esett valamiből a printerbe. Lehetnek benne rugózott papír vezető görgők, amiket kimozdít a helyéből egy beszorult papír.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#16878) yohnsee válasza SQX_Barto (#16872) üzenetére


yohnsee
tag

Ha azt is használni akarod, akkor persze, azt is ki kell vezetni. Ha jól tudom, az már csak mono, tehát ahhoz csak egy plusz és egy gnd fog kelleni. Viszont először mindenképpen nézd meg az usb-s hangkártyádat, én egyszer megszívtam egy ilyennel, túl közel volt a vonalkimenet és a mikrofon csatlakozó egymáshoz, és két normális méretű jack dugót sehogyan sem tudtam egyszerre bedugni.

AVR

(#16879) SQX_Barto válasza yohnsee (#16878) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Hasznàltam màr ezt a hangkàrtyàt (Creative X-Fi GO USB) Szóval belemegy.

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#16880) Batman2


Batman2
őstag

Mivel ólom-akku topic nincs, így ide írom kérdésem !

Van nekem kettő darab 12V, 12Ah-ás kötött elektrolitos akkum, 3A-es terhelésnél kb. 1 órát bírnak ki, de azt is úgy, hogy a feszültségük már indulásnál 12V alatt van !! :U
10,5V-ig engedem a merülni az akkukat.
A két akkut sorba kötve használom, 24V-os forrásként, tölteni persze külön töltöm őket, töltöttséget figyelő töltővel.

Nem merülnek ezek kissé túl hamar ?? :F

Ha mondjuk 12A-t egy órán keresztül nem is kellene leadniuk, mert ezek nem erre lettek tervezve, és eleve az egy órás kisütés kisebb felhasználható kapacitást jelentene, de azért a 3A-es fogyasztást már rendesen kellene szerintem bírnia, vagy 3 órán át, ez majndem egy K5-ös kisütés !
Addig rendben van, hogy ezeket nem nagy terhelésre, végképp nem indító akkunak szánják, de pl. szünetmentesbe igen, ahol pedig rövid időn keresztül szükség lehet nagy áram leadására, mert akár több 100W-ot is kell vinnie, tehát kellene bírnia !

Az akkuk régiek (kb. 4-5év), az egyik volt már hosszabb ideig mélykisülve (melőtt hozzám került), a másikat viszont mindíg töltve tartottam és sok ciklust nem élt meg, ez utobbinak kb. 1 tizeddel magasabb a feszültsége rendszerint üresjárásban és kisütéskor is, de nagy külömbség nincsen közöttük.

Kérdésem, hogy csak "elaludtak", leszulfátosodtak kissé és egy regenerálás kellene nekik, vagy ezek már ilyenek maradnak, akármit is csinálok velük ?? :F

Olvastam olyan ólom akku regenerálást, hogy a töltés folyamatos töltés-kisütés impulzusok formájában valósul meg, kb. 20kH-ez, csak a kettő idő aránya változik a töltés folyamán, és ez leoldja a lemezekről a szulfátot, újra aktív lesz a lemez nagy része és visszajön a kapacitása az eredeti közelébe ! :U

Már egy ideje gondolkodom, hogy kellene egy ilyen gyógy töltőt készíteni, de még nem fogtam neki. Meg lehetene oldani szerintem egy 555-össel a váltogatást és a töltés figyelést, aztán töltés periódusban az áram forrásra kapcsolná az akkut, kisütéskor pedig egy vagy 50W-os ízzóra. A kapcsoló elem pedig lehetne FET, mint kis veszteségű kapcsoló elem.
Csak az alkatrészek értékei, a beállítás a nehéz, hogy minden pontosan úgy működjön, ahogy kell. :U

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#16881) pumatom


pumatom
aktív tag

Sziasztok!

Lehet kapni smd ledszalagot méretre? Vagy vághatóban létezik ilyen? :U

:R

Üdv!

(#16882) Batman2 válasza pumatom (#16881) üzenetére


Batman2
őstag

Tudtommal létezik méretre vágható, ami azt jelenti, hogy meg van adva, hogy hány LEDenként lehet vágni, ahogy az egyes soros csoportok vannak benne !
Nézz utána neten, lelni fogsz !

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#16883) Batman2 válasza Batman2 (#16880) üzenetére


Batman2
őstag

Jah, még annyit tennék hozzá, hogy az akkuk töltése is gyanusan hamar végbemegy a töltő szerint, mivel konstans 0,8A-rel töltve kb. 3-4 óra alatt végez vele, ez mindkettőneél nagyjából így van ! :U

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#16884) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Egy gyártó szokott adni kapcsolási rajzot a termékeiről?
Írtam az Enermax nak de elhajtottak sunyiba. :F

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#16885) Lompos48 válasza DonThomasino (#16884) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Gyártótól és terméktől függ. Inkább nem adnak, mint igen. 2 okból: lekoppintható, a szervíz is meg kell éljen valamiből. A kapcsolási rajzok ideje sajnos lejárt nagyjából a katódsugaras színes TVkkel.

(#16886) Lompos48 válasza Batman2 (#16883) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ez választ ad a 3A-en 1 óra alatti lemerülésre, egész pontosan. Regenerálásban nem hiszek, még használhatók az adott keretek között, majd kuka.

(#16887) mezis válasza Batman2 (#16880) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Nem régen vettem egy teljesen új, 1.3 Aó-ás zselés ólomakkut. Töltöttem, merítettem, ahogy leírták a doksijában. Már vissza akartam vinni a boltba, mert 0.9 Aó-nál nem akart többet leadni. Ekkor egy éjszakára rajta hagytam a csepp töltést. Ezek után már 1.17 Aó-át adott ki magából.

Korában is olvastam már ilyesmiről, hogy a végén, csepptöltéssel lehet a teljes kapacitásra feltölteni az akkukat.

A 4-5 éves akku már akár nyugdíjasnak is számíthat. Akár használatban van, akár nem.

(A töltés, kisütés folyamatát LibreOffice táblázat formájában megőriztem, ha érdekel valakit.)

mezis

(#16888) totya694


totya694
őstag

Üdv

Ma neki álltam egy hibás notin kicserélni egy szétégett SMD IC tokba bujtatott FET párost csak az volt a dolog pikantériája,hogy mind ezt egy 1600W-os gagyi hőlégfújóval tettemamit más esetekben inkább "csak" bontásra használtam.Úgy voltam vele,hogy próba szerencse és bejött a dolog.De azért nem biztatok senkit,hogy rohanjon és vegyen az első multiban egy ilyen 2-3000ft-os melegítőt mert nagyon oda kell figyelni.SP8K10.Ami még meglepett,hogy a közel 30 kilónyi noti alkatrész közt az első rossz alaplapon már találtam is egy csere példányt.Ezek után már az is megfordult a fejembe,hogy lehet vennem kellett volna ma egy Lottó-t is ;]

Üdv:Attila

(#16889) malwy válasza totya694 (#16888) üzenetére


malwy
senior tag

Erre születni kell.

Mi hárman nem tudtunk kb. fél éve vasárnap egy nemtommekkora ellenállást összehozni. Még remixben gyártott bazinagy volt az egyetlen fellelhető, de azt csak nem építjük be, meg nem célszerű kiszerelni stb.. Még potink se volt, amit letekerhettünk volna. Aztán fogta magát egyikünk és felhívta a helyi boltost, aki átnyújtott neki egy 5ft-os ellenállást.

Kövi héten keménynek érezte magát az illető és vett 5000Ft-ért ellenállást.

(#16890) totya694 válasza malwy (#16889) üzenetére


totya694
őstag

:R
Az már rég volt :U

Üdv:Attila

(#16891) DonThomasino válasza Lompos48 (#16885) üzenetére


DonThomasino
veterán

Esetleg ötlet honnan tudnék rajzot szerezni?
Enermax EG231P-V

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#16892) Lompos48 válasza DonThomasino (#16891) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem bátorítalak. Tíz percet keresgéltem, de még halvány nyomokat se találtam. Esetleg a tápok alapkoncepciójából lehet kindulni és spekulálni, ha javítani akarod. Ha módosítani, akkor már - bizony - nélkülözhetetlen a rajz. Sajnálom. :(((

(#16893) DonThomasino válasza Lompos48 (#16892) üzenetére


DonThomasino
veterán

Már kb 10 napja guglizok, de semmi... :(
Nem lehet hogy valamelyik más gyártóval kompatibilis?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#16894) totya694 válasza DonThomasino (#16891) üzenetére


totya694
őstag

Hamarabb találsz űrsiklóról kapcsolási rajzot mint egy PC tápról.De ha még találnál is se biztos,hogy egyértelmű lenne.Mivel mint azt ahogy a táp NYÁK-ján láttad is sok R,C elem direkt bele sincs építve és félrevezető lehet egy olyan rajz (ha létezik) amin pl. minden egyes alkatrész be van rajzolva.Lompos48 PH társ egyszer régebben elküldött nekem egy LCD monitor kapcsolási rajzát aminek akkor nagyon örültem(és most is köszönöm Neki) mert legalább ha már 1db készüléknek látod a kapcsolását és azt jól is tudod olvasni,értékelni a látottakat akkor olyan mint ha több típusét kaptad volna meg egyszerre.200W-os táp rajza.

PC tápokat csak 1-2 gyártó gyárt az,hogy a PC táp "lemezén lévő matricára" mi van írva az egy dolog.Ha valódi típusára vagy kíváncsi akkor a NYÁK-on keress felíratot :K

[ Szerkesztve ]

Üdv:Attila

(#16895) bandi94 válasza totya694 (#16894) üzenetére


bandi94
tag

Tapasztalam: A Gigabyte tápjait az FSP gyártja :DD

Epiphone Les Paul with Seymour Duncan SH2-SH4 Hot Rodded set

(#16896) totya694 válasza bandi94 (#16895) üzenetére


totya694
őstag

Mint ahogy a Corsair se gyártott sose tápot és még sok más neves cég sem.

Üdv:Attila

(#16897) bandi94 válasza totya694 (#16896) üzenetére


bandi94
tag

Kb mint az asus laptophoz járó asus feliratú egér...megfordítom, bazinagy Logitech logo az alján :C

Epiphone Les Paul with Seymour Duncan SH2-SH4 Hot Rodded set

(#16898) totya694 válasza bandi94 (#16897) üzenetére


totya694
őstag

Néha nem baj az,hogy más gyártja mint akinek a neve szerepel raja(mint az általad említett példában)
Én szeretem az FSP-t mint táp gyártót de nekik is volt sajnos drága és hitvány tápjuk mint pl az FSP ZEN passzív tápok.Sehol senki le nem gariztatta de már újan is ha nem volt meg nekik a megfelelő fogyasztás gép indításkor akkor el sem indultak.Utána meg lehetett velük trükközni,hogy nem 1 HDD ha nem 2db került a gépbe meg ilyenek.Csak ha már valaki egyszer rászán egy zsák pénzt egy passzív hűtésű tápra azért,hogy csendes gépe legyen akkor csak ne kelljen már telepakolni ventikkel,HDD-kel,ODD-kel.
LCD monitoroknál is sok esetben más a belsőség mint ami rájuk van írva.Sokszor ez csak üzleti fogás.Pl.a Samsung is gyárt LCD kijelzőket mint ahogy a Toshiba is de "ha" a Samsung drágábban el tudja adni a saját kijelzőjeit mint amennyibe kerül a Toshiba panel akkor inkább eladja és vesz Toshibát a monitorjaiba.Valahogy így szoktak "megkeveredni" a gyártók.

Üdv:Attila

(#16899) DonThomasino válasza totya694 (#16894) üzenetére


DonThomasino
veterán

[link]

Hát ennyit találtam rajta.
A jel az elején nem ugrik be valakinek?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#16900) totya694 válasza DonThomasino (#16899) üzenetére


totya694
őstag

Ez nem a gyártóra utaló jelek.Van amikor a NYÁK oldalon van rendesen kimaratva és le van ónozva.De valahol meg kell annak lennie :K

Üdv:Attila

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.