Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17101) cashback válasza CPT.Pirk (#17100) üzenetére


cashback
őstag

Nem... nem működik a kártya... nem ad képet sehol.

Az a baj tényleg annyira apró a dolog, ha akarnám sem tudnám megcsinálni. (pedig az akarat meg lenne :B )

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#17102) CPT.Pirk válasza cashback (#17101) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Segít ha baj van!

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17103) cashback válasza CPT.Pirk (#17102) üzenetére


cashback
őstag

Ezzel akár már műthetek is. :))

1400forintért nem is sok.

Csak... ez nem javítja meg. :U

Vissza kanyarodva az SMD kondira... akkor ez az ami beazonosításra vár:

Miből tudom milyen kell? :)
Vagy ezeknél a pici izéknél amilyen befér olyan van?

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#17104) bandi94 válasza CPT.Pirk (#17087) üzenetére


bandi94
tag

Én linuxnál is vetemészre furcsaságokat...de még így sem volt annyi hülyesége mint az XP nek és az xp közel semvolt olyan stabilmint a linux.Én úgy vagyok, hogy XP-t már semmiképpen, vagy linux vagy w7.

Epiphone Les Paul with Seymour Duncan SH2-SH4 Hot Rodded set

(#17105) CPT.Pirk válasza cashback (#17103) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azt tudom mondani, hogy vegyél pár kerámia kondit az nF érték környékén, úgy is filléres áruk van, aztán vagy csinál velük valamit, vagy nem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17106) sörösló válasza CPT.Pirk (#17079) üzenetére


sörösló
aktív tag

Én 2002-es XP-t használok, Virusbuster irtót és Spyboot-ot. Nem szokott virusom lenni,se kémeim. A műszaki progijaimnak meg vagy nincs újabb változata vagy csillió forintért. Úgyhogy részemről maradok az XP mellett, akár van rá támogatás akár nincs. Ha sokan átállnak, akkor már inkább az új verziókat fogják majd fertőzgetni. :K

(#17107) cashback válasza CPT.Pirk (#17105) üzenetére


cashback
őstag

Hát két lehetőség van... vagy csinál valamit... vagy nem. :C

Igazából sokat nem veszítek a dologgal... el mókolok vele pár napig... aztán meg szép faldísz lesz... vagy mit tudom én.

Eladni nem éri meg (2-3ezer max). 8-9ezer egy működő ilyen kártya. 5000 a javítása +posta oda vissza... meg is van a rizikó mentes vga ára. :D

mezis - Sajna annyira hogy amilyen nagy lendülettel először neki indultam a Linux-nak azóta már el is felejtettem. :D
Tp-link 422G V2-őt nem lehetett beüzemelni rajta. Bár most látom hogy talán már orvosolva lett a hiba (2év alatt :U ).
Úgyhogy lehet neki rugaszkodok újra... hátha. (néha unatkozok és ez jobb mint a legtöbb játék)

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#17108) mezis válasza cashback (#17091) üzenetére


mezis
nagyúr

Én a SuSE Linux-ot használom időnként. Ma már felhasználói akár szőke titkárnőknek is lehet ajánlani. Installálás : be a DVD-t kiválasztod a nyelvet és a többi megy magától. Nem kell utána még irodai programcsomagot, telepíteni, kódot érvényesíttetni. (A LibreOff ismeri az MS Off. dokumentumait, fordítva már talán MS is kezd észbe kapni.) Frissítések automatikusan is mehetnek, és csak nagyon ritkán kell ilyen miatt újraindítani.

Az is igaz, hogy a Linuxra sokkal kevesebb hw. gyártó készít drivert és ez sok esetben keservessé vagy lehetetlenné teszi a beüzemelését.

mezis

(#17109) mezis válasza cashback (#17094) üzenetére


mezis
nagyúr

Mivel C860-as felirat tartozhat hozzá, csak kondenzátor lehetett. Gondolom csak elkó tud felrobbanni, (vagy a többi is ?) elégni, mérete alapján 1-2 mikroF-os elkóval kísérleteznék.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#17110) cashback válasza mezis (#17109) üzenetére


cashback
őstag

Sajna az nem az én képem... csak illusztrációnak kerestem googleben, mert nem tudtam a cumó nevét. :B

Viszont hasonló... vagyis nem is az ami be van karikázva, hanem a kisebbik verzió, mint az R674-es helyen van (a karikázott alatt). :D

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#17111) mezis válasza cashback (#17110) üzenetére


mezis
nagyúr

Az R ellenállást jelöl.

Ez jó vicc volt. Végül is nem szomszéd tehenének képét linkelted. ;] :DD

[ Szerkesztve ]

mezis

(#17112) cashback válasza mezis (#17111) üzenetére


cashback
őstag

Ez sem az én motyóm: [link]

Viszont én jelöltem rajta... a piros bezárás csak azért van hogy oda figyelj...
A sárga a lényeg... úgy kormosodott a kártya.
Az a 2láb ami jobbra van az leolvadt + a balra eső SMD van körbe pörkölve... a köztes szakaszon végig kormos (lényegében a sárga területen belül).
Magán a nyákon elváltozás jele nincs (szóval az áramkör az épnek tűnik a korom alatt, bár lehet hogy nem az)

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#17113) totya694 válasza cashback (#17112) üzenetére


totya694
őstag

Jó reggelt!

Szerintem a VGA-don a bekarikázás melletti stabilizátor "ment gallyra" és az okozta az égést.Sajnos a VGA nevében benne a baj.Nekem is itt van 2db 8800GT(X) és már 1-2 vállalkozó szellemű neki is futott,hogy majd ő tudja a tutit és megcsinálja nekem(hát ez nem sikerült csak ideig óráig)
Volt olyan VGA-m amiről tizen db apró SMD kodi és ellenállás hiányzott és még is ment és nem hibázott tesztek alatt sem.Elajándékoztam a hiányosságok miatt vagy 2 éve az óta is meg.Néha érdekes dolgokat tudnak produkálni a hardverek.

Üdv:Attila

(#17114) totya694 válasza CPT.Pirk (#17081) üzenetére


totya694
őstag

Nos a Windows visszafelé kompatibilitásáról megfelejtkeztél.Statisztikán a Vistából is sokat eladtak de azt senki nem tudta megmondani,hogy hány felhasználó használta a gépét Vista kóddal Xp-vel.
A cikkről csak annyit,hogy minden szentnek maga felé hajlik a keze.Ha valósak az adatok akkor is a cég saját magát járatja le azzal,hogy nem tudott akkoriban egy olyan op rendszert írni ami megfelelő védettséget tudott nyújtani a felhasználóinak.

Üdv:Attila

(#17115) CPT.Pirk válasza totya694 (#17114) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nos a Windows visszafelé kompatibilitásáról megfelejtkeztél.

A visszafelé kompatibilitás annyira működik, hogy külön be kellett építeni egy virtuális XP-t a Windows7-be (XP mode néven, ami kizárja a 3D gyorsítás lehetőségét a problémás progi számára mert azt nem implementálták), a problémák miatt, ugye van rakás dolog ami már azért nem fut, mert a Win főverzió már nem NT5.1 hanem NT6.0... De említhetném az office és office közötti kompatibilitási problémákat, különösen ha nem egyező nyelvű, de azonos verziójú officeról van szó.

Ha valósak az adatok akkor is a cég saját magát járatja le azzal,hogy nem tudott akkoriban egy olyan op rendszert írni ami megfelelő védettséget tudott nyújtani a felhasználóinak.

Unixok, BSD-k, SunOS, OS X, Senix, Aix, Solaris stb. már sok évvel korábban is léteztek, lehetett volna honnan meríteni ihletet, mert másoknak ez már sikerült.
Helyette ráhagyták a védekezést a felhasználóra, akiknek nagyobbik része az R=1 kategória sajnos...

Nah de tényleg nem itt kellene ezt folytatni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17116) totya694 válasza CPT.Pirk (#17115) üzenetére


totya694
őstag

Minden evő vagyok op rendszereket illetően.OS X-et is használtam hosszabb időn keresztül mint ahogy Ubuntut is.Mindnek van hibája és előnye is....

Üdv:Attila

(#17117) CPT.Pirk válasza totya694 (#17116) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Erre az Ubuntura nagyon rákattantak, pedig ez csak egy disztró a kb. 380-ból. A gond vele az, hogy 6 havonta kiadják, tök mindegy mi van, mennyire stabil, itt a dátum, ki kell adni. Véleményem szerint ez rá is nyomja a bélyegét a végeredményre. Nem tudok még1 Linux disztrót mondani, ami így készülne.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17118) totya694 válasza CPT.Pirk (#17117) üzenetére


totya694
őstag

De legalább van ingyenes alternatíva is. ;]

Üdv:Attila

(#17119) totya694 válasza totya694 (#17118) üzenetére


totya694
őstag

Eről beszéljünk egy kicsit mert engem is kezd már kíváncsivá tenni,hogy "vajon" mire tudnám én ezeket használni.
BT21604V ez a kijelzőre van írva aminek a hátulján ott van a 2db meghajtó chip.Ezen kívül a másik panelon meg van egy AT93C46 EEprom és FT232BM.A képen látható szövegen kívül mást még nem írt ki.

Üdv:Attila

(#17120) Lompos48 válasza totya694 (#17119) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Csak spekulálok:

AT93C46 egy soros EEPROM, a FT232BM egy USB - UART átalakító.

Az USB-n érkező (vagy a gombokból helyileg beadott) parancsok függvényében kiírja a memóriába {1K (128 x 8 or 64 x 16} kódolt üzeneteket. Azt se tartom kizártnak, hogy az USB-n keresztül akár megváltoztatható a memória tartalma is. Izgalmas! Ez aztán a puzzle! :))

Egyébként egy ipari célokra kifejlesztett kijelző lehet, amit "bármibe" bele lehet építeni.

[ Szerkesztve ]

(#17121) cashback válasza Lompos48 (#17120) üzenetére


cashback
őstag

Én ajánlottam hozzá neki egy progit... LCD Smartie

Ha kezelhető a dolog, akkor sztem az képes lesz rá.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#17122) Lompos48 válasza cashback (#17121) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem fog unatkozni... :D

(#17123) totya694 válasza Lompos48 (#17122) üzenetére


totya694
őstag

Van 3db ebből 2-.őt eladok majd megoldjátok a gordiuszi csomót és utána én is tudom majd használni a megmaradót ;]

Üdv:Attila

(#17124) Lompos48 válasza totya694 (#17123) üzenetére


Lompos48
nagyúr

És a munkadíj, sörfolyamok (na jó, patakok)? :))

(#17125) totya694 válasza Lompos48 (#17124) üzenetére


totya694
őstag

Köszönöm én nem kérek mert apszinens vagyok :N

Üdv:Attila

(#17126) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

az normális, hogy ráz a kábeltv antennája?

Konkrétan arról van szó, hogy évek óta üzemel egy TV, erősítő, DVD lejátszó + sub kombináció békében, egymás mellett.

Most átmenetileg bekerült a rendszerbe egy (ugyan öreg, de bele vagyok buzulva :) ) Korg M1 szintetizátor, ami Line out-ja az erősítő előlapi csatlakozójába megy.
Nagy meglepetésre a földhurok jelenségével szembesültem, ugyanis amíg a TV-be be van dugva az antenna, addig egy konstans mélyfrekvenciás búgást produkál az erősítő.
Ha kihúzom, megszűnik.

Emiatt rázott meg az antenna aljzat is. :)
Igaz, hogy 2 hétben egyszer néznék TV-t, de akkor baromi kellemetlen, hogy taperolom hátul a TV-t és úgy megráz, hogy negyed óra múlva is bizsereg az ujjam...

Szóval egy kondenzátoros leválasztó mindkét problémát megoldaná?

(#17127) moha21 válasza totya694 (#17125) üzenetére


moha21
addikt

Nem Absztinens? :P

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#17128) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Sziasztok csöves gitárerősítő kapcsolási rajz lelőhelyet tud valaki?
Köszönöm.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#17129) totya694 válasza moha21 (#17127) üzenetére


totya694
őstag

Tessék és még azt se mondhatom,hogy ittam... :P
Tévedni emberi dolog mondta a sün és lemászott a drótkeféről...

Üdv:Attila

(#17130) totya694 válasza Brutális eb (#17128) üzenetére


totya694
őstag

Marsall schematic

Üdv:Attila

(#17131) mezis válasza zetecR (#17126) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Nálam nem rázott -lehet, hogy egy kicsit csipkedett-, csak búgott, lecsavart potméterrel is a HiFi torony amikor a TV SCART-ból bekötöttem a sztereo hangot a HiFi-be. (Utólag vettem észre, hogy a HiFi védőfölre volt kötve.) Becsavartam egy "Galvanic Isolator"-t a UPC-től jövő koaxba és teljesen megszűnt a búgás.

(Korábban a koax harisnyáját egy zseblámpaizzón keresztül kötöttem a védőföldre. Ez az izzó néha vörös izzásig hevült. Egyszer aztán kiégett állapotban találtam...)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#17132) zetecR válasza mezis (#17131) üzenetére


zetecR
addikt

Ambient light? :)

(#17133) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Úgy néz ki nem a poti a rossz, hanem a dac-ban valami. A pcm2902 és a füles erősítő illetve a sima erősítő rész között az egyik csatorna. A füles kimeneten pattogás hallgató, míg a sima kimeneten búgás hallható. Szerintem valami kondi, ellenállás lehet a ludas. De még nem tudom mi lehet. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#17134) Lompos48 válasza Speeedfire (#17133) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ugyanolyan alaposan végig kell bogarászni, mint az erősítőt. :K

(#17135) mezis válasza zetecR (#17132) üzenetére


mezis
nagyúr

"Ambient light?"

Emmegmicsoda ? Valami olyasmi, mint az Ambipur volt hajdanában ?

mezis

(#17136) bandi94 válasza Brutális eb (#17128) üzenetére


bandi94
tag

[link]

Epiphone Les Paul with Seymour Duncan SH2-SH4 Hot Rodded set

(#17137) Speeedfire válasza Lompos48 (#17134) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Az lesz, de rá kell jönnöm, hogy javítani másnak nem akarok majd soha semmit sem. :D
Nem embernek való. A megépítés még oké, jódolog. De a hibát megtalálni, kijavítani...

Más kérdés. Ilyen koax csatit, hogy érdekes kell beszerelni, hogy ne legyen KH?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#17138) zetecR válasza mezis (#17135) üzenetére


zetecR
addikt

Nem, by Philips:

:)

(#17139) totya694 válasza totya694 (#17130) üzenetére


totya694
őstag

Ez jó lehet még valamire? :U
Csak azért kérdem mert egy hibás Yamaha audió egységbe találtam és már nem mondhatni mai db-nak
Így néz ki kompletten

[ Szerkesztve ]

Üdv:Attila

(#17140) Lompos48 válasza Speeedfire (#17137) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Engedtessék meg nekem, hogy ne értsek egyet veled. Építeni nagyszerű. A megvalósítással feszíteni ugyancsak. Ha jókezű vagy, még szép is lesz a cucc. Ha szerencsés vagy egyből működik és eszedbe se jut utánanézni, hogy mi/miért/hogy működik. Ha javítani kell, akkor sokkal nagyobb az esélye annak, hogy ténylegesen meg kell tudd/tanuld a működését. Ott kezdődik a kihívás. Ezért pedagógiailag sokkal előnyösebb/hasznosabb. Persze egyéni beállítottság függvénye is. Nem jelenti feltétlenül, hogy beállj sorozatban szerelőnek/javítónak. De ha néhányszor sikerül, azokat soha nem fogod elfelejteni. Nagyonis embernek való. Építeni egy gép (robot) is tud, javítani nem.

Ilyen koax csatit, hogy érdekes kell beszerelni, hogy ne legyen KH?

Ennek a mondatnak fuss neki mégegyszer, légy szíves! Egyébként sem tudom mi a KH...

(#17141) Lompos48 válasza totya694 (#17139) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ilyen D/A konverterrel 10-15 évvel ezelőtt 2 csatornás digitális kivezérlésjelzőt építettem volna, még akkor is, ha ahhoz még elég sok elektronikát kellett volna köré "zsúfolni.

(#17142) Speeedfire válasza Lompos48 (#17140) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Igazad van benne, hogy jobban megtanulja az illető a működést, de ha esetleg egy bagatell probléma van, mint pl az erősítőmnél ahol már mindent kicserélek és nincs meg a megoldás. Közben csak kiböki a szememet, akkor elmegy az ember kedve az egésztől. Ha valaki rutinos akkor lehet egyből kiszúrja a hibát. Nálam a rutin nem áll fent még. :)

Ilyen koax csatit, hogy érdekes kell beszerelni, hogy ne legyen KH?
Ilyen koax csatit, hogy érdekes/kell beszerelni, hogy ne legyen KH?
KH=kontakt hiba. :)

Csak, mert én simán bekötöm és kész. Nem szoktam forrasztani, meg semmit extra dolgot nem csinálok vele.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#17143) CPT.Pirk válasza Speeedfire (#17142) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Abban a koax csatiban belül egy csavar fogja az eret oda, ha jót akarsz magadnak, kidobod a kukába és veszel normális koax csatit.
Btw hogy lehet egy nagyfrekvenciás csatlakozónak műanyag burkolata, belső árnyékolás nélkül? Tudom, ez a csati a régi korok emléke, és volt vele kép a Videotonon...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17144) totya694 válasza Lompos48 (#17141) üzenetére


totya694
őstag

(#17145) Speeedfire válasza CPT.Pirk (#17143) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Milyet vegyek? :F

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#17146) PHM válasza Lompos48 (#17140) üzenetére


PHM
addikt

Mélyen egyetértek.
A sikerélmény pedig semmihez sem fogható, mikor végre minden működik.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#17147) CPT.Pirk válasza Speeedfire (#17145) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Sima "F csatlakozó" kell neked.

Ez úgy működik, hogy megfelelően megblankolod a koax vezetéket, rátolod a kis fém körgyűrűt, középen kilóg a csupasz réz ér, és ebbe a külső gyűrűbe aztán belecsavarod a neked kellő csatlakozót. Ahol TV-t árulnak, ott fogsz kapni ilyen szerelő készletet is. [link] [link]

Linken látható a megfelelő blankolás mikéntje.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17148) Speeedfire válasza CPT.Pirk (#17147) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Na, legközelebb cserélem ha a somogyi felé megyek. Ott szerintem kell lennie ilyennek. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#17149) Lompos48 válasza Speeedfire (#17142) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Értelmező szótár szerint rutin: "Ügyesség, tapasztaltság, megszokásból eredő könnyűség, otthonosság feladatok megoldásában." Ezt pedig azzal éred el, hogy csinálod. :K

A csatlakozóval meg az a helyzet, hogy az ami a képen van tudtommal a tipikus TV/antenna csatlakozó. Azért van úgy építve, hogy otthon bárki boldoguljon vele. A TV bemenetén semmi hátrányt nem jelent az "árnyékolatlanság". CPT.Pirk-nek annyiban igaza van, hogy ez is meg az F csatlakozó is szerelhető egy zsebkés vagy kisolló segítségével és az F az "klasszabb". De sehol nem cserberélhetők egymással márcsak a geometriájuk miatt sem. Más típusú párba találnak. Annyi a közös bennük, hogy mindkettőt a 6-7 mm átmérőjű koax kábelre lettek kitalálva, és könnyen karbanarthatók.

[ Szerkesztve ]

(#17150) CPT.Pirk válasza Lompos48 (#17149) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

De sehol nem cserberélhetők egymással márcsak a geometriájuk miatt sem. - ezt mire érted?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.