Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23501) Pokzoli válasza #71562240 (#23466) üzenetére


Pokzoli
tag

A Negyedik Dimenzióban valóban voltak érdekes tesztek. Állítólag megváltozott a hang a karórától,telefontól(vezetékes,még nem volt mobil)és az is számít, hogy a könyvespolcon párosával vagy páratlanul vannak a könyvek.

(#23502) bajnokpityu válasza AMDFan (#23499) üzenetére


bajnokpityu
félisten

de az a baj, hogy mikor ötödjére mondja el, h mi szenvedünk placebótól, mert nem mérhető, akkor sok lúd disznót győz elven, elhallgatnak a nyitottabb emberek.

elmondta 1x,h ő nem hisz benne. ok. mi meg megtapasztaltuk.

kjani: ez a polaritás cserétől lehetett inkább.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#23503) #71562240 válasza AMDFan (#23499) üzenetére


#71562240
törölt tag

Kívánod, hogy véleményezzem ezt a kérdésedet?

(#23501) Pokzoli: De mobiltelefont se viszünk (lehetőleg) a zenehallgató szobába! :D Hozzátéve: a "megváltozott a hang" kitétel persze sok esetben azt (vagy azt is) jelentette, hogy a hangérzékelésünk változott meg a megváltozott környezetben.

[ Szerkesztve ]

(#23504) bajnokpityu válasza #71562240 (#23503) üzenetére


bajnokpityu
félisten

persze. például ezért is jók a barlangok hifizni,mert nicns térerő. ha tudsz róla,ki tudsz kapcsolni, máris jobban szól a hifi :)
nálam pl a kanapémban annyira gyenge a térerő,h gyakran nem is csörögne ki.
ezt a faktort érdemes kiszűrni, nehogy elvigyen a susnyásba :)

ugyanigy nem érdemes a hangfalat, láncot csak 1 műfajjal tesztelni.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#23505) dudika10 válasza bajnokpityu (#23502) üzenetére


dudika10
veterán

Azt ne mondd, hogy nem tapasztaltál még olyat, ami nem volt valódi. (Dugd a kezed hideg-meleg vízbe és tadaaaam...)
Egy másik érdekes kérdés, hogyha eleget edzi valaki a szemét, akkor az optikai csalódásokra immúnis lesz vajon?

Szakmai topiknak szakmai kérdésekről kéne szólnia, de ha én itt véletlenül kérdezek és egy mérésre vagyok kíváncsi lehurrognak, mert hogy én nem hiszem el azt, amit ők tapasztalnak.

Egyenesen személyeskedő, eltúlzott, támadó jellegű egyik-másik hozzászólás. Nem lehetne hagyni ezt a "magas lóról leböfögök" stílust azért, mert valakinek más a véleménye?

Én részemről továbbra is szeretném kihangsúlyozni, hogy nem az ellenző, hanem a fenntartásokkal teli vonalat képviselem. Ha valaki mutat egy tényleges mérést arról, hogy a páratlanul felhelyezett könyvek jobbak mint a párosan felhelyezettek, akkor üsse kavics, de addig nem hiszem, hogy tényként kéne kezelni (nyugodtan kezelhetitek, de pont ezért van általában a vita, a másik oldalra való mutogatás helyett, mondjuk itt kéni megragadni a probléma gyökerét).

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#23506) kjani18 válasza bajnokpityu (#23502) üzenetére


kjani18
őstag

"kjani: ez a polaritás cserétől lehetett inkább."

Nem, nem fért bele a villásdugó az erősítőbe... :C

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#23507) bajnokpityu válasza dudika10 (#23505) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mostanában teljesen rendben volt a Te stilusod! :)
semmi sértőt nem vettem észre. és kivánom, hogy 1x valahol, de főleg otthon bejöjjön 1-2 trükk,és szinte ingyen még jobban szól a hifid.
akkor voltak kiakadva, amikor számomra tényleg teljesen alap,és többször szűrt tapasztalatomra, v máséra elkezdted ráfogni,h placebotol szenved. normális ember ezt ki tudja szűrni.

szemedet annyira tudod edzeni, hogy ha megismerted a szivatás hatását,akkor csak akkor csap be,ha akarod. na,hát hasonló a fül is.ahogy hozzászoksz az mp3 bitráta csalásokhoz,úgy megszokod az akusztikai csalásokat is, és az egyéb audio trükköket is. tudatosan is lehet ezekkel csalni, pl hangolás.
de ki lehet szűrni sok mindent,ha tudod hoygan kell. pl nincs mély, sok a mély, hars a focal,stb...

ehhez tapasztalat kell. ebben tud segiteni egy olyan fórum,ahol legalább annyira bizol a többiben, hogy ki mered próbálni a tanácsot.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#23508) Patice válasza dudika10 (#23505) üzenetére


Patice
nagyúr

De ha nem hiszed el, hogy a könyvek állása változtathat a hangon, akkor ne mérési eredményt kér, mert a fülünk nem tud ilyet nyomtatni, vagy megjeleníteni.

Az emberi fül elég érzékeny műszer, csak nem kell félni kipróbálni. Mindig azt mondjuk, hogy csak a saját fülednek higgy. Ha nem hiszed, akkor járj utána. Én nem mondok erről véleményt, mert egyrészt nem próbáltam ki, másrészt nincs könyvespolc a hangszóróimmal szemközti falon.

Ja és még egy. Egy mérés ugye nem mérés. A végén meg azon kapod maga, hogy zenét hallgatsz. Nem a mérésen bíbelődsz. "A sweet pointban én legyek például, ne egy mikrofon."

Nem vitatkozni akarok, csak ez egy kicsit szemellenzős viselkedés, hogy ha nem mutatsz rá mérési eredményt, akkor nem hiszem el, tehát nem is létezik.

Ez ugyan az a gondolkodás, mint amikor bemennél a rendőrségre és megvádolsz valakit lopással. A rendőr egyből azt kérdezné: Van rá bizonyítékod? A te fejed meg fő, mert tudod, hogy igazad van, mégis be kell valahogy bizonyítani. De a lopás nem attól lesz igaz, ha bebizonyítod.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#23509) hkari


hkari
őstag

i5-öm van igen, de tényleg a videokari, beleraktam egy másikat, és akkor nincs baja :( Másik slotba is ez van , szóval akkor beletörődök.

(#23510) Alpee válasza dudika10 (#23505) üzenetére


Alpee
aktív tag

Amiért valamit nem lehet megmérni, az nem jelenti, h automatikusan nem létezik... Lehet, h csak a megfeleő mérőműszert nem találták még fel...

Egyébként is mi az a zene? Meg tudja valaki mérni?

Bocs, nem akarok offenzív lenni, még ha egy kicsit úgy hangzik is...

(#23511) dudika10 válasza Patice (#23508) üzenetére


dudika10
veterán

Úgy látom nem sikerült leszűrni a lényeget. :)

"ha nem mutatsz rá mérési eredményt, akkor nem hiszem el, tehát nem is létezik."

Pont oda akartam kilyukadni, hogy nem ez a helyzet.
Ha nem mutatsz rá mérést, akkor ne kezeld tényként. Ettől függetlenül létezhet és nem létezhet, nem ez a lényeg. Nem a bizonyítottan létező és nem létező dolgok körül van általában baj, hanem a nem bizonyított, de tényként kezelt dolgok körül.

Részemről úgy gondolom, hogy a felhasznált műszerek sokkal érzékenyebbek és tévedhetetlenebbek mint a fülem. Aztán vagy igazam van, vagy nem, de mivel nem hiszem, hogy bizonyítani tudnád az ellenkezőjét, ezért megint kár volna lekezelően bánni velem.
Keveset tudsz rólam és a zenehallgatási szokásaimról maradjunk annyiban. Elmélkedés és beszélgetés valamiről teljesen elszeparálható a valós dologtól szerencsére. ;)

(#23507) bajnokpityu:kipróbáltam sok mindent, van ami bejött és van ami nem.
Csak az a különbség, hogy én nem hiszem, hogy mindegyiknek tényleges fizikai szerepe volt. Nem érdekel, hogy tudat alatt segít (mondjuk nekem furcsa és egyáltalán nem logikus az, hogy Ti elzárkóztok ettől a lehetőségtől, bár annyira mégsem zárkózik el mindenki tőle, ahogy a múltkor láthattuk, de ha megemlítem... na mindegy :)) ), vagy fizikailag, hasson és kész. :K

(#23510) Alpee: most vagy ennyire félreérthetően írok, vagy ilyen nehéz értelmezni a hozzáállásom.
Amíg valami nem mérhető, addig nem állíthatom azt teljes magabiztossággal, hogy létezik.

Ismeritek a viccet, hogy a biológus, a fizikus és a matematikus utaznak a vonaton Angliában és látnak egy fekete tehenet?
Biológus: itt feketék a tehenek.
Fizikus: itt legalább 1 tehén fekete.
Matematikus: itt legalább 1 tehénnek legalább az egyik oldala fekete.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#23512) #71562240 válasza dudika10 (#23505) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ezt írod: "...nem az ellenző, hanem a fenntartásokkal teli vonalat képviselem."

Itt zenehallgatás/hangberendezés ügyben mindenki a "fenntartásokkal teli vonalat" képviseli. A "Placebó Jánosnak" minősített emberek is. Sőt. Ezért szerzünk tapasztalatot és tudást, mielőtt bármiről bármit mondanánk. Ellenben vannak itt néhányan, akik a "csiga bedől a kanyarban vonalat" képviselik, mindenféle egyéb vonalnak álcázva.

Később ezt írod:
"Ha nem mutatsz rá mérést, akkor ne kezeld tényként." Már miért ne?
"Részemről úgy gondolom, hogy a felhasznált műszerek sokkal érzékenyebbek és tévedhetetlenebbek mint a fülem." Ez sajnos általában nem igaz a zenehallgatásban.

[ Szerkesztve ]

(#23513) bajnokpityu válasza Alpee (#23510) üzenetére


bajnokpityu
félisten

már ezt is kétségbe vonták nemrég.
szó szerint leirták, hogy ami nem mérhető,az nincs.

erre mondtam,hogy na tessék mérni a térérzetet,jelenlétérzetet.normális emberek által egyértelműen hallható,és sztem rohadt nehezen mérhető.
vagy a tápkábelek által okozott pozitiv-negativ irányú torzitás.hajrá...

ja igen.akárkit nem hivom meg otthonomba.néha régebben volt olyan,h többeket elhivtam.nagyon szivesen megmutattam volna,hogy miről beszélek. mivel reprodukálható, ezért elfogadom tényként. ha nem reprodukálható,odairom,hogy mintha ilyen lett volna.

aki nem tud olvasni,magára vessen, de ne szemetelje tele a topicot agitációval.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#23514) #71562240 válasza #71562240 (#23512) üzenetére


#71562240
törölt tag

Bocs, lejárt a szerkesztési időm.

Audiofil: "Én most, az adott körülmények között úgy érzékelem, hogy itt legalább egy tehénnek legalább az egyik oldala fekete." (Feltételezvén, hogy az adott körülmények között értelmezhetően a hallgatóság is ugyanazt érti tehén és fekete alatt, és az egy következő dolog, hogy hogyan mérhető az, hogy tehén és fekete.)

(#23515) dudika10 válasza #71562240 (#23512) üzenetére


dudika10
veterán

Én is tudok nagyot mondani alátámasztás nélkül, ahogy bárki más is.
Ha Einstein nem támasztotta volna alá a relativitáselméletét, akkor egy elmélet maradt volna. Thomson nem tudta bizonyítani, hogy a pudingmodellje helytálló, így az ment a süllyesztőbe.
Most tényleg ezt kell kifejtenem? :U

"Ez sajnos általában nem igaz a zenehallgatásban."
Be tudod bizonyítani objektíven? Mert amíg nem, addig csak 1 vélemény 1 vélemény ellen. :N

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#23516) Tonyo válasza dudika10 (#23515) üzenetére


Tonyo
őstag

Említetted, hogy volt olyan "trükk" ami bejött..vagyis észleltél változást. Le tudtad mérni ezt a változást végül vagy becsaptak az érzékszerveid?

Ha nem tudtad végül bebizonyítani méréssel, magadban tisztáztad a dolgot, hogy neeem, neeem, akkor mégsem jött be egyik általunk leírt trükk se?

[ Szerkesztve ]

(#23517) dudika10 válasza Tonyo (#23516) üzenetére


dudika10
veterán

Engedd meg, hogy idézzem magam. Ugyan az a hozzászólás, a bekezdés is stimmel, csak 1 sort kell ugrani:
"Nem érdekel, hogy tudat alatt segít ... vagy fizikailag, hasson és kész."

Azt hiszem nincs több kérdésem. :))

Nem próbáltam megmérni, nem is érdekel, jobban tetszik a végeredmény és kész. Ha ez azért van, mert becsaptam magam, akkor így jártam, veszteni valóm nincs, pénzbe sem került. :N

Egyébként többnyire nem általatok leírt trükkökről van szó. Nem tudom ki rakott eddig szivacsot a hangszóró alá, de általában márványt és hasonlókat látok. :)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#23518) Tonyo válasza dudika10 (#23517) üzenetére


Tonyo
őstag

Most én is bemásolhatnám azon soraidat, melyben leírtad(tátok), hogy csak méréssel bizonyított változást fogadsz(tok) el. Most ahogy látom softosabban foglamazod meg, hasson és kész, mintha nem ezért téptük volna a szánkat ezidáig.

Innentől kezdve nem hiszem, hogy azt kellene hallgatunk, hogy minden tapasztalatcsere végére igenis írjuk oda, hogy ez nem tény, csak vélemény...mert hát ugye ezen lovagolunk..

[ Szerkesztve ]

(#23519) Tonyo


Tonyo
őstag

lejért az idő...

Nem próbáltam megmérni, nem is érdekel, jobban tetszik a végeredmény és kész. Ha ez azért van, mert becsaptam magam, akkor így jártam, veszteni valóm nincs, pénzbe sem került.

Ezt mintha szó szerint Pityu mondta volna..
Ha tényleg így gondolod, akkor miért nem lehet erről szabadon lazán, anélkül, hogy beszólna valaki társalogni, elmondani a másiknak???

(#23520) MC Pite válasza Tonyo (#23516) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem kell mérni mindent. Fogadjuk el, hogy nem tudom mérni két hangkártya/dac/cd játékos/hangfalkábel közötti különbséget, de vaktesztben 10/10× megkülönbözteted.

Vagy ezeket hogy mérjem meg?!

szerk: Nem neked akart menni :)

szer2k, relativitáselmélet: Pláne, ha abból indulunk ki hogy nem a fény hanem az idő az állandó, hisz nem tudod kitéríteni vagy lassítani, míg a fényt igen, ráadásul hullámtulajdonságokkal rendelkezik. A végtelenbe lehetne boncolgatni ilyesmiket is; de nincs sok értelme.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#23521) Tonyo válasza MC Pite (#23520) üzenetére


Tonyo
őstag

Pont ezt mondom én is..miért kell mindent megmérni?

(#23522) #71562240 válasza dudika10 (#23515) üzenetére


#71562240
törölt tag

Mint mondottam, itt mindenki (na jó, majdnem mindenki) a "fenntartásokkal teli vonalat" képviseli. Különösen azt képviselik a Placebó Jánosnak nevezett emberek.
Nem kell kifejtened, miért is kéne kifejtened ide nem illő közhelyparádékkal a bizonyítás és a mérés fontosságát és hasonlókat? Mindez spanyolviasz, mindenki (na jó, majdnem mindenki) tudja, nem tőled fogjuk megtudni.

Egyébként, csak a tények kedvéért, Einstein NEM "támasztotta alá" a relativitáselméletét. Évtizedeken keresztül úgy volt uralkodó paradigma a relativitáselmélet, hogy nem támasztotta alá semmi. Az utóbbi öt évtizedben aztán sokminden (megfigyeléses-méréses tapasztalat) elkezdte alátámasztani, aztán, ha igazak a CERN-ből jövő, néhány hónappal ezelőtti eredmények bizonyos neutrinók fénysebesség feletti mozgásáról, akkor esetleg most meg elkezd kicsit bonyolódni a helyzet körülötte. Legalábbis annak fényében, hogy jelenlegi tudásunk azt valószínűsíti, hogy a neutrinók is rendelkeznek nyugalmi tömeggel. (No meg említhetjük az utóbbi évek modelljeit sötét energiáról, további dimenziókról...)
Na meg, ha már az ide nem illő hasonlatoknál tartunk, az egész kvantummechanika erre az alaptételre épül: NEM TUDOD MEGMÉRNI - mégis, sokminden tekinthető benne bizonyítottnak és működőnek.

Vannak példák sokmindenre a világban, és bizony, a hifi/audiofília világában is sok-sok olyan dolog létezik, ami bizonyított tényként tekinthető, annak ellenére, hogy (még?) nem tudtuk műszerrel olyan módon "megmérni", ahogy az emberi fül/agy képes rá. És persze vannak egyéni tapasztalatok is, és persze vannak placebó hatásoknak áldozatul esett emberek is. Hiába próbálod "ránk" kenni, hogy nem ismerjük el a placebó hatást lehetőségeit, mert éppen az ellenkezője az igaz.

Megint egy többórás jóféle gittrágás a semmiről.

[ Szerkesztve ]

(#23523) AMDFan


AMDFan
addikt

Én csak annyit fűznék hozzá, hogy iparág épült a hifis placebo hatás kiaknázásra. Lehet, hogy érdemes lenne beszállni :P

(#23524) dudika10 válasza Tonyo (#23519) üzenetére


dudika10
veterán

Az, hogy nem kezelem tényként valaminek a létezését, az miért akadályoz meg abban, hogy az a valami boldoggá tegyen?

Nem tudom bebizonyítani, hogy Isten a vallásom és hitem szerinti formában létezik. Hiszek benne és nekem ez jó, attól függetlenül, hogy melyik az igaz vallás.

Sokkal inkább filozófiai kérdés, ami bennem teljesen tiszta, szóval egyszerűen fogadd el, hogy engem boldoggá tud tenni olyan dolog is, ami nem biztos, hogy létezik (a legtöbb embert egyébként, nem csak engem).

Nyugodtan lehet róla beszélni. Engem az zavar, hogy úgy beszélgettek róla, mint egy objektív, bizonyított tény és nem fogadjátok el az ellenvéleményt.
Ezek mellett még zavar a magas ló, amiről egyesek osztják az igét az "alábbvalóknak", akik más véleményen vannak (igen, ilyet nem igazán találok a másik táborban), ráadásul ha valaki nem hisz el valamit, akkor egyből "Placebo János". Ha mérést szeretne látni, akkor már idióta is.
Aztán zavar a személyeskedés, és még van jó pár dolog.

(#23522) kammerer: minden egyes alkalommal megragadod a lehetőséget, hogy kiforgasd a példáimat és ezzel megpróbálj aláásni. :U

Kiszállok, nem kérek a szókiforgatásból, köszönöm szépen.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#23525) bajnokpityu válasza dudika10 (#23524) üzenetére


bajnokpityu
félisten

az ellenvéleményt elfogadjuk.de amig nekünk a legtöbb dologhoz legalább tapasztunk van,neked semmi. azt én nem fogadom el bizonyitéknak,hogy még nem sikerült mérni.

tehát a saját tapasztalatom nekem továbbra is tény. nyilván neked hipotézis, de ott a lehetőség kipróbálod.de ha nem jön be,akkor továbblépsz,nálad nem működött.akkor nyilván jól csillapitott, kábelekre érzéketlen láncod van.vagy van egy szűk keresztmetszet, ahol elvész a felbontás.

sztem meg amúgy pont te forgatod ki a többiek szavait.

amd: no,mesélj párat,hátha nem is annyira szemfényvesztés.vagy nevetünk, mert elképzelhetetlennek tűnik saját szemszögünkből.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#23526) #71562240 válasza dudika10 (#23524) üzenetére


#71562240
törölt tag

?????????????????
Most már te lettél a Placebó János? Ez hogy adódott? Az a Placebó János, aki nem hisz el valamit???????????
Hogy mikor forgattam én ki a példáidat? És ezt éppen egy olyan hozzászólásban sütöd el, amikor a nagy szkepticizmus után a hitet propagálod?

[ Szerkesztve ]

(#23527) dudika10 válasza bajnokpityu (#23525) üzenetére


dudika10
veterán

Kiforgatom? Én?
Lényegében a saját hozzászólásom magyaráztam csak.
Mutass kérlek olyan hozzászólást, ahol kiforgattam bármit is. De ha így is volt, a rosszul értelmezés, és a példa szánt szándékkal történő kiforgatása (valljuk be őszintén, egy példát nem nehéz kiforgatni) között még mindig óriási különbség van.

Írjatok mindenről tényként, szólásszabadság van. Csak nem értem a csodálkozást, amikor valaki megjegyzi, hogy ezt még nem sikerült mérni, vagy nincs bizonyítva.
Ebből indul az egész "gittrágás".
Sajnos a szakmai topik összekeveredett az "elmélet és mítoszgyártóssal", és utóbbi jött ki győztesen. Így én nem tudok hol nyugodtan beszélgetni a mérésekről, holott azoknak is ez volna a topikja (legalábbis én úgy gondolom, hogy az általánosságban fogalmába beleférnek).

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#23528) bajnokpityu válasza dudika10 (#23527) üzenetére


bajnokpityu
félisten

de ez nem mitosz :( :F

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#23529) #71562240 válasza dudika10 (#23527) üzenetére


#71562240
törölt tag

Úgy érted, hogy nem férne el a mérésekről szóló hozzászólásod, mert az összes helyet elveszik a mítoszgyártók hozzászólásai? Vagy mi akadályozna, hogy bárkivel is nyugodtan mérésekről beszélj? Megjegyzem, én is imádom a méréseket, lehetőleg mindent megmérek, mindenről mérést keresek, ha van.
Egyébként pedig, hogy milyen rezgéscsillapítás jó az erősítők alá, hogy milyen tápkábel javallott adott berendezésbe, satöbbi satöbbi, az nem ezotéria, hanem szakma.

[ Szerkesztve ]

(#23530) Tonyo válasza dudika10 (#23524) üzenetére


Tonyo
őstag

Magadnak mondasz ellent. Istent hozod példaként, hiszel benne, nem tudod miért, de hiszel benne. Én is hiszek a létezésében, mégsem fogok úgy beszélni róla, hogy szerintem(nem biztos, de lehet) létezik.

Innentől kezdve, ha valamit személy szerint tapasztalok, akkor nem hiszem, hogy óvatosan kellene fogalmaznom..

Elég kár, hogy Istenig kell visszamenni, hogy valaki megértse, hogy nem szerencsés b@sztatni valakit, csak mert saját meggyőződéséből állít valamit..emlékszem, amikor minden egyes kommentnél lecsaptatok, hogy de tedd hozzá, hogy szerintem..nevetséges....

Sajnos a szakmai topik összekeveredett az "elmélet és mítoszgyártóssal", és utóbbi jött ki győztesen. Így én nem tudok hol nyugodtan beszélgetni a mérésekről, holott azoknak is ez volna a topikja (legalábbis én úgy gondolom, hogy az általánosságban fogalmába beleférnek).

Egyetértek kammerer-el. Nem attól lesz szakmai a topic, hogy megmondod, hogy denon vagy rotel..teszem hozzá az újoncok is el vannak hajtva, hogy olvassanak vissza, ami részben igaz, de ennyi erővel állhatna a topic..
A hifizés pont ott kezdődik véleményem szerint ahol Te azt mondod, hogy ez már wodooo.

[ Szerkesztve ]

(#23531) Alpee


Alpee
aktív tag

na alljon meg a menet, kezd elfajulni a dolog...itt ne egymas meggyozodeseit probaljuk megtorni, megvaltoztatni (ritkan sikerul, legtobbszor pedig nem, sot meginkabb megerosul). Mindenkinek szive joga megvalasztani a sajat meggyozodeset, hitet. Mas pedig ezt nem kerdojelezheti meg, illetve nem eroltetheti ra a sajatjat. Nem szeretnem ha emiatt kihalna a topik.

Aki megmeri es latja, annak igaza van, aki megtapasztalja annak is igaza van. Nem kellene ezeket bizonygatni, hanem el kell fogadni.

Itt tapasztalatcsererol, eszkozokrol kellene beszelni, nem pedig arrol h ki mondja meg a tutit, meg h kinek van nagyobb igaza.

Mindket fel megfer itt nyugodtan. Gondolom (bar nem olvastam, mert nem volt ra lehetosegem) de a HFM-ben is megfert rendesen mindket allaspont, szemszog, vagy nem igy volt / van :F

[ Szerkesztve ]

(#23532) #71562240 válasza Alpee (#23531) üzenetére


#71562240
törölt tag

A HFM idején még nem voltak internetes fórumok, így az olvasói levelek rovat színvonala elég jól tükrözte azt a magas színvonalat, amit a szerkesztőség képviselt. És igen, ott természetesen tapasztalatcsere folyt, akár különböző álláspontok között, ami természetesen adott esetben vitát is jelentett - de sosem olcsó veszekedést.

(#23533) bajnokpityu válasza #71562240 (#23532) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Így van.vitázni, hogy mit miért tapasztaltunk, vagy mely láncszemek összessége milyen stilusú lesz, tök jó téma. X pénzből láncot összekukázni szintén jó téma,napi foglalatosságom nekem is.(főleg privátban)
Az,hogy saját,v általam hallott láncban mit kéne jobbitani, szintén érdekes.

De ezekben a témázgatásokban mindig benne van a feltételezés, a tipp, és a tévedés lehetősége is. Érdekes módon, talán pár év alatt 1x kérték rajtam számon,hogy nem sikerült 100%ig elérni, azt, amit szeretett volna az illető. Ritkán tettem hozzá,h szerintem, mert ez alap. Akkor lehetne tudni hogy szól,ha már összeállt.

Úgy látom,h végre kiengedte minden oldal a fáradt gőzt, talán el lehetne a rombolás után kezdeni az építést.

Nem akar valaki tanácsot kérni, amire mindenki válaszol, tudása alapján?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#23534) super!!!


super!!!
csendes tag

üdv mindenkinek.a LOGITECH 5.1 THX Z 906 osomhoz szeretnék jobb minoségu hangszorokábelt vásárolni kb 1000-1600ft/m korul.megéri beruházni rá?egyáltalán lenne egy picike javulás a hangban?koszi elore is

(#23535) fero02 válasza super!!! (#23534) üzenetére


fero02
veterán

Mindenképp lenne változás. :K

Én mikor anno a gyári 0.75-ös szarokat lecseréltem 1.5-es mezei, ratyi sal-os transzparent-nek csúfolt kábelra azonnal hallható volt a különbség.

(#23536) Tonyo válasza super!!! (#23534) üzenetére


Tonyo
őstag

Sima villany kábelt próbáltál már? min. 2,5-est.

(#23537) #71562240 válasza super!!! (#23534) üzenetére


#71562240
törölt tag

Változás mindenképpen lenne, hogy megérne-e annyi beruházást, nos az véleményes.
A maga műfajában ez egy jóféle szett, csak hát a műfaj miatt eleve eléggé behatárolt a használhatósága. Remélem nem érted félre, ha azt mondom, hogy nem zenehallgatásra való, és emiatt, modhatni "kár belé" az a drága kábel. Ezzel természetesen nem azt akarom mondani, hogy ne használd élvezettel, jó szívvel zenehallgatásra is.

(#23538) bajnokpityu válasza Tonyo (#23536) üzenetére


bajnokpityu
félisten

bizony jobb a sima villanydrót, mint sok kácsa...

sajnálom,h nem ez került, vagy az új "találmányunk" a padlóbetonba...

én marha kácsa hangfalkábeleket tettem hátra...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#23539) Skizz


Skizz
addikt

Bocsánat, hogy közbe vágok, de hallgatott már valaki H/K 980-at? Kb. hol helyezkedik el egy szűz 935-ös Rotihoz képest? Elnézést, hogy megint megkérdezem, de elég zavaros itt a víz és félek hogy elveszett a hsz-em.

(#23540) Tonyo válasza bajnokpityu (#23538) üzenetére


Tonyo
őstag

Azokon keresztül nem tudod behúzni?

(#23541) #71562240 válasza Skizz (#23539) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nekem csak annyi tapasztalatom van a HK 980-ról, hogy egyszer boltban hallgattam JBL dobozokkal, úgyhogy most is csak azért válaszolok, hogy lásd, nem veszett el a hsz,-ed, csak keveseknek van részletes tapasztalata róla, mivel viszonylag kevéssé elterjedt típus itthon. Amikor hallgattam, akkor úgy szólt, mint egy jó alsóközépkategóriás HK erősítő JBL dobozokkal. Informatív, elég szépen, tisztán és elég nagyot tud szólni, azt ki merném mondani, hogy mellé nem fognál vele (főleg, ha jó áron adnák használtan) de más erősítővel összehasonlítani nincs alapom. 935BX-et már többször, több rendszerben hallgattam, az biztos, hogy best buy közeli, ebben először nyilván bajnokpityu erősítene meg, - hangsúlyozván a Hivox tuning előnyeit.

(#23542) bajnokpityu válasza #71562240 (#23541) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ertettem, visszafogom a reklamot;-)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#23543) MC Pite


MC Pite
veterán

Leginkább off, és nem éri el a hifit, de hátha valakit érdekel.

Gondolom nem én vagyok az egyetlen, aki azért a pc-n is hallgat ideig-óráig zenét, néz filmet. Gondolom még párotoknak esetleg hasonló szettje is lehet, mivel a 6csatornás olcsó és nem nagyon rosszul szóló cuccokból sajna nincs túl sok (és az adott gyártónak is sikerült már azóta többször alulmúlnia magát, pontosabban ez előtt és ez után is rosszabbakat csinált).

Régóta foglalkoztatott a probléma a Genius 6ch szettel, hogy picik a frontok, a hátsók pedig eleve vicc kategóriába esnek. Volt/van egy jópofa sztereó szettem is, amit anno hordozhatóság miatt vettem. 13cmes mélyközép, colos dóm, 12mm-es 13literes láda, 2×20W(X-FI HD-re kötve úgy szól mint állat, 2,0V-os jelszint jót tesz a hangjának(erősítője gondolom kisebb állásban kevesebbet torzít talán, ráktudja) a KCB205 kábelekkel; meglepő produkcióra képes árához képest!). A HT5000-es elvileg 150W összteljesítményű, ebből 75 a 16cmes mélynyomó, 10es mélyközepű frontok/center kb 3/4colos műanyag magassal, 7centis mélyközepű hátsók ugyanolyan magasokkal.
Gondoltam össze kellene párosítani a kettőt, hisz két legyek ütnék egy csapásra: Végre normális magas és közép lenne a nagy frontok miatt, és végre nem 150-160Hz-ig kellene a szubnak dolgoznia, hanem vagy 100Hzel lentebb mehet, azt csinálni amire hivatott eredetileg is.
A front kimenetre a hangkártyán rákötöm a az 1250X-ek nem volt jó megoldás, mert hangerőben sehogysem stimmeltek a nagytesóval, úgyhogy úgy döntöttem kap egy bontós 6,3as jacket, amivel passzívvá alakítom - ezt kihúzva viszont eredeti funkciójában is működőképes marad. Kép. Persze zajcsillapítást kapott, a mélyláda is, center és a frontok audiókábeleket kaptak, és a mai nappal (mivel hivoxénál vendégeskedik az erősítőm) a gyári s-videó csatlakozó szerű ic kábelek helyett jack-rca-kat kapott a másik bementre (a front kácsásat, a többiek mezei kábelt). A gyári fontok hátrakerültek, (végre kezd értelmesebben hangzani a 6 csatornás zene) a hátsókat pedig sorba kötöttem az 1250esekkel (hogy meglegyen az impedancia; illetve így kvázi középként funkcionálnak :) ). Kaptak a frontok és a mély még új, puhább tappancsokat is.

A hangkártyán sok kísérletezés után (a 60Hz 100% helyett) 40Hz, +15dB sub gain, és 50% mélyhangerő lett a nyertes (így az alsó tartományokban picit erőteljesebb a szub, egyenesebb a frekvenciaátvitel, illetve a valószínű nem túl meredek vágásnak köszönhetően a frontok legaljába is besegít ez a beállítás, amit 32Hzen 3, 61Hzen 2, 125Hzen 1dB-el fejeltem meg.

Mit mondjak? :) A 25+11ezer forinttól (szettek eredeti ára) igen messze van a hangja :)
A csillapítás sokkal fincsibbé tette a frontokat, de a mély is picit precízebb, az ic és hangfalkábelek cseréje is érezhető javulást hozott (a mély erejét 10%al levittem hogy ugyanúgy szóljon).

Nincs rá lehetőségem hogy egy komoly házimozi szettet vegyek, viszont ezek után nem is nagyon van rá igényem sem :). Meglepődtem, hogy mennyit hozott a filmeken is a tuning, (ez elsősorban az 1250esek illesztését jelenti, a többi csak apróság) zenén természetes volt a hatalmas különbség. A korrekt frontoknak (majdnem monitort írtam, de itt azért jól megcsapkodnának) a szub segítsége jól jön. Nincsenek már itt a HS280asok, de biza azt mondom elsőre hogy legalább olyan kellemes asztal/polc sugárzó kategóriában zenehallgatásra (fürgébb, 'tisztább' közép tartomány, a mélyek teteje is; a magasok nem jobbak csak picit mások). Mondnaám hogy az újdonság varázsa - biztos az is benne van - de már hetek óta van ez a felállás, csak a mély csillapítás és ic kábelcsere mai téma, de élvezem nagyon a hangját, jobban mint az Orionokét :).
Bónuszként kipróbáltam az nfs új részével egy olyan pályán, ahol folyamatosan robbantották le a havat, robajlott a lavina, bőgött a V8-as motor, és előttem/mögöttem potyogtak a kidőlt fák/sziklák... Huhh, még sose lettem libabőrös játék hangjától idáig :D

Hogy erre miért vártam vagy 2 évet? Mert hülye vagyok, már az elején meg kellett volna tennem :) Elnézést a hosszért :R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#23544) Skizz válasza #71562240 (#23541) üzenetére


Skizz
addikt

Értem, értem. Hát meglátom mi lesz, akkor ezek szerint nem egy csapnivaló cucc.

(#23545) #71562240 válasza bajnokpityu (#23542) üzenetére


#71562240
törölt tag

:D

(#23546) super!!!


super!!!
csendes tag

helo.milyen tapasztalatotok van a VAN DEN HUL THE BRIDGE HANGSZOROKáBELEL?

(#23547) Deadzone41


Deadzone41
őstag

bocs hogy beleszólok a vitába de legegyszerűbb ha azt kezelitek tényként amiről 10/8+os egyeztetett hangerős vaktesztet csináltok és akkor nem kell mérni se és mégis mindenki boldog :D

(#23548) priusz


priusz
aktív tag

Nem nagyon értem ezt a mérésen való rugózást! Ha valaki kicserél egy elemet a rendszerében és megosztja velünk a tapasztalatait, akkor nem várhatjuk el tőle, hogy egy sok változós komplex mérést végezzen el otthon.

De hogy ON is legyek. Sikerült hozzájutnom egy régi Quadral Quintas 100-as monitorhoz pitiáner áron, és az első tapasztalataim nagyon kellemesek vele. Úgy általában azt látom, hogy ezek a régi német "monitorok" egész jó alternatívát nyújtanak a kispénzű kezdő hifistáknak.

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#23549) #03969024


#03969024
törölt tag

Hú, jól beindult tegnap a topik, kár, hogy kimaradtam belőle!
Bajnokpityu tegnapi felvetésére, miszerint legyen-e "ezoterikus" HI-FI topik?, szeretnék kissé bővebben reagálni. Sokat gondolkoztam, vajon pü. írjak neki, vagy vállaljam fel ország-világ előtt a dolgot? Legyen az utóbbi, legfeljebb majd néhányan jól elküldenek máshová: Szóval, szerintem felesleges külön topik. Itt is meg lehet(ne) beszélni, csak felvetődik néhány kérdés: Vajon hány ember engedhet meg ma Magyarországon igazi HI-FI-t magának? Szerintem nagyon kevesen. Tudják-e legtöbben, milyen is az? Szerintem a mai fiatalok legtöbbje mp3-on él, analóg hangot talán nem is hallottak. Miként tudnánk az egyes cuccokat tesztelni? Lenne egyáltalán néhány jófülű egyén, aki korrekt VAKTESZTEKET csinálna? Ha mondjuk leírom, hogy még 2000 környékén döntöttem úgy, hogy ideje a Videotonokat (DC 2050) lecserélni, beballagtam a Hi-Fi barlangba, (akkor még tömve volt mindenféle jóval, nemrég jártam ott, majdnem elsírtam magam az üresség láttán) vittem a kedvenc, jóminőségű lemezeimet, elektronikus, ill. akusztikus zenéket, aztán nekifogtunk hallgatózni. Nos. úgy 120 ezer környékén egy Mission állódoboz már partyban volt a Vidikkel, egy pár 160 ezres Tannoyra már lecseréltem volna, ha nem háromhavi fizetésemet kellett volna otthagynom. Tudni kell, hogy a Vidik állványon voltak, (tüskék alul-felül), tömör vezetékkel bekötve egy Yamahába, előtte Marantz cd 5000, s addig tologattam a faltól ide-oda, míg helyre nem került a basszusa is. Szóval, a legtöbben mit fognak ebből leszűrni? "Ez annyira botfülű, hogy az ócska Vidit sem tudja megkülönböztetni a jobbféle dobozoktól! Ez papol nekünk?" Persze, azt is látni lehetne, hogy egyrészt nem mind arany, ami fénylik, másrészt apró, időnként még olcsó trükkökkel is lehet gyengébb cuccokból elfogadható hangot kicsikarni. Vagy vajon hányan köpködnének le, ha aggályaimat fejezném ki a ma oly' divatos 4-5-6 hangszórós dobozokat illetően? Vajon hány embernek állnak a hangszínszabályzói nullán, s nem dübörög a basszus, meg cincognak a magasak? Először a fejekben kellene rendet rakni, aztán a pénztárcákban, s utána jöhetne az érdemi vita. Nehéz ügy...

Egy korábbi felvetésre: A víz-, illetve fűtésvezetéknek alapból földelve kell lennie!

[ Szerkesztve ]

(#23550) bajnokpityu válasza #03969024 (#23549) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Kiragadtál 1 mozaikdarabot: a pénzt.
De nem erről szólt az alapvető mondanivalóm.
Lehet olcsón nagyon jó erősitőt csinálni. G5, Otala, Naimokat simán utána lehet építeni néhány tizezerből. Van, amelyik jobban szól,mint a gyári,ami százezrekbe kerül.

Te is, más is hozzá szokott egy hangzáshoz, én is, és mivel végtelen paraméterből áll egy hangszer, és sztem csak véges darabra figyel a fül, mikrofon talán még kevesebbre, ezért elképzelhető, hogy ha az a cél, hogy aránylag valóságos legyen, is tök másképp szóló dobozokkal különböző emberek boldogok lehetnek. És akkor feltételeztem, hogy a jól szóló az a valósághűt jelenti. Közben hallottam olyan láncot, aminek semmi köze nem volt a valósághoz, mégis élveztem.

Nem látok semmi ellentétet a Te és pl az én felvetéseimmel szemben.
Legkedvesebb hang, ami hallottam egy egy utas volt. Tök másképp szól az otthoni 4 hangszórósom, vagy a 2 és a 3 hangszórósom, de mivel mindnek a szórakoztatás a célja, és a sajátomat tovább tudom hallgatni, jó így ahogy van.(nem alszok el előtte)

Olcsó, jó trükkökben teljesen ugyanazt mondjuk. Az én láncom is alapvetően olcsó,kb hasonló kategória lehet,v alatta, mint a Tied. De mivel én kipróbáltam pár trükköt, tudom,h már ezen a szinten is működik csomó olyan dolog, ami nekem tetszetős.

A quados srácot sem az erősitője miatt csesztettem, hanem az önátverő hozzáállása maitt. Sztem ki sem próbált semmit az emlegetett trükkökből, de azért mindenki placebohuszár. Ha meg kipróbált, és sokuk nem nyert, hát akkor biztos a quad tehet róla. Gondolom én....

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.