Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24801) bajnokpityu válasza schawo (#24799) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Van,aki azt is árnyékolja. Ezzel együtt táp az, aminél több haszna van az arnyéknak, mint hátránya.
analóg icket sem szeretem árnyékolni. Nem vezettem táppal párhuzamosan. Igy levegösebbnek gondolom a hangot.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#24802) blattida válasza bajnokpityu (#24800) üzenetére


blattida
nagyúr

A másodikat, ezen a néven, biztos, hogy nem találja meg.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24803) #56474624


#56474624
törölt tag

Komolyan lassan már hajtóvadászatot kell indítani, hogy az ember ne a remasterelt verziót töltse le adott zenéből. Olyan szinten el tudnak b*szni zenéket az idióta loudneseléssel, és nem veszi észre a sok marha. Dehát akkor miért hallgatja flac-ban, ha úgyis süket mint az ágyú? :W

(#24804) python1 válasza #56474624 (#24803) üzenetére


python1
veterán

Én ezért vásárolom meg eredetiben.
De mi lesz ha már nem lehet kapni eredeti forrást? :F

(#24805) pip


pip
aktív tag

sziasztok, interconnect ugyben lenne kerdesem: erdemes bevallalni hazi forrasztast? QED performance audio 2 kabel es csatlakozok osszeforrasztasara gondolok, kulon megveve oket olcsobban jon ki mint a kesz kabel. A forrasztas megy, de a gyari minoseghez kepest valoszinuleg rosszabra sikerul, ami nem tudom jarhat-e hatrannyal

megvalami: ugyanennyibol kijonne a Wireworld Luna 6 keszen, gondolkodjak inkabb abban, mint a QED legyartasaban?

(#24806) #56474624 válasza python1 (#24804) üzenetére


#56474624
törölt tag

Eredetiben meg pláne a remasterelthez lehet csak hozzájutni aktuálisan... :U

Én csak azt nem értem, hogy a neten miért terjed el a remasterelt FLAC, és miért tűnik el a normálisan masterelt? Ha már valaki flac-t hallgat, akkor valamiféle igényességet feltételezne az ember. Mert hát ezek a zenék még 256-os mp3-ban is jelentősen jobban szólnak az eredeti keverés esetén, mint az újrakevertnél flacban. Sokkal többet számít a masterelés. De ez nem fontos, csak flac legyen. Ezt hívom én audiósznobságnak.

[ Szerkesztve ]

(#24807) eclipse006 válasza pip (#24805) üzenetére


eclipse006
őstag

Szia.

Nekem is "házilag" forrasztott kábelem van, nem érzem hátrányát.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#24808) zoltanz válasza AMDFan (#24794) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Meg embere is válogatja, nem biztos, hogy lecserélném. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#24809) Dorian válasza bajnokpityu (#24800) üzenetére


Dorian
félisten

"jók azok a cuccok, sok tartalék van még benne"
Én ezzel kezdtem neki, aztán rögtön le lettem ugatva, hogy mit képzelek, hogy milliókat fog kábelre költeni, pedig nem írtam ilyent. Ezek után csinál amit akar.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24810) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Hamarosan itt vannak az "új " hangdobozaim, de fülessel is jól el voltam. :) Többet nem akarok egyenlőre mondani erről, hátha elkiabálom. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#24811) bajnokpityu válasza Dorian (#24809) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Akkor vagyen 3x ennyiért cuccokat, tisztességes kábeleket. És még akkor sem biztos, összejön ugyanaz.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#24812) Tamoo válasza zoltanz (#24808) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Hallottál már mission mv-8-at? Én nem vagyok "teljesen" elégedett vele. Van olyan zene ami jól áll neki, de elég sok olyan is ami számomra kicsit bántó. :( valamire mindenképpen le fogom cserélni.

(#24813) zoltanz válasza Tamoo (#24812) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Sztem embere is válogatja, zenei stílusokon belűl is sok alirányzat van, amiket nem jó beskatulyázni.
Hallottam hasonlóan szépen szóló hangfalat, valamint elég sok pozitív tapasztalat is alátámasztja a véleményem.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#24814) Dorian válasza zoltanz (#24813) üzenetére


Dorian
félisten

Már bocs, de a mission mv8 egyáltalán nem "szól szépen" Ez egy igencsak belépő szintű mozis hangdoboz, amit az ára is jelez.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24815) zoltanz válasza Dorian (#24814) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nemtudom, az én hallásom sem tökéletes persze, úgy mondom inkább az én fülemnek jó.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#24816) nebulo5 válasza Dorian (#24814) üzenetére


nebulo5
senior tag

+1 !
Sajnos, ez így van... Sokat lehet róla olvasni, jó a marketing szöveg hozzá. De miután, sikerült végre meghallgatni, igazat kell adjak!

Üdv: nebulo

(#24817) Tamoo válasza zoltanz (#24813) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Mozihoz, elektronikus zenéhez belépő szinten nem rossz... Nálam viszont ettől kicsit komolyabb igények is felmerültek. Bízom benne, hogy sikerül jobbat találnom... de még mindig elég sötét az alagút vége. Sajnos csak egyszer tudom elkölteni a rászánt lóvét.

(#24818) blattida válasza Dorian (#24809) üzenetére


blattida
nagyúr

Senki nem ugatott le, pusztán egy teljesen jogos félreértés miatt azt mertük mondani, hogy ne költsön el annyi pénzt (majd' egymillió forintot) kábelre.
Annyira bírom, hogy ha valaki más véleménye van, mint Ti, akkor az leugat, személyeskedik, stb.
Így nem lehet normális eszmecserét folytatni.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24819) Dorian válasza blattida (#24818) üzenetére


Dorian
félisten

De honnan jött az egymillió? Ilyesmit nem írtam, fel sem merült. Na mindegy, hagyjuk.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24820) blattida válasza Dorian (#24819) üzenetére


blattida
nagyúr

A Valhalla kábel egyenlő vele, mármint a Nordost.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24821) cipofuzo87 válasza Dorian (#24819) üzenetére


cipofuzo87
tag

félreértettük egymást, nem akartalak leugatni! csupán rákerestem google-ben a valhalla kábel-re, és az első bolt, amit találtam 3 méteres valhalla kábelért 1 milliót kért

(#24822) cipofuzo87


cipofuzo87
tag

Tudom, még új vagyok errefelé, ezért remélem nem veszitek tolakodásnak, de szeretnék kölcsönkérni tőletek IC és hangfal kábel(eke)t, hogy tényleg megtapasztaljam, hogy mekkora különbség van közöttük, mert látatlanban sokallok kiadni több mint 20k-t kábelekre. Esetleg ha valaki kíváncsi a rendszeremre, akkor szívesen meghívom magamhoz, ha nem, akkor a kábelek ellenértékét természetesen otthagynám a próba idejére.

(#24823) Dorian válasza cipofuzo87 (#24821) üzenetére


Dorian
félisten

Ok, azt hiszem túlreagáltam :) Egy Excalibur IC-t fel tudok ajánlani kipróbálásra, 1-2 napig nálad lehet, addig majd mozizok.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24824) bajnokpityu válasza cipofuzo87 (#24821) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Valóban szerencsétlen a brand.
Legegyszerűbb gyártótól/forgalmazótól demokábelt kérni.
vagy olyan áron venni használtat,amennyiért nem buksz sokat.
néhány kábelem persze nekem is van fölösleges, de nem ikon szintjéhez valók.
Ikonhoz minimum az avxen valhalla néven futó sráctól kérnék. Kábelei sztem verhetetlen ár/értékuek. Demo kábeleit meg használt áron lehet megvenni.
Nem szineznek nagyon a kábelei, de minél drágább, annál természetesebb.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#24825) pip válasza eclipse006 (#24807) üzenetére


pip
aktív tag

valamilyen speci forrasztoanyagot hasznaltal? Es mihez kepest nem erzed hatranyat?

(#24826) blattida válasza pip (#24825) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha jó minőségű ezüstforraszt használsz, akkor nem lesz rosszabb, mint a gyári kötés.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24827) pip válasza blattida (#24826) üzenetére


pip
aktív tag

kosz, ez biztato, epp erre voltam kivancsi

(#24828) cipofuzo87 válasza Dorian (#24823) üzenetére


cipofuzo87
tag

Lényeg, hogy szent a béke :). Köszi a felajánlást, de nem szeretném, ha miattam valakinek nélkülöznie kellene a minőségi hangzást. :)

@bajnokpityu
Írtam a valhallának. Meglátom mit válaszol. Köszi a tanácsot!

[ Szerkesztve ]

(#24829) dudika10 válasza cipofuzo87 (#24828) üzenetére


dudika10
veterán

Kácsa-audiótól is el tudsz hozni letét ellenében valószínűleg.
Ők is megérnek egy próbát szerintem. :K

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#24830) L4D1K válasza KMT (#24778) üzenetére


L4D1K
őstag

Tegnap este ki lett próbálva. Énnekem nem jött át :) Ez a sör beáll a sorba, és egy nagyon jó ízű, de tipikus megoldást tesz le az asztalra A dreher pont azért lett számomra favorit, mert nem ezt teszi, hanem ezzel a furcsán gyümölcsös ízzel, a magas alkohol tartalommal kicsit kilóg a sorból.

# ANTAL Tuning #

(#24831) Dorian válasza L4D1K (#24830) üzenetére


Dorian
félisten

Tök hülye vagyok barna sörökből, úgyhogy a múltkori téma miatt tegnap vettem egy Staropramen és egy Budweiser barnát próbának.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24832) bajnokpityu válasza dudika10 (#24829) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Próbát igen.de kevés igazán jó cuccuk van saját logóval. Sub kábeluk pl jó. De furu cuccokért szoktam oda járni.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#24833) KMT válasza L4D1K (#24830) üzenetére


KMT
addikt

Gyümölcsös? Nekem inkább túl kesernyés, savanykás, egyszerűen nem esett jól. A barna krusovice viszont pont az ellentettje, érdemes kipróbálni. Ízre is és %-ra is gyanús, de finom, már már frissítő.

(#24834) AMDFan válasza KMT (#24833) üzenetére


AMDFan
addikt

Röhögni fogtok, de nekem legjobban a csapolt barna Szalon ízlik a barnák közül. Tök jó karamelles íze van. A Dreher Bak túl erős szerintem is.

Dorian: kóstold meg a Leffe-t is.

[ Szerkesztve ]

(#24835) AMDFan


AMDFan
addikt

Amúgy ma megint bizonyítást nyert nálam, hogy a szobaakusztika mennyire fontos. Pár pokróc a csupasz falakon csodát tesz a hangzással. Kár hogy ez így csak ideiglenes megoldásnak jó...

(#24836) schawo válasza AMDFan (#24834) üzenetére


schawo
titán

Ha barna, akkor Leffe. :K

(#24835) AMDFan

Én mindig ezt magyaráztam. A pénzt sokkal inkább akusztikára kell költeni, mint kábelre. :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24837) L4D1K válasza KMT (#24833) üzenetére


L4D1K
őstag

Érdekes, mi meg pont fordítva tapasztaltuk. Nálunk a Boknak volt jellegzetesen erősebb, kávés/karamellizált íze, és a kortyok után savanykás volt.

A krusovice nagyon finom :K . De +1 a Leffe és barna Staropramen nek is, valamint pár éve Szlovákiában is ittam igazán jó barna söröket, bár itthon még nem láttam sehol Zlatý Bažant Bock-ot. Ellenben nem értem a Guiness fanatikusokat. Oké, a sör ízre tökéletesen egyedi, 100 közül is felismerni. De én 1nél többet nem tudok belőle leküldeni, annyira gejl. Emelett meg persze iszonyat ára van.

# ANTAL Tuning #

(#24838) bajnokpityu válasza AMDFan (#24835) üzenetére


bajnokpityu
félisten

3pokróc üzemel nálam ideiglenesen...
Schawoo: nem helyettesíti egyik a másikat.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#24839) schawo válasza bajnokpityu (#24838) üzenetére


schawo
titán

Így van, százezres kábel nem javít az akusztikán. ;)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24840) bajnokpityu válasza schawo (#24839) üzenetére


bajnokpityu
félisten

De a 4millás sem eleget, igaz Tonyo?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#24841) #03969024 válasza L4D1K (#24837) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nos, én igazán érzékeny vagyok az ár/érték arányra, szóval +1 a Szalonra, a többi hazainak eléggé "világos" a karaktere, a Krusovice meg nálunk túl drága!

(#24842) Tonyo válasza bajnokpityu (#24840) üzenetére


Tonyo
őstag

Jól fogalmaztad meg, javít, de nem eleget..

Én jelenlegi szobámra egy forintit nem költök akusztikailag, nincs értelme úgy is eltolom a biciklit nem sokára:))

lancerboy: Trófeában ittam barna szalon sört, nagyon finom!!

Ezenkívül ha valaki jó barna sört szeretne inni próbálja ki valamelyik belga trapista sört. 14 %-os is létezik belőle!!

[ Szerkesztve ]

(#24843) #71562240 válasza schawo (#24836) üzenetére


#71562240
törölt tag

A jó szobaakusztika természetesen rendkívül fontos, de nem feltétlenül kell rá külön költeni, hiszen optimális esetben a lakásban eleve megtalálható lakberendezési tárgyakkal (bútorok, szőnyegek, dísztárgyak, "pokrócok"...) is el lehet érni jó akusztikát "ingyért", vagy esetleg pluszban olcsón barkácsolva egy-két akusztika-javító elemet. Így több pénz marad a készülékekre... :)

(#24844) schawo válasza Tonyo (#24842) üzenetére


schawo
titán

A hangzáson javíthat, de a térakusztikán nem. :)

Attól jó egy sör, hogy magas az alkoholtartalma?

( #24843 ) kammerer
Én nem látok ellentmondást. :)

( #24846 ) Tonyo
Oké, túlgondoltam. :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24845) Dorian válasza AMDFan (#24834) üzenetére


Dorian
félisten

Azt hiszem tanulnom kell még a barna söröket, eddig a lájtos világos típusok (Heineken, Miller) jobban tetszenek. Na meg a szűretlen búza.

Leffe biztos jó, de fáj a szívem annyit sörre kiadni.
Guinness-t 1x elég volt kipróbálni, alig bírtam meginni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24846) Tonyo válasza schawo (#24844) üzenetére


Tonyo
őstag

Ilyet hol írtam, hogy attól jó egy sör?:)

(#24847) Dorian


Dorian
félisten

Akusztika nálam nagyjából rendben van, nincs sok fedetlen falfelület. Tv elé, hallgatóság mögé saját készítésű akusztikai panelek kerültek, egy kényes pont van: egyik oldalt full üveg fal, csak nem-sötétítő függönnyel "fedve". Furcsa módon ugyan van minimális visszaverődés, de nem igazán zavaró, legalábbis nem annyira, hogy az új karnis + egyéb funkció nélküli (redőny van) vastag sötétítő függöny árát kicsengessem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24848) Tonyo válasza Dorian (#24847) üzenetére


Tonyo
őstag

Ilyeneket tervezek majd én is később, mármint akusztikai paneleket..

(#24849) bajnokpityu válasza Tonyo (#24842) üzenetére


bajnokpityu
félisten

A Bem rakparton levő étteremben voltunk mi is párszor. Bejövős. Csajoknak meg ott a málna ízű :)
14-15%os sört már harapni kell :)
Tonyo:1x megjátszhatnánk, így páran,nem?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#24850) Tonyo válasza bajnokpityu (#24849) üzenetére


Tonyo
őstag

Az az..egyik kedvenc helyem! Még egy nagyon finom sör van, Delirium Tremens, "rózsaszín elefánt" nevű:)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.