Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24101) Dorian válasza blattida (#24100) üzenetére


Dorian
félisten

Na, hát ezt mondtam :) Ezek mind pénzbe kerülnek. Embere válogatja, de ép spec hülyét kapnék, ha nappaliban ilyen "belsőségeket" kéne nézegetnem, zasszonyról nem is beszélve :))

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24102) bajnokpityu válasza blattida (#24100) üzenetére


bajnokpityu
félisten

vagy esetleg még jobbat diy ben.
kérnélek a pontosabb fogalmazásra.lehet,hogy neked,nektek jobban tetszett, de olyat,hogy x cucc jobb mint másik,csak alapos, több napos teszttel merek kijelenteni.

Dorian:nálam pl az előerősítő a center tetején van,kilógó drótokkal, trafóval:)
amig moddolgatom,finomitom fülem alapján, addig nincs értelme dobozolni.

Pl a nagy dacom fél éve be van dobozolva, most szedhetem szét. összegyűlt annyi mod ötlet, hogy megint 1 hónapig asztalon hever.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#24103) Alpee válasza Dorian (#24101) üzenetére


Alpee
aktív tag

Ha nem szeretsz ilyesmikkel foglalkozni, akkor egyertelmu a dolog, de ha valaki barkacsol otthon pl fabol, akar meg ugyanolyan "finissel" is lehet mint pl a hangfalake, akkor egesz jol mutatna...

(#24104) Dorian válasza bajnokpityu (#24102) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, tudom :D

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24105) #71562240 válasza bajnokpityu (#24098) üzenetére


#71562240
törölt tag

A Pocket DAC óta én se találkoztam részéről újdonsággal, nem úgy érzékelem, hogy működne mostanában a cég. Akartam is kérdezni, hogy tud-e valaki valamit, hogy mi van Szentgyörgyivel Lászlóval.
Mindig csodáltam, hogy egyszerű eszközökkel és kapcsolásokkal (és viszonylag olcsón) milyen szép hangokat tud kicsiholni a készülékeiből. Nekem a Dunaudio erősítőm és CD-játszóm elektronikáját ő tervezte, ha majd lesz újra albérletem Pesten, akkor megmutatom.

(#24106) blattida válasza #71562240 (#24105) üzenetére


blattida
nagyúr

Magánéleti és anyagi problémái voltak/vannak, kicsit más felé is kacsingat, a cég létezik még, de nem nagyon gyártanak, mi már régóta nem csináltunk nekik nyákokat, ellentétben a Szabó Zolival, akinek viszont rendszeresen.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24107) #71562240 válasza blattida (#24106) üzenetére


#71562240
törölt tag

Köszi. Szurkolok neki.

(#24108) MC Pite válasza MC Pite (#24065) üzenetére


MC Pite
veterán

Nu, csörögtem. Doboz van, kint, mert helyhiányt volt. Evvan.

Viszont a CD-n a trimmerrel játsszak, mert próbálták halkítani; ellenkező irányban javul az olvasási képessége; úgyhogy délután gyógyítás következik (remélem) :)

+1: Ha következőleg nyúzót ragadok, és lesz jófajta ón is; 3×1,5es kívül fémharisnyás kábelre érdemes lehet kicserélni a simát, vagy hagyjam a gyíkba, inkább valamivel emeljem el 20-25 centit a hangfalkábeltől?

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24109) blattida válasza MC Pite (#24108) üzenetére


blattida
nagyúr

Természetesen nem hibásak ám, magyarázkodni tudnak, ez, így kontárság, nem is értem, hogy ez, így, hogyan történhetett egyáltalán meg.

Az lenne a minimum, hogy a saját költségükön beállítják, megcsinálják normálisan, és visszajuttatják hozzád, dobozostul.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24110) MC Pite válasza blattida (#24109) üzenetére


MC Pite
veterán

Csak emiatt nem csörögtem volna rá - nem változtat már semmin - de a cd miatt hívtam fel eredetileg, és megkérdeztem ezt is. Nem akartam és is akarok fikázást; csak gondoltam ezt, mint utolsó infót megosztom, és pont.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24111) blattida válasza MC Pite (#24110) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez nem fikázás.
Te igénybe vettél egy szolgáltatást, fizettél érte, ők hibáztak, elnézést sem kérnek, a hibákat nem orvosolják.
Ezek tények és eléggé nagy gondok, szerintem.
Szakmai hitelesség, tisztesség és üzleti érdek is ezt diktálná.

Egyébként pedig panaszkodnak, hogy mennyire rosszul megy a szekér, lenne min javítani és nem külső okokat keresni, hanem tenni valamit azért, hogy jobb legyen.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24112) feelmt válasza bajnokpityu (#24070) üzenetére


feelmt
tag

Órajelgenerátort mennyiért lehetne cseréltetni szerinted? (philips cd-480)

(#24113) feelmt válasza L4D1K (#24063) üzenetére


feelmt
tag

Amúgy én inkább a régebbi philipseket ajálanám (cdm0,cdm1,cdm2)bár szerintem ezeken még nincs digitális kimenet:( de nemrégen olvastam hogy ezek voltak igazán jól megépítve annak idején pl philips cd-160

De igazából nekem sem a régebbi van szóval :) általába a régebbiek még drágábbak is.. úgy hogy próbáld ki nyugodtan szerintem is futóműnek egy próbára megéri : )

[ Szerkesztve ]

(#24114) lugosi válasza eclipse006 (#24074) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

eclipse006, kammerer

Köszi mind a kettőtöknek. Inkább megvárom míg az ismerősöm rá tud nézni, nehogy elbarmoljak valamit, mert egyáltalán nem értek az ilyesmihez. Egy spray befújás a max, amit meg merek csinálni, de várok addig míg szakember rá tud nézni.
Annak örülök, hogy ezek szerint valószínű, hogy nem kuka a darab, legalábbis így veszem ki! :)

(#24115) bajnokpityu válasza feelmt (#24112) üzenetére


bajnokpityu
félisten

magát az órát 20Fttól 20ezerig lehet itthon venni.800Ftos volt enyémben,amit best buynak mondtak anno, most egy ismerős által gyártott van benne. Szerintem nagyon jót tett neki.
20rugó körül adják a depnert, ami mellé adják a mérési eredményt is, mennyire pontos.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#24116) eclipse006 válasza lugosi (#24114) üzenetére


eclipse006
őstag

Egyáltalán nem kuka, szerintem simán meglehet csinálni, a spray-t is inkább hagyd, reméljük az ismerősöd megoldja a problémát.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#24117) feelmt válasza bajnokpityu (#24115) üzenetére


feelmt
tag

Köszi szépen!

Valami olcsó megoldásra gondoltam szóval az a 800ft os amit mondasz megérne egy próbát
megköszönném ha esetleg valami pontos linket vagy beszerzési helyet mondanál :)

Még annyi hogy ezt nagyon nehéz beépíteni ? mert szerintem én nem kezdenék bele :B úgyhogy valakivel megcsináltatnám majd de igazábol nem nagyon tudom mennyibe szerelnek be egy ilyet esetleg eről is tudnál valami infót dobni ? :)

[ Szerkesztve ]

(#24118) feelmt válasza bajnokpityu (#24115) üzenetére


feelmt
tag

Véletlenül kétszer ment el bocsi :B

[ Szerkesztve ]

(#24119) bajnokpityu válasza feelmt (#24117) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hat akkor keress meg egy mestert!
Sok helyen lehet kapni,majd kivalasztja, amihez nem kell sokat szenvedni.
enyemhez pl 2tap kell.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#24120) Warter


Warter
őstag

Megjött a Rotel a tunningból, dobozba ment, dobozba jött. És külsőleg se látok rajta változást. Szerencsére a belsőben annál inkább. Precizebbek lettek a hangszerek, nagyobb a tér és valahogy jobb lett az összehatás is. Aztán lehet, hogy csak placebo az egész. :)

(#24121) blattida válasza bajnokpityu (#24115) üzenetére


blattida
nagyúr

Órajel generátort biztos, hogy nem kapsz húsz forintért, maximum egy olcsóbb kvarcot, ami kell a generátorba.

feelmt
800 f-ért sem kapsz órajel generátort.
Szorozd meg nagyjából tízzel ezt az összeget, annyiért talán kapsz.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24122) blattida válasza Warter (#24120) üzenetére


blattida
nagyúr

Milyen változást látsz belsőleg?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24123) shalafi66 válasza #71562240 (#24105) üzenetére


shalafi66
veterán

A sárkányölő Lovagról van szó? Mert arról inkább ne is beszéljünk...

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#24124) bajnokpityu válasza blattida (#24121) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Vettem tobbet is, biztos az ugyesebbnek is sikerul.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#24125) blattida válasza bajnokpityu (#24124) üzenetére


blattida
nagyúr

Hol vettél komplett órajel generátort(legalább nyák, kvarc, ellenállás, kondenzátor) húsz forintért?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24126) MC Pite


MC Pite
veterán

Na, hangfaltuning. Két 20mikrós kondi meg egy pici, amihez nem férek hozzá.
Ez az lehet ami az ellenálással van összekötve, vagy a magasé? Mert ha utóbbi kiforrasztom gyorsan...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24127) blattida válasza MC Pite (#24126) üzenetére


blattida
nagyúr

A két 20uF-os kondi biztos, hogy nem a magasé.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24128) KMT válasza Dorian (#24101) üzenetére


KMT
addikt

"hülyét kapnék, ha nappaliban ilyen "belsőségeket" kéne nézegetnem, zasszonyról nem is beszélve"

Nem tetszik az asszony? :D
Ja, vagy a belsejéről van szó? ;]

(#24098) bajnokpityu:
Hogy tudod csupán DAC csipek hangját összehasonlítani? :F

(#24129) bajnokpityu válasza KMT (#24128) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Dehogy tudom...
max meg tudom tippelni,h melyik gyarto,stilus alapjan,de nem minoseg qlapjan.
hol olvastal ilyet?koritesen tobb mulik.

800ftos,nem 8000ftos clock viszont letezik.hulyeseg tagsdni,mert olyen volt eddig.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#24130) KMT válasza bajnokpityu (#24129) üzenetére


KMT
addikt

"wm8742 lágyabb középpel a pcm meg kissé háttérbe vonuló énekkel rendelkezik." ??

[ Szerkesztve ]

(#24131) Diablo18


Diablo18
senior tag

1 hatalmas hülye kérdést teszek fel
hogy tudom megállítani hogy jól szól a hangrendszerem?:D

bár gondolom így sehogy:D csak ha hallok több félét

de hát idáig sajnos minőségit nem hallottam

én úgy érzem nem szól rosszul

mert le megy mélyben is elég szépen

meg magasai sem sziszegnek túlzottan

közép nyomja keményen

de nem tudom :D tuti hogy van jobb persze

csak mégis ...::S

nincs itt jász nagykun szolnok megyéből valaki akinek van valami minőségi cucca ?

(#24132) MC Pite válasza blattida (#24127) üzenetére


MC Pite
veterán

Akkor a 8,2uF 50V lesz a magasé, köszi! :R
kacsa-audio.hu/webshop/home_audio__video.c.20/bennic_kondenzator.c.32/xpp82250.p.59
Az hogy a nyákon is 50V van annak gondolom nincs jelentősége, a 250mx masszívabb, nem?
Vmi ZZ márkájú van amúgy most benne.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24133) Diablo18


Diablo18
senior tag

1 normálisabb kérdés

ha 6 ohm os hangszóró helyére teszek 1 4 ohm osat pl mert nem találok 6 osat

akkor az nagy gondot eredményes?:S

(#24134) eclipse006 válasza Diablo18 (#24131) üzenetére


eclipse006
őstag

Ha neked ez így tetszik, akkor gond egy száll se, valószínűleg ha hallanál egy komolyabb rendszert, már máshogy vélekednél.
Én egyébként Jász-Nagykun Szolnok megyei vagyok, konkrétan Tiszaszőlős-i. Sajnos most a rendszerem darabokban van, helyhiány miatt, így fejhallgató-CD játszó kombóval hallgatok zenét.

A hangszóró cserére: Én nem változtatnék a gyári megoldáson.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#24135) Diablo18 válasza eclipse006 (#24134) üzenetére


Diablo18
senior tag

muszáj változtatni rajta mert érik a papír

de 6 ohm os hangszórót nem találok

(#24136) Diablo18


Diablo18
senior tag

nah meg az hogy komoly v nem komoly

hát amennyire tudtam össze raktam azért meg tervezem ugye ezeket a régi hangszórókat cserélni ezért is kérdeztem hogy baja lesz e attól ha 4 ohm osat rakok bele mert 6 ohm os van benne alapból 8 asat nem akarok mert gondolom az nem tetszene a hangváltónak
de ha kisebbet teszek rá az úgy még elviselhető v pont fordítva?:S

meg még tervezek kábeleket cserélni a hangdobozokon belül

nah meg szerintem nem olyan rossz ez a kis pio a-616

meg japán sony hangfalak

német cat

meg át van tisztítva
árnyékolt rca kábel aranyozott stb

észre vehető azért főleg a régi zenéknél hogy mennyire rossz a minőség:S

nem lehet fel lelni jó minőségben pl ac dc stb
? mert szedek én akár milyen flac et hallatszik hogy recseg ropog
árnyékolt az egész hangzás

de pl ha újabb zenét hallgatok amiért nem igazán vagyok oda az élénken szól v hogy fejezzem ki magam ugye szóban nehéz ezt el mondani :S

[ Szerkesztve ]

(#24137) L4D1K válasza Diablo18 (#24136) üzenetére


L4D1K
őstag

Még hogy nincs fönn jó minőségben AC/DC. Nem pattog, nem recseg-ropog: [link].

Szerintem a lemezeik rendben vannak. De akkor pl, tegyél be Black Sabbath, Deep Purple, Led Zeppelin stb zenéket. Nálam nagyon korrektül szólnak.

# ANTAL Tuning #

(#24138) Diablo18 válasza L4D1K (#24137) üzenetére


Diablo18
senior tag

félre értettél :D nem venni akarok úgy elhiszem hogy brutálisat szól

hanem hát ugyebár ......
FLAC

van 1 eredeti cd-m best of bikini EMI adta ki

hát így eredetibe persze ez sem recseg ropog :D

nah de sajnos nem tehetem meg magamnak most azonnal hogy amit kedvem van hallgatni vegyem is meg sorba drága ft okért :S

ezért 1 alternatív megoldás kellene hogy pl jobb minőségű flac et honnan v hogyan :D :F :F

[ Szerkesztve ]

(#24139) shalafi66 válasza Diablo18 (#24135) üzenetére


shalafi66
veterán

Hát nem az impedancia miatt lesz gond főképp, az már biztos. Pótolni csak akkor tudod úgy, hogy semmi máson ne kelljen változtatni, ha az eredetivel teljesen megegyező hangszórót teszel a helyére.

A hangváltó nem így működik, nem csak azért kell stimmelni a lezáróimpedanciának (és nem csak névlegesen, hanem teljes sávban), hogy ne sérüljenek az alkatrészek, hanem azért, mert teljesen másképp működik és szól egy adott szűrő más impedanciájú lezárással. A hangszóró akusztikai tulajdonságairól már nem is beszélve...

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#24140) Diablo18 válasza shalafi66 (#24139) üzenetére


Diablo18
senior tag

sajnos ettől tartottam

valami fogalmam van a témáról

hát de hol találok én 6 ohm os 16 cm hangszórót?

(#24141) shalafi66 válasza Diablo18 (#24140) üzenetére


shalafi66
veterán

Bárhol. De ez a két paraméter még nagyon kevés. A lényeg az, hogy pontosan Milyen az a 6 ohmos névleges impedanciájú és 16 centiméter átmérőjű hangszóró. Miért kell cserélni?

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#24142) Diablo18 válasza shalafi66 (#24141) üzenetére


Diablo18
senior tag

mert papír
sony japán hangfal

és érik a papír:(

el járt felette az idő sajnos

és hát az egész kívülről mértem hogy be tudjam építeni stb az egész hangszóró 16 cm
kávával
v hogy mondják

meg 6 ohm van rá nyomatva :D

(#24143) Tristis válasza Diablo18 (#24136) üzenetére


Tristis
őstag

A rock zene sosem arról volt híres, hogy a keverésnél a csilli-villi dolgokra mentek volna rá, inkább ilyen fakó, kopott, piszkos hangzás a jellemző. Próbálj pl. Prong-ot, vagy Ninve Inch Nails-t, vagy Dream Theatre. Ezek egész jól szoktak szólni (bár nem annyira ugrálok egyikért sem, de az más kérdés). Egyébként nagyon sokáig hasonló bajom volt a hangkeltő eszközeimmel; sajnálattal mondom, nem hiszem, hogy egyhamar túl tudsz lépni a problémán. :R

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#24144) shalafi66 válasza Diablo18 (#24142) üzenetére


shalafi66
veterán

Konkrétabban? A papírmembránok többnyire 30-50 év után is egyben szoktak maradni, mire gondolsz azzal, hogy érik?

Értem én, hogy ennyi olvasható le a hangszóróról, de mutatok egy adatlapot találomra: [link] Legalább ennyi információ kell(ene) a cseréhez.

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#24145) bajnokpityu válasza KMT (#24130) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ez stilus,nem minoseg.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#24146) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Sokkal jobb sztem fülessel zenét hallgatni, sztereó összecsengését lehet hallani.
5.1 -es házimozin viszont jobb horrort nézni, amikor pl hátammögött motoz valami az emeli a feszkót. :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#24147) Deadzone41 válasza zoltanz (#24146) üzenetére


Deadzone41
őstag

(#24148) Diablo18 válasza shalafi66 (#24144) üzenetére


Diablo18
senior tag

egyben van még a papír

csak már nem oly feszes :D mint volt
és nagy hangerőnél ahogy kileng

gyűrődik

és érdekes prrrpr pr hangot ad

de csak jelzem nagyon hangosan nyomatva

a hangszórót tudom hogy így mérik
hát majd le méregetem

nekem a gondom az hogy 6 ohm os hangszórókat nem igazán láttam neten
van 4-8
még 2 is:D

de 6 ot nem látok

(#24149) Tristis válasza Diablo18 (#24148) üzenetére


Tristis
őstag

Mennyire leng ki? Lehet, hogy az erősítő nem nagyon tudja, hogy mi a dolga... :))

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#24150) L4D1K válasza zoltanz (#24146) üzenetére


L4D1K
őstag

Szerintem csak másabb. Persze egy fejhallgató láncot olcsóbb kihozni mint egy hasonló tudásút hangfalakkal. De ízlések és pofonok. Én szeretek leülni zenét hallgatni, és szeretem hogy szól tovább miközben kimegyek egy sörért. :)) Plusz a fejhallgatót max egy ember élvezheti.

Horrorhoz meg egy jó plazma kell, koromsötét szoba és egy sztereó :)

# ANTAL Tuning #

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.