Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24351) shalafi66 válasza bkercso (#24324) üzenetére


shalafi66
veterán

Hővel? :U Kevésbé valószínű. [link] Inkább a - vcsat körül lehetne keresgélni.
[link]

(#24325) Tonyo
[link]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#24352) bajnokpityu válasza blattida (#24350) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ez csak a hifi elején igaz.akiknél jártam,hallgatóztam innen,már nem.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#24353) Patice válasza blattida (#24350) üzenetére


Patice
nagyúr

"ugyanakkora összegért jobb hangot kapsz, máshogy elköltve az összeget"

Igen, van aki ezt kábelre költi (nevezheted kábelfétisnek), van aki erősítőre vagy hangfalra. Nézőpont kérdése.

"mivel a kábel is számít, de a legkevésbé"

Ezzel nem értek egyet, de ezt már leírtam.

Hajthatjuk itt a magunkét, de azt is írtam, hogy mindenki eldöntheti mire költ. Ízlés dolga.

Ízlésekről meg nem lehet vitatkozni. Az mindenkinek más. :B

Peace!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#24354) #71562240 válasza Peczek (#24340) üzenetére


#71562240
törölt tag

Alkalmas kettős kábelezésre a Type 2, de nem elsősorban arra szolgál a szerkezete, hanem inkább arra, hogy kétféle ér vigye a jelet. A Type 4 inkább használatos kettős kábelezésre, bár a két kábel szerkezete logikailag hasonló.

(#24349) Dorian: Ha a banánba csak csavarral rögzítesz, tényleg nem sokat ér, ezért fontos jóféle forrasztással rögzíteni, és akkor a csatlakozó aljzatban már kijönnek a banándugó jobb érintkezésének előnyei a csupasz vezetékhez képest.

[ Szerkesztve ]

(#24355) Patice válasza shalafi66 (#24351) üzenetére


Patice
nagyúr

"The most sensitive group of listeners could reliably perceive 0.5 percent of momentary TIM."

Egyesek hallottak 0,5% pillanatnyi TIM-et. Az szép. Pillanatnyi TIM-et is tudtak a hanghoz adni, a generátorukkal. Az aljasak! :D

"Low values of TIM were generally perceived only as slight changes in the tonal character of the sound, and not as distortion."

Az alacsony mennyiségű TIM a hangban csak tonális eltéréseket okoz az eredetihez képest és nem torzításként halljuk.

A kedvenc mondatom a végén:

"In a number of cases, a preference was found for the slightly distorted sound."

Pár esetben a TIM-es torz hang jobban tetszett az emberkéknek. :C

Sejtettem, hogy nem egy olyan súlyos dolog lesz.

Most már csak az a kérdés merült fel bennem, hogy adott hosszúságon a CAT kábelnek mekkora a kapacitás értéke? Mert ha jól értelmeztem az első leírást erről, akkor minél nagyobb ez az érték, annál nagyobb torzításokat csinálhat az erősítő + kábel páros?

Használat közben nem tudom mekkora lehet a TIM mennyisége a hangban, de szerintem más torzítások hamarabb jelentkeznek a rendszerben és zavaróbbak is mint a TIM, ill. nem csak a kábel okozhat ilyet, vagy bármilyen más torzítást.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#24356) Dorian válasza #71562240 (#24354) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem készre szerelt kábeleim vannak, de nagyon sokan használják a Nakamichi banánokat 2 csavaros rögzítéssel. Hogy lehet azt forrasztani?

Ill. még valami jutott eszembe. Nemrég szereztem be Furutech kábeleket a surroundokhoz, amin Kácsában szerelt banánok vannak. Nem értek hozzá, nem is láttam még ilyent, de full gagyinak tűnik ez a fajta banán: két részből áll, amiket egymásba kell csavarni menettel, és a hátsó részébe csak bele van forrasztva a kábel. Tehát itt az egész banánon keresztül folyik az áram, a menetes összecsavart részen keresztül. Nem tudom mennyire vagyok érthető, este csinálok egy képet. Szóval van értelme lecserélni valami normálisra ezeket a banánokat, beleértve azt is, hogy surround funkcióhoz kellenek?

Egyébként ugyanolyan keresztmetszet mellett is jócskán javított ez a kábel a surround hangzáson (főleg a magasak részletessége és a sokpontegy tér-érzet javult) a korábbi Neotech-hez képest. (barátnő szerint mintha itt csiripelnének a szobában - pont valami madarak voltak)

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24357) shalafi66 válasza Patice (#24355) üzenetére


shalafi66
veterán

Naigen. Erre mondjuk, hogy a hallásunk az egyik legkönnyebben becsapható érzékszervünk. :-)

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#24358) Patice válasza shalafi66 (#24357) üzenetére


Patice
nagyúr

Az agyunk meg a legnagyobb erogén zónánk. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#24359) #71562240 válasza Dorian (#24356) üzenetére


#71562240
törölt tag

A Nakamichi is forrasztva jobb.
Nem hiszem, hogy le kéne cserélni a Furutech dugót "normálisra". A Furutechben ÖTLET van, azért olyan, amilyen. Hogy az ÖTLET mennyire jó, azt nem tudom, de sikeresek a csatlakozóik, tehát nyilván nem csinálják rosszul.

(#24360) Dorian válasza #71562240 (#24359) üzenetére


Dorian
félisten

A kábel Furu, a Kácsában rászerelt banánok nem tudom milyenek, semmi nincs rá írva.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24361) blattida válasza bajnokpityu (#24352) üzenetére


blattida
nagyúr

Szerinted, szerintünk pedig nem, az általam leírtakat tapasztaltuk, olcsó rendszerektől kezdve, egészen a sok milliós rendszerekig, mindenféle összeállításban, gyártóval, stb, ezért jutottunk oda, hogy azt tanácsoltuk a vevőknek, hogy egy rendszer árának a 15 százalékánál többet nem érdemes kábelre költeni, a fölötti összeg esetén komponens csere vagy modding.

shalafi66
Az lehet, de nem a műszered fogja hallgatni az adott berendezést, hanem a füled, ezért a füled igényeit kell kielégíteni.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24362) blattida válasza shalafi66 (#24357) üzenetére


blattida
nagyúr

Téves.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24363) zodo válasza eclipse006 (#24328) üzenetére


zodo
nagyúr

"Nem ismerem ezt a pickup típust, gondolom ezt adták a lejátszóval."

Gondolom ez a "gyári" mivel ez a típus szerepel a fentebb linken lévő adatlapon.

"Ennek is külső trafója van?"

Igen, DVE DV-1280UP

"Illetve az RCA kábel fix?"

Igen, fixen szerelt.

(#24364) #71562240 válasza Dorian (#24360) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hehe, akkor nem szóltam, de azért feltételezem, hogy nem gagyit tetted rá a kácsások.

[ Szerkesztve ]

(#24365) KMT válasza Patice (#24332) üzenetére


KMT
addikt

Egy ideje már csak pislogok az itten hozzászólásokon, de úgy látom, mindig van tovább... :W

"Jó ideje már én is másképp látom a kábeleket. A lánc ugyan olyan értékű tagjai, mint az erősítő vagy a hangfalak, tehát hasonló árkategóriában kell kábelt is választani. Ezzel lehet még igazán hangolni a rendszert, a hibákon korrigálni kicsit, ill. szobaakusztikai problémákra is megoldást nyújthat."

Ezt mégis hogy gondolod? Mitől lenne ugyanolyan értékű? Nem gyanús, hogy az "aktív" komponensekben is van kvázi kábel, viszont amellett még más, összetettebb dolgok is? Az erősítő babrál a jellel, erősíti, a hangsugárzó elektromos-mechanikus átalakítást csinál, stb. Ehhez képest a kábel egy teljesen passzív elem, gyakorlatilag kényszerből.

" ill. szobaakusztikai problémákra is megoldást nyújthat."

Ez a csúcs nálam (párkapcsolatira nem?). Egyesek sikeresen nullára hifizték józan ítélőképességeiket. Tessék csupasz szobában százezres kábelekkel zenét hallgatni. Gratulálok nektek.

[ Szerkesztve ]

(#24366) Deadzone41 válasza KMT (#24365) üzenetére


Deadzone41
őstag

miért nincs lájk gomb? :D

(#24367) eclipse006 válasza zodo (#24363) üzenetére


eclipse006
őstag

Köszi az infót. Ugyanez a táp volt az enyémhez is, illetve azon is fix volt, de felépítésileg egyszerűbb volt, még a tiedtől is. :) Egyébként az enyémben már nem Dual pickup volt hanem Ortofon, ha jól emlékszem.

KMT: Írni akartam egy regényt, de letettem róla, valamennyire kapcsolódott volna a hozzászólásodhoz, főleg az utolsó bekezdéshez, amivel egyetértek. :)
Röviden, tömören, jóval több múlik a szobaakusztikán, mint a kábelen.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#24368) bajnokpityu válasza KMT (#24365) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Mondjuk ez utóbbin én is megrökönyödtem,pláne amikor az eredeti tulaj mesélte el, személyesen. Szégyen nem szégyen,megkérdezte a tulaj,hogy tetszett a lánc,én megmondtam,h bántó volt. Olyan csörgővisszhangot csak Tonyo régi szobájában hallottam.
Akkor azt hittem ez focal betegség,de nálam nem jött elő. (ui. azóta sajnos jelentősen rosszabb itthon az akusztika, úgyhogy valszeg megint előjönne)

KMT: valóban baj, hogy csomó gyártó a készüléken belül ótvar kábeleket használ. Pontosan annyira,mint a hangfalakban. Minimális költséggel jobbat lehetne alkotni.

Kábel viszont nem teljesen passziv elem. Van neki ellenállása frekitől függően, kapacitása,stb.. Ugyanigy fel lehetne tenni a kérdést, minek erősitő? Anélkül is lehetne zenét hallgatni, csak épp halkan, mert nem elég érzékenyek a hangfalak. Ennyi erővel meg abba lehetne belekötni, hogy nem 2,hanem 200Ftos ellenállást építünk be, hiszen picike, nem is kötelező,mert működik nélkülie is,csak mégsem úgy.

Picit próbáld Te is páholyból élvezni a fórumot. Nyilván emberek irogatnak, megbánnak, félreértenek stb..

Azért költök a kábelekre,mert ebben látom az előrelépés irányát. Nyilván építgetek IS, de többet ért az utolsó IC, v tápkábel, mint az új aktív előfok. Kábelekkel az a baj,hogy egy szintet átlépni tényleg csak komoly, fejlesztett, kitapasztalt dolgokból lehet. Mire otthon ezt elérjük, többet költenünk, mintha megvennénk.

Deadzone41: meg tudod mondani,mennyivel szólt volna rosszabbul egy másik kábeltől, másik erősitővel a láncom? Tessék kerek egésznek tekinteni, aminek szerves része csomó aktiv és nem aktív elem. Rezgéscsillapitás is simán lehetett nálam készülék hibájából eredő dolog. naés. Ha ettől szól jól?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#24369) Deadzone41 válasza bajnokpityu (#24368) üzenetére


Deadzone41
őstag

természetesen látatlanba (hallatlanba?) nem tudom megmondani, de az én véleményem nem túl mérvadó. bot fülem van az elektronikákhoz, az msII+, klón canamp és egy belépő dac/amp között sem érzek túl releváns különbséget, de azért nem vetem el hogy más hallja, és azért foglalkoztat a fejes, hangfal előtti lánc is. szeretem összehasonlítgatni a cuccokat, de amíg nem zárok ki minden tényezőt ami elveszi az objektivitásom, nem merek semmi konkrétumot kijelenteni. főleg nem olyat hogy a hangfal kábel csere akkora változást tud hozni mint egy hangfal csere, vagy hogy kijavítja a szobaakusztikát.

(#24370) blattida válasza bajnokpityu (#24368) üzenetére


blattida
nagyúr

Mit értesz ótvar alatt?
Mit értesz minimális költség alatt?

Ha nálad többet ér az utolsó ic kábel, mint az új aktív előfokod, az nem a kábelt, hanem az előerősítőt minősíti, tessék normális elektronikát csinálni.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24371) KMT válasza bajnokpityu (#24368) üzenetére


KMT
addikt

"Kábel viszont nem teljesen passziv elem."
Kérdés, mit értünk passzívon. Tény, hogy van hatása a rajta átfolyó jelre. Minek nincs?

"Ugyanigy fel lehetne tenni a kérdést, minek erősitő?"
Ugyanígy? Szóval én azt írtam, hogy minek kábel? :O

"Azért költök a kábelekre,mert ebben látom az előrelépés irányát. "
Tipikus. El kéne felejteni, hogy csak a drága kábel lehet jó. Sajnos nem azért jó valami, mert drága, hanem azért drága valami, mert jó. És ez az, amit elfelejtenek sokan, hogy nem minden jó kábelre veti rá magát valami hifis cég, hogy profitot szerezzen belőle... Aktív elemekkel ellentétben itt ugye tervezés nélkül, véletlenül is születhet jó termék.

[ Szerkesztve ]

(#24372) shalafi66 válasza blattida (#24361) üzenetére


shalafi66
veterán

Nagyrészt nem a fülünkkel hallunk, a lényeg inkább az agyi folyamatoknál van. Én nem szeretem a rendszer csalásait hallgatni, van, aki meg szereti, szíve joga, de az elektroakusztika nem a tetszési indexről szól. És persze nem hiszem, hogy ésszerű (vagy etikus) volna az egyik hibát, mondjuk egy másikkal kompenzálni.
Igények kielégítése? Akkor most kezdjünk el potenciométert szerelni a hangszerekre is pl.?

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#24373) Tonyo válasza KMT (#24371) üzenetére


Tonyo
őstag

Próbáltál már egy kábelt is azok közül ami Pityunak van? Nekem volt alkalmam gyakorlatilag az összeset, ami eddig volt. Nem kitaláció, vagy placebo hatás, vagy márka imádat. Ha leültél, és kipróbáltál olyan kategóriás IC-ket, amikról szó van és azt mondod, hogy semmi értelme, akkor majd azt mondom,h neked nem éri meg rá költeni! De addig...

(#24374) #71562240


#71562240
törölt tag

Akkor itt az ideje beszélgetni a többszázezer forintos állványokról, zavarszűrőkről... Azokat se mindenki sznobizmusból veszi, sőt, akik ilyeneket vesznek, általában azt mondják, megérte! Pedig egy hifi-állvány tényleg "csak" passzív elem (bár persze ez se igaz teljesen, hiszen annak is vannak például erőterei...), és arra aztán tényleg könnyen lehet mondani, hogy mi a fene került ezen xxxxxx forintba!

[ Szerkesztve ]

(#24375) bajnokpityu válasza blattida (#24370) üzenetére


bajnokpityu
félisten

az előfok jobb,mint akármelyik rotelé, ami a szobámban van.csak annyival többet hozott az IC...

KMT:van saját gyártmány kábel is,több is. Beleölt időn,alkatrészen árán felül lehetne ugyanazt megvenni boltban. De ezzel együtt az a szint,ami felé kacsingatok,már nem gyerekjáték. A DIY kábeleknek van egy olyan tulajdonsága,általában, hogy nem minden rendszerben hozzák ki előnyüket. és akár hátrányukra is változhatnak. TIpikusan ilyen a sín. Ahova beillik, ott nagyon durván jó, ahol meg nem, ott meg elég benga. 80-20%,de akkor sem 100%. A Valhallák ilyen szempontból akárhol próbálgattuk őket, mindenütt jók voltak. DIY ugyan,de profi DIY....

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#24376) Patice válasza KMT (#24365) üzenetére


Patice
nagyúr

Lehet pislogni. Mindig van új a nap alatt. :D

Sokszor mosolygok azon, hogy beírok valamit, leírom a véleményem, ajánlok valamit, aztán felbolydul rá a fórumozó közösség, mindenki egyből elkezdi mondani a magáét, érvek, ellenérvek, cikkek, linkek, hőzöngés stb.

Legalább van téma, amitől él a topik. ;]

És legalább így mindenki akarva/akaratlanul megosztja a tudását vagy annak egy kis részét. ;]

Megint leírom. Lehet fikázni a meglátásom, tisztában vagyok vele, hogy sokan nem így látják, sőt a kisebbséghez tartozom ezzel a véleményemmel.

Igen, az aktív komponensekben is van kábel. De azon nem ugyan az az áram folyik! Teljesen más áramerősség és feszültség értékek, ellenállások, stb. De ezt szerintem nem kell magyaráznom. Vagy igen? A jel-kábel és a hangfalkábel miért különbözik? Na látod! Mert más tulajdonságú áram megy (menne) át rajta. Tuningolásnál pont az ilyeneket cserélik jobbra (de nem hangfalkábelre), mert a gyártók spórolnak.

Amúgy te milyen értékű hangfalhoz milyen értékű kábelt és erősítőt használsz, ha már ennél a témánál vagyunk?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#24377) KMT válasza Patice (#24376) üzenetére


KMT
addikt

"Igen, az aktív komponensekben is van kábel. De azon nem ugyan az az áram folyik! "

? Min nem? Kétféle áram folyik hifi rendszerekben? Hogy jön ez ide?

Az, hogy milyen értékű egy kábel, továbbra sem tudom értelmezni. Én mennyiért vettem? Mennyiért adnák hifi kábelként? Pár száz ft\m, ha muszáj beáraznom, de ugyanezt más köntösben egy hazai DIY mester nem ennyiért árulta... :U

(#24378) bajnokpityu válasza KMT (#24377) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Patice arra gondolt,h más áramerősség van vonalszinten,és hangfal előtt.
Ugyan vannak külön feladatra gyártóknak azonos kábelei, de azért egyszerűbb külön-külön jót csinálni.

Deadzone: azért a hifi és a zenehallgató sztem nem esik messze egymástól.
Tök más dolgokat szeretek a bakelitben, fülesben, és a "hifiben". Mindegyik más élményt ad, kicsit másképp zenélnek, és mindegyiknek ugyanaz a célja: élvezetet adjon.

De ha a hifis szemléletet nézem, a bakelit alacsony dinamika miatt elbújhat, a fülesnek értelmezhetetlen a szinpada, DACot meg, olyat, ami tényleg zenél, rohadt nehéz csinálni.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#24379) Deadzone41


Deadzone41
őstag

a placebó nem placebó vita örökös lesz a hifi-ben, de ki a boldogabb? aki azon stresszel hogy a most használt kábelei mennyire illenek a rendszeréhez, és folyamat ölheti bele a pénzt meg csereberélheti, vagy aki vesz egy korrekt, nem gagyi kábelt, oszt élvezi a zenét anélkül hogy az elektronika apró neszeit, változásait fürkészné?

szerintem egyformán boldogak csak az előbbit hívjuk hifistának :)

(#24380) Dorian válasza Deadzone41 (#24379) üzenetére


Dorian
félisten

Van még egy típus, aki egy darabig cserélget, próbálgatja a komponenseket, aztán ha megvan egy számára már megfelelő hangzás (akkor is, ha tudja, hogy van jobb, hallott ilyent), akkor úgy marad vagy 10 évig és élvezi rajt a zenét. Én ebbe a csoportba tartozom.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24381) blattida válasza bajnokpityu (#24375) üzenetére


blattida
nagyúr

Akkor egyik előfok sem jó, sem a rotelé, sem pedig a Tiéd, ezt kár akárhogy magyarázni, ha valóban úgy érzed, hogy az ic kenterbe veri őket.

Deadzone41
Az a "boldog", aki hazamegy és élvezi a zenét, függetlenül attól, hogy kifejezetten hallgatja vagy pedig pusztán a háttérben szól, aláfestésnek.
Aki valóban szereti a zenét, az úgyis megállapodik készülékeknél/rendszereknél és azt használja.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24382) bajnokpityu válasza blattida (#24381) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nah, vakok között király...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#24383) AMDFan válasza Dorian (#24380) üzenetére


AMDFan
addikt

Én is :K

(#24384) Deadzone41 válasza blattida (#24381) üzenetére


Deadzone41
őstag

a Pityu rendszerébe szerintem nem igazán lehet belekötni a szobaakusztikán kívül (ha jól tudom már tervbe vette a csiszolását)

a hifizés szerintem kicsit több mint zene hallgatás, van benne egy kis nagy kütyüimádat is.

(#24385) python1 válasza AMDFan (#24383) üzenetére


python1
veterán

Én is az leszek,csak találjam már meg végre a "SZENT GRÁLT". :))
De szerencsére, addig nincs kikövezve az út!

[ Szerkesztve ]

(#24386) blattida válasza shalafi66 (#24372) üzenetére


blattida
nagyúr

Azt hiszem, hogy most szavakon lovagolsz, a lényeget érted, én pedig a rövidség miatt hagytam ki az agyat.
Senki nem beszélt arról, hogy xy le akarja szabályozni egy hangszer hangját, mert az neki úgy tetszene, ez erős sarkítás.
Teljesen mindegy, hogy műszeresen milyen egy berendezés, elem , komponens vagy rendszer, ha auditíve nem tetszik, térérzet, színpadmélység, fátyolosság, egy ponton túl a kontrolláltság, tisztaság, tempó, ritmusjátszó képesség, kottázhatóság, stb. jelenleg nem mérhető, önmagában a mérés, az alapszínt felett, semmire nem garancia abban a vonatkozásban, hogy a kapott hang milyen lesz.
És természetesen nem is arról beszélek, hogy ki, mit szokott meg, mert elég rövid idő elegendő ahhoz, hogy az agy megtanulja az új hangot kezelni, ez után pedig vagy képes hosszabb távon hallgatni vagy sem.
Rengeteg olyan rendszer, berendezés van, melyek szinte minden paraméter szempontjából utolérhetetlenek, kivételesek, viszont alapvetően hallgathatatlanok, fárasztóak vagy unalmasak, hiányzik belőlük az élet.

Deadzone41
Igen, a hifizés középpontjában a technika áll.
Nem minősítettem bajnokpityu rendszerét, nem is tehetem, mivel konkrétan nem ismerem a hangját, pusztán az állítására reagáltam, ám, ha nem lehet belekötni a rendszer hangjába, akkor miért kellett előfokot, ic kábelt vagy bármit cserélni?

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24387) bajnokpityu válasza python1 (#24385) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Tonyo engem is kóstolgatott,mi lenne,ha lecserélném a hangfalat...
Még ha lenne pénzem rá, sincs igényem. Ismerem hibáit, de oly sok örömet adott már nekem(pláne mióta kiaknáztam tudását),h nincs rá igényem. MEg ilyennek szeretem. Inkább azért variálok, mert ez egy hobbi is. Tökre élvezem összerakni, majd bekapcsolni a cuccokat. HA nem szólna jó, simán elismerném,h nem nyert. De mindig előre léptem,aprókat...

blattilda:már minősitetted, többször is. épp ezért nem hivlak meg sosem. ilyen stilusnak nincs helye a házamban. jogos kritikát elfogadtam,többször is,mert ez visz előre. de a hülyeséget tartsd saját otthonodban. uff.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#24388) fero02 válasza blattida (#24386) üzenetére


fero02
veterán

A "mester" imád a szavakon lovagolni és leginkább csavargatni úgy, hogy a végén úgy tűnjön neki van igaza.

Lépj rajta túl, nézz át rajta. Hidd el, így jársz a legjobban. ;)

(#24389) zodo válasza python1 (#24385) üzenetére


zodo
nagyúr

Szintén, zene barát. :K

Kb. 20 évig hallgattam egy cuccot ami tökéletesen megfelelt viszont nem rég cseréltem mert a "muszáj" volt. :D
lásd. muszáj* = fejembe veszem és addig megyek míg meg nem történik mindez minél előbb

Ha már csoportosítunk akkor van a véleményeket olvasó/kérdező és ajánlást elfogadó (persze nem az elsőt és egyetlent) mint pl én.

(#24390) AMDFan válasza python1 (#24385) üzenetére


AMDFan
addikt

Szerintem a szent grál ott van, hogy meg kell ismerned a saját zenehallgatási szokásaidat és a saját ízlésedet. Mindig szóba kerül, hogy van egy határ a "hifizés-kütyüzés" és a zenehallgatás között. Én a zenehallgatás oldalán maradtam, ezért úgy döntöttem, hogy a hallgatott zenéim és a saját ízlésem fogja meghatározni a rendszeremet. Ez nem vág egybe nagyon sok ember ízlésével, de szerencsére ez engem nem érdekel, mert én élvezem rajta a zenehallgatást. Nagy hibának látom, hogy sokan olyan rendszert akarnak összeállítani ami mások ízlésének felel meg.

(#24391) bajnokpityu válasza AMDFan (#24390) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem értem, miért nem lehet egyszerre a kettő...
még az is megy,h miközben forrasztgatok, zene szól. :)

Nagy hibának látom, hogy sokan olyan rendszert akarnak összeállítani ami mások ízlésének felel meg.: 15évesen mindenki igy kezdi sztem. hallgat eladóra,stb..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#24392) Diablo18 válasza AMDFan (#24390) üzenetére


Diablo18
senior tag

Nekem az a nagy hibám :D hogy olyan hifi rendszert akarok össze állítani amit más is hall:D jó messziről mert szeretem a nagy hangerőt csak még nem jött össze
mert nincs több 100 ezrem rá :S .!

primitíven írtam de igen minőségi cuccot szeretnék mert házibulikra kellene de most is nézelődöm neten 100 ért adnak olyan szemét régi papír hangszórós hangfalakat
nem tudom hol élnek az emberek ...?:S

(#24393) blattida válasza bajnokpityu (#24387) üzenetére


blattida
nagyúr

Te magad állítottad fel az egyenletet, én semmit nem raktam hozzá, pusztán leírtam az eredményt.
Ha nem teszik az 1+1=2, akkor adj más számokat, mondjuk 5+5-őt.
Ha ezt magadra veszed és úgy érzed, hogy csak rombolólag kritizáltam, akkor sajnálom, de csak azt vehettem, amit kaptam, ha kenyeret küldesz, nem fogok aranyat kapni.
Ez egy nyilvános, elvileg szakmai fórum, nem ismerlek személyesen, nincsenek háttér információim, annak alapján írtam mindent, amit előzőleg írtál.

Ha ezt Te hülyeségnek veszed, akkor tényleg uff.

Béke.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24394) shalafi66 válasza blattida (#24386) üzenetére


shalafi66
veterán

Pedig pont ez a lényege az egésznek, hogy ki milyen rendszereken szocializálódott, mit és hogyan szeret hallani, de ez csak tetszési index, csak arra garancia, hogy annak az adott egyénnek jó lesz. Ez egy ember a 7 milliárdból. Nagyon szűk keresztmetszet.

"Teljesen mindegy, hogy műszeresen milyen egy berendezés"

Ez nem igaz, minden mérhető, és ami mérve jobb, hallgatva is mindenképpen az lesz, csak tudni kell az adott méréseket értékelni. De erről azzal lehet eszmét cserélni, aki ért hozzá.

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#24395) shalafi66 válasza Diablo18 (#24392) üzenetére


shalafi66
veterán

A házibuli nem éppen minőségi kategória. :D

Diablo, kicsit szélesebb látókör, némi megismerés jót tenne neked szerintem, mert az a "szemét papír hangszórós" gondolatsor nagyon.. Elhamarkodott. :)

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#24396) blattida válasza shalafi66 (#24394) üzenetére


blattida
nagyúr

Szerinted minden mérhető?
Nagyon remélem, hogy ezt nem gondoltad komolyan.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24397) blattida válasza shalafi66 (#24394) üzenetére


blattida
nagyúr

Akkor, a Te logikád szerint, bármilyen berendezés csak nagyon kevés embernek teszik.

Szerencsére az emberek nagy része erről nem tud, így a legtöbben élvezik a zenehallgatást.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24398) Diablo18 válasza shalafi66 (#24395) üzenetére


Diablo18
senior tag

most is papír van mint panaszkodtam
már cserélve lett
mert nemigazán vált be nálam

a házibuli is lehet minőségi
egyébként meg persze ha már mindenki részeg
bár nekem részegen még jobban bántja a fülem ha torz v recseg valami ...:D de lehet tényleg csak én vagyok rosszul össze rakva :Y

(#24399) Tonyo válasza bajnokpityu (#24387) üzenetére


Tonyo
őstag

A kóstolgatott akár pejoratív jelentésű is lehet :)) ;]

(#24400) python1 válasza AMDFan (#24390) üzenetére


python1
veterán

Zodo-nak is írom.

Teljesen tisztában vagyok az ízlésemmel,zenehallgatási szokásommal meg pláne.
De azt a rendszert csak sajnos élőben hallottam idáig.Törekszem az élethű,tiszta hangzásra de nehéz ill lehetetlen elérni,de ha meglesz akkor tudok igazán leülni zenét hallgatni.
Átadni magam,eggyé válni a zenével,már éltem át ezt mikor zenéltem,de azóta sem.

Hallottam már nagyon drága rendszereket,mint itt sokan mások,viszont hallottam már sok DIY megoldást is amik igazán hozták azt ami a szívemhez áll közelebb.
Hangszerkészítővel is beszélgettem már nagyon sokat,van mit tanulnunk még!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.