Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24601) Faxxx válasza blattida (#24600) üzenetére


Faxxx
csendes tag

Igen csöves single-ended.2x4w

[ Szerkesztve ]

(#24602) blattida válasza Faxxx (#24601) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, ez szólhat nagyon jól, viszont mindenképp érzékeny dobozokat igényel vagy pedig, ha ragaszkodsz a hecohoz, akkor pedig kellene egy erősebb, jó hangú tranzisztoros, a bajnokpityu által javasoltak jók, de ha csövesebb hangzásút szeretnél, akkor például válaszd a marantz-ot, viszont, ha szárazabb, lineárisabb hangot szeretnél, akkor például a cambridge audio-t.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24603) Faxxx válasza blattida (#24602) üzenetére


Faxxx
csendes tag

marantz pm40 + tannoy mercury m1 ? rockot meg elektromos zenéket szoktam hallgatni elsősorban

(#24604) blattida válasza Faxxx (#24603) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem rossz, de egy pm 65-ös sokkal jobb lenne vagy egy denon pma 260-as!

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24605) Tristis válasza Faxxx (#24603) üzenetére


Tristis
őstag

Én első körben inkább meghagynám azt a csövest és valami kis szélessávú tölcsért raknék mellé, mert azokról köztudott a nagyon magas érzékenységük és kis erősítéssel is tudnak jól zenélni. Bocsánat, nem néztem hogy 2*4watt a teljesítmény (persze ez valós nem úgy mint az ami az erősítőkre rá van karcolva :DDD ). 92db-es érzékenység kéne legalább, de 95 se lenne baj. ;)

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#24606) Dorian válasza Tristis (#24605) üzenetére


Dorian
félisten

Szélessávú tölcséresek szerintem alkalmatlanok rock, elektronikus zenére.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24607) blattida válasza Dorian (#24606) üzenetére


blattida
nagyúr

+1000000

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24608) Tristis válasza Dorian (#24606) üzenetére


Tristis
őstag

Nekem az elektronikus zene a Post-rock és a Tron is, arra jó a kis tölcsér. Persze ha cuppogósra kellene, arra nincs ötletem, mert az nem az én világom...

17 colos Sonidon javaslom Prodigy hallgatását, én olyat még semmiből nem hallottam.... ;]
Levitte a hajam, persze más kategória.

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#24609) bajnokpityu válasza Tristis (#24608) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Akartam mondani,h ne a 10rugos szelessavubol induljunk ki. Elég komoly hangot ki lehet belőlük hozni. Viszont a metallicaval az a baj,h igen rossz keveresek vannak.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#24610) Dorian válasza Tristis (#24608) üzenetére


Dorian
félisten

17 colos? :Y

Havernak vannak 13centis szélessávú hangszórókkal, tölcséres kivitelű épített dobozai, óriási, tiszta, levegős jelenlétérzet, akusztikus zenékre, énekre hatalmas élmény, de a mélye borzasztó és magas felé is vannak hiányok. Aki ilyen zenéket szeret, annak főnyeremény, de keményebb rockot, zúzósabb elektronikus zenét nem jó vele hallgatni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24611) general


general
addikt

lehet, hogy hülyeséget kérdezek, elnézést érte, de egy sima sztereó srősítőt, aminek A-B, tehát 4 hangfalkimenete van lehet bi-kábelezésre használni? ha igen, melyiket hová kell csatlakoztatni (mármint a magasat ill. mélyet)? :B

(#24612) Tristis válasza Dorian (#24610) üzenetére


Tristis
őstag

... centis persze, csak megint a dolgomra figyelek fél szemmel, ilyen ez a melóhely :DDD

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#24613) blattida válasza general (#24611) üzenetére


blattida
nagyúr

Két pár kimenettel nem tudsz sztereó módban bikábelezni.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24614) general válasza blattida (#24613) üzenetére


general
addikt

rosszul írtam, 4 pár van természetesen, 8 darab, A és B, mindkettőn 2-2 pár, ami a normál!

kipróbáltam... hogy eddig nem jutott eszembe... :C kontrolláltabb, gyorsabb basszus (eddig túl sok volt, szinte zavaró), egyértelműen tisztább összkép, a közepe nagyon sokat javult!!! végre! ott volt a gyengéje eddig... :Y

(#24615) Alpee


Alpee
aktív tag

USB transzport CM 6610 chippel, hmmm... nem lehet az olyan rossz

[link]

(#24616) eclipse006 válasza general (#24614) üzenetére


eclipse006
őstag

Milyen cuccod van?

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#24617) nebulo5


nebulo5
senior tag

Ma délután volt nálam egy kis beszélgetéssel egybekötött hallgatózás! Pokzoli fórumtárs elhozta a tuningon átesett NAD 319 erősítőjét, amit korábban, tuningmentesen is meghallgathattam már!
Az eredmény: pozitív változás hangügyileg, de ez várható is volt! Bár, még némi csiszolni való lenne rajta az alapzajt illetően.
A meglepetést Patice fórumtárs okozta az általa készített cat 7 kábel felhasználásával kreált hangfalkábelével!
Beismerem, korábban mindig kicsit kétkedően olvastam a cat kábel élményekről, itt a fórumon. De most valóban egy pozitív meglepetést okozott a kábel, hangügyileg! Nagyon rendben van vele az egész hangtartomány és a zenei színpad kép!
Köszönöm Patice! Egy élmény volt a meghallgatás lehetősége, saját rendszeremmel! :))

Üdv: nebulo

(#24618) Patice válasza nebulo5 (#24617) üzenetére


Patice
nagyúr

Örülök! :C

Nincs mit szívesen máskor is. :)

Az élmény kölcsönös. Jó volt megint tapasztalni valami újat, zenét hallgatni, beszélgetni, próbálgatni ezt-azt.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#24619) #71562240 válasza general (#24614) üzenetére


#71562240
törölt tag

A mélyhangszóró menjen a "B" aljzatba.

(#24620) blattida válasza #71562240 (#24619) üzenetére


blattida
nagyúr

Csak a kapcsoló állása más, miért kéne pont a bébe mennie, teljesen mindegy.
Jaahh, már értem, biztos azért, mert b, mint bass!
Ám akkor a magas hová menjen, nincs t!

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24621) general válasza blattida (#24620) üzenetére


general
addikt

:) a mélyeket kötöttem az A-ba (A, mint alap.. :D ) szerintem is tökmindegy, hisz ugyanazt a jelet adja ki az A is és a B is...
de hogy ezen nem gondolkoztam el eddig....csak összesodortam a végét az erősítőnél.
az ütött szöget a fejembe, hogy utánanéztem egy eladó Denon Pma350SE-nek, amiről nagyon jókat írnak, egyedi darab, és azt olvasom, hogy se hangszínszabályozó (rövidebb jel), de A/B hangfalkimenetválasztó nincs, tehát él mindkettő mindig... na mondom ennek mi értelme, és akkor beugrott. :B

egyébként mi a véleményetek az erősítőről, passzolna hangban, stílusban a Tannoy D30 633-as ládáimhoz? főleg jazzt, akusztikusokat, klasszkust is, és lounge-ot, dub-ot hallgatok. (tudom, a kettő nem túl közeli hangzásban, de utóbbinál nem számít annyira, a jazznél nagyon is, mit hallok)

a jelenlegi erősítőm (hogy meglegyen a teljes kép a kérdésre válaszolva) egy régi kis Pio A202-es, így együtt nagyon meleg hangú a rendszer, ezt szeretném is megtartani, nonstop lehet hallgatni, abszolút nem fárasztó. az IC egy CA Pacific, a forrás pc-ről, ezt már írtam, ESI-Audiotrack Prodigy HIFI hangkártya, egyelőre foobarral, de ajánlottátok itt a MusicBee-t, a napokban kipróbálom.
a mélyek még így is brutálisak sokszor, le kell vegyek néhány albumnál belőle, főleg az elektronikusoknál, jazzen helyreállt a rend, egyáltalán nem tolakodó már a basszus, mint írtam, hihetetlen, mennyivel kontrolláltabb lett, a színpadkép is összébbállt. végre levált a hang a dobozokról... :)
az erősítőre gyanakszom, hogy túl sok mélyet ad, szerintetek milyen márka az, ami visszafogottabb alul? a közép, főleg az énekhang jobban érdekelne! CA? Denon? Marantz stb? ebben nincs tapasztalatom.
a hangfalak 175 wattosak, 89 db érzékenységgel, bár sajnos a szoba kicsi, ez van. akusztikailag nem állok jól, ebből kell gazdálkodni. előző albérletben óriási szobám volt, ott piszok jól érezte magát, de most más a szitu, kb 3 méterről hallgatom.
asszem mindent leírtam "bemutatkozásilag" :B

(#24622) shalafi66 válasza Tristis (#24608) üzenetére


shalafi66
veterán

Az biztos, hogy leviszi. :D Olyan rezonanciái vannak a Sonidonak, nameg 5% körüli torzításai, hogy fej és fül biztosan nem marad a helyén.

17 coll? :D Az meg milyen állat? Az 44cm lenne. :o

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#24623) Tristis válasza shalafi66 (#24622) üzenetére


Tristis
őstag

Aláírom a Sonido rezonanciáját, van neki nem is kevés. Ugyanakkor én mégis piszok jónak hallom és nem vagyok vele egyedül (vas kérdése persze). Kb. ennyit ér a nagy hifis tudomány, hogy ne rezonáljon, mindent le kell csillapítani dolog; egy ilyen tölcsér úgy danol-fütyül, amihez foghatót nem nagyon tudok mondani nyíltságban. Részletességben más kérdés, de a zene legfontosabb része egyre jobban úgy érzem az, ahogy megnyílik előtted a zene és "odaköltözik melléd".

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#24624) shalafi66 válasza Tristis (#24623) üzenetére


shalafi66
veterán

Ízlés kérdése, én inkább választom a 22 évvel ezelőtti Preludium 0,5% THD-ját, mint a friss Sonidó 3-5%-os csúcsait. De lehet, hogy csak nem szeretem a hamis hangokat a zenében.

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#24625) Tristis válasza shalafi66 (#24624) üzenetére


Tristis
őstag

Én is maradok a saját hangfalamnál, de ha lenne egy 8 méteres istállóm, elgondolkodnék a váltáson. Preludium-ot volt szerencsém néhányszor hallani. Jó doboz lenne, hogyha a hang is kijönne belőle. Így beleszorulva nekem nem kéne. Hogy tovább szítsam az indulatot, én a gyári HS280-at is jobbnak tartottam annak ellenére, hogy ott rettentő sok probléma volt a mély tartománnyal, de ahogy meg tudott nyílni gyári állapotában is a közepe... El is raktam néhányat a raktárba, kell az alkatrész, ameddig nem leszek dúsgazdag ;)

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#24626) shalafi66 válasza Tristis (#24625) üzenetére


shalafi66
veterán

Igen, hasonlít a HS 280 és a Sonidó, a problémáik (fázishibák, átvitel egyensúlyának felborulása, rezonáns kiemelések, magas harmonikus torzítás) gyökerei hasonló gondokból indulnak, :-) csak az egyiknél mechanikai, a másiknál elektromos a váltás.

Egy átalakított-újratervezett hangszórókészlettel, és váltóval működőképes is lehetne. De nem érné meg a befektetett nem kevés energiát szerintem.

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#24627) #71562240 válasza blattida (#24620) üzenetére


#71562240
törölt tag

És general:

A B azértB, mert B, azaz másodlagos. A legtöbb erősítőnél a B-be az A-ból jut a hang, ez esetben [és bizonyos másfajta megoldások eserében is] az A jelű [tehát elsődleges] aljzatból egy icipicit zavarmentesebb hang jön ki, mint a B jelű aljzatból. Ez az erősítők többségénél így van. A torzításmentesebb jel, pedig jobb ha a magassugárzóba megy, hiszen az érzékenyebb a torzításra, mint a mélyhangszóró.

(#24628) #71562240 válasza blattida (#24620) üzenetére


#71562240
törölt tag

Bocs, nem tudom, miért lett dupla.

[ Szerkesztve ]

(#24629) #71562240 válasza blattida (#24620) üzenetére


#71562240
törölt tag

Azt meg végképp nem tudom, miért lett tripla.

[ Szerkesztve ]

(#24630) blattida válasza #71562240 (#24627) üzenetére


blattida
nagyúr

Sok erősítőt javítottam már, sokat láttam már belülről, de ezt az állításodat nem tudom alátámasztani.
Egy kapcsoló segítségével kerül kiválasztásra, hogy mely kijárat vagy kijáratok élnek, ergo, teljesen mindegy, hogy melyiket használod, bár az a legjobb, ha eleve nincs kapcsoló, hanem legalább négycsatornás erősítővel rendelkezünk.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24631) Tristis válasza shalafi66 (#24626) üzenetére


Tristis
őstag

Átalakított-újratervezett váltó van hozzá, nekem ennyi elég. ;)

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#24632) blattida válasza Tristis (#24631) üzenetére


blattida
nagyúr

Milyen váltót kapott?
Az eredeti, ha jól emlékszem, egy egyszerű, másodrendű volt, elkókkal...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24633) Tristis válasza blattida (#24632) üzenetére


Tristis
őstag

Én nem értek az ilyesmihez, pontos leírást nem tudok adni róla sajnálom. Az biztos, hogy a váltás elve nem lett döntően megváltoztatva, viszont sok alkatrész ki lett cserélve, máshol van elváltva, kábelezés, szokásos dolgok. Engem csak az érdekel milyen hangja lett...

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#24634) blattida válasza Tristis (#24633) üzenetére


blattida
nagyúr

Oké, köszi.
Nálunk a családban is van egy moddolt hs 280-as, régóta szolgál már, hallgatója nagy-nagy örömére.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24635) #71562240 válasza Tristis (#24633) üzenetére


#71562240
törölt tag

A HS280-on valószínűleg egy rendes mélyhangszóró tudná segíteni a legtöbbet. A többi része elég tűrhető volt, persze igaz, az eredeti váltója csak amolyan rutinmunka, jobbára alapminőségű alkatrészekkel.

[ Szerkesztve ]

(#24636) general válasza #71562240 (#24627) üzenetére


general
addikt

és blattida:

nos, vesztenivalóm nincs, akár az is lehet, nálam az A-n keresztül kapja a B a jelet, szóval kicserélem majd! köszönöm az infót! :-)
az említett Denon erősítőn egyébként ez van, nincs kapcsoló, mindig él az összes hangfalkimenet.

(#24637) shalafi66 válasza #71562240 (#24635) üzenetére


shalafi66
veterán

Nem egészen. :) A három közül alapállapotában a magas a legborzasztóbb, még az LB1031-el, és az MD40-nel van a legkevesebb gond. A váltó csak annyit mutat, hogy az Orionnál, akkor, nem értettek ehhez (sem).

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#24638) cipofuzo87


cipofuzo87
tag

Sziasztok!

Az alábbi rendszerhez milyen hangfal kábelt ajánlanátok (és hol tudnám megvásárolni Bp-en)? 2x12 méteres hosszúságot fogok vásárolni és fontos lenne a jó ár/érték arány. (500-1000 Ft/m között)

Xonar Essence STX
NAD C326BEE
Dali Ikon 2 MK2

Szerelt kábel is szóba jöhet, örülnék a banándugónak a végén, de ha nincs, az sem baj.

Az alábbi IC kábel megfelelő-e vagy esetleg sikerült nagyon bénát választanom?
Monster Cable 200i

Utolsó kérdésem, pedig az lenne, hogy melyik a legnagyobb külföldi (zárt) torrent oldal, ahol nagy mennyiségű veszteségmentes (pl FLAC) zenével lehet találkozni? Meghívó is érdekelne (fizetni viszont nem szeretnék érte).

[ Szerkesztve ]

(#24639) zoltanz válasza cipofuzo87 (#24638) üzenetére


zoltanz
nagyúr

FLAC van nyilvános hálózaton is sok, vagy magyar kell? (érdemes figyelni, hogy az ellenőrző összeg is stimmeljen).

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#24640) eclipse006 válasza cipofuzo87 (#24638) üzenetére


eclipse006
őstag

Nos, nem tudom, hogy itt lehet-e ajánlani torrent oldalt, inkább privátban írom meg.
Ilyen hosszú kábelnél már a keresztmetszet is fontos tényező, ezért én ezt a 4mm átmérőjű OFC rézdrótot ajánlanám a Kácsától.
Bár nem ismerem ezt a Monster típust, szerintem nem rossz.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#24641) cipofuzo87 válasza zoltanz (#24639) üzenetére


cipofuzo87
tag

Szia,

Nem kell magyar, külföldi kellene

(#24642) t-bali3


t-bali3
senior tag

Sziasztok!

Valaki meg tudná nekem írni, hogy a hiVOX műhely pontosan hol található (utca is érdekel), mert úgy néz ki probléma van a HK630-as erőlködőmmel és sajnos autó nélkül nem szívesen szaladgálnék vele.
A probléma annyi, hogy időnként elmegy az egyik hangfal hangja, randomra hol egyik, hol másik. Ez komoly problémára utal?

Válasz PM-ben is jöhet!

(#24643) Tristis válasza blattida (#24634) üzenetére


Tristis
őstag

Ha nagyon érdekel meg tudom adni a készítője elérhetőségét. Ő meg tudja mondani. ;)

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#24644) Dorian válasza cipofuzo87 (#24638) üzenetére


Dorian
félisten

Erősítőd és hangfalad sokkal jobb kábeleket is megérdemelne / kihasználna.
(Sajnos épp ma próbáltam ki egy Valhalla IC-t)

t-bali3:
Hívd fel Zolit, lehet, hogy meg tudod beszélni vele, hogy helyszínre menjen érte, vagy valami jó tömegközlekedésű csomópontban találkozzatok.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24645) blattida válasza Dorian (#24644) üzenetére


blattida
nagyúr

Azt hiszem, hogy ez a nordost nem túl életszerű példa a számára.

Tristis
Köszönöm, de csak a kíváncsiság miatt kérdeztem.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24646) cipofuzo87 válasza Dorian (#24644) üzenetére


cipofuzo87
tag

Lol, ha ilyen problémám lenne, hogy melyik 1 milliós kábelt válasszam a 10 milliós erősítőmhöz, akkor inkább csináltatnék a 1 milliárdos házamba egy olyan szobát, aminél megoldható, hogy az erősítő 1 centire legyen a forrástól, és csináltatnék 100k-ért egy 3 centis kábelt :)

(#24647) schawo válasza cipofuzo87 (#24646) üzenetére


schawo
titán

Hangfalkábelnek ajánlom figyelmedbe az MTK (műanyag tömlős) rézkábelt (mondjuk 2x4,0mm). Az a hagyományos, fehér, kettős PVC szigetelésű villamossági kábel, 99,9%-os sodrott réz vezetővel (H05VV-F). Komolyan, ez nem vicc.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24648) Tristis válasza blattida (#24645) üzenetére


Tristis
őstag

Őszintén mondom inkább zenehallgató és élőzene szerető vagyok, mint ilyen hifi bubus. Közgazdaságtan és a társadalomtudományok jobban lekötnek már csak munkámból fakadóan is. Persze belenézek, de nekem kínai és kontárkodáshoz meg vannak rajtam kívül elegen. Egy autó működési mechanizmusát megérteni nem az a szint, mint megmondani, hogy mitől jó vagy rossz egy erősítő ha leveszem a fedlapját és ránézek... ;]

Persze el-elmagyaráznak dolgokat, de sokszor itt nem nagyon ér a logika semmit, az én gondolkodásom pedig azon alapszik.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#24649) general válasza Tristis (#24648) üzenetére


general
addikt

a zene érzékelése, értése, mint olyan igencsak emocionális dolog, innentől kezdve a logika - egy bizonyos technikai evidencia fölött - mit sem ér... szerintem. :)

(#24650) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Bizony,bolti 1500Ft/méterig simán versenyképes.De alig marad el.
Hajszálnyival jobb a S betűvel megtoldott villanydrót.

De ez az az összeg,amennyiért boltban pont nem lehet jó gyári hangfalkábelt venni.10rugó/méter körül újra beindul az élet.

Dorian: hehehe ;] Mondtam én,h nem érik az exc kábelek az új árukat. Néhai, de főleg Valhalla mellett árnyékban vannak, nem is tudom, hogy lehet annyi pozitív vélemény a topicjában.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.