Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23351) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Még valami

Ennyi hely gáznak számít szellőzés szempontjából (felül 6cm, oldalanként 7-7cm)? Eléggé melegszik a teteje. Mondjuk máshová nemigazán tudom tenni :(

(#23352) eclipse006 válasza Tamoo (#23351) üzenetére


eclipse006
őstag

Szerintem nem gáz, szellőzik az rendesen. :)

Egyébként még jó hogy jobban szól mint a Házimozi erősítőddel, Kevés az olyan HM ami sztereóban is megállja a helyét.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#23353) #71562240 válasza Tamoo (#23351) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az úgy rendben van, inkább a hangdobozt lenne érdemes a faltól távolítani, de nyilván nincs hozzá elég helyed.

(#23354) Tamoo válasza #71562240 (#23353) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Igen jó lenne, de nem tudom. Hátsó faltól 41cm, oldalsótól 34cm.
Mögé a falra tervbe van véve valami vastag faliszőnyeg, meg lehet megpróbálok még pár hangelnyelő szivaccsal kóperálni... majd meglátjuk lesz-e javulás. Nagyon szűkös a hely.

[ Szerkesztve ]

(#23355) #71562240 válasza Tamoo (#23354) üzenetére


#71562240
törölt tag

Lesz javulás, feltétlenül.
Az is megoldás, ha a falakat kijjebb tolod, bár lehet, hogy az egy kicsit macerásabb lenne...

(#23356) Tristis válasza Tamoo (#23351) üzenetére


Tristis
őstag

Következő lépésben nem a hangfalakhoz nyúlnék (erősítő sanszos), de ha neked jó, nehogy költs rá! Erősítő szellőzése több, mint ideális. :R

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#23357) Tamoo válasza Tristis (#23356) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az erősítő 1hetes. :D azt mondod az a szűk keresztmetszet, nem a mission mv-8 ? :F
Nekem jelenleg tetszik a jungson, bár majd ha meghallgattam több cuccot, lehet változik a véleményem... ki tudja.

(#23358) Tristis válasza Tamoo (#23357) üzenetére


Tristis
őstag

Ha tetszik, nehogy elbizonytalanodj! Élvezd a zenét! Ajánlom is ezt! :C

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#23359) #71562240 válasza Tamoo (#23357) üzenetére


#71562240
törölt tag

Én továbbra is azt hangsúlyoznám, hogy ez az erősítő-hangdoboz páros egy arányos rendszer, ráadásul a hangkarakterük olyan, hogy egymás hibáit ellensúlyozzák, így az erényeik is jobban érvényre tudnak jutni. Én azt mondanám, hogy ezek egyforma keresztmetszetek, egyik se szűkebb számottevően a másiknál. Ha tehát fejlesztésen gondolkodnék, akkor esetleg először a hangdobozhoz nyúlnék, mert az alsóbb ársávokban a hangdobozok között vannak általában a legnagyobb különbségek, de a legoptimálisabb a két készülék együttes fejlesztése lenne valószínűleg.
De egy valódi fejlesztés érezhető pénzmennyiségbe kerülne neked, mert ezek eléggé jó ár-érték arányú készülékek, és szerintem elég jó köztük a szinergia is.

[ Szerkesztve ]

(#23360) Tamoo válasza Tristis (#23358) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem terveztem elbizonytalanodni, csak érdekelt a meglátásod.

(#23359) kammerer: Most ahogy járatódik együtt a cucc, kezdek én is egyre elégedettebb lenni. Pont az arányosság eltalálása volt a célom, ezek szerint ez valószínűleg sikerült is. :R Azt hiszem egyenlőre meg is állok itt. :) Akusztikán próbálok még javítani.

[ Szerkesztve ]

(#23361) Skizz


Skizz
addikt

Egy szakmai kérdés. Itt hogy a gyíkba oldják meg azonos méretű (10 centis membrán) hangszórókkal a mélyhangot, a mélyközepet meg a közepet is külön-külön? Ugyanaz a töpörödött hangszóró felel mindenért. Vagy nem is érdek a basszus, csak házimoziba szánják egy mélynyomó mellé? Még a doboza is kicsi.

[ Szerkesztve ]

(#23362) AMDFan válasza Skizz (#23361) üzenetére


AMDFan
addikt

"Vagy nem is érdek a basszus, csak házimoziba szánják egy mélynyomó mellé?"

Alapvetően szerintem ez a megoldás, de adott esetben sok kicsi is sokra mehet. Egy kis méretű membrán is ki tud adni mély hangokat, de egy nagy szobában ezek "elvesznek" (nem elég a hangnyomás), viszont több membránnal ezt fel lehet erősíteni. Ezért szokták azt mondani, hogy valójában nem a membrán méret, hanem az összes membránfelület a lényeges. Membránfelületben az a 4x10centis műtyűr pont annyi mint egy darab 20 centis membrán. Egyébként a hivatalos adatok szerint 60Hz a -3db pontja. Szóval nem megy túl mélyre.

[ Szerkesztve ]

(#23363) Skizz válasza AMDFan (#23362) üzenetére


Skizz
addikt

Hát persze, sok kicsi sokra megy, de ha egy hangszóró nem tud elég mélyre menni, akkor a másik három is csak ugyanazt az "üres" basszust erősíti, az meg sehogy sem lesz szép. Házimozira biztos jó, bár nekem oda se kéne, fél milla párja... nem értem mire föl. Persze ettől még szólhat nagyon szépen, de szerintem van ennyiért ami szebben és természetesebben szól, és nem kell mellé mélynyomó.

[ Szerkesztve ]

(#23364) AMDFan válasza Skizz (#23363) üzenetére


AMDFan
addikt

Biztosan van ennél jobb vétel, szerintem itt a slim designt is meg kell fizetni. Amúgy a kis hangszóró is tud nagyon mélyre menni (lásd fejhallgató) csak nem mindegy mekkora térben.

(#23365) MC Pite válasza Skizz (#23363) üzenetére


MC Pite
veterán

Bizonyos kereteken belül van értelme (szerintem csak 2) kisebb hangszórónak. Gyorsabbak, érzékenyebbek tudnak lenni, miközben megmozgatnak annyi levegőt mint 1-2 számmal nagyobb membrán. Az tuti hogy két 13as elpicsáz egy 16ost, de huszat már valószínű nem - vagy frekvenciában nem, érzékenységben meg valószínű igen - hasonló minőségi szintet feltételezve persze (akár egy hangszórócsaládból). Plusz nemnagy helységben számít az is, hogy a hangforrás ha kisebb, a sztereó/tér is egy fokkal talán jobb.

Hasonló huszas kétutas álló hangfalat még nem hasonlítottam az enyémhez ami durván árkategóriában is hasonló, kollégám Dali-ját mejd nemsokára megfülelem, hogy az én két 165ösömhoz képest az milyen. Egyébként tegnap tesztelgettem, a legalját (kb 40-50hz körül) mégis levágja a mélyközépről, de ezután egyszerre dolgoznak.

Persze ez a 3+ darabos felállás, pláne tízcentisekből már nem túl szimpatikus, túlságosan messze vannak már szerintem egymástól...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#23366) super!!!


super!!!
csendes tag

üdv.egy kérdésem volna a Van Den Hul The Bridge hangszorokábelről.nincs feltuntetve rajtta a + és a - de észrevettem rajta hogy az erek kulonbozoek az egyik kerek a másik hatszog alaku.mindegy hogy melyik lesz a + és így fordítva?előre is kösz!!!

(#23367) Lompos48 válasza super!!! (#23366) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Mindegy, csak légy következetes. Kinevezed egyféleképpen melyik melyik és ezt betartod mindenhol/mindig.

(#23368) #71562240 válasza super!!! (#23366) üzenetére


#71562240
törölt tag

Én olyat láttam, ahol a szögletes ér volt a pozitív. Ha az helyesen volt bekötve, akkor úgy kell. Ha helytelenül volt bekötve, akkor fordítva kell. :D Érdeklődj a forgalmazónál, hátha tudja a biztos választ, ha nem tudnak megnyugtatni, akkor végezhetsz egy gyors kísérletet a kétféle bekötési móddal. Biztos, hogy lesz különbség, remélhetőleg meg is hallod. (A figyelmes gyártók a helyes irányt vagy nyíllal jelölik, vagy úgy, hogy a kábelre írt szöveg a hangszóró irányában haladva olvasandó.)

(#23367) Lompos48: Mindegynek semmiképpen se mindegy (még akkor se lenne mindegy, ha netán Van den Hul bácsi azt állítaná, hogy azért nem jelölte meg, mert ennél a típusnál mindegy), merthogy a kábeleknek van optimális "iránya". Jobban szólnak, ha a "helyes irányban" vannak bekötve. (Mielőtt bárki rákérdezne: "bizonyíték" erre egyelőre csak a tapasztalat, fizikai magyarázatként leginkább azzal próbálkoznak a hozzáértők, hogy a gyártás folyamán a kábel húzatási iránya teremt egy optimálisabb haladási irányt az elektronok számára.)

[ Szerkesztve ]

(#23369) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Kiváncsi leszek mikor találnak ki a hold aktuális álláshoz igazító, alátámasztást is. ;]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#23370) Tristis válasza AMDFan (#23364) üzenetére


Tristis
őstag

:DDD

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#23371) Lompos48 válasza #71562240 (#23368) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Én olyat láttam, ahol a szögletes ér volt a pozitív. Ha az helyesen volt bekötve, akkor úgy kell.

És mi történik akkor ha a szögletesnek, azaz az egész kábelnek felcseréled a 2 végét? Aszongyák az elektronok, hogy: "hoppá rosszul kötötte be ez a pasas a kábelt! Azért is torzulva vágtatok végig :DDD " !

...leginkább azzal próbálkoznak a hozzáértők, hogy a gyártás folyamán a kábel húzatási iránya teremt egy optimálisabb haladási irányt az elektronok számára...

Láttál te már ilyen húzó berendezést? Akkora, mint egy gyorsvonat. Én még építettem is ilyet... Csak próbálkozzatok tovább a(z ilyen) magyarázattal, legalább nem unatkoztok. :R

(#23372) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Mondjuk ez már nekem is meredek, próbáltam én már csúcs kábeleket is, de ilyen kis távolságra ~0 különbség van.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#23373) python1 válasza Lompos48 (#23371) üzenetére


python1
veterán

Akkor légyszíves,ha már akkora szakértelmet sugárzol felénk,mondj már pár kiindulási pontot,hogy te szerinted milyen a jó kábel és egyáltalán van-e helyes bekötési irány.
Mivel te már gyártottál is ilyen gépeket légyszíves oszd meg a tapasztalataidat,hogy akkor mi az igazság a kábelek körül.

Előre is köszönöm. :R

(#23374) Ibituba


Ibituba
aktív tag

200k körül érdemes új sztereó erősítő + hangfal párt keresgélni vagy használtat kapni ennyiért érezhetően, hallhatóan kategóriákkal feljebb? pl?

(#23375) Tristis válasza Ibituba (#23374) üzenetére


Tristis
őstag

használt például

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#23376) Ibituba válasza Tristis (#23375) üzenetére


Ibituba
aktív tag

ok. konkrétabban? ha csak 200at szeretnél rá költeni te például mit ajánlanál? 20nm a szoba. hallgatott zenék: nagyon vegyes. jazztől- rockig szinte minden.

(#23377) Dorian válasza Ibituba (#23376) üzenetére


Dorian
félisten

Meg kell nézni az aktuális használt-kínálatot. Forrás mi lesz? DAC nem kell majd?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23378) #71562240 válasza Lompos48 (#23371) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az első "reakciódat" nem értem, a második "reakciódnak" semmi köze a témához. Hogy jön ez ide, hogy mekkora a kábelhúzó berendezés? Egyébként láttam már ilyen berendezést, de ez is mindegy.
Egyébként, függetlenül attól, hogy mi a fizikai magyarázat, számomra egyáltalán nem meglepő a tapasztalat, hogy adott anyagban egyik irányban könnyebben haladnak az elektronok, mint másik irányban. Sőt, számomra inkább az ellenkezője meglepő.

[ Szerkesztve ]

(#23379) python1 válasza Dorian (#23377) üzenetére


python1
veterán

Tényleg,Dorian neked milyen sztereó erősítőd van?

Bocsánat a kitérőért.

Köszi!

Ibituba:annyiért én is használtat javasolnék.

[ Szerkesztve ]

(#23380) Dorian válasza python1 (#23379) üzenetére


Dorian
félisten

Hivox Castor100

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23381) #71562240 válasza Ibituba (#23376) üzenetére


#71562240
törölt tag

Érdemes visszaolvasnod mondjuk egy hónapot, mert az utóbbi hetekben pont ez az ársáv és párosítás többször előkerült újonnan és használtan is, úgyhogy sok ötlettel, ajánlattal találkozhatsz.

(#23382) Tristis válasza Ibituba (#23376) üzenetére


Tristis
őstag

Konkrétabban:
20e Ft kábelra
60e Ft forrásra
60e Ft erősítőre
60e Ft hangfalra

A szoba alapján bármit lehet gyakorlatilag, bár a szoba méretétől jobban számít, hogy mennyire lehet a hangfal a faltól. Ha kevesebb, mint fél méter, akkor első reflexes hangfal, vagy zárt doboz. Vegyél egy Orion HS280-as hangfalat, alakíttasd át egy általam ismert emberrel. De látod, hiába mondok én neked konkrétat, kicsi az esély, hogy megfogadd. Mennyi is, 0,5%? Erősítőre NAD, Arcam mondjuk, forrásra stúdió hangkártya meg valami Lupus-szerű DAC, kábelra valami natúr nagytisztaságú réz noname dugókkal.

Olvasás senkinek sem ártott még meg, ez is igaz.

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#23383) Lompos48 válasza python1 (#23373) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem akartam/akarom osztani az észt, csak próbálok cáfolni olyan információkat, amik mítosz gyanánt vannak forgalomban minden fizikai vagy technikai magyarázatot mellőzve.
Az audió alkalmazásokban (hangsúlyozom, hogy audió és nem hi-fi) a legfontosabb, legkritikusabb, legszubjektívebb és ugyanakkor legtökéletlenebb tényező az emberi fül. Az audió "anyagok" minden paramétere leírható és mérhető messze az emberi fül képességein túl. Ezért nem vagyok hajlandó elfogadni csak méréseken alapuló argumentumokat bármilyen összehasonlítás esetén. Ezt már egy párszor korábban megjegyeztem torzítás, sávszélesség, zaj stb kapcsán. Nem vagyok hajlandó olyan elméletek elfogadására például, hogy egy érpár esetén a kör vagy szögletes keresztmetszetű szál az egyik vagy másik irányú elektronáramlásnak előnyösebb és egyáltalán, hogy lenne preferenciális irány. Ezek fizikai szemszögből nézve aberrációk (nem akarok súlyosabb kifejezést használni).

...ha már akkora szakértelmet sugárzol felénk...

Nincs szándékomban. Ebben az esetben a szak a hifi-t jelenti. Nem vagyok hifi szakember, de azért űzöm pár évtizede. Az értelem létét/hiányát pedig nem én fogom eldönteni esetemben. Szerintem a jó kábel sodort (jobb kezelhetőség miatt) és minél nagyobb keresztmetszetű (a veszteségek minimizálása miatt) és nem utolsósorban mindkét végén jó konnektikával van szerelve. Ennyi!

Mivel te már gyártottál is ilyen gépeket...

Nem többesszámban, csak egyet. És azóta is tudom, hogy a húzás tényleg kristályrács-módosulással jár, ami magával hozza a merevséget és fajlagos ellenállás növekedését. Ezért lágyítják (crystal structure annealing) a húzott drótot, hogy visszakapja eredeti, jobb tulajdonságait.

Remélem sikerül ezentúl legalább a kábelvitákba való beavatkozástól megtartóztatni magam.

(#23384) Tamoo válasza Dorian (#23380) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Úgy rémlett, hogy Roteled van. :) Erről a Castor-ról lehet valahol információkat találni?

(#23385) KMT válasza #71562240 (#23378) üzenetére


KMT
addikt

"nem meglepő a tapasztalat, hogy adott anyagban egyik irányban könnyebben haladnak az elektronok,"

Várjál, te érzékelted az elektronok mozgási ellenállását? :C

(#23386) python1 válasza Lompos48 (#23383) üzenetére


python1
veterán

Természetesen egyetértek veled tökéletesen. :R
Azt én is abszurdnak tartom,hogy mondjuk az egyik ér mert hatszögletes a borítás rajta jobban vezeti a frekvenciát mint a kör alakú.

Csak kíváncsi voltam,hogy esetleg te tudnál olyan új információkat megosztani amit mi nem tudunk,némi cinizmust is vittem a kérdésbe,remélem nincs harag.
Én is azért reálisan közelítem ezt az egész témát,én sem áldozok nagy pénzeket felesleges dolgokba,mert tegyük hozzá van elég ámítás a hifi körül is, mint mindenhol.

[ Szerkesztve ]

(#23387) Ibituba válasza Dorian (#23377) üzenetére


Ibituba
aktív tag

usbről egy icon cube pro látja el most a dac "feladatát" coax forrásom nincs.

(#23388) Dorian válasza Tamoo (#23384) üzenetére


Dorian
félisten

Kis ideig volt (és pár évvel előtte is), tuningoltatni akartam Bajnokpistiét hallva, de aztán jött ez, mint jó vétel. Ez a legutolsó szériás Hivox erősítő, 2 éves. Jelenleg nem gyártanak erősítőt, de ha jól tudom, nemsokára fognak.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23389) Ibituba


Ibituba
aktív tag

20ezer kábelra? nem sok az egy kicsit? annyiból újra fűzöm az egész házat :D

(#23390) bajnokpityu válasza python1 (#23386) üzenetére


bajnokpityu
félisten

valoban. de az erekbol sok fele keppen lehet kabel.elozo ic kabelem eg es fold volt ha forditva kotottem be.
en nem merem a szogletest leirni, es hulyenek velni, aki nem igy gondolja. nem probaltam. szalagot igen, es pl Dorian tapkabele is ilyesmi. mas a hangja, mint a kornek.

abban egyet ertek,h vannak dolgok, amikben jobban mer a mikrofon, mint a ful. de tererzest hogy mered? szamomra ez volt a legnehezebb, jo szinpadot csinalni.

akar tapkabelekkel,rezgescsillapitassal az erzekelt atvitt frekitartomanyt ide oda tudom valtoztatni. az en ocska cuccaimon.

ezeket a dolgokat nagy hiba figyelmen kivul hagyni, de mindenkinek lelke rajta.

csak hqgyjatok mar abba az uszitast... lehet lesz egy ujabb topic, ahova nem jarok...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#23391) Tristis válasza Ibituba (#23389) üzenetére


Tristis
őstag

Nem olyan sok azt, ha megfontolod, hogy itt már nem a műanyag hifiknél lévő piros-fekete "tyúkbél" kábelről van szó, hanem valami egész másról. Lesz 2*2,5 méter hangfalkábeled, lesz egy digit IC-d és egy IC kábeled, vagy valami ehhez igen hasonló összeállítás. 12 dugóról beszélünk kapásból, ha egy dugó 300 Ft, akkor csak dugóra elmegy majdnem 4.000Ft :R

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#23392) #71562240 válasza KMT (#23385) üzenetére


#71562240
törölt tag

A könnyebb szó tartalma egyébként jelen esetben (természetesen) elég sokrétű.

(#23383) Lompos48: Egyébként, az hogy az egyik ér szigetelése hatszögletű, feltehetően csak jelzés céljára szolgál, hogy könnyebb legyen megkülönböztetni/beazonosítani a két eret. Legalábbis egyelőre senki sem tulajdonított ennél mélyebb értelmet az említett alakkülönbözőségnek.

[ Szerkesztve ]

(#23393) python1 válasza bajnokpityu (#23390) üzenetére


python1
veterán

Persze azzal én is egyetértek,hogy kábelek közt vannak különbségek,(szerkezeti,kialakítási) főleg hangban.
IC kábel az más,meg a bejáratott hangfalkábel is.
Csak arra gondoltam special,hogy a külső borítás alakja,színe nem befolyásolja a hang minőségét,de nem is erről volt szó.
Én sem akarok uszitgatni senkit,sőt inkább próbálom megérteni a lényegüket,hogy jobban tudjam alkalmazni a gyakorlatban.
Ez inkább nálam,amolyan vitassuk már meg kicsit dolog.

Azért itt ne hagyd a topicot,nagy kár lenne érte! :K

[ Szerkesztve ]

(#23394) #71562240 válasza Ibituba (#23389) üzenetére


#71562240
törölt tag

Sajnos nem sok. A kábelba persze beleértendőek a csatlakozók is, amik szintén nem két fillérbe kerülnek, ha jók.

(#23395) bajnokpityu válasza python1 (#23393) üzenetére


bajnokpityu
félisten

erek alakjáról volt szó,abban pedig van különbség. szigetelés már nekem is inkább ezotérika,bár logika azt mondja,h ott is kell legyen különbség.

pedig ez a topic is kezd itt is inkább buta melldöngetésbe átcsapni,ahelyett,hogy tapasztalat-csere lenne ,mint a fórumok haszna. én jószándékkal megirom tapasztalatot, majd jönnek okosok,hogy az nem lehet. hát szarok bele. de asszem jobban járok, ha nem járok ide. ott a kis család, meg egyéb teendők. kicsit fontosabb...

oszt majd osztogatják a botfülűek egymást, én meg röhögök páholyból..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#23396) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#23395) üzenetére


bajnokpityu
félisten

igy visszaolvasva,kissé félreérthető. nagyon fogom sajnálni, a hasznos HSZeit azoknak,akik szerintem értenek a hifihez, sokat tanultam itt többektől. köszönöm. :R

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#23397) MC Pite válasza Lompos48 (#23371) üzenetére


MC Pite
veterán

Én nemrég óta kezdtem a témát, és persze szkeptikusan álltam mindenhez.
Arra tudsz valami magyarázatot hogy miért szólt a szűz kábel borzasztóan, 15-20 óra múlva pedig nagységrendekkel jobban? Mert logikus magyarázatot erre sem tudok, de magabiztos vagy ebben a témában, hátha tudsz valami infót erről

bajnokpityu: sztem nem értettük félre...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#23398) dudika10 válasza MC Pite (#23397) üzenetére


dudika10
veterán

Megkövezés lesz a vége, de a magyarázat egy nagy részét a bonyolult "biokémiai folyamatok" fedik le szerintem (=agy).

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#23399) Dorian válasza bajnokpityu (#23395) üzenetére


Dorian
félisten

Pisti, ne hisztizz :))
Tudod, én is megkaptam már a kertésdrót szöveget, így szép az élet :D
Nem kell magadra venni 'oszt jónapot.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23400) Lompos48 válasza MC Pite (#23397) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem. És nem is keresek rá magyarázatot, mert egyszerűen nem hiszem.

Egyébként egy nagyságrend az 10x, nagyságrendek az minimum 2 nagyságrend, azaz minimum 100x. Hogy tudod ezt megállapítani?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.