Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114401) fehér_ember válasza fojtviki (#114400) üzenetére


fehér_ember
addikt

Menjetek hétvégén a hifishow-ra; lehet megtetszik valami.

#114389 Dißnäëß
Dehogy zabos. Semmi gond nincs azzal ha az embereknek különböző zenék tetszenek.
A youtube-bal én meg úgy vagyok, ha már monitort/tévét is használok, akkor legyen valami a zene mellett is. Akár jó nő, akár szép táj, akár "érdekes" klip ... stb.

(#114402) migabi24 válasza fehér_ember (#114401) üzenetére


migabi24
nagyúr

"A youtube-bal én meg úgy vagyok, ha már monitort/tévét is használok, akkor legyen valami a zene mellett is. Akár jó nő, akár szép táj, akár "érdekes" klip ... stb."

Ezzel én is így vagyok, nálam még Ambilight+Hue is dolgozik azon, hogy teljes legyen az élmény😅

(#114403) Dißnäëß válasza fehér_ember (#114401) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:K :R És hozz legközelebb is.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#114404) Dißnäëß válasza fojtviki (#114400) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Szóval hifinepperkedtek. ;]
Értem értem. Kell az is. :))
;)

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#114405) fojtviki válasza Dißnäëß (#114404) üzenetére


fojtviki
senior tag

Nem :) Az illetékes kb 40 éve szerelmes ebbe a dologba. Amerikában sokmindent vett, most Angliában, de soha semmit nem ad el, talán majd most. Nagyon sok cucca van, sógornőm többek közt ezért is volt ki, mert már nem lehet a lakásban elférni, se a padláson, se az itthoni házban. Persze ez nem csak hifi, hanem szerszám meg minden szir-sz@r :DDD :DDD

fehér_ember: sajnos egész hétvégén munka van :O Majd kiderül, hogy sikerül e valamelyik napra szabaddá tenni magunkat.

[ Szerkesztve ]

(#114406) Dißnäëß válasza fojtviki (#114405) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Akkor olyan, mint szegény megboldogult nagyanyám. Tőle is zsírpapírba csomagolt 0 perces szovjet porszívó, szódás szifon, tábori alu evőeszköz-szett és minden hasonló került elő pár éve, mikor a kis spájzát bontottuk. :B

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#114407) fojtviki válasza Dißnäëß (#114406) üzenetére


fojtviki
senior tag

Körülbelül igen. A fenti szobába itthon, az ágy úgy körbe van rakva dolgokkal, hogy alig lehet az ágyig eljutni :( A fenti fürdőszoba ugyan ez. Most kezd megjönni az esze, de mostmár úgymond késő. Ma beszéltek párommal és mondta neki, hogy az összes dolgot el kéne adni, lent hagyja nekünk és adogassuk már el :DDD

De hogy ide kapcsolódó kérdésem is legyen, a szóban forgó M-40 erősítőn miért jó a 3 hangszóró csatlakozás? Hiába gondolkodom, nem nagyon sikerül megfejteni :DDD

(#114408) Dißnäëß válasza fojtviki (#114407) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Hasznos, ennyi.

Az "A" hangszórópár párhuzamosan van belül kötve a B és/vagy C párral (B és C sorosan egymással). Összességében 3 pár hangszórószettet is elvisz. Ez lehet akár 3 külön helység pl. akár.

- 1 párat lehet kötni A-ra is, B-re vagy C-re is (4 Ohm minimum hangszórónként)
- 2 párat lehet párhuzamosan kötni úgy, hogy A + B vagy A + C (8 Ohm minimum hangszórónként)
- 2 párat lehet sorosan kötni úgy, hogy B + C (2 Ohm minimum hangszórónként)
- 3 párat lehet kötni úgy, hogy A + B + C (8 Ohm minimum A-ra, 4 Ohm minimum B-re és C-re)

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#114409) Daffchy


Daffchy
őstag

Ki használ windows alapú streamert közületek?
Van egy mini PC-m, egy USB-s DAC-al lehet egy távirányítóval/telefonnal vezérelhető streamer-t varázsolni belőle?
Szóval, hogy ne egy monitorral karöltve kelljen bill+egérrel bénázni, hanem fotelból, ágyból kényelmesen elérni.

Ez ördögtől való ötlet? :R

[ Szerkesztve ]

(#114410) Daffchy válasza Daffchy (#114409) üzenetére


Daffchy
őstag

Bocsánat azt nem írtam, hogy nem local streaming, hanem Spotify-ra gondolok itt főként. :R

De akár saját tárolt zenék is, ha netán létezik ilyen mindenes program. :R

[ Szerkesztve ]

(#114411) VoidXs válasza Daffchy (#114410) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A Spotify gyárilag tud ilyet. Bármin fut, tudod vezérelni bármi másról, amire van Spotify. Indítsd el a mini PC-n, és a telefonodon (ha ugyanazzal a fiókkal léptél be) meg is fog jelenni eszközként. Nálam néha magától meg is jelenik értesítésként a vezérlő.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#114412) Daffchy válasza VoidXs (#114411) üzenetére


Daffchy
őstag

Mint ahogy a chromecast audio megjelenik a spoty android appon belül, úgy a pc-n futó is ott lenne?

[ Szerkesztve ]

(#114413) VoidXs válasza Daffchy (#114412) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Igen.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#114414) Daffchy válasza VoidXs (#114413) üzenetére


Daffchy
őstag

Király, hétvégén beröffentem így a setupot és meglátjuk mit tud.
Köszi! :R

(#114415) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Zenei kínálatban van érdemi eltérés Tidal és Spoti között ?

Spoti lossless ? (Legalább 44.1 vagy 48/16-on)

Family itt is van ?

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#114416) denesdr válasza Dißnäëß (#114415) üzenetére


denesdr
addikt

Több olyan zenével találkoztam már, ami Tidal-ön nem volt fent (vagy csak nem adta ki a kereső, nem tudom), viszont Spotin igen, fordítva még nem volt.

Spotify Premium = 320kbps Ogg Vorbis. Böngészőből 256kbps AAC.

[ Szerkesztve ]

(#114417) denesdr válasza Dißnäëß (#114415) üzenetére


denesdr
addikt

Egyébként a Spoti a tavalyi év végére ígért lossless lehetőséget, de azóta sem lett belőle semmi.

Tartalomban még ami pluszt jelent (pl Tidal-höz képest), az a sokféle/változatos lejátszási lista, amit lehet találni. Ennek nyilván köze van a jóval nagyobb előfizetői/hallgatói táborhoz.

[ Szerkesztve ]

(#114418) denesdr


denesdr
addikt

Egy kis statisztika a streaming szolgáltatókról:
[link]

(#114419) liszi70 válasza Dißnäëß (#114415) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Zenei kínálatban van érdemi eltérés Tidal és Spoti között ?"

Nagyobb a spoti.

"Family itt is van ?"

Spoti családi 6 db fiók 8 euro.

(#114420) lezso6 válasza liszi70 (#114419) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A Tidal mellett egy dolog szól, hogy a legtöbb DJ szoftverbe (Rekordbox, Serato, Algoriddim) van integráció, míg Spotify nincs. Szóval ha valaki ilyennel tervez, akkor Tidal. Persze offline már nem működik, s a mixről felvétel sem készíthető.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#114421) Dißnäëß válasza denesdr (#114418) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Köszi Bro.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#114422) BIGi75


BIGi75
senior tag

Ismét elgurult a gyógyszerem :F :
ha Umik-al rögzítenék egy adott láncon egy lejátszott zenét majd változtatok a lánc vmelyik elemén és újra rögzítem ugyanolyan hangerőn ugyan azt a zenét, akkor a két rögzített fáljból (pl. spektogramm) illetve annak eltéréseiből leszűrhető valami? Ha igen milyen program alkalmas erre?

(#114423) VoidXs válasza BIGi75 (#114422) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Tökéletesen látszik REW-ben, ha van különbség. Az IR mondja el, hogy változott-e bármi, onnantól pedig végig tudod nézni a többi görbéket, hogy mi is történhetett pontosan, már ha a változás egy ismert jelenség. Ha nem ismert, akkor csak az IR mond annyit, hogy van változás, de ez olyan ritka, hogy sosem láttam még hasonlót.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#114424) Zagazon0


Zagazon0
csendes tag

Sziasztok.
DiY mókolással kapcsolatos kérdésem lenne a hozzáértőkhöz:

Egyik fórumon olvastam , hogy valaki egyenirányítókat cserélt a vintage erősítőjében , nevesül "ultra fast" UF5401 váltotta a korábbi 1N5401 darabokat.
Az eredményt tisztább és részletezőbbként írta le.
Érdekelne a véleményetek, hogy milyen hatást gyakorolhat a csere , érdemes e elvégezni régi erősítőn , ha a részletezésnek érzem hiányát , vagy nem érdemes hozzányúlni , mert kitudja milyen irányban változik majd a hang?
Illetve milyen mértékű lehet egy ilyen csere? Nüansznyi , vagy azért jelentékeny?

Köszi a véleményeket.

(#114425) VoidXs válasza Zagazon0 (#114424) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az alacsony hangerős torzítást tudod vele javítani AB/B/C osztály esetében. Ha ettől a részletezés javul, az azt jelenti, hogy a volume control eleve rosszul volt a rendszerben.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#114426) Dißnäëß válasza Zagazon0 (#114424) üzenetére


Dißnäëß
veterán

UF5401-nek a trr-je (reverse recovery time) < 50...75 ns

Én most ilyen Hexfred-ekkel nyomulok, nagyságrendekkel hűvösebbek tökugyanott kicserélve őket, mint elődjei és még így is amúgy (pláne egy A osztálynál) praktikus, hogy bordára szerelhetők.

Szerintem legtöbb esetben nüansznyi sem.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#114427) BIGi75 válasza VoidXs (#114423) üzenetére


BIGi75
senior tag

Szóval sweep jel mérése REW-ben alkalmas mindenre is, fölösleges zenei mintákkal kísérletezni, ha ilyen irányú ambícióim vannak mélyedjek el jobban a REW "bugyraiban"...

(#114428) Dißnäëß válasza Zagazon0 (#114424) üzenetére


Dißnäëß
veterán

A jövőre nézve ;)

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#114429) BIGi75


BIGi75
senior tag

Még 1 elvetemült ötlet, de lehet ez már lecsaphatja a biztosítékot vkinél;
Adott 1 lánc: PC alaplapi hang-> Y.RS500 erősítő->H. HS3 hangfal. Össze szertném hasonlítani a hangzást 2mp agyi memóriámon belül az alábbival: PC->külső dac-> E.BasX2 végfok->H. HS3 hangfal. Megtehetem-e ezt úgy, hogy minden be van kötve egyszerre? PC-n váltanám kimenetet, tehát egyszerre csak az egyik láncon lenne jel, de a hangfalról visszatérhet a másik (éppen jelet nem kapó) végfok kimenetére. Okozhat ez gondot?

(#114430) VoidXs válasza BIGi75 (#114427) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ugyanaz az eredmény jön ki zenével mérve is, csak ugye zajosabb, mert a sweepen kívül semmi nem garantálja, hogy minden frekit hall a mikrofon (igazából a sweep se, de ez korrigálva van), pláne nem azt, hogy minden frekit max hangerőn. REW csak sweepet tud, zenével mérni úgy tudsz, hogy Cavern-ben arbitrary measurement signal, majd export room simulation, és végül REW import.

A váltós kérdésedre a válasz az, hogy lehet, semmi hátránya nincs.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#114431) BIGi75 válasza VoidXs (#114430) üzenetére


BIGi75
senior tag

Köszi :R , akkooor megvan, hogy mit csinálok ha lesz egy csendes lyukas órám,...napom,....hetem ;)

(#114432) fererencz89


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Nyertem egy vip jegyet a hifi show-ra. Én nem tudok menni, egy érdeklődő már van a helyemre, csak bizonytalan. Szóval 2. helyen lehet rá pályázni üzenetben. Természetesen ingyen. Mivel minél gyorsabban vissza kell igazolnom a napot, ezért párhuzamosan fut az itteni lehetőség cimbivel,tehát övé az elsőbbség, ha megis...

Nem szotkam hibázni.

(#114433) fererencz89 válasza fererencz89 (#114432) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Cimbinek nem kell mégse, az első jelentkező viheti.

Nem szotkam hibázni.

(#114434) BIGi75 válasza BIGi75 (#114429) üzenetére


BIGi75
senior tag

Mielőtt bárki kedvet kapna hasonló agymenéshez azt javaslom ne tegye :( .
A Yamaha erősítő dolgozott éppen, és egy a bekacsoláskor hallható normál kattanásnál kissé intenzívebb hanggal kikapcsolt, mikor a PC-n kimenetet váltottam. Az Emotiva szintén kikapcsolt, de annak kutya baja, vissza lehetett kapcsolni. A Yamahán viszont csak a power led villog, no pictures no sound. Írnak ilyen-olyan gombkombinációkat a neten a "protect mode" feloldásához, mert hogy állítólag az kapcsolt be, de ezidáig sikertelen volt minden próbálkozásom hogy kihozzam a kómából. Sajnos ebből úgy néz ki szervíz lett...

(#114435) kutyek válasza BIGi75 (#114434) üzenetére


kutyek
senior tag

De hát a Yamaha HS széria mind stúdió monitor, vagyis aktív hangfal, nem? Hogy jött az ötlet, hogy ezeket végfokra kösd? (vagy van passzív inputjuk is? meglepne...) Az erősített jel nagyságrendekkel magasabb jelszint, mint amit a monitorok várnak inputként (ami line level). Ezek szerint a beépített védelem lépett működésbe, remélhetőleg semmi bajuk...

[ Szerkesztve ]

(#114436) denesdr


denesdr
addikt

Estére egy mai találat, ami nincs fent Tájdalon, Spotin viszont igen: [Pablo Ziegler & Metropole Orkest - Que Lo Pario]

Többször rácsodálkoztam már, hogy milyen jól szól a Spotify Free is, ha "Jó minőség"-re állítva, holott ez "csak" 160 kbps (alkalmazásból hallgatva), viszont a múltkori tömörítésösszehasonlító teszt után már tisztább a kép. Ez ugye 160 Vorbis, nem mp3...

(#114437) VoidXs válasza BIGi75 (#114434) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Milyen forrás adott neki hangot?

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#114438) BIGi75 válasza kutyek (#114435) üzenetére


BIGi75
senior tag

Nem az a yamaha, hanem [Hitachi HS3] a hangfal. [Yamaha R-S500] erősítőm kómázott be.
Minden rosszban van vami jó: elővettem a szekrényből a hangfal eredeti erősítőjét [Hitachi HA-3700] és hát, még mindíg nagyon szépen szól...még az is lehet, hogy szebben. Elkapott a nosztalgia, lehet bekötöm most már az egész tornyot és pörgetem a bakeliteket... EQ nélkül :))

(#114439) fererencz89 válasza fererencz89 (#114433) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Sajnálom, hogy nem innen élt valaki a lehetőséggel...

Nem szotkam hibázni.

(#114440) BIGi75 válasza VoidXs (#114437) üzenetére


BIGi75
senior tag

Minden forrás egyszerre nem tudott, mert csak 1 forrás volt, a PC, ott meg egyszerre csak 1 kimenet éles. Csak hát köbe volt kötve:
PC alaplapi->Yamaha erősítő->Hitachi hangfal<-Emotiva végfok<-Toppin USB DAC<-PC.
És itt a PC az 1db PC. Gondoltam, így szünetmentesen válthatom a hangkimenetet. Nem jött be...

(#114441) VoidXs válasza BIGi75 (#114440) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ha nem visszacsattal védekezik, hanem protect mode-dal, akkor ez nem fog rajta működni. Kapcsold ki, balance full jobbra, mute nyomvatart és bekapcs. Kénytelen leszel ilyen teszthez relét használni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#114442) BIGi75 válasza VoidXs (#114441) üzenetére


BIGi75
senior tag

Nem működik a kombináció, mute csak a távirányítón van amúgy. Bekapcsoláskor a power led pislog és ennyi. Kijelző sem kapcsol be.

(#114443) BIGi75 válasza BIGi75 (#114442) üzenetére


BIGi75
senior tag

Már 1980-ban is volt az erősítőkön mélyláda kimenet. TAPE REC-nek hívták.

(#114444) VoidXs válasza BIGi75 (#114442) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Szervizdoksi szerint ebben az esetben táp ki, várakozás, táp vissza.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#114445) denesdr válasza BIGi75 (#114443) üzenetére


denesdr
addikt

A Tape Rec nagyon nem mélyláda kimenet. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#114446) BIGi75 válasza denesdr (#114445) üzenetére


BIGi75
senior tag

De adja :DDD Csak a hengerőt kell összehozni és utánna csak a forráson állítani.

#114444VoidXs az lesz, kihúztam, ma már nem piszkálom, holnap hátha

[ Szerkesztve ]

(#114447) kutyek válasza BIGi75 (#114438) üzenetére


kutyek
senior tag

Ah so... bocs, félreolvastam. Mindegy, remélem, meggyógyul.

(#114448) nostromo73 válasza BIGi75 (#114434) üzenetére


nostromo73
tag

Nekem régebben Yami a-s1000 nél az oldotta fel hogy, billenő kapcsoló le, később billenő kapcsoló vissza ezzel egy ídőben balance kapcsoló balra forditva teljesen és mute kapcsoló lenyomva....nekem ez felodotta a protect védelmet

(#114449) BIGi75 válasza nostromo73 (#114448) üzenetére


BIGi75
senior tag

Köszi, sajnos nem sikerült. :(

(#114450) fererencz89


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Tökéletes:
:))

Nem szotkam hibázni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.