Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#115301) #99908608 válasza Dißnäëß (#115292) üzenetére


#99908608
törölt tag

Ez még jó lemez volt szerintem. Én mostanában az újra kiadott Omega CD-ket veszegetem, nagyon jó zene és bitang jól szólnak (Rozgonyi Péter az új kiadások hangmérnöke, varázsló).

A múltkor a Piramis első lemezét hallgattam meg a youtube musicon, az is milyen jó zene.

A Hajdú Klára Quartet lemezeit 20%-kal olcsóbban meg lehet venni mostanában, ha feliratkoztok a hírlevélre. Itt tudtok belehallgatni a lemezeibe, szerintem nagyon jó zene.

(#115302) #99908608 válasza Dißnäëß (#115298) üzenetére


#99908608
törölt tag

Beth Hart Joe Bonamassával is nagyon jó volt, például ez

(#115303) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

:K
[link]
[link] [link] [link]
[link]
Meg akkor már egy kis Hungária ..

Szombaton betettem anyáméknak, életükben nem hallották még ilyen jó minőségben ezeket. :D (Ez nem azt jelenti, hogy a mostani hűűűűde, hanem hogy ugye az akkori eszközök és egy mai alapcucc között is mekkora a difi).

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#115304) Dißnäëß válasza #99908608 (#115302) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Igen, klassz. Ütős, akárcsak ez. :D
(Epic komment alatta: You know you made a banger when it still bangs 32 years later). Telik az idő... :U

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#115305) #99908608 válasza Dißnäëß (#115304) üzenetére


#99908608
törölt tag

Hammertime :N Pár éve vettem egy börzén egy Hungária CD-t, meglepően jól szól az is.

(#115306) BIGi75 válasza fererencz89 (#115299) üzenetére


BIGi75
senior tag

Hát a "billentyűs bácsi" már nem kisdobos ;) , détéhetven... :DDD
Dißnäëß én ezt a Beth Hart diszkografiát átnyálazom..

(#115307) Jorgi Kormi válasza Dißnäëß (#115292) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Az EDDA MŰVEK addig volt jó , amíg Slamó is a zenekar részét képezte , utána egy kalap sz.. lett. Konkrétan az első három lemezük a legjobb.

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#115308) dgyuri0123 válasza Jorgi Kormi (#115307) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

+1

"csak a zene van"

(#115309) CyberFriend válasza Jorgi Kormi (#115307) üzenetére


CyberFriend
tag

+1 Egyik kedvenc, gyakran hallgatott lemezem az Edda Művek 3., nem mellesleg jól is szól.

(#115310) Dißnäëß válasza Jorgi Kormi (#115307) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Egyetértek. Mondjuk nekem az 1-nél megállt az egész "életművük" kb. Az viszont nagyon jó.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#115311) #99908608 válasza Dißnäëß (#115310) üzenetére


#99908608
törölt tag

Még a második is jó volt szerintem a harmadikat szégyellem, de nem ismerem.

(#115312) Dißnäëß válasza #99908608 (#115311) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Én is szégyellem. :D

Aaah banyek, Händel lesokkolt és a Polgár Portugieser-je meg az i-re tette fel a pontot, dejólvagyokmost. :B Remélem, Ti is.

Hogy mi mindenről maradnak le gyerekes kortársaim, eszem f*om megáll.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#115313) orbano válasza Dißnäëß (#115312) üzenetére


orbano
félisten

gyerekkel nem lehe borozni meg zenéthallganti? be is b**zna :|

A vér nem válik VAZZE!™

(#115314) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Két masterpiece, ha ilyen nagy a csend :)
[link] [link]

Akkor Te a szerencsés egytizedben vagy. 10-ből 9-nél k.o. van körülöttem, rendesen sajnálom őket :((( Levegőt venni nincs idejük, ordít, zasszony készvan így az is racsít, magánélet & énidő konvergál a nullához és darálni kell a multiban, különben éhenhalás. Kemény. El is engedtem a dolgot egy időre.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#115315) nLali válasza Dißnäëß (#115314) üzenetére


nLali
senior tag

Itt is egy csendtörésre alkalmas zene : [link]

Eladó Sundara : https://hardverapro.hu/apro/hifiman_sundara_closed_back_elado/hsz_1-50.html

(#115316) Dißnäëß válasza nLali (#115315) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Wow. Korrekt. :K :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#115317) #99908608


#99908608
törölt tag

(#115318) nLali válasza Dißnäëß (#115316) üzenetére


nLali
senior tag

Na, ilyen zenéket, mint a Bent -Swollen, legalábbis hangzásvilágát tekintve ilyeneket, úgy kb 13-15 éve hallgattam, amikor mindig cimbinél aludtunk szilveszterkor és hajnalban feküdtünk le kb hatan a nappaliban a földön. Háttérben ilyen zenék szóltak az utánépített QUAD 405 erősítőn. Ámultam, hogy alváshoz állított minimál hangerőn milyen brutál jól szólnak a zenék.
Persze, nem volt nehéz kihallani a részleteket, mert január elsején reggel 4-kor igen nagy tud lenni a csend.

Eladó Sundara : https://hardverapro.hu/apro/hifiman_sundara_closed_back_elado/hsz_1-50.html

(#115319) fererencz89 válasza Dißnäëß (#115314) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Nagyon átérzem/megélem, amit írsz. Pont a zasszonnyal is ilyesmiről beszéltünk az előbb.

Jó zenéket hozott mindenki! Tegnap toltam én is egy rövid DUB blokkot (ricsajjal keverve, nem is tudtam élvezni :DDD). Most ez volt a napi zeném: [link]
(Az egész album már nem fért bele a fürdetési időbe... :N)

Nem szotkam hibázni.

(#115320) stefi81


stefi81
tag

Hali

Egy Canton karat 40-hez akarok valami erősitőt.
Használt piacon mit érdemes keresni max 200ig?
Nem kell erőgép mert halkan szoktam zenélni meg a doboz sem egy buli doboz. Hangváltó is most lett kicsit felújítva, mert az Elko kondik elfáradtak meg akkor már normális 1%-os ellenállások is mentek bele.
Mikor milyen zenét hallgatok, szeretem a részletes középtartományt és a feszes mélyeket.
Esetleg ez milyen?
Primare A20

(#115321) fererencz89 válasza stefi81 (#115320) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Szia!
Mi van most, és ahhoz képest hangzásban merre szeretnél mozdulni?

Nem szotkam hibázni.

(#115322) Dißnäëß válasza nLali (#115318) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:D Akkor nem csak mi feküdtünk a szőnyegen a sötétben :D

2006-2008 körül úgy nagyjából minden 2. hétvégén átjött hozzám cimbi "zenélgetni". Jókat dumáltunk, ment nonstop vmi finiség a hifin, aztán amikor szétcsapott minket 1-1 szám, vagy album (pl. Goldfrapp - Felt Mountain), megállítottuk gyorsan, na ezt újra.. utazzunk egyet :D Pokróc, párna, elpunnyadás kanapén-szőnyegen, ki hol volt éppen, play gomb a CD játszón és már indult is az utazás :) Úgy keltünk, mint két zombi, ilyen éjfél-1 óra közötti magasságban kb. De akkorákat filóztunk meg megfejtettük az élet értelmét (42), hogy azóta se... nagyon hiányoznak azok az évek. Aztán nála is család, nálam is indult a szokásos..

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#115323) Dißnäëß válasza fererencz89 (#115319) üzenetére


Dißnäëß
veterán

És mire jutottatok ? :U

De rég hallgattam egy kis Alice Cooper-t (ahova áteveztem erről, ha már Alice...) :D
:R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#115324) orbano válasza stefi81 (#115320) üzenetére


orbano
félisten

Erősítős kalandozásom újfent megmutatta: erőgép mindig kell. Ha dinamikát akarsz, ha mélyeket akarsz akkor kell a Watt. Hiába lesz 5w az átlag rms mondjuk, egy komolyzene teljes dinamikájának visszaadása konzervatívan számolva is 400watt (89db-es érzékenységű hangszóróval) pillanatnyi teljesítményt igényel, kevésbé konzervatív elméleti maximum pedig 4000wattot. És ugye amit a gyártók rairnak wattot az erősítőre az semmit nem jelent. De tényleg, komolyan semmit. Volt is itt erről egy cikk nemrég belinkelve. És azért 4ohmos a hangfalad, bár önmagában ez sem jelenet túl sokat.

A vér nem válik VAZZE!™

(#115325) fererencz89 válasza Dißnäëß (#115323) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Hétvégén egy napra le lesznek adva a kölkök, és azon pörögtünk, hogy abban a kicsike kis időben hogyan tudnánk utolérni (pontosabban javítani a helyzeten) magunkat az otthoni teendőinkkel. Aztán már az asszonykám is kapcsolt, hogy kellene már egy kicsit kikapcsolni is.
Nehéz megtalálni az egyensúlyt. Ha mindenre is szánsz időt és energiát, akkor igazából egyikre sem elégségeset. Ha valamire eleget szánsz, akkor egy másikra kb semmit nem tudsz. Viszont, szinte minden nap van 1-2 mozzanat, amikor azt mondom, megéri a sok áldozat. Na meg, állítólag pár év, és jobb lesz a helyzet. Talán. :D

Nem szotkam hibázni.

(#115326) migabi24 válasza fererencz89 (#115325) üzenetére


migabi24
nagyúr

Hány évesek?

(#115327) fererencz89 válasza migabi24 (#115326) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

3 és 5. A kisebbik (fiú) az igazán nagy falat. A nővére már nem sok gondot okoz. :D

[ Szerkesztve ]

Nem szotkam hibázni.

(#115328) denesdr válasza orbano (#115324) üzenetére


denesdr
addikt

Szerintem továbbra is túlértékeled a Wattokat. 400 Wattot (akár csak csúcsban is) nem sok hifi hangfal bír ki, nemhogy 4000-et.

(#115329) migabi24 válasza fererencz89 (#115327) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nálunk 11 a fiú, 10 a lány, pont fordítva a lány az pusztít😂 tartsatok ki már közel a kánaán, nálunk már pár éve hatalmas a megnyugvás, de közelít a kamaszkor :D

(#115330) fererencz89 válasza migabi24 (#115329) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Talán nincs is fordítva: a 2. gyerek pusztít. :D Biztos nem általános, de elég gyakori eset.

Nem szotkam hibázni.

(#115331) ozzy711 válasza denesdr (#115328) üzenetére


ozzy711
őstag

400 Wattot (akár csak csúcsban is) nem sok hifi hangfal bír ki, nemhogy 4000-et.

És akkor a fülünkről még nem is beszéltünk. :D

(#115332) fehér_ember válasza stefi81 (#115320) üzenetére


fehér_ember
addikt

A jelenlegi hangdobozt el kell adni és abba az irányba is fejleszteni kell.
A Canton Karat 40-estől nem fogsz soha elég mélyet kapni, az nem olyan doboz. Kár volt vele vesződni. Feljebb kell lépni.

(#115333) BIGi75 válasza migabi24 (#115329) üzenetére


BIGi75
senior tag

A kamaszkor sem minden esetben veszélyes, az én fiam 16, semmi probléma vele, kivéve hogy a "rend"-et különböző módon értelmezzük. Viszont egyre inkább igényli, hogy jól szóljon a cucca :K . Pont most pakolok neki össze egy sony szettet...Jó lesz már, hogy 2en mondjuk a főnökasszonynak, hogy; nagyonfontos..., az már az alap..., ennélkül nem ér semmit az egész eddigi..., na hallod? Megérte. :DDD

(#115334) Dißnäëß válasza fererencz89 (#115325) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:K :R Még van remény akkor... :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#115335) fererencz89 válasza fehér_ember (#115332) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Ejj, pedig tudtommal egy hasonló korú és újkori árú, szintén német, TMR párosod van, ami sok modern csodát múlt felül Nálad. Hogyan érdemes így feljebb lépni? Ráadásul nem a sok-, hanem a feszes mélyeket keresi a kérdező. :)

#115333BIGi75:
:D

#115334Dißnäëß:
Reményből van sok, nyugalomból kevesebb. :K

[ Szerkesztve ]

Nem szotkam hibázni.

(#115336) fehér_ember válasza fererencz89 (#115335) üzenetére


fehér_ember
addikt

Emlékeimben ernyedt lepkefingnyi és mennyiségű basszus próbálkozás él. Inkább hallgattam a Grundig Box 5700-est, a bóvli magassugárzója és a nem nagy szám közepe ellenére; mert az legalább már mindenből mutatott valamit. Egy háromutasnál végképp nem tolerálom ha valami hiányzik.
Az hogy szintén német egy másik hangdoboz, nem jelent semmit és nem voltak modern dobozaim.

[ Szerkesztve ]

(#115337) fererencz89 válasza fehér_ember (#115336) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Csak arra próbáltam célozni, hogy elvileg nem teljesen más világ. Talán akkor mégis? :F
Nálam 2000 után a hifi már modernnek számít.

Nem szotkam hibázni.

(#115338) Ubulhun válasza migabi24 (#115329) üzenetére


Ubulhun
tag

" pár éve hatalmas a megnyugvás, de közelít a kamaszkor"
Meg tudom erősíteni a közmondást:
Kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond. :))
De azért megéri a küzdelem! :K

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#115339) orbano válasza denesdr (#115328) üzenetére


orbano
félisten

Nem a Watt a lényeg, hanem a táp. De senki nem fogja rairni az erősítőjére, hogy reálisan 50 wattot tud, ha az elfogadott szabvány méréssel rairhatja, hogy 200.
És nincs mit tulertekelni, egy erősebb, komolyabb tapegyseggel rendelkező, azonos felepitesu erősítő jobban szól. Kivéve persze ha 98 db érzékenységű hangfalad van. Autohifiben is ugyanez volt a tapasztalatom, úgy vett az ember erősítőt, hogy előbb ranezett a tápjára. Ha nudli volt, akkor kuka.

A vér nem válik VAZZE!™

(#115340) VoidXs válasza orbano (#115339) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Azért asztali cuccokra nem PMPO meg hasonló baromságokat írnak, ezek nem azoknak az embereknek mennek, akiknek a wattokat kell eladni. Arra ott az autóhifi, esetleg a belépő házimozi, ahol sokszor a táp teljesítményét felszorozzák a csatornákkal, mert egy modulon is át lehet küldeni a teljeset. Itt tényleg szokták tudni, elég szoros határokon belül, a THD-vel maximum 1-2%-ot tudnak ráhazudni, ha már a "2 channels driven"-t ki kell írni. Persze, szoktak ezzel élni, de az semmi.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#115341) nLali válasza orbano (#115324) üzenetére


nLali
senior tag

Érdekes. Hamarosan lesz eladásra egy Crown 1400 CSL erölködőm, ami asszem 2x700W. Megpróbálom az amúgy 250W dobozaimat óvatosan meghajtani vele, mikrofonnal azonosra állított hangerővel, mint a kicsi 2x50W D osztályú erősítővel. Megnézek egy jó akciófilmet es egy szimfónikus zenekar előadását.
Kíváncsi vagyok, hogy mennyit számít a "túlerő".

Eladó Sundara : https://hardverapro.hu/apro/hifiman_sundara_closed_back_elado/hsz_1-50.html

(#115342) denesdr válasza orbano (#115339) üzenetére


denesdr
addikt

Egy példát hozhatnál erre az 50W tényleges kimenőre a a gyárilag megadott 200W helyett szobai hifi erősítő esetén. Bár gondolom ez csak egy hasraütésszerű számpár amit írtál, hasonló is jó lesz.
Egyébként 50W-nál a legtöbb hifi hangfal már jelentősen kompresszál, akár 1-2 vagy helyenként több dB-t is, illetve átlagos érzékenységű hangugárzóval is már elég komoly hangerő van ilyenkor.

(#115343) Dißnäëß válasza orbano (#115339) üzenetére


Dißnäëß
veterán

A hangnyomás a lényeg a dobhártyánkon, elfogadhatónak tekintett / kívánt torzítás mellett.

És akkor ebben minden benne van. Az is, hogy milyen a táp, az is, hogy mennyi feszt/áramot tud leadni a kimeneti fokozat, a hangszórók érzékenysége is, a helyiség is és még az is, hogy hova ülök.

Van két nagyon jó cikk erősítő teljesítményről, akit érdekel.
Az egyik erről szól, a másikkal pedig érdekességképpen a meglévő erősítőink adatait betáplálva kijönnek a mágikus számok, amiket látni akarunk róluk.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#115344) Dißnäëß válasza denesdr (#115342) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Igazság szerint még az alsóházban sem hazudik az RMS, kivéve, amikor igen. :D

Például 100W RMS @8 Ohm egy hm erősítőnél gyönyörűen kijön - amikor 1 csatorna van hajtva. :D :W Ezeket a dőlt betűs tényeket szeretik elrejteni minél messzebb és mélyebbre a szemlélődő elől. És általában nem a végfok nem bírja-bírná, hanem a táp.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#115345) denesdr válasza Dißnäëß (#115344) üzenetére


denesdr
addikt

Igen, egy belépő hm vasnál tényleg a táp a gyenge láncszem általában, de azért ezt az 1 csatornára értendő dolgot is gakran meg szokták említeni a specben. Persze a kivétel itt is erősítheti a szabályt.

Esti: [link]

(#115346) #99908608 válasza denesdr (#115345) üzenetére


#99908608
törölt tag

Klassz zene, köszönöm.

(#115347) Dißnäëß válasza denesdr (#115345) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Fini dalocska :K

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#115348) kukulec válasza denesdr (#115345) üzenetére


kukulec
őstag

nem rossz, egy depresszívebb krimit tudnék melléképzelni :D a For Mark is szép. talán jobban is tetszik.
szeretem ezeket a sokszáz wattos koncepciókat, bár fogalmam sincs mire jók. már az cxa80 75 wattját sem tudtam kihasználni rendesen egy 24 nm-es szobában.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#115349) BluEyes válasza stefi81 (#115320) üzenetére


BluEyes
őstag

Szia!
Ha nem titkos, milyen típusú kondik kerültek a váltóba?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#115350) orbano válasza denesdr (#115342) üzenetére


orbano
félisten

Ne folyamatos teljesítményben gondolkodj, hanem pillanatnyiban. De pont volt erről itt szó, és be volt linkelve a gyakorlati szakadék az adatlapokra kithetető mért rezisztív terhelés és a valós reaktív között.
Nem kell ehhez messzire mennem, a két JVC-m között is óriási a különbség. Az egyik az AX-9, az akkor iszéria csúcsa, a másik pedig az AX-77, a következő széria felső-közpékategóriája. Mindkettő 90-100w között van specifikálva 8 ohom, mégis számottevő a különbség basszus terén, még 8ohmos, 91dB érzékenységű hangfallal is.
Szóvala "nem kell a wattokat nézni" szerintem egy félrevezető dolog. Nem tudsz mást nézni. A tápegység felépítését kéne nézni, de azt nem tudod, minden újságíró az audiofil maszlaggal van elfoglalva amikor tesztel, nem a műszaki tartalommal. Így egy dolog marad, nézni a wattokat. És hát egy 2x400 wattos erősítőnél nagyobb az esély arra, hogy korrekt tápegységet kapsz, mint egy nyeszlett 2x70 wattosnál.
De nézzük meg csak az accuphase márkát, mert ott nézegettem most sok adatlapot.
Adott a P266 amit vettem. A osztályban 8 ohmon 30 watt, 4 ohmon 55 watt, lejjebb nincs specifikálca.
Egy A-36 szintén 30 watt 8 ohmon, de 2 ohmon 120 watt, és 1 ohmon 150 (a még nagyobb modeljeik még 1 ohmon is hozzák a dupla wattot).
Mit tippelsz, melyiknek van komolyabb tápja és hűtése?

De itt van újfent a cikk: [link]

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.