Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#115801) denesdr válasza orbano (#115800) üzenetére


denesdr
addikt

Én valamelyik, digitális résszel rendelkező eszközöd zajának tippelem a tüskéket.

[ Szerkesztve ]

(#115802) orbano válasza denesdr (#115801) üzenetére


orbano
félisten

Tehát:
Laptop, DAC, Mikrofon

Laptop: ?
DAC: eddig jó volt, ezen mért Fapaci, de hát annak 2 éve, szóval el tudott romolni akár.
Mikrofon: az új belépő. Meg tudom azt valami szoftverrel mérni, hogy mit vesz fel csak úgy magában? Csak ha ez az, nem értem hogyan tűnek el a tüskék a THD grafikonról, ott is pont úgy ki kéne emelkedjen mint ahogy a waterfallban teszi, nem? :F

A vér nem válik VAZZE!™

(#115803) orbano válasza orbano (#115802) üzenetére


orbano
félisten

Mérés kikapcsolt erősítővel. Ez normális, vagy küldjem vissza a mikrofont és vegyek egy UMIK-1-et? :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#115804) denesdr válasza orbano (#115802) üzenetére


denesdr
addikt

A harmónikus torzítás (a THD csak a harmónikusok összege) diagramról azért tűnnek el, mert a tüskék az alapzaj része (nem pedig jelfüggő harmónikus torzítás), ezért ahogy nő a torzítás, ezek szépen belevesznek a dinamikus zajba. Bár a széllessávú alapzaj is nő, de a tüskék nem, ezért a tüskék inkább statikus zaj(ok).

De szerintem itt valami nagyon nem okés, jobban megnézve, a harmónikus torzítás diagramjaid szinte csak zajból állnak. Fapaci mérésén ki van kapcsolva a zajszint kijelzése, úgyhogy gyakorlatilag az a mérés is használhatatlan/értelmezhetetlen.

(#115805) denesdr válasza orbano (#115803) üzenetére


denesdr
addikt

Ha másik számítógéppel is ezt csinálja, akkor valszeg a miki lesz a ludas. Ha igen, akkor hajrá UMIK-1!

(#115806) kutyek válasza orbano (#115803) üzenetére


kutyek
senior tag

Mi az, hogy kikapcsolt erősítővel? Hogy szól akkor a mérőjel? Vagy ez csak a környezeti zaj?

(#115807) orbano válasza kutyek (#115806) üzenetére


orbano
félisten

Hát hogy a hangszóróból ne jöjjön hang, a REW csak a mikorofon (USB-s) és a szoba zaját vegye fel.
Itt van a HTPC-ről mérve (a mikrofonra rágumiztam egy darab vatelint)
Itt kevésbé emelkedik ki a zajból, de kb ugyanaz.
Na vigyem vissza vagy jóez játszani?

Szerk.: rágoogliztam umik-1-re, annak is ilyen tüsik vannak a zajában: [link]

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#115808) denesdr válasza kutyek (#115806) üzenetére


denesdr
addikt

Igen, környezeti zaj, plusz a számítógép és a mikrofon (mint éppen aktív, a mérőrendszerben részt vevő elektronikák) saját zaja, ahol ebben a konkrét helyzetben jó eséllyel a mikrofon dominál.

(#115809) denesdr válasza orbano (#115807) üzenetére


denesdr
addikt

Hmm, ha letakarod a mikrofont és így csökken a tüskék aránya, akkor még az is lehet, hogy a környezetből jönnek a tüskék, pl a laptop adja ki akusztikusan vagy akár maga a mikrofon. :))
Sípol a miki, ha be van kapcsolva és odahajolsz?

[ Szerkesztve ]

(#115810) orbano válasza denesdr (#115809) üzenetére


orbano
félisten

Mindkettőnél letakartam, nem a környezetből jön. De gyanús hogy sokan ugyanilyen tüsikre panaszkodtak minidspnél is.
Nem hallok sípolást.

Kérdés, hogy akkor ez érdemben befolyásolja-e a méréseket...

A vér nem válik VAZZE!™

(#115811) kutyek válasza orbano (#115800) üzenetére


kutyek
senior tag

Utánanéztrm (nekem is ilyen van). Amazon.de-n ez a miki 4.3-as (25 értékelés alapján). Egyetlen lehúzós review-t láttam (2 csillagos), ott az illető pontosan azt írja, amit te is tapasztalsz. Hibás a mikrofon, állj el a vételtől (ha netes rendelés), vagy szavatosság...

(#115812) denesdr válasza orbano (#115810) üzenetére


denesdr
addikt

Befolyásolja igen, mert pl nem tudsz harmónikus torzítást mérni a nagyon magas dinamikus zajszint miatt, a tüskék csak hab a tortán. :)
Aztán még ki tudja, hogy egy esetlegesen hibás mikrofon mit eredményez a mérésekben.

(#115813) Mathiask válasza denesdr (#115797) üzenetére


Mathiask
senior tag

"Végülis a lényeg, hogy valahogy maradj alatta a 126mV kimenetnek forrásoldalról, biztos ami ziher címszóval."

Én kezdem elveszíteni miről is beszéltek.
A bementi érzékenység az a minimum jelszint, ami kell ahhoz, hogy el tudd érni a maximális kimeneti jelszintet. Tehát, ha maxra(illetve most mondjuk ezt) tekered a hangerőpotit és beadsz 126mV-ot, akkor lesz 8V a kimeneten. Ha nem tekered ki addig a hangerő potit, akkor meg kevesebbet. De ennek semmi köze ahhoz, hogy mikor vezérled túl a bemenetet. Ettől még lehet hogy 1V-nál, vagy 6Vnál, stb. Egyedül akkor kellene 126mV alá mennie a bemeneten, ha a potija "nem működik" jól és nem tudja annyira "letekerni", hogy ne vezérelje túl a kimenetet. De ez gyakorlatilag kizárható, ha halkra le tudja tekerni.

(#115814) lezso6 válasza orbano (#115810) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Iszonyat halk, zajszinthez közeli, ahhoz képest 5-10 dB-es sípolás van. Szerintem ez tökre környezeti zaj, főleg hogy a letakarástól már csak relatív 1-2 dB-es lett az alapzajhoz képest.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#115815) denesdr válasza Mathiask (#115813) üzenetére


denesdr
addikt

Igazad van, kicsit túlgondoltam (vagy nem gondoltam át eléggé), a 126mV valóban csak a maximális kimeneti szinthez szükséges legkisebb bemeneti szint.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#115816) orbano válasza lezso6 (#115814) üzenetére


orbano
félisten

Az nem a letakarástól lett hanem attól, hogy átraktam másik gépbe.
De most akkor cserés a mikfrofon vagy nem cserés? :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#115817) lezso6 válasza orbano (#115816) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kösd rá bármire, nézz vele élő spektrumot, takard le meg forgasd a mikront össze-vissza, s nézd hogy változik-e a zümm. Esetleg az is lehet hogy a gép tápjából jön a zümm.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#115818) orbano válasza lezso6 (#115817) üzenetére


orbano
félisten

Mértem laptopról, mértem HTPC-ről, mértem a kanapé mögül állványon, mértem a kanapé előtt állványon de lejjebb, mértem állványról levéve a kanapén párnák alá dugva,
mértem úgy hogy lekapcsoltam minden olyan eszközt ami nem kell a méréshez, pl. hűtőt ami búg. Mértem úgy, hogy ment a vonat és úgyis, hogy nem. Ezek a tüsik mindegyiknél ott voltak, pontosan ugyanolyan formában, amit pl. az UMIK-1-nél is látok a neten ha rágooglézok hogy umik-1 noise floor és panaszkodnak emberek, hogy jajj mik ezek a tüskék, a waterfallban ott ágaskodnak.
A fülem meg kiszakad a helyéről, már zajszűrős fülessel mérek, mert olyan hangosra kell tekernem a kimenetet, mert a REQ folyamatosan panaszkodik, hogy kevés a jel a pontos méréshez. Mondjuk az elején tudtam egyet mérni jól, de azóta mindig panaszkodik. :F

A vér nem válik VAZZE!™

(#115819) denesdr válasza orbano (#115818) üzenetére


denesdr
addikt

Valószínűleg példánya válogatja, hogy épp nagyon zajos-e az adott miki vagy még elmegy (szódával). Te lehet, hogy az előbbit fogtad ki. A REQ az REW? :U

[ Szerkesztve ]

(#115820) orbano válasza denesdr (#115819) üzenetére


orbano
félisten

Igen :)
Hát gondolom akkor ennyit tud, nem vergődök a cserével ha azt mondjátok ez ilyen. Azt olvasom, hogy közép-felső tartományban ezek úgyis alkalmatlanok bármire, utózengést és SBIR-t ellenőrizni meg jónak tűnik.

A vér nem válik VAZZE!™

(#115821) denesdr válasza orbano (#115820) üzenetére


denesdr
addikt

Hát, én nem vagyok biztos benne, hogy alkalmas utózengést mérni rendesen, ekkora saját zajszinttel.
Másik kábellel próbaltad esetleg?

(#115822) orbano válasza denesdr (#115821) üzenetére


orbano
félisten

Másik USB kábellel? Nem, megnézem majd holnap ma már ki van égve a fejem, legyártottam napközben 4 új panelt :K

A vér nem válik VAZZE!™

(#115823) lezso6 válasza orbano (#115818) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát de pont ez az, hogy most mutattál két mérés, egyik 5-10 dB, másikon 1-2 dB a zümm a zajszinthez képest. Azaz valami változott. Simán lehet a mikrofon tápzaja.

Viszont az abszolút nem normális, hogy annyira iszonyat hangosan kell mérned, hogy a mikrofon meghallja, ennyire nem lehet érzéketlen egy mérőmikrofon... :F

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#115824) orbano válasza lezso6 (#115823) üzenetére


orbano
félisten

A két mérőjel nélküli mérésre gondolsz? Ott a difi az volt hogy áttettem a laptopról a htpc-be a ketyerét. It már reális hangerőn engedett mérni.

A vér nem válik VAZZE!™

(#115825) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Ebédhez szól a nóta.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#115826) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Újabb gyöngyszem. :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#115827) lezso6 válasza Dißnäëß (#115826) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az aranyozott gigabit ethernet jól néz ki. :))

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#115828) VoidXs válasza Dißnäëß (#115826) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Alig kezdték el az audiofoolok a switchek csesztetését, és már jöttek a haszonlesők. :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#115829) lezso6 válasza orbano (#115824) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én arra gondolok, hogy nem mérsz semmit, csak bedugod a mikrofont, s megnézed valamilyen proggrammal ÉLŐBEN a spektrumot, hogy mit hall a mikrofon, ott van-e a zümm. Ide-oda járkálnék a szobában, fordítgatnám, letakargatnám a mikrofont, hogy mi van, eltűnik-e zümm.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#115830) orbano válasza lezso6 (#115829) üzenetére


orbano
félisten

Ezt egyszerűbben kiszűrtem. Van egy másik dayton audio jackes mikrofonom, az nem produkál ilyeneket :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#115831) VoidXs válasza orbano (#115830) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Állítható a rossz mikrofonon a gain? Ha lejjebb húzod, nem szabad ilyet produkálnia.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#115832) Dißnäëß válasza VoidXs (#115828) üzenetére


Dißnäëß
veterán

De ez a kijelentés a legelső oldalon azonnal, ez nagyon omfg:

Silent Angel’s rigorous approach preserves the integrity of the source and delivers a high-purity signal to connected components, for a performance unattainable with typical Network Switches.

Úgy megkérdezném elegánsan a CEO-tól amúgy: anyád hogy van ? :U

Hú de felb**z az ilyen lehúzós duma..

Én ezt büntetném, vagy egy TP-Link helyében perelnék. Ott Amcsiban úgyis lehet minden szarért ..

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#115833) orbano válasza VoidXs (#115831) üzenetére


orbano
félisten

Nem állítható. Egy USB van a hátulján és kész.
Vigyem akkor vissza?

Dißnäëß: hát ez konkrétan hazugság.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#115834) VoidXs válasza Dißnäëß (#115832) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ugyanezt a hülyeséget olvassuk a fórumon nap mint nap, miért pont itt húz fel? Amúgy volt már pár magasrangú emberke kamucégeknél, akitől hasonlót kérdeztek, egyedül az AudioQuest válaszolt: "az igazság rontja az üzletet".

#115833 orbano: Az UMIK-ot is szét kell csavarni hozzá, hogy állítani tudd. Ha teljes csendben is ott az 1 kHz mindkét gépeden, akkor vidd vissza.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#115835) Joe123 válasza Dißnäëß (#115826) üzenetére


Joe123
aktív tag

Word clock vajon minek rá? Az is csak a vakítás része? Főleg hogy azt írja 10MHz, a hálózati rész meg gondolom csak gigabites. :D

(#115836) VoidXs válasza Joe123 (#115835) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Word = 16 bit. Hogy ez egy switchnek minek, azt nem tudom :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#115837) orbano válasza VoidXs (#115834) üzenetére


orbano
félisten

Van egy Dayton IMM-6-om, bedugtam a laptop jackjébe, +5dB headroomot írt a REW az Omnitronicshoz képest.

A vér nem válik VAZZE!™

(#115838) Joe123 válasza VoidXs (#115836) üzenetére


Joe123
aktív tag

Jó hát ha te sem, akkor nem pironkodok. :))

(#115839) VoidXs válasza orbano (#115837) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

1000% THD :Y

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#115840) kutyek válasza orbano (#115837) üzenetére


kutyek
senior tag

Megint brutál a torzítás. REW-et melyik tutorial alapján használod? A mérés előtt a jelszintet kalibrálod? Van független hangnyomásmérő, ami a jelszint beállítás során referencia lehet? Input / output device-ok hogy vannak beállítva a méréshez? Mivel a Daytonnal is invalid az eredmény, szerintem ez nem az Omnitronic mikrofon hibája, hanem valami szisztematikus / módszertani probléma a méréssel...

(#115841) orbano válasza VoidXs (#115839) üzenetére


orbano
félisten

Gondolom a Lenovo bemente ilyen fantasztikus. Rendelek egy UMIK-1-et, remélem az normális számokat ad.
Jajj egy kérdés: a "Fundamental" a dist. grafikonon miért egy konstans 100% mindig?

A vér nem válik VAZZE!™

(#115842) orbano válasza kutyek (#115840) üzenetére


orbano
félisten

Nem kalibrálok, nincs mérőm. Leellenőriztetem REW-val mérés előtt, hogy van e neki elég hangerő, és amikor azt mondja, hogy van, akkor megküldöm. Azt gondoltam, hogy itthon b*zuzni az utózengéssel meg nézegetni lent a frekimenetet és kísérletezni az elhelyezéssel elég lesz ez így.
Közben annyit "fejlesztettem", hogy a digitális kimenetet 0dB-re állítom, a DAC így a full 2.17V-ot küldi a végfokra közvetlenül, azon meg beállítottam egy olyan hangerőt (van neki csatornánként potija), hogy az még pont kellemesen hangos legyen, ha véletlenül valami szoftveres galiba van és normál használat közben kimenne 0dB.

A vér nem válik VAZZE!™

(#115843) VoidXs válasza orbano (#115841) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Sosem volt ilyen mértékű problémám semmilyen integrált bemenettel. Rossz a zajuk nagyon, de nem egy ekkora 1 kHz-es csúccsal. A fundamental kiakad 100%-nál clippeléskor, hiszen minden freki feljebb vándorol.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#115844) orbano válasza VoidXs (#115843) üzenetére


orbano
félisten

Ez a 100% fundamental csak az SPL kalibráció hiánya? Nem igazán értem ennek a résznek a matekját.

A vér nem válik VAZZE!™

(#115845) monroe8609


monroe8609
aktív tag

Nekem ez nem tiszta! Van egy régi erősítőm tele analóg rca kimenettel..azt hogy csatlakoztathatom a tv-re? a tv-n optikai,scart stb minden van..egy konzol és egy apple tv van bekötve tvbe hdmi-vel.hogyan tudom az erősítőt működésre bírni? rca-jack a legjobb megoldás?

(#115846) VoidXs válasza orbano (#115844) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem, az SPL kalibráció már felvétel utáni korrekció, neked már a felvétel hibás. Semmi utólagos változtatás nem fog rajta segíteni.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#115847) denesdr


denesdr
addikt

Vasárnap esti: [link]

(#115848) orbano válasza VoidXs (#115846) üzenetére


orbano
félisten

Akkor egyszerűen akkora az alapzaj, hogy mire elérem azt a hangerőt, hogy meglegyen a méréshez a megfelelő jelszint, addigra clippel a mikrofon? Csak fura hogy mindkettő. Tényleg ennyire gyatrák a laptopok aljzatai?

A vér nem válik VAZZE!™

(#115849) VoidXs válasza orbano (#115848) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Előbb próbáld ki mindkét gépen, hogy tényleg ez-e. Én ilyen rossz zajt sosem láttam még, ezen a ponton a szakadt kábel is reális.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#115850) kutyek válasza orbano (#115848) üzenetére


kutyek
senior tag

De hát mindkét mikrofonnal előáll a probléma, nem igaz? Az Omni USB, a Dayton analóg (jack), nem hiszem, hogy a laptop jack aljzat pont úgy szar, hogy ugyanazt a hibát produkálja, mint a másik miki USB-n... vagy félreértettem vmit? Pont emiatt gondolom (vagyis hogy mind USB, mind analóg mikrofonnal ugyanaz a baj), hogy a méréssel lesz valami szisztematikus probléma. szvsz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.