Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112251) cappa72 válasza Jorgi Kormi (#112248) üzenetére


cappa72
nagyúr

:D
Ultra, aztán giga, Terra, Peta, exa,. -high3nd
Teljesen logikus. :K

Nekem jó a sima hifi is.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#112252) Dißnäëß válasza sejt (#112247) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nálam a saját. :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#112253) Jorgi Kormi válasza wm2 (#112250) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Pakson vettem az atomerőmű mellett egy haciendát , ott lesz "elszállásolva" és direktbe kötve az erőműbe. ;] ( Esténként szabadtéri zenehallgatás a szomszédokkal és az erőmű dolgozóival , az első nyitónapon : AC/DC High Voltage című lemezbemutató sokadszorra)

[ Szerkesztve ]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#112254) Eugene Roe válasza denesdr (#112241) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Egyéni :D csak buzzword lett pár éve a "bespoke", mert a milliárdosoknak azzal bármit el lehet adni. Neki sárga led lesz ott ahol másnak kék, és rögtön megér +2000$-t :P

Vagy amikor nem lenyíló listából cseréltheted a biztosítékot, vagy csatoló kondít más típusra, hanem hívj fel (milyen ismerős ez valahonnan) vagy írj e-mailt. Miközben ez csak akkor lenne érték, ha Yamaha a napi 200 legyártott termékből a te kedvedért kivenni egyet a szalagról átalakítani. Miközben itt az megy, hogy a ~kézzel 3 nap / 2 hét alatt elkészülő terméknél az adott lépésnél egy másik fiókot húz ki az összeszerelést végző személy.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#112255) wm2


wm2
őstag

Ez most nem a híg end, de az árakhoz hozzátartozik a forint remek helyzete meg stb. költségek (pl szállítás) növekedése. Szemezgettem egy erősítővel 2018-19 környékén, ami olyan 250-70 volt. Most majdnem 400. Mi magyarok meg ugye egyből az árat nézzük és szörnyülködünk, mert annyira előre haladunk ugye, hogy az rettenetes. :DDD Az AS dobozaim csak egy százassal lettek drágábbak 1 év alatt.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#112256) Bali27 válasza wm2 (#112255) üzenetére


Bali27
addikt

Ezt hívják fényes győzelemnek Prüsszel felett :)

(#112257) fehér_ember válasza wm2 (#112255) üzenetére


fehér_ember
addikt

Van megoldás: Használtpiacról kell vásárolni, ott a nem túl régieket akár már félár környékén, a régieket meg sokszor töredék áron be lehet szerezni.

(#112258) fererencz89 válasza fehér_ember (#112257) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Ez igaz, csak sajnos a használt piacon is ugyanúgy csúnya dolgok történnek az árakkal. :(

Nem szotkam hibázni.

(#112259) wm2 válasza fehér_ember (#112257) üzenetére


wm2
őstag

Nem szeretem a magyar használt piacot. Rosszak a tapasztalataim.

Ozora <3

(#112260) btraven válasza Eugene Roe (#112254) üzenetére


btraven
őstag

Akkor már értem miért raknak mindenre idegesítő kék ledet.
Hogy plusz pénzért lecserélhessék kellemes sárgára.

(#112261) btraven válasza btraven (#112260) üzenetére


btraven
őstag

Ilyen többszínű ledet kellene berakni, és akkor lehetne hangulat szerint változtatni a színt.

(#112262) _Smooth


_Smooth
senior tag

Sziasztok,

[link] ezzel kapcsolatban kérhetnék segítséget?

Köszi előre is.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#112263) BIGi75 válasza _Smooth (#112262) üzenetére


BIGi75
senior tag

Nekem van néhány Yamaha cuccom: RXV685, RS500, RN602.
Az RN602 sztem ebben az ársávban elég jó választás. Normális DAC-al, 5,6Mhz DSD-vel, streaminggel, musiccast telós appal. Így nem kell külön dedikált eszközt lejátszáshoz.

(#112264) wm2 válasza _Smooth (#112262) üzenetére


wm2
őstag

A Yamaha RX-A1080-at bátran merem zenehallgatásra is ajánlani. Egy nagyon jó ESS chip van benne. Ill. a phonoja sem vészes. Viszont Aventage szériáknak megkérik az árát. Van egy szintén régebbi belépő RX-V681 is itt Dali Zensorral, amiről rádió szól általában. Viszont régi modell révén a Tidalhoz már nem tudsz csatlakozni (a többit nem néztem). Összehasonlítva a Lindemann Network II-vel meg mondanom sem kell, hogy azért ez más kávéház. Bár az AV controller egész jó kis app, azért sztereóban a “pure direct” módot nem árt bekapcsolni.

Ozora <3

(#112265) hawrlantb


hawrlantb
tag

Sziasztok! :C
Segítséget szeretnék kérni a hozzáértőktől egy alap hangrendszer összeállításában.
Úgy néz ki a sztori, hogy egy komplex, rendezvényekre (esküvő, kis zenekarok, rendezvények, bulik stb.) megfelelő hangrendszert szeretnénk összerakni. Ez az első kör még nem terjed ki minden részre (monitorállás, profi mikrofonok stb.) Mivel pályázathoz kapcsolódik vannak bizonyos megkötések is, ezeket lentebb részletezem. Volt egy eredeti koncepció kb. 1-1,5 évvel ezelőtt de az árak alakulása miatt kicsit lentebb kell adnunk a minőségből sajnos.

Szóval a most beszerzendő komponensek specifikációval a következők:
2 db aktív hangsugárzó (min. 800W/db)
2 db tok a hangsugárzóhoz
2 db mélysugárzó (min. 1200W/db)
2 db tok a hangsugárzóhoz
1 db keverőpult (min. 6 csatorna)
4 db 10 m hosszú XLR
2 db szatellit cső
1 db mikrofonszett
Eredetileg így nézett ki az összeállítás:
2 db QSC KW122 + tok
2 db QSC KS118 + tok
1 db Yamaha MG16 XU
1 db Sennheiser XSV 1-835 Dual-A
+ kábelek, szatellit csövek

A keret amibe bele kéne férni: kb. bruttó 2,5 - 2,8 MFt

Kérlek, hogy segítsetek mivel tudnám a fenti eszközöket kiváltani úgy, hogy hatalmas minőségromláshoz ne vezessen. Ha már abban segítetek, hogy milyen márka (Yamaha, EV, HK, RCF .... ?) irányába mozduljak el, az is nagy segítség lenne.
Előre is köszönöm mindenkinek! :R

(Ha véletlen offtopic akkor légyszi irányítsatok a megfelelő helyre)

(#112266) Dißnäëß válasza hawrlantb (#112265) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Tégy ajánlatot denesdr szettjére tokkal-vonóval és táncoljatok reggelig, sokáig. :))

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#112267) denesdr válasza Dißnäëß (#112266) üzenetére


denesdr
addikt

Áhh, nekem nincs tokom (se vonóm) hozzá. :D

(#112268) ozzy711 válasza denesdr (#112267) üzenetére


ozzy711
őstag

2 db aktív hangsugárzó (min. 800W/db)

Ez azért már a hypex-eknek is kicsit magas léc. ;]

(#112269) denesdr válasza ozzy711 (#112268) üzenetére


denesdr
addikt

Ja, bár ha a legnagyobb aktív modult nézzük, az le tud adni 1100 Wattot, igaz, hogy 500W+500W+100W/4 Ohm formájában.

(#112270) denesdr válasza denesdr (#112269) üzenetére


denesdr
addikt

Bár a két 500 Wattos csatornát lehet hidalni és így meglehet az 1000W/8Ohm + 100W a magasnak, amennyiben kétutas doboz is elég. ;)
A tipikus PA topládák mondjuk amúgyis kétutasok szoktak általában lenni.

[ Szerkesztve ]

(#112271) Dißnäëß válasza ozzy711 (#112268) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Hä ? :D [link]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#112272) ozzy711 válasza Dißnäëß (#112271) üzenetére


ozzy711
őstag

Jaj! :))

(#112273) Jorus válasza hawrlantb (#112265) üzenetére


Jorus
nagyúr

Itt lehet nagyobb eséllyel kapsz választ - Hangtechnika (pa, stúdió, analóg, digitális, pc)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#112274) _Smooth válasza wm2 (#112264) üzenetére


_Smooth
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek a választ.

Akkor ezekkel a lenti erősítőkkel még 80-90k-ért sem igazán érdemes foglalkozni?
És a két hangfal? Vagy ilyen összegért lenne sokkal jobb?
Yamaha NS-F500 és NS-F700 párosok. (180 és 220k/pár)

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#112275) _Smooth válasza wm2 (#112264) üzenetére


_Smooth
senior tag

Illetve mit értesz ez alatt?
"Összehasonlítva a Lindemann Network II-vel meg mondanom sem kell, hogy azért ez más kávéház."

Egy ilyen Lindemann + a lenti erősítők egyike egy jó párosítás lehet? Vagy éppen, hogy gagyibb a korábban említett erősítőhöz képest?

Ha az erősítő tényleg ennyire kis szerepet játszik a jó hangzásban, akkor a korábbi kérdésem most sokkal jobban kihegyeződne a lenti két hangfalra (bár korábban hallottam olyat, hogy valami nagyon durva chippel szerelt fejnek köszönhetően - nyilván azzal pariban lévő hangfalakon keresztül - olyan színpadképet adott, hogy összesírta magát a hallgató. De akkor ezek szerint, az ebben a kategóriában esélytelen).
Ha pedig érdemes ezekkel a hangfalakkal továbbmenni, akkor erősítőre is kérnék javaslatot.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#112276) wm2 válasza _Smooth (#112274) üzenetére


wm2
őstag

Ez igény függő. Ha megelégszel a Spotify minőséggel, akkor elég. Sőt az “enhancer” funkcióval sokat segít az MP3 dalokon. Ha kicsit többet akarsz, akkor viszont érdemes egy jobb erősítőbe invesztálni. Pl. AVENTAGE a Yamahanál. Ezekre jobb dobozokat is köthetsz. Hallgatózás és ízlés kérdése. Kategorikusan kijelenteni, hogy ez vagy az a jó, vagy jobb szvsz nem lehet. A Lindemann Network meg hálózati lejátszásban sokkal jobb. Minden téren. Ugyanakkor ez csak egy példa volt. Az a baj a házi mozik kínálta lehetőségekkel, hogy korlátoltak és körülményes a kezelésük. Ez tapasztalat. A hangzás csak ezután jön. Ill. bizonyos “házimozi” funkciókat csak akkor tudsz megkerülni, ha pure directben hallgatod, de egyes típusoknál még akkor sem.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#112277) btraven válasza Dißnäëß (#112271) üzenetére


btraven
őstag

Itt a megoldás hogy Hi-Fi cuccainkat lehessen egy soundbar-on is hallgatni.

(#112278) Visormail


Visormail
addikt

Üdv!

[Perfectacoustic] oldalán ki van írva, hogy a termékek 20% kedvezményt kaptak. Ezek szerint mindenen már rajta van? Aki ismeri az ottani árakat meg tudja erősíteni?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#112279) Tamoo válasza Visormail (#112278) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Kérdezd meg a kutyakozmetikust!

(#112280) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Nyíregyházán, vagy Debrecenben tudtok ajánlani valami normális hifi szervízt? A kereső olyanokat dobott, ahol a televizió és a videómagnó szerepelt mint hívószó... :DDD
Egy komolyabb ( számomra legalábbis ) és viszonylag friss AVR-ről lenne szó.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#112281) Dißnäëß válasza embe (#112280) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nincs.
Bp.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#112282) fererencz89


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

"Abszolút!"

[ Szerkesztve ]

Nem szotkam hibázni.

(#112283) denesdr válasza fererencz89 (#112282) üzenetére


denesdr
addikt

Lágyabb, gurulósabb! :))

Okoz, csak nem merjük ezt kimondani. :D

(#112284) embe válasza Dißnäëß (#112281) üzenetére


embe
nagyúr

Akkor marad a Totel. :((

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#112285) Jorgi Kormi válasza fererencz89 (#112282) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Mindig is tudtam , hogy a réz az igazi , semmi csilli villi ezüstös flanc . ( És ezentúl minden sz@rt rárakok a hifi cumókra és lesz ezotéria mindjárt) ;]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#112286) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!
Szeretnék érdeklődni nálatok mélynyomó kérdéssel kapcsolatban. Van egy aktív sztereo monitor hangfalpárom, konkrétan Edifier S3000Pro, ez van kötve PC-re USB-n keresztül (használva a belső DAC-ot). Fasza nagyon, de szeretnék hozzá csatlakoztatni két darab aktív mélynyomót. Nem is erősítő kéne hozzá, hanem csak külső DAC. Ezzel hogy tudnám összekötni a hangfalakat és a mélynyomókat? Vagy ha erősítő is van, azzal is hogy célszerű összekötni? pl. RCA elosztó kábel kell ilyenkor vagy van valami szebb megoldás is?

Uhh, ha nem voltam tiszta akkor még jobban levezetem. :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#112287) denesdr válasza wolfman (#112286) üzenetére


denesdr
addikt

Ez nem lesz egyszerű feladat, mert a hangfalpárnak nincs semmilyen kimenete, amire a mélynyomókat köthetnéd.

Bár RCA-val megoldható lenne, de így nem tudnád használni az USB bemenetet, mivel a hangfalpár is RCA-val csatlakozna a PC-re (meg a mélynyomók is), illetve hangfalpár hangerőszabályzója nem vezérelné a mélynyomók hangerejét, tehát csak a PC-n tudnád ezt szabályozni.

[ Szerkesztve ]

(#112288) wolfman válasza denesdr (#112287) üzenetére


wolfman
veterán

Ezért mondom, hogy vennék hozzá egx külső DAC-ot mindenek elé, aztán abból lenne elosztva a hangfalak/mélynyomók felé. Csak hogy milyen útonmódon lehetne a legjobban, azt nem.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#112289) denesdr válasza wolfman (#112288) üzenetére


denesdr
addikt

Ja úgy igen, egy külső DAC (akár távos, hangerőszabályzós) vagy pedig egy hangkártya a gépbe, bár ez utóbbi gondolom van az alaplapon is.
De a hangfalpár saját távjáról való hangerőszabályzást mindenképp bukod.

Ha többcsatornás hangkártyát mellett döntesz, azzal nagyon profi módon be lehet lőni a main-sub integrációt PC segítségével.

[ Szerkesztve ]

(#112290) Dißnäëß válasza embe (#112284) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Bocs, hogy ilyen röviden szóltam, de ja. Ex-debreceniként, de megkérdeztem szakmabélieket, nem nagyon van már.. régi nagy nevek, műhelyek és boltok letűntek, eltűntek, tönkrementek, bezártak.

Esetleg magán hirdetésekben ha körülnézel, hátha találsz szakit, de ott garancia vagy ilyesmi nemigen lesz, elnéz valamit vagy történik akármi is egy komolyabb cuccal, majd behajtod rajta az árát ? (Pláne ha új). :(

Ezért írtam, hogy Bp.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#112291) Dißnäëß válasza Jorgi Kormi (#112285) üzenetére


Dißnäëß
veterán

És holnap mi fog kiderülni ? :U És milyen okot mondanak mögé, hogy akkor már igaz az, ami még ma hülyeség és kiröhögjük ? :U

Szóval ha holnap kiderülne, hogy a színezüst kimenőtrafó igazából nemhogy segít, még ront is egy csöves helyzetén, mit tehet az ember, nekimegy és perli az Audio Note-ot, vagy wtf ? :D

Egyetlen dolog miatt tisztelem a video-ban szereplő embereket: a zene és hifizés mint közös hobbi miatt, és a minőségre törekvés (mert azért akár mérnök, akár ezotéria vonal, az azért közös bennük, hogy senki sem Sokol-al szórakozik, vagy szép magyarosan "nem szarral gurít").

De ettől eltekintve, szerintem iszonyatosan mélyvíz, a RetroTech-es srác helyében nem léptem volna ár arra az ösvényre, még bekukkantani sem, de ő tudja. Csalódni nem csalódtam, csak ez a Bodor féle "ez tökéletes" olyan, mint mikor anyám húslevesét megkóstolom és ugyanezt kiejtem a számon, aztán jönne egy Michelin csillagos séf és kiköpné, hogy mi ez.

Annyira szubjektív az egész, hogy hihetetlen, innentől kezdve ezek a video-k mosolyogni jók, meg arra, hogy az ember tényleg, tisztelje a rajta szereplő (és belógó) :D egyéneket a zene, a minőség szeretetet miatt, de ebben ki is merült - legalábbis részemről - minden rokonszenv, mindkét tábor iránt.

Istenem, olyan jó egyedül sétálni..

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#112292) Dißnäëß válasza fererencz89 (#112282) üzenetére


Dißnäëß
veterán

17:55-nél elmegy egy villamos ? Ha igen, tudja valaki, hanyas ? Képtelen vagyok kihallani.. :O

A switch-hez: az én lejátszóm wifin kapja a motyót. Ha ráteszel a wifi router-emre egy féltéglát, kedves Long bácsi, a túloldalt én észlelek abból bármit is ? (És ha a szomszéd wifijét lopom ? Ő másik fázison ül + fél méterrel magasabban a telke, háza, mindene, mint az enyém - ritkább levegő, kevesebb molekula zavarja a jelét, mire elér a PC-mhez, mint a sajátom).

Szóval, minden tiszteletem a RetroTech srácé így utólag mégis. Hogy erre vállalkozott egyáltalán. :))

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#112293) Dißnäëß válasza denesdr (#112287) üzenetére


Dißnäëß
veterán

A fúró segít az ilyen bajokon általában, meg páka, némi rézdrót, és a mélyekre menő belső kábelezést ki lehet vezetni két hátsó terminálra egy leágazással.

És akkor erről meg tovább lehet vinni a "HIGH" jelölésű sub bemenetekre, woo-hoo. És menni fog a távszabályzó móka is. Ja, nem akarunk fúrni. Akkor nyista.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#112294) denesdr válasza Dißnäëß (#112291) üzenetére


denesdr
addikt

Várjuk a videó második részét, hátha lesz benne valami csattanóféleség. :))

Amúgy +1.

(#112295) fererencz89 válasza Dißnäëß (#112292) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Nekem az "Abszolút!"-tal volt némi gondom. Érdekes, hogy mindenki máshogy éli meg, de arra is van magyarázat. Kicsit olyan érzésem volt, hogy egymásra licitáltak, ki az aki jobban. :)

Másrészt, "a stílus maga az ember", nekem elég beszédes, ahogyan beszélnek. :D

[ Szerkesztve ]

Nem szotkam hibázni.

(#112296) denesdr válasza fererencz89 (#112295) üzenetére


denesdr
addikt

Az abszolút tényleg vitt mindent! :DD

Nem tudom más hogy volt vele, de szerintem tök kínos volt még végignézni is a videót, mintha egy csoportos terápia egyik összejövetelét láttuk volna. :U :D
A merőben eltérő válaszok a kérdésekre pedig igen beszédesek szerintem. Aki változásról számolt be, az talán épp olyasmit említett, amit szeretett volna hallani a megelőző tapasztalata alapján. Na de ez már inkább pszichomókia. ;)

(#112297) fererencz89 válasza denesdr (#112296) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

A tárgyak pakolászása viszont már érdekesebb. Sokszor hittem azt, hogy valami elektromos/mechanikus hiba van a rencerben, aztán az ijedtség után kiderült, hogy valamelyik tárgy "gerjedése" okozta. Valószínűleg nagyon sok ilyennel folyamatosan együtt él(het)ek.

Persze ez nem minden, több is lehet a dologban...

[ Szerkesztve ]

Nem szotkam hibázni.

(#112298) denesdr válasza fererencz89 (#112297) üzenetére


denesdr
addikt

Tárgyak akusztikus hatására gondolsz?

(#112299) fererencz89 válasza denesdr (#112298) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Igen. Azon túl, amiről a videóban szó van, a tárgyak rezegnek is. Pl egy könnyű, műanyag CD tok a készülékházon rezegve már érdekes hangot adhat ki. Nem feltétlen ez történt, persze. Tehát nem azt akarom kizárni, amit mondtak, csak árnyaltam.

[ Szerkesztve ]

Nem szotkam hibázni.

(#112300) liszi70 válasza denesdr (#112296) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Na de ez már inkább pszichomókia."

Mint ahogy ez az egész "szemfényvesztés" a videón. Finom ráhatás már a legelején, a "minden mindenre hatással van" frázisának puffogtatása, a felsőbbrendűség-érzés finom megpiszkálása, az emberi csordaszellem felhasználása. Tudott volna-e valaki ezek után nem rálicitálni a másik "hallási" tapasztalatára? :D
Egészen biztos, hogy bármilyen apróságot változtatunk a szobában, az fizikailag is hatással van, tehát banálisan közhelyes igazság, hogy mindennek mindenre hatása van. De hogy ebből mi meghallható, mi nem - tehát a lényeg! - még a legkisebb mértékben sem derül ki ebből a feleslegesen együtt töltött és videón rögzített szeánszból. :)
A világ legtermészetesebb dolga, hogy ha beígérnek egy változást, és az azt előidézni hivatott változtatást a szemünk előtt végrehajtják, akkor 10-ből 9 ember egészen biztosan keres és érzékel valamit akkor is, ha valójában semmi nem történt. Ennek a videónak, és az abban elvégzett "kísérleteknek" az értékelhetősége egész pontosan 0.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.