Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32701) ph2012 válasza xxxjjjkkk (#32697) üzenetére


ph2012
senior tag

Az első Whirlpool mosógép jó volt.

Nem pontosan értem, hogy mit jelent ebbe a marketing szövegben, hogy "érzékelik a mosnivaló mennyiségét és automatikusan ehhez igazítják az erőforrásokat...". Mit igazít automatikusan? A mosószer mennyiségét én adagolom, azt nem tudja szabályozni. Talán a víz mennyiségét szabályozza és a mosási időt? Ez a szöveg ezt jelenti?

[ Szerkesztve ]

(#32702) peppe79 válasza diegho (#32691) üzenetére


peppe79
senior tag

Mi sokáig használtunk egy Tefal Actifryt, csak sajnos az kb. 10 év használat után tönkrement. Nem volt olcsó, már akkoriban is bele került vagy 40 ezer forintba. A takarítása pofon egyszerű, és nem kell vesződni az olaj átszűrésével sem. Tény, hogy ez nem a 15 ezres kategória, viszont a fritőzzel ellentétben beéri 1-2 evőkanál olajjal is. Mi gyakran használjuk(tuk), így azzal az összeggel számolva, amit a felesleges mennyiségű étolaj vásárlására költöttünk volna, máris visszahozta az árát. Bár az is tény, hogy állagra más például a vele készített sült krumpli. Nekem jobban ízlik, mint az "olajfürdőben" készített, de van olyan is, aki inkább az utóbbira esküszik.
Szóval ezt csak alternatívaként hoztam fel. Utána kell számolni, és ki kell próbálni, hogy kinek melyik éri meg jobban.

[ Szerkesztve ]

(#32703) peppe79 válasza Csabroncka (#32699) üzenetére


peppe79
senior tag

Ok, bocs! Nem generálom tovább a feszültséget, a részemről elengedtem a témát. :R

(#32704) Mr.Csizmás válasza ph2012 (#32701) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

fordít egy részfordulatot a dobon, és a lendületből (gondolom a visszatápláló áramból, mint a flirt motorvonatokon) érzékeli és meghatározza a bennelévő súlyt.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32705) w.miki válasza peppe79 (#32702) üzenetére


w.miki
veterán

de miket lehet egy ilyenben sütni?
Rántott hús is mehet, vagy csak hasáb krumpli? Halak? Más egyéb?
Van már olcsóbb LIDL-s változata is.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#32706) Csabroncka válasza ph2012 (#32701) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Talán a víz mennyiségét szabályozza és a mosási időt?

Pontosan! Egyébként a dobban található ruha tömege alapján szabályozza.

"in medias res"

(#32708) peppe79 válasza w.miki (#32705) üzenetére


peppe79
senior tag

A LIDL változatot nem láttam még, de utánanézek majd. Mi leginkább sült krumplit sütöttünk vele, de készítettünk már vele brassóit, húsgolyókat-fasírozottat, csirkemell csíkokat-csirkemellet, krutont, bundás kenyeret, mirelit kajákat stb-stb. A neten találsz elég sok receptet. A rántott hús viszont nekem jobban bejön a sütőben sütve.

(#32709) pjen válasza Csabroncka (#32706) üzenetére


pjen
félisten

Igy van.A én LG- m ha beállítok egy intenzív 60 fokos mosást,lazán töltött dobbal egy óra ötven percet ír.Viszont ha bele tömöm a 6 kg ruhát,hajlamos három és fél óráig mosni.A víz felhasználás nem érdekel tulzottan.

[ Szerkesztve ]

(#32710) veze válasza diegho (#32691) üzenetére


veze
őstag

én a lidlben vettem kb 2,5 éve 11500 volt
kb ilyen[link]
a különbség annyi hogy az idő visszaszámlálója ( bal oldalon a mienknek tekerős , nem digitális)
kicsit torz a kép is mert hátrafelé hosszabbde nem találtam jobbat.
természetesen kiemelhető belőle a háló nyelestől.
A nyeles hálós részt be lehet csúsztatni sütéskor a kissé pupos ives részbe (a nyél alatt/előtt látszik)
Ha a hálós kosarat kivettük utána ez a rész is komplett kiemelhető egyben, a kezelőszervekkel együtt egy egységet tartalmaz, ( a képen a fényes elejü panel az elején a gombokkal ) a belső felén ezen van a fütőszál is. Ha a helyére illesszük akkor gyakorlatilag elmerül az olajban a fűtőszál része , egész le a fenekéig, mintha egy merülőforraló lenne.
Végül, ha már a kosarat meg ezt a komplett vezérlőegységet is levettük, kiemelhető az edényzete és könnyedén kezelhető
Ha a három darabot kivettük akkor már csak a ház része marad. és külön darabokra szedve így könnyedén takaritható.
a középső betétes részen vastag késes csatlakozó van, az csuszik bele egy erre kialakított aljzatba ( mintha egy konnektor lenne) mikor összerakjuk , igy van megodva a levehető fütőegység áramellátása, emiatt könnyen leszedhető. Természetesen összerakott állapotban lehetetlen hozzáférni ehhez, és a burkolatok is ugy vannak megoldva hogy összerakott állapotban ha rácsorog bármilyen folyadék nem tud oda/belefolyni
Van benne egy védelem (reset gomb) ha véletlen olaj nélkül bekapcsolnák , akkor sem tud szétégni mert a védelem le fogja kapcsolni mielőtt széthevülne. ( ilyenkor nem áll vissza alapüzemmódba, be kell nyomni előtte ezt a bizonyos reset gombot)
két és fél éve használjuk , nincs vele gond, gyorsan süt, gyakorlatilag az olajba van merítve a fűtüőszál így gyorsan adja át a hőt

[ Szerkesztve ]

(#32711) diegho válasza Met (#32693) üzenetére


diegho
nagyúr

Köszi. Mennyi idő alatt készül el benne egy adag krumpli?

(#32712) Teaway válasza peppe79 (#32698) üzenetére


Teaway
veterán

„román gyártású Karchert kell vásárolni, az a tuti”

Olyant vettem :D Kizárólag a műhelybe/pincébe szemetet szedni.

Nincs itthon csokid??

(#32713) Csabroncka válasza Teaway (#32712) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

cél hardver

"in medias res"

(#32714) Met válasza diegho (#32711) üzenetére


Met
nagyúr

Bocs de ilyeneket nem szoktam mérni :B

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#32715) Zeki válasza Csabroncka (#32700) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nálunk van külön választható opció a szennyezettebb ruhára is. Így a kevesebbet is több vízzel mossa (gondolom).

(#32716) xxxjjjkkk válasza Teaway (#32712) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

El ne mond neki, hogy a német gyárakba is románok dolgoznak.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#32717) Imurai


Imurai
tag

Sziasztok, mosogatógépet szeretnék venni.
Van rá kb 100.000 pénzem, mit ajánlotok?
Egy szabadon álló, 60x60-as helyre menne be, a legfontosabb szempont az, h jól mosson el mindent és örülnék annak is, ha nem enne sokat. Egyéb szempontom nincs :)
Köszi!

(#32718) #94529552 válasza peppe79 (#32702) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nemrég volt kapható a Lidl-s változata 24,9k-ért, és talán még kapható valamelyik boltjukban, ha valakit érdekel. Produktvideo | Silvercrest Heißluft-Fritteuse

(#32719) w.miki válasza #94529552 (#32718) üzenetére


w.miki
veterán

ez a #forrólevegős olajsütő, #fritőz ugyanazt tudja, mint a Tefal ActiFry?
Te használsz ilyet? Miket sütsz benne?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#32720) Morris válasza Imurai (#32717) üzenetére


Morris
veterán

Bosch vagy siemens

(#32721) diegho válasza Morris (#32720) üzenetére


diegho
nagyúr

Nekem is a Bosch-t ajánlották, de AEG-t vettem. Akkor ugyanabban az árban az AEG full rozsdamentes acél volt belül, a Bosch meg műanyag, ráadásul az AEG-t 5 év garanciával kaptam. Kollégámnak Bosch volt és pár év után a műanyag átvette a szagokat, bármit is csinált, büdös volt a gép.

(#32722) peppe79 válasza #94529552 (#32718) üzenetére


peppe79
senior tag

Ez sajnos nem a Tefal Acityfry, hanem a Tefal Fry deligh koppintása. Ez csak egy picike sütő, ami a forró levegőt keringeti, de nincs benne forgólapát. Vagyis lényegében hasonlóan viselkedik, mint a normál villanysütők. Van egy hasonló készülékem, de az sajnos nem sokat ér.

Az Actifry annyiban különbözik. hogy van benne egy keverőlapát, ami a folyamatosan kevergeti az ételt a kevéske hozzáadott olajban, így sokkal egyenletesebb, ropogósabb sütést eredményez.
Én ebből is az újabb, 2 in 1 változatot néztem ki magamnak, hogy a felső tálcán panírozott ételeket is tudjak sütni.

(#32723) Mr.Csizmás válasza Imurai (#32717) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ikea? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32724) #94529552 válasza w.miki (#32719) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem, nincs ilyenem. Csak felfigyeltem erre az újságban. Majd lehet, időszerű lenne a régit lecserélni. De magam se tudom melyik lenne jobb választás.
Pl. valami olcsó házmester(hausmeister) szerűt, vagy kicsivel többért egy márkásat, mondjuk Tefalt[link], vagy Lidl/Aldist, mert a HM-nél elvileg jobb minőségűek.
Esetleg praktikus a szűrős Tefal is, de annak nem kivehető a tartálya.
Mondják, hogy jobban kihasználható amelyiknél szögletes a kosár.
Aztán van még ilyen forgó-morgó ;] DeLonghi F-28311 Roto 26k-ért.
Itt is van pár vélemény.

(#32725) peppe79 válasza #94529552 (#32724) üzenetére


peppe79
senior tag

Nekem van itthon fogódobos, olaj nélküli sütőm, meg halogénes sütőm is, de egyik sem ér egy fillért se. Az olcsó készülékek közül egyedül a "hagyományos" fritőzök a használhatóak, feltéve persze, ha valakinek ízre bejönnek még az "olajfürdőben" készült ételek. Én már annyira nem kívánom az ilyet.
Az Actifry-t nagyon bánom, hogy tönkrement, mert semmilyen más sütőt nem találtam, ami az általa készített sült krumpli ízét, állagát megközelítené. Sajnos elég gyenge a készülék keverőlapátja, és a teteje, így nagyon vigyázni kell rá. Igaz, az enyém így is bírta vagy 10 évig...amíg el nem füstölt szegény.

(#32726) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Minden télen volt problémánk a penésszel, de most hogy idén megszületett a kisfiunk és kb minden nap megy a mosógép eléggé elharapódzott a helyzet.
Páraelszívó gépünk van, de szerintem ahhoz hogy megbirkózzon a helyzettel 0-24ben kéne mennie.
Arra jutottunk, hogy veszünk egy szárítógépet. A keret sajnos eléggé korlátozott, emiatt csak használt jöhet szóba. 50 körül meg kéne úsznunk.
Sose volt még szárítógépünk, nem ismerem őket. Most amennyire utánaolvastam azt látom, hogy a legjobban akkor járnánk ha hőszivattyúst vennénk. Ennyiért viszont nem tudom, hogy van e olyan amit meg szabad venni.

Ezeket találtam:

INDESIT HPD8416AT

AEG (ez mondjuk drágább, de alkuban jó vagyok :DDD )

Elektrabregenz tkf 3500

Elektrabregenz tkf 3500 (ez hibás, nem tudom ez mekkora probléma lehet)

Ez nem tudom hogy hőszivattyús e

Ariston

Szóval nem tudom, hogy ezekbe bele szabad e ugrani, vagy jobban járok ha veszek egy kondenzációst,mert ott talán ennyiért nagyobb eséllyel találok jót?

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#32727) Mr.Csizmás válasza madmike (#32726) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

elektrabregenz az osztrák szarvasi gépgyár kb., magyar manual nincs - legalábbis ami hozzámkerült mosógép manual fordításra, az két A4-es lap volt félbehajtva :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32728) madmike válasza Mr.Csizmás (#32727) üzenetére


madmike
őstag

A Szarvasit szeretik a magyarok, akkor ez se lehet olyan rossz :)

Amugy ehhez a szárítógéphez éppenséggel találtam magyar leírást.
A szervizeléstől félek. Mennyire drága ezeket javíttatni?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#32729) Voice24 válasza madmike (#32726) üzenetére


Voice24
őstag

Nyilván senki nem lát bele a másik pénztárcájába, illetve a napi gazdálkodásába, de én inkább vágnák bele egy újba. Szinte minden nagyobb üzletláncnál vagy webáruháznál elérhető 0%-os thm-es áruhitel, ha nem is állandóan, de elég gyakran. Azért 10-15 vagy akár 20 hónap alatt simán ki lehet fizetni egy új gép árát, és akkor legalább tudod, hogy új és garis a gép, ergo nyugodtabban alszol.
Mi egy éve vettünk whirlpool hőszivattyúsat, eddig teljes mértékben meg vagyunk vele elégedve, mindenféle belerakott ruhát szépen szárít, semmi nem megy össze.

Imurai: mi ilyet vettünk másfél éve, igaz, akkor sikerült 100-ért megvenni. Az itteni negatív véleményeket én nem osztom, semmi gond nincs vele, ráadásul 2+2 év gyári garival volt.

[ Szerkesztve ]

(#32730) xxxjjjkkk válasza Voice24 (#32729) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Anyám anno vett egyet, de egyszer használta, mondván, hogy úgy összegyűr mindent, hogy a polokat is vasalni kell.
Most nem tudom mennyivel jobb a helyzet.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#32731) Voice24 válasza xxxjjjkkk (#32730) üzenetére


Voice24
őstag

Párom imádja a szárított ruhákat, puhák, és egyáltalán nem gyűröttek, ha valaki nem háklis rá, simán felveheti a frissen kiszedett pólót. Persze ennek az a feltétele, hogy lehetőség szerint mindjárt ki legyenek szedve a ruhák a program végén (bár a mi gépünkön is van olyan opció, ami a lejárat után bizonyos időközönként átforgatja a dobot).

(#32732) xxxjjjkkk válasza Voice24 (#32731) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

ez olyan 10-15 éve volt, én nem vagyok háklis rá, de úgy néztem ki benne mint egy csöves
valami mosó szárítógép volt, valami indesit jellegű csoda, mondjuk nem is bírt sokat

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#32733) Morris válasza madmike (#32726) üzenetére


Morris
veterán

Nem akarok bele vauvau, de én a helyedben vennék egy páramentesítő gépet is.
Az lesz a tuti. Ez karban tartja a párát a lakásban. Mellé pedig efy jobb szárító gép. Ha ezek ellenére sem szűnik meg a penész, akkor hőszigetelni kell!

(#32734) madmike válasza Morris (#32733) üzenetére


madmike
őstag

Mint korábban írtam van páramentesítő gépünk, egy 20l/nap teljesítményű Trotec. Szerintem egész nap kéne mennie ahhoz, hogy ne legyen gond, akkor nem győznénk fizetni a villanyszámlát.

A ház pedig le van szigetelve, körbe 10cm. Nyílászárok műanyagok. Első körben azon agyaltam, hogy ezekre rakok szellőzőket, majd utána jött, hogy lehet hogy egy szárítógép is megoldaná a problémát.

Amugy a fő gond nálunk, hogy kb 60cm mélyen van a talajvíz.

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#32735) TheProb válasza TheProb (#31649) üzenetére


TheProb
veterán

Sziasztok!

Múltkor panaszkodtam, hogy az őrületbe kerget az albis hűtő. Most "végre" fel tudtam venni a kattogását. Van itt esetleg valami hűtőkkel suttogó, akinek mond ez valamit?

[link]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#32736) blattida válasza madmike (#32728) üzenetére


blattida
nagyúr

Ötvenezer környékén max hibás hőszivattyúst találhatsz. Normális, hibátlan kondenzációs gépet nyugodtan vehetsz, szerencsére a javításuk sem egy vagyon.
Új hőszivattyús akkor éri meg, ha sokat használnátok (minden nap).

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32737) Morris válasza madmike (#32734) üzenetére


Morris
veterán

A szárítógép is eszi az áramot. Persze inkább az, mint a penész.
Ha a rengeteg mosás miatt van sok pára, akkor kiváló döntés. Esetleg a szabadban nem tudtok teregetni?
A légbevezető jó dolog. Nekem 3 is van. Igaz egy abból le van zárva. De higro szabályzású. Párára nyit/zár.

(#32738) xxxjjjkkk válasza madmike (#32734) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

elméletileg nektek akkor egy trotec 75 van, ami max 320Wot fogyaszt ami durván 230kWh/hó ami durván 8500ft
nem tudom mennyi a tényleges fogyasztása, de ez a max, lehet a fele is, én megpróbálnám, hogy mennyit fogyaszt ténylegesen
veszel egy gépet 50ért van egy várható élettartama, van egy fogyasztása, mellette amúgy is megy a trotec is, lehet ugyan ott vagy, ha inkább a villanyszámlát fizeted, ha a havi lebontásba nézed a belefektetett pénzt

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#32739) madmike válasza xxxjjjkkk (#32738) üzenetére


madmike
őstag

TTk70E van, de a gondolatmeneted attól még helytálló :)

Morris:
nyáron kint teregetünk, meg ugye akkor szinte mindig nyitva vannak az ablakok legalább bukóra, akkor sosincs gond a penésszel. Szerinted ezek a szellőzők elégségesek lennének? Mekkora páratartalomnál nyitnak? vagy ez szabályozható?

Blattida:
itt belinkeltem pár gépet. Ezeket hibátlannak hirdetik. Véleményed szerint mindegyik felejtős?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#32740) peppe79 válasza madmike (#32726) üzenetére


peppe79
senior tag

"...kb minden nap megy a mosógép eléggé elharapódzott a helyzet.
Páraelszívó gépünk van, de szerintem ahhoz hogy megbirkózzon a helyzettel 0-24ben kéne mennie."

Páramentesítő géppel, az este 20 órakor kiteregetett ruháink, reggel 4-5 órakor már csont szárazak szoktak lenni...mint ahogy a levegő páratartalma is a fürdőszobában, ami reggelre RH 40% körüli.

(#32741) pjen válasza madmike (#32739) üzenetére


pjen
félisten

Azt nem próbáltad,hogy legalább 1 ablakot,ahol a legnagyobb a pára nyitva hagysz bukóra.szerintem nem emelkedne lényegesen a fűtés számlád.És a komfort érzet sokat javulna.

(#32742) blattida válasza madmike (#32739) üzenetére


blattida
nagyúr

Az 5+ éves hőszivattyús gépeket kerülni kell, már csak azért is, mert már biztos, hogy többet fogyasztanak, mint a névleges, akkor is, ha látszólag hibátlanok. Túl nagy lutri belőlük a használt.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32743) dobozs


dobozs
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy Samsung szárítógéppel valakinek van tapasztalata?

(#32744) Bacusuz válasza Morris (#32737) üzenetére


Bacusuz
őstag

A légbevezető jó dolog. Nekem 3 is van. Igaz egy abból le van zárva. De higro szabályzású. Párára nyit/zár.
Nekem is van egy Aeroco 916 szellőztetőm, higro szabályzású, teljesen sosem zár be.
Azt vettem észre, hogy hűvösebb van annál az ablaknál ahova szereltek, nem valami kellemes érzés.
Neked bezár teljesen, vagy picit mindíg nyitva van?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#32745) Morris válasza Bacusuz (#32744) üzenetére


Morris
veterán

Mindhárom lezárható manuálisan. Ebből egyet zártam le én, pont amiatt amit te is tapasztaltál. Egyszerűen húz be rajta a hideg.
A másik kettő van, hogy magától lezár, de jobbára félig mindig nyitva vannak.

(#32746) Met válasza Morris (#32745) üzenetére


Met
nagyúr

Egyszerűen húz be rajta a hideg.

Lehet rosszul gondolom, de ez a szellőztető nem azért van hogy ha magas a páratartalom akkor kinyit és szellőztet?
Ez sajnos azzal jár hogy ha kint hideg van akkor bent is. :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#32747) cadgers


cadgers
aktív tag

Sziasztok!

A holnapi nap folyamán mosógépet szeretnénk vásárolni, mert a mostani Indesit megadta magát. Mivel sajnos nincs időm átolvasgatni a fórumot addig, ezért az alábbiak alapján szeretném, ha tudnátok ajánlani valamit:

- Mindenképpen FELÜLTÖLTŐS legyen
- Megbízható márka minél több garanciával (Whirlpool kizárt)
- Előny, ha a mutatja a hátralévő időt a programból
- max 150 ezer Ft-ig!

Előre is köszönöm szépen!

(#32748) Zeki válasza madmike (#32734) üzenetére


Zeki
nagyúr

Most néztem az Auchan újságot.
Minden termékre van 0%THM, sok műszaki cikk kiárusításban, és drágább termékek 20 havi ingyen hitelre is vannak.

---
Dyson DC 62 Animal Pro kézi porszívó 68 ezer Ft, 20 havi ingyen hitelre is, önerő 6900Ft.

[ Szerkesztve ]

(#32749) Orlin válasza cadgers (#32747) üzenetére


Orlin
addikt

Szia!

Nekem az első van.Egy hete vettük.Szerintem minden kritériumodnak megfelel.4 év gari van még pár napig rá... :)
AEG

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#32750) madmike válasza Zeki (#32748) üzenetére


madmike
őstag

Köszi :)

Nem szeretnénk hitelt felvenni. Meg tudnánk venni egy uj gépet is kp-ra, de nyáron született a kisfiunk és azért megéreztük a kieső fizut. Tavasszal pedig garázsépítés és udvar térkövezés van kitűzve, ezért szeretnénk most ezt minél olcsóbban meguszni.

Végül arra jutottam, hogy veszünk egy kondenzációsat, már csak az a kérdés milyet.

Tőlünk nem messze találtam egy faszit aki használt gépeket árul 3 hónap garival.

Van neki egy Indesit idca 735 és egy whirlpool AWZ6812 (erről mondjuk semmi nifót nem találok)

Mindkét gép 40.000ft

Szerintetek jó lehet valamelyik?

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.