Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33151) soultrapp válasza ribarszki (#33150) üzenetére


soultrapp
senior tag

Az első kèpen a lyukak szerepelnek.
Semmi nem esett oda pláne nem annyi helyre,,plusz mèg vannak rajta további kis lyukak is,de egyèbkènt azokat a rèszeket takarja a műanyag is ami a második kèpen van rajta.
Rozsda nincs.
Szóval találd ki mitől lettek rajta a lyukak..

Ezek után mièrt vennèk bekot mègegyszer??

(#33152) ribarszki válasza soultrapp (#33151) üzenetére


ribarszki
őstag

Az fasza.. nem ott van összesajtolva a két lemez?
Nem mondtam, hogy újra ilyet vegyél, én se vennék ha ez lenne. Csak nem olvasni ilyen gondokról a neten. Szimering, csőrepedés az ok, de a kilyukadt belső az kemény.. 😲

[ Szerkesztve ]

(#33153) soultrapp válasza ribarszki (#33152) üzenetére


soultrapp
senior tag

Van ott egy kis süllyesztès ugye a műanyag miatt,hogy belefeküdjön ès gondolom vèkonyabb a lemez..
Na de ilyet.......mikor csak annyit látsz,hogy folyik alul a vîz....:(

Egyèbkènt meg minden más működik rajta. :) Csak így kuka vagy alkatrész.

Egyenlőre a bosch típust nèzegetem,de remélem valaki tud ajánlani vmi megbízhatót.

(#33154) PainKiller13 válasza soultrapp (#33149) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nekünk 7 éves a Beko, tökéletesen üzemel, szintén fém a belseje. Egyébként emagon szokott lenni újracsomagolt jó árban.

(#33155) pjen válasza soultrapp (#33153) üzenetére


pjen
félisten

Nekem a Bosch ment mqjdnem 9 évet,tönkre ment a szüvattyú.Most Gorenje van.Nem rossz,de nem egy Bosch.

(#33156) #94529552 válasza soultrapp (#33153) üzenetére


#94529552
törölt tag

Bosch

[ Szerkesztve ]

(#33157) Mr.Csizmás válasza soultrapp (#33147) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ikea lagan? 12 teríték, 4 programme.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33158) BB9000 válasza soultrapp (#33151) üzenetére


BB9000
senior tag

Nem vagyok mosogatógépszerelő, de nem tűnik végleg javíthatatlannak ez a 4 lyuk.

(#33159) pjen válasza BB9000 (#33158) üzenetére


pjen
félisten

Behegeszted?

(#33160) ribarszki válasza pjen (#33159) üzenetére


ribarszki
őstag

Sziloplaszt, gumiám, duck tape 😅.

De viccen kívül, amúgy ha a gumiám beleragadna, azzal meg lehetne próbálni átkenni a lyukakat. Kérdés mi oldódik ki belőle a mosogatás alatt..

[ Szerkesztve ]

(#33161) pjen válasza ribarszki (#33160) üzenetére


pjen
félisten

Akkor már inkább rozsdamentes szegecsekkel befoltozni.Mint régen a drótos tót. ;]

(#33162) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Electrolux mosógépekre csak egy év gyári garanciát adnak?

Let the Zone take me if I am.

(#33163) Morris válasza kutga (#33162) üzenetére


Morris
veterán

Igen.
De nem csak mosógépre, hanem úgy általában az össze elux cuccra 1 év a jellemző. Felhasználó barát hozzáállás.
Nemigen bíznak magukban.

[ Szerkesztve ]

(#33164) kutga válasza Morris (#33163) üzenetére


kutga
nagyúr

Már nem ajánlott kategória?

Felültöltős kellene, ezt néztem.

Igazából alig van belőlük.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#33165) Morris válasza kutga (#33164) üzenetére


Morris
veterán

Nem arról van szó, hogy nem ajánlott, hanem a kevés gariról.
Nekem elux a porszívó, a szárítógép és a mikro. Elmúltak 1 évesek és még mindig jók.

(#33166) peppe79 válasza ribarszki (#33148) üzenetére


peppe79
senior tag

A "rozsdamentes" kifejezés azért némileg becsapós, hiszen attól az még ugyanúgy korrodálódhat. Meg ugye az sem mindegy, hogy milyen ötvözetről beszélünk (létezik vagy több tucat). A háztartásokban a leggyakoribb, és legismertebb acél talán az (AISI) 430-as (MSZ KO3) és 304-es (MSZ KO33).

Előbbi egy 16,5% króm tartalmú ferrites acél; míg a utóbbi egy 18% króm - és 10% nikkel tartalmú ausztenites króm-nikkel acél (ami a köznyelvben 18/10-es acélként terjedt el).

A mosogatógépek belső tere jellemően az olcsóbb, AISI 430-as acélból készül. Ez az én gagyi Electrolux mosogatógépemben egyébként már gyönyörűen elkezdett korrodálódni, ott, ahol - a bóvli kivitelezés folytán - az alsó fiók bal oldala picit nekiütközik a gép hátuljának...

[ Szerkesztve ]

(#33167) ribarszki válasza peppe79 (#33166) üzenetére


ribarszki
őstag

Köszönöm, ezt nem is tudtam. Akkor ezek szerint a mosogatógép belső burkolata ha kellően vékony, vagy silányabb minőségű, akkor képes a korrodálódásra. Extrém esetben ilyen lyukakat is okozhat? Hát ez nem hangzik jól.. :(

(#33168) Zola01


Zola01
tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata az Amica 58ce2.30p(w) típusú kerámialapos tűzhellyel? Egy ismerős adta használtan, egy év garival. Új ára kb. 75-80k
Most egy hagyományos, alap Zanussi van, ami kb 3 éves, gari már nincs rá, és kellett már szerelni egy párszor. Új ára kb. 55-60k volt.

Megéri lecserélni szerintetek?

(Oo\ SKYLINE /oO)

(#33169) #94529552 válasza kutga (#33164) üzenetére


#94529552
törölt tag

Van bőven Electrolux felültöltős gép, csak az ediginek most pénzügyi nehézségei vannak. Márkaboltban vagy Eluxshopban lehet 3 vagy 5 éves garival rendelni. Annyiból például az EWT1264 hasonló tudással, 1200 centri, de 6 kg-os mosással, és még az öt év gari is beleférne. Alapvetően a Zanussi is ugyanaz a technika, csak más dizájn, vagy kijelző, és kevesebb extrákkal.

(#33170) kutga válasza #94529552 (#33169) üzenetére


kutga
nagyúr

Ez igen. Köszönöm.

Let the Zone take me if I am.

(#33171) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék Lidl W5 mosogatógép tabletta iránt mivel hogy német teszten jól szerepelt.

Használata mellett szükséges-e öblítő és só vagy elég csak a tabletta?

Mosogatógép típus:AEG

(#33172) ribarszki válasza Teodor52 (#33171) üzenetére


ribarszki
őstag

Kiváló tabletták! De 21német keménységi fok felett a tabletta dobozára is rá van írva, hogy használjon sót. Én a Lidlben veszem a sót is, öblítő is. Pár száz forint, majd egy évre elég, én használom a tabletta mellett..

(#33173) Teodor52 válasza ribarszki (#33172) üzenetére


Teodor52
senior tag

Most vettük meg az all in az 1-hez tablettát.

Nálunk 16-17 német keménységű a víz elvileg, akkor a só nem kell az öblítővel nem tudom, hogy mit tegyek? :F

Azt írja, hogy tökéletes öblítő hatás só és öblítőszer hozzáadása nélkül ,akkor is, ha a só- és vízkőjelző lámpa már világít.

[ Szerkesztve ]

(#33174) skoos


skoos
őstag

Sziasztok,
ez a lista megfelelhet a házunk vízkeménységének megállapítására?
[link]

Mit jelent a 150 mg/l CaO vízkeménység? Minek felelne ez meg az itt sokszor említett német listán?

Üdv!

(#33175) polonic válasza skoos (#33174) üzenetére


polonic
félisten

ez 15 német keménységi fok

(#33176) ribarszki válasza Teodor52 (#33173) üzenetére


ribarszki
őstag

Az öblítő nagyon egyszerű. Ha az All in 1 tabletta mellett csillognak villognak a poharak, akkor nem kell bele plusz öblítő.
A sónál én már maradibb vagyok. Én akkor is tennék bele a sót, ha 16-18nk körüli az értéketek. A géped menüjében tudsz játszani, hogy milyen gyakran regenerálja a gyantát. Ezt a 10in1 tabletta mellett leveszed alacsonyra. Nem tétel, pár száz forint, de engem megnyugtat, hogy van benne só.

Nálunk nagyon kemény a víz, mindig használtam sót és a fűtőszálam amit most cseréltem makulátlan volt.

(#33177) Teodor52 válasza ribarszki (#33176) üzenetére


Teodor52
senior tag

Köszi szépen az infót!

(#33178) adalbert1 válasza ribarszki (#33176) üzenetére


adalbert1
veterán

Ti amúgy szoktátok valahogy takarítani a mosogatógépet? Vagy elég néha neki egy magas hőfokú program, mint mondjuk a mosógépnek?

(#33179) polonic válasza adalbert1 (#33178) üzenetére


polonic
félisten

Én most takarítottam ki. A síneket kiszedtem, és a gumitömítést is az ajtónál.
Alatta ilyen túrószerű valami volt, szerintem a mosogatószer maradvány. Plusz ez volt a sínek belső felületén is.

(#33180) ribarszki válasza adalbert1 (#33178) üzenetére


ribarszki
őstag

Igen. Van a Lidlben is mosogatógép tisztító folyadék. Kettő van egybe csomagolva. Azzal 1/2 évente átmosatom. Illetve azzal a szerrel törlöm át a gumitömítés alatt, ajtót, stb.

(#33181) OCTAMD válasza ribarszki (#33167) üzenetére


OCTAMD
őstag

Sokan képesek például olyanra,hogy beleönti a sót ,ami ugye folyik is ki,és utána azt úgy hagyja.Na ezeknél a gépeknél szépen elkezd a rozsda csámcsogni a sótartály és a szűrő környékén.Persze idővel ki is lyukad.Ez a só brutális dolgokra képes,sokan nincsenek is vele tisztában.

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#33182) brownus


brownus
veterán

LIEBHERR CUEF 3311 kombinált hűtőszekrény
most 100k !?!? ez rohadt olcsó, mi lehet a baj vele??

(#33183) ribarszki válasza OCTAMD (#33181) üzenetére


ribarszki
őstag

Igen, emiatt is hívja fel a használati utasítás a figyelmet arra, hogy a sóadagolást a mosogatás indítása előtt végezze közvetlenül, vagy indítson egy rövid programot! Gondolom pont amiatt, mint amit te is írsz. A mellészóródott sót lemossa.

[ Szerkesztve ]

(#33184) BB9000 válasza OCTAMD (#33181) üzenetére


BB9000
senior tag

A mellészóródott só nálam a poharakról, bögrékről lemarta a mintát. A túl sok só miatt pedig bemattultak az üvegpoharak. Már nem teszek sót a gépbe egyáltalán. Csak a tablettában van. Elég az.

[ Szerkesztve ]

(#33185) Teodor52


Teodor52
senior tag

W5 termékekre visszatérve egy kicsit:

Igazából november környékén lettem figyelmes a W5 termék jó minőségére mikor kerestem zuhanykabin tisztítószert.A szert minden zuhanyzást követően rá kellett fújni az üvegfelületre és mint víztaszító réteget képzett rajta aminek segítségével kb 95%-os cseppmentességet értem el.Nagyon jó szer csak nem lehet kapni.Ezután nézegettem a Ravak termékeit(Cleaner,Anticalc Conditioner) és ha valaki nem ismeri ajánlom mert igaz kicsit drága, de megéri.Először a Cleanert majd a Conditionert kell használni a kezelési utasításban írtaknak megfelelően.Garantált az eredmény.

Most, hogy volt takarítási hét a lidliben vettünk mosógéphez és mosogatógéphez is tisztítófolyadékot ami egyaránt be vállt és természetesen az előbbi esetben tartalmaz rozsdásodásgátló összetevőt másképpen inhibitort.

Vettünk sütő tisztítóhabot amit még nem próbáltunk remélem az is beválik.

Azt nem értem, hogy ha kidobnak egészen jó szereket azt miért csak ideiglenesen forgalmazzák?

(#33186) Zeki válasza BB9000 (#33184) üzenetére


Zeki
nagyúr

Kecskeméten sem kell semmi, elég az Aldis all in one power tabletta.

(#33187) OCTAMD válasza ribarszki (#33183) üzenetére


OCTAMD
őstag

Jaja

Van aki elmegy nyaralni is sófeltöltés után

Utána csupa rozsda minden

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#33188) peppe79


peppe79
senior tag

És végre megérkezett a várva várt, új Tefal Actifry készülékünk! :K
Manapság már rengeteg változata létezik (márkán belül), de szerintem a legjobb mind közül az AH9500-as típus (ilyet rendeltem én is magunknak).
Ebben az új express változatban elég sok hibát sikerült kijavítani.

Amiben többet nyújt a legelső Actifry típushoz képest:
- 30%-kal gyorsabb sütés
- 1,7/1,5 kg sült krumpli készíthető vele
- magas belső peremmel készült edény (így már folyékony összetevőt tartalmazó ételek is készíthetők vele)
- terelő gyűrű (megakadályozza hogy a lapát "kiemelje" az edényből az ételt)
- teljesen áttetsző burkolat
- opcionális snack rács (pl. panírozott húsokhoz, süteményekhez)
- auto stop funkció
- nagyobb méretű, megemelt, döntött panel (könnyebben kezelhető és leolvasható)

Talán a mosogatása is egyszerűbb lesz, főleg a forgólapáté. Az újabb változat lapátjának alján ugyanis már nincsen gumigyűrű, ami a régi készüléken borzasztó gusztustalanul festett sütés után (a zsíros, olajos lerakódásokat képtelenség volt letakarítani róla)

Feltettem néhány fotót, ahol egymás mellett látható a legelső Actifry, és az újabb, AH9500 Express típus (a tarka kompozícióért elnézést kérek, egyelőre csak a karácsonyi asztalon jutott hely neki!)

[ Szerkesztve ]

(#33189) moma válasza #94529552 (#33118) üzenetére


moma
őstag

Nagyon tetszik úgy bekötve oda. Annyi, hogy a kádnál lehet szűrőt berakni és akkor nem megy minden be a lefolyóba, ami itt elég könnyen eldugul sajnos. Meg most egy ilyen fém valami van, nem tudom érdemes lenne ezt az egészet cserélni akkor.

(jah még nem csináltam meg... :( :DDD még most haza melóból áh)

we all deserve a bit of luck.

(#33190) #94529552 válasza moma (#33189) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hát, ezt én komplett cserélném, bár lehet kapni csak ilyen toldást is. Igen, elvileg oda való, 5/4 colos menettel csatlakozik a mosdóhoz, és 32 mm-es a falba menő része, de meg kell mérni, mert éppen 40-es is lehet, és akár leeresztővel együtt is kapható. Ezek szinte az összes szerelvényeket árusító üzletben kaphatók, és többféle kivitelben, talán fémből is, de a műanyag is bőven jó. Majd a falban lévő gumigyűrűt is érdemes cserélni.

(#33191) pjen válasza moma (#33189) üzenetére


pjen
félisten

Nincs azzal a szifonnal semmi baj,az egy normális mosdó szifon,csak a kiállást csinálta nem hozzáértő.A fal síkjában vagy kicsit beljebb egy gumi gyűrűs cső végnek kéne lenni.Falon kívül csak a krómozott cső lehetne.Az más kérdés,hogy nincs rajta mosógép bekötés.Ez a linkelt bekötő,jó megoldás,tisztítható.

(#33192) Habsteve


Habsteve
tag

Sziasztok,

Whirlpool ADG6400 mosogatógép kijelezte h kevés a só, pótolva lett és egyből el lett inditva egy program. A gép bekapcsol, halkan zúg de nincs vízfolyás. Többx próbáltam újraindítani de nincs vízfolyás. Mi lehet a gond? Szivattyú, vízszűrő?

Köszönöm!

(#33193) brownus


brownus
veterán

üdv,

megszültem, hogy melyik kettő közül legyen a választás. ti melyiket vennétek? melyikkel van esetleg tapasztalatotok?

LIEBHERR CN 4313 NoFrost kombinált hűtőszekrény

vagy

AEG S53420CNW2 szabadonálló hűtőgép

a++, no frost mindkettő,

az ár miatt az AEG a szimpi, mert most az a 30k is számít, sajnos nem sajnos. de talán belefér, kitudom gazdálkodni...

[ Szerkesztve ]

(#33194) sardna00


sardna00
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni. Vásároltunk egy Beko side by side hűtőt. [link]
Használati utasítást nem kaptunk hozzá és a neten sem találtam sehol. Esetleg valakinek nincs meg véletlen? Nagyon köszönöm! :R

András

Miért hiányzik az ami nincs is?!

(#33195) st6969 válasza peppe79 (#33188) üzenetére


st6969
őstag

Karácsonyi asztal? Január 18-án? :Y
:D :))

(#33196) Dluinet válasza sardna00 (#33194) üzenetére


Dluinet
nagyúr

jobb ötletem nincs:
http://www.bekohu.com/write-to-us.html

Üzenet típusa :általános
Üzenet tárgya: Használati útmutató

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#33197) Mr.Csizmás válasza st6969 (#33195) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

biztos a máv hozta postán.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33198) BB9000 válasza sardna00 (#33194) üzenetére


BB9000
senior tag

Beko manual: Letöltés
Beklikkeled, hogy nem vagy robot és a zöld letöltés gombra katt. 35 MB.

[ Szerkesztve ]

(#33199) moma válasza #94529552 (#33190) üzenetére


moma
őstag

és pjen-nek is.

Az a gond ezzel szerintem, hogy itt a mosógépből minden szmötyi megy a lefolyóba, ott a bevezetésnél nincs egy szűrő. És itt azzal is vannak gondok, hogy hosszan megy át egy cső ebből a helyiségből egy előszoba alatt a wc alá, ahol megy le a víz. És ennek a lejtése is kicsi lehet és könnyen eldugul. Szóval próbálok vigyázni, hogy mi megy bele amennyire lehet. Mert nagyon rossz amikor kijön a víz a padlón levő szifonon :DDD Erre talán jobb a kád és a kád lefolyóba szűrő megoldás. Vagy nem tudom.

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#33200) pjen válasza moma (#33199) üzenetére


pjen
félisten

Nekem a kádba megy, semmi bajom vele. Igaz 2 fürdő van, inkább a másikban fürdünk.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.