Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32401) polonic válasza ribarszki (#32396) üzenetére


polonic
félisten

Nekem szárító nélkül is kikopott a farmerom egy év alatt.
Pedig nem egy olcsó darab volt. De úgy látszik, hogy a minőség nagyon silány lett mostanság a ruháknál. Hiába drága.
Van 2 7-8 éves farmerem, 5 ezer ft volt akkor darabja. Azóta is tökéletes, sehol sem kopott ki. Na mégegy ilyet biztos nem fogok tudni venni.

(#32402) Mr.Csizmás válasza ribarszki (#32396) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hordástól. évente veszek 1-2 farmert, mindig az akciós 3-6e ft-osokból (eredeti 8-14e ft körüliek). ami duplaannyiba kerül, az nem tart 2x ideig :U napi szinten bicajozok, sokat sétálok, irodában nyüszögök a forgószéken, járműveken ülök kopik az rendesen.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32403) Csabroncka válasza polonic (#32401) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Én Thomas Jeans farmereket hordok elég rég óta. Amióta jött a gyerek és a házas élet max kihíztam ;] , szétnyúzom őket,de bírják vagy 5-6 évig.

Ősszel 5 év után ismét bevásároltam, elég minőségi az anyaghasználatuk - sajnos nem sok bolt maradt nekik, pedig még a jó magyar ipar féle....

"in medias res"

(#32404) pjen válasza Csabroncka (#32403) üzenetére


pjen
félisten

Pólusban meg van még?

[ Szerkesztve ]

(#32405) polonic válasza Csabroncka (#32403) üzenetére


polonic
félisten

Nekem is thomas az a két régi farmer. A drága tom tailor meg szart sem ér. Undorító....
Thomast akartam most is, de nem nagyon találtam. Milyenek az árak most náluk és hol találni ilyen boltot?
Pü is lehet, hogy ne itt offoljunk.

(#32406) Csabroncka válasza polonic (#32405) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Mivel Pjent is érdekli sztem még belefér:

Mi a Camponaba járunk évek óta, pár éve felkötöztek a második emeletre (miután felköltöztünk Budára pár évig voltak a Westendbe is, de az megszűnt).

A nadrágok nagy átlagban 12e körül kaphatóak, idén vettem először zoknit is arról is pozitív a vélemény minőségre és szagra is ;]

10%-os törzsvásárlói kártya kötelező :) , kabátban Wellenstein, tudom horror, de 10 évre vehetsz egy jó kabátot :K

"in medias res"

(#32407) Ed_007 válasza ribarszki (#32396) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Nekem két márkás farmerem szakadt szét az első héten; igaz, nem a combján, hanem a fenékrészen. Egyiknél leguggoltam cipőfűzőt kötni; a másiknál csak feltettem a lábam egy korlátra, szintén cipőfűző miatt. Tíz-tizenöt centis hasadások lettek...
Az első nadrágnál még próbálkoztak a (skandináv) márkaboltban, hogy biztosan a mosógép súrolta ki (még nem is mostuk, a negyedik napon történt), a második esetnél már utaltak rá, hogy ha egy anyagot 10-15 évig tárolnak, majd utána szabják és varrják, előfordulhat, hogy...

(#32408) Zeki válasza Ed_007 (#32407) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ja, a minőség nem lehet erősség, ha Bangladeshben és egyéb nívós helyeken varrják őket fillérekből...

(#32409) ribarszki


ribarszki
őstag

Köszönöm a sok visszajelzést farmer témában :DDD Tehát nem a szárítógép a ludas, hanem már a farmer sem a régi. Valahogy pörgetni kell a piacot... :(

(#32410) mike1334 válasza ribarszki (#32409) üzenetére


mike1334
veterán

Én gyakran veszek tescoban farmert...általában akciósan 3-4e forint, normális anyaga van, és hagyományos szabású (ami egyre ritkább...szeretem magamnak kikoptatni, meg felhasogatni, a vékony szárúba meg nem tudom ki fér bele, de én nem :P ja és nem vagyok 100 kiló, sőt, most még 70 sem, stressztől lefogytam rendesen). Semmi extra, de 2 évig simán bírja és a színét is tartja úgy is hogy hetente/kéthetente mossuk (télen általában 2x veszek fel egy farmert mire mosásba kerül, irodában dolgozok, nincs kosz, nem izzadok annyira).

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#32411) pjen válasza ribarszki (#32409) üzenetére


pjen
félisten

Márkás farmer és skandináv márka bolt,hogy jön ez össze?Levis,Lee..stb. :)

(#32412) Zeki válasza mike1334 (#32410) üzenetére


Zeki
nagyúr

Szintén, na de a múltkor a lányomnak kellett divatos farmert keresni, a GAS boltban akciós matricák mindenhol, mondom benézünk... 55 ezres farmer... gyorsan ki is jöttünk. Nincs olyan farmer, ami ennyiért megérné.

(#32413) mike1334 válasza Zeki (#32412) üzenetére


mike1334
veterán

Lehet volt a zsebében egy köteg húszezres :D amúgy tényleg nem ér annyit. Gyanítom az én farmeremet ugyanabban a bangladesi üzemben varrják, mint azt...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#32414) Csabroncka


Csabroncka
Topikgazda

A lapcsalád és a topik nevében kívánok mindenkinek, békés és boldog ünnepeket!

"in medias res"

(#32415) xmad


xmad
őstag

sziasztok

6 teritékes mosogatógép kellene nekem, de azokból elég szűk a kínálat.

Orion vagy a Candy? ha a kettő közül kellene választani

(#32416) Teaway válasza xmad (#32415) üzenetére


Teaway
veterán

Nézz be a fa alá este, hátha van ott egy :D

Nincs itthon csokid??

(#32417) Zeki válasza xmad (#32415) üzenetére


Zeki
nagyúr

Egyik sem egy durranas. Vegyel extra garanciat hozza. Anno boschban volt kisebb mosogatogep.

Kellemes Karácsonyt mindenkinek!

(#32418) PainKiller13 válasza xmad (#32415) üzenetére


PainKiller13
őstag

Szerintem egyértelműen candy, orion nagyon ótvar, candyt legalább vmi nagyobb cég gyártja.

(#32419) Phobion


Phobion
őstag

Sziasztok!

Candy sütő tulajdonosokhoz, vagy akik tudják ennek a jelenségnek az okát, azokhoz lenne a következő kérdéseim:
A sütő jobb és bal oldalán mik azok a szürke panel elemek? És mitől lehet az, hogy a sütőhöz kapott tepsi, rács irgalmatlan módon szorulnak és karistolják ezeket a szürke oldal elemeket?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#32420) choco01


choco01
addikt

Hali.

Beepithető sütőbol max 70 ezerig milyen márkák amik ajanlottak? 66ert van Bosch, alatta csak Whirpool, Electrolux, Zanussi nem tudom azok mennyire jók.. :U

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#32421) veze válasza Phobion (#32419) üzenetére


veze
őstag

Katalitikus tisztításu a sütő, és annak a panelje?
[link]

(#32422) Phobion válasza veze (#32421) üzenetére


Phobion
őstag

igen az lesz, csak azt nem értem miért olyan irgalmatlanul nehéz a rácsot és a tepsit behelyezni :W

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#32423) cotag


cotag
senior tag

Srácok, ha elveszett a garipapír és a számla, de tudom hol vettem a terméket, akkor a bolt adhat új számlát? Öt év a garanciám és most meghibásodott a Nodor indukciós főzőlap :W
HELP

(#32424) veze válasza Phobion (#32422) üzenetére


veze
őstag

jól áll benne az a panel? (a rögzítése csavarozása stb, nem tudom hogyan van beépítve, mert nekem pirolitikus van, annál nincsen ilyen. Elvileg a gyári tartozékokkal ( tepsi meg rács ) nem szabadna szorulnia, ha jól áll benne ez az elem, mert ezt figyelembe véve határozták meg a méreteit. Elképzelhető ha más sütőből származik a tepsi az szorulhat ( de gondolom, most nem ez a helyzet)

(#32425) Teaway válasza Phobion (#32419) üzenetére


Teaway
veterán

Beépíthető? Szabadonálló? Ki van szintezve a lábakkal? Nem csavarodott el a kasztni?

Nincs itthon csokid??

(#32426) junior11


junior11
veterán

Sziasztok. Boldog karácsonyi ünnepeket mindenkinek. Porzsákos porszívókkal kapcsolatban lenne kérdésem, már régóta nem követem őket jobban, úgyhogy anyuméknak kellene a régi LG helyében, mely tönkrement. Háziállat nincs, többnyire szőnyegre, heti 2-3x porszívózással. Milyen márka ajánlott manapság? Mi a vélemény az Electrolux, Philips, Eta és Rowenta cuccokról? Megbízhatóság tekintetében hogy állnak? Ár kb. max 100-130euró. Tudnátok ajánlani pár modellt? Köszi minden tanácsot.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#32427) Phobion válasza veze (#32424) üzenetére


Phobion
őstag

Lecsavartam ezeket a katalitikus, öntisztító béléseket hátha fordítva lettek felszerelve, de sajnos nem, készítettem róla képeket:

[link]

[link2]

[link3]

arra gondolunk még, hogy lehet nagyobb rácsokat (2db) és tepsit (1db) adtak hozzá :F

két ünnep között lehet felhívjuk a márkaszervízt

(#32425) Teaway - beépített, ellenőriztem a sütőben lévő csavarokat, plusz ki is csavartam és vissza, de nagyon nem illenek ezek össze

[ Szerkesztve ]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#32428) Teaway válasza Phobion (#32427) üzenetére


Teaway
veterán

Kísérletképpen a tepsit told be fordítva (az alja legyen felfelé), úgy is szorul?

Nincs itthon csokid??

(#32429) Phobion válasza Teaway (#32428) üzenetére


Phobion
őstag

a helyzet sajnos ugyanaz :(

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#32430) Zeki válasza junior11 (#32426) üzenetére


Zeki
nagyúr

Euró?

Melyik ország?

Azt tudnod kell, hogy sok műszaki dolog ára országoként más. Itt meg pláne, a 27% Áfa miatt.
És lehet hogy az ünnepek után te is kifogsz valami jó akciót.
Melyik ország árait kellene nézni?

(#32431) junior11 válasza Zeki (#32430) üzenetére


junior11
veterán

Szlovákia. Ez a 2 modell van kinézve:

Eta Mio blue 0502 9000
Philips performance active 8575/09, ezek most akciósak.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#32432) Elemental válasza Phobion (#32429) üzenetére


Elemental
addikt

A mi régi katalitikus sütőnkben is akadtak a tepsik.

(#32433) Zeki válasza junior11 (#32431) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az ETA itthon amolyan kakukktojás.
A leírás alapján nem tűnik rossznak.
Philipset nem vennék.

(#32434) Teaway válasza Elemental (#32432) üzenetére


Teaway
veterán

És mi volt a megoldás?

Nincs itthon csokid??

(#32435) Met válasza Phobion (#32427) üzenetére


Met
nagyúr

Nem lehet hogy meg kellene őket fordítani?
Úgy hogy az az oldaluk ami befelé néz az a sütő oldala felé nézzen? A sütőtér és a burkolat közötti hézag felé.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#32436) junior11 válasza Zeki (#32433) üzenetére


junior11
veterán

Philips-szel mi a gond? Megbízhatóság vagy esetleg vmi más?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#32437) Zeki válasza junior11 (#32436) üzenetére


Zeki
nagyúr

Volt nálam egy 40 ezres phlips egy tesztre, aztán eladtam gyorsan. nem volt bejövős.
Mondjuk Etát még nem próbáltam.
A megbízhatóság meg a mai világban egy lutri.
Ha nem eleve gyárilag elbaltázott szar hibás széria vagy konstrukció, akkor sem lehet megmondani semmilyen kommersz márkáról, hogy az meddig bírja majd hiba nélkül. Még ha két ugyanolyan termék áll a polcon egymás mellett, akkor sem tudhatod, hogy a jobb vagy baloldali lesz az, ami nálad tovább bírja. Mert aligha nyiffan ki a kettő pont ugyanakkor.

(#32438) BB9000 válasza cotag (#32423) üzenetére


BB9000
senior tag

Jól gondolod: a bolt "adhat" /vagy inkább adhatna/ számlamásolatot, de ez nem szokott simán menni.
Nekünk a kávégépünk romlott el gariidőn belül. Az eredeti számlát elhánytuk. A bolt az előző évi vásárlásunk bizonylatának másolatát sem tudta kiadni. Megvolt a jóindulat az eladók részéről, de a számla az nem lett meg.
Lehet, hogy neked több szerencséd lesz.

(#32439) Zeki válasza BB9000 (#32438) üzenetére


Zeki
nagyúr

A számla megy a könyvelésnek/könyvelőnek, aztán megy valami raktárba/konténerbe be.

(#32440) Phobion válasza Met (#32435) üzenetére


Phobion
őstag

Próbáltam sajnos, de úgy egyáltalán nem tudom becsavarni azokat a kis csavarokat. :(

(#32432) Elemental - és lehet ezekkel valamit kezdeni?

[ Szerkesztve ]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#32441) choco01 válasza choco01 (#32420) üzenetére


choco01
addikt

Erre valaki?

Whirpoolra 4 év Beko es Gorenje es Candy 5 év gari, Bosch 2 év lehet megeri több ev garival az elso 4 közül valamelyik?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#32442) Zeki


Zeki
nagyúr

(#32443) xmad válasza PainKiller13 (#32418) üzenetére


xmad
őstag

köszi :)

tudom hogy egyik se olyan nagy eresztés, de nem találtam ilyen gépet más gyártótól

vagy klarsteinről hallott már valaki?

[ Szerkesztve ]

(#32444) xmad válasza xmad (#32443) üzenetére


xmad
őstag

találtam még hyundai -t meg electroluxot

az electro a legdrágább

(#32445) Teaway válasza Zeki (#32442) üzenetére


Teaway
veterán

De ez nem felújított/javított?

Nincs itthon csokid??

(#32446) Zeki válasza Teaway (#32445) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ja, lehet.

[ Szerkesztve ]

(#32447) Elemental


Elemental
addikt

Katalitikus sütőre.
Ez egy szabadon álló bosch tűzhely volt. Az oldalán volt a bevonat, azon a részen is, ahol a tepsi hozzáért. A gyógyír az volt rá, hogy 13 éven keresztül erővel kellett betolni a tepsit. A kihúzáshoz még nagyobb erő kellett, mert a melegtől egy kicsit deformálódott a tepsi, szóval még jobban szorult :)

(#32448) Bacusuz válasza choco01 (#32420) üzenetére


Bacusuz
őstag

Szia
Csak az electroluxról tudok nyilatkozni, én nem szeretem.
Ha nem figyelek bizonyos szabályokra, akkor kicsapódik a pára az üvegen, és lefolyik az alatta levő ajtó élzárására.
Ikeás is van 70 körül, nem egy nagy durranás, de sok rá a gari.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#32449) veze válasza Elemental (#32447) üzenetére


veze
őstag

Nem értem, a gyártók nem próbálják ki soha ezeket? Így nem lenne szabad árulni sem, Az ember kedve is elmegy így a használatától. persze akkor nem is fog semmi kosz a beljesére égni. és már meg is óvta a sütőt az elkoszolódástól, elérte a célját :D
Mikor sütőt cseréltem gondolkodtam katalitikusban is de elvetettem, mert azt írták rá hogy néhány év után cserélni kell az oldalán a betétet, mert "elhasználodik" és húszerez a csere ( amit megint cserélhetek pár év mulva ha rendszeresen használva van.) Hozzáraktam inkabb az első csere árát és pirolitikus lett belőle
Beko lett, tudom az is az alja..de adtak rá 5 év garit,és hát ez van... Eddig jó, pedig majdhogynem naponta használva van.
Ez a lefolyik az alatta levő ajtó élzárására probléma az előző Zanussi sütőnél nálunk is volt, cserélni is kellett emiatt az alatta lévő kis elemdarabot a butorban a sok használat miatt. Ez most megszünt, a beko ajtó több rétegből áll és jobban szigetel, mert használat közben is a külső üveg nem melegszik annyira fel

[ Szerkesztve ]

(#32450) choco01 válasza Bacusuz (#32448) üzenetére


choco01
addikt

Nem tudom hogy egy 2 ev garis Bosch ami feltehetően alapból jó, vagy egy 4 év garis de Whirpool lenne jobb.. :U

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.