Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33851) Lauda válasza blattida (#33850) üzenetére


Lauda
félisten

Sokkal több negatív electrolux szerviz tapasztalat van, mint beko

Ennek mi az alapja?

Egyébként szerinted mennyivel több készüléket ad el az elux?

Mint az autóknál mondják, többször annyi alkatrész fogy suzukihoz, mint bmw-hez. Persze, csak kb tízszer annyi suzuki fut az utakon.

(#33852) #94529552 válasza blattida (#33850) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem ne általánosíts, ez így nem helyes, és ne mosd össze az összes szervizt, mert nem így megy a gyakorlatban mindegyiknél. Már leírtam, ahogy működnek ezek a szervizek, olvasd vissza és hidd el a tapasztalást. Meg általában nem kell beszállítani, és nem is szokták, mint a bekót.

[ Szerkesztve ]

(#33853) blattida válasza #94529552 (#33852) üzenetére


blattida
nagyúr

Látom, beragadnak valamiért a dolgok. Mindegyik szerviz így működik, ha nem tudják fizikailag helyben javítani, akkor elviszik, mindegyik, az electrolux is, a miele is, a whirlpool is, a beko is. Ebből fakadóan a beko sem szokta, csak, ha szükséges.
Nincs ebben több.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#33854) andrasferenc


andrasferenc
tag

Az AEG új felültöltős mosógépében van dobvilágítás. Az egyik belső bordába van beépítve. Hogy működik? Hogy, honnan kap áramellátást, illetve hogy kapcsolódik ki-be?

(#33855) ThodEE válasza andrasferenc (#33854) üzenetére


ThodEE
őstag

: D

Ugyan az kapcsolja mint a hűtőben az ajtó zárnál van benne kapcsoló, az hogy honnan kapja a tápfeszt az függhet attól hogy 230V os az izzó , netán 12 vagy 24 :R

Nem én voltam a GyKn a válaszadó :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#33856) andrasferenc válasza ThodEE (#33855) üzenetére


andrasferenc
tag

A forgódob egyik ruhaemelő bordájában van a LED lámpa. Mivel a dob forog, nem tudni, hogy miként kap áramot. Kábelt sehol sem látni.

(#33857) Lauda válasza andrasferenc (#33856) üzenetére


Lauda
félisten

A dob tengelyén keresztül kap áramot kizárásos alapon.

[ Szerkesztve ]

(#33858) attiati


attiati
veterán

Eljutottam végre lidl mosogatógép tisztító szerért.

Azt írják, hogy fejjel lefelé állítsam bele az evőeszköz tartóba kupakkal együtt, lezárva?
De melyik az evőeszköz tartó? :)

(#33859) pjen válasza attiati (#33858) üzenetére


pjen
félisten

Egy kis kosár szerű,de mndegy,olyan helyre tedd ahol nem dől el.

(#33860) ribarszki válasza attiati (#33858) üzenetére


ribarszki
őstag

Kupakkal együtt! Lehúzod a ragadós matricát a kupak tetjéről. Akkor látni fogod, hogy a kupakban van néhány lyuk, amiben olyan fehér anyag van mint a viasz. Azt oldja majd ki a forró víz, és folyik ki a folyadék. Ha hamarabb oldódna ki, akkor az első öblítőfázis kimosná, és semmi értelme nem lenne. Nem maradna a mosogatási fázisra szer.

(#33861) #94529552 válasza blattida (#33853) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem meg te ragadtál le, hogy összemosnál mindent a beko megoldásokkal, valamilyen sajátos ok miatt. Értsd meg, hogy nem szállítják el a WP, és Elux esetében sem a helyi szervizekbe, mert a hibák nagy részét a helyszínen meg tudják oldani, ezek a tények. Miért nem lehet ezt megérteni, most komolyan :F :N

[ Szerkesztve ]

(#33862) Chaser válasza #94529552 (#33861) üzenetére


Chaser
titán

legyen úgy ( :

alul fagyasztós inverteres hűtőre tippek? bárkitől:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33863) #94529552 válasza Chaser (#33862) üzenetére


#94529552
törölt tag

Úgy van. : )
Ennyi inverteres alulfagyasztós van a keresőn.

[ Szerkesztve ]

(#33864) blattida válasza #94529552 (#33861) üzenetére


blattida
nagyúr

Ki írta, hogy mindig?
Olvasd már el a saját válaszod, abban is benne van, amit én írtam korábban.
Ha szükséges, mindegyik elviszi, ha nem, akkor egyik sem.
Pont a mostani válaszoddal is bizonyítod, hogy Te küzdesz a beko ellen (ami valahol érthető, hiszen utálod a török céget, valamiért).

Chaser
Szerencsére nincs úgy.
A szervizek nem hülyék.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#33865) #94529552 válasza blattida (#33864) üzenetére


#94529552
törölt tag

Félremagyarázod megint, már mondtam, hogy általában megjavítják az otthonodban, nem szállítják el sehová, csak ezt kell megérteni, még ha nehéz is. Whirlpoolnál és Electroluxnál is így működik, nem viszik el apró dolgok miatt, mert nem hülyék. Nem teljes generáljavítás kell minden egyes garis hűtőnél, mint te képzeled.

Úgy látszik, hogy te harcolsz a valóság ellen. Én nem utálok semmilyen márkát, ez hazugság, csak ne magyarázd félre a hitetlenségedet és a makacsságodat, de ez nem ritka nálad, azt vettem észre. Már Lauda kérdéseire se válaszolsz zavarodban :O .

[ Szerkesztve ]

(#33866) Chaser válasza #94529552 (#33863) üzenetére


Chaser
titán

köszönöm, olyan érdekelt volna amit valaki használ, szépek jók a specek, de azokban nincs minden benne:)

blattida úgy legyen arra ment volna, h vannak szervizek amik helyben javítanak legtöbbször
problem? ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33868) blattida válasza Chaser (#33866) üzenetére


blattida
nagyúr

Minden szerviz, szervizes arra törekszik, mivel rengeteg a meló, senki sem a saját zsebének ellensége.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#33874) Chaser válasza blattida (#33868) üzenetére


Chaser
titán

Koszonom, tudom, azt nem ertem mert rugozol meg ezen...:)
Aki bekot akar venni vesz, aki mast akar mast vesz
Inkabb jo mosogatogepet mondj nekem:) 45-os kell, beepitett v szabadon allo

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33875) Mercutio_ válasza blattida (#33864) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szerintem elbeszéltek egymás mellett.

Hogy valami érdemi része islegyen a vitának: Tipikus hibák esetén milyen az alkatrészellátás a nagyobb márkák és a beko tekintetében?
Mert gondolom ettől függ mikor jön ki a szerelő és javítja a berendezést.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33876) pjen válasza Chaser (#33874) üzenetére


pjen
félisten

Bosch.

(#33877) Chaser válasza pjen (#33876) üzenetére


Chaser
titán

Ne legyen tul.draga, pontositok, 100e alatt, amit a sok eves candy produkal minosegben az nekem mar megfelelne, nyilvan eltelt azota sok ev, annyiert talan jobbat kapok..vagy nem ( : napi/2napi 1 mosogatasra kell

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33878) pjen válasza Chaser (#33877) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem el kell menni üzletbe körül nézni,főleg az ár miatt.Senkinek nincs 3-4 féle gépe egyszerre,hogy lenne össze hasonlítási alapja.Volt Bosch 9 évig,100000FT fölött-Most Gorenje van 2+3 év garival,kicsit 100 fölött,de ez nem Bosch.

(#33879) blattida válasza Chaser (#33874) üzenetére


blattida
nagyúr

A 45cm-es mosogatógépek egyedülállóaknak valók, mert a méret miatt nagyon rosszul lehet kihasználni a belsejüket, főleg, nagyobb edények esetében.
Én is a bosch/siemens-t ajánlom vagy olcsóbban a candy-t.

Mercutio
Semmi speckó alkatrész nincs a beko gépekben, a saját inverteres motorjukat és annak elektronikáját leszámítva, de azok meg nem szoktak elszállni a garancia időn belül. Ha esetleg csapágyas lesz, mert az előfordulhat, annak a cseréje problémás a ragasztott üst miatt, de ha öt éven belül történne, akkor a gari miatt az sem gond.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#33880) andrasferenc válasza andrasferenc (#33854) üzenetére


andrasferenc
tag

Elemlámpával belenéztem a mosógép dobjánál. Az üst falában van egy LED lámpa. Amikor a dob fedél fel van nyitva, akkor úgy van pozícionálva, hogy a belső bordában levő diffúzor a LED lámpa előtt legyen.

(#33881) #94529552 válasza Chaser (#33877) üzenetére


#94529552
törölt tag

Itt vannak a 45 cm-es Bosch mosogatók. Ez pedig az ottani TOP lista 45cm-re szűrve.

(#33882) Teaway válasza andrasferenc (#33880) üzenetére


Teaway
veterán

Ez melyik típus? LTX7C373E?

Nincs itthon csokid??

(#33883) #94529552 válasza Chaser (#33877) üzenetére


#94529552
törölt tag

Candy-t is láttam 5 év garival, a beépíthetőkre adnak ennyit, itt van a leírása, ha érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#33884) Chaser válasza pjen (#33878) üzenetére


Chaser
titán

sztem hiába megyek üzletbe, ott nem fogom üzem közben hallani ( :
ellenben nagy valószínűséggel itt több embernek van alsó/felső/közép kategóriás gépe, és tud róla véleményt mondani, segítek: ezért van ez a topik, ennyi erővel be lehet zárni az egész fórumot, mert minden kérdéssel el lehet menni....((( :

blattida értem én, olyan napot próbáltok tartani, h húzzuk fel chaser bácsit ( :
nem fog menni, ellenben akkor stílust váltok erre is:
köszönöm szépen, majd én tudom milyen méretűt fogok venni, _nem fér be 60-as_, így érthető?
nincs bosch, siemens, meg candy, meg kiskutya farka, típusok vannak

Pumma köszönöm, keresőt én is tudom használni
ha nem lett volna egyértelmű, olyan érdekel amit valaki használ, így tud mondani érdemit a programok működéséről, hatékonyságról, hangról, egyebekről

de köszönöm mindenkinek, a topik zárható!!4!+!3!++%%% ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33885) Teaway válasza Chaser (#33884) üzenetére


Teaway
veterán

10 éve van Siemens mosogatógépem, de hiába van papíron 47dB-es zajszintje, ha tele van vékonyfalú fazékkal...na abban tud csobogni rendesen a víz :)

Nincs itthon csokid??

(#33886) Chaser válasza Teaway (#33885) üzenetére


Chaser
titán

no igen, ezért nem érdemi a gyári spec, van amikor igaz van amikor nem, van amikor több dolog függvénye
ezt elmehetek megnézni üzletbe, nem fog kiderülni, speceket neten is tudom csekkolni, külsőt képek alapján is berakom 3d-be, de oké, ott meg tudom még nyomogatni, aztán ennyi
edigi, mm, 1-2 helyen vannak véleményezések, de ennyi - ha már belföld, leginkább azért ph-ban bízom ilyen téren -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33887) pjen válasza Chaser (#33884) üzenetére


pjen
félisten

Nem kell segíteni,most Te nem érted.Az átlag fehasználó ismeri az övét esetleg még 1-2 őt.Ahhoz ,hogy véleményt tudjon mondani valameddig használni üs kell.Mire megismeri nagy valószinűséggel nem lehet kapni csak az utódját.Például én pár hónapja vettem egy LG DD mosógépet,elégedett vagyok vele,de már sehol nem kapható.Pont itt van a Dömötör,10 embernek jó ,neked nem.

[ Szerkesztve ]

(#33888) Chaser válasza pjen (#33887) üzenetére


Chaser
titán

ha nem lehet kapni nem lehet, utána tudok nézni
dömötört ne sarkítsd, jött ellenvélemény is, és a 10 pozitív melletted még talán kettő volt, ugyanígy jött geberitre is
és tudod, a matek a lényeg ( :
ott van pl a beko inverteres mosógép, elég régóta lehet kapni, sok vélemény is van róla, ott egyértelmű is mit veszek
és hiába szeretnék én 60-ast, ha nem fér be
egyébként mivel most is 45-ös van, megtanultam úgy pakolni, h fér bele rendesen mosatlan és tisztán is jönnek elő, ráadásul tényleg rajtam kívül még egy személyt kell mosogatnia, évi pár alkalommal többet

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33889) pjen válasza Chaser (#33888) üzenetére


pjen
félisten

Pont ez a lényeg,ha Neked beko ra van pénzed akkor hiába írják,milyen jó a siemens. Nekem 9 évig volt Bosch,jó volt,de olyan már nincs.Van fél éve egy Gorenje,elmosogat,de nem Bosh még a 9 évvel ezelőtti sem,pedig nem volt a legolcsóbb.Mire elmegy 2-3 évet már rég nem lehet kapni.

(#33890) Elemental


Elemental
addikt

Szevasztok!

Nem tudom ebbe a topikba tartozik-e. Szeretnék majd valamikor vízszűrőt, amit a bejövő vízre lehet szerelni, hogy az egész házban szűrt víz legyen. Elsősorban nem az ivóvíz a lényeg, hanem egyrészt a vízkő ellen, másrészt Szegeden eléggé belecsapott a lecsóba a vízmű.
Sárga és/vagy termálvíz-szagú víz – Ivóvíz-minőségi problémák okai. Szóval valami támpontot tudnátok adni, hogy milyen irányba induljak el? Esetleg ajánlott gyártó, vagy konkrét termék?

Köszi!

(#33891) Dluinet válasza Elemental (#33890) üzenetére


Dluinet
nagyúr

iszonyat pénz a vízszűrés, ha belemélyedsz, akkor fogsz csodálkozni, hogy a vízmű hogyan tudja ilyen olcsón csinálni

első körben egy darab hármas előszűrő rendszert raknék fel

vízkövet ez nem fogja eltávolítani, ahhoz már RO szűrő + visszasózó kell

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#33892) Csabroncka válasza Dluinet (#33891) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

RO- hoz nem kell só, az a nevéből adódóan membrános, a gyantához viszont igen ;)

Elemental: röviden tömören összefoglalta neked Dluinet, drága egy családi házra összerakni egy rendszert!

Egyébként én a BWT Hungáriát ajánlom, kérj ajánlatot, szerintem sokan kíváncsiak lennének itt a fórumon. Én szerelés nélkül 700.000 - 1.000.000 között saccolom, attól függően, hogy pl a fürdést is ebből akarnád megoldani.
Ezek a rendszerek vízlágyító gyantát és szűrőket tartalmaznak, egyébként a fenntartási költségük már nem egy vészes dolog.

Olcsóbb, rakj össze saját magad egy ilyen hármas szűrőt (ez csak fizikai szűrő, minimális kezeléssel): előszűrő (lehetőleg fém), szén szűrő, 10 mikronos szűrő. Ennek a költsége mindennel együtt olyan 20-25 ezer ha te rakod össze.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#33893) peppe79 válasza Elemental (#33890) üzenetére


peppe79
senior tag

Én is szegedi vagyok. Nyáron olyan mértékű volt a lerakódás, hogy a szomszéd vízszűrője teljesen telítődött. :((

(#33894) Elemental válasza Dluinet (#33891) üzenetére


Elemental
addikt

És Csabroncka!
Köszi!
Ez nekem távlati cél, 2-3 év múlva tervezem.
Az egész házban szeretnék szűrt vizet. Egyelőre csak el akarok indulni a témában, hogy ne sötétben tapogatózak. Nálunk régen remek volt a víz, de kb egy éve valamit változtatott a vízmű, az elején zöldes volt a víz, most meg büdös és ahol megáll tovább a víz, pl vécében, sárgás barnás marad minden. Szóval ha ez nem valtozik, akkor kell kitalálni valamit.
Egyik ismerősömnek fúrt víz van a házában vizszűrővel, valami 400k volt a rendszere.

peppe79: környékünkön sorban jöttek a panaszok, volt akinél helyi gondra gyanakodva átmosták a víztartályt, mire kiderült, hogy szar az egész városban.

[ Szerkesztve ]

(#33895) #40553216 válasza Dluinet (#33891) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az aktívszenes eléggé érdekes, nekünk 10 éve, beköltözéskor volt. Szeptember végétől december elejéig annyira beduzzadt, hogy alig csorgott a víz a csapból, a mosógép el sem indult. Így kidobtam a vérbe, azóta csak részecskeszűrő van. Úgy, hogy nálunk kifejezetten jó a víz, csak a kerámiabetétes csaptelepek miatt szereltettem be a részecskeszűrőt. Az aktívszenes persze az egyebekre lett volna.

(#33896) fraba


fraba
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy gáztűzhelyet, és ebben szeretnék tanácsot kérni.
Szempontok:
-fehér színű
-3, de inkább 4 gázrózsás
-preferált márka a Zanussi, de ha van jobb, ne tartsátok magatokban!
-árkategória: 50-70 000 Ft
-50 cm széles, nem kell beépíthetőnek lennie

Gondolkodtam a kombi tűzhelyben (villanyal sütnék, gázzal főznék), de ahhoz ugyebár kéne villanybetáp a tűzhely közelében. Mennyi villanyt eszik egy ilyen kombi tűzhely? Hallotam ilyet, hogy 900W-ból elvan, de ez kicsit furán hangzik. Egy hajszáírtó többet fogyaszt maxon járatva. :D
Ebben az árkategóriában érdemes kombi tűzhelyet venni vagy jobban járok egy csak gázossal? Jó volna használni azt a légkeveréses funkciót a sütőben, meg akkor már a gázrózsákat is piezoval gyújtanám (a csak gáztűzhelyhez nem éri odavinni a villanyt, túl bonyolult, marad a gázgyújtó). Vélemény?

Pár kiszemelt:
Zanussi ZCK242G1WA
ELECTROLUX EKK51350OW
ZANUSSI ZCK552G1WA
Orion FKO-501TFW

(#33897) Phobion


Phobion
őstag

sziasztok!

Tudja valaki, hogy a " candy fpe 649/6xl " sütőn a hőfokok pontosan hogyan vannak beosztva?

[link]

A számok közötti pontokra nem találtunk sehol se leírátst. :F

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#33898) albiosz válasza fraba (#33896) üzenetére


albiosz
őstag

Kombit vegyél! Zongorázni lehet a különbséget. Tapasztalat.

(#33899) Dluinet válasza #40553216 (#33895) üzenetére


Dluinet
nagyúr

10-15m3 víz után már cserélni kellet volna.
Te meg minimum 30m3 után dobtad ki.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#33900) #40553216 válasza Dluinet (#33899) üzenetére


#40553216
törölt tag

Meglehet. Lehet, teszek még majd próbát.
Nem volt 30 m^3, akkortájt 8 m^3-t sem használtunk havonta, szóval határeset.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.