Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33801) ngaba válasza blattida (#33800) üzenetére


ngaba
aktív tag

Hát, azért a mellette lévő Zanussi ZWSG6120V-nek érzésre nem volt olyan Tesco-gazdaságos hatása "összerakottság" szempontjából (a gombjai is sokkal jobbak voltak szerintem), pedig az is alsó kategóriás gép. Bár ez valamennyire szubjektív is (nem vagyok mérnök); ha jól van méretezve az a Beko-műanyag az ajtón (nem fog eltörni hamar), akkor végül is megfelelő az a vastagság.

És én sem a külső alapján fogok dönteni (mosógépből továbbra is ez a jelölt, egyszerűen annyira olcsó; bár más háztartási gépből én se vennék Bekot), de azért gondoltam, árnyalom kicsit ezt a Beko-kultuszt, mert én azért csalódtam egy kicsit. Az igénytelenség akkor is igénytelenség, ha nem a külső műanyag a legfontosabb. :)

(#33802) ribarszki válasza ngaba (#33801) üzenetére


ribarszki
őstag

Beko kultusz van a fórumon? Eddig Miele volt.. 😉

(#33803) Mr.Csizmás válasza ribarszki (#33802) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mindkettő közel reális ár/érték arányú.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33804) ngaba válasza ribarszki (#33802) üzenetére


ngaba
aktív tag

A mosógépes fórumra értettem. :) De valóban, a Miele-kultuszhoz képest nincs semmilyen Beko-kultusz. :P De valahogy számomra az jött le a fórumból, hogy nagyjából közmegegyezés van arról, hogy a "Beko ár/érték arányban jó választás". Még az LG-t szeretik, más márkáknál / típusoknál nincs ennyire egy irányba mutató összkép elöltöltősben.
Na, elspoilereztem a másik fórumot. :)

[ Szerkesztve ]

(#33805) Chaser válasza ngaba (#33804) üzenetére


Chaser
titán

5 év alapgar, ár/értékben jó, ez nem kérdés
80e-ért inverteres mosógépet talán még 1-2 év garral sem ad más gyártó pl
nekem ez nem kultusz, racionalitás - mindenbe bele lehet bukni, mielébe is -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33806) #94529552 válasza blattida (#33797) üzenetére


#94529552
törölt tag

Van országos hálózata az orczynak, vagy hogy intézik? Vigye fel mindenki Bp-re hozzájuk amikor elromlik a török technika?
Van azért néhány jobb nevű márka.[link]

[ Szerkesztve ]

(#33807) Lauda válasza ngaba (#33795) üzenetére


Lauda
félisten

ngaba, Chaser, blattida

Úgy kezelitek a dolgot ahogy akarjátok, a ti dolgotok. Én csak megosztottam. Az viszont biztos, hogy az ilyen helyeken koncentráltan fut össze az info és régi ismerős volt, nem vásárolni voltam. Egyébként ugyan ezt mondta a liebherr-re is. A gorenje, electrolux szervizéről viszont jók a tapasztalataik.

Nem csak budapest létezik, ezt ne feledjétek ki.

(#33808) brownus válasza #94529552 (#33798) üzenetére


brownus
veterán

ennyi rossz tapasztalat után én a márkát kerülném :D ennyi pénzért lehet venni jobbat, megbízhatóbb márkát...

(#33809) ribarszki válasza brownus (#33808) üzenetére


ribarszki
őstag

59k-ért vettem Beko mosogatógépet. (Ami nem mellesleg gyönyörűen mosogat és szárít) A+ energiaosztály.
Ezt írtam róla az értékelésben: Spórolás minden szinten. De ezzel tökéletesen tisztában voltam. Papírvékony lemezek, pár dkg-os ajtó, vékonykák a kosár pálcái is. Kicsit retro, kicsit igénytelen, kicsit török, kicsit spórolós, de 59k-ért mit várunk? Ha elmegy 5évig, s a gari után romlik el, nyugodt szívvel fogom kidobni. 5 év után meg mindennap amit elmegy, ajándék lesz.

Egyrészt nincs másik gyártó ami ennyi garival ennyiért ad gépet, másrészt pontosan tudom, hogy mi mindent spóroltak ki ennyi pénzért. Itt valóban a garancia intézése lehet a szűk keresztmetszet. Mert ha ez 1-1,5 hónapig tart, akkor az nagy szívás. Ellenkező esetben, ha gyorsak, pont nem érdekel, hogy cserés lesz gariban a szivattyú. Ami simán benne van a nagyobb márkák gépeiben is.

Amúgy aki olcsón akar gépet venni, vagy használt prémiumot vesz és reménykedik, hogy minél később megy tönkre, vagy vesz egy sokgaris gépet kevés pénzért, és a gari után ajándéknak tekinti a napokat.

[ Szerkesztve ]

(#33810) mokus1


mokus1
addikt

Beépíthető mosógéppel van valakinek tapasztalata? Mennyire rázza a pultot, ha esetleg a szekrényben pl sütő kerülne fölé?

(#33811) mzso


mzso
veterán

Helló!
Arról nem tudni, hogy lesz-e még ilyen hűtő/fagyasztó csereprogram?

(#33812) Lauda válasza mzso (#33811) üzenetére


Lauda
félisten

Nem.

(#33813) Mercutio_ válasza ribarszki (#33809) üzenetére


Mercutio_
félisten

Olcsó mosogatógépről jut eszembe: Láttam pár napja Aldiban egy 12 terítékest, azt lehet tudni kinek az átcimkézett terméke, melyik típus?

+ Lidl-ben hétfőtől 13k-ért száraz-nedves porszívó

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33814) mzso válasza Lauda (#33812) üzenetére


mzso
veterán

Nem lehet tudni, vagy nem lesz tuti?

(#33815) ribarszki válasza Mercutio_ (#33813) üzenetére


ribarszki
őstag

Legutóbb januárban láttam Aldiban Medion mosogatógépet. De nem volt olcsó 119 vagy 129k-ért ment. A+++ volt, elég komoly felszereltséggel. Most nem tudom milyen van..

(#33816) #94529552 válasza ribarszki (#33809) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ennyiért már nem lehet kapni 5 év garanciával[link]. Csak 80k felett. De már kérdeztem itt nemrég: mi történik, ha elromlik a gari időn belül? Valóban nincs országos márkaszerviz hálózata?

(#33817) ribarszki válasza #94529552 (#33816) üzenetére


ribarszki
őstag

Fogalmam sincs. Ez a szervíz kérdés számomra is talány. Ha esetleg elromlik (ne legyen így) akkor beszámolok róla..

(#33818) Lauda válasza mzso (#33814) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tudni.

(#33819) Mercutio_ válasza ribarszki (#33815) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez 61k volt és A++, és náluk 3 év gari van + a garanciális hozzáállásuk is elég pozitív szokott lenni, ezért vetettem fel.
Ha még lesz lefotózom.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33820) amadeus11


amadeus11
senior tag

Sziasztok!
Másfél éve vettem az EDigitalban egy porszívót, két év garanciával. Tegnap leégett, kerestem mindenhol a garancialevelet, de nem találtam csak a Royal Sprintes fuvarlevél van meg az összegről. Néztem online is a garancialevelet (általában PDF formátumban le lehet tölteni), de csak a 2017-es rendeléseknél van meg az elektronikus számla, csak a 2017-es rendeléseket látom, az annál korábbiakat nem, pedig rendeltem 2016-ban is. Természetesen az E-mailek megvannak a rendelésről és hogy átvettem. Szerintetek el tudom intézni ezt vagy sem?

There is a star

(#33821) ribarszki válasza Mercutio_ (#33819) üzenetére


ribarszki
őstag

Az igen jó ár. Az Aldi nem problémázik a garival.

[ Szerkesztve ]

(#33822) amadeus11 válasza Mercutio_ (#33813) üzenetére


amadeus11
senior tag

Ugyan milyen lehet ez a lidlis porszívó? Valaki vett már ilyet tavaly? Vállalható?

There is a star

(#33823) blattida válasza #94529552 (#33806) üzenetére


blattida
nagyúr

Az orczy Pest megyében illetékes beko márkaszerviz, azonban a garanciális javítás miatti szállíttatást annak a kereskedőnek kell intéznie, akitől származik a gép. Garancián túl meg nem érdemes márkaszervizbe hordani semmilyen gépet, mivel azok horror áron dolgoznak.
Vidéken Zalaegerszegről meg Szolnokról tudnak házhoz menni, viszont a nagyobb javításokat csak Budapesten végzik el.
Csak akkor tart sokáig a szervizelés, ha a szükséges alkatrész nincs raktáron, de ez az összes szervizre igaz, akik csak gyári, új alkatrészekkel dolgoznak, például nincs utángyártott vagy bontott alkatrészük.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#33824) Mercutio_ válasza amadeus11 (#33822) üzenetére


Mercutio_
félisten

Bestbuy topicban kérdezz rá (hsz-t tedd OFF-ba)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33825) ribarszki válasza amadeus11 (#33822) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem rosszabb mint a Karcher Wd3.

(#33826) amadeus11 válasza blattida (#33823) üzenetére


amadeus11
senior tag

A kérdés arra vonatkozott, hogy nincs meg a számla papír, se a jótállási jegy, így is elintézik-e.

[ Szerkesztve ]

There is a star

(#33827) Lauda válasza blattida (#33823) üzenetére


Lauda
félisten

Az tök jó, mikor beszarik a hűtő, hogy a világvégéről jönnek majd valamikor a gépért, aztán valamikor majd vissza is kapom. Elux szerviz/szervizes meg gyakorlatilag minden városban van.

[ Szerkesztve ]

(#33828) blattida válasza Lauda (#33827) üzenetére


blattida
nagyúr

Az electrolux hálózata valóban sok szervizből áll, de ezek nagy része nem márkaszerviz, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy nincs raktárkészletük, azaz, nekik is rendelni és várni kell.
Bekora is találsz rengeteg ilyen szakit meg szervizt.

amadeus
Ugyan nem neked válaszoltam, de reagálok.
A vásárlást tudod igazolni, így tudsz kérni számlamásolatot.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#33829) emre válasza emre (#33736) üzenetére


emre
veterán

Megvettem az előzményben és a képen látható fogyasztómérős elosztót.
Az lehetséges, hogy egy 10 éves Nimbusz 190 literes kombi hűtő 2,5kw/h áramot fogyaszt egy nap alatt?
Ez papíron olyan 0,7 körül kellene hogy fogyasszon. Van egy 170 liter körüli fiókos Gorenje fagyasztóm is ami 1,4-et eszik. Ez még reális is lehet ha a 240-es eszik a táblája alapján 1,7-et.

Jók lehetnek a mért értékek, vagy vegyek egy minőségibb fogyasztásmérőt?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#33830) emre válasza emre (#33736) üzenetére


emre
veterán

Megvettem az előzményben és a képen látható fogyasztómérős elosztót.
Az lehetséges, hogy egy 10 éves Nimbusz 190 literes kombi hűtő 2,5kw/h áramot fogyaszt egy nap alatt?
Ez papíron olyan 0,7 körül kellene hogy fogyasszon. Van egy 170 liter körüli fiókos Gorenje fagyasztóm is ami 1,4-et eszik. Ez még reális is lehet ha a 240-es eszik a táblája alapján 1,7-et.

Jók lehetnek a mért értékek, vagy vegyek egy minőségibb fogyasztásmérőt?
Mondjuk én mind a két gépet kidobnám a "csába, és vennék egy-egy másikat.
A kiválasztottak.:
AEG A72220GSW0 fagyasztószekrény
AEG S74010KDW0 hűtőszekrény

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#33831) blattida válasza emre (#33830) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha szar az ajtó szigetelése vagy gázhiányos (ami miatt is többet megy a kompresszora), akkor igen, de sanszos, hogy pontatlan, mivel vélhetően nem tudja kezelni a cosinus phit, illetve annak valós hatását. Érdemes lenne egy normális fogyasztásmérőt beszerezni.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#33832) pjen válasza emre (#33830) üzenetére


pjen
félisten

Ha komolyan gondolod a DÜWI forgalmaz 5K körüli áron normál felújított villanyórát,igaz nincs hitelesítve,de almérőnek sokan veszik.A Traconnak is van tizen ezerért hitelesíthetö digitális.

(#33833) adalbert1 válasza adalbert1 (#32248) üzenetére


adalbert1
veterán

Egy kis update a Bosch mosogatógépem alsó és felső kosarának rozsdásodásáról:
Felvettem a Bosch-sal a honlapukon lévő elérhetőségen a kapcsolatot, és díjmentesen kicserélték az alsó és felső kosarat is (media marktban kérdeztem előtte, ott pótalkatrészként megrendelve 90k lett volna :) ), illetve utána még az evőeszköztartót is (mert a régi kosárhoz való nem volt kompatibilis vele).

Illetve időközben vettem szárítógépet is tőlük, mikor éppen akciós volt a media marktban, a WTH85200BY típust - szállítással együtt 163k volt, ebből az akció keretében visszakaptam 17,5k-t a Bosch-tól.

Szóval összességében ezt a két tapasztalatot alapul véve én eddig elégedett vagyok velük.

(#33834) amadeus11 válasza blattida (#33828) üzenetére


amadeus11
senior tag

Köszönöm! Hétfőn felhívom a Garanciafutárt!

There is a star

(#33835) emre


emre
veterán

Köszi a válaszokat! :R
Asszem nézek egy normális fogyimérőt, aztán majd meglátjuk.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#33836) #94529552 válasza amadeus11 (#33822) üzenetére


#94529552
törölt tag

Azt mondják róla, hogy műhely porszívónak megteszi, de amúgy is az autós cuccok közt van az újságban. Meg az is ezt jelzi, hogy szőnyeghez és bútorhoz való kárpit fej sincs hozzá. Papír porzsák lakásba már felejtős, mert gyengébb a szűrőképessége, mint a szintetikus zsákoknak.

(#33837) #40553216 válasza mokus1 (#33810) üzenetére


#40553216
törölt tag

Hát, ez erősen gép és (vízszintbe való) beállításfüggő . Bár az én gépem egyáltalán nem mocorog, mégsem tenném pult alá. Más lehetőség nincs?

(#33838) Chaser válasza ribarszki (#33825) üzenetére


Chaser
titán

wd3 egy állat, ami törmeléket én azzal összeporszívóztam mióta megvan...:) nem tudom milyen az a lidlis/aldis, de azért meglepne ha ezt a szintet tudná

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33839) ribarszki válasza Chaser (#33838) üzenetére


ribarszki
őstag

Miért ne tudná? Az eddigi Parkside hordós gépek is kiválóak voltak. A Karcher is szög egyszerű szerkezet. Van egy böhöm nagy porzsák, egy harmonika szűrő, egy nem is túl nagy - 1000W-os motor és ennyi.
Pont ezt tudják ezek is.

Amúgy a Karcher ellátja a feladatát, s amire vettük arra tökéletes, de ritka igénytelen gép. Azok a műanyagok, az az esetlen markolat, a szívóerőszbályzás teljes hiánya (még falslevegővel sem), baromi rövid kábel. Tényleg arra jó, hogy minden mocskot össze lehet vele szívni. De a lakás közelébe sem engedném..

[ Szerkesztve ]

(#33840) #94529552 válasza blattida (#33823) üzenetére


#94529552
törölt tag

Aha, akkor itt van a kutya elásva a beko garanciában. A logisztika amíg kereskedő megszervezi az elszállítást a javítóhoz. Egyeztet a vevővel, a futárral, a szervizzel, a szerviz az alkatrészellátóval és a futárral, stb......Ha esetleg sikerül, akkor az újabb procedúra következik, vissza a kereskedőhöz, majd a vevőhöz. Elég sok buktató van így a történetben. Úgy látszik, van akit ilyenkor az agyvérzés kerülget.

(#33841) Chaser válasza ribarszki (#33839) üzenetére


Chaser
titán

nekem fémtartályos van, nem lakásba való, hangja miatt sem, kis(ipari), és pont a hepa filtere nagyon jó, más kérdés sokáig nem bírja - felújítással járó ganénál biztos nem -
mértem, 1200w, ebben hazudnak ( : kb 1500-nek felelhet meg

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33842) Lauda válasza #94529552 (#33840) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, nagyjából ezt körvonalazták nekem is múltkor.

(#33843) ribarszki válasza Chaser (#33841) üzenetére


ribarszki
őstag

Neked WD3 prémium van? Mert az a fém tartályos. De Hepa abban sincs. Csak egy mezei levegőszűrő közvetlen a motor előtt. Amúgy tényleg mindent összeszívnak, s a szívóerő is korrektül megmarad, pedig már több kg-os a zsák.

(#33844) blattida válasza #94529552 (#33840) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem, az összes gyártó márkaszervize így működik.
Vagy azt hiszed, hogy például egy electroluxos szerelő majd magától és ingyen elszállítja szervizbe a mosógéped, ha szükséges? Meg gyorsabb? Akkor elég nagy tévedésben vagy.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#33845) emre válasza blattida (#33844) üzenetére


emre
veterán

A Lidl-ben vásárolt akkus ütvefúróm beszart, bementem megkérdezni mi a helyzet ilyenkor.
Azt mondták ha a javíttatást választom akkor a szerviz küldi érte a futárt.....szóval miért ne lehetne így megoldani.

Egyébként a fenti probléma elkerülése végett kell helyszíni garanciás gépeket vásárolni.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#33846) Chaser válasza ribarszki (#33843) üzenetére


Chaser
titán

az, ua. mint a másik, csak fém tartállyal
nem tudom mi a hivatalos neve, azt a ganét is pormentesen el tudja szívni ami nálam van, kohósalakot is evett ( : lehet ezért bír csak pár mosást a filter

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33847) Lauda válasza blattida (#33828) üzenetére


Lauda
félisten

Garanciális szervizekről van szó, nem háztartási gép szervizről, akik szerelnek bekot is.

(#33848) blattida válasza Lauda (#33847) üzenetére


blattida
nagyúr

Garanciális miatt nem lesz rövidebb egy javítás, csak nem kell fizetni a szállításért, de ez is beko független.
Ami a beko esetében hátrány, az a valóban kevesebb márkaszerviz.
Amúgy meg, azért ajánlottam a kereskedőt, mert a szerviz sokszor lassabban intézi a szállítást.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#33849) #94529552 válasza blattida (#33848) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem, az összes gyártó márkaszervize így működik.

Inkább te vagy nagy tévedésben, mert a garanciális Whirlpool, és Zanussi csoport gépeit is a helyszínen javítják, és nem futárkodnak vele, mint a Beko gépekkel. Az alkatrész ellátás, pl Elux hűtőnél, már másnapra a szervizben van, amit rendelnek, nem hetekig tart, ez a tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#33850) blattida válasza #94529552 (#33849) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, nem is írtam az ellenkezőjét, ellenben azt írtam, hogyha helyszínen nem javítható, mert olyan a hiba és/vagy a helyszín, akkor el kell vinniük. A bekonál is és mindenkinél így működik, teljesen értelemszerűen.
Ha meg valaki az adott ügyfélszolgálatos miatti plusz töketlenkedéseket és kellemetlenségeket a cég nyakába varja, az meg is érdemli. Ebből kiindulva az összes gyártó és szerviz szar és az is marad. Sokkal több negatív electrolux szerviz tapasztalat van, mint beko, ezek szerint az electrolux úgy fos, ahogy van, logikus, nem? :P ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.