Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33301) tboy93 válasza Dluinet (#33300) üzenetére


tboy93
nagyúr

Akkor mondhatni hogy a porzsak nelkuli porszivok hulyebiztosabbak? :D

(#33302) veze válasza tboy93 (#33301) üzenetére


veze
őstag

A porzsák nélküliek eleve kinyíródnak alapból :D :D

(#33303) scott_free


scott_free
senior tag

Sziasztok,

felültöltős mosógépből van olyan a 70-80 ezres kategóriában, amit érdemes megvenni?
(semmi extra igény, csak hogy mosson)

Vagy csak legyen 5 év gari hozzá, és amúgy mindegy?

(#33304) scott_free


scott_free
senior tag

Még egy kérdés: az mitől lehet, hogy a nagymamám régi Whirlpool mosógépének az 500-as centrijével jóval szárazabbak lesznek a ruhák, mint egy új Zanussi 1000-esével? :F

(#33305) Dluinet válasza scott_free (#33304) üzenetére


Dluinet
nagyúr

valószínűleg rossz súlyelosztás miatt a Zanussi letilt és nem csinálja meg a centrizést, csak próbálkozik

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#33306) veze válasza Dluinet (#33305) üzenetére


veze
őstag

Egy automata mosőgép tervezése közben nem várható el a felhasználótól , hogy majd centrizés előtt igazgatja a ruhát sulyelosztás szempontjából. Oldja meg, legyen benne olyan motor és csapágy hogy kiforgassa a vizet belőle ugyis, erőből, és kibíja azt is, aztán majd elkönnyül.. vagy ne tiltson le, centrifugáljon ki ez az alap, a felhasználót nem érdekli a súlyelosztas . viszont érdekli az hogy rendesen ki legyen centrifugálva. Ha erre nem képes akkor az sz@r , kerülendő kategória. Milyen márka volt? Zanussi? na akkor az is = kuka :D

[ Szerkesztve ]

(#33307) pjen válasza Dluinet (#33305) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem nincs ilyen,max ha egy fél téglát akarsz centrizni.még akármit mostunk mindig centrizett a mosó gép.

(#33308) Dluinet válasza pjen (#33307) üzenetére


Dluinet
nagyúr

kérdezd meg a gorenje és samsung tulajokat.
a gorenje érzékenyebb, a samsung csak ha nagyon rosszul van elosztva
gorenje esetéen halottam 8 órás mosásról is, a samsung csak megáll hibával

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#33309) pjen válasza Dluinet (#33308) üzenetére


pjen
félisten

A samukat megjavítják,legalábbis a szervíz szerint konstrukciós hiba.Az Lg DD mért nem csinálja?

(#33310) Tutivesztes


Tutivesztes
tag

Sziasztok!

Már kérdeztem, de újra megpróbálom:
Mosógép-szárítógép-mosogatógép kombót szeretnék vásárolni, de melyik márka az amit meg is tudok fizetni, és megbízható, esetleg a bűvös tíz évet kiszolgálja?
Egyszerűen nem tudom benyelni a Miele árazását, nem hiszem el hogy ennyivel jobb, mint amit az ára tükröz. Vagy de?

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#33311) Dluinet válasza pjen (#33309) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ez vezérlés, ez nem hiba, ez a gép védelmében történik

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#33312) Dluinet válasza Tutivesztes (#33310) üzenetére


Dluinet
nagyúr

asszem valami Bosh-t ajánlottak, de az is bőven 200K felett volt (ha nem volt közelebb a 300k-hoz)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#33313) Tutivesztes válasza Dluinet (#33312) üzenetére


Tutivesztes
tag

Az a vicc, hogy a Miele "jó árasított" gépei is 300-400k között mozognak, ha nagyon az aljáról választok, akkor is a három gép 800k körül mozogna. Vajon tényleg annyira megbízható, vagy vegyen az ember Samsung vagy LG mosógépet, szárítógépből LG csak egy félét gyárt?! Mosogatógépből Bosch, de ott is van 400k körüli áron, persze az már a csúcsmodell, Mielenél pedig alsó-közép szint...Ehh.

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#33314) Dluinet válasza Tutivesztes (#33313) üzenetére


Dluinet
nagyúr

LG + sok garancia

Múlt héten volt egy cikk, hogy a tartós fogyasztási cikkek életkora 6 év, átlag ennyi idősen kerülnek kukába

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#33315) #94529552 válasza veze (#33306) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez nem így van szerintem. Elux felültöltős gépünk van, ami szinte ua. mint a Zanussi, és még soha nem tagadta meg a centrifugálást, aminek a hatékonyságát kielégítőnek is találjuk. Pedig ez is csak 1000-es fordulatú. Hogy milyen motor, csapágy, és egyéb dolgok legyenek, vagy hogy milyen tartós legyen, és mennyiért, azt inkább a gyártóknak kellene megmondani. :P
Nekünk már 5 éve megy, és sztem most is ezt választanám. Előtöltős lenne olcsóbban is, de az nem fér el.

(#33316) Ferike81 válasza Tutivesztes (#33313) üzenetére


Ferike81
senior tag

Nekünk 20 éves Miele van. Mikor megvettem a feleségem első szava az volt, hogy néz ez ki? Mint egy konténerláda. Minek adtam ennyi pénzt egy ócska xarért? Na az első mosás óta csend van. Olyan függönyprogramot tud a 20 éves gép, hogy a szeme kikerekedett. Arról nem beszélve, hogy a sima mosásoknál is ég és föld a különbség a régi samsung gépjével összehasonlítva. Nekünk hideg/meleg vizes van, így nyáron az üzemeltetése is olcsóbb. 1600-as centrifuga majdnem szárazra forgatja a ruhát, ráadásul a pohár pezsgőt ráteheted a tetejére, mert meg sem pisszen a gép. Viszont olyan nehéz mint a dög. Nem bántam meg, hogy megvettem, bár új mosógépért tuti nem adnék 800K körül.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#33317) Tutivesztes válasza Ferike81 (#33316) üzenetére


Tutivesztes
tag

Igen, én is az alsó szegmensben keresgélek a Mielenél, de az is 329k vagy 389k.
Ezekkel szemben nézegettem az LG, Samsung, Panasonic csúcsmodelljeit. A felébe kerülnek, sok szolgáltatással. De a tartósság?

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#33318) pjen válasza Dluinet (#33311) üzenetére


pjen
félisten

Nem vitának szánom,de mikor az Lg- t vettük,pont ott volt a samutól egy szerelő.Ő mondta,vagy ötször kimentek egy géphez,mire kiderült,valami érzékelő hibás.Azóta normálisan működik.Ha Ő hazudott akkor én is.

(#33319) pjen válasza Tutivesztes (#33317) üzenetére


pjen
félisten

Egyrész,honnan tudod,hogy a most gyártott Miele tartóslesz,mert drága?Nekem az egyharmadába kerülő fagor mosó és Bosch mosogató gép 9-9 évet ment.Mindkettőt meg lehetett volna javítani.Csak közben modernebbek praktikusabbak,szebbek jöttek.A tecnológia fejlődik lehet 10 év mulva teljesen más lesz a háztartási gép piac.Lehet fele annyit fog fogyasztani vízből és villanyból,de nem dobod ki mert drága volt.

(#33320) polonic válasza pjen (#33309) üzenetére


polonic
félisten

De csinálja.

(#33321) #40553216 válasza veze (#33306) üzenetére


#40553216
törölt tag

Még a 250e Ft-ba fölött induló, az 1000/p-es Zanussinál sokkal masszívabbra, tartósabbra készített Mielék sem centrifugáznak teljes erőből, ha nem tudja elrendezni a ruhákat. Márpedig az enyém 10 év alatt még mindig el tudta, mégis beleépítették ezt a funkciót. Nagyanyád Whirlpoolja nagy eséllyel nem a masszív szerkezete, hanem a még jó szimmeringje miatt nem ment gajra.

(#33313) Tutivesztes
A tartósság szempontjából lényegében mindegy, az aljáról választod-e. És igen, ennyibe kerül. Ez van.

(#33322) pjen válasza polonic (#33320) üzenetére


pjen
félisten

Nekem nem.Nekem inkább az elején, ha nagyon tele rakom, 1x2x újra indul, de aztán megy rendesen. Igaz nem szeretem megtömni.

[ Szerkesztve ]

(#33323) blattida válasza pjen (#33319) üzenetére


blattida
nagyúr

Modernebbek, praktikusabbak? Van ezek között olyan, amelyiknek van valódi gyakorlati haszna?
Semmi praktikus dolgot nem látok, főleg nem felhasználói oldalról. A prémium kategóriában vannak valóban hasznos dolgok, de azok vagy csak drágán lesznek elérhetőek később is ( pld. A koreaiak dupla mosógépei) vagy sokkal gagyibban az olcsó gépekben (pld. A miele vagy a schultess mosási teljesítményt fokozó megoldásai). A vízfogyasztást nem lehet drasztikusan csökkenteni, mert baromira a mosási hatékonyság rovására megy, a villanyéhség meg tovább csökkenthető hőszivattyúval, ám azzal meg nem lehet hatvan celsius fok fölé menni, pláne nem ilyen kis méretben, plusz, drágábbak lesznek a gépek és még szarabbak, még kevésbé megbízhatóak.

A centrifugálási gondok tipikusan akkor jönnek elő, ha nincs telerakva a gép, ellenben, ami benne van, az valamilyen nehéz, jó nedvszívó képességű ruha vagy más szövet.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#33324) brownus válasza Tutivesztes (#33310) üzenetére


brownus
veterán

én ma holnap megyek venni, hűtőt + mosogatógépet

előbbi liebherr lesz, utóbbi bosch (200k+100k)

a miele gépekről kábé 1 mp alatt lemondtam :D

[ Szerkesztve ]

(#33325) Graphics válasza brownus (#33324) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Liebherr-t néztünk először mi is, de a kicsi tényleg kicsi, ez meg nagyon húzós.

Így végül Bosch hűtő lesz.[link]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33326) brownus válasza Graphics (#33325) üzenetére


brownus
veterán

néztem én is a kisebb liebherrt, meg ezt a boscht is, de van egy 16 hónapos babánk, és Zsu felülbírálta a döntésem, hogy kell fent a 5polc, a nagyobb 250+ literes hűtőrész...

(#33327) Graphics válasza brownus (#33326) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ebben a percben levették a Bosch hűtőt... Fain, épp ma mentünk volna megnézni élőbe is :D

Vagy másik linkre került át.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33328) pjen válasza blattida (#33323) üzenetére


pjen
félisten

ennyi erővel maradhatott volna az energomat is,végeredményben mosott,centrizett.ronda volt,100 kg.mostunk már paplant és rongy szönyeget is benne, nem volt gond.

(#33329) Ferike81 válasza Tutivesztes (#33317) üzenetére


Ferike81
senior tag

Egy ismerősöm vett egy Miele ipari 8kg-s gépet 2 éve. Majd 800K volt. Fél év után megállt, de jött a szerviz, javították és azóta is megy. Panzió és étterme van, reggel 6-tól este 10-ig megy a mosógép, a Miele előtt csak háztartási gépeik voltak, de a 3 beállított mosógépből 1 mindig javítás alatt állt. Annyira bevált, most vettek szárítógépet is, mert az is fogyóeszköz. Hogy milyen tartós lesz, az csak az évek fogják megmondani. Én soha nem vettem volna Mielét, ha nem jutok hozzá használtan, és elérhető áron. Nekem ugyan a kazánházban van a gép, de ha megtakarítom akkor senki meg nem mondja, hogy 20 éves. A kezelőfelület műanyag, de a többi (ajtóperem, dob) rozsdamentes nemesacél, a burkolat teljes egészében zománcozott. Stabil kis masina, és minden alkatrész kapható hozzá, bár eddig nem kellett még. Kb. 2 hónapja nem világítanak a gombok, de pont nem izgat. Havi egyszer csinálunk egy 95 fokos főző-tisztítómosást nála és csókolom. Nekünk bevált.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#33330) brownus válasza Graphics (#33327) üzenetére


brownus
veterán

én vettem meg pár perce online :)
nem akartam tovább várni, + a hűtőt is megvettem, mert már jártunk így, hogy csak halogattuk és lemaradtunk róla..

amúgy megnéztük hétvégén a soroksári üzletükben, szépek, tágasak. a hűtő fogantyúja pláne. nem láttam még ilyen...

[ Szerkesztve ]

(#33331) pjen válasza Ferike81 (#33329) üzenetére


pjen
félisten

Tudok egy éttermet a lőrinci temető közelében ahol egy energomat mosó géppel mosnak,ipari szinten.Ha nincs 30 éves,egy sem,és működik,na de hogy néz ki.Egyébként az előbb szedtem ki egy adagot az LG ből.1200 as centri tán,vizesen 4,5 kg.Szárazon eléggé tele volt a dob.

(#33332) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Mosogatógépet szeretnénk venni a közeljövőben (még soha nem volt szerencsénk ilyen géphez) ezért kérnék tanácsot a vásárláshoz.
Jelenleg 3-an vagyunk egy háztartásban (asszony, pici gyerek és én de hamarosan bővül a család és ez a tervezett végleges létszám 4 fő).
Árban nagyon maximum 110e ft lenne rá (de ha a 90e ft-os ugyan azt tudja az is megfelel).
Ami fontos hogy 45cm széles lehet maximum és szabadonálló.
Nem tudom milyenek lehetnek de nem tartom túl biztatónak ezeket:
Candy, Beko, Amica, Goddess, Star Light, Hotpoint-Ariston

Írjatok tapasztalatokat, véleményeket és hogy miért jó az ajánlott termék.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#33333) polonic válasza dewil666 (#33332) üzenetére


polonic
félisten

A 45 centis kicsi, kevés lesz 4 főnek.

(#33334) dewil666 válasza polonic (#33333) üzenetére


dewil666
őstag

De nem fér el nagyobb. Vagy 45cm-es vagy semmi.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#33335) pjen válasza dewil666 (#33332) üzenetére


pjen
félisten

Hotpoint-Ariston,ez egy jó készülék.Nekünk is 45 cm van és elégvolt mikor négyen voltunk akkor is.Max 2x megy,naponta.

(#33336) brownus válasza dewil666 (#33332) üzenetére


brownus
veterán

Bosch SPS53E18EU Mosogatógép ez + 2k

családban eddig bosch és electrolux márka termékei voltak, eddig csak jók a tapasztalatok.

a vásárlói vélemények alapján még ez a kettő jó választás lehet:
Gorenje GS52010S Mosogatógép
Whirlpool ADP 221 WH Mosogatógép

[ Szerkesztve ]

(#33337) adalbert1


adalbert1
veterán

Visszatérve kicsit a porzsákos porszívó kérdésre: mondjuk 40k-ig bezárólag van tényleg lényeges különbség mondjuk egy 20 és egy 40k-s modell között? Nézegettem a különböző osztályozásokat, de állítólag azok nem mindig fedik a valóságot. Az összehasonlításnál is zavaró, hogy sokszor nem látszik egyből, hogy melyikben milyen HEPA szürő van, mert valamilyen saját nevet adnak a szűrőnek.
Egyelőre ugyan még megvan a 8 éves porzsák nélküli Electrolux porszívónk, de jó lenne hamarosan valami jobbra cserélni (vagy tartsam meg addig, amíg működik)?

Tegnap megérkezett a Bosch szárítógépünk: egyelőre 2 program ment le rajta, mindkettőben törölközőket szárítottam, kb. 2 óra alatt végzett egy programmal - a kondenzvíztartály mindkét esetben félig lett tele, viszont a pihefogóban elég sok szösz összegyűlt, ennél jóval kevesebbre számítottam (kb. mindkét esetben egy rétegben le lehetett húzni róla a szöszöket).

(#33338) pjen válasza brownus (#33336) üzenetére


pjen
félisten

Nekem 9 évig Bosch volt,most Gorenje.A Bosch tágasabb,jobban pakolható az edények szárazabbak,halkabb stb.

(#33339) dewil666 válasza brownus (#33336) üzenetére


dewil666
őstag

Köszönöm!
A két utolsót nézegettem én is de az a Bosch is igen tetszetős főleg a sok hozzászólás miatt is.
Viszont lehet egy beépíthetőt is be tudnék rakni a szekrény helyére??
A beépíthetőnek van 4db lába esetleg a magassága állítható?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#33340) muszurkefal


muszurkefal
aktív tag

Sziasztok!

Anyámnak szeretnék mosógépet venni. Bosch/Siemens termékeit nézegettem, de annyi van belőle, hogy nem igazodok el rajta.
100-150 ezres kategóriában tudtok ajánlani konkrét típust belőlük?
Ami kellene: belső rész legyen rozsdamentes acél, és esetleg bővíthető garancia.
A fórum jó részét már végigolvastam, de egyelőre nem sikerült döntenem.
Miele-re sajnos nincs keret :U
Illetve ez a bolt megbízható?
:R

(#33341) brownus válasza brownus (#33330) üzenetére


brownus
veterán

ja, az nem is az :D hüje vagyok, benéztem...

(#33342) ribarszki válasza muszurkefal (#33340) üzenetére


ribarszki
őstag

DD-s LG-ben nem gondolkodtál? Valahogy jobban ajánlják szerelők is mint a Bosch vonalat.

(#33343) blattida válasza muszurkefal (#33340) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Abban az árkategóriában nincs rozsdamentes üsttel rendelkező mosógép, ahhoz minimum a dupláját kéne fizetned és kis hazánkban csak a miele gépei ilyenek.
Igen, az lg sokkal inkább ajánlott, mint a bosch, főleg az olcsóbb gépek között.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#33344) ribarszki válasza adalbert1 (#33337) üzenetére


ribarszki
őstag

Igen, pláne ebben az ársávban nagy különbségek vannak. Fej minősége, klikkes/reteszes csőcsatlakozás, kábel hossza, műanyag minősége, állítható szívóerő, stb.

(#33345) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Sziasztok! Maximum 20ezer ft-ig bezárólag szeretnék mikrohullámú sütőt vásárolni, a régi folyamatosan leveri a biztosítékot. A biztosíték ki lett cserélve, a probléma továbbra is fennáll úgy is, hogy csak a mikro megy az egész lakásban, semmi más nem fogyaszt közben áramot.

Szóval általános felhasználás lenne a cél, minél jobb ár-érték arányút szeretnék venni. Köszönöm :R

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#33346) Tutivesztes válasza Ferike81 (#33329) üzenetére


Tutivesztes
tag

Igen, több (sokkal) a jó vélemény a Mieleről, csak nehéz feldolgozni az árát. Persze kinek mi a fontos, a név sem feltétlen garancia a minőségre, de lehet hogy mégis:) Amit én linkeltem az nem ipari, de esetleg lehet tartós...

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#33347) Bacusuz válasza tboy93 (#33294) üzenetére


Bacusuz
őstag

Szia
400 ft körül már ki lehet fogni gyári szintetikus zsákokat(AEG/ELUX) 12-16db csomagolásban.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#33348) Bacusuz válasza veze (#33306) üzenetére


Bacusuz
őstag

nálunk ilyet akkor csinált, ha nem volt szintben, esetleg egyik lába nem kapaszkodott elégge,tehát billegett.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#33349) Bacusuz válasza dewil666 (#33332) üzenetére


Bacusuz
őstag

nekünk 45cm-es mosogatóból bosch volt, imádtuk.
Arra figyelj, hogy minél alakíthatóbb legyen a belseje, hogy a helyet ki tudd használni.
Ilyesmikre gondolok mint az alsó kosár tányértartói lehajthatók legyenek,nagyobb lábasok, vastag peremű tálak amúgy nem férnek majd be és a felső kosár magassága is jó ha állítható.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#33350) veze


veze
őstag

Nekem van csak olyan érzésem hogy a felültöltős mosógép alapbol masszívabb és tartósabb, elvégre két oldaról van csapágyazva igy akármilyen kiegyenlítetlen is, terhelés közben nem lengeti be (nem lép fel ilyen irányú erőhatás) ugy mintha egy kar tartaná. Ja és ha valamit kigfelejtettem még utolag is betehető :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.