Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33751) Chaser válasza Lauda (#33748) üzenetére


Chaser
titán

Errol van szo

Szerk: dh66e es ha tonkremegy? Nem volt draga, nem 20 evre tervezek semmivel, garantalod ha "nagy" gyartotol veszek dupla annyiert valamit 10 evig biztos jo lesz? Nem, ahogy ok sem, kulonben 10 evet adnanak, nem nevetseges 1-2-3 evet

Mercutio_ mienk program lejarta utan biztos kicsapja a gozt ha kinyitom, gondolom az a lenyege is, miota hagyom benne edenyek is tisztabbak, az meg boven tud mosogatni
Kis sz@ros 45-os candyt en sokszor ugy pakolom mintha 60-as lenne :d 1h-s program, goz benn hagy es tiszta minden, nagyon ritka h 1-2 edenyt utan kell mosogatni

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33752) dh66e válasza Chaser (#33751) üzenetére


dh66e
veterán

Persze így is lehet nézni.

(#33753) mzso válasza blattida (#33746) üzenetére


mzso
veterán

Esetleg meg tudnád mondani, hol/hogy keressek a mosógéphez megfelelő alkatrészt?

(#33754) pjen válasza mzso (#33753) üzenetére


pjen
félisten

Orczy háztartási gép árúház.

(#33755) blattida válasza mzso (#33753) üzenetére


blattida
nagyúr

Először le kéne venni a gép burkolatát és ellenőrizni a lengéscsillapítókat, szíjat, szíjtárcsát, majd, amit szükséges, cserélni vagy javítani. Beszerzési forrásnak jó az említett orczy, de például a heilmann is.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#33756) mzso


mzso
veterán

Kösz a tanácsot!

(#33757) emre válasza mzso (#33753) üzenetére


emre
veterán

Én innét vettem lengéscsillapítót.

http://alkatreszek.org/

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#33759) n_stolz


n_stolz
tag

Keresnék indukciós főzőlapot, 4-5 év garanciával, 4 főzőhelyes érdekel.
Max 90E ft-ot szánok rá..

Tudtok esetleg ajánlani típust? Milyet érdemes venni ilyen paraméterek mellett? :R

[ Szerkesztve ]

n_stolz

(#33760) Chaser válasza n_stolz (#33759) üzenetére


Chaser
titán

beko, ikea termékek
személyes tapasztalatom egyikkel sincs, de utánuk tudsz olvasni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33761) scott_free


scott_free
senior tag

Sziasztok,

létezik 1 dugós, kapcsolós túlfeszültségvédő? (mosógéphez kellene)
Eddig vagy olyat láttam, ami több dugós, vagy 1, de nem kapcsolható.

Köszi!

(#33762) pjen válasza scott_free (#33761) üzenetére


pjen
félisten

Van olyan túlfesz védő amit be lehet építeni a konnektor mögé a dobozba.

(#33763) #94529552 válasza n_stolz (#33759) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az árukeresőn az Electrolux a legkeresettebb márka indukciósból, de olvasd vissza az itteni írásokat is, a keresővel[link]. Esetleg nézd meg a márkaboltot is, itt pl. 5 évre ki lehet terjeszteni a garanciát. Vagy még az ikeást is szokták ajánlani[link], amiről itt olvastam, hogy Whirlpool és Electrolux gyártmányok lehetnek.

[ Szerkesztve ]

(#33764) #40553216 válasza #69059072 (#33758) üzenetére


#40553216
törölt tag

Hali! A leglényegesebb infókat már megkaptad: evőeszközfiók. Egy 45 cm szélességűnél ez különösen fontos, mert nem vesz még el az amúgy sem nagy helyből. Ha ez fontos, akkor kettő marad. Nekem 60-as Wh-van, egy bajom van vele: a 6. érzék program is jól mosogat ugyan, de ehelyett lehetett volna egy 70 °C-os, ami a gép tisztításánál lenne praktikus. Bár a 60 °C-os is elmossa a gépet. Ami még a Bosch SPS45MI02E mellett felhozható, hogy mindkét kosérban lehajtható a tányértartó tüskét, ami nagyobb szabadságot ad nem tányérok elmosogatásakor.
Konkrét típus azért nem igazán számít, mert ezek szög egyszerű gépek: vizet spriccelnek az edényekre.
A teszt megvásárlását azért nem javaslom, mert jó szándékú amatőrök készítették, még ha mittoménmilyen német laborra is hivatkoznak. Az ingyen letölthető mosógép teszthez pl. én is javasoltam néhány komolyabb változtatást, de még így sem a legjobb. Mert egy mosógép tesztnél számomra a mosás-öblítés-centrifugálás trió lenne a legfontosabb, a végső eredményben ezeket mindenképp nagyobb súllyal venném figyelembe, mint a nem túl egzakt „használhatóság” és „kézikönyv használhatósága” kategóriát. Nem is beszélve a víz- és áramfogyasztás összefüggéséről: amelyik kevés vizet használ, az kevés áramot is. Pl. az első LG ebben elég „jó”, hiszen 10 kg ruhához kevesebb vizet, így áramot használ, mint a 7 kg-s Mielék. Csakhogy ebből alig hihető, hogy jobban öblítene, mint a 9 kg-ra több vizet használó, de hátrébb sorolt Bosch. A 7, 9, 10 kg amúgy is csak a standard pamut programra igaz. Simán lehet (most nem nézem meg), hogy az egyéb programokban (ahol mindig kevesebb a ruha és több a víz) a 7 kg-os Mielébe és a 10 kg-os LG-be ugyanannyit szabad csak pakolni.
Így a sorrend is egy kicsit átalakításra szorulna.

(#33759) n_stolz
IKEA-ban 5 év a gari.

[ Szerkesztve ]

(#33765) arcitec válasza #94529552 (#33763) üzenetére


arcitec
addikt

És pontos az az árúkereső? Egyébként a Zanussi is jó indukciósban 5 éve van, tökéletes, mint újkorában. A sütő is jó bár ott már vannak részemről kifogások...

[ Szerkesztve ]

(#33766) blueye


blueye
veterán

Mi a velemenyetek a Philips FC9729/09 PowerPro Expert-rol?
Ezt most 39e HUFert be lehet szerezni.

(#33767) st6969 válasza n_stolz (#33759) üzenetére


st6969
őstag

Ikeással van tapasztalatom, 7 éve teszi a dolgát, hiba nélkül.
1 dolog nem tetszik, az az hogy az 1-9-ig fokozatból 1-5-ig ki-be kapcsolgat hosszabb-rövidebb ideig, így szabályozva a teljesítményt, 6-ostól viszont folyamatossá válik, nem kapcsolgat. Nagyobb mennyiségű ételnél nem észrevehető, de ha csak mondjuk 2 személyre főzöl levest, akkor a 6-os szint alatt a buborékokból látod, hogy forr - nem forr - forr - nem forr.....Engem egy kicsit zavar, de azért együtt lehet vele élni, állítólag több másik gyártó több modellje is ezt csinálja. Valaki itt magyarázta is az okát. Bár létezik olyan is, ami állítólag nem csinálja, szóval kell, hogy legyen rá műszaki megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#33768) mzso válasza st6969 (#33767) üzenetére


mzso
veterán

"Valaki itt magyarázta is az okát. Bár létezik olyan is, ami állítólag nem csinálja, szóval kell, hogy legyen rá műszaki megoldás."

Valóban? Én kíváncsi lennék, hogy hogy miért kapcsolgatnak valami normálisabb teljesítményszabályzás helyett.

(#33769) ribarszki válasza blueye (#33766) üzenetére


ribarszki
őstag

Zsáknélküli.... 😒

(#33770) blueye válasza ribarszki (#33769) üzenetére


blueye
veterán

Igen, azt latom h itt az az altalanos velemeny h ilyet nem szabad venni, de most is ilyenem van (Beez, anno az index forumon ajanlott/szeretett tipus) es aki takarit szereti hasznalni, csak oregszik a gep es ezert vennek ujat.

(#33771) ribarszki válasza blueye (#33770) üzenetére


ribarszki
őstag

Ebben az árban sokkal inkább venném ezt Persze ha zsáknélküli kell, akkor vedd nyugodtan a Philipset.

(#33772) brownus


brownus
veterán

üdv,

Szabadonálló mikrohullámú sütő közül melyiket ajánlanátok? melyikkel mik a tapasztalatok?

eddig kettő konkrét típust találtam ami tetszik: AEG MFD2025S-M

árban 30-40k között max.

Electrolux EMS20300OX

kb ugyanaz a kettő :d az utóbbi mínusz 4k

de jöhet más márka is! a grill se fontos. legtöbbet fagyasztott cuccok kiolvasztására használnánk, reggelente a tej felmelegítésére a kávéhoz, ilyesmi... semmi extra...

[ Szerkesztve ]

(#33773) Lauda


Lauda
félisten

Megérkezett az Electrolux EJ2302AOX2 hűtő. A kompresszora pedig:

Ez valami jobb fajta ha jól olvasgattam itt a topikban? Beüzemelés szerintem majd holnap, had vegye át a lakás hőjét. ;)

(#33774) pjen válasza Lauda (#33773) üzenetére


pjen
félisten

Egy napot vársz?Miért is?Ha nem fektetve hozták,2 óra mulva nyugodtan bekapcsolhatod.Ez a várakozás az abszorciós hűtőknél volt fontos,de az egész máshogy működött.

(#33775) Lauda válasza pjen (#33774) üzenetére


Lauda
félisten

A hideg miatt várok. Egyébként nem sürgős a dolog, hogy beüzemeljem. Melegedjen csak át.

[ Szerkesztve ]

(#33776) pjen válasza Lauda (#33775) üzenetére


pjen
félisten

Aztán,majd jól lehűtöd. :DDD

(#33777) blueye válasza ribarszki (#33771) üzenetére


blueye
veterán

Koszonom, atbeszelem a porszivo "kezelojevel" a zsakos/nem zsakos kerdest.

(#33778) blattida válasza Lauda (#33773) üzenetére


blattida
nagyúr

Kompresszorban sokkal jobb az acc, mint gyógyszernek, az biztos. Jól az olaszok.
Tényleg nem kell várni holnapig, hideg, azaz a páralecsapódás miatt sem.
Teljesen fölösleges, elég, ha aklimatizálódik.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#33779) ribarszki válasza blueye (#33777) üzenetére


ribarszki
őstag

Használd itt a keresőt az oldalon, írd be, hogy "porzsákos" Azokkal az érvekkel győzködd a porszívó kezelőjét 😉

[ Szerkesztve ]

(#33780) Lauda válasza pjen (#33776) üzenetére


Lauda
félisten

Gyártó amúgy a jászberényi electrolux.

blattida Oké, ennek örülök!

(#33781) Mr.Csizmás válasza Lauda (#33780) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

egyik fb csopban van egy eluxos tag, aki összeszerel ott. majd rákérdezek melyik modelleket csinálják, és milyen kompival. :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33782) #94529552 válasza blueye (#33777) üzenetére


#94529552
törölt tag

Erre kíváncsi leszek ;] . Mert általában aki tartályost használt régóta, az ragaszkodik a megszokott procedúrákhoz, mint pl.a minden használat utáni tartályürítés, koszolás, porolás(porbeszívás), tartály és szűrők mosása szárítása, stb. Nálunk én döntöttem el a váltást porzsákosra, egy új, tartályos porszívó egyszeri használata után.

(#33784) arcitec válasza #94529552 (#33782) üzenetére


arcitec
addikt

Azért a koszolás porolás túl van itt tolva, nem kicsit, mondom ezt úgy, hogy nálunk is most lett megunva és cserélve porzsákosra. Inkább a macera lett terhes, ami a nem sok porszívózás után mindig következett.No meg azért kicsit undorító is azzal por kosszal szemezni mire a nylon zacsiba kerül ...

[ Szerkesztve ]

(#33785) pjen válasza #94529552 (#33782) üzenetére


pjen
félisten

A tartályost mért kellene minden használat után űríteni.Nekem például van egy Thomos takarító gépem,akár hepa szűrőt is tehetek bele,ha porszívónak használom.

(#33786) #94529552 válasza arcitec (#33784) üzenetére


#94529552
törölt tag

Tapasztalatból írtam, és nem toltam túl. A fő kezelőjétől nálunk is megvolt a ragaszkodás először. Időnként, ha látom az MM-ben a Dysont és társait a koszos mocskos átlátszó tartályukkal, örülök, hogy nincs már tartályos porszívónk. A zsákosnál van kb. 2-3 havonta porzsák csere, (kinek mennyi), és kész.
pjen nem a takarító gépekről beszéltünk, már elnézést.

[ Szerkesztve ]

(#33787) pjen válasza #94529552 (#33786) üzenetére


pjen
félisten

A hordós nem tartozik a tartájosok közé?

(#33788) ribarszki válasza pjen (#33787) üzenetére


ribarszki
őstag

A magyarban nincs jól elkülönítve. A kicsi porzsák nélkül gépekről beszélünk tartályos címszó alatt. Igazad van, hogy a hordós takarítógép is tartályos, de senki nem arra gondolt. Csak nehéz elnevezésben elválasztani a kettőt.

[ Szerkesztve ]

(#33789) mzso


mzso
veterán

Oké szóval ha lengéscsillapítót akarok venni akkor ki kell deríteni a pontos típusát?
Mert sok helyen csak úgy látom, hogy Bosch mosógéphez. Használ vajon a Bosch több félét?

(#33790) #94529552 válasza pjen (#33787) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hordós olaj vagy sör? Utóbbira szavazok. :P

(#33791) pjen válasza #94529552 (#33790) üzenetére


pjen
félisten

Sörben a rekeszes az igazi. :DD

(#33792) Zeki válasza arcitec (#33784) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nincs túltolva.
Az olcsó porzsáknélküliket kerülni kell, messziről...

Zanussi ZAN7830EL:

Elektromos kábel hossz: 4.5 méter

Teljes hatósugár kb 7.4méter

Hangos, nincs rajta elektromos szívóerősség állítás. A kábel kihúzása közben kétszer borult oldalra. Amikor takarítás közben húzzuk magunk után, csak a hátsó két kereke ér a földhöz. Mindig felugrik az eleje, aztán visszahuppan.

Az elektromos kábelt nagyon gyorsan visszahúzza.

Az ürítése egyszerű, célszerű jól belengedni a kukába, és után megnyomni a fedél lenyíló gombot, hogy ne szálljon a por ki belőle. Rakom a kuka fölé, megnyomom a gombot hogy kinyíljon a kis ajtó lefele, és kijöjjön belőle a por... na a por, az inkább megy mindenfele, csak a nehezebb darabok esnek bele a kukába.

Hosszúhajúak nem fogják kedvelni, mert a középső nagy műanyag szűrőre a hosszú haj ráfog tekeredni.

Tartozékok:

kárpittisztó fej (nincs a fej szélein a filc csík, éles műanyag szélű az egész

fúgatisztó és kiskefés fej egyben, a kefés fej inkább csak mutatóban van.

(#33793) arcitec válasza Zeki (#33792) üzenetére


arcitec
addikt

Látom nem ment át nagyon amit írtam, már mi sem használunk porzsák nélkülit, csak azt akartam írni, hogy a por ürítést azt azért meg lehet oldani, nem kukába kell önteni direkt, hanem pl a Samsung szintén 25eft volt 5 éve(és még jó is,nem döl fel stb), rá kell húzni a dobozra egy zacsit és belefordítani, majd megtekerni és kész. Nálunk a macera tette be a kaput és mint írták nem azért kell viszonylag sűrűn üríteni mert megtelik, hanem a szivacsot kell kimosni mert totál poros koszos lesz.Ja és nyilván szép lassan a gép belseje is porolódik.
A C3 drága, de ahogy szívja a port az ami elképesztő, nem beszélve a higiéniáról ami jár hozzá, a müködés finomságáról stb .. . Rövid a tapasztalat még, de abszolút jó vétel volt. Aki teheti ne hagyja ki.....

[ Szerkesztve ]

(#33794) Lauda


Lauda
félisten

Napokban beszélgettem egyik műszaki lánc üzletében egy eladóval, azt mondta borzalmas a bekok szervize. Valami központi számot kell hívni és onnan adják tovább a munkát, ha adják. Előfordult, hogy a beko hűtőben másfél hónapba telt egy kompresszorcsere.

Ezért adják gondolom ilyen könnyen az öt év gart, a szervizháttér meg egy hulladék.

[ Szerkesztve ]

(#33795) ngaba válasza Lauda (#33794) üzenetére


ngaba
aktív tag

Jó, mondjuk nekik jobban megéri garanciakiterjesztést árulni a többi gépre... De ettől persze még hihető. :)

Amúgy én is a Beko 6633-assal szemezgetek, mert a fórumozók meggyőztek arról, hogy nem annyira rossz a Beko. Hát remélem, mert kívülről azért elég igénytelen volt az a példány, amit megnéztem: Sorjás a mosószertartó széle, az ajtón az ajtónyitó körül olyan vékony a műanyag, mint a papír (összevissza nyeklik) stb. Remélem, belül igényesebb. :)

[ Szerkesztve ]

(#33796) Chaser válasza Lauda (#33794) üzenetére


Chaser
titán

Igen, ilyet hallottam whirlpool klimanal is, rosszabbat is
A jo hir az, szerviz csak opcios, a kereskedo kotelessege intezni a gart, 10+ kg gepeknel elszallitas is az o dolga, es nala lehet verni az asztalt, a rossz hir az, h ezeket kevesen tudjak

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33797) blattida válasza Lauda (#33794) üzenetére


blattida
nagyúr

Az orczy viszi itthon a beko márkaszervizét is, ők meg mindenek, csak nem hulladékok. Horror szervizes sztori annyi van, mint égen a csillag, kismillió nagyon negatív electrolux, whirlpool stb szerviz tapasztalat van, hagyjuk már.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#33798) #94529552 válasza ngaba (#33795) üzenetére


#94529552
törölt tag

"I]Sorjás a mosószertartó széle, az ajtón az ajtónyitó körül olyan vékony a műanyag, mint a papír (összevissza nyeklik) stb."
Ha ennyire gyenge az anyaghasználat náluk, én nagy ívben elkerülném ezt a márkát, legalábbis a hűtőknél. A mosógépeik talán jobbak.

(#33799) n_stolz válasza Brandynew (#33783) üzenetére


n_stolz
tag

Esetleg ez?
https://edigital.hu/beepitheto-szett/whirlpool-beepiteto-szett-akp-461nb-suto-acm-836ba-indukcios-fozolap-p531776

Amúgy jobban megéri szettben venni az ilyeneket?

[ Szerkesztve ]

n_stolz

(#33800) blattida válasza #94529552 (#33798) üzenetére


blattida
nagyúr

Ebben az igen magas árkategóriában (kb. 80000 forint) a többiek sem sokkal jobbak, ráadásul nem a műanyag borítással szokott gond lenni, még egy olcsó mosógép esetében sem...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.