Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32801) Bacusuz válasza Lehiñito (#32795) üzenetére


Bacusuz
őstag

nekem egy Ufesa TT7970 hosszúszeletes kenyérpirítóm van, nagyon szeretem, de úgy látom már nem kapni.
A kenwoodot sajna nem ismerem

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#32802) blattida válasza ribarszki (#32800) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha nem ragaszkodsz a samsung névhez, akkor sokkal olcsóbban is lehetett volna fűtőszálat cserélni benne...a török masinát meg használjátok egészséggel!

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32803) pjen válasza Timmcsy (#32798) üzenetére


pjen
félisten

Mosó és mosogató gépet nem kell szervíznek beszerelni.

(#32804) ribarszki válasza blattida (#32802) üzenetére


ribarszki
őstag

A szerelő sem talált utángyártott alkatrészt. Független szerelő, külföldön is nézett. De ha van ötleted, szívesen meghallgatom.

(#32805) blattida válasza ribarszki (#32804) üzenetére


blattida
nagyúr

Teljesítmény és méret alapján kellene választani, tehát nem kell pont ugyanúgy kinéznie, ha befér, az jó, maximum egy kicsit kell "barkácsolni" rajta.
Ráadásul van több bontott alkatrész beszerzési lehetőség is, például Pongrátzék. Érdemes lenne utána nézni...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32806) Csabroncka válasza ribarszki (#32800) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Miért nem kötötted szimplán a meleg vízre :F ;]

"in medias res"

(#32807) ribarszki válasza blattida (#32805) üzenetére


ribarszki
őstag

Van a gép alján egy szerelőablak. Pont itt van a fűtőszál vége, mint a mosógépeknél. Itt mérte a szerelő, mondta, hogy rossz. (Utólag esett le, hogy ez csapkodta a firelémet az utóbbi 2 hétben) Sajnos sehol nem talált 23-25k alatt ebbe való fűtőszálat. Gondoltam ma este kiveszem, és ebayen, itt ott szétnézek. Csakhogy baromira nem lehet alulról kihúzni, mint a mosógépnél, mert az egész szivattyúház műanyag burkolatán van két lyuk, ahol ki van vezetve a fűtőszál két szála. De ha ki akarod venni, akkor az egész gépházat le kell szedni, és kibányászni a szivattyút is magába ölelő műanyag burkolatot, majd pont felülről kihúzni a fűtőszálat, a mosogatótér felől és nem alulról. Kitalálták csodásan.. :(((

De köszi a tippet. Ha kibányászom és sikerül valamit szerezni hozzá, akkor max eladom jelképes áron, vagy marad tartaléknak.

[ Szerkesztve ]

(#32808) ribarszki válasza Csabroncka (#32806) üzenetére


ribarszki
őstag

:N Mert nincs melegvíz kiágaztatásom a falban. Illetve érzékeli a fűtőszál hibát, és megáll a visszaszámlálás, majd hibakódot dob. Elképzelhető, hogy hiába kötném meleg vízre, akkor is kidobná a hibakódot a fűtőszál miatt. Nem tudom milyen diagnisztikai rendszert használ a gép.

[ Szerkesztve ]

(#32809) #94529552 válasza cadgers (#32758) üzenetére


#94529552
törölt tag

Felültöltős mosógépet én Electrolux-ot mondanék, pl. innen 95k körül van több típus is ami 1200-as centrifugálást tud(EWT12xx számozás),+ 9k-ért 5 évre kiterjesztett garancia.

(#32810) Benir8


Benir8
senior tag

Sziasztok!
Ebben a hónapban vásárolnék egy mikrohullámú sütőt maximum 20 ezer ft-ér. Milyetek van és ami beválik? Melyiket ajánljátok? Jelenleg egy 12 éves tesco mikrohullámú sűtőről váltunk.

(#32811) pomk válasza ribarszki (#32800) üzenetére


pomk
őstag

Jót mosolyogtam a sztorin. :) Főleg a jeligén... :D
Mi is hamarosan veszünk egyet, mosogató alá tervezzük beépíteni. Kíváncsi vagyok milyen lesz a Beko. Ha jól tudom itt a fórumon feketelistán van a Beko márka...

(#32812) PainKiller13 válasza pomk (#32811) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nekem is beko mosogatógép van, 7 éves, gyönyörűen mosogat. Az is 60 körül volt.

(#32813) dh66e válasza pomk (#32811) üzenetére


dh66e
veterán

Főleg azért mert nem ismerik az olcsóbb márkákat és egyeseknek könnyebb azt mondani valamire hogy sz@r minthogy csendben maradjon vagy hogy nincs róla infója. :(((

(#32814) peppe79 válasza ribarszki (#32804) üzenetére


peppe79
senior tag

Nálunk Szegeden elvileg van egy cég, amelyik fűtőszálakat gyárt.
De én a helyedben, első körben a használt piacon néztem volna körbe.

A Vaterán van fent egy hirdetés, panelhibás DMS400TRW mosogatógép alkatrészeit árulja az illető:
http://www.vatera.hu/samsung-dms400trw-mosogatogep-alkatreszei-2571160190.html
Talán párezerért a fűtőszálat is oda adná.

Ha miden igaz, akkor annak a fűtőszála megegyezik a Tiéddel:
http://spares.bigwarehouse.com.au/product_info.php?cPath=143_86446_108348&products_id=1731228

(#32815) Teaway válasza Benir8 (#32810) üzenetére


Teaway
veterán

Idén készülök leváltani a 24 éves Samsung-ot, de még nem tudom mire.

Nincs itthon csokid??

(#32816) ribarszki válasza peppe79 (#32814) üzenetére


ribarszki
őstag

Zsír! Megkerdezem köszönöm!

(#32817) ribarszki válasza pomk (#32811) üzenetére


ribarszki
őstag

Azért a mosogatógép nem atomfizika. Mosógépből már nem mernék Bekot venni, de a mosogatógép működési elve jóval egyszerűbb. A gyengébb anyagminőséggel meg tisztában vagyok, így nincs meglepetés. 5év gyári után meg minden nap ajándék. Ha még tönkre megy 5év után, nem fogom szívni a fogamat, hogy 130-150k volt újkoraban. Ha szépen elmosogat és leszárít, az nekem bőven elég.

(#32818) Csabroncka válasza dh66e (#32813) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Olcsó húsnak híg a leve, maradjunk ennyiben - ettől függetlenül drágán is lehet rossz készüléket venni! A Beko esetén számtalanszor leírtuk, hogy sajnos abból a szempontból rizikós, hogy a szervizháttér és garanciáztatás folyamata nem ismert.

"in medias res"

(#32819) dh66e válasza Csabroncka (#32818) üzenetére


dh66e
veterán

Ez a tézis megdőlt nálam már a 10 éves mosogatógéppemmel amit te vszinűleg meg sem piszkálnál. :D

(#32820) Mr.Csizmás válasza Csabroncka (#32818) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

attól a Ptk. szerinti törvények vonatkoznak rá, ami röviden az eredeti állapot helyreállítása = működjön a gép: A szavatosság, jótállás és garancia fogalmai

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32821) Mercutio_ válasza dh66e (#32819) üzenetére


Mercutio_
félisten

mosogatógép =/= mosógép, utóbbiból a beko-t az index mosógépes topicjában a szerelők se dícsérik.

Mr.Csizmás: "Törekedni kell rá"... ;] , aztán ha 1 hónap mire jön hozzá pótalkatrész mit mondasz otthon anyunak ha elfogynak a tiszta ruhák? nefürgyélle? :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32822) dh66e válasza Mercutio_ (#32821) üzenetére


dh66e
veterán

Mosógépből nekem Zanussi van hát féltünk is hogy olcsó volt (na ennek akkor spec örültünk :D ) és meddig fogja bírni......kb hat éves és semmi baja.kop kop.

[ Szerkesztve ]

(#32823) pjen válasza ribarszki (#32817) üzenetére


pjen
félisten

Hát,nemtudom a mosogatógép mért egyszerűbb mint a mosó.Ráadásul a mosó-ban nincsen magasnyomású szivattyú ami nekem már 2x is tönkrement.

(#32824) blattida válasza Mercutio_ (#32821) üzenetére


blattida
nagyúr

Abban a topikban semmilyen mosógépmárkát nem dicsérnek a szakik (teljesen érthető okokból), csak a prémium kategóriás miele-t és társait.

ribarszki
Semmi baj nincs a bekoval, átlagos, csak olcsó és hosszú a garanciája. Persze, sokan nem ismerik vagy török mivolta miatt fikázzák, de a nagy, ismert márkák gépei azonos árkategóriában semmivel sem jobbak. Az lg sem az, csak megvan az a jó tulajdonsága a mosógépeiknek, hogy javíthatóak, de nem megbízhatóbbak.
Nem a márka, hanem az ár számít.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32825) pomk válasza ribarszki (#32817) üzenetére


pomk
őstag

Jogos.
Remélem beválik! ;)

(#32826) ribarszki válasza pjen (#32823) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem annyira értek hozzá, de a mosogatógép számomra egyszerűbb szerkezet. Egy szivattyú vizet nyom az edényekre, vizet melegít, tablettát old, mosószeres vízzel mosogat, öbílt. Időközönként regenerálja a gyantát. Esetleg a szárítás hatékonyságában lehetnek különbségek, illetve anyagminőségben, belső kialakításban, extra szolgáltatásokban. De az alap nagyjából egyforma. (A mosogatógépnél a víz és áramfogyasztásban sincsenek drasztikus különbségek)

A mosógép azért más. Ott számít, hogy pl. inverteres-e a gép. Mert akkor halkabb. Milyen a csapágyazás? Felfüggesztés? Mennyi ideig most, mennyi vízzel? Centrifugálásnál mennyire érzékeny a súlyelosztásra? Lerohad-e a teteje a felültöltősnek? Milyen a dob kiképzése? Késleltetett indítás, öblítőstop, 1400-as centrifuga, 7kg-os töltet.

A mosogatógépnél nincs igényem többre mint, hogy elmosson és szárítson. A mosogatógépnél már számomra vannak olyan fontos extrák, amelyeket a drágább gépek adnak, s a belépő Beko nem fog teljesíteni. Teljesen érthető módon. De egy inverteres motorért, 7kg-os töltetért, 1400-as centriért szívesebben fizetem ki a Beko 2-3x-os árát, mert ott tudom mit kapok érte. A mosogatógépnél ez számomra nem ilyen egyértelmű.

Ezért gondoltam, hogy a mosogatógép egyszerűbb szerkezet. De mondom, nem vagyok szerelő, ennyire nem értek hozzá. :B

[ Szerkesztve ]

(#32827) xxxjjjkkk válasza Csabroncka (#32818) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

miért ne lenne ismert?
orczy szervizel nekik, alkatrészellátottság ott a honlapon, de ebayen is van hozzá minden

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#32828) blattida válasza ribarszki (#32826) üzenetére


blattida
nagyúr

A bekonak is vannak drágább gépei, tőlük is megkapod az inverter motort, a nagyobb kapacitást és centrifuga fordulatot, csak olcsóbban, mint a konkurencia.
A mosogatógép meg valóban egyszerűbb felépítésű, mint egy mosógép, kevesebb alkatrész és mozgó elem, egyszerűbb elektronika, kevesebb hibaforrás.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32829) pjen válasza blattida (#32828) üzenetére


pjen
félisten

"A mosogatógép meg valóban egyszerűbb felépítésű, mint egy mosógép, kevesebb alkatrész és mozgó elem, egyszerűbb elektronika, kevesebb hibaforrás.."Enneik azért utána számolnék ,főleg egy inverteres DD-s gép esetén.

[ Szerkesztve ]

(#32830) veze válasza blattida (#32828) üzenetére


veze
őstag

a beko mosógépek bizonyos tipusai tuti nehezen javíthatók pl csapágya probléma esetén,(lehet hogy nem mindegyik tipusa ilyen) lévén hogy az üst nem szétszerelhető. Azt jó lenne tudni minden tipusról (nem csak Bekoról) hogy üst tekintetében milyen, mert amelyik ilyen az gyakorlatilag kuka egy csapágyprobléma esetén. Szerviz tuti nem csinálja meg ezt, ami a videóban látható.
Azt is kétlem, hogy otthon magunknak sokan bevállalnák ezt a féle javítást
[link]
Orczy szervizel már volt dolgom egy hűtő kapcsán, korrektek voltak, nem mondhatok rosszat. Igaz 1 eset volt csak
a linken szereplő felhasználót nem ismerem,nem reklamozni akarom de eléggé jartasnak tünik mosógép ügyekben, talán segiteni is tud ha valaki kérdéssel fordul felé ( főleg problémas esetekben, ami nem tök 1értelmű)
nekem továbbra isaz a véleményem hogy a legolcsobbat kell megvenni 5 év kiterjesztett garanciaval és amikor 4 év 9 hónapos, akkor eladni, mint ( még) működö eszközt :D

[ Szerkesztve ]

(#32831) Csabroncka válasza xxxjjjkkk (#32827) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Nem tudom, én másik kétséges utat választottam ebből a szempontból (használt prémium).

"in medias res"

(#32832) blattida válasza veze (#32830) üzenetére


blattida
nagyúr

Bekonál csak a csapágyak cseréje tud problémás lenni a hegesztett üst miatt, de tudom, hogy sokaknak az is elég.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32833) tboy93 válasza ribarszki (#32800) üzenetére


tboy93
nagyúr

Kíváncsiságból rákerestem a samsung gépedre, 6k-ért találtam hozzá fűtőszálat :DDD Persze használt, de na :) [link]

(#32834) veze válasza blattida (#32832) üzenetére


veze
őstag

én pl simán bevállalok egy csapágycserét ( csináltam is már) de hegesztett üstöt inkább kerülném.
Jó móka, de ezt a féle bónust már inkább kihagynám és olyan gépet választok lehetőleg, ami szerelhető enélkül is :K

(#32835) ribarszki válasza tboy93 (#32833) üzenetére


ribarszki
őstag

Ma rakta fel a Vaterára a kérésemre. Már tudok róla. De eddig a fűtőszál nem volt fent külön. Valószínű megveszem, S eladom a Samsungot használható gépként.

[ Szerkesztve ]

(#32836) cadgers


cadgers
aktív tag

Az utobbi 5-6 evben valtozott valamennyit az osszeszerles minosege? Leginkabb arra gondolok, hogy a 6 eves Zanussi mosogep most lett lecserelve egy ujra, szinten ez a marka. Tovabb tart a tervezett elettartam csokkentesi projekt, vagy van valami pozitiv elorelepes a gyartoknal?

(#32837) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Tavaly vettunk Bosch mosogatogepet, tobb uzletben is azt mondtak, az alacsonyabb arkategorias (kijelzo nelkuli) gepek Torokorszagbol valok.

(#32838) xxxjjjkkk válasza veze (#32834) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

[link]
ha ki tudod szedni, és elvinni nekik, szerintem huszasbol megvan, nem tudom mennyi lehet egy csapágy bele
pusztán ezért kár +50ért mosógépet venni

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#32839) pomk válasza pomk (#32255) üzenetére


pomk
őstag

Ez a hang szerintetek normális?
Már több alkalommal hallottuk, alkalmanként ~5 percig hallani és nem köthető semmihez, pl. ajtónyitás. Legalábbis nem vettük észre hogy történt volna valami.

(#32840) blattida válasza pomk (#32839) üzenetére


blattida
nagyúr

Szerintem nem, de bosch-oknál gyakran előfordul.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32841) pomk válasza blattida (#32840) üzenetére


pomk
őstag

Kicist bővebben? :)

(#32842) kenwood3


kenwood3
őstag

Sziasztok!

Láncfureszre kellene lancvezeto es lanc. Azt tudom, hogy a lanfureszek kozul stihl, husi es talan a makita a befuto, de vajon az alkatreszekbol is csak ezekbol a markakbol szabad venni? Vab esetleg mas marka amit szabad venni?
Otthol van ebben valaki?

A valaszokat koszi!

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#32843) xxxjjjkkk válasza veze (#32830) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Áttutottam a videót, hát azért ez elég kétes így forrasztópákával. Szerintem ennél sokkal jobb ragasztók is vannak.
Pl kilyukadt mosógépdobot ragasztottam már meg fbs el is. Lehet a szerelők ezen felszisszennek, de működik.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#32844) Dluinet válasza pomk (#32839) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ventilátor

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#32845) blattida válasza pomk (#32841) üzenetére


blattida
nagyúr

Ahogy Dluinet is írta, ventilátor hang.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32846) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

Tegnap volt nálam szerelő: csapágyas lett a mosógép (AEG L76475FLE) 12.24-én. Egyben tudna hozni bele dobot, ami 70.000Ft lenne. Sajnos másképp nem lehet cserélni: "hegesztett üst, csapágyas szimering".
A garancia a múlt nyáron járt le, 2012-ben vásároltuk. A motorra, még van 5 év.
Érdemes megjavíttatni, vagy csere?

Amennyiben csere:
Milyen mosógépet és melyik áruházból vegyek?

- gazdaságos üzembentartás
- 7kg ruha mosás (legfontosabb)
- előmosás funkció
- elöltöltős
- minél hosszabb gyári garanciaidő
- tudjon rövid (pl. 20 perces gyors mosás) és specális (pl. függöny, farmerhez külön) programokat
- ingyenes kiszállítás (lehet webshopból is, és a régit vigyék el)
(- nem bánnám, ha tudna szárítani, néha biztosan jól jönne)

Az előzőt itt vettem: www.markabolt.hu

LG Direkt Drive mosógépet javasoltak a szervizben, mert itt még nincs egybe hegesztett üstben a csapágy szimering, tehát külön cserélhető. 10 évet elmegy állítólag az első csere előtt.
Akinek van ilyen gépe, kérem nyilatkozzon! :R

(#32847) xxxjjjkkk válasza aclandiae (#32846) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Igazából ezen az oldalon levő 45hszt kellett volna elolvasni, pont most volt szó a hegesztett üstben levő csapágy cseréjéről.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#32848) Teaway válasza veze (#32830) üzenetére


Teaway
veterán

Bazz...az a motor :Y

Nincs itthon csokid??

(#32849) blattida válasza Teaway (#32848) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha a kompresszor hangja hallható, az jó, mert gariban orvosolható...bár
, erre a hangerőre a szerviz azt mondja majd, hogy normális...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32850) Teaway válasza blattida (#32849) üzenetére


Teaway
veterán

Nem neked írtam :(

Nincs itthon csokid??

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.