Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33101) Morris válasza Mercutio_ (#33099) üzenetére


Morris
veterán

Ugyanilyen hűtőm van. Én is megcseréltem 1 év után. Sima ügy.

(#33102) ThePoweR


ThePoweR
senior tag

Hali

Volna egy olyan problémám hogy a hely ahová szeretnék egy mosógépet csak 81-82cm magas. A legtöbb mosógép pedig 85cm, kivéve persze a beépíthetők amik jóval drágábbak. Hallottam olyat hogy néhány mosógépnek leszerelhető a teteje és kb 5cm-t lehet vele spórolni. Ez igaz? Illetve ez nem gond? Mosószer adagoló pl el van zárva még azon kívül? Mivel fa lenne felette, nem tenne túl jót a mosószer.

Köszi előre is.

Üdv,
Dave

(#33103) Szomby


Szomby
csendes tag

Sziasztok! Új konyha vásárlás előtt állunk, és az lenne a kérdésem, hogy ki milyen gyártókat, vagy talán típusokat ajánlana? Szeretnék jól használható, de egyben energia takarékos gépeket. Mosogató, sütő, kerámialap, ami a kérdés tárgyát képezi. Bosch, Siemens, AEG, amikkel szemezgettem, illetve Sütőben a Neff amit kinéztem, nagyon tetszik a Hide & Slide illetve a gőz, de az csak akkor férne bele ha a másik két gép olcsóbb lenne, ezért ezzel nem számolok, a keret az gépenként kb120-lenne. Előre is köszönöm!

Most írom.....

(#33104) Morris válasza Szomby (#33103) üzenetére


Morris
veterán

Nálam így néz ki a dolog:
Indukciós főzőlap: whirlpool ACM 802/Ne
Mosógép: Gorenje w8544n
Hűtő: Bosch kgv36ul30s
Mosogatógép: Bosch
Sütő: Gorenje BO635e11x
Mikró: Electrolux EMS21400W
Páraelszívó: Gorenje
Szárítógép: Electrolux

[ Szerkesztve ]

(#33105) Szomby válasza Morris (#33104) üzenetére


Szomby
csendes tag

Köszönöm, megnézem őket!

Most írom.....

(#33106) brownus


brownus
veterán

meghibásodás és élettartam szempontjából a row frost vs. no frost között van különbség? mert árban ahogy nézem +20-30k az utóbbi javára.

mert kinéztem egy AEG hűtőt, minden klassz, de "csak" row frost. azaz 1-2 évente kapirgálni kell a jeget... Zsu pedig azt parancso, mondta, hogy nofrost kell :d

[ Szerkesztve ]

(#33107) Zeki válasza brownus (#33106) üzenetére


Zeki
nagyúr

A no frost hangosabb. Ennyi.

(#33108) Mercutio_ válasza Morris (#33101) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hétvégén megnézem meddig jutok:D:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33109) moma


moma
őstag

Mosógép kifolyócsövet kellene megtoldanom. Ahogy nézem rengeteg féle cső van minden mosógéphez külön. Csinált már valaki ilyet? Hozzá lehet valahogy csatolni az előzőhöz? Ez elvileg elektrolux, a mosógép meg whirlpool meg azért ez pluszban már túl hosszú asszem, de elvileg lehet ez valahogy rá lehet erősíteni a másikra anélkül, hogy eresztene?

we all deserve a bit of luck.

(#33110) st6969 válasza adalbert1 (#33044) üzenetére


st6969
őstag

Még nem kellett tisztíttatni, de nem is tudom, hogy honnan tudom majd, hogy kell (szóval az sem kizárt, hogy már kellett volna)...
A mosógépünk 7kg-s, a szárító 7 vagy 8, szóval amit kimosunk, úgy, ahogy van, megy is a szárítóba. Nem válogatunk semmit. 1 db programot használunk a 20-ból: szekrényszáraz.
Elvétve tapasztaltam összemenést, de nem jellemző.

(#33111) Met válasza moma (#33109) üzenetére


Met
nagyúr

Veszel olyan csövet amit linkeltél, és egy ilyen közdarabot csak rézből és 2 db bilincset amivel rászorítod a csövet a toldóra.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#33112) canniball válasza moma (#33109) üzenetére


canniball
nagyúr

Esküt nem tennék rá de szerintem a kifolyócsövek egyformák. Vagy csak nekem volt szerencsém pár éve mikor ilyen problémám volt. Vettem egy állítható méretű csövet, de mivel a mosógéphez nem értek, szerelőt pedig emiatt nem akartam hívni nemes egyszerűséggel az új cső azon végét amit a gépre kéne rögzíteni ráhúztam a gyári cső végére és egy csőbilinccsel összehúztam. Mivel nagyjából passzolnak egymáshoz és mindkettő gumiból van a tömítéssel sem kellett foglalkozni, mert nem ereszt.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#33113) moma


moma
őstag

Szuper! Köszi nektek! :R (Basszus most kénytelen voltam berakni a mosógépet a mosdó elé mert másképp nem ért bele a kádba :DDD )

we all deserve a bit of luck.

(#33114) Met válasza moma (#33113) üzenetére


Met
nagyúr

Jóazúgy, ha kezet kell mosni majd elhúzod, vagy megvárod míg ürít a mosógép :D ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#33115) BB9000 válasza moma (#33109) üzenetére


BB9000
senior tag

Nálam is hosszabbítva van a cső évek óta. A mosógépnél is és a mosogatógépnél is. Csak rádugtam a hosszabbítócsövet a gyári cső végére és a biztonság kedvéért szürke 3M ragasztószalaggal rögzítettem. Mivel a kifolyócső nincs nyomás alatt nem kell bilincs és közdarab.
Ehhez hasonló van nekem: Link

[ Szerkesztve ]

(#33116) canniball válasza BB9000 (#33115) üzenetére


canniball
nagyúr

"Ehhez hasonló van nekem: Link"
Én is ilyet vettem.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#33117) Lauda válasza attiati (#33048) üzenetére


Lauda
félisten

Emailt küldenek róla. Nézd meg a spam mappában is. személyi okmányokkal és a pályázat számmal mehetsz vásárolni, nem kell sem letölteni, sem kinyomtatni.

------------------------------------

Múlt héten beszéltem a minisztériummal, a kézhezvételtől számítva 90 napon belül meg kell kezdeni az ügyintézést, pl megrendelni a gépet. A támogatói okiratban megjelölt időpontig teljesen le kell zárulnia az ügyintézésnek, tehát át kell venni az újat.

[ Szerkesztve ]

(#33118) #94529552 válasza moma (#33113) üzenetére


#94529552
törölt tag

Talán jobb lenne bekötni fixen a mosdó lefolyóhoz, mint a kádba lógatni, pl. egy ilyen megoldással..

[ Szerkesztve ]

(#33119) pjen válasza #94529552 (#33118) üzenetére


pjen
félisten

Nekem 30 éve a kádba folyik, nincs azzal baj.

(#33120) #94529552 válasza pjen (#33119) üzenetére


#94529552
törölt tag

Előfordulhat baj vele, de egyébként sokkal praktikusabb, ha nincs útban, nem esik ki, nem zavar fürdés, vagy áztatás, takarítás, stb. közben. Nem rángatják ki a gyerekek, vagy a kutya, macska, ha vannak. Nem tudom, ha van normálisabb megoldás, és nem is drágán, azzal mi bajod van :F ?

(#33121) pjen válasza #94529552 (#33120) üzenetére


pjen
félisten

Abszolúte t semmi bajom vele, csak leírtam, hogy a káddal sincs baj. Nem véletlen adják az akasztó. Nekem például pont szembe van a mosógép és a mosdó.

(#33122) #94529552 válasza pjen (#33121) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hát, nézőpont kérdése, mert azzal sincs baj, ha a folyónál mosnak az asszonyok, vagy éppen fateknőben, mint régen. :O De itt nem is a te nem túl előnyös körülményeidről volt szó, ezért kár volt belekötni a jobb megoldásba(tudom, szeretsz sokat vitatkozni a semmin is, még ha nincs is igazad :DDD ). Nálam is volt a kádnál, de vázoltam is a hátrányait. Viszont a fürdőszoba felújításnál lett kialakítva fali leágazás víznek(2 is) és a lefolyónak is közvetlenül a gép mellett. Ahogy illik. :K

[ Szerkesztve ]

(#33123) Drizzt


Drizzt
nagyúr

SVC-8YL porszívón a porzsák-telítettség jelző mikor kéne kezdjen világítani, a s milyen színnel? Kezdem azt gondolni, hogy nekem a jelzőm nem működhet jól, túl régóta megvan a porszívó, s még sose jelzett.

I am having fun staying poor.

(#33124) pjen válasza #94529552 (#33122) üzenetére


pjen
félisten

Ezt nem vitának szántam.Csak leírtam hogy a célnak úgy is megfelelő.

(#33125) dh66e válasza Drizzt (#33123) üzenetére


dh66e
veterán

Csinálj vákumot és rögtön meglátod. :)

(#33126) #94529552 válasza pjen (#33124) üzenetére


#94529552
törölt tag

Igen megfelelő úgy is, ha nincs mód jobb megoldásra, mint már írtam is. Az sose baj, ha több ötlet is felmerül, és majd eldönti a kérdező, hogy melyiket tartja jobbnak és kivitelezhetőnek.

(#33127) Lauda


Lauda
félisten

A liebherr hűtőkkel mik a tapasztalatok? Rákerestem a topikban, írtok jót és rosszat is, lehetetlen eldönteni. Megbízható, máskor meg kattog induláskor. Szervizük milyen? Vagy maradjak az electroluxnál?

Esetleg bosch? Azoknak milyen a szervize és a megbízhatósága?

[ Szerkesztve ]

(#33128) Laox válasza Lauda (#33127) üzenetére


Laox
aktív tag

14 éve vettem egy akkor ~200e forintos Liebherr hűtőt, azóta megy, még semmi baja sem volt, a gumik is olyanok, mint újkorában. Hátránya viszont, hogy nyöszörgő hangot ad néha, gondolom a nofrost rendszer, panelben, főleg ennyi év után már nem zavaró, de nem 100%-osan halk.

(#33129) n_stolz


n_stolz
tag

Gondolkozom ezen a hűtőn, hogy megvegyem: Samsung RB33J3205WW/EF
Van esetleg vele tapasztalat? Zaj szempontjából? Fogyasztása jó-e?
Köszi! :R

n_stolz

(#33130) Lauda válasza Laox (#33128) üzenetére


Lauda
félisten

Köszi a tapasztalatot! Érdekes, nekem a zanussi alulfagyasztós nyöszörgött borzalmasan. Már néha idegesített is, ha a konyha felé jártam.

(#33131) adalbert1 válasza Lauda (#33130) üzenetére


adalbert1
veterán

Nekem egy Liebherr CUP 3021 van, kb. 6 és fél éve - eddig annyi problémám van vele, hogy a felső ajtó nyitó fülén van egy repedés (de nem úgy tűnik, mint ami széttörne), illetve szintén a felső ajtónak az alsó gumija megadta magát egy kb. 10 centis szakaszon (de ez félig user error, kifolyt valami oda, és nem vettük észre, így egy jó ideig sokkal nagyobb erőhatásnak volt kitéve a gumi).
A hangja egész minimális, igaz a konyha a lakás másik végében van.
Összességében én elégedett vagyok vele.

(#33132) andrás47


andrás47
senior tag

Üdv !
Tudnátok ajánlani valami olcsó mikrót 17-20 liter közöttit az alap verzió jó, szinte csak melegítésre kell.
Köszönöm

(#33133) pjen válasza Lauda (#33127) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom a mostani Lux ok milyenek,van egy több mint 10 éves felül fagyasztós oux- om.Eddig semmi baja.

(#33134) Lauda válasza adalbert1 (#33131) üzenetére


Lauda
félisten

adalbert1, pjen

Köszönöm nektek is!

Azt nem tudom a jelenlegi electroluxok meddig mennek majd, a szervizük viszont elég jó, felénk aki van megbízott szervizes, régi motoros már, érti a dolgát. Igaziból ez a hűtő kérdés elég érdekes, gondolom mindegyik megfelelően hűt, hangjuk nagyjából egyforma, az alkatrészek is kb 20 helyről érkeznek mindegyikhez, ezért érdeklődtem a liebherr szervize felől, mert talán ez ami döntő lehet, ezen kívül a kinézete.

A liebherr keresője két partnert adott ki budapesten, én viszont onnan messze lakom. Az eluxos szervizes meg itt lakik helyben.

[ Szerkesztve ]

(#33135) Zeki válasza andrás47 (#33132) üzenetére


Zeki
nagyúr

A Samsungnak szokott lenni akcióban digitális mikrója 20 ezer Ft alatt/körül. Pár hete a Tescoban volt 17-ért, ha jól emlékszem.
De ha az Aldiban/Lidl-ben lesz valamikor megint úgymond saját márkás, azokra 3 év garancia van.

(#33136) skoos


skoos
őstag

Sziasztok!
- bocs ez hosszú lett. Btw 2 hete vásároltam, azóta is nyomozom ezt az ügyet.-

Nemrégiben vásároltam egy Bosch mosogatógépet (SMI46KS00E).

Elsőkörben meglepett, hogy lengyel, node mit is várhat az egyszerű vásárló. Semmi gond, a név csak sejtet valamit.

Megtetszett, örültem, hogy gyerek-billentyűzáras és gyerek-ajtózáras, hiszen 1 éves fiam szereti a kütyüket/lámpákat és gombokat, megvettük. (Jön majd tesó is, szóval jó, lesz ez még.)

Na, teletölt, bekapcs, billentyűzár be, jöhet Bernát, nagyteszt. Rövid öröm, kb 3 msp alatt kikapcsolta.

- merthogy a gyerekzár MINDEN GOMBOT LETILT, CSAK A BE/KIKAPCS (legnagyobb és legtetszetősebb) GOMBOT NEM.

Namondom, ez sw hiba lesz, majd jól kijönnek, feltöltik az újat és öröm viszlát. Bejelentettek, kis telefonálgatás/email, majd kijöttek. Kb be sem jöttek, "ennek így kell működnie." Csak mellesleg, a bejelentéskor is ezt a hibát jeleztem, kijöttek, majd ugyanezt írták rá a munkalapra is.

Írok nekik, hogy ez így nem jó, ez így nem gyerekzár, cseréljék ki. Erre mondják ennek így kell működnie (mellesleg sehol nincs írva, hog a ki/be kapcs gomb-ra a gyerekzár nem vonatkozik), szóval esetleg méltányosság és lojalitás végett valamit kitalálnak.

Kérdezném TŐLETEK, a gyerekzár funkció mindegy gyártónál így működik? Azt mondták jogszabály, hogy gond esetén azonnal le lehessen állítani- nem is vezérelt gomb, hanem kapcsoló. Eszerint az összes gyártó ki/be kapcsolója egyszerű gombnyomással, azonnal leállítja a gépet?
:U :(((

[ Szerkesztve ]

(#33137) BB9360 válasza skoos (#33136) üzenetére


BB9360
aktív tag

Siemens mosógépen dettó. Érintő kapcsolókat deaktiválja, de a középen lévő ki- bekapcsoló és programválasztó gombot nem. Bár minket nem érint, azért röhej. Az előtte kipróbáltakon ez a funkció ezt a gombot is kiiktatta...

(#33138) BB9000 válasza skoos (#33136) üzenetére


BB9000
senior tag

A Whirlpool főzőlapomon is van gyerekzár. Az tényleg minden gombot deaktivál. Akár ki-be kapcs, akármi. Pedig a főzőcske tényleg veszélyes üzem.
A Bosch mosógépnél a gyerekzárat a gyerek hamarabb ki tudta iktatni mint én, vagyis semmit se ér az egész. Holnapra megnézem, hogy kiiktatja-e a ki/bekapcs gombot is.

Egy ilyen gyerekzár a fürdőszobára és a probléma megoldva. :)

[ Szerkesztve ]

(#33139) ribarszki válasza skoos (#33136) üzenetére


ribarszki
őstag

Samsung mosogatógépen minden gombot tiltott. A kikapcsolót is!

(#33140) skoos válasza ribarszki (#33139) üzenetére


skoos
őstag

Tudnál mondani típust, hivatkozásként?

(#33141) veze válasza ribarszki (#33139) üzenetére


veze
őstag

én nem régiben beko sütőnél ( pirolitikus) grillnél 280 fokra állítva betettem a husit és benyomtam a bost gombot aztán olyankor nagyon nyomja a gyors felfűtést, átlendült a felfűtés gyorsaság miatt már a 280fokon, le is állt a fütés de az ajtót mechanikusan reteszelte hogy ne lehessen kinyitni ( mert pirolitikus módban az égési sérülések miatt már nem lehet kinyitni amikor elkezd forrosodni. ezt mechanikusan a hőmérséklet emelkedése zárja. Csak néztem hogy grillezödik a cucc majd 300 fokon ( ami nem baj mert a gázos 350 re fűt és ettől jo szaftos a közepe) és én meg nem tudom kinyitni az ajtót hogy fordítsak rajta :Y
el kellett vónaolvasni a kezelési utasitast hogy ilyenkor ne nyomkorásszuk a bost funkciót :))
De hát nem olvastuk mert egy sütő az egyszerü mint a faék mit olvassunk azon :D
hiába kapcsoltam ki akkor se lehetett kinyitni. Valami bimetálos biszbasz lehet, ami mechanikusan reteszel, semmikép nem engedi kinyitni amíg vissza nem hül, akkor se ha közben elmegy az áram.
aztan visszahült gyorsan mivel lekapcsolt a fütés és hozzáfértem már a husihoz utána már. nem égett meg pont jó lett kivül pirult belöl szaftos :K

[ Szerkesztve ]

(#33142) Acef válasza skoos (#33136) üzenetére


Acef
addikt

Igazi, teljes védelmet adó gyerekzárat nem találsz a gépeken.
Vagy a főkapcsolót nem tiltja, vagy az ajtót nem zárja, vagy csak rájön a gyerkőc, mert látja amikor lezárod a lakat/kulcs gombbal.

(#33143) skoos válasza Acef (#33142) üzenetére


skoos
őstag

Szia, köszi!

Nem totális védelmet keresek, az világos, hogy nincs. De ne mondják, hogy gyerekzár, ha az egyéves első próbálkozása sikerrel jár, jogosan, mert arra gombra nem nyújt egyáltalán védelmet.
Az ajtóreteszelés más tészta, nem érint egyelőre, hiszen nem éri fel a gyerek. Gondolom azon se segít, ha pajszerrel megy rá az illető, nem is várok tőle ilyet.

(#33144) ribarszki válasza skoos (#33140) üzenetére


ribarszki
őstag

Samu DMS-300. De már nem forgalmazzák. Meg amúgy is betegágy, tele a net a hibakódjaival.

(#33145) Zeki


Zeki
nagyúr

Most TV2, a mosogatógép mindenféle baktériumokat terjeszthet, jöhet a frász!

(#33146) ribarszki válasza Zeki (#33145) üzenetére


ribarszki
őstag

Meghalunk mind, itt a mosogatógép járvány.. Persze ha valaki elmondta volna nekik, hogy a mosogatószivacson kb 300x annyi baktérium van. Sőt, a legmocskosabb dolog a konyhában a mosogatószivacs. De abba se haltak ki nemzedékek.. 😉
.
.
.
.
Más: kicseréltem a régi mosogatógépem fűtőszálát. Itt kb 21-es a német keménységi fok. 6 év után, rendszeres sóhasználat mellett csillogott villogott a fűtőszál. Mondjuk így is tönkrement. 😅 De a mosogatógép gépházában, csöveken, szivattyú, stb. nulla a vízkő. Rosszabbra számítottam.

[ Szerkesztve ]

(#33147) soultrapp


soultrapp
senior tag

Hello!
Tudnátok ajánlani mosogatógépet 80,nagyon max 90ezer-ig??
12 terîtèkest..esetleg szürkèt :)

Most egy beko tîpusú volt,de az üst rèszènèl kilyukadt.kb 4 èvet bîrt.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#33148) ribarszki válasza soultrapp (#33147) üzenetére


ribarszki
őstag

Mosogatógépben hol van üst? A belső burkolatra gondolsz ami rozsdamentes? Az hogy tud átlyukadni?

(#33149) soultrapp válasza ribarszki (#33148) üzenetére


soultrapp
senior tag

Îgy van arra a rèszre gondoltam.A szerelő mondta rá pontosan ,hogy üst..
Van rajta vagy 3-4 lyukacska :( :( ès alul szèpen ki is folyt a víz...

Először csak egy nagyobb lyukat láttunk,de elemlámpával alulról oda vilagîtott ès bizony volt több lyuk is.
Soha többet beko.....

[ Szerkesztve ]

(#33150) ribarszki válasza soultrapp (#33149) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem esett rá fentről hegyével kés, hegyes tárgy? Mert az a rozsdamentes acél fizikai hatás miatt tud kilyukadni. Ha rozsdásodna, az látszana az edényeken is. Fizikai behatás nélkül nem lyukadhatha ki. Legalábbis ilyenről nem hallottam.

Ok, zseblámpával megvilágítottad, de akkor az okot is látnod kell! Miért lyukadt ki? Rozsdás volt? Elkopott vagy mi? Írhatod, hogy soha többet Beko, de ez nem tömeges probléma, inkább egyedi.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.