Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33451) xxxjjjkkk válasza Peterhappy (#33450) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

mire elbirálják az még fél év majdnem
a rászoruláson meg ne aggódj, ez nem szociális ok miatt van, hanem környezetvédelmi(kisebb energiafelhasználás a háztartàsokban, valami kötelező eus dolog)

szociális alapon meg épp elég pénzt osztogatnak így is, a "rászorulóknak", aki meg tényleg rászorul az az 50ezret se tudja kifizetni egy új hűtőre, sajnos

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#33452) canniball válasza dewil666 (#33449) üzenetére


canniball
nagyúr

Nabakker! Én meg sosem néztem ezeket, mert meg voltam győződve róla, hogy csak annak jár akinek tényleg gatya az anyagi helyzete...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#33453) veze válasza HellGreg (#33445) üzenetére


veze
őstag

nem biztos hogy melegszik és azzal lesz a gond.
Nekem pl a fűnyiró hosszabitóval elindult ugyan a rönkvágó ment is, de nem birta felpörgetni az 500-as lapot a névleges fordulatszámra. Már eltelt kínosan hosszú idő , már forogni kellett volna rendesen de még mindig csak fél fordulaton ment, Egyszerűen nem kapott elég delejt azon a keresztmetszeten. A vége lehet hogy az lett volna hogy valami égni fog, de azt nem vártam ki :D
Rájöttem hogy ezt a költséget nem úszom meg, venni kell kábelt hosszabítónak rendes keresztmetszetben :K

[ Szerkesztve ]

(#33454) dewil666 válasza canniball (#33452) üzenetére


dewil666
őstag

Pont ez az. Én is meg tudnám venni támogatás nélkül is (igaz spórolni kellene) nem is élek szegénységben de nem is gazdagságban. És azt kell hogy mondjam nagyon szegény emberek nem is tudnak élni ezzel a lehetőséggel, mert még úgy is drága nekik sajnos. Viszont mikor a mosógépet vettem (Extrem digitálban) elég nagy sor állt emiatt is meg a debreceni üzletük amúgy is kicsi és vittem az igazoló dokumentumot hogy jogosult vagyok a kedvezményre. A boltban akkor 80-90% a vevőknek mindnek volt kedvezménye és hosszú sorban állás közben azért beszélgetést lehet hallani akaratlanul is és mit mondjak talán én voltam a legcsóróbb az üzletben és igen csak én vettem a legolcsóbb mosógépet is :Y . Ez akkor 104e ft volt és ebből jött le 45e ft. De beszélgettek és volt aki 200-300e ft-os cuccért ment. Na nem hiszem hogy ezek az emberek mály szegénységben élnek.
Bocsánat az OFF-ért befejeztem!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#33455) Peterhappy válasza xxxjjjkkk (#33451) üzenetére


Peterhappy
őstag

Meggyőztél, köszönöm szépen :)

(#33456) HellGreg


HellGreg
őstag

Mosogatógépeknél minden szabadonállónak levehető a teteje? Nem találok erről semmit sem a specifikációjukban. A konyhai munkalap alá szeretném betolni, de az 83 cm magasságban van a földtől. Minden gép 85 cm magas. Állítólag levehető a tetejük de azt sehol nem írják, mennyi a magasság levett tetővel.
Bosch, Electrolux, Whirlpool amit nézek, a többi nem jöhet szóba. Megnéztem pár kezelési útmutatót de sajnos abból sem lettem okosabb...

veze: "rendes keresztmetszetben": itt mennyi kell legyen a keresztmetszet és honnan tudom a boltban hogy az jó-e?

[ Szerkesztve ]

(#33457) pjen válasza HellGreg (#33456) üzenetére


pjen
félisten

A normálisra rá van írva,látványosan vastagabb a vezeték.Az árán is meglátszik.Például válogass a Legrand termékei közül.

[ Szerkesztve ]

(#33458) dh66e válasza HellGreg (#33456) üzenetére


dh66e
veterán

Rá kell kérdezni a forgalmzónál ha a specifikáció nem tesz róla említést.
Amennyiben levehető kb 3cm nyersz vele és betolható a pult aláilletve rögzíthető is.

[ Szerkesztve ]

(#33459) Mercutio_ válasza dewil666 (#33449) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kiegészítés: a meglévőnél nem konkrét típust kell megadni csak azt hogy alul/felülfagyasztós vagy fagyó nélküli és mekkora, mikori gyártású.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33460) HellGreg válasza dh66e (#33458) üzenetére


HellGreg
őstag

Az pont elég lenne :) akkor elkocogok a médiába és megkérdezem.

(#33461) M3aN


M3aN
senior tag

Sziasztok!

Páramentesítő készüléket keresnénk, penészedés megakadályozására. Tudtok valami jót ajánlani? :) Esetleg a páramentesítő helyett szóba jöhet egy légtisztító készülék is, vagy az kisebb eséllyel?
A lakásba belépve nem csak meg az a fülledt wellness hangulatú párás levegő, de mégis vannak gócpontok a penészedés szempontjából. Sajnos mért értékem légnedvesség-tartalomra nincs.

(#33462) Zeki válasza M3aN (#33461) üzenetére


Zeki
nagyúr

Alidban szokott lenni 40 ezerért páramentesítő. Hangos mint a többi, de dolgozik.
Csak ne légy olyan hülye, mint kb 1 hete valami csaj a facebookon, hogy környezetkárosító gázzal van töltve, ezért visszavitte.
A légtisztító a pára meg penész ellen semmit sem ér.
Ami előidézi, azt kell megszűntetni.
Nem tudom mennyit mostok és teregettek, esetleg ruhaszárítógép sem ártana.

[ Szerkesztve ]

(#33463) pjen válasza M3aN (#33461) üzenetére


pjen
félisten

Szellőztetés,ingyen van. :)

(#33464) M3aN válasza Zeki (#33462) üzenetére


M3aN
senior tag

Trotec TTK 30 E-et találtam most, elég jó akcióban, valamint összefoglalóban is ezt ajánlják.
A szellőztetés is jó megoldás, de nem teljesen elegendő sajnos.

(#33465) betyar1974


betyar1974
senior tag

Sziasztok!
Mitől lehet, hogy a mosógép sokszor nem engedi ki a vízet és ezáltal nem centrifugál?
siemens siwamat plus 3903 ez a típus

(#33466) Teaway válasza betyar1974 (#33465) üzenetére


Teaway
veterán

Leeresztő lúgszivattyú kezdi megadni magát. Tengely/csapágy elkopott.

Nincs itthon csokid??

(#33467) betyar1974 válasza Teaway (#33466) üzenetére


betyar1974
senior tag

3éve vettem 10k-ért a mosógépet, ezekszerint megérett a cserére.
Köszönöm a választ! :R

(#33468) Csabroncka válasza betyar1974 (#33465) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Több dolog lehet:

1. nem jut el a szivattyúhoz a víz, mert az üstlefolyó eltömődött - ha a gépből a tisztítónyíláson leengedhető víz akkor nem ez a baj.

2. tisztítónyílás el van tömődve - takarítás

3. kifolyó lúgcső el van tömődve - takarítás

4. A mosógép lefolyószelep a falban el van tömődve - takarítás

5. vezérlés megadja magát előbb utóbb - új gép

"in medias res"

(#33469) Teaway válasza betyar1974 (#33467) üzenetére


Teaway
veterán

Van tisztítónyílás rajta? Feltételezem, hogy nincs benne szösz.

Nincs itthon csokid??

(#33470) VIPowER válasza Csabroncka (#33468) üzenetére


VIPowER
senior tag

A légcsapdát kifelejtetted, bár azt nem írta hogy megy e a szivattyú, de ha megy, akkor jó eséllyel az lesz a hibás (eltömődött).

(#33471) betyar1974 válasza Csabroncka (#33468) üzenetére


betyar1974
senior tag

Ezt az utat holnap végigjárom, Te is vetted a fáradtságot, Én is veszem! :K
Köszönöm! :R

(#33472) Csabroncka válasza VIPowER (#33470) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

"Elvileg" ha a tisztítónyílást kitakarítod, akkor abból is kijön - bár nálam ki kellett kapni a csövet és átmosni...

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#33473) betyar1974


betyar1974
senior tag

Szuper ez a topik, él és virul! :C
Holnap jövök a fejleményekkel.
Üdv

(#33474) VIPowER válasza Csabroncka (#33472) üzenetére


VIPowER
senior tag

A légcsapda a dob valamelyik oldalán van, az jelzi a vízszintet. Ha eltömődött, nem enged centrifugálni, mivel azt küldi a vezérlésnek hogy víz van a dobban, és az tilt.

(#33475) VIPowER válasza VIPowER (#33474) üzenetére


VIPowER
senior tag

A dob az üst akart lenni, elírtam.

(#33476) Csabroncka válasza VIPowER (#33474) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

igen, ez igaz, de ha figyelmesen olvasod a hozzászólást nem a cenrtifugálás a probléma, hanem a szivattyúzás.

"in medias res"

(#33477) VIPowER válasza Csabroncka (#33476) üzenetére


VIPowER
senior tag

Bár én már fél szemmel alszom, de mintha ezt írta volna : "és ezáltal nem centrifugál"
De ezért is kérdeztem hogy megy e a szivattyú.

[ Szerkesztve ]

(#33478) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Ha már így felmerült: Tudtok esetleg javasolni mosógépszerelőt, aki a XVIII. kerületbe is kiszáll és valóban megbízható/jól dolgozik?

ŐT találtam, szimpatikusnak tűnik, de nem ismerem.

Elöltöltős AEG mosógépünk van, hét esztendős. Mosószódával és mosóparfümmel mosunk, mostanság egyre több ruhánkon keletkezik néhány apróbb, de eltávolíthatatlan folt mosás után, nem tudjuk, a fentiek valamelyike miatt (eddig soha nem volt velük gond), vagy a mosógép kezdi megadni magát. Ezért szeretnék ránézetni egy megbízható szakemberrel, aki nem azzal kezdi, hogy az utolsó csavarig minden cserélendő.

Előre is köszönöm,
Péter

(#33479) pjen válasza Peterhappy (#33478) üzenetére


pjen
félisten

Én első körben megpróbálnék valami mással mosni,Ariel,Persil.

(#33480) Csabroncka válasza Peterhappy (#33478) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Első körben meg kellene nézni, hogy mikor volt kitakarítva a gép!

Ebben segít ez a cikk. Pjen egyébként rátapintott a lényegre! A szóda 60 fok felett hatékony és erős fehérítő hatással bír, tehát a színes ruhákhoz csak minimális mennyiségben javallt, 40 fokon pedig az erősen zsíros és sötét foltokat nem szedi ki.

40 fokon, pláne színes ruhákat, valamilyen jó minőségű mosószerrel (Pervoll, Ariel...), érdemes mosni.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#33481) n_stolz


n_stolz
tag

Sziasztok!
Kinéztem egy indukciós főzőlapot: Electrolux EHH6240ISK
Valakinek tapasztalata van vele?
A gyártó 1 év jótállást vállal.
Köteles vagyok szakszervizzel beüzemeltetni a készüléket a garanciához?

Köszönöm! :R

n_stolz

(#33482) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Porszívót keresek 20-25.000 Ft értékben. Panel lakásban. 70/30% szőnyegek vannak.
Mit ajánlanátok?

Köszönöm

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#33483) pjen válasza n_stolz (#33481) üzenetére


pjen
félisten

Ha villásdugóval csatlakozik álltalában nem kell szervíz.Üzletben megmondják.Ha kell a szervíz álltalában ők bélyegzik a gar levelet is.

(#33484) #40553216 válasza M3aN (#33464) üzenetére


#40553216
törölt tag

Mitől lesz ennyi pára? Ha tudtok, mindig csináljatok rendes kereszthuzatot, akár egy állóventilátoros rásegítéssel. Ha gyorsan kicserélitek a levegőt, a lakás nem hűl le.

(#33485) Peterhappy válasza Csabroncka (#33480) üzenetére


Peterhappy
őstag

+pjen: koszonom a gyors valaszokat!

Azt nem tudom, hany fokon mosunk (megkerdezem majd, csak a Zasszony mar alszik).

Probalunk vegyszermentesen mosni (vannak pici gyerekek es van amelyiknek roppant erzekeny a bore, minden baja van a mososzeres mosastol, szodabikarbonatol semmi)

Elolvassuk a cikket, at is kuldtem Felesegemnek, koszonom!

Addig is, azert ha valaki tud jo mosogep szerelot del-Pesten, ne tartsa magaban az infot :)

(#33486) pjen válasza Peterhappy (#33485) üzenetére


pjen
félisten

Néhai anyósom energomat autómata mosógépben sok mindent mosó szappannal mosott,belereszelte.Az is vegysőer mentes.

[ Szerkesztve ]

(#33487) Peterhappy válasza pjen (#33486) üzenetére


Peterhappy
őstag

Koszonom a tippet!

(#33488) Lauda


Lauda
félisten

A liebherr ctp 2921 - ről mik a tapasztalatok? Rákerestem a topikban és elég kevés dolgot találni róla. Két év garos, kicsit nagyobb a fagyasztója, mint az eluxnak. Minőségre milyen lehet? Kompresszor tartósság stb?

Bár a ctp 2521 is elég lenne. Eluxban ugyan ez ELECTROLUX EJ2302AOW2. Kérdés melyik lenne jobb választás.

[ Szerkesztve ]

(#33489) BB9000


BB9000
senior tag

Rowenta porszívó tapasztalatok

Év végi akcióban sikerült beszerezni egy Rowenta RO6853EA típusú porszívót.
A porzsákok típusát a gyártó nagy titokban tartja. Se a weblapon, se a géphez csomagolt útmutatóban nem szerepelt. Ki kellett nyomozni. A Rowenta magyar ügyfélszolgálata e-mailben elérhető és gyorsan válaszoltak.
A Rowenta RO6853EA porszívó porzsákja a ZR200540. A ZR200920 illatosított porzsák is jó bele. Nekem nem kell illatosított. A porzsákok megvásárolhatóak a Home and Cook márkaboltban vagy a Rowenta márkaboltban. / Én az Alza webáruházban vettem. Ott olcsóbb /

Előnyök:

Az ára az akcióban 26 900 Ft volt. Nekem tetszik.
A porzsák jó minősége miatt a kibocsájtott por minimális. Ez a legfontosabb szempont nálam.
Az ügyfélszolgálat jó.
Szívóerő állítható és a nevéhez méltón tényleg erősen szív. Max-on keménypadlón szinte használhatatlanul erős. Úgy odatapsztja a fejet a padlóhoz, hogy nem tudom húzni.
Fém, teleszkópos cső.
Kaptam hozzá egy mini turbókefét, ami kisebb szőnyeg takarításakor jó tud lenni. Még nem próbáltam ki.

Hátrányok is akadnak azért:

Nagyon hangos a masina. A legalacsonyabb teljesítményen is bömböl. Max-on meg üvölt.
A négy kicsi bolygókerék bőröndök huzigálására talán megfelelő lenne, de a porszívó mozgására nincs jó hatással. Nem arra megy, amerre kellene neki. Összevissza csapódik, nekimegy mindennek. Ráadásul nincs rajta gumi védő burkolat. Az előzőn volt. Filléres dolog. Lespórolták. Bosszantó.
A zsinór elég hosszú ugyan, de olyan vékony, hogy ilyet még porszívón nem láttam. Olcsó, gagyi hatású. Félek, hogy el fog szakadni.
A gép nehéz és a fogantyú kifejezetten kényelmetlen. Marokra nem lehet fogni, csak a két ujjpercet lehet beledugni a tetején lévő nyílásba és úgy kell vinni. Az elődjét marokra lehetett fogni, az a megoldás nekem sokkal jobb volt.
A szívófej nem valami széles. Kemény padlóra sokkal szélesebb kellene. Lehet, hogy cserélem majd.
A cső több alkalommal kicsúszott a helyéről. Nincs klikkes rögzítés. Az előzőn volt. Kellene erre is.

Verdikt:
Összesítésben minden hátrányát feledteti az, hogy nincs olyan szaga a gépnek, mint az előző tizenéves Samsungnak. Remélem, hogy a jó minőségű porzsák miatt ez nem is lesz büdös soha.

[ Szerkesztve ]

(#33490) Csigusz 1 válasza BB9000 (#33489) üzenetére


Csigusz 1
aktív tag

Pedig a linkelt oldalon több értékelő is kiemeli, hogy halk a cucc...

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#33491) BB9000 válasza Csigusz 1 (#33490) üzenetére


BB9000
senior tag

Aki erről azt írta hogy halk, az vagy teljesen süket, vagy beépített ember. :)
Ez a Rowenta erős, de hangos is, mint az atom. Az elődjéhez tudom hasonlítani, a Samsung SC6145-höz. Az tényleg halk (is tud lenni). Ez meg sem közelíti azt. Ez a legkisebb fokozatra tekerve is nagyon hangos. Lehet, hogy az én igényeim magasabbak e tekintetben, mint másoké. Annyi kellett volna a Rowentától, hogy a teljesítményszabályozót ügyesebben kellett volna méretezni. Jelen formájában kb 100% és 80% közt lehet állítani a teljesítményt. A Samsungnál érzésre kb. 100%-40% közt lehet állítani. És 40%-on már tényleg halk tud lenni. Meggyőződésem, hogy ez a teljesítményszabályozó félre-méretezés szándékos, betervezett dolog, annak érdekében, hogy el tudják adni a Silencforce fantázianevű gépeiket is. Azok sokkal jobban lehalkíthatóak. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#33492) Csabroncka válasza Peterhappy (#33485) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Nálunk ekcémás a kislányom, a szennyezzett ruhához minimális Ariel + szóda. öblítőt nem használunk a gyerekruház, viszont extra öblítés (+ vizet ad a gép ebben a programban) igen.

A hatékony mosáshoz muszáj mosószer, az adagolt mennyiség az amivel tudsz játszani + házipraktika.

Sajnos a mosószappan is magas hőmérsékleten hatékony.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#33493) Teaway válasza Csabroncka (#33492) üzenetére


Teaway
veterán

+1 öblítést berak, vagy megemeli a vízszintet?

Nincs itthon csokid??

(#33494) Lauda válasza Teaway (#33493) üzenetére


Lauda
félisten

Az extra öblítés az plusz 1-2 öblítést iktat be, a vízszintet nem növeli.

(#33495) Teaway válasza Lauda (#33494) üzenetére


Teaway
veterán

Azért kérdezem, mert azt írta, hogy + vizet ad hozzá.

Nincs itthon csokid??

(#33496) Peterhappy válasza Csabroncka (#33492) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszönöm szépen a válaszodat és a tippedet! Komolyan fontolóra vesszük!

(#33497) Csabroncka válasza Lauda (#33494) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

vizet ad hozzá többet (miele)

"in medias res"

(#33498) pjen válasza Csabroncka (#33497) üzenetére


pjen
félisten

Nem néztem meg ,hogy az enyém tudja e,de az LG is ír öblitésnél valamilyen víz+ funkciót.

(#33499) n_stolz válasza #94529552 (#33430) üzenetére


n_stolz
tag

Mosogep szallitaskori dobrogzitesre reakcio.
Az en gepemen nem volt hatul ilyen lemez/csavar kombo, illetve a konyve az uzembe helyezesnel is csak annyit ir, hogy tavolitsa el a csomagolast, es a csavarokat. Semmi konkretum.
Azonban kezzel konnyen elforgathato a dob.

Ezert estem dilemmaba, hogy indithatom-e igy a gepet.

n_stolz

(#33500) pjen válasza n_stolz (#33499) üzenetére


pjen
félisten

Akkor már valaki előtted eltávolította. :((

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.