Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32751) madmike válasza peppe79 (#32740) üzenetére


madmike
őstag

Jó ötlet. Ezentul csak a fürdöben tergetünk és berakjuk az elszívót.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#32752) Mr.Csizmás válasza cadgers (#32747) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kár hogy nem múlt héten akartad, évvégéig volt a Bosch +3 éves akciója. (a számla kelte legyen 31. előtti)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32753) Morris válasza Met (#32746) üzenetére


Morris
veterán

Dehogynem. Ez a lényege.

(#32754) Csabroncka válasza madmike (#32750) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Hulladékot ne vegyél pls.!

Ha nincsen meg rá a teljes keret, akkor minek fázol a 0%-os THM től? Kérj ajánlatot, kapsz rá garanciát nem ördögtől való a "csak a csoróknak kell" hitel :N

Én most elmondom neked, hogy megszívod velük előbb vagy utóbb belátható időn belül!

"in medias res"

(#32755) Morris válasza madmike (#32750) üzenetére


Morris
veterán

Újat vegyél, sok garival. Inkább hitelre, mint használtat 3 hó garival.

(#32756) dh66e válasza madmike (#32750) üzenetére


dh66e
veterán

Anno kevés pénzünk volt és vettünk pár ilyen 3-6 hónap garis gépet.Mind kukában végezte egy éven belül.Nem ajánlom.

(#32757) Zeki válasza madmike (#32750) üzenetére


Zeki
nagyúr

Egyrészt egyik sem egy olyan, hogy újkorában sem akart volna elromlani, a másik meg hogy használtan + pár hónap múlva ki tudja mifene bajaik jönnek elő...

(#32758) cadgers válasza Mr.Csizmás (#32752) üzenetére


cadgers
aktív tag

Sajnos ma ment tönkre. Bosch és AEG között van számottevő különbség minőségben azonos árkategóriában? Media Marktban utóbbira most +3 év gari jár.

(#32759) Mr.Csizmás válasza cadgers (#32758) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

én is 100k környékén nézelődtem, ezek alapján tudsz válogatni kb.

- garanciára hosszabbító akció
- minél több program / letölthető wifin, nfc-n
- inverteres motor (motorgari mindegy kb. mert úgyse romlik el elsőnek = bullshit reklám)
- 1000+ centrifuga
- egyéb "extrák", mint időzítő, fém nyitófül, stb.

ezeken kívül ugyanaz az ergya lemezkuckó az összes szerintem.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32760) cadgers válasza Mr.Csizmás (#32759) üzenetére


cadgers
aktív tag

Nagyrészt édesapám használja majd, 65 éves, neki nem fontos a sok program, wifi, inkább a minőség, és alacsony víz/áramfogyasztás, meg a hatékony centrifuga (mosásban szinte mind “A”-s)

(#32761) Bacusuz válasza Met (#32746) üzenetére


Bacusuz
őstag

de igen.
viszont azt olvastam, hogy manuálisan sem lehet őket teljesen lezárni, legalábbis az aerocot.
Nálunk a helyiségben ahol van 40% a páratartalom még olyankor is nyitva van, nekem bőven elég lenne, ha 50 alatt zárva tartana.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#32762) Mr.Csizmás válasza cadgers (#32760) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

szerintem az egyszerű használat lenne ez esetben mérvadó, a fogyasztás egy átlagos adat a mai súlyautomatikás gépeknél. a helyedben sok gari lenne az első szempont, utána az egyszerű kezelhetőség, pl. hi-res képek, vagy youtube teszt alapján melyiken van nagyobb kijelzőpanel, stb. elnézve a kínálatot, 100-150k környékén nem lehet csodát tenni. :N

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32763) Cyrin válasza Bacusuz (#32761) üzenetére


Cyrin
addikt

a 716-ot le lehet zárni a 916-ot nem. Én meg panelba raktam be az ablakokba páraérzékelőset, de mindig csukva van, annyira száraz és meleg a levegő. úgyhogy oda a manuális nyit-zár funkciójúak jobbak, itt ugye a meleg miatt is kell hogy engedje be a levegőt.

(#32764) Bacusuz válasza madmike (#32726) üzenetére


Bacusuz
őstag

Mosógépetek centrifugája milyen?
Mielőtt megszabadultunk a 800+ fordulatú samsungtól, rengetek víz maradt a ruhákban, ami hosszú távon megnehezítette a szárítást.
Mióta 1400 -as van sokkal rövidebb a szárítás.
Mi is a fürdőben szárítottuk a ruháinkat a páramentesítővel, és 2 mosást egy éjszaka alatt megszárított.
Ha feleségem teregetett, sosem száradtak meg jól, mert egymásba ártek a ruhák, kisebb felületen párologtatott, és ott mindig nedves maradt.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#32765) Bacusuz válasza Cyrin (#32763) üzenetére


Bacusuz
őstag

A műszaki adatlapján azt írja "zárható(min hozamra)"

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#32766) dobozs


dobozs
csendes tag

Sziasztok!

Erről a szárítógépről van véleményetek Samsung DV70M5020QW/LE?

(#32767) Imurai


Imurai
tag

Melyik webáruházban tudok úgy rendelni, hogy házhoz szállításkor a Tiborok be is szerelik (mosogatógép továbbra is) éségit elviszik? Euronics-nál csak az elszállítást látom kiírva.

(#32768) xxxjjjkkk válasza Imurai (#32767) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Miután a futár nem mosógép szerelő(bár a bekötése nem szokott nehézséget okozni), így feltételezem, hogy leginkább senki.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#32769) Mr.Csizmás válasza Imurai (#32767) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

"beszerelés"

- kiszeded a belsejéből a könyvet, vízcsövet
- dobrögzítők kiszedése, 4 csavar, fedőbütykök behelyezése
- elhelyezés
- vízcső feltekerése a gépre, és csőcsonkra
- szennyvízcső elhelyezése
- kiszintezés

2 emberrel 1 óra alatt megvan, mai tapasztalat. manual alapján elrontani se lehet.

elszállítás: nálunk a futár Dezsőék megkérdezték, hogy elvigyék-e.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32770) xxxjjjkkk válasza Mr.Csizmás (#32769) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Hát akkor azt nagyon kényelmesen csináltátok, egyedül összeraktam egy óra alatt :)
De ez mosogatógép, azt ha jól emlékszem rá kell kötni a csap lefolyóra is, de ha cserélve van, akkor már ki kell legyen alakítva.
Ott az egyetlen nehézség az lehet, ha be van építve a konyhabútorba.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#32771) dh66e válasza xxxjjjkkk (#32770) üzenetére


dh66e
veterán

Nekem 10 perc ha ki van alakítva az összes csatlakozás. :D

(#32772) xxxjjjkkk válasza dh66e (#32771) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

feltekerni két hollandit, vagy leszerelni, kicserélni a régi gépet kompletten? :)

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#32773) Mr.Csizmás válasza xxxjjjkkk (#32770) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

év első munkanapján szabi, meg kellett adni a tempót :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32774) dh66e válasza xxxjjjkkk (#32772) üzenetére


dh66e
veterán

Kicsomagolod kipakolod ami nem bele való,,beteszed a helyére az új gépet,beszintezed,csatlakozásokat felteszed csapot megnyitod próbát elvégzed. :P
Ha ki kell szedni a régi gépet az plusz 3 perc.

[ Szerkesztve ]

(#32775) Imurai válasza Mr.Csizmás (#32769) üzenetére


Imurai
tag

Mozgássérült vagyok és a 80 éves nagyanyámmal élek. Az előzőt se tudjuk kihúzni a helyéről...

(#32776) dh66e válasza Imurai (#32775) üzenetére


dh66e
veterán

Akkor kérj meg valakit akinek van némi szerszáma és konyít hozzá vagy hívtok egy szakit.

(#32777) Mr.Csizmás válasza Imurai (#32775) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

bocs, ezt nem tudtam :(

helyi önkormányzatnál nincs ilyen szociális segítő akármi?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32778) #40553216 válasza cadgers (#32760) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az a baj, hogy a minőség nem itt kezdődik, hanem az általad megadott ár fölött 100e-rel. Addig csak az extra csicsák miatt nő az ár.

(#32785) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Udv!

Keresnem a legolcsobb popcorn keszito gepet, amivel lehet csokis kukoricat csinalni. Valakinek tapasztalata ezekkel? Arukereson nezgettem, de nem nagyon igazodtam ki.

(#32788) belinho


belinho
senior tag

Halihó!

Hűtővásárlásban kérném a segítségeteket! Sikerült leszűkíteni erre a két versenyzőre, de nem tudok dönteni.

Liebherr cnef4015
Bosch kgn39ai35

(#32795) Lehiñito


Lehiñito
senior tag

Sziasztok.
Olyan kenyérpirítót keresek, amiben egyszerre 2db nagy szelet kenyeret lehet pirítani.
Találtam egy Kenwood tipusút 2év garival, de nem tudom milyen szintet képvisel:[link]

Van egyéb ajánlás részetekről?

(#32796) peppe79 válasza Cyrin (#32763) üzenetére


peppe79
senior tag

Egyébként szabályozhatóak, csak egy csavarhúzó kell hozzá.

(#32798) Timmcsy válasza Imurai (#32775) üzenetére


Timmcsy
tag

Sajnos olyan szolgaltatasrol nem tudok, amelyrol az eredeti kerdes szol (bar ha van, biztos fizetos), de nalunk a vizszerelo (garancia miatt) szerelte be a moso-, mosogatogepet es a konyhai csaptelepet 13ezerert, szval egy gepre talan nem 'annyira draga', ha nincs mas megoldas...

(#32799) veze válasza Lehiñito (#32795) üzenetére


veze
őstag

[kenyerpiritó négy szeletes]
azt tudja amire való, kenyeret piritani. azt viszont hatékonyan és olcsón :D

(#32800) ribarszki


ribarszki
őstag

Karácsony előtt elromlott a 6 éves Samsung mosogatógépünk. Diagnózis - fűtőszál csere. Fűtőszál nagykeráron, munkadíjjal, kiszállással együtt 35.000Ft. Egy 2000Ft-os alkatrészt 25.000-ért lehet kapni...

Csilli villi gép volt. Lehetett ám rajta 4in1 tablettát beállítani, visszaszámolta a perceket, volt rajta vagy 6 program, tudott sterilizálni - 80-90 fokon szárított, stb. Ebből használtuk a normál meg az intenzív programot, semmi mást.

Elkezdtem nézegetni a gépeket - automata ajtónyitás szárítás után, time manager prorgam, érintésvezérlés, stb...

Nagyon ott voltam, hogy a belépő Mielet veszem meg, erre ma jött az Euronics újságja. Készletkisöprés. Beko mosogatógép, 12 teríték, A+, 59.900Ft. Értitek, egy fűtőszál csere 35.000Ft, egy komplett új mosogatógép 59k.

Átmentem, megnéztem. Piros pont: belül teljesen fém, nem műanyag a belső tér alja. féltöltet. felső kosárba befér a kistányér. állítható a felső kosár magassága. a programválasztó és a gombok tekerése, nyomkodása kimondottan igényes. Egyébként sokkal szarabbra számítottam minden téren, szóval kellemes csalódás ért.

Hiányosságok: nagyon egyszerű belül. A tányértartó rész nem ledönthető. (samsungon az volt, életben nem döntöttük el) a belső fém oldalfal érezhetően vékonyabb anygaból van. az ajtó anyagán is spóroltak, meglehetősen könnyű és vékony. A kosarak lehetnének vastagabb anyagból, illetve a sínben nem siklik olyan szépen mint a Samsungban.

Ennyi. Egy igénytelen gép, ami pont annyit tud amennyi az ára. Mosogatni, szárítani. S mivel a csilli villi samsungból sem használtunk ennél több funciót, így elhoztam. 9k-ért 5év teljes körű garanciára hosszabítottam. Most hallgattam a fórum szavára, olcsót sok garival. Ez ócsó is, meg sokgaris is. Hála Istennek megengedhetenék magamnak egy Miele mosogatógépet is, de úgy voltam vele akkor próbáljuk ki a Bekot. Max ha nagyon nem jön be akkor eladom.

Egy mosás lement vele. Semmivel sem hangosabb mint a Samsung. De azért érezni, hogy az ajtóból kispórolták a zajszigetelést. De hangosnak semmiképp nem mondanám. Teljesen rendben van. A mocskos edények itt is szép tiszták lettek. Szépen leszárított. Ennyi. Többet nem tudok 1 nap után mondani. Majd fél év múlva újra beszámolok róla.

Hátha valaki töri a fejét ócsó mosogatógépen, akkor kérdezzen bátran.

Jelige: "Két fűtőszálért új mosogatógép"

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.