Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32201) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok! Ezt a bosch beépíthető sütőt meg merjük venni? :B [link]

(Nem nagyon tudom mit kell ezeken nézni, első sütőnk lesz)

[ Szerkesztve ]

(#32202) Grande Ale válasza Orlin (#32188) üzenetére


Grande Ale
őstag

MM szállítók ragaszkodtak a kicsomagoláshoz, körbenezték, nagyon korrektek voltak. Szerintem ez alap egy drága háztartási gépnél.

(#32203) Voice24


Voice24
őstag

Az electrolux zpfallflr és az epf65br ugyanazt a típust jelöli? A honlap szerint ugyanarról lehet szó, webshopokban azonban hol így, hol úgy szerepelnek, és a teljesítményük sem azonos (700 vs. 800 w)
Ha ugyanarról van szó, akkor itt jó áron van.

(#32204) Csabroncka válasza Orlin (#32200) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Biztosan kicsomagolják!

Szállítás után én egy éjszakát, de legalább 8 órát lábon hagynám beüzemelés nélkül. Maga a kicsomagolás is eltart egy darabig.
Elsőre 4-es vagy 5-ös fokozaton próbáld, de azért érdemes a középső polcon hőmérőzni, itt legyen ~5 fok.

"in medias res"

(#32205) STC Speed


STC Speed
őstag

Sziasztok!

Mikrohullámú sütőt szeretnék venni, 30-40 ezer ft között.
A mostanival a fő problémám, hogy az étel nem egyenletesen meleg,hanem a szélén forró,középen hideg, gondolom ez gyakori dolog,de már régi technika...
Kérdésem mire kell figyelni egy jó sütőnél, hogy ezt elkerüljem?

(#32206) gF válasza Voice24 (#32203) üzenetére


gF
senior tag

Nem ugyanaz... Az a epf65br elődje. Gyengébb a motorja és gagyibbak a tartozékok. Ez egy kifutó modell, nem véletlenül ilyen olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#32207) Bacusuz válasza #40553216 (#32177) üzenetére


Bacusuz
őstag

Én azt használom kb 1 éve.
itt ajánlották, szerintem jó

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#32208) #40553216 válasza Bacusuz (#32207) üzenetére


#40553216
törölt tag

Köszi.

(#32209) pjen válasza STC Speed (#32205) üzenetére


pjen
félisten

Volt egy öreg LG mikrónk,hasonló problémával.Kidobtuk,vettünk egy Samut.Ez sem jobb,sőt.Szerintem ez étel,edény,és a mikró hangulatától függ.

(#32210) STC Speed válasza pjen (#32209) üzenetére


STC Speed
őstag

Uhh az nem jó hír, akkor kb bármit vehetnék, pont samut néztem :)

(#32211) pjen válasza STC Speed (#32210) üzenetére


pjen
félisten

attól a többi samu lehet jó. :)

(#32212) attiati


attiati
veterán

Lidliben nyáron láttam mosógép köré fa bútorkeretet.
Gyakorlatilag egy polc rendszert ad a mosógép fölé, de a földön áll, így nem kell csempét fúrni.
A mosógépet meg bele lehet tolni az aljába.

Ilyet láttatok valahol?
Az lenne a legtutibb, ha lehetne állítani a polcok méretét.

ilyesmi

[ Szerkesztve ]

(#32213) xXxian


xXxian
senior tag

Sziasztok,

Szerintetek IPL szőrtelenítssel kapcsolatban hol kaphatok segítséget?

Köszi,
X

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#32214) peppe79 válasza attiati (#32212) üzenetére


peppe79
senior tag

Régebben én is láttam a Lidlben, de az bútorlapból készült. Olyat viszont akár otthon is össze lehet állítani, csak a lapokat kell levágatni.
Ha meg egyedire vágysz, fürdőszobába a fa helyett inkább a bambuszt ajánlom.

(#32215) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok

Nagyszüleimnek meghalt a Siemens mosógépük ~20év használat után. Most szeretnének újat vásárolni, de akkor a kínálat hogy nem tudunk dönteni, mit lenne érdemes.

Mérete lényegtelen, van bőven hely neki.
Minnél egyszerűbb kezelőfelület.
Paplant is szoktak mosni, szóval jól terhelhetőre lenne szükségük .
Maximum 100E ft-ot szánnak rá.(köszi)
Zajszint lényegtelen.
Mit ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

(#32216) Met válasza Mustármag (#32215) üzenetére


Met
nagyúr

Maximum 100ft-ot szánnak rá. :C

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#32217) tboy93 válasza tboy93 (#32201) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ezt a sütőt senki sem ismeri? :R

(#32218) Zeki válasza STC Speed (#32210) üzenetére


Zeki
nagyúr

Talán az inverteresek több rétegben melegítenek, de nagyon nem mindegy milyen tálban teszed be.
Van olyan műanyagtányérunk, hogy tűzforró lesz, a leves meg hideg. Nem tudom milyen anyag, de nem engedi át a mikrohullámot.

(#32219) ngaba


ngaba
aktív tag

Üdv.

Olcsóbb mikrókat nézegetek, max. 25k-ig. Nem is olyan nagy a választék, mint gondoltam, ha kiveszem a noname márkákat.

Nekem nem kell semmi extra (ha grill van benne, az nyilván nem hátrány, de olyan sokat nem érnek ezek a mikrós grillek), a vezérlése is legyen minél egyszerűbb: Két mechanikus tekerő a legjobb, a csipogós-gombos mikrókat nem szeretem (ha digitális a vezérlés, akkor is legyen rajta tekerő). MM-ban nézegettem a mikrókat, még a(z olcsóbb) Samsungok is elég Tesco-gazdaságosnak tűnnek.

Két típus van, ami jobban megtetszett, ami jobban összerakottnak tűnik:
- Electrolux EMS 21400, ami a neten is slágertermék, jók a paraméterei, jól néz ki stb. Két hátránya van: Böhöm nagy (főleg hátrafelé), illetve árukeresőn pont a "mikró részét" kritizálják sokan (gyengén melegít, nem egyenletesen stb.), és hát mégiscsak az a lényeg.
- Sharp R200WW Oké, ez már a török Sharp, de de akkor is masszívnak tűnik, illetve a teljesítményéről/működéséről jókat írnak. Hátránya: Ez meg pont kicsi; a többi 20 literesnél jóval kisebb ránézésre (de a netes felhasználói mérések alapján is max. 18 liter), amivel még talán meg is tudnék békélni, de itt a fórumon írták páran, hogy az olcsó Sharpok gyorsan rozsdásodnak. Na, azzal nem.

A két készülékről van valakinek személyes tapasztalata, ami alapján le- vagy rábeszélne inkább? Esetleg valami egyéb mikrójavaslat? Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#32220) Morris válasza Zeki (#32218) üzenetére


Morris
veterán

A luminarc tányérja nálunk is ilyenek. Utálom.

(#32221) Morris válasza ngaba (#32219) üzenetére


Morris
veterán

Nekem ilyen Electrolux van. Én meg vagyok vele elégedve.

(#32222) ngaba válasza Morris (#32221) üzenetére


ngaba
aktív tag

Köszönöm a választ.

(#32223) STC Speed válasza Zeki (#32218) üzenetére


STC Speed
őstag

Köszi, egy Samu lett 30 ezres, nem tűnik rossznak, még teszteljük :)

(#32224) Zeki válasza ngaba (#32219) üzenetére


Zeki
nagyúr

Te, ma mégvolt jó digitális Samsung mikró 19-ért a Tescoban. Az megérte.

(#32225) Voice24 válasza ngaba (#32219) üzenetére


Voice24
őstag

Nekünk is ilyen Elux van. Jól néz ki, könnyű kezelni a tekerőgombokkal. De van hátránya is: a sötét üvegen szinte nem látni be, illetve az ajtónyitó gomb is elég kemény, ha nem támasztasz ki megfelelően, simán hátranyomod a mikrót.

(#32226) pomk


pomk
őstag

Sziasztok!

Mit szóltok a Bosch KGV39VL31S hűtőhöz? Az 5 éves garanciás promóció elég csábító és a személyesen megnézett hűtők közül is ez volt a legszimpatikusabb.
És...majdnem egy éve ugyan erről a hűtőről írtam hogy tetszik. 😃

(#32227) adalbert1 válasza BB9000 (#32100) üzenetére


adalbert1
veterán

Köszi a tippet, szerintem körbenézek pár ilyen cégnél. Egyelőre megkérdeztem a media marktot (mert ugye hirdetik, hogy szinte mindenhez lehet pótalkatrészt rendelni náluk), hát, az alsó+felső kosárra mondtak egy 90k köröli összeget - itt majdnem elröhögtem magam, azért konkrétan kapok egy új gépet, ahol nem kell attól tartanom, hogy így 5 éves kora után a kosár után milyen probléma jön elő legközelebb.
Ez a vegyszer kérdés azért érdekes, mert mindig minőségi all in 1 tablettákkal használtuk a gépet (Finish, Somat, talán 1-2 doboz valami DM-es saját cucc), igaz, esetleg itt is átcsúszhatott a gyártáson valami gyengébb minőség.
Emellett még arra gyanakszom, hogy nem-e anyaghibás volt a kosár gyárilag, viszont akkor kevesebb idő alatt előjött volna a hiba, mint 5 év.

(#32228) Timmcsy válasza pomk (#32226) üzenetére


Timmcsy
tag

Szia! Nekem egy eve van ilyenem, szeretem. Nincs vele gond, jo a belso elhelyezese, sok a hely benne. Csak a huto resze no frostos, a fagyasztot elvileg le kell majd engedni, most telen megejtem majd, bar nem jeges... Nem tudom, mit mondhatnek meg, ha van konkret kerdesed, szivesen valaszolok!

(#32229) peppe79 válasza adalbert1 (#32227) üzenetére


peppe79
senior tag

Ha már minden mindegy, akkor én a helyedben inkább a meglévő kosarat próbálnám szintereztetni kültéri bevonattal. Az alkatrészek sajnos gyártótól függetlenül, jellemzően mindig drágák.

A Zanussi kombi hűtőnk, középső fagyasztó fiókja például 17 ezer forintba kerül. Jó lenne kicserélni, de ennyi pénzt nekem nem ér. Amúgy már az elején látszott, hogy ez a rideg, vékony műanyag fiók hamar el fog repedni...és ez két év alatt be is következett. Ezeknél az újabb típusú, kommersz háztartási gépeknél számolni kell ezzel is.
A Liebherr fagyasztónknak sokkal rugalmasabb fiókjai voltak. Azt 25 évesen úgy adtuk el, hogy minden műanyag eleme hibátlan volt.

(#32230) blattida válasza BB9000 (#32100) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem porzik, hanem a nagy hőváltozásokat (nagyrészt 70C fokon mosogattak a géppel) nem bírja hosszabb a vékony és szándékosan nem jól megválasztott műanyag. A mosogatószernek ehhez nem sok köze van.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32231) pomk válasza Timmcsy (#32228) üzenetére


pomk
őstag

Főleg általános jellegű tapasztalat érdekel. Fogyasztás, tisztítása, inox tisztítása, mennyire hangos? Ill. olvastam egy hozzászólásban valahol, hogy oldalt adja le a hőt. Ez mennyire jó / rossz, zavaró, kellemetlen? Mennyire melegszik fel az oldala?
Láttam, hogy no frost-os, de sajnos inoxot ilyen árban, ilyen elrendezéssel, ennyi garanciával a jobb márkák közül nem találtam. Vagy esetleg tudtok ajánlani valamit? Esetleg egy Whirlpool?

[ Szerkesztve ]

(#32232) amadeus11


amadeus11
senior tag

Üdv!
Vettem új mosógépet, viszont rövid a kábel ,jó minőségű hosszabbítót kell vennem hozzá. Ez jó lehet?
Schwabe H05VV-F 3G1,5 fehér 3m hosszabbító [link]

[ Szerkesztve ]

There is a star

(#32233) pjen válasza amadeus11 (#32232) üzenetére


pjen
félisten

Jó lesz.

(#32234) Zeki


Zeki
nagyúr

Jó minőségű, hajszárítót látott valaki jó áron?
A mi extra csendes Siemensünket a női részleg leégette. :(
És sajnos most 2x16 órázok, szóval nem tudom megsasolni a Tesco/Auchan kínálatát.

(#32235) pit stop


pit stop
addikt

Van valakinek tapasztalata jó mosogatógép szerelővel? Elromlott a mosogatógépünk (Bosch), gari már nincs, neten meg van kismillió - jobb lenne valami pozitív tapasztalattal rendelkezőt hívni :R

(#32234) Zeki : Mi ezt vettük 2-3 éve kb., és azóta sincs vele gondunk, szeretik használni.

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#32236) pjen válasza Zeki (#32234) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem Braunt vegyél,nálunk az bírja a legtovább.Vagy legalábbis valami márkásat

(#32237) Zeki


Zeki
nagyúr

Akkor már valami ionizálósat keresek, ha már hosszú hajú csajok tobzódnak otthon. :)
NA meg legyen halk...

(#32238) pjen válasza Zeki (#32237) üzenetére


pjen
félisten

Lemaradtam.Van ionizálos hajszárító,és mit csinál?

(#32239) Met válasza pjen (#32238) üzenetére


Met
nagyúr

Régóta van már, hatását nem érzékelem :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#32240) ANDROID???


ANDROID???
addikt

(#32241) BB9000 válasza amadeus11 (#32232) üzenetére


BB9000
senior tag

A hosszabbító amit kinéztél jó lesz. Arra figyelj, hogy a dugalj ne kerüljön a földre, mert ott könnyen víz érheti. Rögzítsd a végét valami magasabb helyre és úgy használd.

(#32242) ngaba válasza Voice24 (#32225) üzenetére


ngaba
aktív tag

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.
Akkor szerintem az Elux lesz.

(#32243) Begbiebike válasza adalbert1 (#32227) üzenetére


Begbiebike
csendes tag

Írj a bosch magyarországnak egy emailt a problémádról, csatolj fotókat is! Egy próbát mindenképpen megér.

Saját történetem:
Kb fél évvel a garancia lejárta után már mindkét kosár alján a tüskék teljesen szét voltak rohadva, volt amelyik porlott szét. Nem nézegettem, egyszer véletlenül észrevettem.

Nagyon korrektek voltak, pár hét múlva házhoz jöttek(!) és kicserélték mindkét kosarat. (Állítólag ezekkel már nem lesz gond, más a kialakításuk is.)
Ekkor beírtam nekik egy nagy pirospontot.

(#32244) BB9360 válasza Zeki (#32234) üzenetére


BB9360
aktív tag

Ajánlanám még a profi hajszárítókat. Mi mindig a legdrágább Philipset vettük,majd a fodrász tanácsára profit. Ég és föld a különbség. Ugy is, hogy nem a drága Mosert vettük, hanem ChromeWellt...
Nem éget, azonnal ad hideg levegőt, sokkal jobban, gyorsabban szárít.

(#32245) ribarszki válasza Zeki (#32237) üzenetére


ribarszki
őstag

Karácsonyra meglepi a hosszú hajú csajoknak.

"Beiratkoztam egy reinkarnációs tanfolyamra. Piszok dárga volt, nah de egyszer élünk" :D :D

[ Szerkesztve ]

(#32246) tboy93 válasza ribarszki (#32245) üzenetére


tboy93
nagyúr

120k-ert hajszarito :C

(#32247) ribarszki válasza tboy93 (#32246) üzenetére


ribarszki
őstag

Ne mán lespórolod a díszdozt, elvégre karácsony jön! Úgy már egész kedvező, mindössze 154k :DD

(#32248) adalbert1 válasza Begbiebike (#32243) üzenetére


adalbert1
veterán

Köszi, már írtam nekik - válaszban kérték a számlát - erre visszaírtam, hogy már több mint 5 éve vettem a gépet, erre mégis kérik a számlát, hogy megítéljék az igényemet, szóval remélem, hogy esetleg nekem is cserélik. :)
Neked is így nézett akkor ki?:

[ Szerkesztve ]

(#32249) Begbiebike válasza adalbert1 (#32248) üzenetére


Begbiebike
csendes tag

Ugyanígy nézett ki!

Szerintem hibás széria lehetett. Lehet hogy neked is már évek óta ilyen, csak ki nézegeti a kosarak alját? Felülről gyakorlatilag nem is látszott.

Remélem neked is kicserélik, valahonnan ásd elő a számlát! :)

(#32250) Zeki válasza ribarszki (#32247) üzenetére


Zeki
nagyúr

Höhö... várj míg előkotrom a telitalálatos lottószelvényem. :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.