Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33701) Lauda válasza Dluinet (#33698) üzenetére


Lauda
félisten

Lényegtelen a származás, a felületkezeléstől függ , rozsdásodik-e a fém.

[ Szerkesztve ]

(#33702) Brandynew válasza #94529552 (#33700) üzenetére


Brandynew
őstag

Elég biztos vagyok benne, hogyha körbejárnánk pár háztartásban rozsdás mosógépek után kutatva, akkor minden gyártótól találnánk olyat :)

(#33703) pjen válasza Lauda (#33701) üzenetére


pjen
félisten

Így van.5 éves felül töltős Samu,a szomszédban,rozsdásodik a köpeny az éleknél.

(#33704) ribarszki válasza Dluinet (#33698) üzenetére


ribarszki
őstag

Ilyen csodát, hogy lerohad a gép teteje, a Fagor is tud 😁

[ Szerkesztve ]

(#33705) Chaser válasza Dluinet (#33698) üzenetére


Chaser
titán

Nalunk meg az indesit huto kb 13 eve hibatlan es rozsda mentes

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33706) Lauda válasza Chaser (#33705) üzenetére


Lauda
félisten

A működés helye is befolyásolja a dolgokat. Hideg-meleg helyen működik, vizes-száraz a helyiség, szellőzik-nem szellőzik stb stb.

(#33707) Chaser válasza Lauda (#33706) üzenetére


Chaser
titán

Semmit nem jelent, 1db, meleg, paratartalom kicsi

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33708) Lauda válasza Chaser (#33707) üzenetére


Lauda
félisten

Mi nem jelent semmit?

(#33709) Chaser válasza Lauda (#33708) üzenetére


Chaser
titán

Az 1db...:) Keves statisztikahoz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33710) Lauda válasza Chaser (#33709) üzenetére


Lauda
félisten

Érthető, köszi! ;)

(#33711) #94529552 válasza pjen (#33703) üzenetére


#94529552
törölt tag

Felültöltős Samsung mosógép=Nulla találat. Melyik, csak nem az amcsi változat?

(#33712) pjen válasza #94529552 (#33711) üzenetére


pjen
félisten

Ez már több is talán mint10 éves,működik.Az első pár év után már rozsdásodott,mázolgatják.

(#33713) ribarszki


ribarszki
őstag

Kicsit off, és lehet csak nekem nagyon érdekes, de tudtátok, hogy létezett Dyson mosógép? Árulnak is a jófogáson. Mondjuk nem futhatott be nagy karriert, ha utódja sem lett. De van benne érdekesség. A dob belül két részre van osztva, melyek egymással ellentétesen forognak. Illetve úgy nézem, hogy a porszívóikhoz hasonlóan ez is full műanyag. Igaz a világot nem váltották meg vele, sőt inkább kudarcnak tűnik ha elmeszelték az utódokat, de próbálkoztak a fiúk :)

[ Szerkesztve ]

(#33714) #94529552 válasza ribarszki (#33713) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hát, nem túl szimpatikus kinézete van. ;] Én nem tudtam, meg azt se, amit pjen mond, hogy volt itt forgalomban felültöltős automata Samsung mosógép is valamikor.

(#33716) Chaser válasza ribarszki (#33713) üzenetére


Chaser
titán

lehet h nagy név, de 80-ért új inverteres beko van 5 év garral, ez meg 75e fene tudja hány évesen és mennyi használattal - és egyáltalan jó-e, "tökéletess" az eladó szerint persze ( : -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33717) HellGreg válasza #69059072 (#33715) üzenetére


HellGreg
őstag

Mi az SPS45MI02E-t vettük a plusz evőeszközfiók miatt. Szépen mosogat, csak sokáig tart. Igaz még ki kell tapasztalni. Gondolom nem minden esetben indokolt a 2 órás program. Halk is, szép is amúgy.
A szárítással viszont nem vagyok annyira megelégedve. Vizes marad egy csomó minden.

[ Szerkesztve ]

(#33718) HellGreg


HellGreg
őstag

Amúgy nekem se volt még soha. Az normális, hogy a program végeztével amikor kinyitom az ajtaját akkor tűzforró benne minden és égettszerű szag árad belőle?

(#33719) BB9000 válasza #69059072 (#33715) üzenetére


BB9000
senior tag

Mosogatógépből Bosch-t vegyél és olyat, aminek külön fiókja van az evőeszközöknek. Bosch-ék úgy nevezik, hogy WarioDrawer. Van továbbfejlesztett változata a fióknak: WarioDrawer plus. Az mégjobb.
45 cm-es mosogatógép helyett 60 asat vegyél. Ha most úgy gondolod, hogy nem fér el, akkor gondold át újra. 15 centivel nagyobb hely kell neki, de ég és föld. A kicsi csak babakonyhába való! :)

[ Szerkesztve ]

(#33720) BB9000 válasza HellGreg (#33718) üzenetére


BB9000
senior tag

Égett szag a mosogatógépben nem normális dolog. Még újkorában se.

(#33721) HellGreg válasza BB9000 (#33720) üzenetére


HellGreg
őstag

Nem olyan égett szag hanem inkább olyan forróság és semmi mosogatószer vagy öblítő. Nem tudom milyennek kell lennie.

(#33722) brownus


brownus
veterán

ma kibontottam és a helyére toltam a liebherr hűtőt,(CNef 4015) embraco kompresszorral van szerelve.
holnap be is üzemelem, kíváncsi vagyok a zajszintre..

[ Szerkesztve ]

(#33723) blattida válasza Chaser (#33716) üzenetére


blattida
nagyúr

Dysonék csak két mosógépet csináltak, cr01 és 02, mindkettő nagyon innovatív volt, de nagyon gyakran hibásodtak meg és nem voltak olcsók, kevesen is vették, így leálltak a további fejlesztéssel. Viszonylag sok angliai vélemény olvasható róluk a neten, zsákutca volt a cégnek, időben eszméltek.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#33724) Mercutio_ válasza HellGreg (#33718) üzenetére


Mercutio_
félisten

Igen, ha a program olyan, akkor forró, de érdemes a leírását átolvasni mikor hány fokon mit csinál.

Lejáratkor mi azt csináljuk, hogy a kosarakat egyesével kihúzzuk (értelemszerűen előbb a felsőt, aztán az alsót), az esetleges műanyag cuccokról a vizet lerázzuk (ellentétben az üveggel/porcelánnal a műanyagról nem folyik le magától) majd egy lendületes mozdulattal visszalökjük a kosarat így a nem műanyag cuccokról lehullanak a vízcseppek.
Ezt követően 20-30 percre vsszazárjuk az ajtót, mert ilyenkor hűl le/szárad és a párolgó nedvesség lecsapódik a fém oldalfalon.
Ezután kinyit, kosarakat kihúz, úgyhagy pár percre a teljes száradáshoz.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33725) Elemental válasza Mercutio_ (#33724) üzenetére


Elemental
addikt

Én szintén le szoktam lökni róla a vizet ezzel a visszalökős módszerrel, viszont nem szoktam visszacsukni az ajtót. A meleg elmosogatott cuccokról gyorsan elpárolog a víz.

(#33726) dh66e válasza HellGreg (#33721) üzenetére


dh66e
veterán

A forró gőz csap téged arcon amiben van némi vegyi anyag is,de ne nyisd az ajtót a mosogatás végeztével ha nem kell sos valami belőle mert a konyhapultok túlnyomó többsége ezért rohad szét.(nem a gránit meg a műkő :D )

[ Szerkesztve ]

(#33727) ribarszki válasza dh66e (#33726) üzenetére


ribarszki
őstag

Ezért is érdekes ficsőr a drágább gépeken, hogy mosogatás végeztével kinyitják automatikusan az ajtót néhány centire. Gondolom a bútorlapos konyhapult nem fogja díjazni néhány év múlva.

(#33728) dh66e válasza ribarszki (#33727) üzenetére


dh66e
veterán

Igen az érdekes ficsőr.....bár ugye adnak védőfóliát szinte mindegyik géphez hogy védje az alsó peremet,de én már láttam olyat ami így is szétment.(A munkalap vizorr illesztését kezdte ki aztán vitte magával a többi részt.)
Mondjuk sok estben nem teszik fel az emberek (asztalos/háziúr) ezt a fóliát pedig nagyban megnöveli a védettséget.

(#33729) Chaser válasza BB9000 (#33719) üzenetére


Chaser
titán

nálam sem fér el 60-as, hiába szeretnék 60-ast...:)

Mercutio_ én megvárom h kihűljön, nem kell a lakásba beengedni a vizet, majd ha lecsapódott a pára akkor megrázom a kosarat

blattida talán a régi tűzhely volt ilyen, csak uk review-kat találtam róla

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33730) pjen válasza #94529552 (#33714) üzenetére


pjen
félisten

Mikor voltak a robbanós Samuk Amcsiban,a Samu ki is adott egy nyilatkozatot,hogy az amerikán kívül eladottak nem robbannak.

(#33731) #40553216 válasza Brandynew (#33702) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ebben annyira ne legyél biztos. :DDD

(#33734) HellGreg válasza #69059072 (#33733) üzenetére


HellGreg
őstag

45 cm-nél szerintem számít. 2 gyerekkel nekünk így is lesz napi 2 mosogatás, ha még az evőeszközök is fognák a helyet, elég se lenne.
Innen vettem 2 év garival (mert sehol máshol nem volt): link

Electrolux és Whirlpool nálam is játszott, de végül az egyedüli szempont a 3. fiók volt, ami alapján a Bosch mellett döntöttem. Néphiedelem nincs, de igyekszem mindenből Whirlpool (hűtő, szárítógép) - Bosch (mosogatógép) - Electroluxot (tűzhely, porszívó) venni itthonra. A Bekóban egyszerűen nem bízom. Szegeden Beko hűtőnk volt, 2x 30 ezer ment el már javításra a 8 éve alatt. Míg a Whirlpool mosógép ugyanúgy 8 év alatt egyszer sem romlott el és megy mint az óra. Gondolom nem véletlen.

[ Szerkesztve ]

(#33735) #94529552 válasza pjen (#33730) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezt a részét már régebb megbeszéltük, viszont én a szokásos WP, Elux, Zanussihoz hasonló Samu felültöltőst nem láttam még itthon sehol, azért kérdeztem.

(#33736) emre


emre
veterán

Üdv!

Ez a fogyimérős elosztó mennyire mutathat valós adatokat?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#33737) Chaser válasza HellGreg (#33734) üzenetére


Chaser
titán

De veletlen, par darabbol ne akarj statisztikat vonni, mar csak azert se mert mindig adott tipusuakat kell nezni, olyan nincs h samsung, whirlpool, beko, stb, ebben a lakasban meg egy 8 eves beko mosogep van, kapja az ivet, javitva nem volt, a mosogatogep candy, az csak 5-6 eves, szinten hibazlan, ergo sz@razosszestobbi' ((( : ugyan mar...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33738) HellGreg válasza Chaser (#33737) üzenetére


HellGreg
őstag

Én ahányszor nagyobb márkát vásároltam háztartási gépből, mindig bevált. A noname cuccokkal az esetek többségében volt valami baj. Persze nem vízforralóról beszélek, vagy kávédarálóról. Lehet hogy véletlen, de inkább nem kísérletezem.

[ Szerkesztve ]

(#33739) Chaser válasza HellGreg (#33738) üzenetére


Chaser
titán

nálad igen, másnál nem, majd amikor nem jön be átgondolod, a vége az lesz nem veszel semmit...:)
előző gép mindkettő 2008-as, kicsit alábecsültem az életkorukat, mai bekok meg már kicsit másabbak is minőség terén
" a nagy nevek" meg gyártanak mindent, épp ezért semmiben nem lesznek profik, 1-2 kivételtől eltekintve, nálam is megy az indesit hűtő már nagyon régóta, szerencsém volt vele, ennyi
egyébként meg ott vannak az ikeás svéd termékek, minden gépre 5 év gar van, életemben nem hallottam egyikről sem, de ennek tükrében simán venném, ha baj is van nem valószínű, h ilyen jellegű multi baromkodik a garanciával

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33740) Mercutio_ válasza Chaser (#33729) üzenetére


Mercutio_
félisten

Panelban lakom, száraz a levegő, pont nem gond a pára:N Ha száradás után rázod le, akkor az foltot hagy a már száraz edényen. (Tudom "nem látszik":D)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33741) HellGreg válasza Chaser (#33739) üzenetére


HellGreg
őstag

Na na, a végén még én kérek elnézést, hogy sz@r Boscht meg Electroluxot veszek a török cuccok helyett ;]

(#33742) Chaser válasza Mercutio_ (#33740) üzenetére


Chaser
titán

itt is úgy csináltuk, panel, no penészedtek is rendesen kinn hagyott dolgok, mióta nincs kinyitás közvetlen program lejárta után sokkal elenyészőbb lett a penészedés is

kgergely23 főleg mert azok nagy része mindenütt készül csak nem a gyártó országában, ugyanúgy kifoghatsz bármelyikből jót, meg rosszat is, te pénzed, arr költöd amire akarod, nyilván

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33743) blattida válasza Chaser (#33739) üzenetére


blattida
nagyúr

Az ikea gépeit az electrolux meg a whirlpool gyártja, a kéksárgák csak a dizájnt és a kafa nevet adják.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#33744) pjen válasza blattida (#33743) üzenetére


pjen
félisten

Meg,ha igaz az 5 év garit

(#33745) blattida válasza mzso (#33693) üzenetére


blattida
nagyúr

Így is lengéscsillapítósnak tűnik, a viz benn léte természetes, mivel sok gép nem nyomja ki az üstből teljesen a mosás végén.

pjen
Igen, azt is.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#33746) blattida válasza pjen (#33744) üzenetére


blattida
nagyúr

Plusz, nem minden gépükre él az öt év garancia, csak a drágábbakra.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#33747) Chaser válasza blattida (#33743) üzenetére


Chaser
titán

ezért mondom nekem mind1 ki a gyártó, amit néztem mindre 5 év gar van, 50e-s két zónás indukciós főzőlap az egyik amit jobban megnéztem, bekonál is 60e-ért van legolcsóbban, whirlpool meg társai kb 70e, az ikeás 50e 5 év gar, design tetszik, nem érdekel ki gyártja:) de bármelyik mosogatógép, hűtő is 5 év garos volt amit néztem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33748) Lauda válasza Chaser (#33742) üzenetére


Lauda
félisten

Teljesen mindegy hol készül. A német is tud szart gyártani és a kínai is jót.

(#33749) dh66e válasza Chaser (#33747) üzenetére


dh66e
veterán

Cseszheted az 5 év garit amikor a 6. évben kezdenek el tönkremnni. ;]

(#33750) Mercutio_ válasza Chaser (#33742) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az alatt az 1-2 perc alatt amíg a kinyit, megráz, műanyagról tecsap, visszazár lezajlik nem sok pára jön ki :N Amikor a végén kinyit-kihúz van, ott már nincs pára, az edények is alig langyosak, csak azért húzom ki, hogy gyorsabb legyen a teljes lehülés.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.