Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33401) estikornel válasza muszurkefal (#33362) üzenetére


estikornel
tag

Heló!

Nem tudom mennyire aktuális még, de én jövőhétre várom az LG F2J5WN4W-met, akkor tudok majd róla pár szót mondani. Ezelőtt egy LG F12B8NDA7-es volt, ennek 1 év után tönkrement a szivattyúja (illetve ez nem igaz, csak elég hangos lett. Szervízben nem volt alkatrész ezért kaptam csereutalványt).

Annyi a különbség elvileg, hogy csak 6.5 kilós és más az energia osztálya.

Az előző gépemmel egyébként meg voltam elégedve, csak ugye a szivattyú eléggé zavart. 1-2 év plusz garanciát pedig szerintem vegyél rá, okulva az én esetemből.

(#33402) polonic válasza blattida (#33399) üzenetére


polonic
félisten

Az üstre gondoltam. :)

(#33403) brownus válasza veze (#33400) üzenetére


brownus
veterán

ezt a márkát néztem ki én is, ezt a típust: Honeywell XC100

(#33398) adalbert1 , köszi

[ Szerkesztve ]

(#33404) veze válasza brownus (#33403) üzenetére


veze
őstag

Ez kb ua. csak nincs kijelzője. Megsugom nem fog hiányozni, én sem nézegetem sosem

(#33405) #94529552 válasza Graphics (#33394) üzenetére


#94529552
törölt tag

Valóban nem egyszerű, mert csak Bosch-ból is ennyi típus van.. Most nézem, hogy annyiból már a KGN vagy KGV 39-est is lehet venni, aminek nagyobb a hűtőrésze, pl. 39UL30 4 polc és 4 ajtórekesz a 3-3 helyett, amit néztél. Vagy annál 10k-val többért van a KGN36XW35, de nem tudom No Frost-ot akarsz-e vagy érdemes-e? Ennek is nagyobb a hűtő része, pedig alacsonyabb. De a Liebherrt sokan dicsérik, hogy jó minőségűek. A belső kialakításuk elég jó, mert ezeknél még a polcok is általában áthelyezhetők, nem úgy, mint ahogy szokás a többinél manapság fix helyet csinálnak, és adnak fém italtartót is.

(#33406) attiati


attiati
veterán

1,5 éve nem használt mosogatógéppel hogyan kezdenétek?

ráadásul kemény itt a víz + időnként még vörös is, úgyhogy szerintem van lerakódás a csövekben

(#33407) pjen válasza attiati (#33406) üzenetére


pjen
félisten

Először egy progi a legmagasabb hőn,csak vizzel,aztán só és tabetta,szintén a legmagasabb hőn,de üresen.Ha minden oké,használnám.

(#33408) ribarszki válasza attiati (#33406) üzenetére


ribarszki
őstag

Van a Finishnek is (drágább) Lidl/Aldinak (olcsóbb) mosogatógép tisztító koncentrátuma, amit a legmagasabb hőfokon kell átfuttatni. Elég intenzív és takarít rendesen. Ha szív vizet a gép, nem állt be a szivattyú, minden ok, akkor azzal kezdeném.

(#33409) pjen válasza ribarszki (#33408) üzenetére


pjen
félisten

Milyen igaz.Nem ugrott be,pedig használom.

[ Szerkesztve ]

(#33410) talpas válasza attiati (#33406) üzenetére


talpas
aktív tag

Trisó. Zsír, vízkőoldó és vízlágyításra. (is használták elődeink)

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#33411) Csabroncka válasza talpas (#33410) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Trisót vízkőoldásra biztosan nem!

attiati: igazából alaposan ki kell fizikailag takarítani, fogkefe ..stb igazából az sem baj, ha belső szűrőbetéteket Domestoszos vízben áztatod és a belsejét is kitörlöd vele.

A lapátokat és a lyukakat mindenképpen nézd át, az első körben mindenképpen tölteném sóval, aztán a későbbiekben ha elegendő a tabletta akkor nem kell pótolni.

"in medias res"

(#33412) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!

Beépíthető mosogatógépet keresek.

Kisebb méretűt, 2 főre.

Illetve olyan evőeszköz tárolót amit egy Bosch gépben láttam, ahol a fölső részben szépen külön lehet behelyezni az evőeszközöket. Csak a Boschnak vannak ilyen gépei?

Mit ajánlotok?

(#33413) ribarszki válasza mokus1 (#33412) üzenetére


ribarszki
őstag

45cm-es gépek a keskenyek. De mégis mennyi a keret? Illetve a 2 fő is tág fogalom. Otthon főztök naponta? Mert akkor egy 12 terítékes is simán megteleik. Ha munkahelyen esztek, alig van mosatlan akkor a 45cm-es is elég.

De egy irányár többet segítene. Illetve az árukeresőn szűkítsd le a keresést 45cm-es keskeny gépekre, s ott ki tudsz válogatni párat ami neked tetszik.

De ha konkrét márkát vársz.. Hát azt nem nagyon fogja senki bevállalni. Belépő szinten nincs is hatamas különbség, bármelyik elromolhat. Ha teheted minél több garancia legyen hozzá, vagy vegyél hozzá. Én most egy tök alap Beko mosogatógépet vettem 59k-ért és le a kalappal, gyönyörűen mosogat. Persze látszik a spórolás minden részén, de a feldatát ellátja. Amúgy sem 10 évre tervezek vele.

(#33414) mokus1 válasza ribarszki (#33413) üzenetére


mokus1
addikt

[link]

Ilyesmire gondolok, ebben az árkategóriában, de +30-40 még belefér. Változó, hol eszünk néha főzünk néha nem :)
Nem fontos a 45 cm lehet 60 is. Márkában egyelőre azért néztem a Bosch-t mert csak ebben találtam evőeszköztálcát. Esetleg van olyan márka ami még csinál ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#33415) ribarszki válasza mokus1 (#33414) üzenetére


ribarszki
őstag

A drágább gépekben lehet találni. Electroluxnak is van ilyen evőeszköz tálcája, Whirpoolnak is, Bekonak is. Illetve az összes Mieleben akik ezt a tálca rendszert kitalálták.

(#33416) mokus1 válasza ribarszki (#33415) üzenetére


mokus1
addikt

Rendben köszi! Gondolom ez a 100eFt-os Bosch még nem a drágább kategória.

(#33417) ribarszki válasza mokus1 (#33416) üzenetére


ribarszki
őstag

Amit linkeltél abban is van. Annyiért pedig az korrekt ár.

(#33418) Tonyk válasza brownus (#33397) üzenetére


Tonyk
veterán

szerintem Honeywell

XC70 - 7év gari - ~9.400Ft
XC100 - 10év gari - ~12.400Ft
XC100D - 10év gari + digitális kijelző - ~15.200Ft

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#33419) muszurkefal válasza estikornel (#33401) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Szia, köszi, hogy válaszoltál!

Anyámon múlik, hogy mikor rendelünk, de ha megkaptad írsz majd róla egy kis beszámolót? :B

Szimpatikus ez a csereutalványos eljárás.

:R

(#33420) muszurkefal válasza muszurkefal (#33419) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

*
Media Markt kiterjesztett garanciáról tud valaki mondani nekem valamit?
Webáruházban hozzáadtam egy mosógépet a Kosárhoz, de nem látok olyan lehetőséget, hogy a kiterjesztett garanciát hozzáadhassam a géphez.
Ez hogy működik pontosan?

(#33421) Mercutio_ válasza Graphics (#33394) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha valahol tudod hallgasd meg működés közben őket.
Nekem meglepő volt, hogy a Bosch KGV36UL30S hangosabb (illetve többféle halk hangot hallatt egyszerre) mint a 15+ éves Zanussi hagyományos felülfagyós hűtőnk.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33422) Morris válasza Mercutio_ (#33421) üzenetére


Morris
veterán

Low frost, gondolom ettől zajosabb. Plusz ha visszacsukod az ajtót, mindig beindul a levegő keringtetés.

[ Szerkesztve ]

(#33423) Mercutio_ válasza Morris (#33422) üzenetére


Mercutio_
félisten

Őszintén szólva nekem nem tiszta mit értenek low frost alatt :B , illetve én eddig arra tippeltem, hogy "hagyományos" hűtő + a hűtőtérben van egy venti így lényegesen kisebb a hőmérsékletkülönbség az egyes részek között emiatt kisebb a páralecsapódás/jegesedés.

Igen, az ajtócsukásnál beinduló keringetést gyorsan felfedeztem, de az a kisebbik zajforrás. (Persze így se hangos, csak azt hittem halkabb lesz, mint az eddigi)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33424) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok. Mosogatógépben szeretnék tanácsot kérni. Amikor a konyhát csináltattuk, még ellene voltunk, aztán rájöttünk, mégis kéne :) így viszont problémás lett, mert csak szabadonállót tudunk venni, azt is olyan helyre tenni, hogy kb 2m-re lenne a mosogatókagylótól, aminek a vízvezetékeit osztanánk meg, mivel a mosogatógépnek már nincs külön kiállása. Az első kérdés tehát az, hogy lehetséges-e ilyen messzire tenni (van-e olyan hosszú gégecső), és a másik az, hogy a mosogatóba menne a használt víz és onnan is nyerné a vizet, valamiféle T-elosztóval.

Illetve, milyet ajánlanátok? Kb Electrolux, Bosch, Whirlpool jöhetne szóba, 45cm-es szélességű, árban olyan 130 ezerig. 9-10 terítékesek vannak ilyen méretben. Egy fontos szempont van csak, hogy szépen mosson el mindent. A víz- és áramfogyasztás másodlagos. Még annyi van hogy sajnos a mosogatókagyló alatti csonk se szabványos, azt hiszem 0.5-ös átmérőjű. A vízszerelő azt mondta, mindenképp olyan gépet vegyünk, ami "szűkítős"...

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#33425) n_stolz


n_stolz
tag

Sziasztok. Hallottam olyan remtortenetet, hogy regebben az uj, felultoltos mosogepeket ugy szallitottak, hogy a dobot lemezzel+csavarral fixaltak.
Ugye nincs mar ilyen szokas? (Elektrolux) :R
Koszi

[ Szerkesztve ]

n_stolz

(#33426) pjen válasza n_stolz (#33425) üzenetére


pjen
félisten

De,van.Ki kell szedni a dob rögzítőket.

(#33427) Mercutio_ válasza n_stolz (#33425) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez nem rémtörténet, hanem biztonsági megoldás.
Egyébként az előltöltősöknél is van rögzítő csavar.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33428) ribarszki válasza n_stolz (#33425) üzenetére


ribarszki
őstag

Miért úgy indítottál mosást, hogy nem szedted ki? 😂

(#33429) OCTAMD válasza n_stolz (#33425) üzenetére


OCTAMD
őstag

Úgy is észreveszed ha benne van

Olyankor kb.30cm-t ugrik fel a gép

Amúgy meg egy retek cég ez a lux,képesek a használatiba bele sem írni,hogy kell beüzemelni.

:)

[ Szerkesztve ]

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#33430) #94529552 válasza n_stolz (#33425) üzenetére


#94529552
törölt tag

Vannak dobrögzítő csavarok, anélkül meghibásodhatna a gép szállítás közben. A kezelési útmutató pontosan leírja az üzembe helyezés folyamatát.

(#33431) Met válasza HellGreg (#33424) üzenetére


Met
nagyúr

Lehet olyan távolra rakni.
Sarokszelepből van olyan amire 1 vagy 2 gépet is rá lehet kötni.
Szifonnál is megoldható a rákötés.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#33432) HellGreg


HellGreg
őstag

Még egy kérdés lenne, miért áll az a szárítógép kezelési útmutatójában, hogy nem lehet elosztóra és hosszabbítóra kötni, hanem csak közvetlenül a fali csatlakozóba? Rejt valami veszélyt ha hosszabbítón van?

(#33433) pjen válasza HellGreg (#33432) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem elővigyázatosság.Olyan gagyi elosztókat és hosszabbítókat árulnak.

(#33434) Morris válasza HellGreg (#33432) üzenetére


Morris
veterán

Igen. Én kipróbáltam hosszabbítóval és kegyetlenül elkezdett melegedni a vezeték

(#33435) Mr.Csizmás válasza HellGreg (#33432) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a hosszabbítóknál az érintkezési pontok a legkisebb keresztmetszetek. nem is ajánlott kettőnél többet összedugni (vagy csak minimális áramra, pl. szerelőlámpához)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33436) veze válasza HellGreg (#33432) üzenetére


veze
őstag

csinálni kell a megfelelő hosszúságban, és az jó lesz
2,5mm2 keresztmetszet, bekötés saruzott végekkel, 15méter. ilyet csináltam 2,7KW-os rönkvágóhoz és félnapot is elment melegedés nélkül. Indításkor a 20A os kismegszakítót leverte, 24-esre kellett cserélnem, azzal már jó. Építettem ki a villanyórától kismegsdzakítóval közvetlen egy ilyen aljzatot a garázsba, ami nagy terhelésekre is jo ( van más is ami kb ennyit kér )
A teszko/obi stb felejtős, még az is megeshet hogy földelés nincs benne normális.

[ Szerkesztve ]

(#33437) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Hűtőgép vásárlás előtt állok. Nyáron lesz/lenne esedékes, de már most böngészem a piacot.

Kritérium a legalább nettó 80 liter fagyasztó- és a 300 liter hűtőtér, előny (de nem feltétel) a 70 cm szélesség (60+). Hogy fehér vagy inox, mindegy. No frostnak örülnék, de az sem fontos, a mostaniban sincs.

Milyen véleménnyel vagytok az Indesitekről, azon belül is a TAA 5-ről?

Bosch és AEG gépeink vannak (+ jókat írtatok az LG készülékekről), így most is arra lőttem elsősorban, de amíg ez 100.000,- alatt beszerezhető, addig azok 190-200K+ felett kezdődnek. És nem hinném, hogy megérik a dupla felárat. Emagnál még 4 évre kiterjesztett garanciával is ~112K csupán, ami több mint 50 ezer forinttal kevesebb, mint a Liebherr modellje, amivel még szemeznék. Ráadásul agyon dicsérik árukeresőn (ami persze nem mérvadó). .

Véleményetek szerint melyiket érdemes választani a lentiek közül?

Bosch KGV58VL31S 193.000,-

Liebherr CTN 5215 167.000,-

vagy az Indesit TAA 5 100.000-+13.000 (csak A+ és nincs benne no frost)

Igazság szerint úgy 140-150 ezer forint lett volna rá a keret, ha kell (és valóban megéri), tudok azon emelni.
Ha ár/érték arányban az Indesit a legjobb szerintetek, akkor meg megy a plusz pénz tűzhelyre :)

Illetve eMag kiterjesztett garanciával van tapasztalatotok?

Előre is köszönöm a segítséget!
Péter

[ Szerkesztve ]

(#33438) dewil666 válasza Peterhappy (#33437) üzenetére


dewil666
őstag

Szia!

Miért nem várod meg az otthon melege pályázatot ahol akár 45e ft vissza nem térítendő támogatást is kaphatsz?
Augusztusban indul.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#33439) Peterhappy válasza dewil666 (#33438) üzenetére


Peterhappy
őstag

Szia,

Köszönöm a tippet, gondoltam rá magam is, de utánanéztem a tavalyi kiírásnak, akkor ~6 óra alatt lezárult a pályázat. Tudok addig várni (sőt, valószínűleg fogunk is), de semmi sem garantálja, hogy sikeresen tudunk pályázni, vagy nem csúszunk ki az időből.

(#33440) dewil666 válasza Peterhappy (#33439) üzenetére


dewil666
őstag

Általában reggel 8-kor indulnak a pályázat beadások előtte kinézed milyet akarsz feltöltesz minden adatot és aznap délelőtt csak elküldöd. Én is így fogok tenni :)

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#33441) Peterhappy válasza dewil666 (#33440) üzenetére


Peterhappy
őstag

OK, egy próbát mindenképpen megér! Ha a hűtőt addigra be is húzom, a tűzhelyet szinte biztos, hogy addig nem vennénk meg. Köszi :)

(#33442) dewil666 válasza Peterhappy (#33441) üzenetére


dewil666
őstag

3 éve én így vettem mosógépet, most a hűtő következik :)

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#33443) canniball válasza dewil666 (#33438) üzenetére


canniball
nagyúr

Abban nincs jövedelmi szinthez kötve, hogy ki igényelhet?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#33444) xxxjjjkkk válasza Peterhappy (#33441) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

tűzhelyre nincs, csak hűtő, mosógép kazán

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#33445) HellGreg válasza Morris (#33434) üzenetére


HellGreg
őstag

Kipróbálom hosszabbítóval, ha melegszik majd visszarendezem, de sajnos nem éppen a legjobb helyen van a konnektor mellett.

(#33446) pjen válasza HellGreg (#33445) üzenetére


pjen
félisten

Lehet kapni normális hossabbítót,vagy csinálni.3x1,5mm kábel már elég.

(#33447) HellGreg válasza pjen (#33446) üzenetére


HellGreg
őstag

A csinálós opciót kihagynám, nem akarom hogy leégjen a ház :)

(#33448) Winnie The P válasza Peterhappy (#33437) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szia!

Nekünk a TAA5-ös van. A családban hatan vagyunk, sokat kell főzni. Volt már olyan, hogy még ez is kicsinek bizonyult, de ettől függetlenül messzemenőkig megvagyok vele elégedve.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#33449) dewil666 válasza canniball (#33443) üzenetére


dewil666
őstag

Nincs!
-Ügyfélkapu regisztráció,
-Magyar személyazonosító lakcím kártyával,
-Adókártya, (adótartozás mentesség)
-Meg talán taj kártya (de ez nem biztos)
Ja meg a cserélendő készülék típusa, illetve az új készülék

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#33450) Peterhappy válasza xxxjjjkkk (#33444) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszönöm, rosszul emlékeztem.
Ha addig nem vesszük meg a hűtőt, akkor megpróbálkozunk a pályázattal, ha igen, akkor erről most lemaradunk. Nem tagadom, nem jönne rosszul a támogatás összege, de minden bizonnyal van, aki azért jobban rászorul, mint mi.

@Winnie The P: köszönöm a válaszodat! Mi öten vagyunk, mi is szinte minden nap főzünk. Hasznos az info, köszönöm!
A mostani hűtőnk 240 literes és 55 cm széles, ahhoz képest mindenképpen előrelépés lenne :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.