Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32651) peppe79 válasza BigBear (#32610) üzenetére


peppe79
senior tag

"A por az por, még ha finom is."

Ez korrekt ténymegállapítás. :) Csak némi kiegészítés hozzá: a szintetikus porzsákok akár (H)EPA10-es szűrésre is képesek, azaz 85%-os hatékonysággal szűrik a 0,3-0,5 μm szemcseméretű port. Ezzel szemben a textil porzsákok ~30 μm, a normál kétrétegű papír porzsákok meg ~15 μm szemcseméretig szűrnek.
"Mindössze" ennyi a különbség. :) Így persze, hogy az utóbbiaknak kevésbé okoz gondot a kisebb szemcseméretű szennyeződés, hiszen lazán átereszti a porzsák.
Azon felül a száraz-nedves porszívók szerkezeti felépítésükben is különböznek. Kár, hogy ezeket a szerkentyűket energiacímke nélkül is lehet forgalmazni, különben könnyebben összehasonlíthatóvá válna, hogy mennyivel gyengébb a hatékonyságuk és a por visszabocsátásuk.
De talán némi támpontként szolgálhatnak a Karcher száraz porszívóinak alap típusai (nem mintha a drágábbak egyébként annyival jobbak lennének):
http://www.vac-city.com.au/images/detailed/5/t717.jpg

http://www.karcheraruhaz.hu/biztonsagi_adatlapok/613_energiatanusitvany.jpg

Ezért nem valók otthonra, lakásba az ilyen porszívók...

"A mai napig használunk egy Delonghi Domo Compact 1200 takarítógépet. 1994-es, ha jól emlékszem."

Nekünk meg egy Delonghi Multi Vac van, az is nagyjából hasonló korú. A szivattyúja ugyan már halott, de porszívózni még lehet vele. Más kérdés, hogy önmagában, száraz porszívóként használva nagyon gyengécske.

(#32652) BigBear válasza peppe79 (#32651) üzenetére


BigBear
senior tag

Néhány apróság. A mai kétrétegű papír porzsákok már 1,5-3 μm szemcseméretig is szűrnek.
Persze ez még mindig elég messze van a jobb Hepa szűrőktől, ez igaz.
Viszont pl. a cementpor szemcsemérete nagyjából innen indul. Azaz egy sima porzsák is megfogja, ha nem is 100%-át, de a látható szemcseméretet biztosan.
Amiket belinkeltél, azok ipari felhasználásra szánt száraz porszívók. Nem labortisztasághoz, amit mostanában hazudnak sok porszívóra.
Amúgy tényleg tök jó, hogy a topic Szent Gráljára írtam valami negatív véleményt és mindjárt én vagyok a hülye, biztos, hogy nem figyeltünk a jelzésekre, tuti user error.
Nos, nem. Oké, hogy én is azt mondom, hogy nem ilyen felhasználásra tervezték. Oké, hogy elismerem, hogy kapják az ívet nálunk a dolgok rendesen. De ez nem azt jelenti, hogy ipari felhasználás lenne, vagy, hogy mindenki hülye és semmire sem figyelünk, egyszerűen csak - az átlagnál talán nagyobb - igénybevételnek vannak kitéve ezek az eszközök. Kisgyerek, akár napi szinten is sok használat. Ennyi.
A Szent Grál pedig kb. 15 perc porszívózás után mindenféle jelzés nélkül vonyítani kezdett, majd elhalálozott.
Mindenben akad hibás, ez ok. De szétszedtem és az egész belseje tele volt porral, azaz a csoda szűrőrendszere szart se ért. Na most egy hatvanezres porszívó esetén hadd mondjam, hogy ez gáz.
Nem az a célom, hogy lehúzzam a Miele termékeket. Jól összerakott, minőségi holmik. Csak éppen mára már ők se sokkal jobbak, mint az átlag, nekem ez a tapasztalatom. Nem dicsőítem a Karchert se. Őszintén, nagy, ronda, nehezen kezelhető, nem extra szűrőkkel ellátott csoda, nem igazán lakásba való, amolyan mindenes porszívó. Csak éppen pont az igénytelensége miatt egy igásló. Semmi több. Nem akar többnek látszani és nem is több.
Csak éppen sok felhasználónak ennyi elég is.
A takarítógép porszívóként tényleg gyengécske. Csak arra utaltam vele, hogy - bár nem egy nagy márka - mégis normálisan összerakott, majdnem 25 éve működik. Illetve egy ilyen alap takarítógép is brutál koszt tud kiszedni mosószerrel, porszívózás után.

[ Szerkesztve ]

(#32653) Begbiebike válasza polonic (#32543) üzenetére


Begbiebike
csendes tag

Mielőtt szerelőt hívtok próbáld meg erősen benyomni az ajtaját. Nekünk pár éve csinálja, mindig csak ez a baja. Hiába van jól bezárva, nem érzékeli. Megnyomod/becsapod erősen egyből el is indul, különben csak villog és csipog.
Szintén directdrive-os LG gép, hátha csak ez a baja, próbáld ki!

(#32654) Zeki válasza BigBear (#32652) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha egy Miele belseje tele van porral, ott vagy nem jó porzsák volt benne, vagy nem jól volt belerakva a gyári.
De nem csak Mielére igaz ez, amíg az USZAV 50 ezres Samsungunk volt, amibe a 4db-os porzsákcsomag 8500Ft !!! volt, ott sem ment ki por sehova. Az a porzsák megfogott mindent.

(#32655) Csabroncka válasza BigBear (#32652) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A mai HEPA-s gépek szinte kivétel nélkül háromrétegű szintetikus zsákkal működnek. Ennek köszönhetően nem lesz a gép belseje retkes és poros.
Emiatt a H13-tól lefele tudnak működni az utószűrők egy- két évig!

Az általad leírt mérettartomány nem jó (A cement por 10mikron feletti)! Még a szintetikus zsákok sem képesek a mikroport kiszűrni (ezért kell a HEPA) Nagyjából az EPA tartományig jó ha lemennek, de a mérgező PM10 és PM5 tartományát ami káros az emberi szervezetre (tekintsünk el most a pollentől, az amúgy is széles tartomány) az csak a HEPA, vagy ULPA képes utóbbit pl: műtőkben alkalmazzák ózongenerátor mellett.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#32656) Mr.Csizmás válasza BigBear (#32652) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

no offense, nekünk a 2000-es évek elején valami hosszúkás nagyobb tojásféle nari samsungunk volt, na azzal mindent takarítottunk, csempéről kiborult macskaalomzsák apróját, fúrás után port, az egész egy CE minősítésnek is elment volna, aztán végül a retesz adta meg magát, hogy nem lehetett becsukni, mert eltört mindkét oldalon, a dekli, meg a karosszéria kampója is :U mondjuk ami terhelést kapott egy 3 kamaszos fiúcsaládtól, többszörösen kiszolgálta.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32657) BigBear válasza Zeki (#32654) üzenetére


BigBear
senior tag

Tuti biztos.
Jól volt belerakva, gyári zsák, nem üres zsák volt benne, használtuk. Addig nem volt poros.
Látható szakadást sem láttam rajta. Ennyit bírt. Mondom én: ha egy Miele cuccnak baja van, tuti user error ugye? :U
Csabroncka: ahány táblázat, annyiféle adat. [link]

(#32658) xxxjjjkkk válasza Csabroncka (#32655) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

de te most ezzel azt mondod, hogy a normál porszívót is eldugítja a cement, a gipsz, igazad lehet, mert a gyakorlatban is így van

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#32659) ribarszki válasza BigBear (#32657) üzenetére


ribarszki
őstag

Ha rendeltetésszerű használattól ment volna tönkre, akkor jogosan lehetnél felháborodva, és jogosan dohoghatnál az ügyfélszolgálattal is. De te mondtad ki, hogy a falvésésig semmi baja nem volt. Akkor ez miért is a gép hibája? Ez nem Miele kérdés ebbe letérdelt volna bármelyik másik szintetikus porzsákos gép.

[ Szerkesztve ]

(#32660) BigBear válasza ribarszki (#32659) üzenetére


BigBear
senior tag

Hát nem. Biztos mi vagyunk fura család, de eddig ez a Miele, meg egy Samsung porzsák nélküli térdelt le, ami kb. negyedennyibe került. Tuti mi vagyunk mutánsok, de - talán mert nem a mai simogatnivaló műszaki cikkeken nevelkedtünk - ugyanilyen használatot kapott és kap, ha szükséges bármelyik holmi. Eta, Siemens, Samsung porzsákos, Karcher sima porszívó, csak, hogy párat említsek. Mindegyik bírja eddig. Az, hogy a gyártók mit tartanak rendeltetésszerű használatnak, simán kabaréba való vicc. El kell olvasgatni pár használatit és kiderül, hogy szinte semmit sem lehet ma már úgy használni, mint régebben. Ennek bagyon egyszerű oka van, az, hogy kevésbé tartós cikkeket gyártanak, amik érzékenyek minden szarra, s ezzel simán kihúzzák magukat a garancia alól.

(#32661) Morris válasza BigBear (#32660) üzenetére


Morris
veterán

Hát ezzel egyet kell értsek.

(#32662) blattida válasza BigBear (#32660) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez nem miele kérdés, ha hepa szűrős gépet használsz így, akkor az a szűrő eltömődik, nem kap elég levegőt a motor, ergo leég vagy valamelyik felszívott törmelék szakítja ki a zsákot, ami miatt a motor fog vastagon porban járni, megint csak leég. Ez pusztán fizika.
Ha mindent akarsz porszívóval szívni, akkor kerülni kell a hepa szűrős gépeket, ártól függetlenül.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32663) BigBear válasza blattida (#32662) üzenetére


BigBear
senior tag

Ahogy írtam, van másik gép, hepa szűrős is. Furcsa módon azokkal ilyen még nem történt.

(#32664) Zeki válasza BigBear (#32663) üzenetére


Zeki
nagyúr

Lehet már hülyére fáradt vagyok, de nézzük: TE csak a Mielével szoptad be, az szar. A többi olcsóbb hepa szűrős szinte szereti is, ha mindenféle porokat szívatsz fel velük, röhögve bírják mint Szergej a -35 fokot kisgatyában.
Ennek nagyon örülök.
Használd a többit.

(#32665) blattida válasza BigBear (#32663) üzenetére


blattida
nagyúr

A többi hepással is ugyanúgy szívtad a sittes port és törmeléket és azok gond nélkül bírták ?
Ha a miele belseje tiszta dzsuva volt, akkor ott valami nagy gebasz volt (kiszakadt a zsák vagy nem volt a helyén), különben normál takarítás után is koszos lett volna a belseje, de saját elmondásod szerint akkor nem volt gond.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32666) xxxjjjkkk válasza BigBear (#32663) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Most akkor kb kimondták azt, hogy a miele ugyan azt tudja, mint a többi hepa szűrős gép, tehát prémium kategória feláráért kaptál egy porszívót, ami egy kis apró portól leégett.
Tulajdonképpen mi indokolja a miele dupla/tripla árát?
A márkajelzésen kívül.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#32667) Zeki válasza xxxjjjkkk (#32666) üzenetére


Zeki
nagyúr

Miele vs Philips
És a Philips a közelébe nem ér az anyagminőségnek sem.

----
Ti is unatkoztok a melóban?

(#32668) #94529552


#94529552
törölt tag

Nem lehetne mára jegelni ezt a Miele témát? Annyira uncsi, mert csak egymást ismétlitek folyton folyvást hárman-négyen felváltva. :N :(

[ Szerkesztve ]

(#32669) pjen válasza Zeki (#32667) üzenetére


pjen
félisten

Ez a videó most mit is jelentett?

(#32670) blattida válasza xxxjjjkkk (#32666) üzenetére


blattida
nagyúr

Még csak hasonlót se írt senki. A hepa szűrőkről volt szó és azok eltömődésének motorra gyakorolt hatásáról, a csúsztatásokat meg hagyjuk már, nem a gépre kell fogni az emberi hiba miatt keletkező kárt.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32671) veze válasza xxxjjjkkk (#32666) üzenetére


veze
őstag

amikor a Mielet tervezték a brandet létrehozták, megvolt eleve a cél, kik a tervezett fogyasztói célközösség. Aki a mesterségesen tultolt áru készülékekről hiszi csak el hogy jo lehet, eszébe sem jut otthon sittes vagy falbontás utáni port porszívózni, mert az ilyen munkákat eleve vállalkozókra bizza , ő nem foglalkozik ilyennel. .Halálosan preciz ön és céltudatos ha a telitettségjelző megmoccan azonnal leállítja és üriti, temészetesen gond nélkül megenmgedheti magának hogyha kell hetente cserélje benne az akár 3ezer forintos porzsákot , hisz azt is megengedhette magának hogy megvegye.
Eleve nem is tervezték a motoját emiatt ugy hogy 3 perc levegő nélküli üzemmódot túléljen ( bár lehet ilyen motorokat is tervezni)
Fontos hogy EPA HEPA 10 , 100 vagy 1000 legyen mert csak akkor élet az élet . Ez kérem az Életérzés része ami minősít a többi pórnép közöl. Amugy is annyira göthös hogy a rendes porszívók által kiköpött levegőtől azonnal megbetegedne allergiás lenne.
Aztán véletlen olyan is vett egyet, aki nem számitott a célközönség közé.. és urambátyám snitett porszívózótt vele !!! hát jól meg is érdemelte ami vele történt.
Neki neki lidles meg Eta meg ilyen porszivók valók. De hát aki korpa közé keveredik megeszik a disznók...
Ezzel számolni kell, így járt :D :D

(#32672) junior11 válasza Zeki (#32667) üzenetére


junior11
veterán

Gondolom árban sem egy kategória a kettő.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#32673) xxxjjjkkk válasza blattida (#32670) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Olyanokat írni, hogy egy eltömődött hepa szűrőtől leég a motor, az inkább csúsztatás, a mielevel ellentétben más gépek nem leégéssel, hanem nagyobb zajjal, és kisebb szívóerővel jelzik az eltömődött szűrőt.

Azthiszem Veze forumtárs rátapintott a lényegre :)

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#32674) blattida válasza xxxjjjkkk (#32673) üzenetére


blattida
nagyúr

Az nem csúsztatás, mivel egy teljesen eltömődött hepa szűrőn minimális levegő jut át. De az kiderült és én is azt írtam, hogy nem a teli szűrő okozta a bajt, hanem a motortérbe is behúzó nagy mennyiségű sittes por. Ez nem miele specifikus hiba, hanem tipikus júzör error.

veze
Ebből is látszik, hogy fogalmad sincs a miele porszívókról. Sokat használják őket a tulajaik, ritkán kell porzsákot cserélniük (kb 3-4 havonta) és nem különösebben költséges a porzsákjuk. ;]

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32675) xxxjjjkkk válasza blattida (#32674) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Jogos lenne, de azért egy kilyukadt porzsák miatt tönkremenő porszívóról sem a minőség jut eszembe elsőre.

Egy időbe gondolkodtam, hogy venni kéne egy miele mosógépet. Dejó, hogy nem tettem, most gondolj bele, poros a ruhám, azt moshatnám ki kézzel mielőtt beteszem a gépbe, nehogy valami baja legyen ;]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#32676) kalifa777


kalifa777
tag

Sziasztok!
Ha eltömődött a szürő és gyengül a szívóhatás akkor a szürők tisztitásán kívül lehet e mást tenni hogy a régi ereje visszatérjen a gépnek? (Samsung porzsák nélküli porszívó)

(#32677) xxxjjjkkk válasza kalifa777 (#32676) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Persze, veszel bele egy új szűrőt.
Esetleg, ha van kompresszorod, akkor azzal megpróbálhatod kifújatni.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#32678) kalifa777 válasza xxxjjjkkk (#32677) üzenetére


kalifa777
tag

Az a baj hogy már szürő nélkül sem igzán acélos az ereje. Megpróbálom akkor a kompresszort vagy zétszedni (ha sikerül) Nekem is a lakásfelújítás után gyengült az ereje. A cement és a gipsz nem tett jót neki.

(#32679) Elemental válasza kalifa777 (#32678) üzenetére


Elemental
addikt

Miele c2 parquet fél éves jelentés.
Csak annyit mondok, hogy a robotporszívó azóta be sem volt kapcsolva. Én vagyok a porszívó felelős, az asszony nagy örömére. Felesleges tovább részletezni :)

(#32680) blattida válasza xxxjjjkkk (#32675) üzenetére


blattida
nagyúr

A körülményeket és tényeket nem hagyhatod figyelmen kívül, éppen ezért van az, hogy ez nem a porszívó hibája, hanem az emberé, tök lényegtelen, hogy mi a porszívó márkája. Sittet valóban nem tennék a tizenéves miele mosógépünkbe, de ha candy lenne, akkor sem, mivel az elég nagy ostobaság lenne a részemről.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32681) Elemental válasza blattida (#32680) üzenetére


Elemental
addikt

Nekünk a glett por tönkre vágta a porzsákos bosch porszívónkat. Akkor eddig a topikban olvasottak alapján nem szabad venni miele, bosch, samsung porszívót mert ezek nem bírják az építkezés szutykát...

[ Szerkesztve ]

(#32682) Csabroncka


Csabroncka
Topikgazda

A lapcsalád nevében minden fórumlakónak BUÉK!

"in medias res"

(#32683) xxxjjjkkk válasza blattida (#32680) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Egy pillanatig nagy hagytam figyelmen kívül a tényeket, pont a tények ismeretében írtam eddig is. Szerintem nem tudjuk meggyőzni egymást.
no de:
Sittet nem írtam, de egy mielenél valóban ki kell emelni azt, hogy tizenéves? Az a minimum, de ha 20évet kibír, még akkor is ott vagy, mintha a mostani viszonylatba veszel két jó lg-t 10évente.
Nekem a tizenéves fagor licence mosógépbe... :)

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#32684) koxx válasza BigBear (#32660) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Epitesi hulladekot nem porszivozunk, ehhez nem kell mernoki diploma. Nagy reszet sepru/lapat komboval osszeszeded es azt a keves maradekot porszivozod. Vagy valami mosogep meretu erre a celra tervezett ipari porszivot hasznalsz.

(#32685) Zola007


Zola007
veterán

Ariel 3in1 kapszulával nektek mi a tapasztalat?

vettünk egy dobozzal vegyes mosáshoz, de olyan kicsinek tűnik 3-4 kiló ruhához :F

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#32686) #40553216 válasza Zola007 (#32685) üzenetére


#40553216
törölt tag

Olyan 25 évvel ezelőtt a legelső CBA-ban (a Déli Pu. aljában) egyszer lehetett kapni tablettázott mosóport. 5 kg ruhához kellett egyet tenni. Kb. a mostani aldis, Lidl-s mosogatógép tabletta méretének a fele volt. Mert nagy eséllyel nem volt benne felesleges töltelékanyag.

(#32687) BigBear válasza koxx (#32684) üzenetére


BigBear
senior tag

Gyengébbek kedvéért: csak a maradék port szívtuk fel, nem törmeléket. Megellett ennyitől is. Már nem részletezem, feljebb mindent leírtam. Bár tök mindegy mit írok, akkor is én leszek a hibás, a hülye, aki a Szent Grál Miele porszívóra rosszat mert írni, mert az nem létezik, hogy tönkremegy, ha mégis, tuti user error. Muhaha. Részemről itt befejeztem, de ti nyugodtan ugráljatok még kicsit a témán ha nektek ez örömet okoz.

(#32688) ph2012


ph2012
senior tag

Whirlpool AWE 66710 mosógépről kérdeznék. A korábbi Whirlpool mosógépen volt fél program, de ezen az új mosógépen nincs ilyen. Vagy a víz adagolását fél ruhaadag esetén a 6. érzék végzi el?

Köszi a választ.

(#32689) Timmcsy válasza Zola007 (#32685) üzenetére


Timmcsy
tag

Nekem 8kg toltetu a mosogepem, teljes toltettel is illatosak es tisztak a ruhak egy kapszulatol. (Ha eppen nem rakok oblitot, akkor is.) Teny, hogy nem kulonosebben koszosak a ruhaink, de pl. nagytakaritaskor sem volt gond, konyharuhakkal sem...

(#32690) Mr.Csizmás válasza ph2012 (#32688) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

használati nem ír? egy próba esetleg, mellette állva, vödörrel, hogy mennyi vizet ad vissza? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32691) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok,

Egy olcsó olajsütőt keresek, mondjuk 15k legyen maximum. Mire kell figyelni? Alapvetően én a kivehető belsős hausmeistert akartam megvenni, de anyósom most mondta, hogy az összes kivehető belsős szar, mert nagyon lassan süt. Na most akkor mi az igazság?

(#32692) Zola007 válasza #40553216 (#32686) üzenetére


Zola007
veterán

Gondoltam, hogy nem véletlen a mennyiség
Nekem is gyanús volt, hogy a legtöbb folyékonyra is már egy teljes adaghoz, kemény vízhez 120 ml-nél is többet írnak.
Láttam én is már ipari mosószert, sokkal sűrűbb volt mint a Perwollom.

#32689) Timmcsy : nekem 7 kilós, én 3.5-4kg körül szoktam pakolni feketét vagy színeset, legközelebb kipróbálom akkor, mert kényelmesnek tűnik és most 2500 Ft a 36db a tescoban. Legalább nem kell a 4 literes bödönt és öblítőt külön tárolni

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#32693) Met válasza diegho (#32691) üzenetére


Met
nagyúr

Igen, és a nem kivehető belsős meg szar mert nehézkesebb takarítani...
Hausmeistert HM 6927-et vettem [link], mivel ritkán használjuk, sütés után az olajat kiöntjük üvegbe és szépen el van mosva a belseje és a rács, így nem büdösödik sehol. Nincs a sütési sebességével semmi gond.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#32694) Mercutio_ válasza ph2012 (#32688) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezt nem vásárlás előtt lett volna célszerű kideríteni? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32695) ph2012 válasza Mercutio_ (#32694) üzenetére


ph2012
senior tag

Lehet, hogy a 6. érzék szabályozza a Whirlpool mosógép vízadagolását így fél ruhaadag esetén sincs vízpazarlás. Ezen a mosógépen így működhet a fél adag mosása?

Lehetőleg olyan válaszoljon aki szaki és ért hozzá.

(#32696) Zeki válasza ph2012 (#32695) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem kell szaki.
A mostani "jobb" gépek kábére meghatározzák a töltetet. Ha megpakolod, több időt ír ki a mosás elején. Ha nem, akkor kevesebbet.

(#32697) xxxjjjkkk válasza ph2012 (#32695) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

"6.Érzék funkció
Intelligens szenzorok érzékelik a mosnivaló mennyiségét és automatikusan ehhez igazítják az erőforrásokat, nyomon követik a mosási ciklust és kiemelkedő tisztaságot garantálnak. Segítségével akár 50%-os energia-, víz és időmegtakarítás érhető el."
Gondolom a használati utasításba is benne van.

Hogy hogy arra vetemedtél hogy Whirlpool t vegyél másodszorra is?

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#32698) peppe79 válasza BigBear (#32687) üzenetére


peppe79
senior tag

Szerintem sincs túl sok értelme tovább ragozni, vagy mentegetőzni. A Miele egy szar, hiszen tömegével romlanak el a porszívói. :) A megoldás: román gyártású Karchert kell vásárolni, az a tuti. ;)

(#32699) Csabroncka


Csabroncka
Topikgazda

Szeretnék megkérni mindenkit arra, hogy fejezzétek be a Miele vs egyéb gyártó témát - mind a két oldalról!
Nagyon zavaró!

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#32700) Csabroncka válasza ph2012 (#32695) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ennek a funkciónak (főleg ha nem kikapcsolható) sajnos van egy olyan mellékhatása, hogyha nagyon szennyezett ruhát raksz bele, de keveset akkor nem mossa ki rendesen!

(Ezért annak néz utána, hogy kikapcsolható-e, amikor erre szükség van)

"in medias res"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.