Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32151) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok!
Konyhai mérleget keresek, karácsonyi ajándék lenne.
Tudtok ajánlani valami megbízhatót? Nem tudom mennyi a reális ára egy normálisabb fajtának, de azért jó lenne 10k alatt. :D

(#32152) #40553216 válasza GEPESZ66 (#32150) üzenetére


#40553216
törölt tag

A Zanussi a Márkaboltban 2000 Ft-tal olcsóbb.
De AEG-ből is csak 113900.

(#32153) #40553216


#40553216
törölt tag

Szerintetek melyik?
AEG T6DBG28S vs Electrolux ZDC8202PZ vs Zanussi EDC2086GW3.
Az AEG mellett szól a 4 év gyári gari és a jobb minőség, több szolgáltatás.

(#32154) #40553216


#40553216
törölt tag

Ha valaki jár Dunakeszin az Euronicsban (az Auchannal szemben), ott 3-4 Mielét igen jó áron lehet kapni. Van Complet C3 kétféle is és egy Complet C2, olyan 15000 Ft engedményekkel. A honlapon nincs is Miele felrakva.

(#32155) Grande Ale válasza #40553216 (#32149) üzenetére


Grande Ale
őstag

WKG130.

(#32156) polonic válasza Grande Ale (#32155) üzenetére


polonic
félisten

És mik a benyomásaid róla?

(#32157) Grande Ale válasza polonic (#32156) üzenetére


Grande Ale
őstag

Hát, minden nap megy szinte, szerintem ez a mosógép egy csoda. A program választék, az automatikus adagolás, ahogyan mos... Semmi hangja, bár az igazán az aeg-nek sem volt mosás közben. Itt viszont a centrifuga is nagyon halk, még 1600-as fordulaton is. A kezelési kényelem nagyon jó, a minőségerzet elsőrangú. Amit ez ember gondol, vár egy ilyen drága géptől, azt szerintem maradéktalanul megkapja.

(#32158) Acef válasza Grande Ale (#32157) üzenetére


Acef
addikt

Wpro sks101 kerettel megoldható.

(#32159) #40553216 válasza Grande Ale (#32155) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem tudom, mennyire lehet hinni a Mielének :DDD ; de ha a tartozéklapra kattintasz, ott három 20000-es keret is van. De lehet, jobban jársz, ha felhívod őket vagy email-en kérdezed meg, melyik jó. Már tudod a szárító lábainak távolságát.
Tényleg, az nem lehet, neked az AEG keret azért nem jó, mert a géped mosószer fiókja a tető síkjáig ér?

(#32160) Grande Ale válasza Acef (#32158) üzenetére


Grande Ale
őstag

Nézegettem már kereteket, ilyen sajnos nem volt a média marktban, amiket probalgattam az meg nem volt az igazi. Ott ugye rá tudom próbálni egy Miele gépre, anélkül nem veszek. Most simán rajta van csak a szárító, nekem így pont jó, a feleségemnek viszont hiányzik a kihúzható polc.

Az AEG túl kilóg elore, hátra meg pont beleer a mosógép vezeték tartoja, ahol fel kellene fogatni.

[ Szerkesztve ]

(#32161) Acef válasza #40553216 (#32159) üzenetére


Acef
addikt

Miele keretre nem jó az AEG szárító.
Inkább a wpro sks101, ez univerzális.

Amit a Miele még ajánlana, az a náluk kapható "papucs, ezt rá kell fúrni/csavarozni a mosógép tetejére, és erre tenni a szárítót (akár az AEG-et is) Ez kb 4_5000 ft, de en nem szívesen furkálnek egy wkg 130 tetőt :(

(#32162) Acef válasza Grande Ale (#32160) üzenetére


Acef
addikt

Brrr

Az AEG túl kilóg elore, hátra meg pont beleer a mosógép vezeték tartoja, ahol fel kellene fogatni.

Ezt nem értem.

(#32163) #40553216 válasza Grande Ale (#32160) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nézz el egy nagy Euronicsba, ott van ilyen keret, tegnap voltam a dunakesziben, a fentebb említett porszívókat is akkor láttam, de mosó-, szárító- és mosogatógép is volt, pedig egyik sincs a weboldalon!
Milyen mély a tiednek a teteje? Az enyém 52 cm, nagy eséllyel a tiédnek is ennyi. Ha ez elég, akkor nem is veszek keretet, mert a gép nem ugrál, a polc meg nem kell.

(#32161) Acef
OK, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#32164) Grande Ale válasza Acef (#32162) üzenetére


Grande Ale
őstag

A kihúzható fiók eleje túl lóg a gépen. Hátul van egy csavaros fül középen, azt kell a gép tetejéhez rögzíteni, alulról, csavarral. A mosógépen pont ott van egy alkatrész, amibe a vezetékek vannak rögzítve, szallitaskor. Nem akarom már szállítani, de kitörni sem akarom belőle, mert eltávolítani csak úgy lehet. Az AEG géphez tökéletesen passzolt, nyilván hozzá volt gyártva, praktikus is volt, meg jól nézett ki. Egy ilyen kihúzható polcos a mieletol 40 ezer, ha jól láttam, de az meg ki tudja jo-e az AEG szárítógéphez? Na addig nem akarok ennyi pénzt kiadni, amíg nem tuti, hogy jó. A Miele szaküzlet ezt nem tudja, ők csak abban biztosak, hogy az ő szárítógépükhöz jó.

Tomtyi: simán rá tudod tenni, igazán esztétikailag dobja meg nagyon, ha van keret, főleg, ha nem kell polc, jó lesz úgy is.

[ Szerkesztve ]

(#32165) Acef válasza Grande Ale (#32164) üzenetére


Acef
addikt

Ja, hogy az AEG keret a Miele-vel ...

A Scanpart keretet sem láttad a MediaM-ban? A wpro ugyanaz a méret, csak igényesebb. Ezt vedd a Miele AEG-hez, ez bevált, nincs más/jobb megoldás.

Ez neked(is) szólt:
Miele keretre nem jó az AEG szárító.
Inkább a wpro sks101, ez univerzális.
Amit a Miele még ajánlana, az a náluk kapható "papucs, ezt rá kell fúrni/csavarozni a mosógép tetejére, és erre tenni a szárítót (akár az AEG-et is) Ez kb 4_5000 ft, de en nem szívesen furkálnek egy wkg 130 tetőt :(

[ Szerkesztve ]

(#32166) Grande Ale válasza Acef (#32165) üzenetére


Grande Ale
őstag

Köszi, megnézem majd!

(#32167) Bacusuz válasza AxBattler (#32132) üzenetére


Bacusuz
őstag

electrolux mosogatógépem sokáig kif@sta alul a vizet, még garancia időn belül, cserélve lett benne valami.
állítólag típushiba, nem én velem fordult elő először.
én biztos nem elux csoportból vennék, azelőtt boschom volt 10 évig, szinte gond nélkül.
ez csak az én egyéni véleményem

szerk.
ja azt elfelejtettem, hogy kedve kénye szerint folyt belőle a víz, ilyenkor ki kellett csavaroznom és ki kellett húznom a helyéről, kipakolni a félig dzsuvás cuccokat,, és kiborítani belőle a vizet.
közben sűrű felmosás,....
ha ezt nem teszem meg, akkor meg kell várni míg kiszárad, addig nem indul el.
hozz kell tennem aquastopos hahahah

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#32168) #40553216 válasza Grande Ale (#32164) üzenetére


#40553216
törölt tag

OK, köszi.

(#32169) dh66e válasza xXxian (#32147) üzenetére


dh66e
veterán

Amennyiben nem túl régi az amit lecserélsz akkor jó eséllyel az új is jó lesz oda.

(#32170) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Mikrót szeretnék vásárolni a párommal szüleimnek karácsonyra. Kinéztem a bestbyte-on mikrókat, ezek közül szerintetek melyik lehet megbízható?

[Candy-CMXG-20DS]

[AEG-MFD2025S-M]

[Samsung-MS23F301EAS]

Legtöbbet melegítésre használnánk, és néha max egy melegszendvics, vagy egy kis pizza. A lényeg hogy megbízható legyen.

Ja, és mindenképp ennél az üzletnél akarok vásárolni.

:R

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#32171) Bacusuz válasza b.kov (#32151) üzenetére


Bacusuz
őstag

Philipset használok 10 éve, nagyon szeretem, megbízható
hasonló mint ez

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#32172) peppe79 válasza Bacusuz (#32167) üzenetére


peppe79
senior tag

Én is így jártam az Electrolux mosogatógéppel. Gondolom, nem véletlenül van rá csak 1 év gari, szinte egyedüliként a piacon. Több alkalommal kellett már szétszerelni, és kizárólag mosogatóporral tudom használni. Illetve - ahogyan Te is írtad, - nem egyszer fordult már vele elő, hogy "maga alá vizel".
Mivel beépített szekrénybe került, ennek külön "örülök" (készíthetek majd új bútort).
A bátyám ősrégi Siemens mosogatógépe soha nem produkált ilyet, és a mosogatószerrel sem válogatós.

(#32173) Bacusuz válasza peppe79 (#32172) üzenetére


Bacusuz
őstag

azt hiszem valami szivattyú körüli alkatrészt cseréltek már vagy 1 éve, lekopogom azóta semmi baja.

az aldis legolcsóbb tablettát + mosogatóport is használok egyszerre, de nem tömítődik el.

a boschnál szerettem, hogy az alsó fiók tányértartó karmait le lehetett hajtani, így könnyebben befértek a nagyobb dolgok is

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#32174) b.kov válasza Bacusuz (#32171) üzenetére


b.kov
senior tag

Köszönöm szépen a választ. :)

(#32175) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Srácok azt azért érzitek ugye, hogy 10 évvel ezelőtti típusokhoz hasonlítani gyártók mai termékeit kb. annyira jó ötlet mint részvényt venni annak múltbeli teljesítményére alapozni;]

Ja, megjött a támogatói papér a polgárjenő hivatalból :DD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32176) peppe79 válasza Mercutio_ (#32175) üzenetére


peppe79
senior tag

Stimm. De azt azért Te is beláthatod, hogy nem normális dolog, amikor egy mosogatógép már 9 hónap használat után meghibásodik, a márkaszerviz - embere - pedig fehívja rá a figyelmem, hogy kizárólag mosogatóport vegyek; a gépen található programok közül pedig a normál és intenzív programon kívül ne használjak semmi mást, mert a többi tulajdonképpen csak "dísznek" van.
Azt még elfogadom, hogy jó eséllyel rövidebb lesz a gép élettartama, mint a régebbieknek, na de hogy már a vásárlás pillanatában egy konstrukció hibás sz@rt kapok 100 ezerért, az elég röhejes. Cserére persze nem volt lehetőség, mert az Electrolux részéről ez így teljesen oké, és a szerelő is csak széttárta a karját, hogy: "hát, ez ilyen". A 12 hónapos jótállási idő meg egy külön vicc. Még a legsutább Candy, Beko, vagy Amica mosogatógépre is 24 hónap jótállást vállalnak, és úgy lehet, hogy azokkal kevesebb probléma adódott volna.

[ Szerkesztve ]

(#32177) #40553216


#40553216
törölt tag

Jut eszembe, a Lild-s szonikus fogkefe 9000 Ft-ért, négy fejjel, három év garival jó?

(#32178) Grande Ale válasza peppe79 (#32176) üzenetére


Grande Ale
őstag

Teljesen igazad van. AEG mosogatógéppel jártam így, ugye az is electrolux. Négyszer lett javítva, negyedik után eladtam, rosszul voltam már tőle. Azóta mondjuk még nem romlott el. Soha többet ezt a gyártót!

[ Szerkesztve ]

(#32179) Zeki válasza Satyricon (#32170) üzenetére


Zeki
nagyúr

Samsungot vegyél.

(#32180) xXxian válasza peppe79 (#32176) üzenetére


xXxian
senior tag

Szerintem ez bővel elég ok egy jó kis fogyasztóvégelmi ügyre. Vagy azzal való riogatásra, hátha bejön a blöff.

Én egy Samu TV-vel jártam hasonlóképpen. Megvettem, a keretnél 2-3 helyen volt fénybeszűrődés. Én is felhívtam a Samu márkaszervizt. Nekem is azt mondták ez ilyen (egy 180 ezres TV!!!).

Mai eszemmel olyan botrányt csináltam volna, hogy csak na...

Ha valamire kiadsz 100-200e forintot, az legyen már tökéletes. Tudja már azokat a dolgokat, amik benne vannak a specifikációjban.

Hogy is volt az egyszeri Ericssson reklám? Ami majdnem az, az nem az...

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#32181) xXxian válasza Zeki (#32179) üzenetére


xXxian
senior tag

Szia,

Ha ezt segítségnek, tanácsnak szánod, nem tennél mellé némi indoklást is..?

Magam is kíváncsi vagyok!

Köszi,
X

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#32182) Zeki válasza peppe79 (#32176) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az Electrolux hűtőkre is van panasz. Azt se sose.

(#32183) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ez megbízható bolt lehet?
[link]

Vagy inkább vegyem meg 10 ezer Ft-al drágábban, lakhelyemen egy boltban?

(#32184) Zeki válasza GEPESZ66 (#32183) üzenetére


Zeki
nagyúr

A bolt okés.

(#32185) Mercutio_ válasza peppe79 (#32176) üzenetére


Mercutio_
félisten

Sehol nem írtam, hogy elfogadható lenne a problémás termék.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32186) Satyricon válasza xXxian (#32181) üzenetére


Satyricon
addikt

Számból vetted ki a szót! Engem is érdekel, miért pont Samsungot vegyek.

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#32187) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Sziasztok!
Palacsintasütőt vennék amiben, nem csak palacsintát lehet sütni hanem mást is (magas falú) akár.
Maximum 23CM-es legyen. Annál nagyobb nem kell. Legyen a hagyományos "vas" serpenyő vagy kerámia? Melyiket célszerűbb venni? Gázon használnánk :K

Köszi a válaszokat előre is :R

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#32188) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Nagyobb háztartási gépnél ti átszoktátok vizsgálni a futár jelenlétében?A héten hozzák a hűtőt és tartok tőle,hogy nem lesznek ennyire türelmesek a futárok.A bolt azt írta vizsgáljam meg mindenképpen és a futárnak kellene kibontania és közösen ellenőriznünk.
Neten olvastam sokszor akadékoskodnak,hogy több helyre kell még menniük stb...
Szóval érdekelne a tapasztalatotok!

Köszi!

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#32189) canniball válasza Psychopeti (#32187) üzenetére


canniball
nagyúr

Palacsintasütőben csak palacsintát sütünk! Mindent mást a serpenyőben.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#32190) canniball válasza Orlin (#32188) üzenetére


canniball
nagyúr

Én tavaly szintén így karácsony előtt rendeltem a szárítógépet, kérés nélkül csomagolták ki előttem.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#32191) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok! 20, max 25k-ert keresek fritut, milyet ajanlotok?

(#32192) Psychopeti válasza canniball (#32189) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Ha te mondod :U
És akkor milyet ajánlanál ha tudsz ajánlani?
Köszi! ;)

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#32193) canniball válasza Psychopeti (#32192) üzenetére


canniball
nagyúr

Mi Tefalokat vettünk, ilyesmit és ilyesmit, elégedettek vagyunk velük. Mondjuk akkoriban még nem voltak kerámia és egyéb csodabevonatok...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#32194) pjen válasza canniball (#32190) üzenetére


pjen
félisten

Egy hete vettünk Auchanban tüzhelyt, kicsomagolták, átnéztük. Lehet két hete.

(#32195) Met válasza Orlin (#32188) üzenetére


Met
nagyúr

Feltétlen!
2 éve vettünk hűtőt MM-ból, kérésre kicsomagolták, körbenéztem, belenéztem (üvegpolc törés után kutatva) megvárták
Januárban vettünk mosógépet Euronics-ból, kérésre kicsomagolták, körbenéztem, alját is megnéztem, megvárták.
Szombaton vettem szárítógépet Márkaboltból, kérésre kicsomagolták, körbenéztem, megvárták.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#32196) Orlin válasza Met (#32195) üzenetére


Orlin
addikt

Köszönöm!
Én is így gondolom.Olvastam pár horror történetet mostanában.Igaz rendeltünk régebben mosógépet azt nem is néztük meg de nem volt baja.
HDT futár hozza majd,ha hozza. :D
Mert ez sem egyszerű jelenleg már itt kellene lenni és napom azzal ment hogy egyszerre beszéltem telefonon az üzlettel és chateltem a futár céggel.Mert tegnap este kiderült a futár cégnek nincs is a rendelésem a rendszerükbe.Pedig már 6.-án el lett indítva a szállítás folyamata.Ma kiderült többszöri levelezés után elvileg ott pihen valamilyen raktárba mert annyira telítve vannak nem vették még fel. :Y
Elvileg holnap már felveszik,kíváncsi leszek.
Ezért tartok most tőle,hogy kelletlenek lesznek vagy éppen sérült is lehet valahol már.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#32197) egykori válasza Orlin (#32196) üzenetére


egykori
őstag

Végül, melyik hűtőt viszik?

Amúgy, javaslom a csomagolást azonnal körbe nézni, mert lányomék éppen a MM-ból vettek egy Samsung hűtőt és a valahol a sarkán elég csúnyán sérült volt a csomagolás. Nem vették át és másnap szó nélkül hoztak helyette egy épet.

(#32198) Orlin válasza egykori (#32197) üzenetére


Orlin
addikt

Liebherr CU 2811

Hát én is szándékozok megnézni mert utána már futhatok a pénzem után.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#32199) egykori válasza Orlin (#32198) üzenetére


egykori
őstag

Szuper! Kívánom, hogy nektek is beváljon!

(#32200) Orlin válasza egykori (#32199) üzenetére


Orlin
addikt

Én is!Méretben is pont jó lesz.
Csak érkezzen meg sértetlenül már.
Köszönöm a segítséget! :R

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.