Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31451) Zeki válasza blattida (#31450) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ők mondják hogy Whirlpool Premium Selection. És ezekre online regisztráció után extra garancia járt.

(#31452) BigBear válasza blg (#31428) üzenetére


BigBear
senior tag

Arra értettem, hogy szinte mindennek az ára ugyanott, vagy feljebb van, mint nyugaton.
A béreket meg hagyjuk ugye.

(#31453) blattida válasza Zeki (#31451) üzenetére


blattida
nagyúr

Persze, ezért is írtam, hogy a névtől függetlenül. Náluk ez az elnevezés a középkategória sajátja. Ezekből a marketinges hülyeségekből nem szabad kiindulni, az árcédula számít.. A legdrágábbak tartoznak a prémium kategóriába náluk is, ami gyakorlatilag kb 300000 forinttól kezdődik.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#31454) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Sziasztok! Ezek közül melyiket ajánlanátok? :U

Electrolux:[link]

Zanussi:[link]

Köszi a hozzászólásokat előre is. :R

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#31455) BB9000 válasza blattida (#31450) üzenetére


BB9000
senior tag

Mindenkinek mások a preferenciái. Azért írtam le az enyémeket, hogy megismerjétek. Nem kell feltétel nélkül átvenni ezeket. Az "5 éves gyerek által is könnyedén nyitható" ajtó egy szemléltető példa. Nem azt jelenti, hogy az 5 éves gyerekekkel akarom ki-be pakoltatni a mosást. Egy normális mosógépnél a dobot nem kell kézzel pozicionálni, mert a dob minden program végén úgy áll, meg, hogy felül van az ajtó és egyetlen egyujjas gombnyomás után szép lassan kinyílik. Nem kell kapcsolgatni, illesztgetni, rángatni, húzni vonni mint a régi vacak gépeket. Ha műkörmös lennél, akkor biztos találkoztál volna olyanokkal, akiknek a mosógép ajtajának nyitásakor/zárásakor tört le a körme. Hogy ez a találkozás eddig nem jött létre, annak csak örülhetsz. :D

(#31456) ballington válasza Laslow (#31444) üzenetére


ballington
addikt

Ha nem sajnálsz 50-60e-t kiadni egy porszívóért, esetleg nézz körül a Miele háza táján.
Én egy Complete C2 Parquete-t vettem 53e-ért akciósan a MM-ban. Elég minőségi darab, rengeteg fejjel.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#31457) blattida válasza BigBear (#31404) üzenetére


blattida
nagyúr

Zárásként az európai mosógéppiac (is), többek között az átlagos árak az eladások alapján. Az eu-s átlag 400 €, már sok éve. Ami azt is jelenti, hogy a többség nem vehet 300 € alatt.
Magam is rosszul emlékeztem a számokra.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#31458) ANDROID??? válasza gF (#31384) üzenetére


ANDROID???
addikt

Lehet kapni 4k-ért is :K

(#31459) idegen lény válasza Psychopeti (#31454) üzenetére


idegen lény
őstag

Én a Zanussit választanám, mert a programórával be lehet állítani, hogy mikor induljon el a sütő, és mennyi idő múlva álljon le a program. Az Electrolux tojásfőzőórája ellenben csak jelez, bár azt legalább hangosan teszi. Viszont addig ketyeg. A Zanussi kapcsolóin, mivel nem kerekek, jobban látszik, hogy éppen milyen állásban vannak, vagy hogy ki vannak-e kapcsolva. De az Árukeresőn elég sok vélemény olvasható mindkettőről; olvasd el őket, ha még nem tetted volna. Mindkettőnek vannak gyenge pontjai, de kedvelt tűzhelyek.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#31460) idegen lény válasza idegen lény (#31459) üzenetére


idegen lény
őstag

Megjegyzem, a Gorenje tűzhelyekhez három év garancia jár, és szerintem jobb a sütőjük. Egy felmérés szerint a legtöbb meghibásodás az Electrolux/AEG-nél fordult elő.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#31461) canniball válasza Laca1212 (#31437) üzenetére


canniball
nagyúr

Teljesen mindegy hogy kérdés vagy sem a lényeg az utolsó szavad: semmi. Kb. 3 évig használtuk a mosógépet budapesti (igaz nem panelben de) társasházban, majd hoztuk magunkkal a vidéki családi házba ahol most már 11 éve üzemel. Ott sem rozsdásodott, itt sem rozsdásodik. Így szvsz a ti esetetekben tapasztalt probléma nem a lakóépület milyenségére hanem valami egyéb okra vezethető vissza.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#31462) mexel


mexel
veterán

Melyik olcsó porzsákos bosch-t érdemes már megvenni? A teljesítmény állítás az kellene, más extra kívánság nincs csak olcsó legyen :)

(#31463) zsolt19900


zsolt19900
őstag

nézelődtem még erre-arra szárítógépet illetően

Aeg T8D8E48S

ez mennyire mondható jónak?

"sok" gari miatt ill. elég sok frankó funkciót véltem felfedezni benne

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#31464) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Hali
Parkside akkus fúró, erről vélemény?
Kíváncsi leszek kapható lesz e holnap! Mennyire szokták elkapkodni az ilyen árukat? Gondolom áruházanként kb 2-3 db kapható? :F

(#31465) st6969 válasza Brave_86 (#31464) üzenetére


st6969
őstag

Konkrétan közelharcot szoktak vívni ilyenekért, ezért meg különösen, olyan jó áron van.

(#31466) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Valaki legjobb mikró ügybe? mit régebben irtam,az mégse lesz jó, mert kéne kiolvasztás is, de viszont olyan cuccokkal,amit akkor is leirtam, és aminek kb. nincs semmi problémája semmivel, és ami világít,ha kinyitod az ajtót, és aminek van lcd kijelzője. cca 100 euróig vennék.

(#31467) Bigemperor válasza st6969 (#31465) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Én is ettől tartok. Nálunk 6.30-kor nyitás, azért sokkal előbb nem fogok ott héderelni. Náluk egy vásárló egy termék megkötés nincs?

(#31468) cadgers


cadgers
aktív tag

Sziasztok!

Ha egy Electrolux porszivót H12-es szűrővel adnak, utólag lehet H13 (vagy mégjobb) szűrőt venni hozzá?

(#31469) BB9000 válasza Bigemperor (#31467) üzenetére


BB9000
senior tag

Nincs megkötés. Ha nem állsz oda nyitás előtt fél órával, akkor esélytelen. Áruházi készlet 3-5 darab.

(#31470) gF válasza cadgers (#31468) üzenetére


gF
senior tag

Ha s-filter kell a porszívódba akkor igen: [link]

(#31471) G@ß!


G@ß!
őstag

Sziasztok!
Bocsi a számotokra biztos egyértelmű kérdésért, de fel kell tennem, mielőtt elbénáznám a dolgokat.
Van egy BEKO 60x60cm-es szárítóm.
Összeépíthető kerettel próbálnám egymás fölé hozni egy LG mosógéppel.
Jól gondolom, hogy a mosógépnek is 60x60cm-esnek kell lennie? Igazából a mélységgel gyűlik meg a problémám.
Mi van akkor, ha 45cm-eset teszek alá, illetve mi van akkor, ha 60cm alatt egy pár centivel választok mosógépet?
Köszi előre is! :R

(#31472) idegen lény válasza Brave_86 (#31464) üzenetére


idegen lény
őstag

Van olcsóbb is.

(#31471) G@ß!

Jól gondolod, keskenyre nem lehet szárítógépet tenni.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#31473) G@ß! válasza idegen lény (#31472) üzenetére


G@ß!
őstag

Köszi. És ha az 56cm mély? Az sem jó?

[ Szerkesztve ]

(#31474) Laslow válasza ballington (#31456) üzenetére


Laslow
senior tag

Köszönöm, azokat is néztem, de nekem túlságosan retro külsejűek. Végül egy Electrolux ZUOGREEN+ porszívót vettem, 45000Ft volt (+ 6000 Ft 3 év extra garancia). Kiállítási darab volt, azért adták ide ennyiért.

A sok fej egyébként szerintem inkább hátrány. Mi úgyis csak ráteszünk egyet, és azt használjuk, az életben nem fogjuk a fejeket cserélgetni egy porszívón. A nagyon max. az, hogy szőnyeg/laminált padló esetén átbillentjük a másik állásba.

Egyébként elmagyarázza valaki, hogy miért ajánlott kemény felületnél olyan állásba rakni a fejet, ahol kidugja a sörtéket? Azt gondolnám, hogy a sörtékkel csak mindig odébbsöprögetem a sarat/morzsákat/porcicákat, és így megakadályozom, hogy a porszívó beszívhassa.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#31475) gF válasza Laslow (#31474) üzenetére


gF
senior tag

Inkább ne próbáld ki röste nélkül, mert ha kemény padlón letapad fej és úgy próbálod tologatni, akkor szét fogod karistolni a padlóburkolatot.

(#31476) idegen lény válasza G@ß! (#31473) üzenetére


idegen lény
őstag

Megfelelő kerettel működhet. 52/60-as, 54/60-as megoldások az értékelésekben. A legnagyobb különbséget ennél találtam. Lehet, hogy bele kell majd fúrni a mosógépbe. Lehet, hogy ezek a típusok nem illenek a te gépeidhez! Járj utána!

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#31477) G@ß! válasza idegen lény (#31476) üzenetére


G@ß!
őstag

Jól sejtem, hogy itt az a lényeg, hogy a szárítógép márkájához passzoló keretet keressek? Beko-t egyébként sehol sem találtam... :-(

(#31478) Laslow válasza gF (#31475) üzenetére


Laslow
senior tag

Erre nem gondoltam. Köszönöm az infót!

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#31479) canniball válasza G@ß! (#31471) üzenetére


canniball
nagyúr

Úgy rémlik 40-es mosógépre nem lehet tenni, 45-től felfelé igen. De le van írva a szárítógép útmutatójában.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#31480) idegen lény válasza G@ß! (#31477) üzenetére


idegen lény
őstag

Ezt nem tudom, vannak univerzálisak is, de hogy ezek mekkora méretkülönbséget engednek meg, azt meg kell érdeklődni.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#31481) teppik_amon


teppik_amon
tag

Szeretném megköszönni az itteni közösségnek amit tesz.
Porszívónk (hála istennek, utáltam) tönkre ment és sürgősen kellett egy új. Elég volt átolvasnom ezt a topikot, legalábbis az utolsó jópár oldalt. Az új egy Elektrolux powerforce Parketta lett (1 kis szőnyeg van csak a lakásban).
Nagy megelégedéssel használjuk!
Féltem hogy csak 900W, de ez félgázon is jobban szív mint az előző (porzsákos kínai teszkóból vásárolt 10éves csoda).
Szóval köszönöm szépen NEKTEK akik nap mint nap tesztek a közösségért!

(#31482) idegen lény válasza idegen lény (#31480) üzenetére


idegen lény
őstag

Pár negatív vélemény a teljesség kedvéért.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#31483) Brave_86 válasza idegen lény (#31472) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Köszi és ez is vállalható, használható? Van vele tapasztalat?

(#31484) Met válasza zsolt19900 (#31463) üzenetére


Met
nagyúr

Ez nekem is tetszik:)

Mondjuk a késleltetett indításnak mi értelme? :F

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#31485) zsolt19900 válasza Met (#31484) üzenetére


zsolt19900
őstag

azt látod nem tudom :)

de összességében nekem is ez fogta meg a fantáziámat ez a masina

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#31486) 123xyz


123xyz
tag

Sziasztok!

Van ajánlott porszívó a kb 20-25 ezres kategóriában? Nyilván az elvárások nem nagyok, legyen A energiaosztályú és mondjuk a porkibocsátás is A vagy B. És minél több garancia sem ártana.

Ez 20-ért holnap mennyire jó vétel? Philips PowerPro Compact Porzsák nélküli porszívó FC9330/09
Amit nem értek benne, hogy ha a szőnyegtisztítási osztálya 'C', akkor hogy lehet a keménypadlós csak 'E' kategória. (Meg az is igaz, hogy a Philipsnél néhány termékre van 5 év garancia a motorra, és ez a típus persze nincs a listában.)

(#31487) idegen lény válasza Brave_86 (#31483) üzenetére


idegen lény
őstag

Nekem nincs.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#31488) BB9000 válasza 123xyz (#31486) üzenetére


BB9000
senior tag

Porzsák nélküli csak mazohistáknak ajánlott. Ne vegyél ilyet !

(#31489) Brave_86 válasza idegen lény (#31487) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Akkor mi alapján írtad? Hogy olcsóbb? Ha használhatatlan, akkor ez mit sem ér. :F

(#31490) Lehiñito válasza G@ß! (#31473) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Én most vettem ediginél bf-en egy 8kilós beko szárítógépet ami 60cm mély.
A használati útmutatóban benne van, hogy minimun 49cm mélynek kell lennie a mosógépnek, amire rá akarod tenni.
Azaz a 60cm mély szárítót felrakhatod összeépítő kerettel a mosógépre ha a mosógép mélysége 49cm és 62cm között van.

[ Szerkesztve ]

(#31491) Zeki válasza 123xyz (#31486) üzenetére


Zeki
nagyúr

Minőségi porzsákos 40-től, minőségi porzsák nélküli 70-től kezdődik.
Kábé.

(#31492) 123xyz válasza Zeki (#31491) üzenetére


123xyz
tag

Ez világos, meg tudom hogy a topikban az általános vélekedés az, hogy a porzsákos porszívók jobbak, egy időben aktívan olvastam a topikot.

Viszont figyelembe véve hogy annyira sokat nem lenne használva a gép, és annyira sok pénzt nem szeretnék rászánni, ezért kérdeztem, hogy az adott árkategóriában van-e valami, ami megéri a pénzét. Tudom, hogy közel sem lesz tökéletes, de ha már elég használható lenne, kisebb kompromisszumokkal, akkor az nekem megfelelne. Mondjuk takarítson vállalható szinten és ne okádja vissza a port.

De ha ezzel az árkategóriával nem foglalkozik itt senki, akkor azt is elfogadom, hogy rossz helyen járok, és majd megpróbálok valamit keresni magamnak holnap, ha már kiderül, milyen termékek lesznek akcióban.

(#31493) Zeki válasza 123xyz (#31492) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha az is olyan gép, aminek a portartályában van középen a szűrő, meg lefele nyílik az ürítés, akkor elnyerte a kiváló fostalicska címet.
Porzsákost vegyél, ami nem papír porzsákos.

(#31494) ribarszki válasza Laslow (#31474) üzenetére


ribarszki
őstag

"A sok fej egyébként szerintem inkább hátrány."
Mert nem próbáltál még nomális parkettafejet. Nem tudom mekkora a lakás, de ha van 2-3 szőnyeg és mellette 70-80nm kemény felület, akkor nagy áldás tud lenni egy külön parkettafej. A Miele ParquetTwister fejje kb fele/negyed annyi idő alatt végez mint a hagyományos átkapcsolhatós fejjel.
Ugyan ez az igaz a turbókefére, persze ez inkább háziállat esetén hasznos. Ja, meg sógornőmnek van egy takaríthatalan hosszú szálú Shaggy szőnyege. 2évig próbálta takarítani egy sima ócsó samsung hagyományos fejével, de a hosszú haszálai makacsul beletekeredtek a szőnyeg szálaiba. Letetteük a fél éves kislányomat a szőnyegére és a gyerek keze tele lett hajszálakkal. Ezt meguntam, ezért múltkor elvittem hozzá a Miele gépet turbófejjel, s kár, hogy nem videóztam le mit szedett ki. Te jó ég.. Apró dekorkavicsok, morzsák, 2 marék hajszál, stb.. Gyakorlatilag megújult a szőnyeg. Egy ilyen szőnyeget hagyományos fejjel lehetetlen, fizikai képtelenség tisztán tartani. Ide turbó vagy elektromos kefefej kell. Azóta vett egy Electroluxot amihez volt csomagban turbókefe. A Miele 90ezres ajánlatát soknak találta.

Csak a tisztánlátás végett..

(Szőnyeg állásban pedig szét fogod karcolni a parkettát.)

[ Szerkesztve ]

(#31495) ribarszki válasza 123xyz (#31486) üzenetére


ribarszki
őstag

Porzsákos Bosch 25k körül. Asszom 5év garit is kapsz hozzá. Ezeket a kis zsáknélküli vackokat messzire kerüld el.

(#31496) pjen válasza ribarszki (#31494) üzenetére


pjen
félisten

Egy normális parkettát,egy hibátlan porszívó fej nem karcol meg.Amig nem sérült nem is tudom mi karcolna rajta.

(#31497) Zeki válasza ribarszki (#31494) üzenetére


Zeki
nagyúr

Jaja.

A parkett twister fej valami brutál jó dolog.
Nekünk abból is az XL van, ami 40cm széles. Nincs benne kerék vagy görgős, tolom a markettán ezerrel, olyna irányban ahogy akarom, úgy fordul hogy öröm nézni.
Sok gyártónak van parketta feje, a mielének is a régebbi olyan volt, hogy nem fordult minden irányban, így pl előre-hátra sem. Az rossz megoldás volt. Ez most mindenhogy rátapad a parkettára.

A portalanításhoz gondolkodok egy sub20 fejen, de majd jövőre...

(#31498) ribarszki válasza pjen (#31496) üzenetére


ribarszki
őstag

Lehet félreértetted, de azt írtam, hogy "szőnyeg állásban" karcolja meg. Amikor az átkapcsolható fejet nem állítod át sörtés/keményfelület állásba, hanem behúzott sörtékkel akarsz parkettát porszívózni.

Ugyanis az új fejekkel (Miele, Electrolux) olyan brutál vákumot állítanak elő, hogy a szőnyegen is kihívás mozgatni, nem pedig kemény felületen.

Mi karcolná meg? Az, hogy ilyen esetben a műanyag fejjell találkozik a parketta, tehát igazából az egész fej. A sörték segítenek eltartani a kemény részeket és megóvni a felületet.

[ Szerkesztve ]

(#31499) nightzone


nightzone
aktív tag

Sziasztok! Kisebb 45cm széles mosogatógépet szeretnénk vásárrolni jó ár/érték arányban max 60-80 Eft értékben. Tudnátok ajánlani pár terméket amit most érdemes lenne megnézni? Black Friday akciós helyek előnyben.:) Pro kontra érveket is szivesen olvasok az egyes márkák mellett/ellen ha van, köszönöm.

(#31500) 123xyz válasza ribarszki (#31495) üzenetére


123xyz
tag

Ez esetleg jó lehet? Rowenta RO3985EA
A leírás alapján korrekt értékei vannak, többféle tartozékkal a csomagban. Éppen 25-ért.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.