Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30101) idegen lény válasza Dluinet (#30100) üzenetére


idegen lény
őstag

Írjál csak, ha még kaphatóak! :) Csak valamiért az akkumulátorosoknak még sosem láttam az energiacímkéjét. Talán, mert olyan gyengék?

(#30102) pjen Még a gépek márkáját sem írták a tesztben, nemhogy a típusukat. Itt inkább az volt a lényeg, hogy tőlük vegyenek bármit. Robotoknak jobban hinnél? :)

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#30102) pjen válasza idegen lény (#30099) üzenetére


pjen
félisten

Az a baj,hogy a textelő szervezetek sem függetlenek,ráadásul a tagok emberből vannak.Ha egy gyártó belenget egy kéthetes üdülést,vagy egy hajó utat sokkal több pontot kaphat az adott készülék.Én ha van rá lehetőségem aő adott kategórián belül a drágábbat veszem,az esetek töbségében nem véletlen drágább.Ez nem a legdrágábbat jelenti,hanem egy felső közép kategóriát.

[ Szerkesztve ]

(#30103) Zeki


Zeki
nagyúr

Porszívótesztek és eredményeik német gyűjtőhelye:
http://www.testberichte.de/haushaltsgeraete/2588/staubsauger.html

(#30104) ribarszki válasza idegen lény (#30099) üzenetére


ribarszki
őstag

Erről a "tesztnek" nevezett firkálásról leírtam a véleményem kb 3 hete. Az továbbra is áll!

[ Szerkesztve ]

(#30105) Dluinet válasza idegen lény (#30101) üzenetére


Dluinet
nagyúr

akkumulátoros porszívó = morzsaporszívó
ne várj többet és nem csalódsz

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#30106) idegen lény válasza Zeki (#30103) üzenetére


idegen lény
őstag

:R Mentettem!

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#30107) raven12


raven12
senior tag

Sziasztok!

A főbérlőm rosszul kötötte be a mosogatógépet és áll benne a büdös víz. Na most ez nem tudom, hogy a csatornába vezető csőből szivárog-e vissza, vagy a vízbevezető csövön szivárog-e a víz, de gondolom utóbbi nem büdösödne így be.
Sajnos soha nem csináltam vízszerelői munkát, de szeretném magam megcsinálni.
Mivel nincs szükségem mosogatógépre, szeretném kikötni a fenébe. A konnektorból már kihúztam, tehát áramtalanítottam.

A kérdésem: Mire lesz ehhez szükségem és mit kell tennem? Ha van valami cikk és azt linkelitek, nekem az is jó, én nem találtam gyors guglizás után...

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

(#30108) pjen válasza raven12 (#30107) üzenetére


pjen
félisten

Mindkét csöve menetesen csatlakozik.Ahol a viz megy bele, szokott lenni egy csap,azt elzárod és a félhollandit egy cső fogóval letekered.A kifolyó csöve szintén menetesen csatlakozik a lefolyóhoz,letekered és a helyét ledugózod,hogy ne jöjjön vissza a csatorna szag,ha nincs bűzelzáró,ha van akkor is dugózd le.A gépből egy rongyal ki tudod szedni a vizet.

(#30109) raven12 válasza pjen (#30108) üzenetére


raven12
senior tag

Köszi a választ, mivel dugózom le és hol tudom beszerezni?

(#30110) pjen válasza raven12 (#30109) üzenetére


pjen
félisten

Szerelvény boltban lehet kapni,de akár egy gumi,vagy parafa dugót is bel nyomhatsz.Esetleg fóliát teszel rá és szüg szalaggal rögzíted.

(#30111) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Hol érdemes most hűtőt nézni? Alulfagyasztós No Frost hűtőt vennénk, csak gondoltam, megérdeklődöm, hol érdemes keresgélni, adnak-e valahol esetleg +garit, ilyesmi. Edigitalnal van most ÁFA elengedés, bár az is egy átverés szerintem, sok terméknél csak 6-7% az engedmény. Főként LG/Samsung/Bosch hűtők játszanak. Boschnál nem láttam ugyan, de a másik kettőnél 10 év gari van az inverteres motorra. Ennek van jelentősége hűtőknél? Ill. milyen érdemes nézni? Igazából a Bosch a legszimpatikusabb ezek közül. Plusz garit max. vennék rá, ha alapból csak 2-t adnak.

(#30112) st6969 válasza tecsu (#30057) üzenetére


st6969
őstag

"Az ecet viszont (magában) öblítőszernek, vízkőoldónak és fertőtlenítőszernek kíváló."

A vízkőoldót és fertőtlenítő szert értem. De miért jó öblítőszernek?? Ezt már máskor is olvastam, ki is próbáltam, és rendesen ecetszagúak lettek a ruháim. Simán lehet user error... mennyi és hány %-os ecetet tegyek az öblítő helyett? Vagy öblítővel kombinálni érdemes?

(#30113) cleric válasza Gabesz87 (#30111) üzenetére


cleric
tag

hasonló cipőben járok, Boschnál most adnak 5 év gyártói garit bizonyos modellekre, illetve Samsungnál 4-et. A Gorenjét néztem még, ott alapból 3 év teljes körű van. A 10 év gari serintem parasztvakítás, nyilván olyan alkatrészre adnak annyit, ami amúgy sem megy tönkre...

https://lightyear.com/go/adam149

(#30114) coccolino


coccolino
aktív tag

Sziasztok,

Beépíthető mosogatógépet és sütőt keresek, nézegettem már párat és olvastam a fórumot is, de kíváncsi lennék a véleményetekre:

Mosogatógép:
A++, 100e Ft környékén

Sütő:
A+ (lehetőleg 2,5-2,8kWh teljesítmény környékén, hálózat korlátaira tekintettel), 100e Ft környékén

Márkák amiket ajánlotok az Electrolux és Bosch, de a Bosch kicsit drágább
amiket eddig kinéztem:

Mosogatógép:
ELECTROLUX ESL5320LO

vagy
ELECTROLUX ESL5340LO

Sütő:
ELECTROLUX EOA5750AOX

a mosogatógép tisztán kényelmi funkciót szolgálna, nem napi szintű disznótorok utáni mosogatást, hanem heti 1-2 mosogatást
a sütő esetében is elmondható, hogy nem vagyok egy Jamie Oliver, és a kenyeret is a péknél veszem évente 2 alkalommal, de heti 1-2 alkalommal valószínűleg használnám a készüléket :Y :R

[ Szerkesztve ]

''I am the world bigest washed up SUPERSTAR!''

(#30115) Zeki válasza st6969 (#30112) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az ecet mint öblítő a kukába valóötletnek bizonyult nálunk is.
Sok hülyeség terjeng a neten.

(#30116) m0ski


m0ski
aktív tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni.

A Philipsnek ez a porszívója mennyire javasolt/nem javasolt? Mastercard-os akcióban most 27e HUF.

Vagy melyik az a típus 30e-ig, amit parkettás lakásba ajánlanátok?

Köszönöm!

(#30117) ANDROID??? válasza m0ski (#30116) üzenetére


ANDROID???
addikt

Picit olvass vissza a hozzászólásaimra és a rá válaszoltak alapján látni fogod a véleményeket. Nekem is szimpi ez, mert mutat stb (persze ameddig tiszta, utána a kosz benne a tárolójában már nem lesz annyira mutatós rögtön), jól hangzik, hogy nem kell porzsák, de a szűrőket mosni (kb 3 hetente leírás szerint)/cserélni kell (12 havonta leírás szerint).
A porzsákosoknál is kell cserélni a szűrőt kb 12 havonta, de ott a porzsák megfogja a szutykot és ott rendszeresen csak a porzsákot dobod ki. Van a másik típus a mastercardos szintén, az porzsákos azt mondták inkább azt, hiába a porzsák nélkülinek jobb a feje és az amazonon szinte csak dicsérik ezt a porzsák nélkülit. Mennyi ezekre a garancia azt nem tudom. :F Talán 24hó.

Nekem is rágják itthon a fülemet, hogy a porzsák nélkülit, mert a porzsákos ugyanúgy behozza az árát a porzsák miatt, ha évente kell csak cserélni a szűrőket, akkor ez igaz is, mondjuk 2-3 év alatt behozza az árát. Viszont azt nem kell olyan sűrűn takarítani belül (bár időnként azt sem árt, emiatt működik még mindig szerintem a kb 10 éves 1500W porzsákos porszívónk,mert időnként darabjaira szétszedve és kompresszorral átfújatva van).

Az sem egyértelmű, hogy a porzsák nélküli mennyire tartós, ha rendszeresen is van takarítva, mert ha nem takarítod állítólag túlmelegedhet a motor.
A másik típusban 2 dolog nem szimpi teljesen, hogy piros (legalább kék lenne vagy szürke), és hogy a porszívófej nem az extrás, az a tri.. fej kb 8000Ft.

[ Szerkesztve ]

(#30118) idegen lény válasza Zeki (#30103) üzenetére


idegen lény
őstag

Ez nagyon szuper, bár pont az a Hoover nincs benne, ami érdekelne. Érthető módon főleg német márkák vannak benne. Nem lehetne ezt a nagyon hasznos linket betenni az összefoglalóba? A robotporszívós topicba is belehetne.

st6969 Ez van nálam is. Én nem érzem a ruhákon az ecetszagot, de mások sajnos igen. (Fagor felültöltős)

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#30119) ANDROID??? válasza idegen lény (#30118) üzenetére


ANDROID???
addikt

A két Philips típus természetesen szintén nincs benne. Bár tesztvideókon a hasonló típusok neten elég meggyőzőek, hogy akár porzsák nélküli akár porzsákos verzió nem mellényúlás egyik sem, feltéve ha nem zavar valakit, hogy takarítani kell egy pzs. nélküli belsejét...

(#30120) ANDROID??? válasza m0ski (#30116) üzenetére


ANDROID???
addikt

Ezt olvasd át ;)

(bocs, nem szerkesztésből írtam) :(

[ Szerkesztve ]

(#30121) m0ski válasza ANDROID??? (#30120) üzenetére


m0ski
aktív tag

Köszönöm! :)

A Philips FC8243/09-t hol láttad 17.9k-ért? :) (ha publikus :D)

(#30122) st6969 válasza Zeki (#30115) üzenetére


st6969
őstag

"Sok hülyeség terjeng a neten."

Úgy rémlik, ezt itt olvastam :DDD :))

(#30123) idegen lény válasza cleric (#30113) üzenetére


idegen lény
őstag

Illetve sok Beko háztartási gépre adnak öt évet, de azt nem tudom, hogy mind ajánlott-e: [link]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#30124) vmaxter válasza pjen (#29948) üzenetére


vmaxter
tag

Az lesz! Köszi

(#30125) #94529552 válasza m0ski (#30116) üzenetére


#94529552
törölt tag

Porzsák nélküli nem javasolt egyáltalán, már sokszor téma volt itt. Parkettás lakásba, és esetleg még a rövid szálú szőnyegekhez is egy parkettafejes porzsákost néznék ennyiből[link].

(#30126) m0ski válasza #94529552 (#30125) üzenetére


m0ski
aktív tag

Az Electrolux ZPFPARKETT-et találtam, ami beleférne az árba és többen említették itt a topicban. Ez jó választás?

(#30127) gF válasza m0ski (#30126) üzenetére


gF
senior tag

Nem rossz gép a közép kategóriában, viszont kifutó modell. Utódja a EPF62IS.
Bár inkább ha találsz még valahol: ZPFPARKDB vagy ennek az utódja: EPF63DB. Ennek a két modellnek jobbak a tartozékai.

(#30128) m0ski válasza gF (#30127) üzenetére


m0ski
aktív tag

:R

(#30129) idegen lény


idegen lény
őstag

Ki tudja, hogy az LG F2J5WN3W mosógép pontosan miben különbözik az LG F2J5WN4W-től? Csak egy szám a különbség (3 vagy 4), és az LG oldalán nem találtam semmi különbséget köztük. Tényleg csak annyi lenne a különbség, hogy az egyiknek fehér, míg a másiknak szürke az ajtókerete? [link]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#30130) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Hajszárítóból melyiket célszerű választani ?
2000W minimum és kompakt méret és tartós.

(#30131) pjen válasza ANDROID??? (#30130) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem valami Braunt, vagy kérdezd meg a fodrászod.

(#30132) Benir8


Benir8
senior tag

Sziasztok!
Tudtok ajánlani nekem egy vízforralót?
Ilyet használ valaki? Sencor SWK 1001OR
Mennyire jobb a fém váza? Vagy jó a műanyag is?

(#30133) ANDROID??? válasza Benir8 (#30132) üzenetére


ANDROID???
addikt

Russel Hobbs, mondanám, hogy üveg, de az 16 körül van a nagyobb.
10 a literes, vagy 10 alatt 1,7l Russell Hobbs 22591-70 pl.

(#30134) Csabroncka


Csabroncka
Topikgazda

ribarszki segíts! :O ;]

Itt van a tökéletesen működő samu porszívóm, de hát 6 év alatt szét lett csiszatolva a parkett fej. Így elsőre egyáltalán nem szeretnék 20.x ezer forintot elkölteni rá, mert 30-at hozzáteszek és veszek egy új Mielet :)

Ilyen a fej, ezen van ilyen kattanós bizbasz, szerinted milyen lenne jó rá?

Sokallom, vagy ne sokalljam?

"in medias res"

(#30135) Benir8 válasza ANDROID??? (#30133) üzenetére


Benir8
senior tag

Tetszik nekem ez a Russell Hobbs 22591-70 Textures Plus, kis kék fény is világít rajta. :D
Van egy Russell Hobbs turmix gépem, meg vagyok vele elégedve. Miért ne vennék még egy Russell Hobbs-osat. :)
Köszönöm a választ. :)

[ Szerkesztve ]

(#30136) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!

Kaptam egy Gorenje WA7439SAT gépet, viszont az vele a problémám, hogy nekem ez egy kisebb 20 éves mosógépet cserélt, ami hát olyan volt, hogy forgatja 30 percig, leereszti háromszor a vizet, én kicentrifugáztam, külön hozzáadtam az öblítőt aztán ennyi, centri és kész.. Kb így lett csak illatos a ruha. De már meguntam,hogy kézibe kell kapcsolni a programokat, mert egyik programja sem volt normális pl. hozzáadta öblítőt, majd leengedte, és rászívott vizet.. WTF? Miért?! Nulla illata volt a ruháknak. Gnodoltam ezzel könnyebb lesz a dolgom, de valahogy nem az igazi. Hosszúak a programok. És az a legnagyobb bajom, hogy hiába állítom át az időkapcsolóval mondjuk a mix programot 50 percre. Vagy alapból a sport program 50 perc...
Mondjuk csinál 1 fordulatot jobbra, 10 mp szünet, 1 fordulat balra 10 mp szünet.. 3 perc után emguntam, hogy ebből hogy lesz tiszta ruha?

A quick 17' program viszont fullos. Teker jobbra 3 -4 fordulatot, 4 mp szünet, 3-4 fordulat balra.. csak hát ez így hamar kész van.. Hiába állítom át kézibe az idejét, akkor el sem indul. Olyan mintha én ezt felülírnám, hogy ezzel elindít egy visszaszámlálót és csak akkor indul el..
Itt van a program része.

Sajnos használatim nincs hozzá.. a neten ami van, az meg hiába ezt a típust írja, rohadtul más az eleje.. :F

(#30137) Csabroncka válasza Atomgeszi (#30136) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Remélem a német nem okoz gondot, erre tessék>!

"in medias res"

(#30138) ANDROID??? válasza Benir8 (#30135) üzenetére


ANDROID???
addikt

Ne felejtsd el regizni, akkor tovább tart a gar. ha jól emlékszem, a vízforralónál is, legalábbis a mixernél úgy volt. :K

Csabroncka: pedig azt mondják a Miele és a Philips drága :D

[ Szerkesztve ]

(#30139) Benir8 válasza ANDROID??? (#30138) üzenetére


Benir8
senior tag

Nem felejtem el, tudok róla. Nekem ilyenem van: Russell Hobbs 22340-56 Aura Mix&Go Pro, 2+1 garanciával. :)
Meg is rendeltem a vízforralót, remélem holnap már áttudok venni az üzletben. :D

[ Szerkesztve ]

(#30140) Dluinet válasza Atomgeszi (#30136) üzenetére


Dluinet
nagyúr

"Mondjuk csinál 1 fordulatot jobbra, 10 mp szünet, 1 fordulat balra 10 mp szünet.. 3 perc után emguntam, hogy ebből hogy lesz tiszta ruha?"

Ez még csak a megfelelő vízmennyiség használata rész.
Azt nézi, hogy a berakott ruha mennyi vizet vesz fel, ez kb 10 percet vesz igénybe.
Ez még nem a mosási fázis.
E ciklus alapján mért értékek befolyásolják az egész mosási programot.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#30141) Atomgeszi válasza Csabroncka (#30137) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Na, pont ugyanezt találtam meg. Viszont ennek tök más a kijelző program része..

Közben viszont kiderült, hogy megvan a használatija.. mondjuk így a némettel sem vagyok sokkal előrébb.. :DDD

(#30140) Dluinet

Ja,hogy akkor csak az elején ilyen lomha.. Na mindjárt berakok egy próba takarót, megnézem mit csinál.

Azért, Én tök suta vagyok ehhez, a 20 éves mosógép az feltöltötte mindig X vízzel, aztánha megvan, akkor dobálta rendesen gyorsan jobbra balra.

Na megpróbláom akkor..

[ Szerkesztve ]

(#30142) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#30141) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Na, úgy néz ki, hogy beindul ez, Én meg rájöttem, hogy eddig a kőkorban éltem kb azzal a mosógéppel. :DDD

Mondjuk azt még mindig nem értem, hogy betöltöttem az öblítőt felül a tartójába, ő lazán beszívta az előmosási részleggel meg a főmosási részleggel együtt.
Kíváncsi leszek a végeredményre. :F :D

(#30143) ribarszki válasza Csabroncka (#30134) üzenetére


ribarszki
őstag

Kiesett a számból a falat :Y 23.000Ft egy Samsung fejért? Igen, sokkald baromira. Hiszen a "túlárazott" gyári Miele fej is 15k-ból megáll.

De ez a szívás a Samsunggal, hogy nincs emészthető áron gyári alkatrész.

Én 100%, hogy nem vennék annyiért fejet, amennyit a porszívó ér. Azt tenném, hogy lemondanék a klikkes rendszerű csatlakozásról (mert ilyet nagy eséllyel csak gyári fejen fogsz találni) és vennék egy univerzális porszívófejet, váltókapcsolóval, fém talppal, ami esetleg menetesen rá is szorítható a samsung csövére. Ez 4-5-6 ezer forintból megvan. Használnám ezzel amíg feladja a harcot a porszívó és utána vennék egy Mielet :DDD

De a viccet félretéve, vannak nagyon jó univerzális fejek. Pl. a Menalux is gyárt. Vagy a Swirl is. De még electrolux fejet is találsz 8k alatt. Nézz szét a kínálatban, vannak egész pofás darabok. De ezek nem lesznek reteszes rendszerűek, viszont ha normálisan rászorul a csőre, akkor nem is fog onnan leesni.

Itt tudsz válogatni, szűkíteni.

Ez sem néz ki rosszul és egy ilyen is bizalomgerjesztő. A Menalux egyébként Electrolux fej! Csak a cső átmérőjére figyelj.

[ Szerkesztve ]

(#30144) Dluinet válasza Atomgeszi (#30141) üzenetére


Dluinet
nagyúr

sokkal kevesebb öblítőt rakjál bele
a maximum jel alá kb 1cm-rel
ha ennél többet raksz bele, akkor úgy kell betolnod a fiókot, hogy meg se remegjen az öblítőfolyadék felszíne.

vagy rossz helyre kerül fentről a víz, nem függőlegesen jön az esőztetőből, hanem vízkőtől oldalra spriccel

állítsad a befolyó víz erősségét (a csappal, ami a mosógépre van kötve) sokkal gyengébbre, ne érje el az 1l/perc-et

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#30145) Csabroncka válasza ribarszki (#30143) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy elég masszív egy fej és szétszedhető, valójában csak a kefe részt kellene kicserélnem, ehhez hasonló, a vájatból kiszedhető:

Szétszedtem a kitakarításhoz:

A padlóseprő gumiperem oké, de a kefe nagyon elkopott.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#30146) ribarszki válasza Csabroncka (#30145) üzenetére


ribarszki
őstag

És ha a régit meghagyod csak szőnyegre, és veszel mellé egy univerzális parkettafejet? Valami hasonlót.

Előbb átszívod a szőnyegeket, majd kicseréled egy ilyenre és mehet a parketta/metlaki. Sajnos jobb ötletem nincs, nem tudom a régiben hogyan lehetne úgy sörtét pótolni. Esetleg egy szaki kéne hozzá.. Még az idősebb generációhoz tartozó háztartási kisgépszerelők szerintem tudnak ebben segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#30147) Atomgeszi válasza Dluinet (#30144) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Értem. Mondjuk az tény, hogy most többet tettem bele..

Tegnap a szint alatt volt, és alig volt illata a ruhának, most gondoltam kicsit többet teszek, aztán ez meg el is úszott. :D

Néztem felül az esőztetőt, végül is jó helyre sprickel, nem olyan öreg mosógép ez. . talán fél évet volt használva.

(#30148) #94529552 válasza ribarszki (#30143) üzenetére


#94529552
törölt tag

;] Itt is van egy rakat Samsung fej, még 42k-ért is lehet találni. :O Szerintem is egy olcsó, de jó fej elég, akár egy parkettafej pl, vagy kombó ha azt szeretik.

(#30149) Dluinet válasza Atomgeszi (#30147) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem is lesz olyan illata, ezek a gépek sokkal jobban öblítenek, hogy ne legyen mosószer maradvány a ruhákba
ez nem hiba, hanem feature
Néhány éve, a német teszteken a legtöbb mosógép ezen bukott el, sok mosószer maradt a ruhákban. A gyártok meg nekifeküdtek ennek. Most ott tartunk, hogy olyan gépek,amiknél az öblítőből illatából szinte nem lesz semmi. Az enyém is ilyen (electrolux), kapom is az ívet miatta az asszonytól. Viszont tökéletesen meg van elégedve a mosási hatékonysággal.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#30150) Atomgeszi válasza Dluinet (#30149) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Na pont ez volt a bajom a 20 éves mosógéppel is, hogy nem volt öblítő illata..
Ezt úgy küszöböltem ki, hogy betöltöttem az öblítőt, kéziben beraktam egy 15 perces öblögetésre, amikor csak dobálja ide-oda a ruhát, majd leenged a rajta levő vizet, aztán centrifuga.. erőteljes öblítőillata volt.
Persze ehhez mind nekem kellett ott figyeljek, és rakosgatni a programot, számolni az időt, hogy a leeresztés után ne szívjon tiszta vizet.

Most lett kész a próbamosás, nem azt mondom, hogy nem lett illata, meg, hogy szarul mosna, de lehetne illatosabb valóban. :(

Az lenne az igazi, ha én rakhatnám össze a programot. Szívjon fel vizet, mossa 25 percig, öblítse át tiszta vízzel a mosószeres vizet 3x. Aztán centri, aztán öblítő + víz, 15 percig lötyögtesse, aztán centri és kész.

A Mile-t viszont nagyon dicséri Ausztriában az egyik csaj, hogy bitang jól mos és nagyon jó illatú a ruha. Persze az a gép majd 400 ezer.. + mellé van egy Mile szárítógépe is 400 ezer Ft értékben.. :(

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.