Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31251) PainKiller13 válasza blattida (#31247) üzenetére


PainKiller13
őstag

Találtam néhányat fenn FY-920 típus 20ezer körül megy ha jól látom.

(#31252) pjen válasza peppe79 (#31250) üzenetére


pjen
félisten

De van,nem gond,úgy is elmentünk.Mire haza értünk végzett,de azért ez a négy óra mellbe vágott.

(#31253) ribarszki válasza pjen (#31252) üzenetére


ribarszki
őstag

De mindemellett egyébként szépen kimossa a ruhákat? Nincs panasz a hatékonyságára? (Nálunk a 7 éves Fagor 1-2 év múlva valószínűleg cserés lesz, s az egyik favorit egy ilyen LG gép mint amit te is vettél.)

(#31254) idegen lény


idegen lény
őstag

Sziasztok! Kérdeztem már itt a Fagor Innovation tűzhelyről, ami már csak felülről süt, illetve azóta már inkább éget. Amíg rendesen működött, addig nem égetett és nagyon jól sütött. Akkor azt a választ kaptam, hogy ez olcsón javítható, ezért nem érdemes újat venni. Tudnátok ajánlani egy szakembert Budapesten, aki reális áron meg tudná javítani, úgyhogy ne égessen és az alsó része is süssön?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#31255) Timmcsy válasza Bull Boss (#31238) üzenetére


Timmcsy
tag

Higyj a tobbieknek, ha mar ennyien mondjuk! Nekem meg a hasznaliban is irta, h a tesztek miatt vizes lehet belul, ez normalis...

(#31256) pjen válasza idegen lény (#31254) üzenetére


pjen
félisten

Google a barátod.Fagornak van Pesten márkaszervize.

(#31257) hakydakillah válasza ribarszki (#31248) üzenetére


hakydakillah
senior tag

Az lemaradt, hogy zsáknélküli gépet szeretnék, mert nem szeretnék mindig zsákokat vásárolni / hajszolni. Így nézve jó gépek, vagy más márkával szemezzek?

(#31258) VIPowER válasza PainKiller13 (#31244) üzenetére


VIPowER
senior tag

Nekünk egy ilyen van vagy 2 éve. Eddig nem volt vele gond, bár nincs agyonhasználva.

(#31259) zoltan6 válasza hakydakillah (#31257) üzenetére


zoltan6
őstag

Itt nem hinném hogy valaki ajánlani fog neked zsáknélküli gépet,mert az a technika ipari hulladék kategória,2-3 ezer ft-ért veszel egy 4db-os zsákszettet aztán 1 évig levan a gond vele.nem kell pár havonta többezer ft-ért szűrőket cserélgetned,meg tartáyt szűrőt mosogatni minden használat után.

[ Szerkesztve ]

(#31260) ribarszki válasza hakydakillah (#31257) üzenetére


ribarszki
őstag

Abban az esetben nem jó márka. Zsáknélküliben kezdj el a Dysonnal szemezgetni.
Vagy veszel haramad áron egy porzsákos gépet, amihez havi 200Ft költség a porzsák. Nincs takarítás, mosás, szárítgatás, tökéletlen szűrés, gyorsan elhasználódó kimeneti szűrő, extra(drága) szivacs szűrőközeg, stb...

(#31261) Lavar


Lavar
aktív tag

Sziasztok,

hűtőt azonos áron emag-tól vagy media markt-tól vegyem inkább?
Mindkettő ingyen házhoz hozza, de a garanciális ügyintézés érdekelne. Elvileg ha gond van emagnál házhoz jön a futár érte és visszahozza, MM-nél is így működik? Bár gondolom a 2 év megadott garancia alatt nem lesz vele gond, de hátha.

[ Szerkesztve ]

(#31262) pjen válasza Lavar (#31261) üzenetére


pjen
félisten

Egy hűtőt,ha lehet, szerintem inkább a helyszínen javítanak.

(#31263) hakydakillah válasza ribarszki (#31260) üzenetére


hakydakillah
senior tag

Köszönöm a válaszokat. Akkor ha így mondjátok, lehet teszek velük egy próbát. Van porzsákosak között kifejezetten jó márka? Például jó szívóerő, kellően nagy zsák + utólagosan jóáron kapható porzsák?
...vagy XY összeg felett mindegy mit veszek?

(#31264) tecsu válasza hakydakillah (#31257) üzenetére


tecsu
addikt

Megveheted egy alkalommal a tíz évre elegendő zsákot, és akkor le van tudva. Én is így csináltam. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#31265) ribarszki válasza hakydakillah (#31263) üzenetére


ribarszki
őstag

Electrolux jó, megbízható, S-Bag rendszerű porzsákkal amit tényleg kismillió helyen lehet kapni. /Electroluxot 30-40k-tól megkapsz/

A másik márka amit sokan használunk a fórumon az a Miele. Ez már egy következő lépcsőfok, mind árban mind pedig minőségben, összeszerelésben, stb. Ehhez porzsákot garantáltan fogsz kapni 20 év múlva is.

20k körül pedig a Bosch gépeit vették többen.

De árban ahogy lépdelsz felfelé, annál jobb anyagminőséggel, kényelmi és használati extrákkal fogsz találkozni. (Fémtengelyes kerék, puhább gégcső, hosszú tápkábel, reteszes csőrögzítés, szívófejek minősége, bútorvédő él, hangerő, stb...)

(#31266) idegen lény válasza pjen (#31256) üzenetére


idegen lény
őstag

Köszönöm, megtaláltam. Ezek amúgy ajánlottak? [link] vagy [link] A Zanussinál tetszik a Pureflame gázfőzőlap, ami állítólag azonnal átforrósítja az edényeket. Más különbséget nem is találtam közöttük, hangos időzítő is van mindegyiken. Garanciahosszabbítást egyikre sem lehet kötni, de talán tűzhelyre nem is érdemes.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#31267) idegen lény válasza idegen lény (#31266) üzenetére


idegen lény
őstag

A Zanussinál az is tetszik, hogy nem kerekek a kapcsológombjai, így könnyebb észrevenni, ha nem lett kikapcsolva.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#31268) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Milyen hagyományos gáztűzhelyet érdemes venni?

- legyen lezárható teteje
- jó ha kiírja a hőmérsékletet
- a sütőtere ne legyen kicsi
- jól süssön
- legyen benne anyag

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#31269) zoltan6 válasza Ciccuka (#31268) üzenetére


zoltan6
őstag

Lezárható tető? olyat még nem is láttam,kulccsal? :F

(#31270) Ciccuka válasza zoltan6 (#31269) üzenetére


Ciccuka
veterán

ua. lehajtható

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#31271) idegen lény válasza Ciccuka (#31268) üzenetére


idegen lény
őstag

Ez a Hausmeister jelzi a sütő hőfokát a sütő elején?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#31272) #94529552 válasza Ciccuka (#31268) üzenetére


#94529552
törölt tag

Tehát, akkor nem ilyet.

(#31273) BB9000 válasza Lavar (#31261) üzenetére


BB9000
senior tag

Sokkal inkább MM, mint emag. Bármilyen termékkel lehet bármi probléma. Az emag ugyan árban versenyképes, de ha probléma van egy termékkel, akkor az ügyintézés finoman szólva sem gördülékeny. MM ban saját tapasztalat szerint mindig korrekten és gyorsan elintézték a dolgot. Sose volt olyan érzésem, hogy ezt lehetett volna jobban is. Be lehet menni személyesen az üzletbe és szóban el lehet mondani a gondodat. Emag-nál meg levelezhetsz, telefonálhatsz naphosszat. Ők is igyekeznek, de más ligában játszanak . . .
Egyszóval MM-tal jobban jársz.

Egy cikk a témában: Homár

[ Szerkesztve ]

(#31274) Grande Ale válasza Bull Boss (#31238) üzenetére


Grande Ale
őstag

Azt hiszem a használatik is írják, hogy a kipróbálás miatt maradhat víz belül.

(#31275) egykori válasza Orlin (#31235) üzenetére


egykori
őstag

Semmiképp sem szeretnélek rábeszélni a Liebherr hűtőre, csak kérdésedre leírtam, hogy nekünk ilyen van és elégedettek vagyunk eddig vele. Persze még egy pár év kell, hogy kijelentsem, megérte a plusz árat.
Ezelőtt Lehel és Electrolux hűtőnk volt, hosszú évekig működtek egy-két javítással, de igen sok árammal. A jelenlegi majd 50%-kal fogyaszt kevesebb áramot az előzőnél, ami azért fontos nekünk, mert a hűtő a legnagyobb áramzabálónk.

(#31276) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hali.

Segítsetek már légyszi mert nem értek hozzá :)

Télen ilyen öntvény fatüzelésű kandallóban szoktam pizzát sütni, aminek a felső részében van egy sütő.

Most vennék valami pizzasütő formát, de fogalmam nincs hogy teflont, kerámiát vagy szénacélt vegyek?

Igazából az a cél, hogy ne kelljen kikenni, ne égjen oda.

Tavaly egy spéci teflonban sütöttem ami asszem valami torta kuglóf sütésre alkalmas, de azt nem szeretném szétégetni a kemencében, szóval kellene valami erre a célra :)

Szerintetek melyik bevonat lehet a legjobb?

[ Szerkesztve ]

(#31277) Orlin válasza egykori (#31275) üzenetére


Orlin
addikt

Már előtte is hajlottam a Liebherr irányába. ;]
Úgy nézem a polcok a LIEBHERR CU 2811 esetében is variálhatók.A palacktartó vajon kiszedhető?

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#31278) Cheesy


Cheesy
őstag

Vettem egy lakást, amit gyakorlatilag a nulláról rendezek be. Zaroszint, vasbeton födém felettem is és full padlofutes. Homlokzati nyilaszarokat és a bejárati ajtót már cseréltem. Mind korszerű műanyag, az ablakok 82mm tokkal 3 rétegű üveggel. A lakás 65m2, belmagasság 2.65m. B38 a külső fal, néhány év múlva hőszigetelve is lesz.
A fűtés padlofutes, radiátor nincs. A két FEG egység nyugdíjazásra került, helyettük egy kombi kondenzációs fali gazkazan lesz. Futesterv kész, a födémet attorve fustcso és tetokibuvo kerül kiepitesre.
Viszont mivel a kazán feladata osszvissz a kB 40-45 fokos padlofutes vizének fűtése és a használati melegviz előállítása, elgondolkodtam egy elektromos fali kazánon. Lenne értelme?

www.vakbelmutet.hu

(#31279) egykori válasza Orlin (#31277) üzenetére


egykori
őstag

Igen, mi be sem tettük a palacktartót :)

Ja, eszembe jutott még egy dolog, hogy a fogantyú működése nagyon tetszik, könnyen nyithatóak az ajtók és úgy néz ki strapabíró, masszív, semmi elhasználódási nyom.

(#31280) pjen válasza Cheesy (#31278) üzenetére


pjen
félisten

Ha háromszor akkora rezsit akarsz mint a gáz kazánnal,akkor igen.

(#31281) Ciccuka válasza idegen lény (#31271) üzenetére


Ciccuka
veterán

Igen jelzi. Leírásban: Sütőtér hőmérő

Pumma Valami ilyesmit. Mint például egy Karancs 4P kellene csak merően jobb legyen nála:

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#31282) Ciccuka válasza Ciccuka (#31281) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ezeket találtam, de nem ismerem ezt a márkát:
MPM Product 51-KGF-17
52 literes

MPM Product 51-KGF-25
52/54 literes (de sajnos ennek a sütője elektromos így kizárva)

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#31283) Zeki válasza Ciccuka (#31281) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az valami elírás, vagy átverés.
Semmiféle sütőtér hőmérő sincs ezekben a GÁZOS tűzhelyekben.
Ha lenne, az már kijelzőn lenne, és sokkal többe kerülne, Mondjuk én még nem láttam. Ugyanis akinek az a fontos, hogy a 180 fok az 180 fok legyen, az vesz elektromos sütős kombinált tűzhelyet.
De hogy ezekben melyik jelzi ki konkrétan a hőfokot, az passz. Csak valami drágább cucc lehet.

(#31284) Dluinet válasza Zeki (#31283) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a sütőtér üvegére (alul középen) van ragasztva egy 1500Ft-os hőmérő

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#31285) Ciccuka válasza Dluinet (#31284) üzenetére


Ciccuka
veterán

Igen analóg rendszerű. Nem annyira pontos, de valamit mér azért.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#31286) szőröscica


szőröscica
addikt

Nekem a komplett konyhám Bosch és Siemens eszközökből áll, de azt hiszem, soha többet nem fogok ilyeneket venni. Lehet, hogy csak én vagyok szerencsétlen, de: kicsivel garanciaidő lejárta után, nagyon kevés használattal (mosogatógép kb. 15-ször ha ment) a következő hibáim vannak:
-Siemens sütő: az óracsoport meghalt, nem mutatja az időt, nem lehet időzíteni - szerencsére a sütő maga megy
-Bosch botmixer: a hagymaaprító késének felső műanyag pöckei közül az egyik eltört használat közben - még szerencse, hogy nem ettük meg a darabjait
-Bosch mosogatógép: E09-es hibát dobál, nem fejezi be a programot.

A Siemens hűtőm úgy lejegesedett 2 év alatt, hogy egyik nap arra jöttem haza, hogy kinyomta a fagyasztó ajtaját és kiolvadt.

Fele ennyiből csinálhattam volna egy Elextrolux vagy Zanussi konyhát, esetleg teleszórhattam volna Teka és Panasonic cuccokkal. Hülye voltam.

(#31287) Ciccuka válasza szőröscica (#31286) üzenetére


Ciccuka
veterán

Itt érdemes elolvasni a hozzászólásokat (Bosch/Siemens ugyanaz szinte, nem ajánlják annyira): A hét kérdése: jobban most egy 170 ezres mosógép, mint egy 50 ezres?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#31288) #94529552 válasza Ciccuka (#31281) üzenetére


#94529552
törölt tag

:R Pont ilyen 4P van nekünk, de még nem látom okát a cserének. Elromlott, vagy csak modernebbet, újabbat akarsz?

(#31289) pjen válasza szőröscica (#31286) üzenetére


pjen
félisten

A hűtőt 2 évig nem mostad ki?

(#31290) szőröscica válasza pjen (#31289) üzenetére


szőröscica
addikt

A fagyasztóban alig tartok valamit. A felső részt rendszeresen takarítom, ott semmi gondom nem volt. Most már le fogom olvasztani évente a fagyasztót is.

(#31291) Ciccuka válasza #94529552 (#31288) üzenetére


Ciccuka
veterán

Igazából egy régi Gála G-750 gáztűzhelyet kellene váltania. Nem igazán vagyok megelégedve a sütési minőségével/teljesítményével. A Karancs 4P nagyjából jó, de ott meg a tekerők adják meg állandóan magukat (további probléma vele, hogy gyakran nyomva kell tartani, hogy égjen a láng a felső rózsákon). A sütőtér ablak és hőmérő is gyakran jól jönne, de valaki azt sugallta, hogy az utóbbit külön is lehet vásárolni.

Ezekben a Hausmesiter sütőkben nincs elég anyag és a könnyű súly miatt sokaknak elvándorol a helyéről. Amikor melegszik, gyakran ad ki vetemedő lemezhangokat, ezeket olvastam róla nemrég. A sütőtere nem éri el a minimum 50 litert.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#31292) pjen válasza szőröscica (#31290) üzenetére


pjen
félisten

Évente akár 2x is.Nem árt neki.

#31291) Ciccuka:villany sütő nagyságrendekkel jobban süt. :)

[ Szerkesztve ]

(#31293) Ciccuka válasza pjen (#31292) üzenetére


Ciccuka
veterán

De többet is fogyaszt.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#31294) pjen válasza Ciccuka (#31293) üzenetére


pjen
félisten

Ez igaz,gáz sütővel viszont kisérletezni kell.Például cserepet rakni az aljára.

(#31295) Csabroncka válasza Ciccuka (#31293) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A piskótán akarsz spórolni?

Igazából neked kell eldönteni - normális egyenletes hőmérséklet és jó sütés talán ha 1000-2000 forintot spórolsz a gázzal egy évben - szerintem nem éri meg.

Nézz olyat aminek a sütő része villany felső része gáz.

Például ez egynek - csak a tisztán látás végett - a sütője 2 kilowattos vagyis 1 óra alatt kb 80 forintot eszik, ha teljes gőzzel megy, de mivel jól szigeteltek ezek már - így ki jön az 60 forintból is az egyenletes hőmérséklet :)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#31296) Dluinet válasza Ciccuka (#31293) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Sütő csak villany, igaz drágább, de nem is kell semmit kidobni.
Minden finom lesz.

13 éve még én is ezen őrlődtem, de most már soha többet gázsütő.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#31297) Csabroncka válasza Dluinet (#31296) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Hovatovább - pedig csak kerámialapos van itthon - a főzőfelület, szerintem nagyságrendekkel jobban lehet főzni villanyon. Ezek már nem rezsó, vagy kályha módjára fűtik a lakást :N .

"in medias res"

(#31298) Zeki válasza Dluinet (#31296) üzenetére


Zeki
nagyúr

Aki egyszer kipróbálta a villanysütőt, többé nem akar gázt.

(#31299) Met válasza Ciccuka (#31293) üzenetére


Met
nagyúr

Villanyos sütőset vegyél.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#31300) #94529552 válasza Ciccuka (#31291) üzenetére


#94529552
törölt tag

Tekerőkkel még nem volt gond. Az égésbiztosítónál van valami mágneses dolog, vagy magát a termoérzékelőt kell cserélni.[link]
Csabroncka, :R azt a tűzhelyet már én is néztem, jónak tűnik. Meg talán nem is kell neki extra áram, hanem simán mehet a 220-ba.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.