Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31551) tboy93 válasza Mr.Csizmás (#31550) üzenetére


tboy93
nagyúr

Extreme digitalnál ugyan ez az LG gép 103k, ha 5 év garival kéred. [link] 2év garival meg 90 :K

[ Szerkesztve ]

(#31552) 123xyz válasza mexel (#31542) üzenetére


123xyz
tag

Én is ezzel (az emag-on lévővel) szemeztem egy ideig, biztos jó a gép, meg jók az értékelései is az emagon, végül azért tettem le róla, mert a szőnyeg és a padló tisztítási osztálya is csak 'D' értékű, ami szerintem gyenge. Persze ennyi pénzért jó lehet, kinek mi fér bele ugye. Az 5 év garancia is nagy pozitívum, szóval tulajdonképpen az akciós árával elég jó az ár/érték aránya szerintem :)

Én végül egyébként másik emag-os akciós porszívót vettem, Philips Performer Active FC8575/09.
Itt maga a gép 2 év garanciás, de regisztráció után a motorra 5 évet adnak. Ennek már a padló tisztítási besorolása is 'A' osztályú, és a megjelenése is szimpatikusabb. Igaz eredetileg kb 25 ezerért akartam porszívót nézni, de kiterjesztett garancia és a jó tulajdonságok miatt szerintem ez is jó vétel 30-ért :)

Ja és a két bosch termék között az a fő különbség, hogy a BGL2UB110 gyengébb, csak B kategóriás az energiahatékonysága, és a por-visszabocsátása is, plusz szőnyegre is csak 'E'. És nem is jár rá az 5 év garancia ha jól tudom. Ellenben a BGL2UA220 esetén sorrendben A, A, és D értékek vannak, meg az 5 év gari. Az edigitálnál a B-s gép egy elég rossz ajánlat, ráadásul sosem került 40 ezerbe, árukeresőn látható hogy az utóbbi hónapokban kb 21-22 volt az ára...

[ Szerkesztve ]

(#31553) mexel válasza 123xyz (#31552) üzenetére


mexel
veterán

Mit jelentenek ezak az osztályok? Mitől A vagy D? Az egyel kisebb Bosch csak E, akkor ez jobb abban.

(#31554) ribarszki válasza mexel (#31553) üzenetére


ribarszki
őstag

(#31555) ANDROID??? válasza 123xyz (#31552) üzenetére


ANDROID???
addikt

EMAG garod lesz hozzá..

(#31556) mexel válasza ribarszki (#31554) üzenetére


mexel
veterán

Kb nézegettem már ezeket a besorolásokat gyorsan, ezt is elolvasom, köszi! De a gyakorlatban vajon mennyire számít ez hogy A vagy D a padló? ( nálam nincs szőnyeg) A D-s nem fog minden koszt felszedni?

(#31557) 123xyz válasza mexel (#31553) üzenetére


123xyz
tag

Ezekkel lehet nagyjából belőni és összehasonlítani a porszívók teljesítményét, biztos nem tökéletes rendszer de ad némi támpontot. Az A (+) a legjobb, onnantól minél tovább mégy az ábécében, annál rosszabb az érték. Lásd pl ezt a képet, ami az általam vásárolt Philips porszívóhoz tartozik.

(#31558) Willhunting válasza BB9000 (#31549) üzenetére


Willhunting
aktív tag

Megvéve, köszönöm! A és B takarítási értékkel és a 70 dB zajkibocsájtással meggyőzött. Jövő héten össze is mérem mit tudhat ez a szuper 'eco' motor egy régebbi 2200 W-os performer pro-hoz képest :)

(#31559) mexel válasza 123xyz (#31557) üzenetére


mexel
veterán

Igen, ezt megtaláltam, értem is hogy van besorolás, csak vajon a gyakorlatban mekkora különbséget éreznék egy A és D- padló besorolásnál? Valóban érezhető, vagy csak mérhető és jó marketingduma? Régen nem volt ilyen, vettem egy porszívót és általában jó volt :) Vajon mennyit számít hog " csak" epa 10-et írnak rá?
Végül is mindegy lesz, mert nem akarok most 20-nál többet számnni ere és nem hiszem hogy lesz jobb ajánlat. Ha tudna valaki ma jobbat írjon legyen szíves :)

[ Szerkesztve ]

(#31560) 123xyz válasza ANDROID??? (#31555) üzenetére


123xyz
tag

Ezt akkor lehet benéztem... Pedig azt hittem már tényleg minden szempontot sikerült figyelembe venni :DDD

Nem tudom, a leírásban tényleg az szerepel a philips oldalán, hogy "magyarországi kiskereskedelemben forgalmazott" termék esetén. Az emag pedig magyarországon (is) forgalmaz, nem?

[ Szerkesztve ]

(#31561) ANDROID??? válasza 123xyz (#31560) üzenetére


ANDROID???
addikt

Kérdeztem Emag-ot, azt mondták, ha megnyekken megy Bukarest szervizbe, arról nem tudtak nyilatkozni egyáltalán regisztrálható e 5év garra a gép ami tőlük van, és a 90 nap elállást is passzolták, de náluk 30 nap (ha jól emlékszem) elállás van rögtön ezzel jöttek.. :U

(#31562) Mr.Csizmás válasza tboy93 (#31551) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

köszi, valszeg ez lesz. :R

így viszont lemondom, vagy átíratnám másra ezt: Whirlpool FSCR 80411 2+2 év garival 84-ért.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#31563) mexel válasza ANDROID??? (#31561) üzenetére


mexel
veterán

A bosch leírásánál az emagon szerepel a 2+3 év gari, kérdés ezt a bosch is tudja e? :D

(#31564) sinick válasza BB9000 (#31536) üzenetére


sinick
senior tag

A 114 valami régi ajánlott, mostanában kb. a fele. Mikor a vizeset vettem 10 éve, akkor direkt nem eldobható porzsákosat kerestem, mert az vagy elszakadt, vagy elfogyott, vagy nem lehetett kapni, vagy nem ürítettem időben, vagy túl korán ürítettem, vagy szétszakadt. A porzsákot benti szemetesben nem tárolom, a kukáig kell kivinnem, a tartályt meg csak a klotyóig. Ráadásul csak nagyon hepa és nagyon zárt rendszer jöhet szóba, mert porallergiám van. A vizes más miatt szívás (ld. pl. szűrőcsere kérdések), de azt már megszoktam.

De ha tudtok valami jó nagy zsákosat, bárhol kapható zsákkal, aminek a zsákja kibír 10 (de minimum 5) x 100 nm porszívózást, esetleg töltéskijelzővel, porallergiásoknak, háziálattal, jó anyagminőséggel akkor azt megköszönném.

(#31565) 123xyz válasza ANDROID??? (#31561) üzenetére


123xyz
tag

Én pedig a Philips ügyfélszolgálatot kérdeztem meg nemrég telefonon, és arra jutottak, hogy ha a számlát kiállító cég magyar adószámmal rendelkezik, márpedig az emagnál ez a helyzet, akkor lehet regisztrálni a garancia kiterjesztésre :) Ezek szerint mégsem buktam :D

(Ha esetleg érdekel valakit, itt van a promóció weboldala: Philips porszívó 5 év gar, az itt lévő 2017-es részvételi szabályzat legutolsó oldalán van azon típusok listája, melyekre igénybe vehető a részleges garancia kiterjesztés)

[ Szerkesztve ]

(#31566) ANDROID??? válasza 123xyz (#31565) üzenetére


ANDROID???
addikt

A Philips nekem azt mondta (őket is hívtam), hogy sajna, Emagos nem játszik, tuti másik "ügyfélszolgálatossal" beszéltem. Majd kiderül, maximum visszaküldöd, ha valami nem lesz jó.

mexel: hasonló lehet a történet..

[ Szerkesztve ]

(#31567) sinick válasza ribarszki (#31538) üzenetére


sinick
senior tag

Csak néhány kérdés, mikoriak az ismereteid a porzsákos porszívókról?
10 évvel ezelőttiek.

Mi az a kizáró tényező ami miatt csak zsáknélküli jöhet szóba?
Ld. 31564 hsz.

Mennyire követted nyomon az eldobható, szintetikus porzsákok fejlődését?
Semennyire, nem kellett.

Egyébként szerinted attól lesz tisztább a szőnyeg, hogy minél nagyobb a szívóerő? Egy sima vákumos fej a a negyedét sem távolítja el annak a koszmennyiségnek amit egy elektromos, mélytisztító kefefej kiszed a szőnyegből! Pláne ha sűrűszövésű!

Kefést kerülném, mert az darálja a szőnyeget (egy jóbarátom egy ideig Lux ügynök volt). Úgy tudom vannak más "felverős" megoldások is (valami forgós bügykös gumi, régebben talán Samsungban láttam).

(#31568) pjen válasza sinick (#31564) üzenetére


pjen
félisten

Samu-nak van anti allergén vizese ,tényleg csak ki kell önteni,nincsenek mosható szűrők.

(#31569) Psychopeti válasza idegen lény (#31459) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Köszönöm a segítségedet! :R

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#31570) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

melyek a legjobb márkák/márka mikróból?

(#31571) idegen lény válasza Matada2.3 (#31528) üzenetére


idegen lény
őstag

Lehet, hogy nem környezetszennyező, csak a kapszulákban gyülemlenek fel mérgező gázok. :)

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#31572) Dluinet válasza Ga3rieL (#31570) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Panasonic
Severin
sharp

ezekből ami kb 49000Ft-tól kezdődik

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#31573) Timmcsy válasza idegen lény (#31571) üzenetére


Timmcsy
tag

Es ezt honnan? "Brit tudosok legfrissebb kutatasa"? ... :-)

(#31574) idegen lény válasza xXxian (#31541) üzenetére


idegen lény
őstag

Köszi, hogy fölhívtad rá a figyelmem! A második linkeden találtam ezt: "A Professional Service Associates, a mikrohullámú javító szolgálatok egy csoportja, által végzett felmérés szerint a két évnél idősebb mikrohullámú sütők több mint 56 százaléka szivárgott. A sugárzás szintje tíz százalékkal magasabb volt, mint az FDA által meghatározott biztonságos érték." Számomra már ez az egy adat is elég riasztó, de vannak, akik szeretnek veszélyesen élni. Szívük joga. :)

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#31575) Mr.Csizmás válasza idegen lény (#31574) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nagyobb esélyed van egy közlekedési balesetre, mint ilyen okból megbetegedni. (mint balesetis ügyintéző mondom ezt)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#31576) VIPowER válasza Ga3rieL (#31570) üzenetére


VIPowER
senior tag

Klaatu, Barada ,Nikto!

(#31577) idegen lény válasza Mr.Csizmás (#31550) üzenetére


idegen lény
őstag

Keskeny talán még LG-ből is kerülendő: [link]

Mindenfajta balesetet igyekszek elkerülni, esélyektől függetlenül. Amúgy nincs sok értelme az esélylatolgatásoknak, ha bekövetkezik 100%, ha nem 0%.

(#31551) tboy93

Bár ez már ki is futott, azért sajnálom, hogy már októberben megvettem, főleg, hogy így már a nyereményjátékban sem vehetek részt. :)

(#31552) 123xyz

Szőnyegen a "D" még elfogadhatóan tisztít. Padlón tényleg gyengének számít.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#31578) Mr.Csizmás válasza idegen lény (#31577) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

F2 asszem nem keskeny :F :B

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#31579) Ga3rieL válasza Dluinet (#31572) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

és azok közül mindegyik csúszkál, vagy van ami gumi lábú? mer látom van panasz,hogy csúszkál,ha ki akarja nyitni,meg bezárni. és a festék leolvad, mint annál ami van valakinek, amit énis akartam venni először a samsungnak, ennek? [link]

[ Szerkesztve ]

(#31580) Dluinet válasza Ga3rieL (#31579) üzenetére


Dluinet
nagyúr

hogy milyen talpa van?
még nem találkoztam csúszkáló mikróval

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#31581) Ga3rieL válasza Dluinet (#31580) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

gumilábú :D mert valaki itt, vagy valahol máshol panaszkodott,hogy nem gumi a lába, és lekell fogni ,hogy nehúzza, ne tolja el a mikrót mikor ki, vagy be akarja zárni.

(#31582) Dluinet válasza Ga3rieL (#31581) üzenetére


Dluinet
nagyúr

vagyok olyan erős, hogy bármelyik mikrót arrébb tolom, ha akarom

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#31583) idegen lény válasza Timmcsy (#31573) üzenetére


idegen lény
őstag

[link] [link]

(#31578) Mr.Csizmás

Dehogynem, 45 cm a mélysége, én is ugyanilyet vettem. :)

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#31584) #40553216 válasza idegen lény (#31516) üzenetére


#40553216
törölt tag

„orosz(?) erőmű baleset (Ru-106)”
Vagy nem.

„hanem már rég tele van káros anyagokkal”
Hát, ami téged közvetlenül és sok-sok nagyságrenddel nagyobb arányban ér, az a lakossági fűtés és zöld hulladék égetés miatti szálló por szennyezés. Múlt héten valamelyik nap volt erről szó az M1-en, ott mondta az ember, hogy a PM10-es szennyezés 67%-áért, a PM2.5-ös 85%-áért ez a felelős. Nem az ipar, nem a dízel meghajtású járművek.

A „Sokkoló okok arra, hogy elhajítsuk mikrosütőnket” és „Miért nem eszem? - A mikrózott ételről” „cikkek” nettó ostobaság. „viszont minden elektromos sütő főző-edényben készült étel esetében megváltozik a vízmolekulák szerkezete és struktúrája; élettani, biológiai szempontból káros hatásúvá válik.” Mi a f.szom változik meg ebben?

Meg minden elektromos sütő főző-edény? Miért is? Mi a hasonlóság a mikró vízmolekula rezgető, a önmagában felhevülő és ezzel a hővel melegítő illetve örvényáram keltéssel közvetlenül az edényt melegítő elektromos készülékek között? Persze, azon túl, hogy a cikkek írója, írói nem figyeltek fizika órán, ezért neki boszorkányság az is, hogy itt megnyom egy gombot és ott kezd világítani a lámpa.
Legalább a Wikipédiáig eljuthattál volna.
A nagyfrekvenciájú hullámok bizonyos mélységig behatolnak a melegítendő anyagba, és mozgásba hozzák a víz-, zsír- és cukormolekulákat.
Próbáld ki!
(Mondjuk a helyesírás megérne egy külön tanulmányt.)

(#31585) idegen lény válasza #40553216 (#31584) üzenetére


idegen lény
őstag

:R Ez így még rémisztőbb, hogy egyszer csak radioaktív anyagok jelennek meg a levegőben, és fogalmuk sincs, honnan származik. A végén még kiderül, hogy tényleg létezik a chemtrail. Mondjuk én nem csodálkoznék rajta.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#31586) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Karos kavefozobol melyik ajánlott jó áron 50e Ft alatt? Az sem baj ha latte-t is tud :) köszi

(#31587) Zeki válasza Mr.Csizmás (#31550) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az emagon már 70-nek van írva, igaz nem vehető meg. :)
Nekünk kb ilyen van, volt már vezérlőpanel cseréje... meg mosószertartó fiók cseréje...

(#31588) Mr.Csizmás válasza Zeki (#31587) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az az volt, csak a +2 év gari volt 15k.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#31589) #40553216 válasza idegen lény (#31585) üzenetére


#40553216
törölt tag

Arról azért elég hamar volt szó, hogy ilyen anyag erőműreaktorból nem kerülhet ki, mert ezt radiológiai célokra használják.

(#31590) mate543 válasza BB9000 (#31544) üzenetére


mate543
tag

Sajnos MM-nél már nincsen. De akkor nézelődök még, köszi a helpet. :)

(#31591) Zeki válasza Mr.Csizmás (#31588) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nagyon megérős volt.

(#31592) Ga3rieL válasza bigdady (#31586) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

:DDD

(#31593) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Üdv! Van 1 Bosch kombi tűzhelyem! 3 éves! Olyan kérdésem lenne, hogy a sütő felső részét, hogy lehet kitakarítani? Ott van a fűtőszál és igazából nem férni hozzá! Pedig már jócskán rásült kaja maradékos! Oldalát alját hideg zsíroldóval szoktam! Azzal nincs gond! Hát fal meg ilyen öntakarítós bevonatú! Egyedül a felső résszel nem tudok mit kezdeni! Mi erre a megoldás?

Battletag: hojszi#2983

(#31594) Ga3rieL válasza Dluinet (#31582) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

az 1ik vidibe is láttam,hogy annak is elcsúszott, vagy ott a terep volt túl sima? :D

(#31595) tecsu válasza idegen lény (#31574) üzenetére


tecsu
addikt

Dehát ez egy baromság. 1. Mitől változna meg a szivárgása egy mikrosütőnek?
2. Nézd már meg a forrás hitelességét! Vedd észre a helyesírási hibákat, ellenőrizz néhány adatot... kamu az egész.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#31596) tecsu válasza Ga3rieL (#31581) üzenetére


tecsu
addikt

Nekünk Russel Hobbs mikrosütőnk van. Annak ajtaját is ki kell rántani, hogy ne húzzam el készüléket, hanem kinyílódjon az ajtaja, mert kissé erős a kallantyú.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#31597) tecsu válasza #40553216 (#31584) üzenetére


tecsu
addikt

Az a japán fickó (valami Masaru Emoto) végighaknizza az olyan szerencsétlen országokat, mint a miénk, hogy a víznek van egy, a hivatalos tudományokban még nem publikált tulajdonsága, miszerint "rezgéseket tárol". Van a szeretetnek és a gyűlöletnek is rezgése stb. ami egy a víz mellé helyezett felirattól is létrejöhet.
Nos, kb. ezzel van összefüggésben a mikró káros hatása - szerintük.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#31598) pjen válasza Intel fan11 (#31593) üzenetére


pjen
félisten

Lehet kapni direkt sütő takarító,hosszú nyelű bronz keféket.

(#31599) mexel


mexel
veterán

Electrolux porszívókon láttam a címkét boltokban, hogymár az olcsóbb darabok is A besorolásúak padlótakarításhoz. Ezek az olcsóbb Electroluxok jobbak vagy rosszabbak mint egy olcsó Bosch? ( nem vagyok bosch fan, már romlott el bosch porszívom automata kábelcsévélője éppen gari után) :)

Mondjuk ezeket az olcsó electroluxokat tegnap a Mall.hu-n láttam, perszemindhez oda bolt írva hogy elgfogyott, mam ár nincs ilyesmi, és talán a Euronicsben láttam még egyet de siettem és nem néztem típust. Azt tudom hogy felfelé fújta ki a levegőt ami nekem fontos szempont.

[ Szerkesztve ]

(#31600) mexel


mexel
veterán

Érdekes most egy ilyen darabot sem találok sehol.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.