Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30901) RefeeZ válasza RefeeZ (#30873) üzenetére


RefeeZ
tag

Őt leltem, szimpinek tűnik. Van vele bárkinek tapasztalata? Vagy esetleg magával a Beko márkával?

Bármi hasonló hűtőt szívesen megnéznék, ha tudtok ajánlani. :)

(#30902) Yushchenko válasza BB9000 (#30900) üzenetére


Yushchenko
őstag

Erre én is gondoltam, de ha így vesszük, akkor az A++ se fogja hozni azt a kwh-t, amit ráírnak.

(#30903) #40553216 válasza attiati (#30883) üzenetére


#40553216
törölt tag

Rajzszög? :DDD

(#30904) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!

Ide keresek egy hatékony szagelszívót, ugyanis a kereszthuzatot kb lehetetlen megcsinálni a konyhában, és minden beszívja a főzés által keletkezett szagokat..
A konyhaszekrényt valószínűleg arrébb kell rakni, mert csak 58cm távolság van..

Milyet ajánlotok?

Igazából árat nem írok, de mi lenne a minimum ami segítene a szagok elvezetésében?

(#30905) Morris válasza Atomgeszi (#30904) üzenetére


Morris
veterán

Bármilyen ami tetszik. Azt kibelezed és raksz bele egy (ha jól tudom) axiális ventilátort, hogy legyen légtömeg szállító teljesítmény is. Vagy a csőbe rakod a végére.

A szagelszívókkal többnyire az a probléma, hogy kicsi a szállított légmennyiség. Jellemzően 100-250m3/h.
Egy axiális venti 450-500m3/h-t tud. Ez kiviszi a szagot. De használat esetén biztosítani kell a levegő utánpótlást.
Ha csak a szagelszívó lesz gyári állapotban, akkor a szagok ugyanúgy bent maradnak. Legfeljebb kicsit csökken az intenzitás, de a probléma továbbra is fenn fog állni.

[ Szerkesztve ]

(#30906) Csabroncka válasza Morris (#30905) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A 400 m3/h már ipari méret!
A háztartási célokra szánt 100-200 tökéletes arra, hogy a gőzt és a zsírt (ezzel a szagok jelentős részét elszívja.

Abba azért gondoljatok bele, hogy egy 400 m3/h mellett hamar kihűl a lakás/helyiség..stb

Ez nem okoskodás, csak egy alap vélemény, nyilván mindenki azt csinál amit akar ;]

"in medias res"

(#30907) Zeki válasza Csabroncka (#30906) üzenetére


Zeki
nagyúr

Jaja, kis lakás, kint -10 fok, és 400m3/óra. Ideális! :)
Persze ha tökéletes szigetelt nyílászárós, akkor meg vákuum lesz, aztán... mindent beszippant mint a filmekben! :)

(#30908) attiati válasza pjen (#30885) üzenetére


attiati
veterán

ne trollkodjunk kérem, komoly a probléma :D

(#30909) Morris válasza Csabroncka (#30906) üzenetére


Morris
veterán

Jó, de ha zavarja a kaja szag, akkor valamit valamiért.
Az enyém 330m3/h-t tud (persze papíron). De néha ezt is kevésnek érzem.

(#30910) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Nekem mindegy mit kell felszerelni, csak működjön. :D

Szóval ezek a gyári pára/szagelszívók akár kürtős akár normál kivitelben kevés lesz?

(#30911) pjen válasza Atomgeszi (#30910) üzenetére


pjen
félisten

Nekem is gyári normál van,és nincs kaja szag.Az elszívó megy és hagyok nyitva bukóra ablakot is,hogy tudjon áramolni a levegő.Nincs kaja szag.

(#30912) pjen válasza attiati (#30908) üzenetére


pjen
félisten

Ha ez ekkora gond,és a fa ajtó sosem lesz mágnesezhető,bevonatod egy fehérre szinterezett vékony vas lemezzel.Azon már kiválóan megállnak a magnesek.

(#30913) Yushchenko válasza peppe79 (#30896) üzenetére


Yushchenko
őstag

Végül is KGE39DL40, mert ma és holnap RED FRIDAY van a MM-ban, minden -10%. Így csak 150k volt, és ugye jár hozzá 5 év gari.

Köszi mindenkinek a segítséget!

(#30914) ribarszki válasza Yushchenko (#30913) üzenetére


ribarszki
őstag

Ha full pirosba öltözöl, akkor -15% 😁

(#30915) Yushchenko válasza ribarszki (#30914) üzenetére


Yushchenko
őstag

Ezt meghagyom másnak :))

(#30916) #40553216 válasza Morris (#30905) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nekünk ez van: Teka CNL 2002.
Aszongya:
„Exhaust capacities 847 m3/h, free outlet: 605 m3/h, UNE-EN-61591: 367 m3/h”
Ez egy egyszerű, háztartási elszívó, talán 20000 Ft volt tíz éve.

(#30917) peppe79 válasza Atomgeszi (#30904) üzenetére


peppe79
senior tag

Mekkora helyiségről van szó?

(#30918) peppe79 válasza Morris (#30905) üzenetére


peppe79
senior tag

Ilyen célra én nem szerelnék fel elszívó ventilátort. Egy Limodor például olyan vákuumot képes létrehozni, hogy alig lehet kinyitni a fürdőszoba ajtót. Arról nem is beszélve, hogy a főzés során keletkező zsíros -, olajos gőz majd mind a ventilátoron, és a cső belső falán fog lerakódni.
Egy megfelelően méretezett és karbantartott páraelszívó esetén nem szabadna kajaszagnak terjengenie a lakásban. A gond az, hogy általában egyik feltétel sem teljesül. Például egy nagyobb, amerikai konyhás nappaliba a szokásos 20 ezer Ft-os páraelszívó, meg a 110-120-as csőáttörés édeskevés lesz. Csak hát, ki az, aki ez esetben legalább 60 ezret, vagy ennél is többet áldoz majd páraelszívóra?
A másik dolog meg, hogy sajnos a zsírszűrőt rendszeresen karban kell(ene) tartani. Bevallom őszintén, hogy néha én is megfeledkezem róla, és csak 3-4 hónap után dobom be a mosogatógépbe. Pedig, hogy ne telítődjön a szűrő, és ezáltal ne romoljon a páraelszívó hatékonysága, ezt is illene havonta elmosni. Apósomék a 10 év alatt egyszer mosták csak el, akkor is csak azért, mert jeleztem nekik, hogy ez így semmit sem ér. Csoda, hogy még nem égett le a készülék motorja. Mostanában már be sem kapcsolják.

(#30919) peppe79 válasza #40553216 (#30916) üzenetére


peppe79
senior tag

Az UNE EN 61591 szabvány szerinti légszállítási érték a lényeg. Ha jól emlékszem, kb. 1,5-2 méteres csőszakasszal, és 2 könyökkel számolnak. Ettől hosszabb szakaszon, vagy több könyökkel, folyamatosan romlik a légszállítás.
A méretezéskor pedig legalább 6x-os, de inkább 10-12x-es szorzóval érdemes számolni. Tehát az a 367 m3/h légszállítású páraelszívó a legnagyobb jóindulattal is legfeljebb egy 61 légköbméteres, azaz kb. 22 m2-es helyiségbe alkalmas.
De ha egy egész pici konyháról van szó, érdemes oda is inkább nagyobb teljesítményű páraelszívót választani, alacsony fokozaton használva (így halkabb, és a motort is kíméled vele).

(#30920) #40553216 válasza peppe79 (#30919) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nincs könyök, függőleges másfél méter sincs.
A helyiség mérete szerintem lényegtelen, hiszen a páraelszívó feladata nem légcsere, hanem a tűzhely fölött a keletkező pára elszívásához kellő mértékű légáram létrehozása. Ha azt vesszük, hogy a 2,7 m magas, 110 m^2 alapterületű lakásunk teljes térfogata kevesebb, mint a szabvány szerint szállított levegő mennyisége, akkor egy ilyen páraelszívó bőven elég.
A kajaszag pedig keletkezhet bőven a főzés után is, a tálaláskor, evéskor. Én a kajaszag teljes eltávolítására soha nem használnám a páraelszívót. Ennyi erővel inkább egy rekuperátort, mert az legalább hőcserél is. A sima páraelszívó mellett padig inkább szellőztetek. ;)

[ Szerkesztve ]

(#30921) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Nekem főként ez a hagymapirítás, olajos dolgok sütése a rákfeném. Főleg, hogy az előszobából nyílik a konyha, és ugye , ha kinyitod az előszobánál a bejárati ajtót, akkor konkrétan mindenhova el fog menni a szag, csak kifelé nem.

Tetőtéri ablak kinyitása nem gond..
Én csak tényleg a főzéskor keletkező szagokat szeretném eltüntetni, mert mindegy, hogy mit főzöl, de mindenhol bent marad a szag.
Szóval egy normális páraelszívót keresek..

Helyiség mérete.. Olyan 10 m2.

(#30922) Mate válasza Ga3rieL (#30872) üzenetére


Mate
nagyúr

Én ilyet vettem.

Eddig bevált. Ha kinyitod az ajtót világít egy darabig még.

(#30923) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Nemrég vettünk egy Bosch KGN36NL3A hűtőt. Akinek ilyen, vagy hasonló hűtője van, árulja már el, normális az, hogy ilyen bitang módon hűt még minimumon is? Majdhogynem teljesen le van tekerve, de a felső polcon pl. egy dobozos habtejszín így is szinte keménnyé válik. Nem értem, így mi értelme van az extra cold (max.) állásnak. Az már szerintem fagyaszt :)

(#30924) Teaway válasza Gabesz87 (#30923) üzenetére


Teaway
veterán

Mi a helyzet a mamádnak szánt Bosch tűzhellyel?

Nincs itthon csokid??

(#30925) peppe79 válasza #40553216 (#30920) üzenetére


peppe79
senior tag

"A helyiség mérete szerintem lényegtelen..."

Ezt gondold át mégegyszer. Ha figyelmen kívül hagyod a helyiség méretét, akkor tulajdonképpen azzal sem foglalkozol, hogy milyen nyomásviszonyok alakulnak ki. Nem véletlen az sem, hogy a páraelszívót nem csak főzés után célszerű még vagy 10-15 percig járatni, hanem főzés előtt is!

(#30926) Steady74


Steady74
addikt

Sziasztok. Feleségem karácsonyra kinézett egy Bosch konyhai robotgépet. Mivel nagyon sok horgász és házimozi cuccot rendeltem külföldről jelentős kedvezménnyel, most a fenti tételere kérnék tanácsot, javaslatot milyen forrásból lehet jó áron rendelni külhonból?
Köszi szépen :R

(#30927) Teaway válasza Steady74 (#30926) üzenetére


Teaway
veterán

Onnan nem jó, ahonnan a házimozi jött?

Nincs itthon csokid??

(#30928) Steady74 válasza Teaway (#30927) üzenetére


Steady74
addikt

Sajnos nem, hifi és házimozi webshopból rendeltem, konyhai cuccok ott nincsenek.

(#30929) Cheesy


Cheesy
őstag

Épül készül a lakás, közben megjött a fundamenta is, el lehet kezdeni költeni. :B
Nagy dologra kérlek Titeket: ajánlott típusokat keresek nagygépekből.
Ketten fogunk lakni a párommal, néhány év múlva csemetét is szeretnénk.

A konyhában fognak helyet kapni beépítve:

Mosógép: a topicjában ajánlottként a LG F2J5WN4W és a BEKO WMY-81483 LMB2 elöltöltős gépeket látom emlegetni mint ajánlottat. Anyámnak egy Sharp ES-GFB7143W3-EE típust vettünk, tapasztalat nincs vele, holnap mos először. Árban 100k-ig kellene megállni...

Mosogatógép: totál homály vagyok ezügyben

Hűtőgép: elfogult vagyok a Liebherr márka felé, a családnál kb. 15 éve teljesít szolgálatot hiba nélkül egy ilyen hűtő. Folytatólagosan lesz elhelyezve a konyhapulttal, így oldalról belekapaszkodós verzió kilőve, vagy legyen kilincs-szerű kapaszkodója, vagy elölről lehessen belekapaszkoni a vájatokba. Alulfagyasztósat keresünk. LIEBHERR CUEF 3311 típus van eddig kinézve. Nem tudom, hogy mi az ajánlott árkategória. Lényeges, hogy csendes legyen.

Beépíthető sütő és főzőlap: megint csak ismeretlen terep számomra, csak elektromos jöhet szóba, a konyhapultba épített főzőlappal és a konyhaszekrénybe építhető sütővel. Mi az ajánlott márka?

Mikrohullámú sütőt, fritőzt, stb. kisgépeket még nem kezdtük el keresgélni...

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#30930) Ga3rieL válasza Mate (#30922) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Köszi, akkor lehet az lesz majd.

(#30931) Csabroncka válasza Cheesy (#30929) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Az LG és a Liebherr jó választás, a BEKO-val többen (személy szerint én is ) erősen előítéletes(ek) vagyunk, nem feltétlen mindig az a minőség (szerelésben is) amit az ember vár....

"in medias res"

(#30932) veze válasza Csabroncka (#30931) üzenetére


veze
őstag

Nekem pirolitikus Beko sütőm van , 280Celsius a max beállítható hőmérséklet (pl grillre) a légkeverésnek is van fűtése külön , ugy is lehet használni hogy se also se felső fűtőszál nem megy csak azzal fűt. Ez valami eco gazdasagos mód, bár nekem erre nincs szükségem. teleszkópos sin, csillapított ajtóbecsukodás, panelhűtés, 5 év garis, 112e volt , igaz nem régóta van meg, de nálunk sokat van használva a sütő, eddig semmi probléma nincs vele. Igaz egy sütő egyszerű mint egy faék.. nem egy bonyolult szerkezet.

(#30933) Gabesz87 válasza Teaway (#30924) üzenetére


Gabesz87
addikt

Még egyelőre semmi. Mondtam nekik, hogy milyet vegyenek, majd megnézik. Csak előbb sajnos az elektromos hálózatot kell upgrade-elni sajna, mert régi ház, és nem nagyon bírná el jelenleg. Az emeleten van a villanyóra, onnan megy minden, és a földszintet külön akarják választani....vagy vmi ilyesmi .

(#30934) Teaway válasza Gabesz87 (#30933) üzenetére


Teaway
veterán

Igen, mindenképp bővíteni kell előbb a hálózatot, mert csak a sütő része egymagában C16-os kismegszakítót kér.

Nincs itthon csokid??

(#30935) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Na, akkor 50 környékén lehet találni számomra értelmes pára/szagelszívót?

Mert ahogy így olvasgatom, amit írtatok, egy tűzhely fölötte páraelszívót könnyebb tisztán tartani, mintha egy szagelszívó ventilátort tennék be.

Cserébe a szagelszívó ventilátor kiépítése olcsóbb, de macerás takarítani, viszont hatékonyabb?!
A gyári pára/szagelszívó kisebb teljesítménye azonos áron, de könnyebb takarítani?

Nem nagyon jönnek példák, hogy milyet kellene keresgéljek. Én nem nagyon vagyok ezekkel képben.

[link] Ez milyen?

51dB Gondolom ennél sem kellene többnek lennie.

[ Szerkesztve ]

(#30936) blaca83


blaca83
őstag

Sziasztok!

Valami komolyabb párásítót nem láttatok esetleg jó áron akcióban? :U
Kb ilyen tudásút keresnék:

Philips HU4803/01 (Series 2000 Nano Cloud Technology)
Steba Ultrasound Digital
Smart Nursery MBP83SN

De ha van valami ötlet azt szívesen meghallgatom... :R

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#30937) attiati


attiati
veterán

ha valakit érdekel a mosószer teszt és az öko mosószerre váltás:

Fogyasztóvédelem tesztje konkrét eredményekkel

tudatosvasarlo.hu "tesztje", de ez inkább csak értékelés eredmények nélkül

Azon nagyon meglepődtem, hogy a fogyasztóvédelem tesztje szerint némelyik bio mosószernek jobb folteltávolító hatása van, mint Ariel-nek és társainak és a színkímélő hatása is jobb? "Színkímélő hatás (∆E)"-nál az alacsonyabb érték a jó?

És azon is meglepődtem, hogy a lidlis Tandil és a sparos Splendid lett a legjobb.

Öko mosószernél ha fontos a független tanúsítvány, akkor úgy nézem, hogy a Sonett, Sodasan, Klar, Almawin, Almacabio (estleg Citromax es Lina) jöhet szóba. Van közöttük pár illatmentes is. Én tuti kipróbálom őket.

Külföldi tesztet nem találtam. Látott valaki labor teszteket esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#30938) peppe79 válasza Atomgeszi (#30935) üzenetére


peppe79
senior tag

Lehet, akár még olcsóbbat is. Kérdés, hogy milyet szeretnél? Beépíthető, "teleszkóposat"? Én elsősorban a Cata, vagy a Teka páraelszívókat ajánlanám, de más márkák közt is keresgélhetsz.
A lényeg, hogy érdemes legalább az EN 61591 szabvány szerinti 300m3/h teljesítményűt választani (nem összekeverendő a max teljesítménnyel!).

Az általad belinkelt Electrolux 3 fokozatú, 170-220-420 m3/h légszállítással.

[ Szerkesztve ]

(#30939) peppe79 válasza peppe79 (#30938) üzenetére


peppe79
senior tag

Bocs, most látom csak, hogy Te egy Zanussit linkeltél be! Nem tudom, hogy honnan vettem ezt az Electrolux páraelszívót...

(#30940) attiati válasza attiati (#30937) üzenetére


attiati
veterán

még egy magyar hatósági teszt a mosószerekről

teszt módszer
teszt

itt pedig 3 öko mosószer német tesztje (fizetős)

ezt meg nem is értem:
Minél nagyobb a kiszerelés, annál rosszabb a mosópor

[ Szerkesztve ]

(#30941) Csabroncka válasza blaca83 (#30936) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Crazy nézd meg még a tárcsás légmosókat. A párásítás mellett tisztítják is a levegőt. Párásításban leghatékonyabbak az ultrahangosok, de azt 0-24-ben hallgatva nem ajánlom.

"in medias res"

(#30942) #40553216 válasza peppe79 (#30925) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nekem nyilván szerencsém van, hogy a lakásomban lehet totális kereszthuzatot csinálni, így az előtte és utána való használatot feleslegesnek tartom, főleg, hogy amikor bekapcsolom, látom, hogy az illatanyagoknál jelentősen nagyobb méretű szálló részecskék gyors irányba állás után rohamszálltában megindulnak a páraelszívón keresztül a padlástérbe, azaz a légáram rögtön a megfelelő irányt veszi fel és visz ki mindent, amit kell. Ha meg mégis úgy ítélem, szellőztetek, akkor meg szellőztetek, mert amúgy is kell naponta 2-3x. ;)

(#30943) e=mc²


e=mc²
őstag

Sziasztok!

Felmerult bennunk az az otlet, hogy turmixokat szivesen innank hazilag keszitve, otthon. Kellene egy turmixgep. Persze legyen eros motorral, hogy mondjuk a kemenyebb zoldsegekkel (pl. cekla) is siman elbanjon. Meg azert legyen uvegbol, hogy ne opalosodjon ossze a muanyag mar az elso hasznalat utan. Legyen azert minosegi is, megfelelo garanciaval, igy mar ott tartok, 18-25e Ft.

Na most, mar regota szerettem volna egyebkent is konyhai apritogepet, mivel a sok hagyma vagdosastol szeretnem megkimelni magunkat, es azert jo ha tudna reszelni is egyeb zoldsegeket/gyumolcsoket. Minosegre es garanciara ugyanugy itt is figyelek, legyen kelloen nagy edeny urmeret, es ott tartok, hogy 14-20e Ft.

Egesz sokszor szoktunk mindenfele sutemenyeket is sutni, van egy regi jol bevalt kezi habvero/botmixer kombo, amit ha nem is cserelek le, akkor is legalabb megmaradna tartaleknak. Dagasztani nem baj ha tud es ide irnam a dio/makdaralot bovitmenyt is, ami ha mondjuk szemes kavet is tudna orolni... (ez tenyleg csak a ha mar miert ne opcio)

Kellene egy husdaralo is, ami ha nem is ipari mennyisegben, de egy-egy kg sertest vagy marhat idonkent, de inkabb csirke/pulyka mell daralasara hasznalnank. En tokeletesen meglennek egy 6e Ft-os kezi tekeros ontottvas husdaraloval is, azonban ha lehetseges lenne, hogy a fentieket ossze tudnam suriteni egy konyhai robotgepbe, az igencsak hendikepp lenne. Foleg a hely hianyunk miatt.

A fentiekkel egybehangzoan tudnatok-e ajanlani valamilyen markat, tipust, boltot, weblapot, ahol tajekozodhatnek arrol, hogy melyiket is erdemes valasztani, vagy ha van nektek esetleg sajat kezbol tapasztalatotok, azt szivesen fogadnam.

Koszonom!

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

(#30944) ribarszki válasza e=mc² (#30943) üzenetére


ribarszki
őstag

Bosch MUM széria? Igaz a turmix nem üveg, hanem műanyag, de elég sok konyhai gépet kivált. Húsdaráló, turmix, dagasztó, habverő, szeletelő. Lehet hozzá venni citrusprés, fagyigép, dió-mákdaráló feltétet is. Van belőle erősebb verzió is. Hátránya, hogy zöldségszeleteléskor sokat kell mosogatni. Tehát 1db hagymáért nem éri meg elővenni, de ha pl. csalamádét teszel el, vagy káposztát gyalulsz, akkor hatalmas segítség. Sokan használjuk innen a fórumról, édesnyám már lassa 15-20 éve. Megbízható, kipróbált konstrukció. Ha többet szánsz rá, akkor mehetsz feljebb is teljesítményben.

[ Szerkesztve ]

(#30945) #94529552


#94529552
törölt tag

Vásároljon 2017.09.01. - 12.31. között Bosch Serie 8 sütőt, mely mellé most a tökéletes segítőtársat, egy 92.190 Ft értékű MUM52120 konyhai robotgépet adunk ajándékba tartozékaival együtt.

(#30946) ribarszki válasza #94529552 (#30945) üzenetére


ribarszki
őstag

Az a 92.000Ft-os MUM 52120 a gyakorlatban inkább 50.000 ft. (A Bosch honlapján valóban 97.000Ft-os ár szerepel, csak ki veszi meg ennyiért ugye...)

Egyébként itt valamit elcsesztek, vagy a Bosch trükközik az ajándék árával, hogy szebbnek tűnjön, csábítóbb legyen, mert a sokkal gazdagabban felszerelt MUM 58258 robot 5ezer forinttal olcsóbb mint a puritánabb, alap 51210.

[ Szerkesztve ]

(#30947) #94529552 válasza ribarszki (#30946) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem ismerem ezeket, csak láttam az akciót. Ha valaki pl. már vett olyan sütőt, legalább tudomást szerezhet róla innen is. Így azért nem rossz.

(#30948) e=mc² válasza ribarszki (#30946) üzenetére


e=mc²
őstag

Koszi a hosszaszolasokat, nem rossz ez a 58258-as, de kell nekem ilyen? Mielott ide beirtam nekem is a 4655-os volt a kivalasztottam. Sosem voltam meg csak kozelebe sem ilyen gepeknek. Nem gond, hogy nehany alkatreszuk muanyag? Mennyire strapabiro?

Ugy gondolom, hogy ki lenne hasznalva a kisebb keszulek (4655), de nem tudom igy elsore, hogy megerne a felarat a nagyobbik (58258).

Ambulimax Provider

(#30949) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Sziasztok,

A Bosch GL-30 gyári porszívófejét szét lehet valahogy szedni? Jó lenne kitisztítani, de félek, hogy eltöröm, ha rossz helyen kezdem feszegetni.

(#30950) attiati


attiati
veterán

Az itt említett vízkeménység térkép megvan valakinek, amit ténylegesen a lakossági tesztcsíkok alapján készítettek? Már nem elérhető.

vízkeménység teszt Mo-on:

"Zuhanyzás lágy vízben

Ezt mi is szerettük volna megtapasztalni, de többszöri nekifutásra sem találtunk olyan tulajdonost, aki beengedett volna a fürdőszobájába egy tesztelés erejéig. Aztán szereztünk egy használt készüléket, (ezt a BWT Hungária jóvoltából kaptuk meg, egy tesztnapra), de senki nem engedte meg hogy beszereljük hozzá. A gond ott oldódott meg, amikor egy csinos kolléganő jelezte, hogy szívesen megfürdene lágyvízben bárhol és bármikor. Innentől szebbnél szebb fürdőszobák között válogathattunk. Végülis ki ne szeretné ha idegen, fiatal csajok tusolnának a fürdőszobájában." :))"

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.