Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31501) 123xyz válasza 123xyz (#31500) üzenetére


123xyz
tag

Alternatíva, Philips FC8375/09 Performer Compact
Ez annyiból talán jobb lehet, hogy S-bag zsákos. Éppen 28-ért.

(#31502) ribarszki válasza 123xyz (#31500) üzenetére


ribarszki
őstag

Igen, sokkal jobb mint a zsáknélküli Philips. Ebben az ársávban ez rendben van. Arra figyelj, hogy lehetőleg gyári Rowenta porzsákot rendelj hozzá. Ez nem lesz megterhelő, mert 4db porzsák kb 1 évre elég. Így 200-250 Ft-os tétel havonta. Cserébe nem kell szivacsokat mosogatni, szárítgatni, és kapsz egy nagyon jó szűrési képességgel rendelkező porszívót.

A második porzsákos Philips mellett szól a klikkes csőcsatlakozás. Tehát nem csak egymásba csúszva rögzülnek a csövek (melyek képesek kikopni pár év alatt és ki be járnak) hanem egy retesszel rögzíti. Illetve az S-bag rendszer, hiszen ehhez sokkal könnyebben kapsz porzsákot 5-6-7év múlva is mint adott esetben a Rowentához. De ha jól látom, akkor nem lehet szabályozni a szívóerejét, ami nagy fekete pont..

[ Szerkesztve ]

(#31503) G@ß! válasza Lehiñito (#31490) üzenetére


G@ß!
őstag

Köszi. Közben én is előtúrtam a doksiját. Megtaláltam a táblázatot.
Már csak az a kérdés, hogy honnan szerzek és milyen összeépítő keretet...
Te vettél már/tervezel venni?

(#31504) Lehiñito válasza G@ß! (#31503) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Tervezek venni igen. Van a Média marktban is meg az emagnál is van egy kettő. Le tudod csekkolni a weben is h milyenek vannak. Nekem majd olyat kell néznem ami nem "hajlik" rá az eleje a mosógépre, mert a Panasonic mosógépem mosószeradagoló fiókja a tetejétől indul, és jó lenne olyat találnom, ami nem akadályozza összeépítés után a mosószeradagoló fiók kihúzását.

(#31505) nightzone válasza nightzone (#31499) üzenetére


nightzone
aktív tag

Egyéb különös kitétel nincs, esetleg ha tudtok olyat ami 3 tálcás (tehát felül van külön tálca az evőeszközöknek és nem kosaras megoldás) azt szivesen megnézném mert sajnos alig találni olyat.

(#31506) G@ß! válasza Lehiñito (#31504) üzenetére


G@ß!
őstag

Mit szólsz ehhez? [link]

(#31507) ANDROID??? válasza 123xyz (#31501) üzenetére


ANDROID???
addikt

Szabályozható ehhez hasonló Philips FC8575, figyeld a BF akciókat, lehet benne lesz ;)

(#31508) 123xyz válasza ribarszki (#31502) üzenetére


123xyz
tag

Köszönöm a választ :)
Olyan sokat számít, hogy szabályozható-e a szívóerő?

(#31509) Zeki válasza 123xyz (#31508) üzenetére


Zeki
nagyúr

Persze!
Minek szívjon fals levegőt, amikor nem kell maxon szívnia, ha azt vissza is tudod venni, és már halkabb, meg nem eszik annyit a gép.

(#31510) apholyon


apholyon
aktív tag

Sziasztok!

Ugyan az Indesit gépek nem ajánlottak manapság, de lenne lehetőség egy INDESIT IWSB 61051 típusú mosógép vásárlására, ~35.000 forintért, új, boltból, 2 év garival.

Szerintetek érdemes lenne megvenni? Persze benne van a pakliban, hogy hamarabb megadja magát, mint egy jobb gép, de ennyiért jó vételnek tűnik, 2 év gari meg van rá... bár annyit talán mind elmegy. A vásárlói vélemények pozitívak...

Előre is köszönöm a véleményeket! :R

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#31511) Timmcsy válasza nightzone (#31505) üzenetére


Timmcsy
tag

Szerintem mindenkeppen keress 3 talcast, egy aldas a kulon felso polc!! Bosch es Siemensben soknal van. Arukereson latszik a nyitott ajtos termekfoton, ha van neki. Enyem mar kifutott modell, de hatha segit elindulni...

(#31512) Lehiñito válasza G@ß! (#31506) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Ezt néztem én is ki kagamnak, de élőben is látni kellene.
Nekem az összeépítés csak tavasszal lesz aktuális.
Ha Te hamarabb beszerzed, majd írd meg légyszi, hogy milyet vettél és hogy milyen.

(#31513) idegen lény válasza canniball (#31461) üzenetére


idegen lény
őstag

Mi a márkája?

(#31466) Géb89

Amióta ezt olvastam, nem merek mikrózott ételt enni: [link] [link] [link]

(#31510) apholyon

Miért ilyen olcsó?

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#31514) Ga3rieL válasza idegen lény (#31513) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

ugyan már lassan a levegő is mérgező,káros, akkor most ne lélegezzünk,meg vagy neigyunk vizet pl.? :D
ma szinte minden káros, és mégis enni , és inni akkor is kell.

[ Szerkesztve ]

(#31515) Eagl3


Eagl3
veterán

Sziasztok!

Készül a konyhánk, legfőképpen helytakarékossági szempontból nézegetem a kombinált mikró/sütőket.
Valakinek van tapasztalata ezekkel a kombi gépekkel? Szinte semmit nem találtam róla. Ez teljes értékű sütő és teljes értékű mikró?
Ha mikróként használom, akkor mi van a bent lévő fém dolgokkal?
Van hátránya hátránya ezeknek a gépeknek?

(#31516) idegen lény válasza Ga3rieL (#31514) üzenetére


idegen lény
őstag

A levegő nem lassan, hanem már rég tele van káros anyagokkal, például radioaktivitással, mostanában is volt egy orosz(?) erőmű baleset (Ru-106), februárban volt a jód-131. Valami mindig van a levegőben, amiről csak utólag szerzünk tudomást, mert nem szeretik a kisebb baleseteket bejelenteni. Persze ezek mennyisége mindig határérték alatt van, de azért gyengítik az immunrendszert. Lélegezni, inni, enni persze, hogy kell, de mikró nélkül remekül el lehet lenni, valószínűleg még tovább is, mint azzal. :) Nem is értem, hogy jön ez ide? :F Ha már úgyis minden káros, akkor már úgyis mindegy, legyen még károsabb? Gondolom, akkor már sportolni is felesleges. Minek? Az a legegyszerűbb, ha egyből felakasztjuk magunkat, amint megszületünk. Ez a gondolkodás felelős a magyarok rettenetes egészségi állapotáért. Külön-külön talán még ezek a dolgok nem is lennének veszélyesek, mert optimális esetben a szervezetnek nagyon erős a védekezési képessége, de minél több kavicsot dobnak egy üvegnek, annál könnyebben törik.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#31517) Ga3rieL válasza idegen lény (#31516) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Na de akkor mikrót nem is tudsz ajánlani,gondolom :D

(#31518) idegen lény válasza Ga3rieL (#31517) üzenetére


idegen lény
őstag

Vedd meg a legolcsóbbat. :)

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#31519) Csabroncka válasza Ga3rieL (#31514) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Egyébként tényleg így van - sajnos Magyarország helyi adottságai miatt elég nagy a légszennyezettség elsősorban a fűtési időszakban.

enni , és inni akkor is kell

Igazából ha nem az élelmiszeriparban dolgozol nincs is róla fogalmad mi mennyiségű vegyszert hozzákevernek a kajához.... sajnos :((

"in medias res"

(#31520) Ga3rieL válasza idegen lény (#31518) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

azon nincs lcd sem, nekem meg kell, és ha kinyitod akkor is világít, és, amivel nincs baj. mer 1 oldalon amit akartam, és akinek nincs baja vele, akkor annak a samsungnak az illetőnek, az a baja, h h világít, meg ijen bullshit hüjeségek.

(#31521) 123xyz


123xyz
tag

Ezt a porszívót akciózták le végül a MM-ban. HOOVER TE70 TE24011, ára 25 ezer ft.

Tudja valaki, hogy ebbe milyen fajta porzsák kellhet? Nem találtam meg a neten. Egyébként ez megbízható márka? A tulajdonságai egész jók a leírás alapján, és teljesítmény szabályozója is van :)

(#31522) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Melyek a top 3 legjobb mikró márkák? Valaki?

(#31523) #94529552 válasza apholyon (#31510) üzenetére


#94529552
törölt tag

Annyiért én bevállalnám, ha most kellene vennem.

123xyz A Rowenta jó porszívó, és szerintem megbízható is, a Hoover itt nem nagyon ismert márka.
Olyan sokat számít, hogy szabályozható-e a szívóerő? Nálunk mindenki max-on használta a szabályozható porszívót. Letekertem, visszatekerték, mert csak. :P

(#31524) Brave_86 válasza Brave_86 (#31464) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Sikerült venni. Azonnal elkapkodták! :D

(#31525) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

Whirlpool FSCR 80411 jó vétel +2 év garival 85 pénzért? :U :R (ha bajos a masina, vagy stb. akkor még le tudnám mondani vagy átirányítani másnak)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#31526) apholyon válasza idegen lény (#31513) üzenetére


apholyon
aktív tag

50k a Tescoban elvileg és van plusz kedvezményem náluk :B

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#31527) nightzone válasza Timmcsy (#31511) üzenetére


nightzone
aktív tag

Köszi szétnézek, hátha lesz olyan ami árban sem az eget veri.

(#31528) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Sziasztok! Kapszulás gépet nézek ajándékba a testvéremnek.

Nespresso kapszula jött szóba, mivel annak nem környezetszennyező műanyag patronja van legalább. Két gépet néztem. Az egyik a DeLonghi Nespresso EN 80 Inissia a másik pedig a DeLonghi Nespresso EN 125 Pixie. Szerintetek a külsőn kívül mi a különbség a kettő között?

Előre is köszi a válaszokat! :C

Finn the human

(#31529) BB9000 válasza nightzone (#31527) üzenetére


BB9000
senior tag

A 3 tálcás mosogatógépeket arról ismered fel, hogy 13 terítéket írnak rá. 130K fölött szoktak menni. Év közben néha akcióban látni 120 ért is. Reggel emagon volt egy jó 100 ért. Bosch SMV46KX08E . Sajna már nincs. A másik 13 terítékesnek írt: Bosch SMS25CI01E egy nagy becsapás, mert az nem 3 tálcás.

[ Szerkesztve ]

(#31530) Bigemperor válasza BB9000 (#31469) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Jelentem, 6.16-kor ott voltam, kb. 10-en voltak előttem. Mindjárt kettőt is bezsákoltam, egy raklapos készlet volt, de kevesebb, mint 15 perc alatt elfogyott.

Viszont BF-en semmi értelmes, ajánlott készülék nem volt háztartási nagygépből.

(#31531) zsuha


zsuha
aktív tag

Ez ennyiért sztetek is jó vétel? electrolux esp7green silentperformer 35e ft
Vagy ez még mindig jobb? ELECTROLUX EPF65BR 42e ft

[ Szerkesztve ]

(#31532) BB9000 válasza zsuha (#31531) üzenetére


BB9000
senior tag

Silentperformer 35 ért nagyon jó!! Azonnal veheted is! Ne várd meg, hogy elfogyjon!

A másik csak a turbókefe miatt megfontolandó. Ha mindenképp kell turbókefe, akkor azt kell venni. (Nekem nem lenne hasznos)

[ Szerkesztve ]

(#31533) zsuha válasza BB9000 (#31532) üzenetére


zsuha
aktív tag

Detto. Már megrendeltem éjjel, köszi :)
btw turbokefe kinek minek kell? háziállatok miatt meg vastag szőnyeghez? (nálunk sok a parketta, nincs kisállat)

[ Szerkesztve ]

(#31534) BB9000 válasza zsuha (#31533) üzenetére


BB9000
senior tag

Jó vétel volt!
Turbókefe ott ajánlott, ahol sok a szőnyeg és sok a hosszú hajszál/állatszőr.

(#31535) sinick


sinick
senior tag

Sziasztok!

Kinéztem egy BOSCH BGS5RCL porzsák nélküli porszívót [link]. Egy 10 éves Zelmer Aquario 819-et cserélnék le [link].

Szempont a porzsák nélküliség, szőnyegen jó szívóerő, megbízhatóság, az 5 év garancia, szervízhálózat és alkatrészellátottság (ezek nem nem néztem utána).

Pár kérdésem lenne:

1. A "Takarításhatékonysági osztály - szőnyeg: C" mennyire erős? Zömmel sűrű szövésű gyapjú szőnyegeim vannak, van egykét műszálas is. Az elvárás az lenne, hogy max. erősségen inkább kapja fel a szőnyeget, majd leszabályozom, ha kell.

2. A régi gépemhez képest erősebb? Tudom, nem összehasonlítható a kettő, mert nem feltétlenül erősebb szívásra a nagyobb motorteljesítmény. Inkább azoktól kérdezem, aki mindkettő gépet látta.

3. A gép szűrői állítólag moshatók. Mindegyik? A régi gépem szűrői (1 db HEPA, 1 db szivacs, 1 db belépő, 1 db kilépő) 3-6 hónap alatt koszolódtak, eltömődtek, besűrűsödtek így látványosan csökkent a szívóteljesítmény. Ezeknek a cseréje 3 évente egy új porszívó árával vetekedtek. Ezt szeretném megúszni.

4. Ajánlott? Vagy esetleg van jobb nem porzsákos?

Köszi: sinick

(#31536) BB9000 válasza sinick (#31535) üzenetére


BB9000
senior tag

Nagyon mutatós ez a Bosch gép 114 ezerért, azonban a porzsákmentes technológia hátrányai miatt mérlegelésre érdemes lehet megvizsgálni a másik alternatívát is. A porzsákkal működő gépek miért nem jöhetnek szóba nálad?

[ Szerkesztve ]

(#31537) mate543


mate543
tag

Sziasztok!

Hűtőt vásárolnék otthonra a szülőknek:

-Alulfagyasztós
-No frost (nem tudom, megéri-e ilyen hűtőt venni?)
-nagyon max 150k
-szabadon álló
-ne legyen fogantyúja :D ismerősöknél/rokonoknál mindig lejött, letörött. Jó az egyszerű bemélyedés is
-márkát nem tudnék mondani, hallottam már, hogy xy-nak a Samsung/LG jött be, másnak ez, annak az.
-nem kell digitális kijelző, meg egyéb parasztvakítás (jégadagoló meg társai), jó a hagyományos, mechanikus hőmérséklet szabályozó

Hirtelen ennyi jutott eszembe. :D

Előre is köszönöm a segítséget!

(#31538) ribarszki válasza sinick (#31535) üzenetére


ribarszki
őstag

Csak néhány kérdés, mikoriak az ismereteid a porzsákos porszívókról? Mi az a kizáró tényező ami miatt csak zsáknélküli jöhet szóba? Mennyire követted nyomon az eldobható, szintetikus porzsákok fejlődését?

Egyébként szerinted attól lesz tisztább a szőnyeg, hogy minél nagyobb a szívóerő? Egy sima vákumos fej a a negyedét sem távolítja el annak a koszmennyiségnek amit egy elektromos, mélytisztító kefefej kiszed a szőnyegből! Pláne ha sűrűszövésű!

[ Szerkesztve ]

(#31539) Handball94


Handball94
aktív tag

Én is ezzel a Electrolux ESP7GREEN SilentPerformer porzsákos porszívóvla szemezek 35 ezerért. Milyen porzsák kell ebbe, mekkora költség?
Ár/értékben a legjobb most, ugye?

(#31540) Willhunting válasza BB9000 (#31532) üzenetére


Willhunting
aktív tag

Valaki leírná hogy ez miért ilyen ajánlott típus? Nem sok leírást találtam róla, még a szívóteljesítményét sem tüntetik fel sehol sem :S

(#31541) xXxian válasza idegen lény (#31513) üzenetére


xXxian
senior tag

Azért nézd meg a hírek forrását.

Pl. kreacica.blogspot.com

vagy http://curezone.com/foods/microwave_oven_risk.asp

Meg hogy ők milyen, független egészségügi szervezetek reprezentatív kutatásaira alapoznak. ;)

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#31542) mexel


mexel
veterán

A Bosch BGL2UA220 porszívó megérheti BlackFriday-osan Emagtól 19000-ért? Ez mennyire jó? Az a 600W érdekes azért.

(#31543) mexel


mexel
veterán

Vajon az 5 év gari így is él a bosch-tól ha az emagtól veszem? Azt írják 2+3 év gyári gari.

(#31544) BB9000 válasza mate543 (#31537) üzenetére


BB9000
senior tag

Ajánlott hűtő az általad leírt feltételek szerint: Bosch KGV36VL32S csak ma 130K a MM-ban. 5 év garancia !

[ Szerkesztve ]

(#31545) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok!

Bosch gépekre van még az az akció, hogy beregisztrálás után 5 év garit adnak rá? Villanysütővel szemezek ~65k környékén.

Mosógépből végül tegnap az általatok ajánlott LG-t vettem, amikor itt linkeltétek még 95 volt, tegnap 80-ért sikerült lecsapni rá :C

[ Szerkesztve ]

(#31546) mexel válasza mexel (#31542) üzenetére


mexel
veterán

Mindegy, rendeltem egyet. Talán jobb mint a BGL2UB110, bár nem tudom mi lehet a különbség a kettő között. A bosch oldalán összehasonlítva talán a szűrőben van különbség.

[ Szerkesztve ]

(#31547) BB9000 válasza tboy93 (#31545) üzenetére


BB9000
senior tag

A Bosch 5 év gari promóció év végéig tart, de csak mosógép, szárítógép és hűtőgép van benne. A sütőkre egy másik promóció él: Robotgépet adnak Serie8 sütők mellé ajándékba. Az év végéig tart ez is.

(#31548) tboy93 válasza BB9000 (#31547) üzenetére


tboy93
nagyúr

Köszi, de ahogy nézem a legolcsóbb serie8 sütő cirka 3x annyiba kerül mint amit én néztem ki :DDD

(#31549) BB9000 válasza Willhunting (#31540) üzenetére


BB9000
senior tag

Azért ajánlottam, mert jó minőségű gép és ma igazán kedvező áron lehet megvenni.

@Handball94: S-bag típusú porzsák megy bele. Több helyen lehet kapni. Pl. itt. Költség: éves szinten 2000 Ft körül. A porszívó ajánlott vétel, mert mai ár/érték arányban kiemelkedően jó.

S-bag porzsák: "Eredeti prémium porzsák, amely minden forgalomban lévő Electrolux porszívóban használható"

[ Szerkesztve ]

(#31550) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

mosógépből van valami bestbuy+ajánlott a mai BF-ben?

emagról be van rendelve egy Whirlpool FSCR 80411 2+2 év garival 84-ért, vagy ha visszamondom, opció lehetne az euronics-es LG F2J5WN4W 110-ért 5 év garival.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.