Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31951) tboy93 válasza Wolfskin (#31949) üzenetére


tboy93
nagyúr

Asszem muter azzal szokta, már elég régóta. Bár ez egy egyszerűbb Szarvasi masina, semmi extra.

[ Szerkesztve ]

(#31952) pjen válasza Wolfskin (#31949) üzenetére


pjen
félisten

Én legalább havonta egyszer lefőzök egy adag ecetet 20% ,és semmi baja.

(#31953) Dluinet válasza Wolfskin (#31949) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ha 100%-ra akarsz menni akkor Scanpart, ez tartalmaz inhibitor-t, ami megakadályozza a fém "sav erózióját", vagyis a fémet nem fogja bántani a vízkőtelenítő.
Vagy bármilyen másik márkát, ami inhibitor-t tartalmaz.
Ha nincs ilyen, akkor azok is csak annyira képesek, mint az ecet.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#31954) Wolfskin válasza Dluinet (#31953) üzenetére


Wolfskin
őstag

akkor tönkre azért nem teszi ez a nép gyógymód, igaz? mint ahogy itt írják. valószínűleg csak marketing szöveg... mint a 30 ezres olajcsere periódus :DDD

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#31955) Dluinet válasza Wolfskin (#31954) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ecet mehet bele

az inhibitoros cuccal a átfolyós vízmelegítő réz hőcserélőjét tisztítom, mert az lehelet vékony lemezből van, amit a savak hamar megesznek. Az új hőcserélő meg 40000Ft

olajat városban használva 5000km után cserélünk
városon kívül 10000km
vegyes használatban 6-7000km

30000km után is lehet olajcsere, csak 150000km-nél már gatya a motor

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#31956) #40553216 válasza veze (#31936) üzenetére


#40553216
törölt tag

„felesleges százezreket kiadni”
Megbízhatóság szempontjából nem felesleges. Mert 300e-ért már kapsz olyat, aminél elég nagy a valószínűsége az „úgysem romlik el” változatnak.

(#31947) xXxian
10 évvel ezelőtt vettem a mosógépem, a 60 °C-os pamut mosás akkor 45 l vizet használt, egy tök átlagos érték volt. A linkelt cikket is már az ilyen arányokra írták. Azóta a víz csak kevesebb lett. Az LHC ezen nem segít, sem a VR. Bár utóbbi talán mégis, de ez már meg lett fogalmazva magyarul: parasztvakítás.

[ Szerkesztve ]

(#31957) #94529552 válasza Ga3rieL (#31948) üzenetére


#94529552
törölt tag

Azt írja róla a gyártó, hogy az MS23F egyfunkciós mikrohullámú sütő. Kiolvasztást az árukeresőn nézhetsz, de a többi hasonló kinézetű 2 gombos vezérlésű Samsung itt is el van írva[link]. Talán csak a szenzoros/érintősek tudnak kiolvasztást, és esetleg még grill funkciót is.
(B)xXxian(/B) El se érdemes olvasni, ami a 10 évvel ezelőtti dolgokról ír. Legközelebb talán már a 20 éves cikk lesz az etalon? :O

[ Szerkesztve ]

(#31958) BigBear válasza Dluinet (#31953) üzenetére


BigBear
senior tag

Ugye tudod, hogy az inhibitor mit jelent?
Nem egy bizonyos anyag vagy összetevő. Ez esetben 99%, hogy reklámfogás, ami egyszerűen csak tök jól hangzik, ezért az ember azt hiszi, hogy valami csodaszer.
Amúgy ecet rendben van. Bár amikor olyan vízköves a cucc, hogy már nem megy át a víz, akkor az se segít.

[ Szerkesztve ]

(#31959) Ga3rieL válasza #94529552 (#31957) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

akkor nembaj. És panaszai kinek vannak,pl. világításával, hanggal annak a jelzésével lejártakor, akkor leválló festékről, csúszkálásról. vagy csak egyeseknek van vele gondja a többinek nincs,az hogy lehet?

[ Szerkesztve ]

(#31961) peppe79 válasza xXxian (#31947) üzenetére


peppe79
senior tag

Hogy jönnek ide a drónok, meg az önvezető autók? :F Mosógépekről beszélünk. Szerinted maga a mosás folyamata miben változott az utóbbi 10 évben?
Megváltoztatja a mosógép a vízmolekulákat, vagy az utolsó centrifugálást követően nanotechnológiával semlegesíti a visszamaradt mosószer maradványokat? Mire gondolsz, amikor más technológiákat említesz?

Lezajlott egy teszt, ami alapján született egy objektív értékelés. Azt addig értem, hogy ezt te nem fogadod el; azt viszont nem, hogy milyen bizonyítékot szeretnél még. Ha érdekel a dolog, egy PH tesztcsíkkal, és egy alacsony vízfogyasztású mosógéppel te is meggyőződhetsz róla, hogy kamu-e.
Korábban feltettem a mosópor allergia kérdését. Erről mi a véleményed?

(#31962) peppe79 válasza Wolfskin (#31949) üzenetére


peppe79
senior tag

Citromsavval vagy borkősavval érdemes.

(#31963) #94529552 válasza Ga3rieL (#31959) üzenetére


#94529552
törölt tag

Azt nem tudom, de olvasd ezeket a véleményeket is a többi hasonló kivitelről.

[ Szerkesztve ]

(#31964) Ga3rieL válasza #94529552 (#31963) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Hát, nemazér,de elég lehangoló pár vélemény. pl. nyikorog az ajtaja. másnál is? és két kézzel kell kinyitni,mert annyira csúszkál, mert ha nem fogja meg akkor magára rántsa az ember az egész mikrót, akkor gyengén világít,oké,ezt még lenyelem. de legalább világít akkor is mikor kinyitom ami + pont. továbbá állítólag lassan melegít, de hogy értve? pl. 2 perc alatt nem melegszik meg semmi?jah, és egyenletesen, vagy nem egyenletesen melegít, azt miből szűrik le? Vagy csak direkt irják,hogy katasztrófálisan nehéz legyen mindig bármilyen készüléket is venni,vagy mér van ez?

(#31965) Met


Met
nagyúr

markabolt.hu-val van valakinek tapasztalata személyes vásárlással?
Tegnap este írtam nekik hogy ha holnap bemegyek és veszek egy szárítógépet akkor azt szombaton ki tudják e hozni és hogy a személyes vásárlásnál hogy alakulnak az árak (mert a webshopban az van írva hogy a szállítás árak csak netes megrendelésre vonatkoznak).
Ezidáig nem sikerült nekik válaszolni. :((

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#31966) Csabroncka válasza BigBear (#31958) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Nem tisztem senkit kritizálni, de tévedsz és teljesen jól használja!

A korróziós inhibitoroknak 3 csoportját különböztetik, meg és a már említett vízkőoldókban a tejsav, vagy citromsav (mint fő összetevő) mellet szerves inhibitorokat alkalmaznak a korrózió (sav erózió) megfékezésére!

Részletes iránymutatásként és forrásként ezt ajánlom>>

(#31955) Dluinet: teljesen jól csinálod! én a 200 ezres kávégépembe nem ecetet rakok, igaz egy kihigított oldattal megvan a kávégép a vízforraló és zuhanyrózsa is

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#31967) Zeki válasza Met (#31965) üzenetére


Zeki
nagyúr

??
Bemész, kinézed, ott helyben megveszed a neten a telefonodról. :)
Akkor legalább kapsz 14 napos elállási jogot is.

(#31968) Csabroncka válasza xXxian (#31947) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Van rá módszer ezt kimutatni, de nem otthoni körülmények között!

Alap tétel, hogy a jó és hatékony mosáshoz sok víz és megfelelő mennyiségű detergens kell - enélkül nem megy.

A vízmegtakarító programok egészen addig tökéletesek amíg a kevésbé szennyezett csak "löttyintésre" elég ruhákat mossuk velük (és erre is valók valójában).

Azért egy komolyabb zsíros, olajos..stb egyéb folt még a mai technológiával is sokszor 60+ fokot és előáztatást kíván!

"in medias res"

(#31969) lufi7 válasza Wolfskin (#31949) üzenetére


lufi7
aktív tag

Évek óta citromsavval tisztítjuk.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#31970) Met válasza Zeki (#31967) üzenetére


Met
nagyúr

Igazából ezt nem értem.
A megrendeléskor a vevő az alábbi fizetési módok közül választhat:

A kiszállítást megelőzően, banki átutalással a 10918001-00000413-32980000 bankszámlára, számla illetve pro-forma számla alapján. Az átutalás határideje a számla kiállításától számított 5 nap.
Kiszállításkor, az áru átvételekor, készpénzben a szállítónál

A kiszállítást megelőzően, személyesen, készpénzben vagy bankkártyával (kivéve az American Express kártyát) az általa a megrendelés során választott üzletben

Megrendelem neten, bemegyek a boltba kifizetem és kihozzák? Egyszerűbb lenne nekem kártyával fizetni...

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#31971) Zeki válasza Met (#31970) üzenetére


Zeki
nagyúr

Akkor ja. Ezeknél még mindig nem lehet online fizetni. Máshol már megy a paypal is. :(

(#31972) peppe79 válasza Met (#31970) üzenetére


peppe79
senior tag

A Márkabolt nem futárcéggel szerződött le, hanem saját fuvarosuk van. Képzeld el, mi van akkor, ha mondjuk Szegedre kell egy nyugdíjasnak leszállítani egy 100 ezer forintot meghaladó háztartási nagygépet, a bankkártyán viszont 100 ezer forintra van beállítva a napi limit. Ha nincs az illetőnek netbankja, vagy csak egyszerűen nem tudja, hogy hol kell beállítani a napi limitet, akkor az szivattyú. Gondolom, ezért nincs, és nem is akar az üzlet mobil POS terminálba fektetni.

(#31973) #94529552 válasza Csabroncka (#31968) üzenetére


#94529552
törölt tag

Van rá módszer, csak eredmények nincsenek.
Inkább úgy mondhatnánk, hogy elegendő mennyiségű víz kell a mosáshoz, nem pedig sok.

(#31974) peppe79 válasza Zeki (#31971) üzenetére


peppe79
senior tag

Lehet náluk is.

(#31975) Csabroncka válasza #94529552 (#31973) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Van rá módszer, csak eredmények nincsenek. ?

Anionos, Kationos és Nemionos detergenst nagyon régóta vizsgálnak (akár a mi laborunkban is) akadálya nincs!

"in medias res"

(#31976) #94529552 válasza Csabroncka (#31975) üzenetére


#94529552
törölt tag

Vannak eredmények a mostani gépekről? Link?
Vízmennyiségről volt szó, nem detergensről. ?

(#31977) peppe79 válasza #94529552 (#31976) üzenetére


peppe79
senior tag

A mai napig elvégzik ezt a tesztet (is). Lásd:

https://www.which.co.uk/reviews/washing-machines/article/how-we-test-washing-machines

De konkrét márkákról, típusról csak úgy találsz infót, ha előfizető vagy, esetleg 1 GBP-ért kipróbálod.

(#31978) peppe79 válasza #94529552 (#31976) üzenetére


peppe79
senior tag

Egy régi mintapéldányt azért itt meg tudsz nézni:

https://www.which.co.uk/documents/pdf/p36-39_washing20machines-254029.pdf

Az öt csillag adja az adott tesztben a legjobb eredményt. Egyébként speciel ebben a 2011-es tesztben az LG gépek egész jól teljesítettek, sőt, az összesített pontszámok alapján az egyik tesztgyőztes is lett.
Viszont érdemes megnézni a ruhaöblítés és a vízfelhasználás közti párhuzamot: egyetlen egy mosógép sincsen, amelyik mindkét tesztben kiváló eredményt ért volna el.

(#31979) #94529552 válasza peppe79 (#31978) üzenetére


#94529552
törölt tag

A most kapható gépek vízfelhasználása lenne a lényeg, amiről xXxian-t próbáltátok meggyőzni? A fizetős tesztoldalt én hanyagolnám.

(#31980) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Melegszendvics sütőt tudnátok ajánlani? Használ még valaki ilyet?
Köszi.

.

(#31981) BigBear válasza Csabroncka (#31966) üzenetére


BigBear
senior tag

????????
Miben tévedek?
Mielőtt a torkomnak ugrasz: azért írtam amit, mert ahogy írta, kiemelte az inhibitort, nekem úgy jött le, mint a reklámokból a "bifidus" vagy egyéb jól hangzó hatóanyag. De aztán válaszolt, helyesen. Erre jössz te, hogy tévedek.
Amúgy az adott szerre: talán bevizsgáltad, hogy van benne a folyamatot, ez esetben a korróziót lassító egyéb anyag (inhibitor) is, vagy csak eladnak valami sima citromsav vagy ecettartalmú löttyöt drágán, sokszoros áron? Persze ettől még tévedhetek.

(#31982) blattida válasza #94529552 (#31973) üzenetére


blattida
nagyúr

Szavakon lovagolsz.
A mostani gépek alapból kevesebb vizet használnak, például eu-s direktívák miatt, de nem minden programon használnak ennyire keveset. Ezt abból is lehet tudni, hogy az embernek általában több mosógépe is volt már, van összehasonlítási alapja, vízórája, órája, látja, hogy sokkal hosszabbak a mai mosóprogramok és több a mosószer- vagy öblítőmaradvány. Nem véletlen, hogy a folyékony mosószereket ajánlják a gyártók.
Nincs semmilyen új technológia a mosásban, víz meg mosószer kell hozzá, meg a ruhák mozgatása. A mostani sok új fícsör csak a kényelmet szolgálja, illetve valamennyire kompenzálja az alacsonyabb vízfogyasztást és az abból fakadó alacsonyabb tisztítási hatékonyságot.
Ehhez és ennek belátásához nincs szükség laborokra, csak józan észre.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#31983) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!
Páratartalom mérőt tudtok ajánlani? Jó lenne, ha mérne hőmérsékletet is, bár ezt a legtöbb tudja. Ez: [link] vajon a dizájnról szól vagy svájci módon pontos is?

(#31984) BB9000 válasza albiosz (#31983) üzenetére


BB9000
senior tag

Ha pontos érték kell, akkor ezt vedd: Műszer: Uni - T UT333
Még ennek is csak 5% a pontossága. Az a szobai, amit linkeltél, az még ennyire se pontos. Csak tájékoztatásra való.

[ Szerkesztve ]

(#31985) Met válasza peppe79 (#31972) üzenetére


Met
nagyúr

Nem a futárnak akartam kártyával fizetni, a webshopban megrendeléskor :)
De ma voltam bent, ugyan azok az árak mint a webshopban, megvettem, szombaton hozzák.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#31986) #94529552 válasza blattida (#31982) üzenetére


#94529552
törölt tag

Te lovagolsz, nem én, mert józan ésszel nem kezdenél győzködni másokat bizonyítás nélkül, csak mert te úgy gondolod. :N Ez így nem nyerő, csak mellébeszélés.

[ Szerkesztve ]

(#31987) VIPowER válasza #94529552 (#31986) üzenetére


VIPowER
senior tag

Itt van az én gépem mennyit iszik, és mennyit zabál : [link]. Ti jöttök.

(#31988) Csabroncka válasza #94529552 (#31979) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Számomra mosásban a Miele az etalon, ott érdemben a vízfelhasználás nem csökkent mosásciklusonként 10 év távlatában (kg/ruhára vetítve)

"in medias res"

(#31989) VIPowER válasza Csabroncka (#31988) üzenetére


VIPowER
senior tag

Linkeld az adatlapot! Aminek kb annyira hiszek mint a politikusoknak. De hinni akarok. :D

(#31990) G@ß! válasza Csabroncka (#31868) üzenetére


G@ß!
őstag

Csak kíváncsiság miatt megnéztem egy átlagos LG (~60cm mély) mosógép adatait.
Típus: F2J5QN3W
Használati útmutató szerint:
Súlyozott éves vízfogyasztás (AWC) literben, 220 db normál 40 °C-os és 60 °C-os, teljes vagy részleges töltetű pamut mosási program alapján. A tényleges vízfogyasztás a készülék használatának módjától függ:
10700/9200liter/év.
Ebből (ha most csak a 40fokos mosást nézem):
10700liter/év / 220db (mosás) ~ 49liter/mosás
Azért ez nem mondható kevésnek, szerintem. :U

(#31991) skoos


skoos
őstag

Sziasztok,
Hanseatic mosó/szárítógépet készülök vásárolni. Használt, de fél év garit és szlát kapok hozzá. Tetszik, meg szimpatikus gép, de semmit nem tudok róla. Az eladót is ismerem, korábban vásároltam tőle és korrekt.
Látom hogy az otto/quelle saját márkája és német belpiacra készült, de ezentúl semmit. Van itthon szervíz, így nem félek első körben, de inkább BÁRKI tapasztalataira építenék a márkával kapcsolatban.

Ismerős ez a márka itt valakinek?

Üdv,

(#31992) peppe79 válasza blattida (#31982) üzenetére


peppe79
senior tag

Valóban, ennek megállapításához nincs szükség sem tesztlaborra, sem pedig 5 diplomára.

És egy elgondolkodtató kiegészítés:

Például az A+++ -70% energiaosztályú AEG L9FEC49S mosógép 60 °C-os pamut programja, normál üzemmódban:
1,65 kWh áram, 90 liter (!) víz, és 3,5 óra időtartam.

Eco módban:
0,32 kWh áram, 53 liter víz, 4,5 óra időtartam.

Persze, minden bizonnyal "ugyanazt" a mosási eredményt produkálja mindkét esetben... :)

(#31993) peppe79 válasza albiosz (#31983) üzenetére


peppe79
senior tag

Ahogy BB9000 is említette, ezeknek az olcsó kütyüknek a mérése valóban csak tájékoztató jellegű, pontos mérésre alkalmatlan. Bár otthoni célra szerintem tökéletesen megfelel.
Én annak idején 900 Ft/db áron vettem 6 db ilyen kütyüt a Tescoban, minden helyiségben van egy.
A hőmérséklet mérése elég pontatlan, a páratartalom mérésük pedig még egymáshoz képest is ±5,0% RH eltérést mutat.

Én meg egy relatív olcsó, VOC szenzort keresek, lehetőség szerint dataloggeres, USB változatot. Annak idején a VoltCraftnak (CO-20), Rehaunak, Veluxnak is volt ilyen kis kütyüje, de sajnos lecsúsztam róluk. Valaki esetleg tud ilyet, ami itthon is beszerezhető?

[ Szerkesztve ]

(#31994) Csabroncka válasza VIPowER (#31989) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Erre találod >>

Az ECO Information link alatt meg tudod nézni, hogy összehasonlításban ez a Miele classic mennyivel fogyaszt áramban és vízben kevesebbet az 5 - 10 - 15 éves hasonló paraméterekkel rendelkező modellnél.

Víz esetén 15 éves távlatban több mint ~2,5 liter/kg ruha, 10 éves távlatban ~1 liter / kg ruha 5 éves távlatban ~0,5 liter /kg ruha.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#31995) #94529552 válasza Csabroncka (#31988) üzenetére


#94529552
törölt tag

Elhiszem, de a márkahűségnek nincs értelme a mai világban. Azt mondják, a mostani Miele sem ugyanolyan már, mint a régiek.
peppe79: Most mit is bizonyítottál ezekkel az adatokkal? Mert ebből nem derül ki, hogy melyik mosógépnél mennyi a szükséges, és nem felesleges vízfelhasználása.

[ Szerkesztve ]

(#31996) peppe79 válasza #94529552 (#31995) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem bizonygattam semmit. Csak arra akartam rávilágítani, hogy normál programon milyen hitvány fogyasztási értéket produkál egy A+++ -70% energiaosztályú AEG mosógép.
Az oké, hogy eco módban valóban keveset fogyaszt, erről viszont már korábban leírtam a véleményem: kizárt dolog, hogy csak azért, mert 1 órával tovább dolgozik a mosógép, 37 literrel kevesebb vízzel is beéri, ugyanolyan hatékonyság mellett. Ilyen csak a mesékben van...bár ha azt vesszük, hogy sokan még mindig hisznek a mikulásban is...

[ Szerkesztve ]

(#31997) #94529552 válasza peppe79 (#31996) üzenetére


#94529552
törölt tag

Most is azt teszed, csak nem tudom mi célból. :N A gyártók saját maguk általi besorolását és méréseit többen se vélik itt hitelesnek korábbi írások alapján, de mindegy. Kizárt, vagy nem kizárt, ennyi vagy nem ennyi, kicsit vagy nagyon hatékony, hagyjuk a saját véleményeket, kár ezt tovább ragozni.

(#31998) peppe79 válasza #94529552 (#31997) üzenetére


peppe79
senior tag

Abban kivételesen egyetértünk, hogy semmi értelme ezt a vitát folytatni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#31999) blattida válasza #94529552 (#31986) üzenetére


blattida
nagyúr

Bizonyításnak ott vannak a tapasztalatok, mosógépek, vízóra, óra, a mosási eredmény megtekintése és viselése, amiket írtam is. Tudod, empirikus módszer. Persze, jogosan várhatsz teszteredményeket is, de azok nélkül is tudhatóak a tények, ehhez nem kell "papír" egy tesztlabortól, csak, ebben az esetben, mosógép használat és józan ész.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32000) #40553216 válasza G@ß! (#31990) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az nem, de ez?
LG F14WM12GT 12 kg-ra 11000, azaz mosásonként 50 liter víz. Ez már azért nem olyan sok, ugye?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.