Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30051) Dluinet válasza #40553216 (#30047) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ezt a halk programot nagyon gyakran használom
-este bepakolom a gépet
-beállítom a programot + halk
-kiírja mennyi idő
-hozzáadok annyi késeltetést, hogy reggel amikor felkelek pont készen legyen a gép
-reggel felkelek, és a gépre rányomom, hogy folytathatja centrizéssel a programot
-12-15perc centri
-kiteregetek, elmegyek dolgozni
-délután hazajövök, elpakolom a száraz ruhákat és a szárítót

senkit sem zavartam és nyugodtan mehet a 3 órás mosás is, úgyis alszom (alszik a család)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#30052) Dluinet válasza Laca19 (a) (#30049) üzenetére


Dluinet
nagyúr

minden gép szivattyúzik, csak lehet nem látványosan

képzeld azokat, akik beleöntik az ecetet a gépbe (tisztításhoz), és nem is sejtik, hogy 30mp később már nincs is
benne

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#30053) pjen válasza Dluinet (#30052) üzenetére


pjen
félisten

Ezt Te ki is próbáltad,vagy csak irod?Én szoktam önteni bele ecetet,ha ez így lenne,nem lenne borzalmas ecet szag mikor először engedi a vizet.

(#30054) Dluinet válasza pjen (#30053) üzenetére


Dluinet
nagyúr

már a régi (most már tizenéves lenne) whirlpool mosógép is szivattyúval kezdet

ezért elindítottam, vártam amíg a szivattyú leáll, megállítottam a gépet, és bele az ecet

próbáld ki
ha nincs leállítás, akkor várd meg amíg a szivattyú leáll, majd nyugodtan húzd ki a konnektorból, várd meg míg nyitható az ajtó, ecet bele, ajtó becsuk, konnektor bedug

soha nem volt ecet szagú, amikor az öblítő helyet ecetet használtam, akkor sem

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#30055) Teaway válasza Dluinet (#30054) üzenetére


Teaway
veterán

Nem elég régi az a Whirlpool :D
Az én 25 évesem nem szivattyúval kezd.

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#30056) canniball válasza Dluinet (#30052) üzenetére


canniball
nagyúr

A miénk sem szivattyúzással kezd (ahogy párszor már említettem itt), az első szivattyúzást csak az első mosás után ejti meg.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#30057) tecsu válasza idegen lény (#30046) üzenetére


tecsu
addikt

A (ruhákhoz használt) mosószerek lúgosak, az ecet pedig savas; vagyis ha keverjük, közömbösítik egymást.
Az ecet viszont (magában) öblítőszernek, vízkőoldónak és fertőtlenítőszernek kíváló.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#30058) blattida válasza Dluinet (#30052) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, befelé, kifelé viszont egy csomó nem.

tecsu
Ha a helyére, azaz a mosószer tartályban az öblítő rekeszbe kerül, akkor nem keverednek.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#30059) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Porszívóból pl. ez vagy ez?

(#30060) lufi7 válasza makoss (#30027) üzenetére


lufi7
aktív tag

Szigszalag? :DDD
Menjél be egy szerelvény boltba és mondd el, hogy mit akarsz.
Segíteni fognak és olcsóbb mint a barkácsok.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#30061) ribarszki válasza ANDROID??? (#30059) üzenetére


ribarszki
őstag

A porzsákosat. Ha rászánsz 40-et, akkor vehetnél már normálisabb Electroluxot is. Esetleg a MM áfafelezős akciójában Mielet is. Bár az húzósabb.

[ Szerkesztve ]

(#30062) ribarszki


ribarszki
őstag

Érdekelhet valakit egy hosszabb összefoglaló, tapasztalat egy olcsóbb Karcher száraz-nedves porszívóról ha megírom, vagy ne törjem vele magam?

[ Szerkesztve ]

(#30063) Dluinet válasza ribarszki (#30062) üzenetére


Dluinet
nagyúr

-hasonló van a munkahelyemen (régebbi modell)
-írd csak meg
-nálunk borzalmasan teljesít

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#30064) VIPowER válasza pjen (#30053) üzenetére


VIPowER
senior tag

Minden mosógép, minden indításkor teszttel kezd. Elindítja a szivattyút, pörget párat a dobon stb. Ha minden ok, indítja a programot.

(#30065) ANDROID??? válasza ribarszki (#30061) üzenetére


ANDROID???
addikt

egyik összehozható 27-ből, az olcsóbb 17-ből.
Miért jobb a porzsákos? :B
Electroliux mitől lenne jobb mint a Philips? :U
Miele tetszene leginkább legalább C3, de fene sem akar annyit költeni porszívóra, de még C1-re sem. :)

(#30066) pjen válasza VIPowER (#30064) üzenetére


pjen
félisten

Ezt nem vitatom,bár szerintem te sem láttál még MINDEN mosógépet.De,ha tesztel is akkor sem szivattyúz le egy liter ecetet.Max fordít rajta kettőt,hogy nincs e beszorulva.Látod látod,ezekszerint még Siemenst sem láttál.

[ Szerkesztve ]

(#30067) ribarszki válasza ANDROID??? (#30065) üzenetére


ribarszki
őstag

Írd be a keresőbe jobbra fent, hogy porzsákos és olvasd át az utolsó 2-3 oldalt. Illetve ebben a cikkben is olvasd át a porzsákos porszívó részt, hogy képbe kerülj.

(#30068) BB9360 válasza VIPowER (#30064) üzenetére


BB9360
aktív tag

Nem csak neked írom, más is írta, hogy minden mosógép szivattyúval (is) kezd. A mi Siemens-ük biztosan nem, de a pár hétig baráti látogatáson nálunk lévő Electrolux igen.

(#30069) Laca19 (a) válasza Dluinet (#30052) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

"minden gép szivattyúzik, csak lehet nem látványosan"

Az LG előtt lévő Whirlpool-om sem szivattyúzott mosás előtt, mint írtam az LG sem, a haverom LG-je sem csinálja, de akár a tesóm Samsungja sem...

Lehet hogy ez 1-2 márkánál teljesen normális jelenség, de akinek nem ilyen gépe volt, szerintem teljesen normális, hogy felvetődik a kérdés, hogy ezt miért csinálja...(hiba-e vagy normális működés)

http://www.diesel.com

(#30070) VIPowER válasza pjen (#30066) üzenetére


VIPowER
senior tag

Én azt írtam hogy teszttel, nem hogy percekig tesztel. A liter ecetedből lehet lehúz valamennyit, de az egészet biztosan nem.

(#30071) pjen válasza VIPowER (#30070) üzenetére


pjen
félisten

Én meg azt írtam,nem láttál minden mosó gépet.Ha vissza olvasol látod,hogy igazam van. :) á

(#30072) ANDROID??? válasza ribarszki (#30067) üzenetére


ANDROID???
addikt

Köszi! Jó az írás! ;)
Gyanítom, hogy jobb hogy nem szaladtam megvenni ezt 12k-ért.

Ez akkor 17,9k-ért teljesen jó választás? Esetleg jobb választás?

Azt már látom, hogy S-bag megy bele, és hogy mindegy hogy Electrolux vagy Philips gyártmányú S-bag, de azt nem találom, hogy milyen szűrőket kell benne cserélni és milyen időközönként.

Csempe, parketta, szőnyeg felületeken kb harmadolva, és minimum 70nm van porszívózva, természetesen a gyerekek segítenek a koszolásban morzsázásban.

(#30073) ribarszki válasza ANDROID??? (#30072) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem próbáltam ezeket a gépeket, nem tudom. Inkább azt mondanám, hogy amelyik szimpatikusabb azt vedd. A Philipshez könnyebben találsz porzsákot, mert S-Bag. (A kimeneti szűrőről a használatiban lesz bővebben) Ebben az ársávban nyilván minden gépben van kompromisszum, de együtt lehet velük élni. Ha 18k-ért meg tudod venni a Philipset, akkor annyiért bőven megéri.

(#30074) ANDROID??? válasza ribarszki (#30073) üzenetére


ANDROID???
addikt

Köszi. :)

(#30075) idegen lény válasza ANDROID??? (#30072) üzenetére


idegen lény
őstag

A Boschnak nagyon gyenge a tisztítási hatékonysága padlón és szőnyegen is. A Philips padlótisztítása és porvisszabocsátása is "A", ami tökéletes, szőnyegnél a "D" is már megfelelő. Szerintem nem is kérdéses a választás.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#30076) Gergőke88


Gergőke88
addikt

5-10e Ft-os parasitok érnek valamit?

(#30077) ribarszki válasza idegen lény (#30075) üzenetére


ribarszki
őstag

Nincs sok értelme ezekből az osztályzatokbol kiindulni. Mondhatni, utolsó szempont..

[ Szerkesztve ]

(#30078) idegen lény válasza ribarszki (#30077) üzenetére


idegen lény
őstag

Mi másból lehetne? Az energiabesorolásból végképp értelmetlen lenne, inkább azt nevezném utolsó szempontnak. Nyilván több tényező is befolyásolhatja a hatékonyságot, de egy "A" padlótisztításnál és "D" szőnyegtisztításnál gyengébb hatékonyságú porszívóból nem tudom, hogy milyen tényező hozhatna ki jobbat. Pláne egy gyerekes családnál.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#30079) blattida válasza VIPowER (#30064) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez, így, ebben a formában, nem igaz.
A közeli környezetemben lévő mosógépek között (6 db, 4 márka) van mindössze egy olyan, amelyik szivattyúzással kezd, a többiek beengedik a víz egy részét a mosószertartályba, utána az üstbe és előbb vagy később elkezdik forgatni a dobot.
Nincs ilyen kőbe vésett szabály vagy működés, nem is nagyon lenne értelme a mosás előtti öntesztnek, főleg, ebben a formában, mivel a mosógépes problémák a legtöbb esetben nem előjel nélkül jelentkeznek és általában terhelés alatt találkozni velük, azaz megpakolva, tele vízzel és nagyobb dob fordulatszám mellett.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#30080) #94529552 válasza idegen lény (#30075) üzenetére


#94529552
törölt tag

Melyiket próbáltad ezekből tartósan? Tényleg ne a besorolásokból indulj, ki. A tapasztalatok többet érnek ezeknél. Az egyes A és D közötti különbségeket ismered?

(#30081) idegen lény válasza #94529552 (#30080) üzenetére


idegen lény
őstag

Persze, hogy többet érnek a tapasztalatok, ha vannak. De úgy látom, hogy jelen esetben ezekről a típusokról legfeljebb a neten megtalálható tapasztalatokra tudnánk hagyatkozni, azokat meg a kérdező is el tudja olvasni, például az amazonon szoktak lenni dögivel, ha az adott típus népszerű. A tapasztalatok szerint "A" osztályú padló és minimum "D" osztályú szőnyegtisztítási minősítés esetén hatékony a takarítás. Nekem egyébként Bosch SPHERA 25 1500W van, és elégedett vagyok vele hosszú évek óta. Ebben az esetben akkora a különbség szívóerőben a Philips javára a két porszívó között, ami szerintem egyértelművé teszi, hogy melyik a jobb választás, főleg gyerekek mellett, már csak az "A" porvisszabocsátás miatt is.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#30082) ANDROID??? válasza idegen lény (#30081) üzenetére


ANDROID???
addikt

A korábban szóbakerült bosch kiesett a lehetségesek közül, marad a philips, hacsak be nem esik egy kihagyhatatlan miele ajánlat, de szerintem nem fog. :)

(#30083) zoltan6 válasza ANDROID??? (#30082) üzenetére


zoltan6
őstag

mediamarktban a miele c2 parquet áfafelezős akcióban 53000ft,[link],meg jővőhéten glaomour napok,ott is szoktak lenni elég jó akciók.

(#30084) ANDROID??? válasza zoltan6 (#30083) üzenetére


ANDROID???
addikt

Köszi, de a nagy probléma az a Miele-vel, hogy ez még mindig nem kihagyhatatlan ajánlat, mert mint írtam 35 a rászánt keret, A két Philips beszerezhető 30 alatt ;)

[ Szerkesztve ]

(#30085) gF


gF
senior tag

A Glamour-napokon a Miele-re eddig nem volt kedvezmény.

(#30086) #94529552 válasza idegen lény (#30081) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ribarszkival értek egyet: Nincs sok értelme ezekből az osztályzatokbol kiindulni. Mondhatni, utolsó szempont..
Amíg nincs konkrét tapasztalatod 2 modellről, addig ne foglalkozz a besorolással. Két osztály közötti eltérésre tudsz mondani értékeket, és melyik gyártó hogy alkalmazza? Nem garantálható, hogy az önkéntes besorolás egyforma szintű. Hiába emlegeted a gyerekeket, az itt nem segít, vagy szerinted a felnőttnek mindegy a por beszívás?

[ Szerkesztve ]

(#30087) cleric válasza gF (#30085) üzenetére


cleric
tag

MM-ban van kisgép / nagygép kupon, az nem mindenre érvényes a kategóriákon belül?

https://lightyear.com/go/adam149

(#30088) idegen lény válasza #94529552 (#30086) üzenetére


idegen lény
őstag

"A porszívó választásának megkönnyítésére - a mosógépek, hűtők mintájára itt is bevezetésre került - használt eszköz a már jól ismert energiacímke. Ezen az adatlapon 6 fontos értéket találunk.
Az energiahatékonysági osztályt, valamint ehhez kapcsolódóan az éves energiafelhasználást. A kifújt levegő tisztaságát, a szőnyegen és kemény padlón történő tisztítás eredményét, valamint a zajszintet.
Fontos megjegyezni, hogy a teszteket, vizsgálatokat egy meghatározott protokoll szerint a gyártók maguk végzik el, így ők állapítják meg az általuk forgalomba hozott porszívók értékeit, de fogyasztóvédelmi testületek bekérhetik ellenőrzésre az egyes típusokat, hogy az ott feltüntetett értékek megfelelnek-e a valóságnak. Ezek az adatlapok már egy jó kiindulási alapot adnak a porszívóvásárláshoz.
"
Írta: [ribarszki] [link]

A por a talaj/padló közelében koncentrálódik, ezért a gyerekek és a háziállatok szívják a legszennyezettebb levegőt az utcán is és a lakásban is. Ha jól tudom, a porallergia és az asztma is gyermekkorban alakul ki.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#30089) ANDROID??? válasza ANDROID??? (#30072) üzenetére


ANDROID???
addikt

Egy pillanatra ezen akadt meg még a szemem, most épp 22 euronicsnél, "glamúr" lehet lesz 18 körül, gondolom ettől azért a piros még jobb választás?

(#30090) ribarszki válasza idegen lény (#30088) üzenetére


ribarszki
őstag

Sajnos ezeknek a méréseknek a hitelességét senki nem vizsgálja. Ne az dontoson, hogy B,C vagy D a besorolás. Pláne ne kemény felületen, ahol még a 10ezres tartályos Ariete is mindent felszed. Gondold el, nem a kemény felület a kihívás, hanem a szőnyeg. (Bár ha nagyon gagyi a fej, akkor a kemény felület is.. de ez nagyon ritka..)

(#30091) #94529552 válasza idegen lény (#30088) üzenetére


#94529552
törölt tag

A porszívó hátra, de felülre is nyomhatja a levegőt, de ha nem akarod érteni, amit mondunk a besorolásról, akkor nincs miről tovább beszélni. Higgy a betűknek felőlem.

(#30092) idegen lény válasza ribarszki (#30090) üzenetére


idegen lény
őstag

"Porszívó tesztünk mindig megerősítette a gyártó által közölt padló/szőnyeg tisztítási osztályzatot, tehát javasolt eszerint döntenünk." [link]

Pumma Bárhová is fújja, végül lesüllyed padlószintre.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#30093) Varoz


Varoz
őstag

Szerintem ez meddő vita és elbeszéltek egymás mellett! Érti mindenki, hogy a besorolás önkéntes alapú és simán lehet full kamu. Viszont átlag Jóska mi alapján vegyen porszívót, ha nem ez alapján?
Inkább ezt a besorolást kéne komolyan vetetni velük, hogy pl. büntit kaphassanak, mint mondjuk a VW, ha kamuznak.
Egy tudatos vásárló meg úgy is a netet fogja bújni és nem egy címke alapján ítél. :)

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#30094) #94529552 válasza Varoz (#30093) üzenetére


#94529552
törölt tag

Érti mindenki, hogy a besorolás önkéntes alapú és simán lehet full kamu.
Nem úgy néz ki hogy mindenki érti.

(#30095) pjen válasza Varoz (#30093) üzenetére


pjen
félisten

Sokszor a netet is hiába bújja.Az átlag embernek egy porszívója van,nincs mivel össze hasonlítani.Csak példa képpen veszek egy X gépet,lehet az összes Y jobb nála,de én nem tudom mert nem próbáltam.

(#30096) Varoz válasza pjen (#30095) üzenetére


Varoz
őstag

Pont ezért kell a netet bújni! Mai világban tök felesleges mindenkinek végig tesztelni mindent, csak olvasni kell bőszen! :K

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#30097) Dluinet válasza idegen lény (#30092) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ez a cikk, minden volt, csak teszt nem (ez egy sima reklám volt egy cégnek)

ha típusonként 5-5 db porszívót hasonlítanak össze, legalább egy árkategóriában, akkor talán oké

de egy porszívó után következtetéseket levonni, és címnek beírni, hogy Nagy porszívó teszt
pofátlanság

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#30098) pjen válasza Varoz (#30096) üzenetére


pjen
félisten

Igen.Nekem van egy X porszivom,amit szeretek,és jókat írok róla,neked egy Y és a harmadiknak egy Z.És mind szeretjük valamiért a miénket.Az,hogy melyikről irnak a legtöbben inkább ár függő.

Dluinet.Pedig sokan sokáig úgy hivatkoztak rá mint a szent írásra,olvass csak vissza.

[ Szerkesztve ]

(#30099) idegen lény válasza Dluinet (#30097) üzenetére


idegen lény
őstag

A MarketWorld biztosította a gépeket, ja, ez reklám nekik, de honnan szedtek volna öt új gépet? Tudsz mutatni olyan tesztet, ahol több gépnél vizsgálták az osztályzatok megfelelőségét? Ezt a keveset legalább objektív mérésekkel tesztelték, amiknek jobban hiszek, mint szubjektív véleményeknek, mert ahogy azt előttem írták, a legtöbben csak a saját gépeiket ismerik. Ráadásul sokszor előfordul, hogy ugyanazt a terméket egyesek istenítik, mások szerint viszont pénzkidobás. Sokszor elég nehéz személyes vélemények alapján dönteni.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#30100) Dluinet válasza pjen (#30098) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ne röhögtessenek
ennyi porszívóm nekem is van, mint a tesztben

- Egy műhelyben vizes, porzsák nélküli
- egy porzsákos vezetékes
- egy vezeték és porzsák nélküli, kefefejes morzsporszívó

írjak róla tesztet?

ja van még egy régi porzsákos is a műhelyben, amit nem használok

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.