Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31901) lufi7 válasza Wolfskin (#31900) üzenetére


lufi7
aktív tag

Nyugodtan megveheted. Ennek a márkának a gépei elég toleránsak a különböző darált kávékkal. Egy hasonló gépünk van nekünk is. Az elődje 7 évig tette a dolgát, ill. tenné most is de hol működik, hol nem. (Nagy baja nem lehet, de már nem foglalkozom vele.)

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#31902) peppe79 válasza Wolfskin (#31900) üzenetére


peppe79
senior tag

Delonghiból még a régebbi BAR14 volt relatív elfogadható minőségű, nyomifoki nélküli karral.
Persze kérdés, hogy milyen kávéval használnád? Sima bolti tégla?

(#31903) #40553216 válasza Zeki (#31858) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ott tévedsz, hogy a takarékos program az csak egy a sok közül a standard összemérhetőség miatt, de 60 °C-os pamutmosás általában van nem ECO is, a többi programban meg általában nem takarékoskodnak a vízzel sem. Ahogy a mosogatógépeknél is csak a standard program a takarékos, a többi olyan, mint 30-40 éve is volt.

(#31904) #40553216 válasza veze (#31874) üzenetére


#40553216
törölt tag

Amennyiben ez a három szempont a fő, akkor jól döntöttél.

(#31875) peppe79
Az a pótvíz öblítéshez is csak a legegyszerűbb, egygombos megoldás, mert ezen kívül még programozhatók is magasabb vízszintre, de ha túl sok a maradék mosószer, akkor automatikusan is hozzáad még egy öblítést.

(#31905) G-Bali válasza G-Bali (#31884) üzenetére


G-Bali
senior tag

(Easy home Aldi)
Beállítottam 50%ra a páramentesítő (elvileg 60%volt a szobába) lement 47 re de nem kapcsolt ki(azt hittem eléri a 50%-ot és csak akkor kapcsol be mikor feljebb megy),most felment 52%-re de még mindig megy a venti.Ez kb negyed órába

Soha nem volt ilyen gépem ,mi a normális működési folyamat...? :F

(Elolvastam a használati útmutatót)

[ Szerkesztve ]

(#31906) canniball válasza G-Bali (#31905) üzenetére


canniball
nagyúr

Pedig írja a mánüel, hogy miután elérte a beállított páratartalmat még megy pár percig csak venti üzemmódban (hogy "kiszellőztesse" magát vagy ilyesmi). Ha eközben feljebb megy a páratartalom akkor pedig nyilván visszavált páramentesítő üzemmódba.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#31907) rellif válasza G-Bali (#31905) üzenetére


rellif
senior tag

Páramentesítő üzemben van?

(#31908) G-Bali válasza rellif (#31907) üzenetére


G-Bali
senior tag


Zöldre vált ha 50-70%kozott van
:F

Most 60%-ra raktam és hallottam hogy kapcsolt volna de a venti még megy , várok.....

[ Szerkesztve ]

(#31909) G-Bali válasza G-Bali (#31908) üzenetére


G-Bali
senior tag

Most kapcsolt ki de 56%on van ......
Hát ezt még ki kell tapasztalni,mert nekem ujj minden de ha valaki már átélte ennek a típusnak az élményeit akkor érdekelne.....

(#31910) rellif válasza G-Bali (#31908) üzenetére


rellif
senior tag

Már nekem nincs meg a páramentesítő, de pirosan csak 70%fölött világított. Ilyen alacsony értéknél kék vagy zöld szín volt. Ez valami régebbi modell?

[ Szerkesztve ]

(#31911) G-Bali válasza rellif (#31910) üzenetére


G-Bali
senior tag


Easy Home luftentfeuchter 45991

(#31912) veze válasza Wolfskin (#31900) üzenetére


veze
őstag

ez biztos fémből van [link]
és kettőt vehetsz a másik árából, de nem szükséges betárazni belőle,mert egy ilyen pl a csaladban már kb 25 éve működik.. Alkatrész még mindig kapható hozzá ha kellene. Elég csak a 253 hozzászólás között olvasgatni ahol ilyeneket irnak 13-15 20 éve használjuk és még nem romlott el semmi benne.
.Mellesleg izletes finom kávét főz, van összehasonlítási alapom
Tudom, nem olyan divatos mint pl a DeLongi meg más divatos nevek, ha megkérdezik milyen kávéföződ van és azt mondod 14ezer forintos szarvasi, akkor könnyen megkaphatpod hogy te mekkora egy paraszt vagy hogy csak ilyen szarod van és ezzel beéred..pedig pont ez a minőség és tartosság, nem azok a gagyik
A kávéfőző azért van hogy jól működve engem kiszolgáljon jó sokáig, és nem azért hogy mások előtt villogjak vele mennyire szuprszépmenő csak épp félévig használható :D :D
Ár érték tartósság tekintetében kevés tudja felvenni vele a versenyt, és hat adagot képes lefözni ha épp annyi kell.
Ez egy, tapasztalat alapján alkotott magányvélemény, nem kötelező azonosulni vele...

[ Szerkesztve ]

(#31913) ANDROID??? válasza rellif (#31910) üzenetére


ANDROID???
addikt

Ez 16-os, vagy régebbi lehet csak.

(#31914) Tutivesztes


Tutivesztes
tag

Sziasztok!

Egy komplett konyhát, fürdőt szeretnék berendezni a közeljövőben, január, február környékén. Így a Bosch 5 éves gariját bukom, viszont amire igényünk lenne:
Hűtő, 70-75cm széles, no frost, 165-205 magas, szabadon álló. (szinte csak a Bosch kínál ilyet)
Sütő és főzőlap, elektromos, beépíthető, a sütő pirolitikus, a főzőlap indukciós vagy kerámialapos?
Mosogatógép...ötletem sincs.
Mosógép és szárító, tuti hogy nem egy készülékben, szárítóból hőszivattyúst, mosógépből elöltöltős, valami jót.
Mindegyikre érvényes vágyam a tartósság lenne (a 10 évnél már tapsolnék), az ár sem másodlagos, de hajlandó vagyok többet fizetni a minőségért. ( Nem Liebherr és Miele magasságokra gondolok)

Nem sok a konkrétum tudom, csak szeretnék végre elindulni valamilyen irányba...Samsung, LG mosógép és szárító, Bosch hűtő és mosogatógép, Teka vagy valamilyen sütő és főzőlap?

Köszönöm ha segítetek...

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#31915) Zeki válasza Tutivesztes (#31914) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ember nincs a Földön, aki megmondaná, hogy melyik gép hány évig bírja majd nálad, hiba nélkül.
Pláne hogy olyan minőség minden, hogy ugyanabból a raktárban előrébb álló lehet tovább bírja, mint a 2 nappal később készült mögötte lévő.
Olvasgass német visszajelzéseseket a testberichte.de és amazon.de oldalakon.

Én még mindig hiszek annak, aki sok-sok éve azt írta, amit az osztrákoknál vett műszaki cikkeket, tovább bírták, jobb minőségűek voltak. Az után, hogy a kajákkal szívatnak minket, pláne elhiszem.

(#31916) Morris válasza G-Bali (#31909) üzenetére


Morris
veterán

Jól működik az.
Ha elérte a kívánt értéket akkor még megy egy darabig. A kompresszor azonnal kikapcsol, de a venti még menni fog. Ez azért van, mert úgy működik mint a klíma. A hőcserélőt le kell szárítani, mert ha nem tenné, akkor párás marad és elkezd gombásodni. Ha megy a venti, könnyebben kiszárad.

(#31917) peppe79 válasza veze (#31912) üzenetére


peppe79
senior tag

Abban igazad van, hogy a klasszikus Szarvasi elnyűhetetlen, apáméknál is az szolgál már évtizedek óta, meg a munkahelyen is ilyet állították csatasorba. De azt tudni kell róla, hogy az a gép nem presszóképes, eleve olyan 2-3 bar nyomáson főzi le a kávét. Nekem meg az jött le elsőre, hogy Wolfskin espresso kávéfőzőt keres. Az olyan régebbi Delonghik, mint például a BAR14, pont azért voltak annyira kedveltek, mert presszóképes kávét lehetett velük készíteni, és relatív olcsóak voltak.

(#31918) Wolfskin válasza veze (#31912) üzenetére


Wolfskin
őstag

igen, jó a szarvasi, főleg a hajlítgatott lemezházas az igazi retro ( nem hiába szarvasi vas ipari szövetkezet volt), minden tsz irodán, tanáriban, tanszéken van még belőle.
hasonló kávéfőző van is itthon, valami moulinex, felforr a víz és a gőz kinyomja a búvárcsövön egyenes át a kávén. most újítottam fel, szétszedtem atomjaira, volt benne egy dugulás. amúgy mozgó alkatrész nincs is benne, amíg a fűtőszál bírja, örökös. egyébként pedig évek óta török kávét ittam, kávé, ráöntve a forró víz és a szűrővel lenyomva. vagy német filterest, amíg ott éltem megszerettem.
vagy padig aldis kapszulásat, bár abból 2-3 tesz ki egy adagot.
csak mostanában utána olvastam kicsit, és érdekelni kezdett ez a min. 15 baros, pumpás stb kávéfőzés, hát vettem egy elfogadható árút. a franc gondolta, hogy műanyagból készült kávéfőzőnek látszó tárggyal szúrják ki a szemem.
viszont az alatt a pár hét alatt amíg működött, valóban jó kávét főzött. egészen más, de tényleg. krémes, habos, espresso. pedig nem akartam már kávéval is foglalkozni, abból inkább csak koffein függő voltam, de komolyan mondom, megkedveltem a vele való bíbelődést. meg az újfajta kávé ízt, ami teljesen más világ.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#31919) Wolfskin válasza peppe79 (#31902) üzenetére


Wolfskin
őstag

szerintetek melyik a legjobb ezek közül?
Philips Saeco HD8423/19 Poemia - olyan 30-tól van boltban, de 20-ért van pár új/garanciális
Delonghi EC 156 B - olyan 25-től
Saeco Gran Crema SIN 010 - erről nem találtam semmi infót, régebbi modell (konkrétan egy 5 évest találtam 10 ezerért) de alapból szimpatikus. mivel régebbi, tehát nagyobb a valószínűsége, hogy kevésbé gagyi. meg van hozzá robbantott ábra, szervíz manual, és minden alkatrésze kapható. ebből gondolom, hogy nem az az eldobós fajta.
+1: Solac CE 4491 Squissita - ez meg egyenesen 18 bar nyomáson megy :Y

tipp?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#31920) #94529552 válasza estikornel (#31890) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem hívd fel a szervizt, és beszéld meg velük a problémát, én se hagynám, ha zörögne. Mert elvileg garanciális gépet nem bonthatunk meg.

(#31921) Wolfskin válasza Wolfskin (#31919) üzenetére


Wolfskin
őstag

pontosabban 19 bar

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#31922) Wolfskin válasza Wolfskin (#31921) üzenetére


Wolfskin
őstag

mármint a solac. csak lejárt az időkorlát

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#31923) BigBear válasza Wolfskin (#31919) üzenetére


BigBear
senior tag

Rendes darálós szemeskávés gépen nem gondolkodtál?
Tudom, sokaknak nem fekszik, de használtan is lehet venni. Mi egy Melitta Caffeo Solo gépet vettünk kb. egy éve. Ez abszolut minimál gép, de nagyon finom, erős, krémes kávét készít. Ez pl. 25 e volt átnézve, kitisztítva.

(#31924) xXxian válasza Tutivesztes (#31914) üzenetére


xXxian
senior tag

Szia,

Nekem korábban 2 (szándékosan nem írom, hogy sok, vagy hogy több) szerelő is a keleti márkákat ajánlotta, szerintük az európaiaknál nagyon látszik az, hogy annyira vannak megcsinálva, hogy valahogy kihúzzák addig, még él a garancia.

Ezen felbuzdulva mosógép tavasszal LG (elöltöltős) lett. Ugye ez alig több mint fél éves most, tartós használatról nem tudok beszámolni, de két dolog biztos. Az egyik az, hogy elképzelhetetlenül halkan dolgozik amiatt, hogy nincs benne szíjhajtás, a motor a tengely végén csücsül. Néha nyitott fürdőszoba ajtónál is hallgatózni kell, hogy megy-e, vagy kimosott. :) A másik dolog, hogy a motorra 10 év garanciát vállal a gyártó, ami talán akkor is meggyőző erejű, ha egy (bármilyen) gépben ez legritkábban meghibásodó alkatrész. Ez innentől már csak hit, de nem hiszem, hogy egy olyan alkatrész mellett, amire 10+ év hibamentes működést valószínűsítenek, a többi lányeges elem (csapágy, elektronika) silány lenne.

A hűtőnk pár hónapja szintén LG lett, nekünk a méret volt kritikus (6 fős család), s a fogyasztást is szerettem volna csökkenteni. Itt még kevésbé sem tudok tapasztalatokról beszámolni, viszon ez a modell INVERTER-es, ami jó dolog (nem állíndó teljesítménnyel megy a kompresszor, hanem épp amennyire szükséges), kíméli a technikát és a pénztárcádat is.

Ez természetesen csak VÉLEMÉNY, abból is egy, kezeld ennek megfelelő súllyal. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#31925) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Mosógépet és szárítógépet szeretnék venni. Ezekről mi a véleményetek?

Samsung WW70K44305W/LE

Samsung DV70M5020QW/LE

A mosógép otthon melege programmal menne. Vagy mit javasoltok? A mosógépre most 4 év garancia van. Még ma döntenem kéne.

Köszi!

Mod: meg ezeket lehet egymásra rakni?

[ Szerkesztve ]

(#31926) Zeki válasza xXxian (#31924) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hogy te mit hiszel, az egy dolog.
Nem véletlen, hogy csak a MOTORRA van sok év garancia. És nem csak az LG játszik ezzel.
Attól még a vezérlőpanel, csapágyazás, simmering, lengéscsillapítók simán megadhatják magukat, és ahogy olvastam a szerelőktől egy másik fórumban, meg is szokta magát adni. Minden mosógépnél.

Pl az én Whirlpoolom 20 év garival megy a motorra. A rajta lévő angol nyelvű matricán már Lifetime Warranty van.
Meg adtak 4 év teljeskörű garanciát. Kellett is, volt már vezérlőpanel csere, mosószerfióktartó csere, szivattyú csere.

A száz év garancia a motorra is csak parasztvakítás lenne, minden sokkal hamarabb és többször elromlana benne.

(#31927) johnny82 válasza johnny82 (#31925) üzenetére


johnny82
őstag

Még annyi ehhez, hogy nekem a mosógép kerülne 100K-ba (-45K állami támogatás), a szárítógép pedig 160K-ba, Auchan-ban venném, kedvezménnyel.

(#31928) Zeki válasza johnny82 (#31927) üzenetére


Zeki
nagyúr

Konkrétan szerelőket idézek:
azt vedd, amelyik neked szolgáltatásra, külsőre jobban bejön, és van hozzá hosszú garancia.
Az sem baj, ha valami extra Auchan biztosítást veszel hozzá +1 évet, hogy a max adható 5 év garancia legyen rajta. 5 év nyugalom, hogy ha el is romlik, neked nem kerül pénzedbe a javítás. Mert úgyis elromlik.

(#31929) johnny82 válasza Zeki (#31928) üzenetére


johnny82
őstag

Ok. Nekem ez a 2 gép külsőre nagyon bejön. Azt sajnálom, hogy a mosógépen nincs 30 perces program, de most promócióban mindkettőre 4 év garancia van regisztrációval.

(#31930) soultrapp


soultrapp
senior tag

Hello!

Szeretnék venni majd egy álló porszívót,morzsaporszîvóval.

Ezt néztem ki egyenlőre: eletcrolux

Erről vèlemèny valakinek esetleg??
Van esetleg ettől ajánlottabb??
Ehez elvileg most lehet mèg oral b fogkefèt is kapni. Van ilyen promó. :)
Így azért megèrheti...

(#31931) tboy93 válasza Zeki (#31928) üzenetére


tboy93
nagyúr

Zsír, most fél év alatt töltök fel egy üres lakást mindenféle gépészettel, remélem 2 év múlva minden egyszerre szarik be :DDD

(#31932) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Sziasztok!

100 ezer forint körüli (inkább alatti) kategóriában keresek szárítógépet.

Erről mi a véleményetek?

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#31933) Zeki válasza soultrapp (#31930) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ezek arra jók, hogy kemény padlón felszedjék a koszt.

tboy93

nem egyszerre szoktak meghalni. :)

lacibacsi

vegyél hozzá extra 3 év garanciát. Így 5 évig be vagy biztosítva.

[ Szerkesztve ]

(#31934) canniball válasza veze (#31889) üzenetére


canniball
nagyúr

Szoktak árulni valami drágább, ezért gondolom komolyabb típust is, lehet hogy azon van; majd legközelebb ha lesz megsasolom.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#31935) Wolfskin válasza BigBear (#31923) üzenetére


Wolfskin
őstag

Abból 6 hónap garanciásat 60 ezerért találtam, de 15-ért sem szeretnék olyat. nekem nem szimpatikus a megnyomom a gombot, történik valami és kiad egy kávét. meg szerintem nagyságrendekkel több a hibalehetőség egy olyan kávéfőzőben... de azért köszi :)

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#31936) veze válasza Zeki (#31928) üzenetére


veze
őstag

Na ezt már én is hallottam olvastam..hogy a mai mosogépekből a lehető leghosszabb garival a legolcsobbat kell megvenni, felesleges százerreket kiadni,
öt év kiterjesztett garival a legolcsobbat, mert ugyis elromlik,
Ha letelt a gari aztán még addig hajtani amig megint el nem romlik, utána kuka és másik újat venni ugyanilyen feltételekkel

[ Szerkesztve ]

(#31937) xXxian válasza peppe79 (#31879) üzenetére


xXxian
senior tag

Szia,

Be tudnád linkelni pontosan mit is állapítottak meg?

Köszi,
X

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#31938) peppe79 válasza Wolfskin (#31919) üzenetére


peppe79
senior tag

A Saeco régebben (80-as évek vége, 90-es évek eleje) gyártott rézkazános gépeket is, normál szűrőtartóval. A mostani (értsd: úgy 20 évig visszamenőleg) Saeco gépek többsége teljesen egykaptafára készül: kis Ulka pumpa, acél bojler, nyomifokis kar, OPV és háromutas szelep nélkül. A változás manapság annyi, hogy a gyártás átkerült Kínába, a korábbi vastagabb fém-, vagy műanyag gépház pedig még vékonyabb műanyag lett. Meg persze az alkatrészek is egy fokkal gyengécskébbek. Ami relatív normális Saeco volt (kinézetben, anyagfelhasználásban), az az Aroma, és a Via Venezia.
A HD8423/19 Poemia már Kínai gyártás. Nem azt mondom, hogy teljesen használhatatlan, de annyit nem ér, amennyibe kerül.
A Gran Crema szintén acélbojeres kávéfőző, nyomifokis karral. Amiben ez a készülék más, az a "gyorscsatlakozós" víztartály: egy alsó talpra kell rácsatlakoztatni.

Ja, majd elfelejtettem: felejtsd el a 15-17-18 bar nyomást, az csak egy mókusvakítás! :N Az egy dolog, hogy hány bar nyomásra képes a pumpa, de espresso esetében, ideális esetben 9 bar nyomásnak kell lennie a karban. Ez a gyakorlatban lehet esetleg 10-11 bar is, de semmiképp sem 15. Ezért nem értem azt, hogy miért emelik ki, hogy pl. 15 bar, semmi értelme az egésznek...

[ Szerkesztve ]

(#31939) peppe79 válasza tboy93 (#31931) üzenetére


peppe79
senior tag

Létezik olyan kiterjesztett garancia, ami nem egy adott készülékre, hanem x éven belül vásárolt háztartási gépekre vonatkozik. Ha nem túl hosszú a gyári jótállási idő, ez esetleg egy jó opció lehet.

(#31940) peppe79 válasza xXxian (#31937) üzenetére


peppe79
senior tag

10 évvel ezelőtti cikkről van szó, az eredeti tesztet már csak az egyik 2007-es Which? magazinban találod meg.
De van itt egy másik cikk, ami ezt a korábbi tesztet boncolgatja, és ott még megtalálhatók a régi kommentek is:
https://www.whitegoodshelp.co.uk/why-cant-modern-washing-machines-rinse-properly/

(#31941) ribarszki válasza peppe79 (#31938) üzenetére


ribarszki
őstag

"Egyre olcsóbban egyre szarabbat..." Sajnos ez lett az irány :(

(#31942) #94529552 válasza veze (#31936) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem azért ne csak simán a legolcsóbbat vedd, hanem tájékozódj, például a Milyen mosógép topikban is.

(#31943) veze válasza #94529552 (#31942) üzenetére


veze
őstag

Jogos!
de mindenképp valami kiterjesztett lehetőleg minél hosszabb garit rá és ehhez képes alsó árfekvés..
ha letelt a gari és még működik, akkor használtan eladni gyorsan és másik ilyet helyette.. )
Én már nem bizok abban hogy a felső kategoria (árban) majd 10 + évig hibamentes lesz, de ha gari után elromlik az tuti, annyi a javítáas egy ilyennek főleg, mint egy olcsobb új...
szóval nem éri meg..

(#31944) Zeki válasza #94529552 (#31942) üzenetére


Zeki
nagyúr

Így van.
Nem a legolcsóbbat kell venni, hanem ami megfelel az igényeknek. És arra extragari, hogy akár 5 évig ne kelljen zsebbe nyúlni.

Amúgy ha van az embernek fullos lakásbiztosítása, akkor biztosítótól függően tartalmazhat háztartási nagy gépekre biztosítást. De villámkár esetén meg amúgy is térítenek. Én egy ilyennel jártam anno jól.

(#31945) Wolfskin válasza peppe79 (#31938) üzenetére


Wolfskin
őstag

egyébként én is épp emiatt a legrégebbi saecot választottam a Gran Crema sin 010-t. igaz, már 2005-ös modell, de a belseje szinte teljesen megegyezik az Aroma-val. Legalább is a későbbi modellel, ami már csak 2 termosztátos. ha jól nézem. szóval feltételeztem, hogy jobb választás, mint a Poema 8425 (ilyen is van fenn 15-ért), ami ránézésre is elég kínai. és modern :(
tetszenek a nagy, ipari jellegű kapcsolók is, meg olyan minden javíthatónak tűnik benne. egyébkét van egy yt video, amin mutatják 3 saeco belsejét, a rézcsavarokon kívül szinte mindenben megegyeznek.

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#31946) pjen


pjen
félisten

Üdv,Urak.Vettem egy Gorenje kombinált tűzhelyt,amiben teleszkópos sütő sinek vannak,ezeket szeretném kiszerelni,áthelyezni.Nem nagyon hagyja magát.Akinek van ilyen,leírná,hogy, hogyan csinálja.köszi.

(#31947) xXxian válasza peppe79 (#31940) üzenetére


xXxian
senior tag

Szia,

Gondolod, hogy bölcs dolog egy 10 éves cikkből messzemenő következtetéseket levonni a jelen állapotokra vonatkozólag?

Az utóbbi 10 lévben olyan dolgok jöttek létre (a teljesség igénye nélkül), mint az önvezető autók, a tabletek, a VR eszközök, a többször használatos rakáták, a 3D printerek, a drónnal megvalósult csomagszállítás, a WIFi technológia, de ott vannak a kvantumszámítógépek, s ott a Nagy Hadron Ütköztető is.

Ez egy technikai topik, ahol SZERINTEM azzal tudunk egymások segíteni, ha TÉNYekre alapozott válaszokat adunk.

Ha bárki úgy érzi, hogy nem szeretne kis vízfogyasztású mosógépet, akkor ne vegyen ilyet. Viszont, amennyiben nincsenek birtokában megcáfolhatatlan adatok, teszteredmények arról, hogy egy adott, X liter vizet használó mosógép több mosószermaradékot hagy a ruhában mint egy másik, amelyik 1,3X liter vízzel mos, akkor az egész csak egy elmélet, bizonyításra váró sejtés. S még ha lenne is egy adott nagyobb vízfogyasztású gép, amely jobban eltávolítja a vegyszermaradékokat, mint egy másik ami történetesen kevesebb vizet használ, akkor sem kezelhetnénk ezt általánosan érvényes igazságként, hiszen más gyártók gépei másfajta programokat, technológiát használva valószínűleg nem ugyanazt az eredményt produkálnák.

Ez van, így működik a tudomány. :)

Ugyanez a helyzet a bubikkal...korábban Csabroncka említette (#31868), hogy elég megvizsgálni a habot, de nem volt szó arról, hogy milyen - széles körben elfgadott - módszert kellene használni itt. Hány bubi maradhat, ami még okés? Milyen méretben? Mennyi ideig, hogy jó minősítést kapjon a gép?

Félre ne értsetek, nem állítom, hogy jobban öblít egy kis fogyasztású masina mint a nagyobb fogysztású, csupán arról van szó, hogy bizonyíték hiányában ennek az ellenkezőjét is kétkedve fogadom.

S még egyszer: nem vagyok troll, balhét sem akarok, csak örvendetesnek tartanám, ha egy technikai fórumon, a babonák...sejtések helyett a tudomány kapna teret a maga bizonyíték-készletével. :)

X

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#31948) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Nos, még 1x és utoljára.

Ez a mikró kinek van ilyen, és mennyi ideje ? További kérdések. Kinek mi a baja vele? Mert láttam , hogy valakinek a világítással van baja, hogy gyenge vagy nemtudom, akkor,hogy a festék válik le bentről, és még nemis tudom mi zavarja őket. Ja, és most vettem észre,hogy ebbe van automatikus kiolvasztás is??? És azt meg,hogy lehet beállítani, avval a pár gombbal? Mert a felsővel csak a órát/percet állítod,az alsóval meg csak a wattot tekered,nem? Várom a segítő válaszokat, a jókat is irjátok le, és ami nemtetszik és mér nem tetszik. Thx előre is a nagy helpet. :R ja, meg, hogy csúszkál. ami most van nekünk,az sem csúszkál, és nem tiszta gumi lába van, és sztem a több mint 10 kilos súly ellenére nemfog csak úgy elcsúszni,ha fogom a fogantyút és nyitom ki,vagy zárom be. nem? akkor már jég sima felületen kell lennie a mikrónak,hogy annyira elcsússzon.gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#31949) Wolfskin


Wolfskin
őstag

szerintetek szabad kávéfőzőt ecettel vízkőteleníteni?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#31950) Ga3rieL válasza Wolfskin (#31949) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Eszerint állítólag igen, de más szerint nem. De ha az ember nem próbálja ki,és nem tapasztalja,akkor soha sem fogja meg tudni.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.