Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31051) Scooby


Scooby
aktív tag

Sziasztok!

Segítsetek nekem abban, hogy milyen páraelszívót vegyek. Már minden megvan de ehhez totál nem értek. Az biztos hogy olyat szeretnék ami ventilátorral azonnal kinyomja a lakáson kívülre a főzés közben keletkezett illatokat, szagokat, párát. A lakás teljesen felújított, minden tekintetben.

Előre is köszönöm!
Üdv

Minek az?

(#31052) BB9000 válasza Mat86 (#31048) üzenetére


BB9000
senior tag

Mindkét gép nagyon jó. Teljesítmény, felszereltség terén nagyon nagy eltéréseket nem találsz bennük.

Pro-con lista:

Az Ultrasilencer kb egy tizessel kerül többe.
A fogantyúja kényelmesebb. Sokkal jobb, könnyebb vele porszívózni (Kis lakásban is és nagyobban is.)

Az UltraOne szebb, modernebb szin és forma.

Bármelyiket megveheted. Általam mindkettő ajánlott. Nálam a kedvezőbb ár és a szebb forma miatt az UltraOne egy fokkal megelőzi az Ultrasilencert.

(#31053) pjen válasza Scooby (#31051) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem ami azonnal kínyom mindent, olyan nincs..

(#31054) Scooby válasza pjen (#31053) üzenetére


Scooby
aktív tag

Bocsánat, rosszul fogalmaztam akkor. Olyan szerintem sem létezik. Módosítanám arra, hogy nagyon jó készüléket szeretnék.

Minek az?

(#31055) Zeki válasza Scooby (#31054) üzenetére


Zeki
nagyúr

Kirakod a konyhát lakáson kívülre. :)
Ez a legjobb megoldás.
Visszább volt pár napja, hogy ezek a rendes elszívók csak bizonyos limittel szívnak el, valaki valami bitang erős ventit javasolt a csővégre.
Csak ennek egy bökkenője van... vákuum nem lehet a lakásban. Tehát a konyhában ablakot nyitsz, engeded be a -10 fokot, és az elszívó meg kiszívja a maradék meleget meg szagot meg mindent.
Ha egy patentül jól záródó nyílászárós a lakás, akkor az sincs, hogy majd a réseken beszivárog az elszívott levegő utánpótlása.

(#31056) peppe79 válasza Scooby (#31051) üzenetére


peppe79
senior tag

Korábban írtam már, hogy a depresszió kialakulásához idő kell. Főzés előtt 15 perccel, és azután még 15 percig érdemes járatni a páraelszívót. Olyan csak a mesében van, hogy bekapcsolod az elszívót, és pikk-pakk: pá-pá, pára.

[ Szerkesztve ]

(#31057) Scooby


Scooby
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a választ! Nem voltak illúzióim! Tudom mit tud egy elszívó, és azt is tudom, hogy ablakot kell nyitni mellé, ami nekem nem probléma.
Esetleg akkor tudok nekem ajánlani egy jó kis készüléket? Gorenje-ét és AEG gépeket néztem. Más márkát kéne nézegetni? Milyen kialakításút érdemes venni? Kúpos, lapos, vagy ez a dőlt dizájn? Mi legyen a minimum szívás m3/ó-ban? Ezek meghatározásában kérném a segítségeteket.

Köszönöm!
Üdv

Minek az?

(#31058) Teaway válasza Scooby (#31051) üzenetére


Teaway
veterán

Rozsdamentes acél legyen a zsírszűrője.

Nincs itthon csokid??

(#31059) Scooby válasza Teaway (#31058) üzenetére


Scooby
aktív tag

Köszi az infót. Ez egy jó készülék? [link]

Minek az?

(#31060) csemberlen válasza Scooby (#31059) üzenetére


csemberlen
őstag

Ez jó, kérdés mekkora nyilás van a falon, ennek gondolom kell 150-es, de minimum 125-ös cső.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#31061) Scooby válasza csemberlen (#31060) üzenetére


Scooby
aktív tag

Amekkora kell neki :) Jelenleg ott áll a felújítás, hogy le van bontva aminek le kell, most kezdődik a visszaépítés. Tehát a lakás jelenleg az eszközökhöz szabható.

[ Szerkesztve ]

Minek az?

(#31062) Teaway válasza Scooby (#31059) üzenetére


Teaway
veterán

„Zsírszűrő anyaga: Mosható alumínium polyuretán habbal”
Szerinted?

Nincs itthon csokid??

(#31063) peppe79 válasza Scooby (#31057) üzenetére


peppe79
senior tag

Mekkora a helyiség, milyen konyha (sziget...)?
Árban meddig mehetsz el?

[ Szerkesztve ]

(#31064) Atomgeszi válasza peppe79 (#30938) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Na basszus, nem nagyon volt időm most ezzel foglalkozni.

Nehéz ilyen szabványosra rákeresni. A vélemények sem segítenek sajnos árukeresőn, mert mindegyiknél ott van, hogy hangos.. Akkor most milyet?

Igazából nekem mindegy, hogy beépíthető-e. Nem fontos, nincs fölötte szekrény. Nekem az is jó, ha ott szabadon van.
Ez esetleg?

(#31065) Scooby válasza Teaway (#31062) üzenetére


Scooby
aktív tag

Nekem sokat nem mond, max annyit, hogy habbal mosható. De tény hogy nem rozsdamentes acélt ír.

Minek az?

(#31066) Scooby válasza peppe79 (#31063) üzenetére


Scooby
aktív tag

15 m3 a konyha mérete és L alakú. Teljesen zárt a lakás többi részétől, tehát nem amerikai konyha. Az ár egy jó kérdés, mert nem szabtam árat, de a nagyon max akkor legyen 120.000ft. De ha egy jó készüléket lehet venni 80.000ft nekem az is jó. Ár érték arányt szoktam szem előtt tartani bármit is veszek, de azért még ezt figyelembe véve se megyek egy színvonal, minőség alá. Látom másnak már ajánlottál Cata és Teka készüléket. Megnézem ezeket is, számomra teljesen új márkák, gyártók.

Üdv

[ Szerkesztve ]

Minek az?

(#31067) tecsu válasza Scooby (#31054) üzenetére


tecsu
addikt

1. videó
2. videó
3. videó

Én ezt, esetleg a Mielét venném, ha lenne rá pénzem. :K Szigetes konyhád van vagy a fal mellett van a főzőlap?

Jah, tovább olvasva hozzászólásaidat: stornó, mert más kategória, de te írtad, hogy "nagyon jó készüléket" szeretnél. :DD

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#31068) hakydakillah


hakydakillah
senior tag

Sziasztok,

tudna valaki esetleg ajánlani egy igazán jó szívóerejű porszívót /-kat? Nekünk a mostani inkább csak búg, ma is segíteni akartam párocskámnak, de az az érzésem volt, hogy tologatom magam előtt a koszt.
Kompaktabb méretben szeretnék olyat, ami ha kell, feltépi a csempét it :DD

(#31069) Zeki válasza hakydakillah (#31068) üzenetére


Zeki
nagyúr

Bármelyik 40 ezres gép, és attól felfele. Szív ahogy kell.
Porzsákos legyen.

(#31070) Scooby válasza tecsu (#31067) üzenetére


Scooby
aktív tag

A Miele tényleg nagyon nagyon jó, de csillagászati árat kérnek érte, szóval az kiesik. A videón is csillagászati árú termék van. :DDD . Igen nagyon jót szeretnék megfizethető áron. :DD Mint mindenki szerintem. Ezzel a szírszűrő dologgal nem tudok zöld ágra vergődni. Mindenhol alumíniumot írnak, de rozsdamentes acélt írtak, de olyat még nem találtam.

Minek az?

(#31071) pjen válasza Scooby (#31070) üzenetére


pjen
félisten

Mért nem jó az alu?Időnként beteszed a mosogató gépbe,örök élet.

(#31072) peppe79 válasza Atomgeszi (#31064) üzenetére


peppe79
senior tag

Léteznek kifejezetten 'csendes', vagy külső motoros kivitelűek, de azok kb. 100 ezer Ft-tól indulnak. Az általad belinkelt CATA OMEGA 600/A külső motoros változata például 230e Ft.
Amúgy nem rossz az az alap kivitelű CATA OMEGA 600/A sem, feltéve, ha nem zavar a 'fix méret'. Nem épp a legcsendesebb, de neked elég lenne a legkisebb fokozaton is használni. Papíron a légszállítása így 385 m3/h, a zajszintje pedig 58 dBA.

(#31073) peppe79 válasza Scooby (#31066) üzenetére


peppe79
senior tag

Akkora helyiségbe úgy 400-500 m3/h óra légszállítású páraelszívót illene választani. Nekem tetszenek ezek a döntött kivitelű elszívók. Esztétikus is, meg főzés közben nem zavar, nincsen útban. De ez szerintem inkább egy modern háztartásba való, ahol light-os kajákat készítenek...az üveglap takarítása miatt.
A Cata, Teka páraelszívók jók, de ha 120 ezerig tart a keret, akár még a Nodor is belefér.
Bár ha engem kérdezel, én elsősorban a Cata brushless motoros páraelszívói közt keresgélnék. Azok relatív nagy légszállításra képesek, csendesek is, és árban is beleférnek a keretbe.

(#31074) Mastre


Mastre
tag

Sziasztok!

Szárítógép vásárlást tervezünk a közeljövőben, mert így a tél beköszöntével gyakorlatilag folyik a falakról a víz a sok szárítás miatt.
Pár ismerős ajánlására eddig ehhez a típushoz jutottunk el, itt a fórumon is többször láttam már linkelve:
BOSCH WTW85460BY
Néhány kérdésem lenne, hátha tudjátok rá a választ
- Mennyi az energiafelvétele (akár csak tipikusan a hőszivattyúsoknak) A hálózatunk sajnos csak 25A és eleve villannyal fűtünk, szóval nem sok marad a háztartási gépekre. Jó lenne, ha 1.5kW alatt kijönne. Ilyen adatot eddig nem találtam róla, mindenhol csak fogyasztást írnak, az x kWh meg nem releváns ebben az esetben.
- Mi az a minimum hőmérséklet, amit még kibír? Helyhiány miatt sajnos csak a fűtetlen előtérben lenne neki hely. Kertes házról van szó, tehát az előtér kb egy szélfogót jelent (12es és 24-es téglafalakból), ami elképzelhető, hogy télen fagypont körülre hűl. Hallottam már olyat, hogy valaki sufniban használ szárítógépet, és a hőszivattyú termel annyi hőt, hogy be is "melegíti" valamennyire a helységet. Reális ez?

Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#31075) csemberlen válasza Mastre (#31074) üzenetére


csemberlen
őstag

Melegíteni melegít az biztos, 10A-nál többet nem vesz egyidejűleg valószínűleg. Mennyire bírja a nulla fokot azt nem tudom.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#31076) Scooby válasza peppe79 (#31073) üzenetére


Scooby
aktív tag

Köszönöm szépen! Néztem a hivatalos oldalát a CATA-nak de ott a motor részen csak BT van írva. Gondolom akkor ez a Brushless. Esetleg tudnál ajánlani 1-2 modellt amiből érdemes lenne választani?

Köszönöm
Üdv

Minek az?

(#31077) Teaway válasza pjen (#31071) üzenetére


Teaway
veterán

Azt mondják, az alu nem jó a mosogatógépbe, kivéve, ha a gyártó megjelöli a terméket, hogy mosogatógépben mosható.

Nincs itthon csokid??

(#31078) tecsu válasza Scooby (#31070) üzenetére


tecsu
addikt

A Gaggenau elszívói acélból vannak.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#31079) blattida válasza Mastre (#31074) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Ha ennyire szűk a hálózat, akkor valóban jobb a hőszivattyús, viszont az nem lenne annyira jó hideg helyen, ugyanis 0 fok alatt már nem lenne annyira kedvező a fogyasztása, viszont, az is igaz, hogy a hagyományos kondenzációs is többet fogyasztana ott...
Amúgy meg, ha sokat menne, azaz naponta, akkor hőszivattyús legyen, ha viszont csa egyszer-kétszer, akkor meg sima kondenzációs.

tecsu
Leszámítva azokat a részeket, ahol nem.
Minden normális elszívó háza rozsdamentes acél.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#31081) tecsu válasza blattida (#31079) üzenetére


tecsu
addikt

Én erre, a kissé szedett-vedett mondatra válaszoltam: "Mindenhol alumíniumot írnak, de rozsdamentes acélt írtak, de olyat még nem találtam."

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#31082) Járókeret


Járókeret
senior tag

sziasztok, olvasgatom a fórumot és kérnék egy kis segítséget, mint férfi, aki nem nagyon ért ezekhez :)
szóval egy porszívót keresek :

40nm lakás
parketta + járólap
pár nm szőnyeg

heti egyszeri használat.
nagyon max 20.000 a keret.
köszi :R

(#31083) Csabroncka válasza Járókeret (#31082) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

például

"in medias res"

(#31084) #94529552 válasza Csabroncka (#31083) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az elég drága bolt, mindig érdemes vétel előtt csekkolni pl a keresőn.
A Bosch BGL2UB110, a mostani médiás akcióban a kosárba rakva a Végösszeg 16 791 Ft a Joy kupon akció idején. 2+3 év garival.
A különbözetből meg lehetne venni még egy rávaló parketta fejet hozzá akár. Talán 32 mm a cső átmérő, de ez csak tipp.

[ Szerkesztve ]

(#31085) Járókeret válasza #94529552 (#31084) üzenetére


Járókeret
senior tag

berendeltem, köszönöm szépen a segítséget.
:)

(#31086) Csabroncka válasza #94529552 (#31084) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ja hülye vagyok, oda kellett volna írnom, nyilván nem a bolt számít, hanem a típus!

"in medias res"

(#31087) Teaway válasza #94529552 (#31084) üzenetére


Teaway
veterán

Nem mindenben, pl. ott vettem a sütőt, ami annyi volt, mint máshol.

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#31088) diegho


diegho
nagyúr

A mosó+szárítógépek érnek valamit, vagy inkább külön szárítógép és külön mosógép a tuti?

(#31089) ribarszki válasza diegho (#31088) üzenetére


ribarszki
őstag

Külön, együtt sajna semmit..

[ Szerkesztve ]

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#31090) Zalaym


Zalaym
tag

Sziasztok!

Ma meg kellene vennem (Kuponok...) a porszívónkat. Erről mi a véleményetek? BOSCH BGL4A500 ??? :F

Amit nem tudok, hogy ez elvileg nem HEPA filteres, hanem valami más. Erről tapasztalat, ismeret vélemény valakinél? Köszi! :R

(#31091) szaboger


szaboger
tag

Sziasztok ! Egyajtós hűtőből ilyesmi méretben 286 L (260 még elfogadható) joy kuponnal van ajánlottabb? Beko 2 év tapasztalat 5 évet azért döcögjön el?

(#31092) Met válasza blattida (#31047) üzenetére


Met
nagyúr

Végül kerül majd egy szekrény a kettő közé.
Már csak azt kellene kitalálni hogy milyen legyen. De úgy is csak jövőre lesz ebből valami.
Annyi biztos hogy legalább 7kg-os kell (mert a mosógép annyit tud) és hőszivattyús.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#31093) #94529552 válasza Zalaym (#31090) üzenetére


#94529552
törölt tag

Elég jónak látszik így elsőre, itt vannak még kb. hasonlók. A gyártó oldalán is össze lehet hasonlítani[link], de sok a hiányos infó, és mire átbogarászod, hogy melyik mivel jobb.....

(#31094) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok!

Van Philips-nél kedvezményem, a barátnőm vasalót akar venni. 13.000 forintig a webshopból melyiket válasszuk? A PowerLife másmilyen vasalótalppal van szerelve, mint az olcsóbbak, ez előnyt jelent? Totál nem értek a vasalókhoz :U

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#31095) Dluinet válasza 4ron (#31094) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Semelyiket, mert ez a minimum

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#31096) 4ron válasza Dluinet (#31095) üzenetére


4ron
senior tag

13.000 forintig.

Biztos szép és jó, de ennyit nem fogunk költeni rá.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#31097) Dluinet válasza 4ron (#31096) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Akkor csak kidobott pénz.
Bökj rá valamelyikre.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#31098) #94529552 válasza 4ron (#31094) üzenetére


#94529552
törölt tag

Egyszerűen beírod itt jobb oldalon fent a keresőbe: vasaló, és megnézed a találatokat, vagy még a hasonló kérdésre adott válaszoknak is utána nézhetsz. Itt is lehet válogatni.

[ Szerkesztve ]

(#31099) peppe79 válasza Dluinet (#31095) üzenetére


peppe79
senior tag

Lehet, hogy mi épp szerencsések vagyunk, de eddig még nem volt gondunk a ruhaneműk vasalásával. Pedig az egyik legegyszerűbb Philips vasalót használjuk (GC1433/30), aminek nincs semmilyen különleges talpa, és mindössze 25 g/perc gőzkibocsátásra képes.
Nem állítom, hogy a gőzállomás hülyeség, de otthoni, átlagos körülmények közt szerintem simán el lehet lenni nélküle. Ha nagyobb kupac ruhaneműt, ágyneműt szeretnél vele egyszerre vasalni, az persze más dolog. Ahol apósom dolgozott motelben, ott például Polti gőzállomást használtak. Egy régebbit anno neki ajándékoztak, ő meg oda adta nekünk. Bazi nagy készülék volt, óriási víztartállyal, és 150 g/perc gőzteljesítménnyel. De soha nem használtuk, mert gőzölni csak kb. 5-6 perc után lehetett vele, meg használat után eleve macerás volt elpakolni (sok helyet foglalt).
Úgyhogy mi maradtunk továbbra is az olcsó Philips mellett. Néha meg kell pucolászgatni a talpát, de más gond eddig még nem volt vele. Aztán ha tönkremegy, az sem nagy tragédia, 5-6 ezer Ft-ba kerül egy új...

[ Szerkesztve ]

(#31100) Zeki válasza peppe79 (#31099) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ott a pont! Asszony a femtalpas vasalot szereti.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.