Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31751) mzso válasza rellif (#31735) üzenetére


mzso
veterán

Az már lejárt, nem? (Vagy te eredményről beszélsz?)

[ Szerkesztve ]

(#31752) BB9000 válasza rellif (#31735) üzenetére


BB9000
senior tag

Elég kinyomtatni a HGCS okiratot. Senkinek nem fognak küldeni postán! Van olyan hely, ahol a pályázati azonosítószám alapján lehet beváltani. Nem is kérik a kinyomtatott okiratot. De ha kinyomtatod és elviszed az a tuti.

(#31753) rellif válasza BB9000 (#31752) üzenetére


rellif
senior tag

Köszönöm!
Azt hittem jön valami hivatalos nyomtatvány postai úton is.

#mzso Már az eredményről. :K

(#31754) salieri. válasza gF (#31749) üzenetére


salieri.
őstag

Amit linkeltél feljebb tuti bele való? Mert az edigitalon 12 van feltüntetve.

(#31755) gF válasza salieri. (#31754) üzenetére


gF
senior tag

Igen, jó lesz bele. :K

(#31756) Dondenis válasza idegen lény (#31697) üzenetére


Dondenis
aktív tag

Persze nincs benne.
Nem centrinél hanem, amikor a vizet leengedi, és csak forgatja a ruhát hogy kicsöpögjön.

(#31757) salieri. válasza gF (#31755) üzenetére


salieri.
őstag

Lerendelem akkor ,mert jó az ára is.

(#31758) Met


Met
nagyúr

Szárítógépek csatája AEG T8DBG48S + Electrolux EDH3488GDE
Ha a garanciát és árat nem vesszük figyelembe akkor melyiket vennétek?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#31759) sinick válasza #40553216 (#31722) üzenetére


sinick
senior tag

Egy szőnyegben több a kosz, hisz "porfogó". A port, szöszt, szőrt, bőrt lapon, parkettán láthatatlanul úgyis arrébb focizod, felszálló vagy guruló por lesz belőle, majd ha eljut a szőnyegig, az lesz a nyugvóhelye, onnan csak a porszívó veszi ki. Szerintem. Mert nálam egy szőnyegbe mindig több a kosz.

Hasznos, hogy lemérted a zsákod súlyát. Kétszer is! Én is le fogom! Így majd tudok mihez viszonyítani.

Egy év egy-két doboz teljes jó, ha tartható. Azért nem fogok porszívót porszívózni. De - isten bizony - egyszer kipróbálom. Előtte és utána meg is mérem.

(#31760) ANDROID??? válasza salieri. (#31741) üzenetére


ANDROID???
addikt

Nálam a Philips csinálja ugyanezt (tekerő közép állásban) ;]

(#31761) blattida válasza Met (#31758) üzenetére


blattida
nagyúr

Akkor, ebből a kettőből, az utóbbit.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#31762) #40553216 válasza mexel (#31750) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ha porallergiád van, akkor a porszívód vételekor még HEPA, azóta már az is csak EPA11 jelű szűrőd ugyanúgy szart sem ér, mint az EPA10. Ilyen esetben a HEPA13 számít már valamit. Ha nincs porallergiád, akkor meg tök mindegy.

(#31759) sinick
Nem, nincs több. Akkor lenne, ha maguk a szőnyeg szálai termelnék a port. De csak jobban fogják.

[ Szerkesztve ]

(#31763) sinick válasza #40553216 (#31762) üzenetére


sinick
senior tag

Nem igaz, a szőnyeg igenis termel port.

"David Layton és Paloma Beamer, a tanulmány két szerzője megállapította, hogy a házi por több mint 60 százaléka lakáson kívülről származik. A tanulmány meghatározta a háztartási por összetételét: a keverék tartalmaz elhalt bőrsejteket, szőnyegekből, kárpitozott bútorokból származó szöveteket, kintről a cipőnk talpán behordott földet és szállóport."

Forrás: ITT

(#31764) Met válasza blattida (#31761) üzenetére


Met
nagyúr

Barátnőmnek is az szimpatikus.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#31765) idegen lény válasza sinick (#31763) üzenetére


idegen lény
őstag

Tetszik ez a "házi por" elnevezés. Vajon van vadpor is? :)

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#31766) tboy93


tboy93
nagyúr

Tegnap nekem is megjött az akciós 35k-s Electrolux ESP7GREEN porszívó, tetszik :K Maximum fokozaton is halk porszívóhoz mérten, nyugodtan lehet vele gyerek mellett takarítani. A legkisebb fokozat meg szinte teljesen néma :D Szívóerő szerintem bőven elég, bár talán anyámék 33k-s samsung porzsák nélküli gépe erősebb.

(#31767) tboy93


tboy93
nagyúr

Jol gondolom hogy ez az s-bag porzsak az osszes Electrolux porszivoba jo, igy az ESP7GREEN-be is?

(#31768) salieri. válasza tboy93 (#31767) üzenetére


salieri.
őstag

Igen! Én is rendeltem,mert jó áron van!

(#31769) tboy93 válasza salieri. (#31768) üzenetére


tboy93
nagyúr

Viszont azt írja hogy papír porzsák, de ez ugye nem papír csak elírás?

Ezt mikroszálasnak írja: [link] És ennél kifejezetten írja hogy kompatibilis az esp7green-el. Viszont tök más alakú mint az MM-es.

Na most vajon melyik a jobb? :F

[ Szerkesztve ]

(#31770) gF válasza tboy93 (#31769) üzenetére


gF
senior tag

Az E201B szintetikus zsák, szóval elírás..

(#31771) Bacusuz válasza tboy93 (#31767) üzenetére


Bacusuz
őstag

Sziasztok
Ezt rendeltem, nem rossz az ára ennek sem
Zusg3901 porszívómba

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#31772) Met


Met
nagyúr

Euronics-nak mennyire lehet hinni?
Írtam nekik szállítás ügyben, kérdezték melyik gépről lenne szó, megmondtam, nincs nekik belőle de ajánl másikat, kérdeztem hogy azért kirakva van hogy meg tudjuk nézni élőben, azt mondta hogy nincs de ajánlott még egy fajtát.
Szóval mennyi a valószínűsége hogy ha odamegyek lesz kirakva és esetleg még venni is tudok, szoktak így trükközni?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#31773) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok! amugy ha nincsen az a tipus amit kivalsztottunk az optthon melege programba...akkor csaksiman lehet valasztani egy masik A++at?

edesanymnak ezt a boscht neztem ki kgn36nl3a...van errol valami velemeny? vagy inkabb valami mast erdemes ebben az arkategoriaba?

udv
b.

(#31774) Cabrio


Cabrio
aktív tag

Végre megérkezett nekem is az ESP7GREEN porszívó, ami egy Lux és egy kompresszoros LG gépet váltott le. Rögtön körbe is szaladtam vele a lakásban, és hihetetlenül tetszik. Könnyű az egész gép, szinte nem is érezni, hogy húzod magad után, kerekek csendben gurulnak, masszív a fémcsöve is és marha kis súlya van a fejének is, így szinte észrevétlenül lehet takarítani vele... A hangja meg hát szinte nincs is a régebbi gépeinkhez képest, hangosabb a vákuum, amikor a feje hozzátapad a padlóhoz. 35ezerért szerintem bestbuy volt :C

(#31775) Cabrio válasza bazsimano (#31773) üzenetére


Cabrio
aktív tag

Én úgy tudom, hogy akkor ismét be kell adni egy kérelmet, másik típus módosításra...

(#31776) idegen lény válasza Met (#31772) üzenetére


idegen lény
őstag

Miért hazudnának? Nem szoktak. Sosem volt még problémám velük. Rendeltem már tőlük mosógépet, hűtőgépet, televíziót, stb. A szórólapjaik viszont rettenetesen unalmasak, minden hónapban leárazás, kiárusítás ugyanazokkal az árakkal évről-évre. Nekik is lehetne a nevük Kiárusítás, mint a Zohan filmben. Marketingből egyes. És imádják a ...999-re végződő árakat, amikkel gyakorlatilag hülyének néznek minket, szörnyen szánalmas. MM-ban nem tudod megnézni?

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#31777) Met válasza idegen lény (#31776) üzenetére


Met
nagyúr

Nincs náluk.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#31778) bazsimano válasza Cabrio (#31775) üzenetére


bazsimano
őstag

Magamnak is valaazolok...kicsit utana olvastam...szoval elvileg lehet mast valasztani...nem irnak semmit arrol h uj kerelmet kellene benyujtani...csak annyi a lenyeg h meglegyen az a javulas az energia felhasznalasban...

Tehat akkor a kerdesem tovabbra is fenall h szerintetek a kiszemelt huto milyen? Lenne jobb valasztas 100korul?
Udv

(#31779) idegen lény válasza Met (#31777) üzenetére


idegen lény
őstag

Ez a videó nem elég?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#31780) peppe79 válasza idegen lény (#31776) üzenetére


peppe79
senior tag

Euronics? Bohócok gyülekezete. :((( A hozzánk legközelebb eső üzletben mindössze egyetlen normális eladót lehet találni. Ő ott a kakukktojás: tök közvetlen, nem játssza az eszét, és őszintén elmondja a véleményét bármiről. Szóval nem akar semmi sz@rt rámsózni, csak azért, hogy több legyen a jutaléka.
Na de a többiek?? Ők pont az ellentettje.

A vásárlásról meg annyit, hogy legutóbb úgy két éve vettem tőlük a webáruházon keresztül egy Zanussi hűtőt. Szóval nem valami beszerezhetetlen, prémium terméket, hanem egy tök átlagos hűtőszekrényt. Azért választottam az Euronics-ot, mert ők 4 ezer Ft-tal olcsóbban kínálták, mint a többi üzlet. Azzal viszont sajnos nem számoltam, hogy a hűtő 3 hét elteltével sem érkezik meg. Sőt, a cég a füle botját sem mozdította; még egy nyavalyás emailt sem dobtak rám, hogy mikorra várható a beérkezés. Kétszer kerestem őket telefonon, és a második alkalommal már vissza is mondtam az egészet. Viszont még aznap leadtam a rendelést a Márkaboltnak, és ők 2 nappal később már hozták is a hűtőt...igaz, pár ezer Ft-tal drágábban. Az Euronics-ból azóta sem vettem semmit, és valószínűleg nem is fogok.

[ Szerkesztve ]

(#31781) idegen lény válasza peppe79 (#31780) üzenetére


idegen lény
őstag

Jó, de ilyeneket melyik magyar boltról nem lehetne írni? Meg kábé az egész országról cakk-pakk a kormánytól a legutolsó csavarig. :)

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#31782) peppe79 válasza idegen lény (#31781) üzenetére


peppe79
senior tag

Való igaz, hogy a hasonló "színvonalú" üzletekből van még jópár az országban. De azért vannak kivételek is. Én csak arra akartam kilyukadni, hogy egy százezres nagyságrendű vásárlásnál, ha csak pár ezer forint különbségről van szó, szerintem érdemesebb a drágább, de korrektebb, megbízhatóbb céget választani. Gondolok itt például a felkészültebb -, nem pedig kéthavonta cserélődő, betanított műszaki eladókra; a vevőközpontú hozzáállásra; a gyorsabb és rugalmasabb árubeszerzésre, házhoz szállításra, esetleges árucserére.

4-5 éve, amikor az új házunkba kerestünk háztartási gépeket, a Media Marktban vagy fél óra sétálgatás után se jött oda hozzánk senki. Nem azt vártuk, hogy körbe rajongjanak; elég lett volna annyi is, hogy valaki felajánlja a segítségét a választásban. Bezzeg a mellettünk hangoskodó szerb vásárlónak -, aki épp az x százezres LCD tévéket bámulta, egyszerre két eladó is árnyékot rajzolt. Biztos nem illettünk a képbe a teszkós ruházatunkkal, így aztán fél millió forinttal (pontosabban két fel nem használt bankkártyával) a zsebemben távoztunk az üzletből, amit végül máshol költöttünk el.

Persze tudom, hogy egy műszaki cikkekkel foglalkozó üzletláncnak ez nem nagy veszteség, és pont nem érdekli az ott dolgozókat sem az egész. Az ő egyetlen céljuk, hogy lehetőség szerint minél kevesebb idő ráfordításával, minél több és nagyobb értékű szemetet sózzanak rá az emberekre, hogy szép kerek jutalékuk legyen. És akkor el is jutottunk ahhoz a kérdéshez, amit Met vetett fel. Nem hiszem, hogy bármennyire is érdekli az ott dolgozó eladók többségét, hogy egy kiválasztott -, de nem kapható áru helyett milyen helyettesítő cikket adjanak.
A jó hírnevű, kisebb cégek esetében viszont nagyobb súlya van az üzlet -, illetve az ott dolgozók megítélésének.

(#31783) BB9000 válasza bazsimano (#31773) üzenetére


BB9000
senior tag

Másik gép vásárlására vonatkozó szabályok a támogatói okiratban is benne vannak és a Pályázati útmutató is tartalmazta. (14. oldal) Bemásolom, hogy itt is meglegyen.

A pályázati adatlapon megjelölt megvásárolni kívánt háztartási nagygéppel nem megegyező, illetve eltérő energetikai paraméterrel rendelkező gép vásárlására is felhasználható a támogatás, az alábbiak figyelembevételével:

A cserével változatlanul legalább 10 százalékos energia-, és minimum 20 kg/év szén-dioxidmegtakarítást kell elérni, amelyet a kereskedő köteles ellenőrizni a rendszerben megadott adatok alapján.

Amennyiben a megvásárolni kívánt háztartási nagygép energiaosztálya az eredetileg tervezettnél alacsonyabb, a Kedvezményezett a Pályázati Útmutató I. 6. pontjában rögzített, alacsonyabb vissza nem térítendő támogatásban részesülhet.

Amennyiben a megvásárolni kívánt háztartási nagygép energiaosztálya az eredetileg tervezettnél magasabb, a támogatás mértéke nem emelkedik, Kedvezményezett a Támogatói Okiratban rögzített, megítélt támogatásra jogosult.

[ Szerkesztve ]

(#31784) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Ha már boltok!
A digitalko boltal van valakinek tapasztalata?
Én nem ismerem őket,de az árukeresőn benne vannak a minőségi ajánlatban és megbízható bolt is.
Valamint a kommentekben is csak jókat írnak róluk.A Liebherr CU 2811 hűtőt akarom megvenni tőlük ingyen hozzák cipelik be és ki és viszik el a régit a szállítók.Amúgy ti ilyenkor szoktatok adni valamennyit a futárnak?
Online fizetem majd,de hajlok felé hogy adjak a futárnak valamennyit...

Köszi!

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#31785) BB9000 válasza Orlin (#31784) üzenetére


BB9000
senior tag

A szállítóknak fejenként egy ezrest szoktam adni. Földszint, szinte csak be kell gurítani a cuccokat. Majdnem mindent a MM-ból rendeltem. Normálisak az eladók, elfogadható a hitelügyintézés sebessége, udvariasak és pontosak a kiszállítók, jó az ügyfélszolgálat. Én maradok náluk. A digitalko-nál még nem vásároltam és nem is várható, hogy fogok.

(#31786) bazsimano válasza BB9000 (#31783) üzenetére


bazsimano
őstag

igen ha megnezed par hozzaszolassal kesobb (#31778) mar valaszoltam is magamnak :)))

de a kerdes tovabbra is, hogy milyen ez a kivalasztott tipus es van-e jobb vagy van-e tapasztalat vele :)

[ Szerkesztve ]

(#31787) G@ß! válasza BB9000 (#31785) üzenetére


G@ß!
őstag

Egy ezrest? Te egy igazi Úr vagy! :D

(#31788) pelenka35


pelenka35
őstag

Sziasztok.
Párásító készüléket keresek panellakásba ,nagyon száraz a levegő van valakinek tapasztalata milyen gépet érdemes megvenni ?
köszönöm

Gamertag:Rob3rt75

(#31789) bazsimano válasza bazsimano (#31786) üzenetére


bazsimano
őstag

na erre is akkor valaszolok magamnak :)))
maradok a boschnal az 2+3 gari miatt...

(#31790) Teaway válasza G@ß! (#31787) üzenetére


Teaway
veterán

Ezresért be se csöngetek hozzád :DD

Nincs itthon csokid??

(#31791) Kolondrum


Kolondrum
félisten

DeLonghi Magnifica ESAM3000B valakinél van? Érdekelne a véleménye!

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#31792) G@ß! válasza Teaway (#31790) üzenetére


G@ß!
őstag

A pics@'ba, milyen világot élünk... :DDD

(#31793) diebold85


diebold85
csendes tag

Sziasztok,

Porszívó vásárlás előtt állok, és a segítségeteket szeretném kérni. Jelenleg van egy jó pár éve vett nagyon vacak kb 15e - 20e körüli porszívóm, amit nem nagyon használunk, mert több vele a macera mint amennyit segít. Nem zsákos hanem van benne valami szűrő, ami max 5 perc után olyan szinten eltömődik, hogy folyamatosan azt jelzi, hogy tele van, és mellette a teljesítményből is vissza vesz. Plusz a szűrő kb semmit sem ér, mert a fele port úgy ahogy van vissza is engedi a lakásba.

Viszont nemrég beszéltem egy ismerősömmel, aki a Lux s115 porszívót ajánlotta. Pontosabban nekik már vagy 10 éve van egy lux márkájú porszívójuk, és azt mondja, hogy minden igényt kielégített eddig. Eléggé adok a haverom szavára, mert tudom, hogy nagyon körültekintő, és ha ő azt mondja, hogy jó, akkor biztos jó a termék. Azonban mégis amennyire körbe néztem eléggé húzós áron van.

Kérdésem az lenne, hogy ti mit mondtok erre. Megérheti egy ilyen porszívót venni? Esetleg van más amit jobban javasolnátok?

Köszi

(#31794) salieri. válasza diebold85 (#31793) üzenetére


salieri.
őstag

(#31795) mexel


mexel
veterán

Megérkezett a Bosch BGL2UA220 porszívóm. Mintha azt olvastam volna eddig hogy ezeket most németországban gyártják és azért van rájuk 5 év gari. ( emagtól jött)
Megnéztema dobozt és Made in Poland. Régen jártam földrajzórára de úgy rémlik ez még nem teljesen németország :) Vajon akkor ezekre is van 5 év gar? A garipapír ott vana doboz oldalán de semmi pecsét semmi egyéb.
Egyébként formára ugyanaz mint a kb 15 évvel ezelőtti Bosch-om, talán Sphere vagy mi volt a neve :)

[ Szerkesztve ]

(#31796) pjen válasza diebold85 (#31793) üzenetére


pjen
félisten

Öt perce láttam Tv reklámban,Roventa porzsák nélküli porszívó,mind a négy szempontból A minősítésű.Ilyent még zsákosból sem láttam.

(#31797) Mr.Csizmás válasza mexel (#31795) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

*már

;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#31798) Zeki válasza diebold85 (#31793) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem kell egyből rohadt drága gépet venni, hogy jót vegyél.
Az igényeidet kellene összeszedni, meg hogy mennyi rá a keret. Mondjuk ha a LUX belefér, akkor sok.

Sebo, Miele is kiváló minőség.
Mondjuk olyan LUXot élőben nem láttam, szóval az nem tudom mennyire über.

(#31799) mexel válasza Mr.Csizmás (#31797) üzenetére


mexel
veterán

:D Na ja. Egyábként érdemes ebből a Type G vagy milyen porzsákból eredeti Bosch-t venni? Emlékszem volt itt kettő márka ajánlva, valahová el is mentettem de most nem emlékszem a nevükre. Viszont gyári bosch is 4 db valami 2500-3000 körül van egy motorszűrővel. Van ennél olcsóbban más gyártmány, és megéri azt megvenni? Nem sokat lehet ezen spórolni ezért kérdezem, vagy megegyező a minőség vajon a gyárival?

Ja, és a gyárilag benne lévő zsák mennyire jó? Van ezekben több kategória is? ( szűrés hatékonyságára gondolok)

[ Szerkesztve ]

(#31800) ribarszki válasza diebold85 (#31793) üzenetére


ribarszki
őstag

Aki 500.000Ft-ért Luxot vesz, azt bepalizták... Egy elektromos kefés Sebo vagy Miele ugyan ezt tudja töredék áron. Ezért kár Luxot venni. A maradék 400.000Ft-ot meg tegyétek félre.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.