Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30701) ANDROID??? válasza gF (#30689) üzenetére


ANDROID???
addikt

A dobozra írt cuccoktól eltér a beltartalma? :U
Nem szimpi semmilyen tekintetből az apró kerekes gépek, de eddig is nagy hátsó kerekes gép volt itthon, megszoktam olyan kell. Ja azt a kék Electroluxot korábban nem a kereke miatt írtam, hogy mennyibe kerül, hanem hogy annak is szépen megkérik az árát és nem olyan nagy szám. :U

Handball94 (#30696): Legesélyesebbek a 8375 és a 8575 :K
Ez esetleg változhat, amit sikerül elcsípni jó árban :)

[ Szerkesztve ]

(#30702) ribarszki válasza ANDROID??? (#30701) üzenetére


ribarszki
őstag

Segítek. Te egy Philips Active porszívót néztél ki. Ahhoz ez a kimeneti szűrő, start csomag való.

Amit az emag ajándékba ad az Active porszívóhoz, az pedig PerformerPRO kezdőcsomag, vagyis az abban lévő hepa nem kompatibilis a te gépeddel! Kidobhatod, eladhatod, szűrhetsz rajta kávét.

Mert az Active gépbe való hepa szűrő mérete: ↔ 139mm x114mm ↑25mm H12 (Ami nem is Hepa, csak Epa, de ettől a marketing csúsztatástól tekintsünk is el.)

A Philips Pro gépek Hepa szűrő mérete (Szabvány S-Fliter!): ↔ 120mm x150mm ↑27mm H13

Vagyis adnak mellé egy csoamgot, amiből csak a porzsák használható.

[ Szerkesztve ]

(#30703) canniball válasza ANDROID??? (#30688) üzenetére


canniball
nagyúr

Ott valami tényleg nem kerek, ha megnézed a képet nagyban akkor le lehet olvasni az oldaláról hogy mely gépekhez való (ha nem látszana rendesen megnéztem a miénket: mindegyik 9-cel kezdődik). Úgyhogy úgy tűnik emagék elnéztek valamit...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#30704) ANDROID??? válasza ribarszki (#30702) üzenetére


ANDROID???
addikt

ribarszki, canniball: Köszönöm! :R
Határon belül emberi árban lehet kapni ilyet? :U

[ Szerkesztve ]

(#30705) gF válasza ANDROID??? (#30704) üzenetére


gF
senior tag

Elég drága mulatság: [link]

(#30706) ribarszki válasza gF (#30705) üzenetére


ribarszki
őstag

Azt a ....... Majdnem a porszívó árának a fele. :Y (És még a Miele tartozékok drágák..)

(#30707) ANDROID??? válasza gF (#30705) üzenetére


ANDROID???
addikt

Ott megtaláltam én is :U , pont ezért kérdeztem, hogy emberi árban van e valahol. :K
Csak a szűrű 6 k ott. :U
Ez pl azonos?

[ Szerkesztve ]

(#30708) gF válasza ANDROID??? (#30707) üzenetére


gF
senior tag

Méretre a két szűrő azonosnak tűnik, viszont a 2. csak E10-es minősítésű tehát gyengébb.
Egyébként miért ragaszkodsz ennyire a philips perfomer activehoz? :F

[ Szerkesztve ]

(#30709) ANDROID??? válasza dh66e (#30697) üzenetére


ANDROID???
addikt

Ja aki sencort vesz meg is érdemli ;]

(#30710) dh66e válasza ANDROID??? (#30709) üzenetére


dh66e
veterán

így van. :D

(#30711) tecsu válasza ANDROID??? (#30709) üzenetére


tecsu
addikt

Aki Mielét, az is. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#30712) koxx válasza ANDROID??? (#30701) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kb 3het utan megint beneztem a topikba, te mar megint vagy meg mindig porszivot veszel? :D

tecsu: na meselj, miert is? Tippelek boschod v eluxod van

[ Szerkesztve ]

(#30713) ribarszki válasza tecsu (#30711) üzenetére


ribarszki
őstag

Ezt miért írod? Komolyan így gondolod?

(#30714) ANDROID??? válasza koxx (#30712) üzenetére


ANDROID???
addikt

Még mindig :D
Mi ezzel a gond? ;]

(#30715) cadgers


cadgers
aktív tag

Sziasztok! Segitséget szeretnék kérni porszivóvásárlásban!

Viszonylag olcsón találtam 2 jónak tűnő porszivót, azonban nem tudom eldönteni, hogy melyik lenne jobb vétel:

Rowenta RO3985 (Mediamarktban 33 ezer Ft, weblapján nincs, csak az üzletben

illetve

Electrolux EPF61RR

Mindkettő papirzsákos (előbbi Hygiene+, utóbbi S-Bag)
Keménypadlóra, és szőnyegre is használnánk, allergiás vagyok, úgyhogy a jobb szűrés mindenképpen előnyös, valamint - ami nem derült ki -, hogy melyiknek hosszabb a teleszkópos csöve kihúzott állapotban.
Árban gyakorlatilag alig van különbség, szóval ez nem mérvadó, de nem tudok dönteni!
Előre is köszönöm!

U.I.: ha ebben az árkategóriában lenne egy 3. ami jobb ezeknél, az is jöhet!

[ Szerkesztve ]

(#30716) coccolino válasza cadgers (#30715) üzenetére


coccolino
aktív tag

én ezt vettem, és csak ajánlani tudom
42e Ft alapból, de nemsokára jön a Joy napok, amiben -20%-al már ez is 33e (én ennyiért vettem)
kicsit parasztvakításnak tartottam a rögzíthető csöveket, de kemény padlón használva rá kellett jönnöm, hogy nagyon hasznos dolog különben lehet szétcsúsznának a csövek mert, olyan erősen szív a maximum teljesítményen, hogy egy 60nm-es lakásban rendesen elfárad a kezem a porszívózástól a végére, pedig nem vetem meg az edzést
van hozzá parketta fej és, általános fej (ami talán a szőnyegfej), és turbókefe is
S-Bag megy bele, nekem még nem kellett vennem, és szerintem nem is HEPA13-s filterrel csomagolják de ha szeretnéd estére megnézem neked
viszont - és itt ellentmondok magamnak, mert egy porszívó szerintem nem egy élvezeti termék - de ha allergiás lennék, biztos hogy megfizetném az árát egy olyan gépnek, ami az allergiások számára tele van zsúfolva többlettulajdonságokkal

[ Szerkesztve ]

''I am the world bigest washed up SUPERSTAR!''

(#30717) ribarszki válasza cadgers (#30715) üzenetére


ribarszki
őstag

Bizony, sokkal jobb választás lenne a Coccolino által linkelt Electrolux Joy kuponnal 33k körül. Minden tekintetben egy jobban felszerelt porszívót kapsz. Ja és nem papírzsákosak, hanem eldobható szintetikus zsákosak!

[ Szerkesztve ]

(#30718) Cyrin válasza coccolino (#30716) üzenetére


Cyrin
addikt

csak 6 méteres a kanóca?

(#30719) cadgers válasza coccolino (#30716) üzenetére


cadgers
aktív tag

Köszönöm az infót :)

Sajnos a szombathelyi Media Marktban nincs raktáron, 10-14 nap a várható érkezés, ha neten megrendelem.
Ilyenkor mit tudok tenni?
Ha megérkezik, erre is érvényes lesz a kupon, ha joy napokon megyek érte?
Ha pedig nem érkezik meg, feleslegesen vettem kupont (bár ennyi rizikó nyilván belefér)

(#30720) coccolino válasza Cyrin (#30718) üzenetére


coccolino
aktív tag

papír alapján igen, de én ezeket nem méregettem
számomra mindig a használat alapján derül ki minden, a fantázianevek, meg a paraméterek nem szoktak sokat mondani számomra :(
de ha kevés lenne 2e Ft egy ilyen, ezzel szerintem a szomszédnál is ki lehet ugyan arról a konnektorról takarítani :Y

''I am the world bigest washed up SUPERSTAR!''

(#30721) coccolino válasza cadgers (#30719) üzenetére


coccolino
aktív tag

szerintem ezekre olyantol kérj választ, aki kompetens, de itt megtudhatod:
"20% kedvezmény minden Samsung, Electrolux, Jura, Cremesso és Dyson háztartási kisgép és padlóápolási termék árából. A webáruházas vásárláshoz szükséges online kuponkód a magazinban "

''I am the world bigest washed up SUPERSTAR!''

(#30722) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Bosch hűtő regisztrációjával kapcsolatban volna egy kérdésem. MediaMarktban vettük online a hűtőt. Regisztrációnál a vásárlás helyének simán csak a MediaMarkt-ot írjam be, vagy a számlán, és a jótálláson is szereplő MS. E-Commerce Kft-t? Az a gondom, hogy a MediaMarkt-ra, ha elkezdem beírni, csak MediaMarkt Arena-t dob fel, az Ms E-Commerce-re meg egy Budaörsi címet, de a számlán Budapest, Váci út szerepel. Szóval dilemmázom.

(#30723) peppe79


peppe79
senior tag

Sziasztok!

A nejem szeretne vásárolni egy smoothie készítőt. Ki is nézett egyet a Lidl katalógusban, de később vette csak észre, hogy az nem minden áruházban kapható. Mivel nem ismerem ezeket a készülékeket, körbejártam egy pár üzletet, hogy megnézzem őket közelebbről.
Hát, ezek valami siralmasan szar minőségű vackok. Az, hogy egy használhatóbb, de még mindig hobbi szintű készülékért elkérnek 60-80-100 ezret, az valami vicc. Mi a fene kerül ennyibe egy ilyen feje tetejére állított botmixerben?
Ennyi pénzért már egy használható, eszpresszó-képes kávédarálót lehet venni, amiben azért "picit" komolyabb kések vannak, nem csak két hajlított "bádoglemez". Na, szóval ennyi pénzt biztosan nem fogok kiadni egy ilyen vacakért, úgyhogy inkább rendelek egyet olcsóbban külföldről...például egy ilyet:
https://www.alibaba.com/product-detail/Electeic-Commercial-Ice-Cream-Smoothie-Made_60686066659.html?spm=a2700.7724838.2017115.206.739af9f3Bx2Czv
Ezzel kapcsolatosan érdeklődnék, hogy hasonló készülékekkel van-e valakinek tapasztalata?
Ami fontos lenne, hogy ne a megszokott 4 pengés, szegecselt kés legyen benne, aminek gyenge a tömítettsége, és nagy a holtjátéka. Szóval valami jobb minőségű, cserélhető késes kellene, lehetőleg 6 pengével, ami konzisztens eredményt produkál, egyenletesen pépesít. Fontos lenne a megfelelő tömítettség is, hogy ne szivárogjon sehol, viszont olyan megoldású tömítéssel, amiről nem válnak le kis darabkák (hogy aztán az a juice-ba kerüljön). A jégaprítás miatt előnyösebb lenne az üvegkehely, de ha csak műanyag van, akkor az is megfelel. Valakinek valami tipp, ajánlás?

[ Szerkesztve ]

(#30724) nesa válasza peppe79 (#30723) üzenetére


nesa
veterán

Ha jót akarsz és a pénzt nem sajnálod: vitamix 5300 vagy 5200 de van olcsóbb vitamix is.

[ Szerkesztve ]

(#30725) ribarszki válasza nesa (#30724) üzenetére


ribarszki
őstag

200k ? :Y

(#30726) #94529552 válasza cadgers (#30715) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem mindkettő jó vétel lenne, hasonlóan ellátva tartozékokkal. A Rowenta RO3985 Hygiene+ zsákja 99,99%-ot szűr: Staubsaugerbeutel mit HEPA-Filter-Qualität[link]

(#30727) Speeedfire válasza Speeedfire (#30686) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ma el is hoztam, egyből ki is próbáltam. Faszányos a gép. :C :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#30728) coccolino válasza Gabesz87 (#30722) üzenetére


coccolino
aktív tag

én is ott vettem nemrég a hűtőm, az egyetlen választható a MM Árkád vagy Aréna volt, azt jelöltem be
már meg is küldték a garancia kiegészítésről szóló igazolást

''I am the world bigest washed up SUPERSTAR!''

(#30729) peppe79 válasza nesa (#30724) üzenetére


peppe79
senior tag

Köszönöm, de ennyi pénzt nem kívánok rászánni, szerintem indokolatlanul drága.

(#30730) ribarszki válasza #94529552 (#30726) üzenetére


ribarszki
őstag

Le a kalappal a Rowenta előtt, ha ezt ennyi pénzért megoldották, de nagyon nehezen hiszem el, hogy 4db Hepa 13 és 14 osztályzat közötti porzsákot 2.000Ft-ért ad. Ugyanis a Hepa 13 is "csak" 99,95%-ban szűri a 0,3 mikronnál nagyobb 1 mikronnál kisebb részecskéket. Az 1 mikronnál nagyobbakat 100%-ban. Vagyis ez porzsák Hepa 14 felé tendál, ami a maga nemében csoda!

Csakhogy itt a marketing ami megint nagyot alkotott. (Mondjuk nem véletlenül nem írták rá a dobozra, hogy Hepa szintű szűrés, gondolod kihagyták volna?) Szóval a Hepa besorolás a 0,3 mikor és 1 mikor közötti részecskék százalékos szűrését jelenti. A Rowenta pedig nem adott meg plafont, hanem 0,3 mikrontól indított a pl. 100-500-1000-3000 mikronos szennyeződésig bezárólag, s ennek a százalékos szűrését írja rá.

Biztosan egy kiváló porzsákról van szó, csak ne gondoljuk, hogy Hepa szűrést fog végezni egy 500Ft-os porzsák. Nem is ez a dolga. Csak szép százalékokkal minden jobban eladható. A Hepa dolgot meg csak az Amazon írta ki, ott a leírásban van a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#30731) Gabesz87 válasza coccolino (#30728) üzenetére


Gabesz87
addikt

Én végül beírtam az MS E-Commerce Kft-t (cím nélkül). Ha már egyszer ez a név szerepel a számlán is, gari papíron is....nekem is megjött azonnal a +gari igazolás.

[ Szerkesztve ]

(#30732) Csabroncka válasza #94529552 (#30726) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ribarszki igazat ír! Azt hiszem korábban már volt erről okfejtés csak más zsák esetén. Egyszerűen fizikai zsákutca lenne a HEPA zsák, hiszen olyan hamar eltömődne, hogy nem lehetne érdemben használni.

Arról nem is beszélve hogy a többrétegű harmonikára hajtogatott HEPA felülete ennél lényegesen nagyobb (nem véletlen).

Ettől még természetesen lehet jó zsák......

"in medias res"

(#30733) tecsu válasza ribarszki (#30713) üzenetére


tecsu
addikt

Éppen azért poén, mert a többség ezt a szófordulatot szarkasztikus értelemben használja. Én szarkazmus nélkül írtam (értettem). Márpedig így a helyesebb értelmezni, ha semmi nem utal rá, ugye.
Tehát: aki Mielét vett magának, az megérdemli a magasabb minőséget, hiszen sok pénzt adott ki érte. ;)
A primitív kommunikációs sablonok degradálják a használt nyelvet, végső soron a gondolkodást is. Tessék a szabályosság körén belül maradva, de választékosabban értelmezni, alkalmazni anyanyelvünket! :)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#30734) peppe79 válasza Csabroncka (#30732) üzenetére


peppe79
senior tag

Na igen, ez csak játék a számokkal, hiszen ez egy átlagolt érték. Amúgy meg, nem nagyon értem, hogy aki egészséges, annak miért elvárása egy porszívótól a már-már "laboratóriumi" tisztaságú szűrés (?). Az én porszívómba eddig utángyártott aktívszén granulátumos H11 szűrő-szett, meg Swirl porzsák volt, de most úgy döntöttem, hogy váltok. Pedig simán ki tudnám fizetni, mert filléres áron beszerezhető mindkettő, de valahogy nem látom értelmét egyiknek sem (legfeljebb a szénszűrőnek). Úgyhogy most kipróbálom egy tök egyszerű kimeneti szűrővel, meg a legolcsóbb, cseh gyártású VACS porzsákkal.
6800 Ft-ért vettem 20 darabot, ingyenes kiszállítással, meg egy csomag ajándék illatosító patronnal. Túl sokat nem veszíthetek, mert még a megbontott csomag esetén is él rá a visszavásárlási garancia. Nekem annyi már elég, ha tökéletesen passzol a csatlakozó pereme, és nem szakad ki a forrasztás mentén. A szűréssel kapcsolatban nem írnak semmilyen komoly hókusz-pókuszt: elvileg 99%-ban szűri az 1 mikron nagyságú részecskéket.

(#30735) #94529552 válasza ribarszki (#30730) üzenetére


#94529552
törölt tag

Így is van, le a kalappal a Rowenta előtt :R , mert egy jó és megbízható márkának tartom, mint a többi német gyártót, és szerintem a porzsákja is jó minőségű.

(#30736) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Sziasztok!

Új hűtőt szeretnék, inox-ot (vagy inox hatásút), 200cm-est. Eddig ezeket nézegettem:

Electrolux EN3854MOX
Samsung RB37J5005SA/EF
Samsung RB37J5345SS/EF
Bosch KGV 39VL23E
Bosch KGN 39VI23E
Whirlpool BSNF 9151 OX
Whirlpool BSNF 9152 OX
LG GBP20PZCZS

Szerintetek melyik lenne a nyerő vétel? Esetleg valami más, amit a listához lehetne adni? 150, de max 200-at adnék érte.

Köszi:
Yush

(#30737) koxx válasza tecsu (#30733) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

De úgy tűnik ketten is félreértelmeztük :)

(#30738) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Sziasztok!

Írtam, hogy az AEG mosógépünk nem indul, csak sípol, errort ir. Két nap múlva kipróbáltam, elindult, de hideg vízzel mosott. A szerviz elvitte, azt mondja fűtőbetét a hiba, azt cseréli.
Létezik, Hogy a fűtőbetét miatt bolondult meg az elektronika ennyire, hogy össze-vissza ugrált, sípolt, nem indult?
Félek, ha hazaviszem, utána megint vihetem vissza.
Okozhatja a fűtőbetét hibája az ilyen féle elektronika problémát?

(#30739) ribarszki válasza Grande Ale (#30738) üzenetére


ribarszki
őstag

Nézd meg ezt a videót, hogy a fűtőszálnak mi köze a mosógép elektorinkájához.

(#30740) Grande Ale válasza ribarszki (#30739) üzenetére


Grande Ale
őstag

Köszönöm, megnyugtattál :R !

(#30741) Zeki válasza ribarszki (#30739) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hja, ha behal az ajtónyitó elektronika, akkor komplett vezérlőpanel egység csere is van.

(#30742) blattida válasza Zeki (#30741) üzenetére


blattida
nagyúr

A márkaszervizben biztosan, mivel ők nem javítanak, csak komplett egységeket cserélnek.

Grande Ale
A fűtőszál viszonylag gyakran tud testzárlatos lenni, ami sokféle elektronikai gebaszt tud okozni...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#30743) csatacsita


csatacsita
tag

Sziasztok!
Lehet, hogy nem jó helyre írok, de valaki használ diffúzort? Jó dolog? Honnan érdemes venni?
Nekem például ez tetszene.
Előre is köszi!

(#30744) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Porszívóteszt házilag? :D

[ Szerkesztve ]

(#30745) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Udv! Van egy hajdu gb150.1 kemenyes bojlerunk! Nyaron vettunk. Indulasnal olyan problemank volt h mikor felfutotte a vizet es kikapcsolt volna orlangra kialudt teljesen. Mindig ujra kellett gyujtani. Aztan par het utan ez elmult magatol. Most ujra elojott ez a baj. Mitol lehet ez?

Battletag: hojszi#2983

(#30746) #94529552 válasza Intel fan11 (#30745) üzenetére


#94529552
törölt tag

Sajnos ehhez már gázszerelő kell, de talán valami az égésbiztosító környékén hibádzik, pl. a nem megfelelő őrláng, vagy más.

(#30747) Intel fan11 válasza #94529552 (#30746) üzenetére


Intel fan11
őstag

Mikor örlángra kéne aludnia hallatszik, hogy a mágneskapcsoló kattan, tehát elengedi! Júliusban is ezt csinálta, mire kiért volna a szaki addigra elmúlt magától, egész idáig működött! Most ugyanez van! Vmi beépített biztonsági kütyüre gondolsz?

Battletag: hojszi#2983

(#30748) #94529552 válasza Intel fan11 (#30747) üzenetére


#94529552
törölt tag

:K Nálunk konvektoroknál is ez volt, és még a szél is elfújta az őrlángot nem egyszer. A második szerelő kitakarította az egészet belülről is, fúvókákat átpucolta, meg ilyesmi, és ok lett mind. De minden készülék más, és csak találgatunk itt, ami nem sokra visz, hozzányúlni meg csak szakembernek szabad.

(#30749) Teaway válasza #94529552 (#30748) üzenetére


Teaway
veterán

Van az a szél, amikor a huzatmegszakító nem ér semmit. Vagy az nem azért van?

Nincs itthon csokid??

(#30750) #94529552 válasza Teaway (#30749) üzenetére


#94529552
törölt tag

Annyira azért nem értek hozzá a részletekben. Megszakítóról se hallottam még a szerelőktől.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.