Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30751) Teaway válasza Teaway (#30489) üzenetére


Teaway
veterán

Úgy néz ki, mégis tudnak! Nem kell hívnom Várpalotát :R

Nincs itthon csokid??

(#30752) mate543


mate543
tag

Üdv,

Szülők terveznek új hűtőt venni. Nem nagyon értek hozzá, egy-két alap elvárást leírnék:

- Szabadonálló hűtő
-Alulfagyasztós hűtő
- A+ legalább
- Inverteres hűtő (megéri egyáltalán vagy ez egy plusz hibalehetőség?)
- Ár: passz, én is beleszállok a bizniszbe, ezért 100k-nál drágább hűtőt nem nagyon mennék feljebb

Köszönöm a segítséget!

(#30753) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Mivel a két gyerkőc ruháit állandóan mosni kell és jön a tél, necces a szárítás, gondoltam veszek egy szárítógépet. No de milyent? Hőszivattyúsra gondoltam, mert sokkal kevesebbet fogyaszt, ezeket rá kell kötni lefolyócsőre, vagy teljesen önállóan működnek?

(#30754) canniball válasza diegho (#30753) üzenetére


canniball
nagyúr

Oda is kötheted, de van saját gyűjtőjük is.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#30755) nesa válasza diegho (#30753) üzenetére


nesa
veterán

Merlegeld mennyit menne egy heten,es pl csaladihazba rogton nem akkora a veszteseg annyival kevesebbet kell futeni, az energiacimken az eves fogyasztas 160 ciklusra van,en szamoltam de nekm nem erte volna meg a hoszipkas.

Raadasul a hoszipkasok 1-2dB el hangosabbak ami baromi sok ha azt nezem kb 3dB dupla hangero.

(#30756) ribarszki válasza nesa (#30755) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem-nem :N Megduplázott teljesítmény kell 3dB hangerő növekedéshez. De 3dB hangerő nem jelent dupla hangerőt, csak hangosabb. Ezt keverted kicsit össze.

[ Szerkesztve ]

(#30757) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek melyik a legjobb mikró? Olyan kéne ami LCD kijelzős, és ami halk, és ami jó áron van. Pl. melyik a top 3 mikró?

(#30758) Teaway válasza Ga3rieL (#30757) üzenetére


Teaway
veterán

Van LCD-s mikro? Akkor te többet tudsz, mint én, mert eddig csak vákuumcsöveset és LED-eset láttam :D

Nincs itthon csokid??

(#30759) Ga3rieL válasza Teaway (#30758) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Igen, van LCD kijelzős :D ahol látod a perceket :D

(#30760) Zeki válasza Ga3rieL (#30757) üzenetére


Zeki
nagyúr

Testberichte.de oldalon keresd meg a mikrokat, ott a toplista.

(#30761) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Nagyon agyalok egy ilyen gépen: [link]

Tartok töle azért, megér egy mosógép ennyi pénzt, még akkor is, ha Miele?

(#30762) Teaway válasza Teaway (#30758) üzenetére


Teaway
veterán

Itthon vákuumcsöves van; látom a perceket. Munkahelyen LED-es van; látom a perceket.

Nincs itthon csokid??

(#30763) pjen válasza Grande Ale (#30761) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom,ennyi pénzért min.négyet kapsz 5-5 év garival.Azért 20 év alatt sok minden változhat.Ja,és 95 kg.

(#30764) Csabroncka válasza Grande Ale (#30761) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Innen válassz, egy sima classic gép is messze túlmutat egy átlagos gép paraméterein és minőségén. Ha van pénzed rá, akkor vedd meg ha nincsen nézz garanciális használtat vagy vegyél olcsóbbat...

"in medias res"

(#30765) Grande Ale válasza Csabroncka (#30764) üzenetére


Grande Ale
őstag

Miért innen, Media Marktban nem ugyanez van?

Miért baj ha 95 kg?

(#30766) Csabroncka válasza Grande Ale (#30765) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Mediban a kínálat ebből a szempontból gyér! A magyarországi forgalmazó és szervíz a Szetei, de ahogy nézem most valami karbantartás van a weboldalukon! Na ott segítenek választani, meg tudod nézni és el is magyarázzák mi a különbség!

Miért baj ha 95 kg? nem baj, de 2 emberes és gurtni kell a mozgatáshoz :)

"in medias res"

(#30767) diegho válasza nesa (#30755) üzenetére


diegho
nagyúr

Családiba kell. 70k-tól van a kondenziációs, 110k-tól a másik, de a kondenzációsnak is van saját tartálya, vagy csak lefolyóba tud üríteni. A probléma az, hogy lefolyóra nem tudom rákötni sehogyan, mert nincs hely.

(#30768) Ga3rieL válasza Zeki (#30760) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

ott nincs semmi. és német az oldal. semmit nemértek belőle.

(#30769) #40553216 válasza Csabroncka (#30766) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ez sem igaz. Herman Róbert egyedül viszi fel a gépeket az emeletre egy „lépegető exkavátorral”. :DDD

(#30770) polonic válasza Csabroncka (#30766) üzenetére


polonic
félisten

A Szetei kft a Miele szaküzlet.
A miele.hu a hivatalos magya forgalmazó, a Miele kft, ami az Alsó Törökvész utcában van.

Szervizelést nem végez a a Szetei, azt a Miele csinálja.

Viszont Budapesten belül díjmentesen házhoz szállítják és be is üzemelik. És már 2 emberrel jönnek.

(#30771) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!

Konyhai robotgepben van ami ajanlott?

koszonom
sfefe

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#30772) Csabroncka válasza polonic (#30770) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Valóban rosszul fogalmaztam, mindenesetre a lényegben a lényeg, a kínálat. Sajnos a médiában pár bemutató darab van azon kívül semmi :(

vagy itt

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#30773) Zeki válasza Ga3rieL (#30768) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hja, a német piac sokkal nagyobb, ott vannak tesztek, meg toplisták.
Arról nem tehetek, hogy te nem tudsz utánamenni valaminek, amikor már egy Chrome böngésző is beépített fordítóval rendelkezik.
De ma borzasztóan segítőkész vagyok,és itt a német mikrohullámú sütő toplista, ami a különböző német tesztek alapján jött létre.
Más kérdés, hogy valszeg a legtöbb nálunk nem kapható.

Amúgy ha halk kell, talán az inverteres mikró halkabb. Panasonicban biztosan láttam.

[ Szerkesztve ]

(#30774) Ga3rieL válasza Zeki (#30773) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

KÖszi. és csak panasonicba van olyan? vagy másba is van halk? Ja, és amelyik világít akkor is, ha kinyitod az ajtót?

[ Szerkesztve ]

(#30775) Ga3rieL válasza Ga3rieL (#30774) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Látom a panasonic-ok jó drágák. És hány db a legjobb? 40? nelegyen hangos, de kellemes is legyen hallani, ahogy működik

[ Szerkesztve ]

(#30776) tucsok.


tucsok.
senior tag

Megvettem az ajánlott Electrolux EPF65br [link] porszívót, melyik porzsákot ajánljátok hozzá?

"So say we all"

(#30777) Zeki válasza Ga3rieL (#30775) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hehe.... beszarás vagy. :)
Én nem tudhatom hogy neked mi a nem hangos, de kellemesen duruzsolósan mikró hang. :)
A 40dB már korrekt. Ha találsz másban halkabbat, mégjobb. Rohadtul nem érdekelnek a decibelek a mikróban, szóval nem tudok mit mihez hasonlítani. Fogalmam sincs, az enyém hány decibeles.

[ Szerkesztve ]

(#30778) koxx válasza tucsok. (#30776) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mindenkepp gyarit ha mar ennyiert veszel porszivot

(#30779) Csabroncka válasza tucsok. (#30776) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

gyári vagy menaulx (1800-as s-bag)

"in medias res"

(#30780) tucsok.


tucsok.
senior tag

Köszi a javaslatokat mindkettőtöknek. :R

"So say we all"

(#30781) #94529552 válasza tucsok. (#30776) üzenetére


#94529552
törölt tag

Van választék bőven.[link] [link] [link] A varázsszó: s-bag. Csak a papírt és a hagyományos textilt kerüld el.

(#30782) nesa válasza diegho (#30767) üzenetére


nesa
veterán

Kevered a légkivezetéses gépekkel amik gyakorlatilag már nem is léteznek újonnan, persze ugyanúgy tartályos a kondenzációs is, de akár lefolyóba is köthetőek.

En az ilyen olcsóbb kategóriával nem feltétlenül foglalkoznék, elektrolux alá nem mennék.

Én is kb1 hónapja vettem ilyet mert a régi csere érett lett, előtte AEG T500 volt.

(#30773) Zeki

Ha a következő mikró vásárlás rajtam fog múlni olyat veszek amin 2db tekerő van az asszonyal 2004 be vettünk egy ilyen LCD kijelzős sok gombos valamit, az elmúlt 14 évbe csak 1 gombot használtam rajta, nem szeretem a gomb baszkuralós mikrót rájöttem, a munkahelyen legegyszerűbb időtárcsás van, hiper szuper berakom odatekerem ahova akarom az időt azt jóvan, nem kell grill meg 500 funkció mikor csak egyet használunk.

[ Szerkesztve ]

(#30783) Yushchenko válasza Yushchenko (#30736) üzenetére


Yushchenko
őstag

erre valaki hűtő témában?

(#30784) nesa válasza Yushchenko (#30736) üzenetére


nesa
veterán

Anyósomnak vettünk tavasszal ilyen LG Total no frostosba mert a mama ragaszkodott hozza hogy soha többet nem akar jégteleníteni, és a barátnője azt mondta minimum A++ kell, vitának helye nem volt kapott egy LG hűtőt, hosszútávú tapasztalat meg nincs vele de remélem sokáig húzza majd mert szerintem 5 év múlva megjelenik egy új hűtő funkció és akkor megkapjuk mert a mama tartja a lépést:D

(#30785) Zeki válasza nesa (#30782) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nekünk bevált a 13 ezres, tesconak gyártott ezüst, grilles, digitális mikró.
Legalább 2 hetente van melegszendó készítés a grillel, a mikró meg egy gombos indítással azonnal 30 másodperccel kezd, ha 2x nyomom meg, akkor 1 perc melegítéssel már meleg a hideg innivaló is. A tekerőgombja 10 másodperces lépéseket tud.
Angol fórumokon szidják, de mi kifogtuk a jót. 3 gyerek mellett sokat van használva.

[ Szerkesztve ]

(#30786) nesa válasza Zeki (#30785) üzenetére


nesa
veterán

Kb ilyen a mienk is hogy baszkuralom akkor 30mp ugrál fel azt 2 perc után percenként, van tekerő is de mivel nagyon ritkán használom soha nem tudom mit kell előtte megnyomni.

(#30787) tucsok. válasza #94529552 (#30781) üzenetére


tucsok.
senior tag

Értettem.köszi :R

"So say we all"

(#30788) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Realisan mennyit lehet kérni a mosógépemért?

AEG L76485FL

[link]

Három éves, fütőbetét cserén van szervizben, Van még rá pont két év kiterjesztett garancia, az inverter motorra tíz év gyári.

[moderálva]

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#30789) blattida válasza Grande Ale (#30788) üzenetére


blattida
nagyúr

Nagyon max az eredeti árának a felét, nagyjából 60-70 ezer forintot, de csak hibátlanul...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#30790) Grande Ale válasza blattida (#30789) üzenetére


Grande Ale
őstag

Úgy gondoltam én is, olyan féláron...

(#30791) Yushchenko válasza nesa (#30784) üzenetére


Yushchenko
őstag

LOL

(#30792) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Hali.

Akkor úgy kérdezem, melyik az amiket ajánlottok mikrók terén? És van köztük olyan, amelyik halk?

(#30793) ALI_G


ALI_G
veterán

Sziasztok,

AEG mosogatógépünk elkezdte a poharakat 'fehéríteni'. Egy darabig nem csinálta, de most az összes pohár elkezdett ködös lenni. Nem koszos, de nem értem mi baja van. Használtunk finish öblítőt, valami powerball mosogatószert. A gép autamata módban szokott menni (nem Eco). Nálunk lágy víz van, de rakunk bele vízlágyító sót és a gép is be lett állítva a vízkeménységhez (5 NK).

(#30794) polonic válasza ALI_G (#30793) üzenetére


polonic
félisten

Az már nagyon lágy víz.
Szerintem oda már nem kéne sót használni. Lehet emiatt történik ez.

(#30795) Teaway válasza ALI_G (#30793) üzenetére


Teaway
veterán

Mostanában töltötted fel sóval? Jól van visszatekerve a sótartály kupakja?
Ha a poharak vízfoltosak, ködösek, "tejesek", akkor túl alacsonyra van állítva az öblítő-adagoló. Ha fátyolosak, "fémes" kinézetűek, szivárványosak, "tapadósak", akkor túl magasra.

Nincs itthon csokid??

(#30796) pjen válasza ALI_G (#30793) üzenetére


pjen
félisten

Próbálj három az egyben tablettát használni,só és öblítő nélkül.(somat gold stb)

(#30797) diegho válasza ALI_G (#30793) üzenetére


diegho
nagyúr

Ha már mosogatógép én is AEG-t vettem 2 éve, végigpróbáltam minden tablettát és eddig a Jar Platinum volt messze a legjobb. Kinek mi a tapasztalata a tablettákkal?

(#30798) Csabroncka válasza diegho (#30797) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Sokak megelégedésére egyelőre a favorit a somat gold! Innen érdemes indulni az olcsóbbak felé és kísérletezgetni (esetleg)

"in medias res"

(#30799) Teaway válasza diegho (#30797) üzenetére


Teaway
veterán

Legolcsóbb sajátmárkás mindenből. 10 éve hibátlan az eredmény. Igaz, a gép mindenevő :)

Nincs itthon csokid??

(#30800) nesa válasza ALI_G (#30793) üzenetére


nesa
veterán

Ilyen nálunk is volt de ez nem a gép függő mert amikor nálunk kezdődött egy szere csinálta a Bosch is meg a Philips whirlpool, nekünk váltani kellet más tablettára de oly annyira csinálta valamelyik tabletta hogy a gépek saválló ajtaja is elszíneződött.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.