Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30851) peppe79 válasza Teaway (#30840) üzenetére


peppe79
senior tag

Egy tucat ilyen példát lehetne sorolni: Rábalux stb.

(#30852) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Ennek a gaz bojlernak hogy kell leolvasni a fokozatat? A szikraztatonal az egyenes vonalt vagy fuggolegesen? Mert ha a szikraztatot nezem akkor a 7ig megy ott, de ha fuggot nezek akkor a begyujtas utan ott van 1es!

Battletag: hojszi#2983

(#30853) lsc válasza Intel fan11 (#30852) üzenetére


lsc
nagyúr

Szerintem a szikráztatónál.

Az élet kegyetlen .

(#30854) Intel fan11 válasza lsc (#30853) üzenetére


Intel fan11
őstag

Es a szikra jel es az egyes kozt van egy negyed tekeresi lehetoseg. Az mi akkor?

Battletag: hojszi#2983

(#30855) polonic válasza Intel fan11 (#30852) üzenetére


polonic
félisten

Feltekered maxra és ahol a hetes áll ilyenkor, ott kell leolvasni a fokozatot.

(#30856) Intel fan11 válasza polonic (#30855) üzenetére


Intel fan11
őstag

Az a szikraztato gombnal van, de igy akkor az egyes es a szikra jel kozt van negyed cikk azt minek kell olvasnom?

Battletag: hojszi#2983

(#30857) lsc válasza Intel fan11 (#30856) üzenetére


lsc
nagyúr

Semminek.

Az élet kegyetlen .

(#30858) tecsu válasza ANDROID??? (#30849) üzenetére


tecsu
addikt

Az EU-nak minden apró része ilyen szellemű, sőt nem csak az EU-nak... de ez offtopik.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#30859) Timmcsy válasza ribarszki (#29627) üzenetére


Timmcsy
tag

Nem csak neked szól, hanem bárkinek akinek van Soocas vagy egyéb elektromos fogkeféje. Soha nem használtam elektromos fogkefét, úgyh egyelőre csak barátkozom a Soocas-al tegnap óta. Első használatnál azt hittem fúrják a koponyámat, pedig valaki írta, hogy az OralB-k a szónikusnál 'durvábbak', el sem tudom képzelni... Meg kell 'tanulni' használni, az egyszer biztos. Nekem nem kemény a kefe, méretét nyilvánvalóan szoknom kell, viszont nem ejtettem le MÉG :) (csúszósság miatt mondom..). Ami viszont érdekel, hogy normális a hangereje? Mivel neked volt Philips is, azzal összehasonlítva nem hangosabb? Minden elektromos ilyen? Lehet megszokom majd, de egyelőre eléggé zavar ez a 'hangzavar' (fúráshoz tudom hasonlítani, csak nyilván halkabb) fogmosás közben, amikor amúgy csend volt eddig. :) Köszi!

(#30860) Ga3rieL válasza Ga3rieL (#30825) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

látom senki nemtud ajánlani semmit vagy senki nagyon sokan nemértenek hozzá, vagy tapasztalatuk nincs, vagy senki nem használ mikrót.. :D na de mindegy akkor.

(#30861) Zeki válasza Ga3rieL (#30860) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nézd, nincs mihez hasonlítanom. Van most egy tesco-s kombi digitális mikrónk, okés. Előtte volt egy delonghi, az is okés volt. De emez már 7 éve legalább megvan. A melóban egy analóg Deawoo van. Kb ugyanolyan hangos mind.

(#30862) Ga3rieL válasza Zeki (#30861) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

egyik se halkabb? pedig mint ha valahol lett volna,vagy lenne, nem?

(#30863) Zeki válasza Ga3rieL (#30862) üzenetére


Zeki
nagyúr

Fogalmam sincs hogy egy 50-80 ezres mikró halkabb-e. Nem volt közöm olyanhoz.

(#30864) Ga3rieL válasza Zeki (#30863) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

és melyek világítanak, pl. akkor is pár másdopercig, mikor nyitva van az ajtaja?

(#30865) Zeki válasza Ga3rieL (#30864) üzenetére


Zeki
nagyúr

Passz. Amiket ismerek, azok nem.

(#30866) Teaway válasza Ga3rieL (#30864) üzenetére


Teaway
veterán

Amit én ismerek, az világít nyitott ajtónál is, korlátlan ideig.

Nincs itthon csokid??

(#30867) Ga3rieL válasza Teaway (#30866) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

és ki lehet azt valahogy kapcsolni? és milyen márka az?

(#30868) Grande Ale


Grande Ale
őstag

A Miele mosogepnél nincs ez a vizvedelmi eszköz a befolyó csövön, csak egy sima cső van. Csodálkoztam, mert a mosogató gépnél van. Itt már máshogy vagy megoldva a vizvédelem?

(#30869) Teaway válasza Ga3rieL (#30867) üzenetére


Teaway
veterán

Igen, becsukod az ajtót :) Samsung, de 23 éves.

Nincs itthon csokid??

(#30870) blattida válasza Grande Ale (#30868) üzenetére


blattida
nagyúr

A gépben van a nyomás szabályzó, nem mindegyik miele-nek a csövén található.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#30871) Csabroncka válasza Grande Ale (#30868) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Nem sajnos még nem mindegyik mosógépnél van ilyen megoldás. A Miele-nél azért nem érdemes aggódni, mert 3 rétegű a cső, az biztosan nem durran el. Magában a gépben (legalább is nálam) dupla szolenoid szelep van.
Valószínűleg egyébként ez még azért nem gyakori, mert jellemzően zárják a csapot az emberek, mosogatógépnél pedig nem lehet mert legtöbbször olyan helyen van ahol nem lehet hozzáférni.

"in medias res"

(#30872) Ga3rieL válasza Teaway (#30869) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

akkor melegítésnél nem is világít?

EZ pl. hogy működik? a kijelzőn mutassa, hány percre tekerem?

[ Szerkesztve ]

(#30873) RefeeZ


RefeeZ
tag

Sziasztok!

Hűtő vásárlás előtt állok. A kérdés természetesen, hogy milyet. Mire érdemes odafigyelni, mikor az ember új hűtő után néz? 1-2 személy fogja használni, és nem akarnak eltenni három évre semmit a mélyhűtőbe. Jó volna 60-75e Ft. körül megállni. Minél jobb energiaosztályú, annál jobb, de alapvetően ami fontos, hogy ne legyen túl nagy. Milyen márkákat kerüljek? No és persze, milyen boltban érdemes nézelődni? Euronics, egyéb random háztartási gépeket is forgalmazó bolt, esetleg online rendelnétek?

A válaszaitokat előre is hálásan köszönöm! :)

(#30874) Ga3rieL válasza Ga3rieL (#30872) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

És eszerint a videó szerint max csak fél percre lehet állítani??? Az nem kevés?? Ha kaját melegitek, hideget, arra legalább 2 perc kell, némikor ha nem több.

(#30875) Teaway válasza Ga3rieL (#30872) üzenetére


Teaway
veterán

Azt írtam: világít nyitott ajtónál IS, tehát melegítésnél is.

Nincs itthon csokid??

(#30876) Teaway válasza Ga3rieL (#30874) üzenetére


Teaway
veterán

A videót fél percet állítottak be, de tetszés szerint lehet több időt is megadni, ha tovább tekerte volna a gombot.

Nincs itthon csokid??

(#30877) Ga3rieL válasza Teaway (#30876) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

KÖszi, akkor lehet az a samsung lesz . :R

(#30878) peppe79 válasza Csabroncka (#30871) üzenetére


peppe79
senior tag

Én nem hallottam még olyan esetről, hogy a mosógép bekötőcsöve bárkinél is "eldurrant" volna. Ettől függetlenül persze előfordulhat, viszont ami sokkal-sokkal gyakoribb eset, hogy a gyengécske sarokszelep adja meg magát. Ebben az esetben meg aztán nem sokra mész az Aquastop-al. Nem azt mondom, hogy hülyeség, de nem vagy vele sokkal előrébb. Aki nagyon parázik az "árvíztől", annak érdemesebb inkább egy komplett vízvédelmet kiépítenie: Aquasenso, DSF+, csőtörés stop, hasonlók.

(#30879) peppe79 válasza Ga3rieL (#30877) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem tudom, hogy mennyire gyakori jelenség, de nálunk a Samsung mikró sütőterének belső faláról egyszerűen felhólyagosodott a festék. Apámék huszonéves Samsungjával nem voltak ilyen gondok, pedig az anno kapott 1-2 agresszívabb tisztítószert is.
Mi a Gorenje meg a Sharp mikrókkal szemezgetünk, de nem is olyan egyszerű a választás: mechanikus változatból van ugyan választék, viszont fontos lenne az ajtónyitó kar is. Ez utóbbi pedig valamiért egyre ritkább, és nem tudom az okát. Pedig sokkal praktikusabb, mint az ajtónyitó gomb.

(#30880) Morris válasza peppe79 (#30879) üzenetére


Morris
veterán

Az a baj a fogantyúval, hogy ha könnyű a mikro, akkor elhúzod azt is. Nyomógombnál ilyen gond nincs, mert jobbára ütközésig van tolva a gép. Így ha benyomod a gombot, nem mozdul el a gép.

(#30881) Teaway válasza peppe79 (#30879) üzenetére


Teaway
veterán

Huszonéves Samsung nekem se mállik, pedig nem inox a belseje; úgy látszik, már a festék se a régi..

Nincs itthon csokid??

(#30882) peppe79 válasza Morris (#30880) üzenetére


peppe79
senior tag

Valóban előfordulhat. A Daewoo sütőnknek annyira erősen záródott az ajtaja, hogy az nyitáskor elcsúszkált. Egy-egy műanyag "sínt" kellett a munkalapra ragasztanom, hogy ne mocorogjon a gép. A Samsung meg könnyen nyitható, és valamivel nehezebb is, azzal nincs ilyen gond.

(#30883) attiati


attiati
veterán

komoly probléma áll fenn :D

Beépített hűtőre hogyan tennétek hűtőmágnest?
Fehér fa az előlapja. Úgy, hogy esztétikus is maradjon.

(#30884) Varoz válasza Csabroncka (#30871) üzenetére


Varoz
őstag

"mert jellemzően zárják a csapot az emberek"

Nem tudom ez mennyire lenne jellemző, szerintem pont nem. Az emberek általában azt szeretik, hogy be van szerelve minden és csak használni kelljen! Valósabbnak gondolom, hogy az átlag ember nem zárja!
Amúgy nálunk pl. körülményes is lenne, mert a konyha mögött van a mosókonyha, de a csap a konyhában van, úgy van átvezetve a falon a cső és a kredenc mögött van bekötve. Kretén megoldás, nem tudom milyen állat csinálta, de a többi lakásban a mosókonyhában van a csap, csak itt nem. Fasza. :DDD

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#30885) pjen válasza attiati (#30883) üzenetére


pjen
félisten

Leveszed a fa burkolatot, alatta szerintem egy fém lemez van. Felpattintod a mágnest és vissza teszed a fa előlapot.Szerintem esztétikus, nem látszanak a csúnya mágnesek. :D

Varoz:Mért nem teszel egy csapot a csőre a mosó koyhában,vagy egy mágnes szelepet amit a konyhából tudsz kapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#30886) peppe79 válasza Teaway (#30881) üzenetére


peppe79
senior tag

A minőség is eleve gyengébb, a másik gond meg, hogy nincs lealapozva. Csak a belső sütőtér tetején hólyagosodott fel, ahol a legnagyobb hőhatás éri. Gondolom, a pára még inkább rásegít. Ahol levált a festék, ott látszik, hogy nem kapott semmilyen alapozást. A folyamatosan leváló festékdarabkákat pedig nagy valószínűséggel el is fogyasztottuk. :F

(#30887) Varoz válasza pjen (#30885) üzenetére


Varoz
őstag

Minek? Nem akarom elzárni. Értelmetlen. :D
De ha kell el tudom zárni a kredencen keresztül, mondjuk ha elmegyek 2 hétre itthonról. Bár még akkor se szoktam. Bojlert se szerelem le a falról. :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#30888) Teaway válasza peppe79 (#30886) üzenetére


Teaway
veterán

Takard le az ételt.

Nincs itthon csokid??

(#30889) pjen válasza Varoz (#30887) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem akarod elzárni,nem mindegy hol van a csap?Akkor mért írod"kretén megoldás" :F

(#30890) Varoz válasza pjen (#30889) üzenetére


Varoz
őstag

Mert a falon át kell vinni a mosógép vízcsövét!

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#30891) pjen válasza Varoz (#30890) üzenetére


pjen
félisten

A mosógép csöve van átvezetve???Én levenném a konyhában a csapot, egy darab normális víz csővet átvezetnék a falon,burkolnám,tennék a végére egy csapot és ott csatlakozna a mosógép.

(#30892) Varoz válasza pjen (#30891) üzenetére


Varoz
őstag

Bérelt lakás, hozzá nem nyúlok! :D

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#30893) #94529552 válasza peppe79 (#30879) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem is a fogantyú a praktikus megoldás, nekünk soha nem csúszik el, persze nem gagyi teszkós mikrót kell venni. Viszont, ha valakinek tényleg csúszkálna, akkor vesz hozzá öntapadós csúszásgátlót fillérekért.[link]

(#30894) peppe79


peppe79
senior tag

Megérkeztek a cseh VACS porzsákok. 6776 Ft-ba került az 5 csomag (20 db porzsák + 5 szűrő), ingyenes szállítással + 1 csomag porszívó illatosítóval. Olcsóbb porszívókhoz talán jó alternatíva lehet, 15 ezer féle típushoz vannak porzsákjaik. Majd kiderül, hogy rosszabb-e, mint a gyári, vagy a legutóbb használt Swirl V63, ami árban 75%-kal drágább.

[ Szerkesztve ]

(#30895) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Most már eldöntöttem, hogy Bosch hűtőt veszek az 5 év garancia miatt, viszont nem értem mi a különbség ezek között:

Bosch KGV39UL30
Bosch KGV39VL31S
Bosch KGE39DL40

Tudtok segíteni?

(#30896) peppe79 válasza Yushchenko (#30895) üzenetére


peppe79
senior tag

Pedig a Bosch honlapján minden info megtalálható.

A Bosch KGV39UL30-hoz képest a különbség:

KGV39VL31S
dinamikus hűtés, belső ventilátorral
krómozott palacktartó rács
ajtó élében kialakított "fogantyú"

KGE39DL40
A+++ energiaosztály
fémbetétes polcok
krómozott palacktartó rács
ajtó élében kialakított "fogantyú"
0°C-os fiók a húsnak
külön hőmérsékletvezérlés a hűtő- és fagyasztótérre
nyitva hagyott ajtóra figyelmeztető hangjelzés
aktív figyelmeztető rendszer memória funkcióval
holiday-mód
"szuperhűtés"
airfreshfilter levegőszűrő
flexShelf: igény esetén több hely a be- és kihajtható tárolószintnek köszönhetően.
94l helyett 88l mélyhűtőrekesz

(#30897) Yushchenko válasza peppe79 (#30896) üzenetére


Yushchenko
őstag

Kösz. Ott pont nem néztem (:DDD). Ezek alapján akkor a legutolsó lesz valószínűleg a legjobb.

(#30898) peppe79 válasza Yushchenko (#30897) üzenetére


peppe79
senior tag

A legjobb? Inkább úgy fogalmaznék, hogy annál van a legtöbb fícsör.
Nekem ezek a plusz opciók közül a palacktartó, meg esetleg a 0°C-os fiók a hasznos.

(#30899) Yushchenko válasza peppe79 (#30898) üzenetére


Yushchenko
őstag

A legolcsóbbal az a gond, hogy nem akarok fogantyút (láttam már letörni). A másik kettő között 15e Ft van árban, viszont ha nem vernek át a fogyasztással, akkor az az 5 év alatt pont megtérül a drágábbik javára (ennyi garancia van rá). Ezért gondoltam, hogy akkor már az újabbat kellene venni.

De ha van alternatíva, akkor még mindig szívesen meghallgatom, még nem rendeltem meg.

(#30900) BB9000 válasza Yushchenko (#30899) üzenetére


BB9000
senior tag

A fogyasztással nem vernek át, de a gyakorlatban nálad egyik hűtő sem fogja tudni hozni a megadott fogyasztási értéket. Más körülmények vannak az életben, mint a tesztekben. Nekem 25%-kal fogyaszt többet a hűtőm, mint a gyári adat. Folyamatosan mérem.
Ez kicsit olyan, mint az autók fogyasztása. Az is csak "labor" körülmények között igaz. Autópályán, városban és országúton már jócskán rá kell számolni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.