Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30151) ANDROID??? válasza m0ski (#30121) üzenetére


ANDROID???
addikt

Akárhogy nézem ebben az árkategóriában nem látok jobbat, lehet csak én nem látok valamit jól.
Körülbelül azonos kategória, hogy melyik a jobb választás majd a többiek megmondják.
Van amelyiknél sokkal jobb a fej, vagy az is csak marketing, hogy a TriActive+ fej olyan nagyon jó? :U

(#30152) Csabroncka válasza Atomgeszi (#30150) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Az öblítő sem mindegy! Igaz kinek milyen illat, de szerintem a fehér coccolino mindent visz - és finom illatosak a ruhák a szekrényben.
Igaz Miele a mosógép ;] , de azért ennek nem ez az oka!

Ezek szerint az öblítéshez is víz kell, nem csak a mosáshoz :DDD igen nagy diskurzus volt erről a korábbi héten! :))

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#30153) Dluinet válasza Csabroncka (#30152) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Azt tegyük hozzá, hogy a Sensitive öblítőknek szinte nem is lesz illata, és általában ezeket akciózzák olcsóbbra.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#30154) Atomgeszi válasza Csabroncka (#30152) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Sokféle öblítőt próbáltam már az előző géppel is, főleg Silant használtam, kéket és sárgát..

Most kék Softlan-t használok, kommt aus Deutschland! :D

Na most körülnéztem, van itthon még zöld Lenor, barna Lenor(), meg kék Coccolino. Mind németből, mert mindig hozatok. Mosószert is kintről hoznak, most épp kapszulás Persilt használok..

Ezeknek egytől egyig jó illata van. Az előző géppel is jó illat volt, csak hát nyűg mindig itt várni és állítgatni, meg "átverni" programot.. Ezért automata, hogy közben mégis csak én állítgassam?

Szerintem kell bele víz, másképp foltot hagy a ruhán. Már ezt is próbálgattam az évek alatt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30155) pjen válasza Csabroncka (#30152) üzenetére


pjen
félisten

+1 a fehér coccolinónak.

(#30156) Dluinet válasza pjen (#30155) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ezek közül melyik az?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#30157) #40553216 válasza Laca19 (a) (#30049) üzenetére


#40553216
törölt tag

+(#30051) Dluinet
Nem kötekedni akartam, csak az inverteres motor léte erősen feleslegessé teszi a halk mosási opciót, hiszen emiatt már amúgy is annyira csendes a legtöbb mosógép, hogy csukott fürdőszoba ajtónál sem hallod már a centrizést. Az én gépem nem inverteres, de csukott fürdőszoba ajtónál így is alig hallom a centrit.
Továbbra us fenntartom a véleményem, hogy a centritől önmagában cseppet sem hangos, ha mégis az, ott más baj van.
Az enyémen van előmosás, áztatás és intenzív mosás is. Adhatok hozzá plusz vizet mosásonként vagy állíthatom állandóan magasabb vízre. Automatikusan csinál 3. öblítést, ha túl sok a hab a dobban vagy a végső öblítés utáni centrifordulat kisebb, mint 700/perc vagy a centri nélküli opció lett kiválasztva.

(#30052) Dluinet
„minden gép szivattyúzik”
Cáfolom, az enyém nem.

(#30064) VIPowER
Nem. ;)

(#30143) ribarszki
Nem áll meg, mert egy AirTeq már 20e, de egy Turbo csak 19e.

(#30158) pjen válasza Dluinet (#30156) üzenetére


pjen
félisten

Én a sensitívet használom.

(#30159) ribarszki válasza #40553216 (#30157) üzenetére


ribarszki
őstag

AirTeq.. nem urizálunk kérem.. :D sima alapfejről volt szó. ;)

(#30160) veze


veze
őstag

lecseréltem a sütőt egy beko 25400xps sütőre
[link] Heti rendszerességel használjuk a sütőt, nem csak ritkán.
sajnos a korábbi zanussi sütő egy év garis volt és mit ad isten , 13 hónap után tönkremet az alsó fűtőszál pár hónappal késöbb a keringtető ventillator. Ez utóbbit már meg sem csináltam ( anélkül még éppen lehetett használni) mert a pótalkatrészt kb huszezer lett volna mira a kezembe kerül (úgy hoztak volna be nemetorszagból ) és maga a sütő semmi extra képességekkel nem bírt, mechanikus tekerős gombos volt, időzítő és minden egyéb kényelmi szolgáltatás nélkül
Ennél az öt év gari csábító volt. Van valakinek tapasztalata beko beépithető sütőkkel kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

(#30161) Csabroncka válasza pjen (#30158) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Pontosan ez (hagyományos), egyébként a kislányunk ruháit nem öblítőzzük, de a szekrényében ezek a szilikagéles illatpárnák vannak, szerintem az sem rossz! A franciaágy ágyneműtartójába is raktam (kb fél évig tökéletesek)!

Dluinet: szerintem elég intenzív illata van - nekem legalább is.....

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#30162) tecsu válasza Zeki (#30115) üzenetére


tecsu
addikt

Mi évtizede használjuk az ecetet öblítőszernek és semmi problémánk vele. Sőt, takarításra is használjuk, ahogy szódabikarbónát is. A szappant, parfümöt stb. magunknak készítjük...

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#30163) tecsu válasza st6969 (#30112) üzenetére


tecsu
addikt

Nem kell sok ecet. Amikor kiveszed a gépből a ruhákat kissé ecetszagúak, de hamar elillan és friss, semleges szagú lesz.
Én olajokkal illatosítok, méghozzá a bőrömön. (Nagyon enyhén.)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#30164) tecsu válasza Csabroncka (#30134) üzenetére


tecsu
addikt

Helló!
Én egy ilyet vettem 11,69 fontért.
Teljesen jól működik a Numatic-kel. Szerintem felesleges a drágább, elektromos meghajtású fej.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#30165) tecsu válasza Csabroncka (#30161) üzenetére


tecsu
addikt

Kis zacskókban levendulát illetve növénykeveréket érdemes a ruhásszekrénybe rakni, távoltartja a molyokat és kellemes illatot eredményez, ráadásul nem mesterséges illat, ami becsapja az érzékelésünket.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#30166) Teaway válasza tecsu (#30165) üzenetére


Teaway
veterán

Én egyenesen a szekrényben termesztem a növényt...
:D

Nincs itthon csokid??

(#30167) pjen válasza Teaway (#30166) üzenetére


pjen
félisten

Mákot,vagy vadkendert?

(#30168) idegen lény válasza tecsu (#30164) üzenetére


idegen lény
őstag

Pedig a porszívóügynökök is elektromosat fejeket használnak. Ezért tudnak több port felszívni. Nem a porszívójuk jobb, csak a fejük. Minek az illóolaj a bőrre, ha van szódabikarbóna? Amúgy a levendula illatának van a legtöbb gyógyhatása.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#30169) coccolino


coccolino
aktív tag

erre valaki? :R

''I am the world bigest washed up SUPERSTAR!''

(#30170) st6969 válasza tecsu (#30163) üzenetére


st6969
őstag

A mennyit és hány %-os ecetet kérdésre: "Nem kell sok ecet." :W
Azért köszi :D :))

(#30171) idegen lény válasza st6969 (#30170) üzenetére


idegen lény
őstag

Nem, mert akkor megecetesedik a mosógép. :DDD Ízlés szerint. Mennyire szeretnéd, hogy a ruháid ecetszagúak legyenek? Igazából az értelmét nem értem ennek. Nem az az öblítés értelme, hogy illatosak legyenek a ruhák? Én mondjuk nem szeretem, ha a ruhák illatoznak a természetellenes öblítőillatfelhőben, ráadásul a mesterséges, de még sokszor a természetes illatanyagok is a leggyakoribb allergiát kiváltó anyagok.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#30172) Teaway válasza st6969 (#30170) üzenetére


Teaway
veterán

Pici só, csipet cukor, késhegynyi bors. Ja, és sok uborka! :DD

Nincs itthon csokid??

(#30173) polonic válasza Csabroncka (#30152) üzenetére


polonic
félisten

Tényleg nem mindegy.
Nálunk Miele öblítő van és észre lehet venni a különbséget. Ezelőtt a Frosch-t használtuk, az nem igazán jött be. Alig kell kb 10 milliliternyi belőle és illatozik a ruha, mint atom. :D

(#30174) st6969 válasza Teaway (#30172) üzenetére


st6969
őstag

És annyi víz, amennyit felvesz :DD :DDD

(#30175) Teaway válasza pjen (#30167) üzenetére


Teaway
veterán

Négykettőnullásat... ;)

Nincs itthon csokid??

(#30176) Zeki válasza idegen lény (#30171) üzenetére


Zeki
nagyúr

A mosószertől is illatosak lennének. Az öblítő a puhaságra kell.
Nálunk nem kell öblítő, mert van szárítógép. A mosószer illata így megmarad, a puhaság meg a szárítógéptől meglesz. A Tomi mandulaolajos mosószere a színeshez, az Ariel hasonlója a fehérhez.

(#30177) ANDROID???


ANDROID???
addikt

"Rágják a fülemet", hogy ez kellene, ez tényleg annyira használhatatlan? Nem tartós gép, vagy nem hatékony? Esetleg nem elég évente cserélni a szűrőket benne (a kitakarításon/mosáson kívül)?

(#30178) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!

Szeretnék venni egy konyhai robotgépet. A Kenwood KVL8300S CHEF XL-t néztem ki. Van valakinek tapasztalata a márkát illetően? Mármint konyhai téren. ;]

- mozi bolondéria -

(#30179) zoltan6 válasza devil-k (#30178) üzenetére


zoltan6
őstag

Azt a kuuva, :Y ennyiért már autót kapni.Kenwoodból nekem csak erősítőm volt,az jól bírta ;]

(#30180) BB9360 válasza devil-k (#30178) üzenetére


BB9360
aktív tag

Tapasztalatom nincs ezzel, de ha ennyiben gondolkozol, akkor nézd meg a KitchenAid-et is!!!

(#30181) ribarszki válasza ANDROID??? (#30177) üzenetére


ribarszki
őstag

Igen, tényleg akkora rakás szar az egész konstrukció. Amúgy miért rágják a füled? A havi 200ft költség miatt? Komolyan? 100x több szopással jár ezeket a zsaknelkulieket takarítani, szaritgatni, stb mint havi 200ft-ért zsákot venni, amit kidobsz a kukába. Sokkal higénikusabb.

(#30182) devil-k


devil-k
nagyúr

Viszont azon gondolkozom, hogy a 6.7 literes üst az kissé túlzás. Mennyi tészta férhet el mondjuk 4.5 literes változatában?

A KitchenAID-től ez nagyon tetszik. :) Bár 300W?! Az nem elírás? Most nézek egy kisebb Kenwood-ot, ott is 1.500 W-os a gép.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#30183) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Bocs ha hülyeséget kérdezek, de egy Kärcher K 2.110 magasnyomású mosónál számít az, hogy hány colos a tömlő ami a csapra van kötve? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#30184) pjen válasza makoss (#30183) üzenetére


pjen
félisten

Ha rá tudod rögzíteni akkor nem.Nagyon kevés víz jön ki a magasnyomású részen.

(#30185) Songo


Songo
senior tag

Tiszteletem.

Side by Side hűtőt szeretnénk vásárolni. Ezzel elegednő helyünk és még fagyasztó is lenne a közelben a gyakrabban használt élelmiszerek miatt. Illetve a jégkocka gyártás is fontos szempont lenne. nem szeretnénk e miatt egy külön gépet tartani.

A Bosch gépeire most 5 év gyártió garanciát adnak év végéig promócióban.

Mit javasoltok? a keret max 500 lenne.
És itt kimondottan számít a méret :D
köszönöm szépen

(#30186) makoss válasza pjen (#30184) üzenetére


makoss
addikt

:R Amúgy többnyire hány colos tömlőt vesznek ami a csaptelep és a mosó közt van? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#30187) Csabroncka válasza Songo (#30185) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Sokat gondolkoztam rajta én is, de valamikor egyáltalán nem nagyobb a hely bennük, mint a normál nagy kombókban, legalább is csalóka.

Például, de azt hiszem van még ennél is nagyobb!

Azt ne felejtsd el, hogy az "üres hűtő" pazarlás, és nem energia hatékony (mármint azért 300 litert megtölteni nem könnyű). Egyébként a side by side amiatt sem tetszett, mert a, a+ a leggyakrabban ami emberi áron kapható.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#30188) ANDROID??? válasza ribarszki (#30181) üzenetére


ANDROID???
addikt

Azzal, hogy de szép-de jó stb. (női szemmel ugye ezt mondja az asszony). :U A mosás, szárításon kívül egyéb probléma vele? Minden porszívózás után ki kell porolni/mosni? Ezek a nyomi szűrők 1 évet nem bírnak ki?
Nem az általatok lerágott témát akarom noszogatni, csak nem tudom a valódi okot, hogy mi benne annyira a kibírhatatlan. A sz.r konstrukciót minek gyártják továbbra is? :F

Amikor már női szemmel is azt mondja, hogy ne a pirosat. :)

Van 30 alatt normális fejjel ezzel a tudással gumírozott kerekekkel, normális kinézetű emberi színű ajánlott Philips (ha lehet s-bag), és nem drága (normálisan beszerezhető) szűrővel porszívó?

(#30189) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Páramentesítőkből vállalható például a LIDL-s, vagy inkább az ALDI-s, vagy pl. Midea-ban kell gondolkodni? :U

(#30190) #94529552 válasza ANDROID??? (#30188) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem a megszokás miatt akar minden nő továbbra is zsák nélkülit. A vele járó szokásos procedúra is hiányozna nekik: a tartály ürítése, elmosás, szárítás, stb. Ezeket majd minden használat után kötelező elvégezni, mert általában kicsi a tartály, és nincs tömörítés, mint porzsákosnál.
Páramentesítőnél jókat mondanak a 2 elsőre, és a 3 év gari se rossz.

[ Szerkesztve ]

(#30191) Zeki válasza ANDROID??? (#30189) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mindegy. 20liter/napot tudjon. Ezek tudják.

Pumma

Minden nő biztosan nem.

[ Szerkesztve ]

(#30192) ANDROID??? válasza Zeki (#30191) üzenetére


ANDROID???
addikt

Zajra melyik lehet jobb, LIDL vagy ALDI? Csak a megjelenésre jobb az ALDI-s? Jó lenne tudni, az Aldiban mikor várható és mik a különbségek és természetesen az árat.
Ezek sem jobbak? pl: 1 2
3

[ Szerkesztve ]

(#30193) ANDROID??? válasza Zeki (#30191) üzenetére


ANDROID???
addikt

Aldis jobban mutat és ott 40e volt 09.10-től. :U

(#30194) #94529552 válasza Zeki (#30191) üzenetére


#94529552
törölt tag

A kivétel erősíti a szabályt, és a megszokás nagy úr, mint tudjuk.

(#30195) ribarszki válasza ANDROID??? (#30188) üzenetére


ribarszki
őstag

Tökéletlen a szűrése, és idővel a motor felé tetemes mennyiségű port fog átengedni. Múltkor már belinkeltem a 2,5 éves porzsákos gépem motorterét, tanulságos lenne összehasonlítani egy zsáknélkülivel. Illetve ahogy tömődik a szivacsszűrű a tökéletlen szűrés miatt, úgy csökken a szívóerő elég jelentősen.

Ha jót akarsz a gépnek, akkor igen, minden porszívózás után takarítgatni kell.

Miért gyártják? Amiért a feleséged is ilyet akar. Plusz mert nem kell porzsákra költeni és amíg felülnek a marketingvonatra a vásárlók, addig gyártani kell. Azért a tapasztalat szerint a zsáknélküli gépet használók nagyrésze visszatér az eldobható-porzsákos vonalra.

Én jelentkezem is először, ilyen zsáknélküli gépem volt 3évig. Soha senkinek nem kívánom.. (Az árukereső visszajelzései meg 1hét után íródnak, amikor még mindenki boldog. jönnének csak vissza 2 év után ;] )

(#30196) Zeki válasza ribarszki (#30195) üzenetére


Zeki
nagyúr

Aki zsaknelkulire eskuszik, nem probalt jo zsakost.

(#30197) Zeki válasza ANDROID??? (#30192) üzenetére


Zeki
nagyúr

Fogalmam sincs. Mind hangos. Kecskemeten meg van az aldiban 1 kirakva.

(#30198) Songo válasza Csabroncka (#30187) üzenetére


Songo
senior tag

Hát ennél azért több mint 100 literrel nagyobb a 2 ajtós és a sima hűtő is majd 50el. Jelenleg egy 200 literest használunk és 30 napból 20ba vagy van hideg inni való vagy van mit enni😂
+a fagyasztó láda nem fog a lakásban elferni így azért kell valami elérhető fagyasztó is.
+ elég sok jégkockát fogyasztunk így gondoltuk hogy ne manuális vagy különálló gép legyen hanem a hűtő része.

Ezért gondoltunk a SbS hűtőkre. A bosch meg az aktuális 5 év gyári garancia miatt lenne külön szimpatikus.

(#30199) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Költözés miatt az új helyre szeretnék venni beépithető légkeveréses sütő + indukciós főzőlap kombót. Ahogy olvasom az Electroluxot sokan dicsérik, a hangja nem zavar, csak működjön jól, sütőnk most is EL ugyhogy ilyesmit kezdem el keresni. A házba ahova költözünk 1 fázis 32A van kiépitve, egy ilyen belépő indukcios modelt néztem ki:
[link]

Meg egy ilyen pyrolitikus sütőt:
[link]

Nem nagyon találtam a dokumentumaik közt infot arról, hogy ezek egy fázisról üzemeltethetőek-e, vagy sem rendesen. Nyilván az összes lapot nem tudnám egyszerre, de érdekelne, hogy tudja-e valaki esetleg, hogy ez 1-el is megy-e, vagy csak több fázissal okés. Természetesen ha van róluk barmiféle tapasztalat, az is érdekelne.

Egyébkent a gorenje aquaclean tisztitási megoldása milyen a pirolitikus tisztitáshoz képest? Ez a sütő is szimpi lenne:
[link]

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#30200) pjen válasza Songo (#30198) üzenetére


pjen
félisten

Szia,nekem van egy SbS Whirlpool,500 valahány liter bruttó.Van hátránya is,ha meghal se hűtő,se fagyasztó.Mondjuk nekem van tartalékban egy 240 es elux.A mugy praktikus,nem kell hason csúszni a fagyasztónál,hatalmas.Talán csak egy külön fagyasztó szekrény lenne jobb.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.