Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26325) emitter


emitter
őstag

Sziasztok!

Infó/érdekesség azoknak, akik Sencor SVC8 YL-t használnak:
rákérdeztem a gyártónál, hogy mit illik tudni a HEPA szűrőről (SVX 013HF), milyen gyakran érdemes mosni illetve cserélni. A következő választ kaptam:

A HEPA élettartama 6 hónap. Mosását nem javasoljuk, inkább kifújatni jobb. Minden porzsák cserénél elvégezendő.
Mosás esetén csak folyó víz alá kell tartani, nem szabad dörzsölni, majd teljesen meg kell szárítani a következő használat előtt.

Mi 1,5 év után mostuk ki először, mert már úgy éreztem, hogy erős porszag van használat közben. Sima csapvíz alatt mostam, viszont máshol olvastam, hogy inkább desztillált vizet javasolnak, mert a csapvíz oldottanyag-tartalma eltömítheti a pórusokat a szűrőn.

Ki hogyan tisztítja ezt a HEPA-t, ill. milyen gyakran cserélitek?

Minden porzsák cserénél ki kéne takarítani - oké, de mi elég sokáig használunk egy porzsákot, kb. 3-4 hónapig. Ilyen intenzitás mellett akkor az élettartama alatt 1x kell mosni, másodszor már cserélni kellene, ha jól sejtem..

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.