Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24151) Met válasza Teodor52 (#24150) üzenetére


Met
nagyúr

Hmm, nekem az lett volna a logikus hogy arra van a cső amit írtam, az én gépemen is van cső de nem emlékeztem hogy a cső a szűrőhöz képest milyen magasan van.
Nyilván ha a szűrő alatt akkor tud csak kifolyni a szűrőből a víz.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#24152) Voice24 válasza krx21 (#24149) üzenetére


Voice24
őstag

Négyen, és azért kell kettő, hogy meg is száradjanak a ruhák... :D ;]

(#24153) krx21 válasza Voice24 (#24152) üzenetére


krx21
nagyúr

:C

(#24154) Csabroncka válasza krx21 (#24144) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ez valóban az egyik legjobb innovációjuk, rögtön beleszerettem!!! Ráadásul a szigetelőgumit is egyenletesen terheled. :K

"in medias res"

(#24155) Kroni1 válasza krx21 (#24144) üzenetére


Kroni1
veterán

Na igen biztos már kávéház egy Liebherr, de ennek a Whirlpoolnak még rendes fogója sincs!!! Az a baj, hogy a celluxozás sem jött be, több réteget tettem a mágnes feletti részre, de ugyanúgy nem nyilik a hűtő, ha alul az arra kialakított helyen nyitom.
Az egyetlen megoldás h valóban nem ott, hanem felül, a hűtő oldalát nyitom, így tényleg könyebben nyilik kicsit. Ezzel az egyetlen baj, hogy nem erre lett kitalálva, nincs fogantyú, nem lehet kinyitni csak ujjheggyel. Ez agyrém, ha tele az egyik kezem nem tudok már kikapni még valamit a hűtőből, a nyitás vagy kétkezes művelet, vagy nem túl ergonómikus módon oldalt ujjheggyel bíbelődős. :W

[ Szerkesztve ]

(#24156) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Üdv Urak
Lenne egy kérdésem. Mégpedig az, hogy készülünk venni a családnak egy mosó-szárító gépet. Mivel a fürdőben csak keskeny (45cm-es) mosogép fér el, de ilyen kombi gépben nincs ilyen keskeny (vagy legalábbis nem emberi árkategóriában). Szóval így csak a tárolóban férne el a gyümölcsök, zöldségek és befőttek melett.
Na az lenne a kérdésem, hogy az ilyen gép tényleg nagy meleget csinál az adott helyiségben? Vagy ez csak téves információ? Mert oda tudnánk elhelyezni (viz be és szennyvíz kivezetéssel) illetve a hűtő is oda kerülne

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#24157) canniball válasza FRENK1988 (#24156) üzenetére


canniball
nagyúr

Hogy mennyire csinál meleget az attól függ mekkora az a bizonyos tároló. De az igaz, hogy meleget fúj ki.
55cm hely sincs a fürdőben?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#24158) krx21


krx21
nagyúr

Ha minden igaz, holnap jön meg a KARCHER SC 1 kézi gőztisztító gépem... Klíma tisztitásra használnám leginkább.
Ha teszek a vízbe egy kevés citromsavat, a vízkő miatt, az jó ötlet? Lehet bele tenni?

(#24159) Csabroncka válasza krx21 (#24158) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Frionett tisztítót használj, a legjobb, én még a mobil klímához használom (normális híján) szezononként kétszer (elindítás és főszezon közben 1x) drága, de nagyon jó és nem ömlik a klímából a túlspirázott alkoholos illatanyag másrészt úgy lekapja az esetleges retket és penészt, hogy öröm nézni!

(egyébként kérdés mi a drága, mert nálam a literes simán megy 3. éve.....)

"in medias res"

(#24160) pjen válasza krx21 (#24158) üzenetére


pjen
félisten

Vízkő honnan lesz a klímában?

(#24161) Csabroncka válasza pjen (#24160) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Van egy minimális kémiai korrózió a rézhűtőcső és a rozsdamentes acél lamellák között + ráül a por és a retek. Jellemzően valamilyen réz só (kékes-zöldes-fehéres) ül ki a lamellákra, ott ahol nagyon magas páratartalmú a szoba és nem szárad le a lamella rendesen hűtés után.

Millió egyszer vakarászták a delikvensek ezt és hozták NCIS módjára a laborba hozzánk valami rettenetes dologként ;]

"in medias res"

(#24162) pjen válasza Csabroncka (#24161) üzenetére


pjen
félisten

Az rendben van,de víz kő?

(#24163) Csabroncka válasza pjen (#24162) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A magyarázat nevében rejti, hogy nem az természetesen :)

"in medias res"

(#24164) Mate válasza pjen (#24160) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem a klímában lesz vízkő, hanem a gőztisztítóban.

(#24158) krx21: Használj inkább desztillált vagy ioncserélt vizet.

[ Szerkesztve ]

(#24165) krx21 válasza Mate (#24164) üzenetére


krx21
nagyúr

Ott a pont. :K Igen a gőztisztítóra gondoltam...

(#24166) scream


scream
veterán

Hali!

Keresnék kis lakásba kis méretű (kompakt) porszívót.

Olyasmit keresnék, mint a Rowenta Silent Force Extreme Compact, csak mondjuk jó lenne, ha itthon is kapható lenne, illetve olcsóbb.

Amit szeretnék:

- normális szívóerő (nem kell extrém, nem vasport/forgácsot kszülök vele takarítani)
- halk működés (~panel falak miatt)
- egyszerűen lehessen cserélni/üríteni a tartályt/zsákot
- ha zsákos, akkor értelmes áron lehessen hozzá venni zsákot
- normális garancia, szerviz
- kis méret
- jó volna 40 körül megállni árban
- piros szín (nyilván miattam, nekem fontos ez :DDD )

Van-e ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#24167) ribarszki válasza scream (#24166) üzenetére


ribarszki
őstag

Ha a csendesség a lényeg, akkor ez

Ha a többi, akkor valamelyik Compact Miele. Compact C1, vagy C2.

A porzsák mindkettőhöz kapható rengeteg helyen, havi szinten nem több 300Ft-os költségnél.

De 40 alatt ezt nem úszod meg.

(#24168) #40553216 válasza scream (#24166) üzenetére


#40553216
törölt tag

Mivel ez 3 éves gép, így érthető, ha nem kapható. Ezekkel (azon kívül, hogy Rowenta :DDD ) mi a baj?

(#24169) -KP-


-KP-
addikt

Hali,

kellene egy új porszívó. átnyálaztam a topikot és a miele c1 mellett döntöttem. emlegettetek többször valami drága turbó/vagy szőnyeg/kárpittisztó fejet, amit érdemes megvenni hozzá. tudnátok egy linket adni, hogy lássam miről van szó?

media markt csak egy 2000 forintos fejet ajánl fel, állati szőr eltávolításhoz. mindenképpen mm-ben venném mert van egy vásárlási utalványom, ami oda szól.

(#24170) Zeki válasza -KP- (#24169) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#24171) ribarszki válasza -KP- (#24169) üzenetére


ribarszki
őstag

Ha van háziállat vagy nagy ragadós szőnyeg amihez tapad a szösz, akkor jó a turbókefe. Különben nem létszükség..

(#24172) -KP-


-KP-
addikt

köszi. :R megveszem akkor médiában a gépet, hogy el tudjam használni az utalványom és akkor ebből a miele shopból megrendelem ami kell még. majd még írok.

(#24173) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Sziasztok! Van egy elég drága Tefal olajsütőnk, amiben ha jól tudjuk a fűtőszál tönkre ment. Ezt garanciaidőn túl hogy és hol lehetne javíttatni? (Pest vagy Fejér) :R

(#24174) pjen válasza XP NINJA (#24173) üzenetére


pjen
félisten

A Kis Gép KFT javítja.PL:13.kerület Pannónia u.

(#24175) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!

Egy kis gond van a hutovel. Ilyen van: [link]

Viz folyik a sima hutoter also polca alol, tehat ott megall a viz. Gondolom hatul nem folyik le. Ennek vmi rejtett viz elvezetoje vagy milye van. Elhuztam a hutot es a talca szaraz nem folyik oda viz de az also polcra meg igen.
A melyhutonek a hatlapjat leszedtem es alul gondolom ahol a viz elfolyna meg van fagyva. huzzam ki a hutot, hogy olvadjon ki es tisztitsam meg ha ott megy le a viz egyaltalan?

Probaljam szetszedni vagy inkabb hivjak hozza szerelot?
Mar nem garis.

koszi
udv: sfefe

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#24176) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Udv mindenkinek!

Paratlanito keszuleket vennenk 46 negyzetmeteres lakasba. Tudtok ajanlani megbizhato markat? :R

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#24177) ribarszki válasza wertigo1984 (#24176) üzenetére


ribarszki
őstag

Ő vett Aldiban 40-ért párátlanítót. Próbálj neki privátot írni, hogyan szuperál.

(#24178) blg válasza wertigo1984 (#24176) üzenetére


blg
senior tag

A családban két aldis párátlanító is van. Mindkettő teszi a dolgát.
Az egyiknek mozgatás közben kitört a kereke, de sikerült új kereket szerezni a szervizben.

(#24179) Morris válasza blg (#24178) üzenetére


Morris
veterán

Nekünk egy aldis és egy lidlis van.
Mindkettő tökéletesen üzemel!

[ Szerkesztve ]

(#24180) wertigo1984 válasza ribarszki (#24177) üzenetére


wertigo1984
őstag

Koszonom szepen :R :R

(#24178) blg: milyen markaju? Elektromos?

Morris reg lattalak, edzegetsz meg? :)

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#24181) krx21 válasza sfefe (#24175) üzenetére


krx21
nagyúr

Hány fokra volt beállítva?

(#24182) Morris válasza wertigo1984 (#24180) üzenetére


Morris
veterán

Már nem. Ház felújítás volt porondon. De lehet, hogy visszatérek :D

(#24183) sfefe válasza krx21 (#24181) üzenetére


sfefe
őstag

most eppen eco modra van allitva. -15, es 6 fok.
De szerintenm hatul lehet vmi eldugulva csak ez rejtett hatfalu vagy milyen nem ferek oda...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#24184) attiati


attiati
veterán

Milyen edény és evőeszközmárkák jöhetnek szóba, ha minőséget keres az ember, de elérhető áron?
Amiket eddig láttam, bár nem ismerem: Tescoma (cseh), Bachmayer (svájci), Bonyhádi (Ema-Lion), Tarrington House (ez szerintem a Metro áruház saját márkája (?))

Vettem egy Bonyhádi teflonos lábast a tescoban és víz forralásnál (virsli főzésnél) kispricceli a vizet egy ponton a tető és a fazék illesztésnél. Állítólag ez normális így, és gyártási hibahatáron belül van. Illetve állítólag az üveg tetőt külön rendelik hozz Kínából, azt nem ők gyártják. :Y
Értem én, hogy elsősorban olajban sütésre, pörkölt készítésre ... való és nem víz forralásra. De azért durva, hogy egy 6-7e ft-os edénynél ilyen hiba van, nem?

Bónusz témakörként:
Milyen edénytípust érdemes használni? Teflon, kerámia, zománc, alumínium?
Találtam egy cikket, nem tudom mennyire szakmai és való:
ezeket az edényeket ne használd

[ Szerkesztve ]

(#24185) pjen válasza attiati (#24184) üzenetére


pjen
félisten

Tefal?Akciókat kell keresni.Most karácsony előtt egész jó árak voltak a Tescó-ban.

(#24186) polonic válasza attiati (#24184) üzenetére


polonic
félisten

Bonyhádi nekem nagy csalódás. A teflon réteg megadta magát, mállik. Folyamatosan "oldódik le" róla a használat közben. Így most már kuka is lett. Pedig fémmel soha nem értünk hozzá.

Tefal kerámia edények vannak nekünk és WMF edények.
A tefalokat az előbb említett tescos akcióban vettük, a wmf-eket pedig a spar-os akcióban. Így megfizethetőek voltak. És az eddigiek alapján azt mondom, nagyon jók.

(#24187) attiati válasza polonic (#24186) üzenetére


attiati
veterán

Otthon bírja a Bonyhádi teflon rétege a strapát.

Tefalból melyiket és mennyiért vettétek?

(#24188) gF válasza polonic (#24186) üzenetére


gF
senior tag

A WMF edényeket én is csak dicsérni tudom. 1 kivétellel már csak WMF edények vannak itthon. Mo-n iszonyúan túl vannak árazva, viszont Pandorfban egész jó akciókba lehet belefutni. Pl 5 db-os készlet 99 euróért.

[ Szerkesztve ]

(#24189) pjen válasza attiati (#24187) üzenetére


pjen
félisten

Mi 6 darabos inox-ot vettünk 30000 alatt egy kicsivel.

(#24190) blg válasza wertigo1984 (#24180) üzenetére


blg
senior tag

Sajátmárkás
Konkrétan ilyen: [link]

Most már nem pont ilyet árulnak.

(#24191) #94529552 válasza sfefe (#24175) üzenetére


#94529552
törölt tag

Igen, első körben próbáld meg leolvasztani, és a víz elvezetőjét kitisztítani, hátha csak belekerült valami, és azért el is fagyhatott benne a víz. Esetleg a manualt is nézd meg, hátha leírják a folyamatot.

Most találtam: 17%-os visszatérítés ajándékkártyára az Auchan-ban a hűtőkre és fagyasztókra a heti akciós újságban.

(#24192) Dalion


Dalion
tag

Sziasztok!
Media marktban akcióznak 150-ért liebherr cnel 4313 tipusú hűtőt. Megéri ez ennyiért? Nem nagyon találtam róla semmi véleményt.

(#24193) Morris válasza blg (#24190) üzenetére


Morris
veterán

Ez nagyon jó. Ilyen nekünk az egyik!
3 éve nyúzzuk. Semmi gond vele.

(#24194) scream válasza ribarszki (#24167) üzenetére


scream
veterán

Köszönöm!

Ez az Electrolux tetszik.

(#24195) attiati válasza polonic (#24186) üzenetére


attiati
veterán

és spar-os akcióban mennyi volt a WMF és mit adtak azért a pénzért?

+gF

vajon egy Bachmayer, Tescoma is vállalható?
Őszintén szólva sokallom a Tefal / WMF árakat.

[ Szerkesztve ]

(#24196) balazs1956 válasza attiati (#24195) üzenetére


balazs1956
senior tag

Vettünk egy Tescoma Tulipot.
Hibátlan.Vastag alja van,szép a kidolgozása, és van rá 5 év garancia.

(#24197) Elemental válasza attiati (#24195) üzenetére


Elemental
addikt

Asszony tescoma tulip 11-et vett indukciós lapra. Azt mondja nagyon minőségi darabok.
Januárban volt a tescoban 18 ezerért. Annyiért végképp megérte.

[ Szerkesztve ]

(#24198) #40553216 válasza Dalion (#24192) üzenetére


#40553216
törölt tag

(#24199) krx21


krx21
nagyúr

Úgy döntöttem megpróbálom felvenni a harcot a por ellen. Néznék valami légtisztítót.
Olyan kellene ami fekete és vékony, a hely miatt... Téhát szorosan tud állni a fal mellett.
Van valami tipp?

(#24200) Dalion válasza #40553216 (#24198) üzenetére


Dalion
tag

Ez felülfagyasztós és kisebb a mélyhűtőrésze :), jövő héten megnézem a másikat, a Liebherr weboldalon "new"-ként szerepel a típus gondolom azért nem találok róla semmi írást.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.